UIT DE PROVINCIE Gemeenteraden t«sppie en Je geheimzinnige InJing r 03 SmokkeJzaken berecht SPORT EN WEDSTRIJDEN 5 maanden hoogspanning MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-examen slaagden Dinsdag te Goes voor diploma A.: J. A. v. Oeveren, Wolphaartsdijk, P. H. de Koster, Colijnsplaat, M. H. de Vos, Kats, J. S. v. d. Ende en A. Bethlehem, beide Middel burg, G. A. Maes, Vlissingen, H. Goedegebure, Nieuwdorp, P. Gijssel, Kapelle, M. P. v. d. Berg, K. Bareman, S. v. Ardenne, W. Phaff, A. Ver- hage, J. Schrijver, M. Quak- kelaar, J. C. Oele, H. C. Loui se, allen te Goek Voor diploma B slaagden: J. G. Mullié, C. P. Matthijs- se, N. P. v. d. Broek, allen te Middelburg, C. H. Gouw, M. Meertens en P. Meeuwse, al len te Hoek, C. Harms, L. J. Jonker, W. G. Loof, allen te Terneuzen, A. F. U. Priem en M. J. Scheele, beide te AxeL Afgewezen geen. 's-Heer Arendskerke 50 woningen worden gebouwd. Zaterdag kwam de raad van 's-Heer Arendskerke in spoed eisende, openbare vergadering bijeen. Aangenomên 4verd het voorstel van B. en W. tot het bouwen van 50 in plaats van nog 30 woningen en in ver band hiermede tot aankoop c.q. onteigening van enkele perce len grond. In aanbouw zijn 12 woningen, zodat in totaal 62 woningen gebouwd zullen wor den, t.w. 8 te 's-Heer Hendriks kinderen, 20 te 's H. Arends kerke (dorp), 20 te Nieuw dorp en 14 te Lewedorp. De voorstellen tot wijziging van de legesverordening, de wijziging van de begrotingen 1946 en '47 werden z.h.st. aangenomen. Ook het voorstel tot het plaatsen van een aantal straat lantaarns werd aangenpmen. Bij de rondvraag vraagt de heer op 't Hof, wanneer be gonnen wordt met de herbe strating van de Havenweg te Nieuwdorp. De voorz. zegt, dat hieraan zo spoedig mogelijk zal worden begonnen. De heer Lin- denbergh informeert naar de bi'andspuit. De voorzitter ant woordt, dat de brandspuit thans weer gerepareerd is, doch dat nog niet is voorzien In een trekker. Hierover is men, in onderhandeling. Ovezande Op een verzoek van de ver eniging Eigen Erf om een sub sidie wordt afwijzend beschikt. Aan de commissie tot onder zoek van een streekziekenhuis wordt 2 cent per inwoner toe gekend ter bestrijding van de te maken kosten. De instructie van de ge meente-geneesheer werd gewij zigd. De Raad besluit adhesie te betuigen aan het adres van de gemeente Krabbendijke tot opheffing van de gemeenschap pelijke regeling Dienst Open bare werken op de Bevelanden. In de verordening tot heffing van gelden voor de vuilophaal dienst werden enige wijzigin gen aangebracht. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten zal een geldlening worden aan gegaan, tot dekking van de budgetaire tekorten van vroe gere dienstjaren. Naar aanlei ding van het door de Raads commissie voor Electrificatie uitgebrachte rapport wordt be sloten het door genoemde Com missie aangegeven systeenr te volgen bij de reeds ingediende en nog in te dienen aanvragen o subsidie, in welk systeem de persoonlijke financiële draag kracht van de belanghebbende het zwaartepunt is. Daar men voor het sluiten van een geld lening tegen 2% niet ge-, slaagd is wordt nu besloten een lening aan te gaan van 3800 tegen 3% In verband met grote repa raties aan de trekker van de motorbrandspuit en de aan schaffing van brandslangen wordt de post brandweer be langrijk verhoogd. Omtrent de verbetering van de secundaire wegen Ovezan- de's-Gravenpolder en Borssele- '<s Heerenhoek doet de voorzit ter enkele mededelingen, waar-, uit blijkt, dat het gemeentebe stuur terzake steeds dilligent is; over de weg 's Heerenhoek. Borssele was het geluid wel optimistisch, daar deze al in een verder stadium verkeerd, dan de weg Ovezande-'s-Gra- venpolder. De tertiaire weg Ovezande - 's Heerenhoek zal dit jaar nog met een teerpro- duct worden behandeld. Voor de te bouwen 8 arbei derswoningen vanwege de ge meente, welke binnen afzien bare tijd zullen worden aanbe steed. wordt nog: een perceel bouwgrond aangekocht van de heer J. Priem. Tot slot wordt de verorde ning op de Vleeskeuringsdienst en de verordening op de hef- ifng vïyi keurlonen gewijzigd in verband met de heffing van invoerkeurloön. Wemeldinge Vrijdagavond vergaderde de raad van Wemeldinge. Mede gedeeld werd dat de wonin gen aan de Bierweg thans gereed zjjn en dat in de toe wijzing enige verandering is gekomen. Tot 2e ambtenaar ter secretarie is benoemd de heer C. Bakker te Ooster- land. Voor het gewoon on derhoud der algemene be graafplaats is een geschikte kracht aangewezen. Het plan tot het bouwen van_ 14 wo ningen aan de Bierweg is ter goedkeuring ingezonden. Ingekomen is 'n adres van mevr. Wed. M. Noussen, hou dende verzoek om te harer be hoeve voorzieningen te treffen, nu haar man ruim 2 jaar geleden bij ,de uitoefening van zijn functie van hoofd van de luchtbeschermingsdienst is omgekomen. Algemeen werd niet alleen dit ongeval betreurd, doch ook het feit dat van over heidswege niet voldoende ge zorgd is voor de nagelaten betrekkingen.' Medegedeeld werd, dat dit geval is doorgegeven aan 't P.V.B.O., zodat binnenkort bekend zal zijn of hieraan iets zal worden gedaan. In verband hiermede wordt het adres aangehouden. Aan de orde kwam vervolgens 't voorstel tot de bouw van een 12-tal woningen met steun uit 's Rijks kas waartoe tot onteigening en tot ruiling van grond zal moeten wor den overgegaan. Aan Burgemeester en Wet houders worden hiertoe de nodige machtigingen ver- leend. Met algemene stemmen wordt de heer W. Dumans te Njjkerk benoemd tot onder wijzer aan de Openbare school, zulks m.i.v. 1 Sept. a.s. Medegedeeld werd, dat mevr. Haverman te Kapelle, die aanvankelijk bereid werd bevonden om als tijdelijk on derwijzeres aan de o.l. school op te treden, zich hiervan heeft teruggetrokken. Aan de vereniging .Eigen Erf" werd een subsidie ver leend van 25 per jaar, ter-" wijl aan mej. J. C. van de Putte een gratificatie wordt aangeboden als huldeblijk bij haai- 40-jarlg jubileiïm als on derwijzeres aan de openbare lagere school. Bij het punt „voorkomende zaken" wordf gewezen op 't leegpompen der brandputten door een groot fruitkweker en aangedrongen op weder opzeggingschap van 'n brand- raad in de benoeming van een generale brandmeester. Voorts werd nog gewezen op de toestand van de ge meentetoren en geïnformeerd naar de vervulling der be trekking van. hoofd der ge meente-bewaarschool en én kele andere zaken van huis houdelijk belang. Zuid-Beveland Wolphaartsdijk AANBESTEDING. Voor aanbesteding van 15 woningwetwoningen te Wol- faartsdijk is als volgt inge schreven: P. van der Schoot, Tilburg 199.300; P. F. Voet te Kloosterzande 196.400; Aannemingsbedrijf van Gooi Moerland te Rotterdam 195.000; J. van Damme te Hontenisse 190.000; S. de Vries te Zaandam 188.000; Aannemersbedrijf C. v. d. Klippe te Vlissingen 187.500; Leendert van der Klippe te Vlissingen 183.475; L. J. van Gorsel te Scherpenisse 180.000; Fa. de Jonge van de Lande te 's H. Abts- kerke 174.000; Gebr. Mol- let te Hansweert (10 wonin gen) 125.000; L. M. Oele te Klöetinge (10 woningen) 117.500; Fa. de Jonge van de Linde te 's H. Abts- kerke (10 woningen) ƒ116.900; H. Remijn te 's H. Hendriks kinderen (5 won.) 60.100. VOLKSTELLING Bij de volkstelling is geble ken dat te Wolphaartsdijk wo nen, 1348 mannen en 1339 vrouwen; in totaal dus 2687 personen. Er zijn 672 wonin gen, waarin 679 gezinnen wo nen. Schore OUDEN VAN DAGEN OP REIS Op Donderdag 26 Juni heb ben de ouden van dagen uit Schore een autoreisje naar Breda en omgeving gemaakt. Tevens werd een bezoek ge bracht aan de R. K. kerk in Oudenbosch. Begunstigd door het mooie weer en vol lof- over de ge slaagde reis, keerden allen vol daan huiswaarts. Borssele AANBESTEDING. Door de architect Dc Brui ne uit Goes werd Maandag middag te Borssele voor de gemeente aanbesteed 't bou wen van 4 woningen. Ingeschreven werd door de firma Lalleman uit Vlaardin- gen voor 524.000. De gun ning werd nog aangehouden. 18. Dus ging de maat naar Pah-Ling toe, die daar druk stond te sturen. „Hé, wacht es even" riep de maat. „Ga jij maar es even weg". „Ik wil aan het stuur staan. „Jij doen", sprak Pah-Ling. „En jij voeren van gezag. Ik stuurman". „Ja goed en wel", zei de maat. „Maar er komt ellende van. Ga jt| maar wat anders doen. Ik ben nu kapitein en ik heb het te vertel len!" „Ik ben blij", zei Pah-Ling. „Jjj sturen, ik niks doen" en dat deed Pah- Ling. Zodra de maat aan het stuur stond gooide hij het om en het schip voer met zijn voorsteven in de richting Hong-Kong. DAMMEN INTERPROVINCIALE WEDSTRIJDEN. Te Tilburg vonden ter gele genheid van het 25-jarig be staan van de Noord-Brabant se Dambond ontmoetingen plaats tussen de vertegen woordigende dam-tientallen van Noord-Brabant, Limburg en Zeeland, met als inzet een fraaie wisselbeker, waar jaar lijks om gespeeld wordt De Zeeuwen begonnen slecht, want in een wedstrijd, waarin zij met veel pech te kampen hadden, verloren zn met 155 van de zeer goed op dreef zijnde Brabanders. Daar het Limburgse tiental tevoren van Brabant gewon nen had, beloofde de wed strijd tegen Limburg voor de Zeeuwen dus niet veel goeds. De Zeeuwse dammers speel- dén deze wedstrijd echter veel sterken en slaagden er in de sterke Limburgers met 137 te verslaan. Elk deel nemend tiental eindigde dus met 1 gewonnen en 1 verlo ren wedstrijd, zocj&t de wis selbeker niet uitgereikt kon worden. De gedetailleerde uitslagen zijn: ZeelandBrabant. J. SinkeA. de Graag 1 1; W. LenteW. v. d. Boo- men 11; J. BlomW. Maas 11; J. Strooband jr.A. Schneider 02; J. J. Kaan E. Baes 02; W. Bogaert- M. Koch 11; J. Strooband sr.F. Hoogland 02; Jac. Bogaert—H. Roos 02; H. M. SlabbekoornC. de Galan 1—1; F. P. de Hertog—L. Beerens 02. Totaal 515. ZeelandLimburg: J. SinkeJ. van Doorn 2 0; W. LentenJ. Vrolijk 11; J. BlomH. Comans 11; J. Strooband Jr.G. Knipschild 20; J. J. KaanA. Vaessen 02; W. BogaardH. Heunen It—1; J. Strooband Sr.N. v. d. Molen 20 Jac. Bogaert J. Geurts 1—1; H. M. Slab bekoornM.Kockelhorn 1- 1; F. P. de Hertog—R. Afc- ens 20. Totaal 13—7. Het Zeeuwse tiental ver scheen met enige invallers, BIJZ. POLITIERECHTER EEN JACHT VERBEURD VERKLAARD. Gevoelige straffen. In de bijzondere politierech terzitting van 1 Juli 1947 te Middelburg werden een serie smokkelzaken berecht. Op 1 April 1947 werd door kommiezen onder Graauw een ploeg smokkelaars waargeno men, die dwars door het veld rundvee in de richting van de grens dreven. Bij sommatie tot halt houden gingen zij, ondanks waarschuwingsscho ten, aan de haal met achterla ting der koeien. Een der drij vers kon worden gevat, dit bleek de 27-jarige leurder F. M. de C. uit Clinge te zijn, welke thans sinds 3 April is gedetineerd te Middel burg. Verdachte bekende een vaars naar België te heb ben willen smokkelen, hij be weerde dat dit de eerste keer was dat hij zich met smok kelen bezig hield. Hrj kende zijn mede-smokkelaars niet, deze hadden hem voor zijn hulp 400 francs beloofd en voorts alles geheim gehou den, ze hadden hem aangeno men toen hij dronken was. Ter zitting gaf verdachte de feiten toe. In zijn requisitoir zeide de Off. van Justitie, dat het dronken zijn van verdachte hem niet vrijpleit; eis 4 mnd. gev. met aftrek. Mr. P. C. Adriaanse schil dert de omstandigheid waar onder een en ander plaats vond. Verdachte heeft zich vroeger nimmer aan* derge lijke feiten schuldig gemaakt. Hij is verleid en was onder invloed vair drank. Pleiter Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bern- hhrd werd door de harmonie „Concordia" te Tholen op de Markt een concert gegeven. vroeg te willen volstaan met tjEERD ADEMA 76 Daar trof hij een chauffeur aan, die met een vrachtauto van Leeuwarden was geko- men en tegen de kou een „dauwwurmpie" aan de tap kast stond te nemen. Bas had hem daarbij gezel schap gehouden en het ene '„dauwwurmpie" was het ande re haastig achterna gekropen en het gevolg was geweest, dat de nachtwaker bij het naar buiten komen niet goed meer wist of het nu eigenlijk dag of nacht was. Het was tot hem doorge drongen, dat hij persoonlijk de directie van het warenhuis van zijn heldendaden in kennis moest stellen en daarom was hij naar het kantoor gestapt, waar een jongmens met een brilletje op hem uitlegde, dat de directeur in conferentie was en hem vooreerst onmogelijk zou kunnen ontvangen. Maar Bas voelde zich de held van de dag en hjj begreep, dat hu in deze omstandighe den een potje zou kunnen bre ken. Hij zag de politie-insper- teur zitten en vreesde, dat de ze die natuurlijk voor de inbraak kwam alle ereplui- men op de hoed van de politie zou steken en daarom wilde hij hem „effetjes voor" wezen. Ten slotte was htf het toch feweest en dat moest er end worden ook die knul van 't kantoor, die de zwaar ste karweitjes hadden opge knapt en hij zou dat meneer de directeur wel eens „effetjes in z'n oren toeteren". Hü had, in verband met de affaire, een kostbare morgen fehad zes „dauwwurmpies" vijftien cent per stuk en dat geld moest er op de een of andere manier, in de vorm van een gratificatie, weer uitko men en nog veel meer natuur lijk, maar dat zou ie wel aan mevrouw Bas moeten afdra gen, want dat was het eerste wat ze hem, na het exposé van zijn heldendaden, aan het ver stand gebracht had. Nachtwaker Bas hield niet van halve maatregelen dat hoorde nou eenmaal bij zijn vak. Je moest opstaan en in grijpen als 't nodig was en daarom had Bas plotseling twee stappen in de richting van het directiekantoor ge daan en was voor een der klerken er op verdacht was het prlvékantoor binnen ge stapt. 6 Hij keek in de verbaasde ge zichten van drie heren en toen hij de vernietigende blikken van de heer Protsinger ont moette, was het eerst tot hem doorgedrongen, dat zijn entrée de salon niet helemaal correct was geweest. „Wat moet u?" vroeg de di recteur verstoord. „Nou," zei Bas, „daar zal u van ophore." Hy legde zijn uniformpet op tafel en zocht naar een passend begin van zijn helden-epos, dat zo gauw niet tot zijn beneveld brein wilde doordringen. „Ik ben," zei hü, „ik wil zeggen, u ziet hier voor u..." „Die man is dronken," zei de heer Protsinger verachte lijk. Nachtwaker Bas richtte zich op. „Waaseidu?" informeerde hij, zich met vooruitgestoken borst tot de procuratiehouder wendend. „Verlaat ogenblikkelijk dit vertrek!" bulderde de direc teur. De heer Bas kromp van lou ter schrik in elkaar, greep zijn uniformpet en maakte zich ge reed te gaan. „Eén ogenblik," zei de heer Van NeyensteJn, terwijl hij zich tot de directeur wendde. „Is dit niet de rgan, die hier gisteravond de wacht had?" „Ja... eh... dat zal wel," zei de directeur ongeduldig. de preventieve hechtenis. Uitspraak 3 maanden ge vangenisstraf met aftrek voorarrest. ZAKKENHANDEL. De 20-jarige administrateur C. P. B. en de 32-jarige ver tegenwoordiger P. C. R., bei den uit Nieuwvliet, kochten in Febr. 1947 van een hande laar te Rotterdam 5100 jute zakken met bet doel deze te verkopen en de winst te de len. De zakken werden ech ter ontdekt in een hangar te Aardenburg waar ze jui3t waren afgeladen. Daar ver dachten geen vergunning als erkend handelaar hadden, moesten zij zich thans ver antwoorden. Ter zitting ont kenden zij plan te hebben ge had de zakken> naar België te smokkelen. De Off. van Just, achtte het ten laste gelegde bewezen. Ze hadden de zakken in voor raad in strijd met de distri butiebepalingen. hij is van mening, dat verdachten ge poogd hebben de zakken naar België te smokkelen. Eis: voor ieder 200 of 2 mnd. hechtenis met verbeurd verkl. der zakken. Mr. P. C. Adriaanse was van mening, dat er op deze ten laste legging geen veroor deling kan volgen. Verdach ten waren slechts depóthou ders, daarom zullen zij moe ten worden vrijgesproken. Subsidiair Vraagt hij de zak ken niet verbeurd te verkla ren. Uitspraak: ieder 200 of 2 mnd. hechtenis, met te ruggave opbrengst zakken. P. R., een 34-jarige vlasser uit Aardenburg, die "toestem ming had gegeven de zakken in zrjn hangar te lossen, werd wegens verboden nederlage veroordeeld tot 100 of 1 maand hechtenis. EEN JACHT. Op 7 Dec. 1946 passeerde te Hansweert een jacht, op weg naar Antwerpen. De zich aan boord bevindende eigenaar, de 65-jarige koop man J. B. uit Dordrecht, kon echter geen vergunning tot uitvoer tonen. Hij verklaarde, dat het jacht in zijn bezit zou blijven en weer zou worden ingevoerd. Dit bleek niet juist, daar hü het jacht had ver kocht voor 5000 en nu mee ging om zo het schip uit te voeren. Verdachte werd ver oordeeld tot 250 of 50 da- fen. Ook de mede-opvarende, e 50-jarige bedrijfsleider J. de B. uit Papendrecht en dc 24-jarige smid K. M. A. uit Berchem hadden zich te ver antwoorden wegens het mede voeren van bedoeld vaartuig. Zq werden veroordeeld resp. tot 150 of 30 dagen en 250 of 50 dagen en 1 mnd. gev. voorw., proeftijd 3 jaar. Het jacht werd verbeurd ver klaard. DEVIEZEN. De 40-jarige M. A. P. C. S., echtg. van W. S., uit Vogel waarde, passeerde het grens- kantoor Kapellcbrug en ant woordde op de haar gestelde vraatr jjroon T»otonlmulrl<jlpn zich te hebben. Bij lgfsvisi- tatie werd echter onder haar corset 1400 Belg. francs aan getroffen, welke zg fraudu leus trachtte, uit te voeren. Dit kostte haar 25 of 10 d. met verbeurd verklaring geld. TABAK. De 44-j. koopman P. J. v. L. uit Nieuw-framen kocht in Februari 1947 te Kieldrecht 50 k.g. tabak en 600 boekjes si garettenpapier, welko goede ren hg samen met zijn knecht vervoerde naar zgn garage te Nieu w-Namen. Enige dagen later verkocht verdachte 60 kg. tabak aan enige personen, die bg hem stro kwamen halen; de tabalt werd op een vrachtauto gela den en onder het stro ver stopt. Bestemming was Dord recht, doch onder Krulningen werd een onderzoek ingesteld naar de inhoud der auto en werd de tabak gevtjiden. De groothandelaar v. L. had zich thans te verant woorden en bekende de fei ten. De officier van justitie zeide dat zich bij verdachte een regelmatige doorvoer plaats voor tabak bevindt en eiste 6 maanden gevangenis straf. Mr. H. C. M. van Son vroeg een voorwaardelijke veroordeling. Uitspraak 3 maanden ge vangenisstraf. TEXTIEL. De 26-jarige wever A. M. J. J. en de 24-jarige koop man F. A. J. P„ beiden uit Tilburg, trachtten in Dec. '46 op Tholen coupons stoffen te ruilen tegen levensmiddelen. Toen dit niet lukte hebben zq te St. Annaland aan enige gersonen oen lap stof ver- ocht voor 125 zonder in name van textielpunten. Ver dachten bezaten geen vergun ning van het Rijksbureau voor Textielproducten, terwijl de door hen gevraagde prij zen te hoog waren. Verdach ten waren van mening dat zjj geen te hoge winst maak ten, volgens hun zeggen had den zij de stof gekocht voor 100 per coupon. Voor wat betereft de verdachte J. werd de zaak aangehouden, terwijl verdachte P. werd veroor deeld tot 2 maanden gevan genisstraf. Dc 42-jarige bakker M. J. v. d. M. tc St. Annaland. die een lap van bovenbedoelde stoffen had gekocht zonder afgifte van punten werd ver oordeeld tot 10 of 5 dagen, met teruggave opbrengst der verkochte inbeslaggenomen stof. Sport VOETBAL VETERANEN-WEDSTBIJD De op Zaterdag 28 Juni ge speelde veteranen-voetbalwed strijd SchoreHansweert, ein digde in een 42 overwinning voor de veteranen van Schore. Burgerlijke stand WTSSEKERKE. Bevallen: J. P. de Lange— de Kam, d.; E. Kastelein Baas, z; E. M. Tange—Bug- KORFBAI. Zeeland—Brabant. Zoals te verwachten was. is de korfbalwedstrijd Zeeuws twaalftalBrabants 11 tal in een overwinning voor de Bra banders geëindigd. Dat het echter zulk een grote overwin ning zou worden, zou men met de rust niet hebben durven voorspellen. Toen was de stand toch pas 1-0 voor de Brabanders,terwijl de Zeeuwen ook enige aardige kansen hadden gehad. Na de rust echter, toen het Zeeuwse twaalftal ook tegen de wind in moest spelen, had de Brabant se ploeg zulk een overwicht, dat de stand regelmatig tot 80 werd opgevoerd. Technisch en tactisch was de Brabantse ploeg veel beter en het publiek heeft van talrijke staaltjes mooi korfbal kunnen genieten. Vele van de anders goede Zeeuwse spelers (sters) bleven beneden hun kunnen, doch allen hebben kunnen le ren van deze faire tegenstan ders. De wedstrijd in Aardenburg van de Zeeuwse B combinatie tegen de P.S.V. Combinatie eindidge in een 32 overwin ning voor de Phllips-mensen. WEDSTRIJDPROGRAMMA 5 JULI 1647. Ie kl.: Madjoe I—Togo I; Vios IVolharding I. 2e ki. A: S.S.S.—S.I.W.; Swift II—Togo II. 2e kl. B: Rapide—Unitas; LuctorVolharding II. 3e kl. A: T.O.P.—V.K.V. I; TovosElto. 3e kl. B: Vopo—K.V.W.; Dlos IIOlympla: KatsDe Poel.' 3e kl. C: I.V.O.—D.S.V.S.V. O.—Vios II. 3e kl. D: ZuidzandeGroede; V.K.V. n—Fortuna. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen.: Grada v. Antwerpen; Henriët- to v. Londen; Rolf van Le Havre; Jacoba v. Ipswich; Thorbjorn v. Antwerpen; For tuna v. Antwerpen. Vertrokken yan Vlissingen: Fream n. Antwerpen; Hilda n. Ipswich; Grada n. Aarhuus; zwaluw n. Plymouth; Thor bjorn n. zee; Maria n. New port. Gepasseerd naar Antwerpen: Westland v. Londen; Albatros v. zee; Stuyvesandt v. Ply mouth; Nijkerk v. Kaapstad; Heemskerk v. R'dam; Barends v. R'dam; Kiviet v. Londen; Glashaven v. R'dam. Gepasseerd van Antwerpen: Aleum n; New asCtle; Gaas- terkerk n. R'dam; Amstelkerk n. Amsterdam; Njord n. Du blin: Venus n. Amsterdam; Averdrjk n. Oslo. Officieele Publicaties. D.K. Oostburg 225. Uitreiking bonkaarten levensmiddelen. 7 Juli: Groede A t.m. G; Breskens A t.m. H 8 Juli Groede "H t.m. M Breskens I t.m. Q9 Juli: Groede N t.m, V; Breskens R t.m. Z; 10 Juli: Groede, 9.11, W t.m. Z; Kruis- dijk A t.m. Z; 10 Juli: Nieu- wersluis, 13, A t.m. Z IX Juli: Nieuwvliet A t.m. Z Hoofdplaat A t.m. P; 12 Juli: Hoofdplaat Q t.m. Z 14 Juli: Sluis A tta. GSchoondgke A t.m. H; 15 Juli: Sluis H t. m. Q; Schoondijke I t.m. Q; 16 Juli Sluis R t.m. Z; Schoon dijke R t.m. Z; 17 Juli: Heille 911, A t.m. Z; Sasput A t.m. Z; 17 Juli: Draaibrug, 13, A t.m. Z; 18 Juli: Cadzand A t. m. P; Driewegen A t.m. Z; 19 Juli: Cadzand, 9—11, Q t.m. Z; 21 Juli: Aardenburg A t.m. G; Biervliet A t.m. H; 22 Juli: Aarden burg H t.m. Q; Bier vliet I t.m. Q; 23 Juli: Aar denburg R t.m. Z: Biervliet R t.m. Z; 24 Juli: Eede A t.m. I; Waterlandkerkje A t.m. Z; 26 Juli: Eede J t.m. Z; Zuid zande A t.m. P; 26 Juli: St. Kruis eiland, 911, A t.m. Z; Zuidzande, 911, Q tm. Z; 28 Juli: St. Kruis dorp A t.m. Z; LJzendijke A t.m. G; 29 Juli: Retranchement A t.m. Z; IJzendijke H t.m. N: 30 Juli: Oostburg A t.m. G; IJzendijke O t.m. R; 31 Juli: Oo-'burg H t.m. M; IJzendijke S t.m. Z; '1 Aug.: Oostburg N t.m. V; 2 Aug.: Oostburg W t.m. Z. Om in het bezit te komen van de nieuwe bonkaart dient het restant te worden mede gebracht van de bonkaart 707/ 708, waaraan de bon 707 nog aanwezig moet zijn. Losse bonnen worden niet aangeno- ,men. Controleer zelf Uw ont vangen bonkaarten. HAVEN VAN GOES. B. en W. van Goes geven kennis aap de belanghebben den, dat voor het schoonma ken en herstellen van de ha ven van Goes en de sluiswer- ken van het Goesse Sas van 28 Juli t.m. 28 Aug. niet ge schut zal kunnen worden. Goes, 27 Juni 1947. Radioprogramma's Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9 Muzikale grabbelton; 11 Ama- ta-trio; 12 Het Staf muziek corps; 13 Ber.; 13.45 The Mas queraders; 14 Plano-duo; 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 15 Bij een kopje thee; 16.20 Het Rotterdams Strijkkwar tet; 17 Harprecital; 17.20 Or gelconcert; 17.50 Nieuwe op namen; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Geestelijke liederen; 20 Ber.; 20.15 Aansluiting Kur- haus Scheveningen; 21.30 Nw. opnamen; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.: 18 Opera-programma; 10.20 De Regenboog; 11.30 Orgel-, spel; 12 Gioacchino Rosslnl. concert; 13 Ber.; 13.15 Het Re- nova Septet; 14.20 Concert door het Omroep-orkest; 15.30 Wiener et Doucet, piano: Rl- ganald Foort, orgel; 17 Jan Vogel en zijn accordeonorkest; 18 Ber.; 18.30 The Ramblers; 20 Ber.21 Men vraagten wg draaien; 23 Ber. Weerbericht AFNEMEND BUIIG. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Donderdag avond. Tijdelijke opklaringen met hier en daar nog een enkele bui, iets warmer, zwakke wind. HOOG- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Vrijdag 4 Juli 1947. Hoog 2.36 en 14.52 uur (1.91 en 1.92 M* NAP). Laag 8.57 en. 21.24 uur (2.03 en 2.22 NA P). TE ZIERIKZEE. Vrijdag 4 Juli 1947. Hoog 4.09 en 16.27 u. (1.38 en 1.34 -4-NAP). Laag 9.33 en 22.04 u. (1.53 en 1.72 —NAP). ZON EN MAAN. Vrijdag 4 Juli 1947. Zon: Op 4.25. Onder 21.02. Maan: Op 22i21. Ondor 4.04. BEURSOVERZICHT INDUSTRIE-AANDELEN PRIJSHOUDEND. Cultuuraandelen matig. De berichten uit Indlë om trent de ontwikkeling van de situatie aldaar werden ter beurze kalfn opgenomen, het- Seen niet verhinderde, dat e Indische fondsen en de cultuuraandelen aanvankelijk iets waren aangebodon, met het gevolg, dat de hoofdkoer- sen merendeels enige punten lager waren dan de vorige slotprgzen. Ook Koninklijke waren iets lager en werden bü een vo rige slotprgs van 417 3/a op eon hoofdkoers gefixeerd van 414'4. Do Indüstrieaandelen waren echter prijshoudend, behalve de Philipsaandelen die ven 385 op een hoofdkoers van 380 werden gesteld. De Scheep vaartaandelen waren weinig of niet veranderd en daarbij onregelmatig, vergeleken met de vorige slotprljzen. Van de aandelen Indische credietinstelllngen waren In dische banken en Koloniale bank, Wat de hoofdkoersen aangaat, een paar punten la ger. De vrije handel was van kalme aard, de belangstelling concentreerde sieh voorname lijk op de Cultuurfondsen. Horman Barms, een be ruchte Belgische verrader die een week geleden uit de ge vangenis te Antwerpen ont- «mpnte. is weer gearresteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 15