Koningin ontving de jeugd Parijse conferentie mislukt Scarborough-week moet slagen Stichting voor de landbouw UIT DE PROVINCIE Tour de France LAATSTE NIEUWS WALCHEREN Koffiemaaltijd op Het Loo. Dezer dagen ontving H.M, de Koningin op paleis Het Loo een achttal jongeren om met hen van gedachten te wisselen over wat er omgaat in de Ne derlandse jongerenwereld en te vernemen hoe de jongeren zich voorbereiden op de taak die ztj straks in de Nederland se en Europese samenleving hebben te verrichten. Er ont wikkelde zich een levendige en belangwekkende discussie, die enkele uren duurde. Hier bij werd ook gesproken over de jonge landgenoten die thans onder de wapenen zijn. Het hoogtepunt van de be spreking was stellig het gedeel te dat gewijd was aan de vormgeving van de toekomst van de jonge generatie en aan het Nederland en Europa van morgen. Enkele punten die aan de orde kwamen waren: Hoe voorkomen we werkloosheid in de toekomst, welke positie zal de jonge vrouw innemen bij het grote werk dat komt, wat is de taak van de voor hoede van het jonge geslacht, welke geestelijke krachten zrjn nodig om de nieuwe reali teiten te beheersen. Het gesprek had een onge dwongen karakter. H.M. de Koningin gewaagde in haar slotwoord van de ont zaggelijke verantwoordelijk heid die Nederland draagt en de omvangrijke taak die de jongeren te vervullen krijgen. De bespreking werd onder broken door de koffiemaaltijd. TWEEDE KAMER De tolunie. De Tweede Kamer heeft Woensdagmiddag de algemene beraadslaging voortgezet over het wetsontwerp tot goedkeu ring en uitvoering der op 5 Sept. 1944 te Londen tussen de regeringen van Nederland, België en Luxemburg gesloten douane-overeenkomst met na der gesloten protocol. De heer Haken (C.P.N.) de kwestie der blokvorming be sprekend, betoogt dat de poli tieke blokvorming, waarvan Churchill de initiatiefnemer was, mislukt is. Nu tracht men er langs de economische unie te komen. Spr. verklaart te zijn voor samenwerking met alle landen als de zelfstandigheid maar geëerbiedigd wordt. De heer Sassen (K.V.P.) betoogt, dat samenwerking der drie landen nodig is. De in schakeling van de arbeiders bij deze samenwerking ligt voor de hand, want een be. drijfsleven zonder arbeiders is niet denkbaar. De heer Schoonenberg (C.P. N.) wil samenwerking, maar meent, dat het kapitalisme £&en planmatige economie wil. Zolang de productiemid delen niet in de handen der arbeiders zijn, valt er niets te •verwachten. Minister Lieftinck belicht uitvoerig de waarde van de overeenkomst. Hij wijst op het provisorisch karakter van het douanetarief, dat overi gens een aardige bate voor de schatkist zal opleveren. Nauwere aansluiting wat betreft omzetbelasting en ac cijnzen zal in de toekomst, no dig zijn. Het belastingstelsel der drie landen zal door een commissie in studie genomen worden. De minister van buitenland se zaken deelt mede, dat na dere inlichtingen ingewonnen zullen worden over de bete kenis van het plan-Marshall voor de drie landen. Minister Huijsmans betoogt, dat ons land nog niet is aan gepast aan het niveau, dat voor de unie zal gelden. De moeilijkheden voor de econo mische samenwerking liggen veelal aan Nederlandse zijde. Het wetsontwerp wordt zon der hoofdelijke stemming aan genomen. De vergadering wordt ver daagd tot Donderdagmiddag. EERSTE KAMER. bon voor scheerzeep. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat tussen 3 en 19 Juli a.s. bon „Tabak 2 Reserve" .der Tabakskaart QA 707 by een detaillist, die gewoon is scheerzeep te ver kopen, moet worden ingele verd. Op deze bon zal een rantsoen scheerzeep worden afgeleverd, zodra de detail list bevoorraad is. Mannelijke personen van 18 jaar en ou der, die niet in het bezit zijn van een tabakskaart, moeten zich tot de distributiedienst wenden, onder overlegging van hun tweede distributiestam kaart. De distributiedienst zal hun een rantsoenbon voor scheerzeep verstrekken. Een rantsoen scheerzeep bedraagt 50 gram scheerzeep of 100 gram scheercrême of 500 gr. snelscheercrême. groentenvernietiging. Op de Veillose veiling wor den weer honderdduizenden kroppen sla doorgedraaid, die naar de mesthoop gaan. Van sommige veilingen worden ab normaal lage prijzen gemeld. Zo is er bloemkool verkocht voor 2 cent per stuk. In ver band hiermede is aan de mi nister van landbouw ge vraagd minimumprijzen voor groenten vast te stellen. krupp-f abrieken worden opgeblazen. De Engelse bezettingsauto riteiten hebben b"eslist, dat de Krupp-fabrieken zullen wor den opgeblazen. De machines zyn als geallieerde schade vergoeding afgevoerd. - Op het hoofd van de Griekse partisanencomman- dant, kapitein Marcos, is een prijs van 20 millioen drach men gesteld. Boerenstaking. Sedert Maandag heerst er een vrijwel algeme ne staking onder de aardappeltelers en vee houders van de Belgi sche provincie Noord- Brabant en de provin cie Antwerpen. Deze weigeren aardappelen te verkopen of vee af te leveren aan de slachthuizen. De veehouders moti veren hun houding met te wijzen op de lage vleesprijzen, terwijl de aardappeltelers de overheid er van be schuldigen niets ge daan te hebben om de afzet van de overvloe dige oogst vroege aardappelen te bevor deren. SCHELLIN GERH<MJT GEVALLEN. W De winnaar van de zesde étappe van de Tour de Fran ce werd de Fransman Teis- seire, die de afstand van 257 km aflegde in 6 uur 55 mi nuten en 37 seconden. Hij kwam tegelijkertijd aan met twee andere Fransen, Fach- leiter en Bourlon. De Nederlander Schellin gerhout werd tydens een val partij gewond, maar zijn ver wondingen waren niet van dien aard, dat hij niet door kon rijden. De Nederlander Seyenkwam als no. 11 binnen. In het algemeen klasse ment leidt nog steeds Vietto. In het landenklassement staat Italië op de - eerste, Frankrijk op de tweede en Nederland op de negende plaats. DE ZEVENDE ETAPPE. De Fransman Jean Robic won Woensdag de zevende etappe van de Tour de France door de moeilijke route, die door zwaar bérgachtig terrein leidde; te winnen in 5 uur 29 min. 46 sec. De afstand bedroeg 172 ki lometer. De Italiaan Billa bezette de tweede plaats met een tijd van 5 uur 74 min. 24 sec. De prestaties van de Italiaan'wa ren Woensdag van die aard, »dat ze in het landenklasse ment thans de eerste plaats bezetten. De Fransman Edouard Fachleitner werd derde, de Italiaan Anton Ronconi werd een zeer goede vierde. Djocja's kabinet W. H. VLIEGEN HERDACHT. Dc Eerste Kamer nam he den een drietal wetsontwer pen zonder discussie aan. De voorzitter, prof. Kra nenburg. herdacht het oud lid de heer W. H. Vliegen, in wie het Nederlandse volk een bijzondere persoonlijkheid heeft verloren. Namens de regering sloot de minister van justitie zich bij do huldigende woorden aan. De zitting werd verdaagd tot Woensdag 9 Juli. President Soekarno heeft nog laat in de nacht een op dracht tot het vormen van een kabinet gegeven aan Amir Sjarifocddin, demis- sionnair minister van defen sie, dr. A. k. Gani (voorzit ter van de P.NJ.) en Setiad- jlt (voorzitter der arbeiders party). Het kabinet moet Donderdag vóór twaalf uur gereed zyn. De Mohamme daanse Masjoemi-party is dus by de kabinetsformatie uit geschakeld. U.S.A. schenkt kolen aan Nederland. Naar wy vernemen is met de Amerikaanse hulpverle ningsorganisatie „Care' (co operative for American remit tances to Europe) een overeen komst aangegaan waardoor „aanzienlijke hoeveelheden" in dustriekolen gratis ter beschik king komen van Nederland. De „Care" wenste oorspron kelijk huisbrandkolen ter be schikking te stellen. Van Ne derlandse zijnde werd er echter op gewezen, dat er in Neder land meer behoefte bestaat aan industriekolen. Hierop is besloten aan Nederland indus triekolen te verstrekken, waar op dan de Nederlandse rege ring een overeenkomstige hoe veelheid huisbrandkolen ter beschikking zal stellen. Op welke wijze deze aan particu liere verbruikers ten goede zullen komen is nog niet gere geld. Molotof verwierp de voorstellen. Voortgaan zonder Rusland. De vijfde vergadering der drio ministers van buitenland se zaken te Parijs heeft een uur en vfjftig minuten ge duurd. Van niet-officiële zijde wordt vernomen, dat de con ferentie met deze vergadering ten einde is. In nauw bU de conferentie betrokken kringen zegt men, dat do besprekingen zyh mislukt en dat op korte ter- myn een Engels-Franse ver gadering is Te verwachten, waarop de gevolgen van de mislukking zullen worden be sproken. Molotof verwierp de Fr.- Britse voorstellen. De Russische woordvoerder zeide, dat Molotof Donderdag naar Moskou zou terugkeren. Een woordvoerder van het' Franse ministerie van buiten landse zaken betitelde Molo- tof's verklaring als „zeer scherp van toon en inhoud". De drie ministers van buiten landse zaken waren niet in staat geweest tot overeen stemming te komen over „wel ke formule dan ook". Vernomen wordt, dat Groot- Brlttannië en Frankrijk zich verder in samenwerking met alle Europese landen, die dit eveneens willen, zullen inspan nen om een antwoord te ver schaffen op het plan-Marshall. Men verwacht, dat uitnodigin gen naar alle Europese lanaen, uitgezonderd Spanje en Rus land, zullen worden verstuurd. b.v.v.—heerenveen 1—3. In een vooral in de tweede helft fraai gespeelde wed strijd heeft Heerenveen de Bossenaren, een 31 neder laag toegebracht. N.E.C. won van Blauw-Wit met 30. Bij de rust was de stand 20. lonen bouwbedrijf. De bedrijfsunie in het bouw bedrijf heeft geen genoegen genomen met de toezeggingen, welke de werkgevers per 1 Juli hebben gedaan. Er zal alsnog een poging worden gedaan om binnen enkele da gen tot oplossing van de ge schillen te komen, Nieuwe Industrie in Zeeland Verwerking van zeewier. Naar wjj vernemen ligt het in de bedoeling een belang rijke nieuwe industrie in Zee land te stichten, waarvoor de eerste maatregelen reeds zijn genomen. Men wil namelijk op grote schaal overgaan tot verwerking van zeewier. In de eerste plaats zal daarvan vee voeder gemaakt worden, maar daarnaast heeft men ook het voornemen uitgebreide proe ven te nemen voor nieuwe aanwending van zeewier. Zoo stelt men zich voor de berei. ding van peniciline ter hand te nemen, waarbij zeewier als kweekbodem gebruikt zou worden. Mede in verband met de ruime toepassing, welke dit nieuwe geneesmiddel in de toekomst zal vinden, verwacht men veel van deze nieuwe industrie. Zij is bereids gevestigd in een tijdelijk gebouw bij Vla- ke, waar reeds veevoeder uit zeewier wordt geproduceerd. De stichting van een labo ratorium, waaraan onder me§r een bioloog verbonden zal worden, staat op het program. Nog een lijk van de „Fair Play II" Dinsdag is te Nieuwesluis, onder de gemeente Groede, het lijk aangespoeld van een man van middelbare leeftijd. Het is niet onwaarschijnlijk, dat het hier een paar slachtaoffers be treft van de by Vlissingen ver gane Engelse sleepboot Fair- plai 2. De stuurman van dit vaartuig, die in Vlissingen is achtergebleven, is ontboden om het Ink te identificeren. Verkeer BrabantZeeland. Van de zijde van het verkeer van en naar Zeeland worden nogsteeds vele klachten# ge uit omtrent de routeomleg ging, nodig geworden door de herstelwerkzaamheden aan de brug bij Vlake over het druk bevaren kanaal Hansweert Wemeldinge, gelegen in de Rijksweg Bergen op Zoom GoesMiddelburg. Thans moet worden omgere den via Yerseke en wordt dit kanaal over de Postbrug ge passeerd. De A.N.W.B. deelt ons thans mede, dat een drietal andere oplossingen, die in overweging waren gegeven niet voor ver wezenlijking vatbéuir ziln ge bleken, zodat de huidige op lossing de enige mogelijke blijft. Inmiddels is het weggedeelte KruiningcnYerseke, dat in slechte staat verkeerde, her steld en levert de toestand van het wegdek geen bezwaren meer op. Deze weg zal daar enboven door de Rijkswater staat regelmatig onderhouden worden. Verschillende automobilisten rijden, in verband met deze omlegging, via Oostdijk in de richting Yerseke. De weg Rijksweg Oostdijk verkeert echter in zeer slechte toestand. De A.N.W.B. verneemt nu in antwoord op een desbetreffend verzoek, dat een plan tot defi nitief herstel in voorbereiding is. „Rumoer" rond een verloting. Een aantrekkelijk Veroordeelden naar Serooskerke In landbouwwerkkamp. Woensdagmiddag 3 uur heb ben een groep ambtenaren van het directoraat voor de bij. zondere rechtspleging, van de stichting „Rijksdienst land- bouwherstel" en van sociale zaken (dienst uitvoering van werken) een bezoek gebracht aan het wederopbouwarbei- derskamp te Serooskerke, waarin thans circa 100 weder- opbouwarbeiders zijn gehuis vest. De bedoeling was na te gaan in hoeverre het nut zou hebben het kamp te onttrek ken aan zijn huidige bestem, ming en het ter beschikking te stellen van Iandbouwher. stel. Het plan bestaat namelijk om een aantal personen, die uit landelijke omgeving af komstig zijn en die thans ver toeven in overvulde gevange nissen, waar voor hen geen gelegenheid bestaat tot het verrichten van productieve arbeid, over te brengen naar een werkkamp, waarvoor wel licht Serooskerke in aanmer king zou komen. Mochten Landbouwherstel en het Directoraat voor de bij zondere rechtspleging tot overeenstemming komen, dan zal vermoedelijk het kamp Serooskerke door de minister van Wederopbouw worden overgedragen aan het mini sterie van landbouw. ernstige aanrijding. Hedenmorgen is een bellen wagen, waarin zich twintig fersonen bevonden, onder ouburg, op de weg Vlissin genMiddelburg aangereden door een militaire vrachtauto en zwaar beschadigd. Van de twintig personen liepen ver scheidene ernstige kwetsuren op. Medische hulp was snel ter plaatse. Op dit ogenblik ontbreken nog nadere bijzon derheden. Wegenwacht ook in Zeeland. Met ingang van 6 Juli zal, zoals wy reeds meldden, de wegenwacht ook in Zeeland gaan patrouilleren en wel op de verkeersroute Bergen op Zoom GoesVlissingen. Daarme de zullen dan alle provincies in het wegenwacht-systeem in geschakeld zyn. In verband hiermede zal een aantal „we genwachten", vergezeld van de AXWB-directie, officieel zijn opwachting maken by de ge meentebesturen in de verschil lende steden langs de route, Bergen op Zoom, Goes, Middel burg en Vlissingen, alsmede bij het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg. Herstel van bruggen in 2eeuwsch-Vlaanderen. Op Woensdag 16 Juli a.s. zal te Middelburg aan het bureau van de Rijkswaterstaat wor den aanbesteed het maken van 3 bruggen over en 5 duikers in de Oostelijke en Westelijke Rijkswaterleiding in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Bestuur Zeeland van de Ned. Hoenderbond. Het Bestuur van district Zeeland van de Nederlandse Bond van Hoenderfokkersver enigingen werd als volgt sa- programma. De contactcommissie voor int. sportuïtwisseling te Vlis singen had Woensdag een ver gadering belegd met alle sportmensen, die verleden jaar de reis naar Scarborough hebben meegemaakt. Doel van deze vergadering was: bespre king van het programma voor dè Scarborough-week. De heer A. W. Levering opende als voorzitter deze bij. eenkomst en deelde mede, dat de contactcommissie een lo terij heeft georganiseerd ter dekking van de kosten, die aan het Scarboroughbezoek verbonden zijn. Er is rondom deze verloting enig rumoer ontstaan, omdat het praatje de wereld ingestuurd is, dat het batig saldo zou worden be steed om er snoepreisjes naar Engeland van te maken. Gelukkig is dit niet het ge val. Dit geld moet de Scarbo rough-week mogelijk maken! Zeker, er gaan voetballers uit Vlissingen naar Engeland, maar die hebben daarvoor het geld zelf bijeen gebracht. Het batig saldo is alleen bestemd voor de Scarborough.week. Tot dusver zijn zeer weinig loten verkocht. Dit geld moet er komen! zo zeide spr. Dit is een fere- zaak, niet alleen voor de con tactcommissie, maar evenzeer voor degenen, die verleden iaar in Scarborough zo vorste lijk ontvangen zijn! Er zal thans een nieuwe verkoopcampagne op touw worden gezet. HET PROGRAMMA. Daarna zette de heer Leve ring uiteen, hoe het program* ma is samengesteld. Op Zo'h- dag 31 Augustus officiële ont vangst. Op Maandag 1 Sept. (Koninginnedag) speelt E.M. M. tegen de voetbalclub uit Pickering, een bij Scarbo rough gelegen plaatsje. De zelfde dag speelt het elftal van Scarborough tegen Mid delburg. in Middelburg. Op 2 September tafeltennis, wedstrijden. Op 3 September rondrit over Walcheren en jeugd voetbalwedstrijd Vlissin gen-Scarborough. GOEDE BOKSWEDSTRIJDEN. Donderdag 4 September volgt een bezoek aan de Markt te Middelburg met des avonds de zwemwedstrijden en de bokswedstrijden. Vrijdag 5 September excur sie naar De Schelde, gevolgd door een lunch.. Des avonds taf eltennis wedstrij den. Zaterdag 6 September be- ziek aan Yerseke en tot be sluit een voetbalwedstrijd tus. sen Yerseke en Pickering. Tot slot een grote feest avond voor alle deelnemers, alle gastheren met hun dames C. v. Nimwegen, Nieuw- en St. Joosland, Voorzitter; J. A. de Rurjsscher, Vlissingen, Se cretaris; R. A. v. Quekelber- ghe, Breskens, Penningmees ter en als Commissarissen P. M. de Kleyn, Middelburg en L'. J. Wondergem, Nieuwdorp. Het secretariaat is gevestigd Paul Krugerstraat 86, Vlissin gen, Tel. K 1184—649. Middelburg W.F.A.-gasten uit Denemarken gearriveerd. Dinsdagnacht te half 1 ar riveerden de twintig Denen, die dc eerste gasten zijn van de onlangs opgerichte afde ling Middelburg van de World Friendship Association bij het Verkeershuis. Het gezelschap, dat uit jongens en meisjes en vol wassenen bestond, was reeds om half 5 uit Den Haag ver trokken, doch bij Breda raak te de versnellingsbak van de Deense autobus, waarmede de reis werd gemaakt, onklaar, met het gevolg, dat men eerst na het middernachtelijk uur op de plaats van bestem ming aankwam. Men was doodop, wat begrijpelijk is, want men was sinds Zondag niet meer uit de kleren ge weest. De eerste nacht werd doorgebracht op het Deense grensstation, waar wel ma trassen aanwezig waren, doch die te vuil waren_ om er op te gaan liggen. Dé beide vol gende nachten werd in de bus geslapen. Na de aankomst in Mid delburg moesten noe ver schillende formaliteiwm ver vuld worden. Vooralde ver anderingen, die ter elfder ure in de deelnemerslijst wa ren aangebracht, baarden nog enige zorg. Om 3 uur waren echter alle gasten op de verschillende adressen on dergebracht. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt, in de ko mende dagen, zodra de auto bus geheel hersteld is, enkele rondritten voor de Denen* te organiseren. BEKENDE APOTHEEK OPGEHEVEN. Op 1 Juli is de apotheek Van de Garde in de Korte Noord- str. te Middelburg opgeheven. Hiermede is een stuk pharma- cle afgesloten, dat niet zonder betekenis is voor de stad. De apotheker J. W. van de Garde was op 5 Mei 1909 me deoprichter van het Alg. Mid delburgs Homoeopatisch Zie kenfonds. dat toevallig; even eens op 1 Juli ig opgeheven en opgenomen in het Algemeen Middelburgs Ziekenfonds. In het begin was de heer van de Garde secretaris-penningmees ter van het Fonds; sedert 1914 wag hy uitsluitend penning meester, welke functie hij tot zijn dood heeft vervuld. De en het Westkappels dames koor. HET SLOT. Zondag 7 September tot be sluit tenniswedstrijden, atle tiekwedstrijden, een propa- ganda-korfbalwedstrijd en de grote voetbalwedstijd Vlissin genScarborough. Des Maandags afscheid. Het is een programma, dat als het geheel kan worden uitgevoerd voor de Engelsen de moeite waard is. Het mag een ereplicht voor Vlissingen heten deze Scar borough-week te doen slagen. heer van de Garde vestigde zich in 1903 in Middelburg en ovërieed in 1927. In deze kwart eeuw heeft hij in vele opzich ten geijverd voor de ontwikke ling van de homoeopathie op Walcheren. Vlissingen een afscheid. Maandag heeft de heer H. N. Vrind, chef van de te kenkamer Marine- en Con- structiebouw van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" dit bedrijf met pen sioen verlaten. Als eerste spreker wenste ir. Blokland Visser hem een lange, welver diende rust toe. De vroegere chef van de tekenkamer, de heer Edelman, herinnerde aan de goede samenwerking, die hij steeds met de heer Vrind had gehad. De opvolger van de heer Vrind, de h*eer Knegt, bracht de hulpvaardigheid van de heer -Vrind jegens zijn per soneel naar voren en bood namens chefs en tekenaars enige geschenken en bloemen aan. De heer Vrind dankte ten slotte voor de geschenken en vriendelijke woorden. Het eerste nieuwe huis is gereed Dinsdag 8 Juli wordt een grote dag voor Vlissingen! Het eerste, nieuw gebouwde huis in de gemeente, toe behorende aan de Vereni ging tot verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen, wordt die dag opgeleverd. Verschillende genodigden, onder wie B. en W. van Vlis singen, Jhr. Ir. J. W. de Ra- nitz, provinciaal directeur van de wederopbouw, de directie der Koninklijke Maatschappij „de Schelde" en tal van auto riteiten zullen bij de over dracht van het pand in de Winkelmanstraat aanwezig zrjn. Na afloop zullen ook de an dere nog in aanbouw zijnde huizen worden bezichtigd. piloot s. w. soetersf In de nacht van 1 op 2 Juli is te Haarlem op 28- jarige leeftijd overleden de K.L.M.-piloot S. W. Soeters. De heer Soeters was op 10 Juni 1919 te Vlissingen ge boren. Bij het zwemmen verdronken In het zwembad te Bresken9 heeft zich Woensdagmorgen een tragisch ongeval voorge daan. De 14-jarige P. v. d. Sande zonk tijds het zwem men plotseling. Hoewel hij vrij vlug uit het water werd gehaald, slaagde men er niet in de levensgeesten nog op te wekken. De dokter, die de knaap on derzocht, sprak als zijn oor deel uit dat de jongen tijdens het zwemmen een aanval van hartverlamming kreeg en daardoor overleed. Congres onderwijzend personeel. In September zal in Mid delburg door het Rijkstoe- zicht voor het Lager Onder wijs in de inspectie Middel burg een congres voor onder wijzend personeel worden ge houden, dat drie dagen zal duren. Er zullen discussies gevoerd worden over het on derwerp „Onderwijsvernie- wing en -verfrissing', waarbij de vraag, hoe de werkwijze het beste bij de uitkomsten van de moderne psychologie aangepast kan worden, de kern van de besprekingen zal vormen. Deskundigen Zul len aan de deelnemers aan het congres door middel van lessen de onderwijsvernieu wing in de practyk tonen. Tfl* dens het congres zal tevens een expositie van leermidde» len en werkstukken gehou den worden. zeeland offerde 2930. voor bleekneusjes. De collecte voor het Bio-Va- cantieoord op het Russenduin te Bergen, die in de Paasweek in de Nederlandse filmtheaterg werd gehoüden heeft in onze provincie in totaal 2931,14 opgebracht. De navolgende re. sultaten werden bereikt: Grand, Goes, 520,36; Al ham- bra, Vlissingen, 421,54; Elec tro, Middelburg, 286.43; Con certgebouw, Hulst, 273.85; Centrum, Axel, 218,45; Lu xor. Vlissingen, 214.94; Schelde, Yerseke, 204,42; Lu xor, Terneuzen, 186,03; Con certzaal. Zierikzee, 156,86f Concertgebouw, Terneuzeh, 113,75, Ledel, Oostburg 90,13; Hof zicht. Yzendijke, 78.01; Olympia, Sas van Gent, 76.18; Grahamme, Sluis 67.95; Luxor, Philippine, $2.24. mulo-eindexamen§5. Geslaagd Mulo-examens At G. A. Dronkers, Rillafid- Bath; J. Copjans, A. van Bo ven, Hansweert; R. Joosé, n. St. Joosland;. f. A. van Leerzem, C. Joziasse, A. Wie- lemaker, Koudekerke; J. A. Antheunisse, O.- en W. Sou burg; A. Tèvel, J. L.W. d. Vijver, F. A. de Bruyn, Mid delburg; A. Poppe, Ritthem; D. J. Cal jouw, Wemeldinge; P. v. d. Slot, A. J. de Lan ge, Jan Verheule, Goes; L. J. Allewijn, Waarde; A. M. Goet- heer, Vlissingen; A. C. Ma- rits, 's H. Arendskerke. Voor diploma B: A. Heeren, G. ,G. M. Speckens, Vlissin gen; A. C. de Kubber, Goes; C. G. Smits, Kapelle, J. J. Lindenberg, 's H. Hendriks kinderen; A. Hartog, Wemel dinge. Afgewezen 6 Candida- ten. EEN GOEDE DAAD! Gehoor gevend aan het de vies: elke dag een goede daad, heeft de groep Waterloo van de padvinderij te Groede het strand van Groede van alle ongerechtigheden gezuiverd. 160 woningen. De uitslag van de op 30 Juni jl. gehouden aanbeste ding voor de bouw van 160 kleine middenstandswoningen als volgt: Fa. „Opbouw" te Terneu zen 2.475.789; v. d. Poel té Lamswaarde 2.220.00®. De gunning is aangehou den. De collecte voor „Pró Re- ge" bracht te Domburg 174.50 op. De Juni-vergadering. In de Junivergadering van het Bestuur der Stichting voor de Landbouw in Zeeland zyn de volgende punten be handeld: t.b.c.-be strijdin g. Het grote nut van een t. b. c.-vrije veestapel werd al gemeen erkend. Met klem dringt het bestuur dan ook op aansluiting bij de Stich ting Provinciale Gezondheids dienst voor Dieren aan. import hangars. De financiële consequenties voor de wederopbouw der be drijfsgebouwen zyn zo vér strekkend dat reeds herhaal de malen is aangedrongen op het bouwen van meerdere hangars. Aangezien de prijs der han gars in Nederland belangrijk hoger is dan in België, is op import vanuit België sterk de aandacht gevestigd. prestaties gede tineerden. Teneinde de prestaties van de gedetineerden op te voe ren is voorgesteld om deze arbeiders hetgeen zij boven de 50 cent per uur verdienen, te laten behouden voor on derhoud van het eigen gezin. dorstareeven. Geadviseerd is voor Zeeland geen dorstarieven vast te stellen, aangezien in het ver leden gebleken is dat Zeeland er met de vastgestelde tarie ven steeds slecht afkwam. graanregeling. De regeling zo ze dit jaar zal worden uitgevoerd werd algemeen teleurstellend ge noemd. Alhoewel de Stichting herhaalde malen op een aan slag-systeem voor alle pro ducten heeft aangedrongen, komt er thans een regeling met dorsbriefjes voor de pro ducten tarwe, gerst en voor de percelen rogge boven de 4 ha, en een aanslag voorde haver en de percelen rogge beneden de 4 na. Met deze regeling denkt men 85 van de oogst bin nen te krijgen (vorig jaar 75 De taxatiecommissies wordt hierbij de grote verantwoor delijkheid voor de vast te stellen aanslagen .onder de aandacht gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2