Ajax leidt nog steeds Feesten te Aardenburg uitstekend geslaagd UIT DE PROVINCIE Kademuren worden hersteld 3 SCHOUWEN EN DUIVELAND Zeeuwsch-VIaanderen. Spannende wedstrijden op Zondagmiddag. Dc herdenkingsdagen te Aardenburg zyn in alle op zichten een groot succes ge worden, een succes, dat voor een groofr gedeelte is te dan ken aan de goede organisatie en vooral ook aan het buiten gewoon fraaie weer. Zelfs de grootste optimist heeft niet kunnen dromen, dat alles een zo vlot verloop zou hebben. Vrijdagavond werd Aarden burg overstroomd met bezoe kers, waaronder vele uit Wal cheren. Met extra trams en bussen werden zij in het feeststadjc binnengebracht en met muziek door het fanfare corps „Eendracht maakt macht" uit Groede ontvangen. De tweede opvoering van het openluchtspel werd door ca. 4000 bezoekers bijgewoond, w.o. leden van Ged. Staten en vele andere autoriteiten. De opvoering werd een groot succes, mede doordat het spel reeds veel beter vlotte als tijdens de eerste opvoering en de toen gemaakte fouten ach terwege bleven. Na afloop sprak burgemees ter v. Dongen moedgevende woorden voor de toekomst en DE BESPREKINGEN IN PARIJS. Vrijdagmiddag; om 4 uur la de conferentie van de drie mi nisters van buitenlandse zaken, Bldault, Bevin en Molotov, te Parijs geopend. Besloten werd de besprekingen betreffende 't plan-Marshall geheim te hou den. Om acht uur ln de avond is de eerste bespreking der ministers geëindigd. SPANJE NIET! Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat BLdault er op- aan zou dringen, dat alle Europese landen geallieerde, neutrale en voormalig vijande lijke met uitzondering van Spanje in het plan zullen wor den betrokken. Voorts verwachtte men, dat Bidault zijn beide collega's zou wijzen op de noodzakelijkheid om snel te handelen, opdat de ministers ln September over de behoeften en hulpmiddelen ver slag zouden kunnen uitbren gen. 50 millioen dollar voor Brits-Amerikaanse zóne? Volgens de Duitse Nieuws dienst in de Britse zóne heeft kardinaal Spellman, aartsbis schop van New York, in een brief aan kardinaal Frings, aartsbisschop van Keulen, ge schreven dat men het Ameri kaanse Congres zou verzoeken, een crediet van vijftig millioen dollar voor de Brits-Ameri kaanse zóne goed te keuren, dat zou moeten dienen om de levensomstandigheden in de zóne te verbeteren. Het was te hopen, dat gelden uit parti culiere bronnen voor de Fran se zóne beschikbaar zouden worden gesteld. Stakingen geëindigd. De staking van het Belgi sche spoor- cn tramwegperso neel is geëindigd, evenals die van het personeel van enige grote warenhuizen in Parijs. In New-York hebben twee I grote automobielfabrieken met hun arbeiders in totaal 120.000 een contract voor twee jaar gesloten, waerbij 'r loonsverhoging van 7 dollar cent per uur en een storting in het pensioenfonds van 8 dol larcent wordt toegestaan. werd mevr. v. d. Broecke-de Man gehuldigd. HISTORISCHE OPTOCHT. Zaterdag waren duizenden ^nafr Aardenburg getogen en bereikte de feestvreugde haar hoogtepunt. De fraaie histori sche optocht trok door de ge. meente en oogstte algemene bewondering. Weliswaar was de optocht niet groot, maar de kwaliteit overtrof de kwanti teit. De eerste prijs werd toe. gekend aan het zeckaperschip van v. Wijckhuizen. een kaper die zich te Aardenburg vestig de na genoeg lauweren te hebben geoogst. Hij is de stichter van de gebouwen, welke thans be kend zijn als de Weeshuizen. De tweede prijs verwierf de voorstelling van O.L. Vrouwe van Aardenburg, of in de volksmond genoemd O.L. Vrouwe met de inktpot. Een legende verhaalt, dat eert te Aardenburg onschuldig we gens moord ter door veroor deelde jongeman op vertoon van een door O.L. Vrouw ter hand gestelde manuscript, waarin de werkelijke dader werdggenoemd, op -vrije voe ten wrd gesteld. De optocht werd vooraf ge gaan door het Dordts Muziek corps en de muziekvereniging van Aardenburg. Aan de cos- tumering was veel zorg be steed. Nadat de stoet was be gonnen, stroomde het publiek naar het Verloren Kostje, waar door tal van bekende artisten een variété-program werd vertoond. 's Avonds genoten veel mu ziekliefhebbers van een mooi concert op de Markt door mu- zikanten uit Dordt, terwijl daarna een bal-champetre de jeugd tot middernacht ver. maakte. de sportfeesten. I Zondag, de laatste feestdag, was bestemd voor de sport liefhebbers. Gelet op de tro pische hitte van Vrijdag Zaterdag waren de verwach tingen niet hoog gespannen. Maar zie, nauwelijks was de feestvreugde Zaterdag afge lopen of een zwaar onweer ontlastte zich over West- Zeeuwsch-Vlaanderen, een on weer, dat gepaard ging met hevige stortregens en verkoe ling bracht. Daardoor was het Zondagmiddag echt sportweer en stroomde men van heinde cn ver naar het voetbalter rein, waar eerst dc -aandacht werd gevraagd voor een kori- balwedstrijd tussen een Zeeuws twaalftal en een twaalftal van P.S.V. uit Eind hoven. Het werd een prachti ge propagandawedstryd, waar- in beide twaalftallen met veel in kracht verschilden. F.&.V. was technisch iets sterker, maar de Zeeuwse dames heren gaven kranig partij. De Vertrapt door olifant. Een merkwaardig on geval met dodelijke af-« loop heeft zich voorge daan te Antwerpen. Toen men in de haven bezig was dieren af te laden uit de Belgische Congo, welke bestemd zijn voor Belgische en Europese dieren tuinen, werd een der olifanten plotseling ze nuwachtig. Hij stormde op een der bewakers toe. wierp deze op dc grond en verpletterde hem met zrjn zware po ten. Toen men erin slaagde de wild gewor den olifant van de on gelukkige weg te lokken was de dood reeds inge treden. eindstand was 32 voor P.S. V., welke stand reeds bij de rust was verkregen. A.D.O.—STORMVOGELS. De meeste belangstelling ging uit naar de voetbalwed strijd StormvogelsA.D.O. Circa 2500 bezoekers waren getuige van een mooie wed strijd. De eerste helft was A.D.O. in de meerderheid en het bleek, dat de bai^ks van Stormvogels niet het sterkste deel van de ploeg vormden. Kraak wist echter enkele malen prachtig redding te brengen. Na 35 min. ontstond een misverstand tussen Kraak en zijn rechtsachter, waarvan de A.D.O.-midvoor handig profiteerde. In de tweede helft kwam Stormvogels opzetten, doch de voorhoede was schot loos. Na 15 min. kwam tij. dens een corner de linksback naar voren en deze wist on houdbaar de gelijkmaker te scoren. A.D.O. zette alles op de aanval en toen de midvoor wist door te breken, maakte Kraak een van zijn bekende fouten door over een niet on houdbare schuiver heen te vallen. Opnieuw hadden de Hagenaars de leiding. Er ont stond een felle strijd, soms te fel, waar volop spanning in zat. Tien'min. voor het einde slaagde de linksback van Stormvogels erin uit een vrije schóp even buiten het straf schopgebied met een fraai schot gelijk te maken. In deze standkwam geen verandering meer. De wedstrijd werd op geluisterd met muziek. Nieuwe regeling distributiekringen. Met ingang van 28 Juni is bij K.B. de volgende samen voeging van Zeeuwse gemeen ten in distributiekringen af gekondigd. 1. 's-Heer Arendskerkg, Baarland, Borssele, Driewe gen, Ellewoutsdijk, 's-Graven- polder, 's-Heer Abtskerke, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Kapelle, Kattendijke, Kloetinge, Nisse, Oudelande, Ovezande, .Wemel. dinge en Wolphaartsdijk; 2. Hontenisse, Clinge, Graauw en Langendam, Hulst, St. Janssteen, Koewacht en Vogelwaarde; 3. Krabbendijke^ »Kruinin- gen, Rilland.Bath, Waarde en Yérseke; 4. Middelburg, Aagtekerke. Arnemuiden, Domburg, Grijpskerke, Nieuw- en St. Joosland, Oostkapelle. Seroos- kerke (Walch.), Sint Laurens, Veere en Vrouwenpolder; 5. Oostburg, Aardenburg. Biervliet, Breskens, Cadzand, Groede, Hoofdplaat, Nieuw - vliet, Retranchement, Schoon- dijke, Sluis, Watex-landkerkje, IJzendijke en Zuidzande; 6. Terneuzen, Axel, Hoek, Overslag, Philippine, Sas van Gent, Westdorpe, Zaamslag en Zuiddorpe; 7. Tholen, Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Oud-Vosse meer, Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse; 8. Vlissingen, Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke, Oost en West-Souburg, Ritthem, Westkapelle en Zoutelande; 9. Wissekerke en Kortgene; 10. Zierikzee, Bruinisse, Nieuwerkerk, Oosterland. Ouwerkerk, Brouwershaven, Dreischor, Noordgouwe, Zon- nemaire, Haamstede, Burgh, Duivendijke, Eikerzee, Elle- meet, Kerkwerve, Noordwelle, Renesse, Serooskerke (Sch.) en Sint Philipsland.' Eb-deuren bij Veere niet gesloten. Door een tekortkoming bij de sluisbewaking te Veere was men in de nacht van Vrij- dat op Zaterdag net even te laat met het sluiten van de eb-deuren. De eb liep reeds, zodat de deuren niet meer gesloten konden worden. Het water stroomde toen uit het Gemeenterapd Zierikzee Walchers kanaal weg. Op het diepste punt zelfs tot 80 cm. Gelukkig is alles nog goed afgelopen. In allerijl werd er naar Vlissingen getelefoneerd, waar men 's nachts om drie uur de eb-deuren van de Keersluis sloot. Het water in de binnenhaven bleef dus op peil. Slechts in Middelburg heeft men de gevolgen bemerkt. Een met ijzer geladen zolder- bak van de firma Polak kwam tengevolge van dc lage water stand scheef te hangen. Een gedeelte van de lading, die uit stukken ijzer bestond, gleed over boord. Strandbezoek aantrekkelijker. Westelijk Zeeuwsch-VIaande ren herstelt fcich langhaam van de grote verwoestingen, daar vooral tijdens de bevrijding, aangericht. Ook de stranden komen we der vrij voor de badgasten. Dat is een verheugend teken, aangezien Cadzan<j zowel als Groede zulke mooie stranden hebben. Wanneer het weer gaat me dewerken. dan kan van zon en zee genoten worden. In overleg: met de burge meester van Cadzand worden van 1 Juli af busdiensten lnge- leed, welke de strandbezoekeTs gelegenheid geeft op een ge. makkelijke manier Cadzand- strand- te bereiken. Ook met het V.V.V. te Groe_ de Is een regeling getroffen om het qtrand van Groede bij mooi wéér ner bus te bezoeken. Tevens kriigen inwoners van Sluis en Retranchement des Zondags eelegenheid van het strand te Cadzand te genieten. Verder bestaat voor de strandbezoekers gelegenheid vanaf 1 Juli op een gemakke lijke wiize naar Knocke te rei zen. Van die datum af rijdt weder een regelmatige a^to- busd'enst BreskensSchoondii- keOostburg—Sluis naar Knocke. Ook de Belgische gasten kunnen van deze dienst ge bruik maken, voor een bezoek aan Westelijk Zeeuwseh-Vlaan- deren en Walcheren. De grensoverschrijding voor deze bezoekers zal dit jaar veel minder moeilijkheden ople veren als verledén jaar. Dienstregelingen van de per 1 Juli ingestelde busdiensten zijn verkrijgbaar bij de betrok, ken Stoomtram-Maatschappij. PACHTVVETGEVING. Bij beschikking van de mi nisters van justitie en van landbouw is benoemd tot lid der adviescommissie voor de pachtwetgeving, de heer C. J. J. Kooyman te St. Annaland. PROT. CHR. WERK GEMEENSCHAP PARTIJ VAN DE ARBEID. In een goed bezochte, onder leiding van jhr. mr. Schorer staande bijeenkomst van de afd. Middelburg, trad als spreker op de heer J. H. Scheps, Lid der Tweede Ka mer en vaste secretaris van de werkgemeenschap, die een uit voerige uiteenzetting gaf van de opkomst van het socialis me, en de daarin plaats ge had hebbende geestelijke ver schuivingen, welke tot de stichting van de Partij van de Arbeid leidden. Daarna werden door de in leider Verschillende vragen be antwoord. Medegedeeld weï-d, dat in het a.s. seizoen door een drie tal deskundige sprekers de navolgende onderwerpen ach tereenvolgens .zullen worden behandeld: Geschiedenis en toekomst van het Socialisme, Kerk en Overheid en Soc. economische problemen van het heden, waarna één dér aanwezige predikanten met dankzegging sloot. BADHOTEL TE DOMBURG GEOPEND Zaterdag is het Badhotel te Domburg, na ln recordtijd her steld, gemoderniseerd en uit gebreid te zijn, voor het pu bliek opengesteld. Dit Is een aanwinst voor Wal cheren en het is een gebeurte nis die voor het herstel van Domburg als badplaats van grote betekenis is. Het badho tel heeft namelijk 'n acommo- •datie voor. niet minder dan 100 gasten en "daar ook de inrich ting volkomen aan de eisen des tijds beantwoord, zal dit hotel ons levendige vreemde lingenverkeer zonder twijfel ten goede komen. In zeer korte tijd is Walche ren eerst door de opening van het hotel Noordzee Boulevard en het Wooldhuis te Vlissingen en nu weer door de opening van het Badhotel te Domburg enkele hotels rijker geworden, waarmee het haast de reeds bestaande, goed voor de dag komt in dit zomerseizoen. ZIEKENHUIS-DIRECTEUR BENOEMD TE GOES. Naar wij vernemen is op voordracht van het Gasthuis- bestuur te Goes door B. en W. benoemd tot geneesheer directeur van het ziekenhuis Oostwal, de heer G. J. Scherp huis, zenuwarts te Middelburg. In verband daarmede ver nemen wij tevens, dat het de bedoeling is, om spoedig we derom tot opneming van pa tiënten in het ziekenhuis Oost- wal over te gaan. HetGasthuisbestuur zal hierover nog nadere medede- j lingen doen. Minister Neher op Walcheren. Vrijdag heeft de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting, de heer L. Ne her, opnieuw Zeeland bezocht, ten einde zich volledig op de hoogte te kunnen stellen van de vorderingen in de herbouw en een bespreking te hebben met de burgemeesters van de Walcherse dorpen. VERKLARINGEN VAN DE MINISTER. In het Wooldhuis op de Vlissingse Boulevard gebruik te het gezelschap dc lunch. Over de Oude Vlissingse weg reed men daarna naar Mid delburg, waar om half vier in de groene zaal van het Schuttershof een vergadering met burgemeesters van Wal cherse gemeenten werd ge houden. Deze vergadering, die 2 Va uur duurde, stond onder leiding van de Commissaris der Koningin. In deze bijeenkomst hield minister Neher een rede, waarin hij enige belangrijke mededelingen deed. Na er op gewezen te hebben, dat do al gemene economische en fi- nantiële toestand in ons land het tempo van de herbouw sterk beïnvloedt, verklaarde hy, dat verwacht mag wor den, dat de behandeling van het wetsontwerp tot defini tieve regeling van de oor logsschadevergoeding over enige maanden zal beginnen. Uitvoerig stond de minis ter stil bij het vooral voor Walcheren thans zo urgente arbeidersprobiecm. Hy zei van oordeel te zijn, dat de aantrekking van zg. „vreem de" arbeiders naar de ge teisterde gebieden, mits op basis van vrijwilligheid, alle steun verdient. Er zal naar gestreefd wor den, aldus de minister, dat de gemeenten spoedig een groot gedeelte van de weder- opbouwtaak zelf krijgen te vervullen. Tenslotte deelde h\j mee, dat het in zijn bedoeling ligt, binnenkort met bijzonderhe den te komen over de nieu we constructie van de orga nisatie van de herbouw, zulks mede in verband met de li quidatie van het College van Commissarissen. Talrijke burgemeesters voer den hierna het woord over detailkwesties, zoals finan cieringsregeling en arbeiders probleem. Zij werden op uit voerige wijze door de minis ter beantwoord. Omstreeks half 7 keerde Z. Exc. met zy'n gezelschap naar Den Haag terug. (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) NAGELBORSTELS. Uit voojraad verkopen wij een prima kwaliteit dubbel- harige nagelborstel, originele Zwitserse import, welke wij verkopen voor de vastgestelde prijs van 85 ct. Én natuurlijk koopt U het weer bij JO FIB BE, Vlissingen Middelburg E.V.C. wil staken. Het hoofdbestuur van de EVC heeft zich tot het NVV en de Algemene Bond van mijnwerkers gewend met een brief, waarin wordt voorge steld onmiddellijk te beraad slagen over een algemene werkstaking, indien „de Ne derlandse reactie door toepas sing van wapengeweld een be slissing in Indonesië zou trachten te forceren". Kaas wordt goedkoper. De prijzen voor natuurkaas worden in het kader van een nieuwe regeling der prijzen met ingang van 29 Juni a.s. zowel voor consument als de taillist verlaagd. In het algemeen worden de prijzen 1 tot 3 cent per ons lager. Eveneens worden met in gang van 29 Juni a!s. de maxi mumprijzen van boter voor detaillisten Verlaagd. De prijs voor de consument blijft ook na 29 Juni a.s. ongewijzigd. QC.D. was actièf. Ambtenaren van de C.C.D. hebben in de maand Mei 6000 processen-verbaal opgemaakt, waarbij in totaal 8300 ver dachten betrokken waren. Hiervan werden er 338 ln ver zekerde bewaring gesteld. De meeste overtredingen werden geconstateerd t,a.v. akker bouwproducten daarna volg den vlees en vis en vervolgens zuivelproducten. Grote hoe veelheden voedsel werden in beslag genomen. Alle warmterecords gebroken. Alle armterecords zijn Vrij dag gebroken. Het absolute temperatuur-record voor de Bilt, dat op 36.5 graden Cel sius stond, is gebroken met 1.3 graden. Er werd nl. te de Bilt een maximum-tempera- tuur geregistreerd van 36.9 graden Celsius. In de nacht van Donderdag op Vrijdag was ook de mini mum-temperatuur, welke 21.4 graad bedroeg, een voor ons land ongekende hoogte. Geen brandweerremise. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad van Zierikzee onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. Schuur- becque Boeye. Van Ged. Staten was goed keuring ontvangen op oen aantal raadsbesluiten. Het bouwen van een gebouwtje aan het Westhavenhoofd werd echter door Ged. Staten niet goedgekeurd. De grootere uit gave voor de gemeente rei' nigingsdienst werd in principe goedgekeurd, maar Gedepu teerden stellen de voorwaar de: le dat voor on- en min- vermdgenden een afbetalings regeling ten aanzien van de uniforme vuilnisemmers wordt getroffen van gedurende 5 jaar. af te betalen met 1 's jaars; 2e. dat overgegaan wordt tot het heffen van rei nigingsrechten. Meerdere le den dringen er op aan; dat door B. en W. bij het ont werp de tarieven laag gehou den zullen worden. De gemeentebegroting 1947 met bijbegrotingen wordt in handen gesteld van een com missie, bestaande uit de heren Raap, den Boer en v. d. Eynde. De gemeenterekening gasbe drijf en rekening Centrale Dienst, Noord Zeeland, over 1944 in handen van de. heren v. d. Doel, Steendam en v. d. Gaast. Een wijziging begroting gas bedrijf 1946 wordt goedge keurd. Door de Rijksveeteelt was subsidie gevraagd voor de geitenfokkerij. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, aangezien de plaat selijke vereniging wordt ge steund met 15 per jaar. De subsidie-aanvrage wordt afgewezen. De raad zal medewerking verlenen aan de vervanging van tijdens de oorlog verloren of vernielde goederen van de Chr. Ulo-school. BENOEMINGEN. Mej. E. Grölok en de heren F. Naerebout en J. Baas, wer den benoemd tot leden van de commissie voor het bad huis. De heer J. Bel te Wol- faartsdijk werd benoemd tot onderwijzer aan de U.L.O.- school. De heer J. M. Luykenaar werd benoemd tot stadsklokkc- nist, onder voorwaarde dat hij les zal nemen. Het bestuur van de soep- kokerij heeft aan de gemeen te haar gebouw en de geld middelen afgestaan, onder voorwaarde, dat de geldmid delen gebruikt zullen worden voor een kinderspeelplaats. Het gebouw van de soepkokerij zal op voorstel van B. en W. voorlopig als stadstimmer manswerkplaats worden inge richt Er was een bezwaarschrift binnengekomen tegen het be stemmen van het terrein aan de Prov. weg en de Vissers- dijk voorindustrieterrein. Toch werd na enige discussie het voorstel van B. en W. aangenomen, onder toezeg ging, dat de belangen van de eigenaars in acht zullen wor^ den genomen. BRANDWEER. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om- een brandweerremise te bouwen. De kósten hiervan worden begroot op 10.500. Voor dit doel moet voor 2000 eenwoning worden aangekocht en een strookje grond voor 300. Het voor stel werd verworpen. Het voorstel om de kademuren te herstellen werd aangenomen, waarvan de kosten geraamd zijn op 236.000 en voor de beschoeiing op 39.000, bene vens 24.000 voor de beschoei ing nabij de gasfabriek. Ver-1 der vroegen B. en W. een be-1 drag van 7000 ten einde 2 tijdelijke technische krachten te kurmen aanstellen, terwijl het jaarlijks onderhoud van de haven- en kanaalwerlcen van Zierikzee werd begroot op 7600. SCHOOLHERSTEL. Uit een rapport van de cen trale dienst voor B.W. en G. werken voor Noord Zeeland, blijkt, dat met een bedrag van 25.000 school A, thans in gebruik als ULO-school, weer tot een redelijk bruikbafe school te maken is. Er zal 70.000 nodig zijn voor de allernoodzakelijkste verbeterin gen aan school B. Aangezien 10.000 reeds is toegestaan, vragen B. en W. 85.000 to taal tjf voteren. Dit voorstel werd "oor de raad met alge- 9ene stemmen aangenomen, e raad ging daarna in be sloten zitting. Na heropening volgde de mededeling, dat ook voor Zierikzee enige Oosten rijkse noodwoningen bes'chik- baar zijn. B. en W. zullen in deze echter alleen bemid delend optreden en niet finan cieren. Op een vraag deelde de voor zitter mede, dat de onder handse aanbesteding van de woningen aan de Slabbewerf uit nuttigheidsoverwegingen heeft plaats gehad. Bij de rondvraag werd nog gewezen op de onogelyke toe stand van school B en werd geïnformeerd naar dè plannen in verband met het elfde eeuwfeest van Zierikzee. Oud-Vossemeer MUZIEKAVOND. Uitgaande van de Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen ..Eiland Tholen" en St. Philips land" zal op Zaterdag 5 Juli a.s. te Oud-Vossemeer een muziekavond worden gehouden, waaraan, naar vernomen wordt, alle gezelschappen van het eiland mede zullen wer ken. CONCOURS HIPPIQUE. De Landelijke rijvereniging ,,De Eendrachtruiters" Oud-Vossemeer organiseert Zaterdag 5 Juli a.s. op h?t terrein van de heer M. Pol derman tc Oud-Vossemeer een concours hippique, waaraan de ryverenigingen „Schouwse Rui ters", „St. Hubertus" en „Wes telijk Schouwen" hun mede werking zullen verlenen. Ds. Goverts consulent voor Nieuw-Vossemeer. In een dezer dagen gehou den spoedvergadering van de Ring „Tholen en St. Philips land" der Ned. Herv. kerk, werd het consuléntschap voor Nieuw-Vosscmccr cn Halste ren opgedragen aan ds. S. G. J. Goverts, Ned. Herv. pre dikant te Oud-Vossemeer, met ingang van 1 Juli a.s., zulks in verband met de intrede van de beroepen hulpprediker te St. Annaland, de heer de Jong uit Vlaardingen.' Ds. Go verts is dus hiermede ontheven van de werkzaamheden als consulent voor de gemeente te St. Annaland. Verplaatsing distributiekantoor. Met ingang van Maandag 30 Juni 1947 is het plaatse lijk agentschapskantoor van de distributiekring Tholen te Oud-Vossemeer, verplaatst van het café E. Verhees naar het gemeentehuis. De kan tooruren van de agenten en van de afdeling Handel blijven ongewijzigd. St. Annaland UITSLAG VOLKSTELLING. Het aantal inwoners in de gemeente St. Annaland be droeg bij dc op 31 Mei j.l. ge houden volkstelling 1275 man nen en 1213 vrouwen, in to taal dus 2488 personen, terwijl bovendien nog 25 mannen en 17 vrouwen uit andere plaat sen in deze gemeente aanwe zig waren. Het aantal be woonde woningen bedraagt 676, waarin 650 gezinnen en 64 alleenstaande personen zijn gehuisvest, waarbij dus tot uit drukking komt dat de gemeen te St. Annaland een woning tekort heeft van ongeveer 40 woningen. Si Maartensdijk UITSLAG VOLKSTELLING. Uit de te St. Maartensdijk gehouden volkstelling bleek, dat er 1304 mannen en 1271 vrouwen, in totaal 2575 per sonen woonachtig in St. Maar tensdijk zijn. Het aantal wo ningen bedroeg 740. Cadzand RAADSVERGADERING. Op Donderdag 26 Juni werd te Cadzand een openbare raadsvergadering gehouden. De voorzitter deelde mede, dat er bericht is ingekomen, dat er toestemming verleend is het definitief herstel van school en gemeentehuis aari te besteden. De Min. van Financiën heeft bericht, dat in de kosten van de wederopbouw, die in de af gelopen twee jaar reeds zijn gemaakt, 90 wordt bijge dragen. Het raadsbesluit van 7 Maart jl. betreffende vaststelling van de jaarwedde voor de gemeen tegeneesheer is door Gedep. Staten goedgekeurd. De rekening 1915 wordt voorlopig vastgesteld met een batig slot van 1023.19.- De begroting dienst 1946 wordt gewijzigd. Met intrekking van een be sluit d.d. 2 April jl. wordt aan j de N.V. Waterleiding-Mij. Zeeuwsch-VIaanderen vergun- I ning verleend tot het leggen van buizen in gemeentegrond. Met de heer J. Risseeuw- Luteijn zal een huurovereen komst worden aangegaan, be treffende het terrein waarop de vuilnisbelt zich bevindt. Besloten wordt tot het vast stellen van een verordening betreffend^ het heffen van rei nigingsrechten. Dit recht zal 2.50 per gezin bedragen voor de bewoners in het gedeelte van de gemeente, waar het huisvuil wordt opgehaald. Oostburg R.H.B.S. Oostburg. Eindexamen afdeling B. Aan de R.H.B.S. te Oost burg slaagden voor het eind diploma, afdeling B: Frans de Bourgraaf, Oostburg; Ton van den Broecke, Aardenburg; Joop Broodman, Breskens; Jo- han Bun, IJzendijke; Izak Dhont. Groede; Staf Doens, IJzendijke; Tineke Lako, Sluis; Jaap van Male, Aardefiburg; Marie Prevoost, Nieuwvliet; Izak Risseeuw, Schoondyke; Bram de Smit, Breskens en Maurice Verhije, IJzendijke. Twee candidaten werden af gewezen. De volkstelling in Oostburg. De voorlopige uitslag van de volkstelling in Oostburg wijst uit, dat het totaal aan tal inwoners bedraagt 2670, t.w. 1292 mannen en 1378 vrouwen. Het aantal defini tieve woningen bedraagt 418. waarin 'waren gehuisvest 454 huishoudens en 27 alleenwo nende personen. Totaal 846 mannen en 840 vrouwen. Het aantal noodwoningen, schuren, gedeeltelijk verwoes te woningen, bunkers enz., als woning in gebruik, bedroeg 255, waarin waren gehuisvest 249 gezinnen en 14 alleen wonende personen, totaal 396 mannen en 432 vrouwen. In het ziekenhuis waren ge vestigd: 50 mannen en 106 vrouwen. Een "nieuwe beslissings competitie. Blatiw Wit—N.E.C. 1—1; M. V.V.—Ajax 2—3; B.V.V.—Hee renveen 32. Nog ig Blauw Wit niet tot een overwinning gekomen, het. geen tegen het zich goed we rende N.E.C. niet meer te ver. wonderen is. Ajax gaat rustig verder op het pad der overwin ning, dat naar het zich laat aanzien rechtstreeks naar de hoogste titel voert. Heerenveen werd door B.V.V. lelijk in dc kaart gekeken en moest het tegen de Bosrenaren laten zit ten. En daar het Noorden juist de grootste concurrent van de Ajaxlieden is, betekent dit met een nog een extra slag voor de leiders. Ajax 7 5 1 1 18- 7 11 Heerenveen 7 3 2 2 24-20 8 N.E.C. 7 3 2 2 17-18 8 B.V.V. 5 2 0 3 11-11 4 M.V.V.' 7 0 4 3 16-21 4 Blauw Wit 5 0 3 2 8-10 3 Promotie 2e klasse: R.K.T. V.V.—De Valk 1—0. R.K.T.V.V. greep de laatste kans en met het oneven goal- tje, het kleinst mogelijke over. winninkje, kwam zij juist met de hakken over de sloot. En nu kan het spel opnieuw beginnen, want alle drie eindi gen gelijk. Een halve beslis- singscompetitie moet nu ut- eindelijk dc eerste aanwijzen. T.S.C. 4 2 0 2 6-5 4 De Valk 4 .2 0 2 6-5 4 R.K.T. V.V. 4 2 0 2 3-4 4 Promotie 3e klasse i Axel Odio 11. Axel heeft zijn sportieve plicht gedaan en hoewel zelf kansloos aan Odlo een puntje afgesnoept. Dit betekent voor R.K.C. heel veel omdat zij uit de laatste wedstrijden tegen Odio nu een puntje minder no dig hebben om baas te blijven. R.K.C. 4 4 0 0 12- 4 8 Odio 3 2 1 0 10- 3 5 Axel 4 0 1 3 5-11 1 Biervliet 3 0 0 3 2-11 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 10