PHOVIMCIALE ZEEUWSCHE COUPAKT Sjahrir antwoordt de Commissie Generaal Ontspanning te Batavia? Griekse guerilla wordt geholpen eenheidsfiets Minister Mansholt Noodlottige brand Nederlandse Republikeinen willen zelf orde en rus! handhaven Verder overleg in de Interim-regering sprak voor de Z.L.M. 190e Jaargang - No.148 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwschc Courant, Middelburg. Drukkerij Firma F. van de Velde Jt., Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- ti Algemeen Christelijke feestdagen. W.O. DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 25 Juni 1947 ABONNEMENTSPRIJS: 25 cent per week3.20 per kwartaalfranco per post 3.45 pet kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS 12 «ent per mm., minimum pe» adver tentie 2.—. Bureaus gevestigd te Vlissingen: Walstraat 58-60. telefoon 10 (2 lijnen): Middelburg: Londensche Kaal 29, telefoon 2077 en 2924: Goes: Turffcadc 15. telefoon 2475 Oostburg: Gta tam astraat 3. telefoon 102: Terneuren: Brouwerijstraat 2. Postrekening nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg^ Buitenlands overzicht Maar de Griekse regering verdrukt de minderheden. Het rapport wan de Balkan-Commissie. Na een uitvoerig debat over een Griekse aanklacht tegen de buurlanden, besloot de Vei ligheidsraad begin van dit jaar een commissie van on derzoek naar de Balkan te zenden om zich ter plaatse van de toestand op de hoogte te stellen. Wekenlang heeft deze commissie het Balkan- gebied doorkruist en thans is in Lake Success het officiële rapport van haar bevindin gen gepubliceerd. De voornaamste conclusie, waartoe het rapport komt, is, dat Joego-Slavië en in mindere mate Albanië en Bulgarije de guerrillastrijders in Griekenland steunen en zich derhalve schuldig ma ken aan inmenging in inter ne Griekse aangelegenheden. Joego-Slavië, zegt het rap port, heeft te Boelkes aan de Griekse grens een vluchtelin genkamp gesticht, waar Grie ken politiek en militair ge schoold worden en vervolgens naar Griekenland teruggezon den om aan de guerilla deel te nemen. Bij Tirana in Alba nië bestaat een soortgelijk kamp. De Bulgaarse steun aan de Griekse guerillastrijders bestaat uit hulp bij grensover schrijding, ziekenhuisfacilitei ten en wapenleveranties. Joe go-Slavië en Bulgarije hebben bovendien openlijk steun ver leend aan de Macedonische separatistische beweging. Maar. aldus voegt het rap port hieraan toe, de vervolgin gen van in Macedonië wonen de Slaven heeft een gunstige sfeer voor dergelijke bewegin gen geschapen. Trouwens, de Griekse rege ring krijgt in het tweede ge deelte van het rapport een flinke veeg uit de pan. De dis criminatie en vervolging van minderheden en politieke op positiegroepen door de Griekse autoriteiten zijn grotendeels verantwoordelijk voor het toe nemen van de guerillastrijd- krachtcn, verklaart het rap port. Sommige leden der Griekse gendarmerie en offi cieel toegelaten rechtse strijd groepen hebben zich schuldig gemaakt aan massa-arresta ties, gevangennemingen, ver banningen, ranselpartijen en andere brutaliteiten en het in brand steken van huizen. De commissie doet de Vei ligheidsraad de volgende voor stellen ter verbetering van de toestand. In de eerste plaats moet de Raad de vier regerin- Bezuinigingsprogram van Ramadier goedgekeurd. MET MEERDERHEID VAN 50 STEMMEN. De Franse nationale verga dering heeft met een meer derheid van ongeveer 50 stemmen het bezunigingspro- gram der regering goedge keurd. Het Maandag begonnen de bat in de Franse algemene vergadering over het rege ringsprogram om de franc te redden, duurde de gehele nacht en was Dinsdagochtend om 8.30 uur nog niet ge ëindigd. Kort nadat het debat werd heropend, stemde de minis ter-president, Ramadier, erin toe de gehele economische politiek der regering zo spoe dig mogelijk in bespreking te brengen wanneer het inge diende plan door vrijwel de gehele kamer zou zijn ge steund. Siciliaans bendeleider verklaart oorlog. De Romeinse correspondent van het Britse blad „The Times" bericht, dat de be ruchte Siciliaanse bendeleider Giuliano zich ook met poli tiek is gaan bemoeien en de oorlog aan de communisten heeft verklaard. Hij heeft alle Sicilianen opgeroepen om met hem samen te werken in zijn „grote anti-bolsjewistische strijd". De Italiaanse minister van buitenlandse zaken heeft ver klaard, dat in de provincie Palermo op verschillende plaatsen gewelddaden tegen hoofdkwartieren van linkse partijen zijn gepleegd. In een dier aanslagen werd een per soon gedood en 5 gewond, aldus radio Rome. De Italiaanse minister-pre sident, de minister van bin nenlandse zaken, het hoofd der politie en de algemeen commandant der carabinieri hebben, naar radio Rome meldt, besloten veiligheids maatregelen te treffen om de partijen, die door Siciliaanse benden worden bedreigd, te beschermen. gen aanbevelen zich te onthou den van acties, die- spanning in de grensgebieden veroorza ken. De Raad zou een kleine commissie in de onrustige ge bieden moeten aanstellen die incidenten zou moeten rap porteren. Vluchtelingen uit elk der vier kampen dienen in kampen te worden afgezonderd en niet in staat te worden gesteld po litieke activiteit te ontplooien. De Raad zal de betrokken re geringen moeten verzoeken de uitvoerbaarheid van uitwisse ling van minderheden te on derzoeken. Het rapport wordt door de grote meerderheid der com missieleden ondersteund; slechts de Poolse en Russische afgevaardigden wijzen alle be schuldigingen tegen de Sla vische staten van de hand en noemen de Griekse getuigen „fascisten en misdadige ele menten" en hun verklaringen „vals en provocerend". Het rapport maakt echter een zeer objectieve indruk. Brussel zonder gas en electriciteit. Gistermorgen is bij verschei dene diensten der publieke werken te Brussel een sit- down-staking uitgebroken. Om 8 uur werd de electrische stroom van het stadsnet, zowel hoog. als laagspanning, ver broken. Het grootste deel van het personeel van het gasbe drijf legde eveneens het werk neer terwijl bij de reinigings dienst slechts 3 ploegen werk ten. Het personeel had tot deze staking besloten als protest tegen de traagheid, waarmede het gemeentebestuur de uit werking van de nieuwe loon schaal regelt. Enrico de Nicola, de Italiaan se president. Hij wil aftTeden, maar verklaarde zich bereid te wachten tot een opvolger gevonden is. Messensteker door agent neergeschoten. Gisternacht ontdekte een surveillerende agent van politie op het Jozef Iraëlspleln in Den Haag een man. die zich daar verdacht ophield. Toen hem gevr. werd, wat hij daar deed, antwoordde de man, dat hii „een luchtje schepte". Ge vraagd waar hij woonde, gaf de man ten antwoord, dat hij in Delft thuishoorde. Aange zien hij geen papieren bij zich had, bracht de agent hem over naar het bureau De Mildestr. Gekomen ter hoogte van de Floris Grijpstraat Hoek van Hogenhoucklaan. werd de agent door de man plotseling meb een dolk aangevallen. De agent trok hierop zijn dienst pistool om zich te verdedigen. Daar de man na sommatie naar de agent bleef steken, los. te deze enige schoten, die de man in de buikstreek troffen Hij overleed ter plaatse. De in- de'nbiteit van de man is nog niet vastgesteld. Het Dortmundse com munistische blad „Westdeut- sches Volksecho" mag gedu rende een maand niet ver schijnen wegens onjuiste er eenzijdige critiek op 't Brits en Amerikaans militair be stuur. Jam en stroop nog niet van de bon. De geruchten, dat jam en stroop op korte termijn zon der distributiebescheiden vrij zou worden gekocht, missen elke grond. Minister Mansholt heeft wegens de consequen ties zijn standpunt niet kun nen wijzigen. Nederland gaat autobanden maken. Minister Huysmans heeft Dinsdagmiddag een rede ge houden bij de inbedrjjfstelling der N.V. Ned. Bandenfabriek Michelin te 's-Hertogenbosch. De opening van deze indus trie noemde hij een typisch bewijs hoezeer Nederland be reid en in staat is om de con sequenties te trekken uit de internationale geaardheid van zijn economie. De vooroorlogse import van autobanden bedroeg 250 k 275.000 stuks buiten- en bin nenbanden. Wanneer deze fabriek en die, waarvan onlangs in En schede de eerste steen is ge legd, in volle productie zijn, zal het binnenlandse verbruik voor een belangrijk deel door eigen productie kunnen wór den gedekt. Nog dit jaar op de markt? (Van onze Haagse redacteur) Reeds een poos geleden zijn er berichten geweest over plannen betreffende normalisatie van het rij wiel. waardoor via het uti- lity-systeem „eenheids-fiet sen" op de markt zouden verschijnen, die niet alleen goedkoper zouden zijn dan de „luxe" exemplaren, doch voor iedereen verkrijgbaar. Het Centraal-Instituut voor Industrie-ontwikkeling heeft reeds sinds geruime tijd de uitwerking der plannen in handpn en er wordt met voortvarendheid aan de verwerkelijking gearbeid. Reeds zagen wij een aantal schetsmatige tekeningen, welke deskundige construc teurs ontwierpen om ten slotte te kunnen komen tot een zo efficient mogelijk te vervaardigen rijwiel. Een grote handicap is tot nu toe geweest het feit, dat de Ned. Industrie vrijwel geen onderdelen van fietsen vervaardigde. Alles moest uit het buitenland worden inge voerd. Speciaal de fabrikatie van kettingen baarde grote moeilijkheden. Door onderlin ge nauwe samenwerking der rijwielfabrikanten wordt nu getracht een mogelijkheid te vinden om in deze leemte te voorzien. Volgens de voorlopige te keningen betreft het de fa brikatie van massale een heidsonderdelen, zodat er bv. geen verschil meer zal be staan in dames- en heren- pendalen. Trouwens, de gehe le eenheidsfiets is zo eenvou dig mogelijk gedacht, solide, maar sober uitgevoerd. Wei blijft men vasthouden aan 't dames- en herenframe, doch voor de rest zal er niet veel verschil zijn. Onze informaties ten de- partemente wezen uit, dat men daar nog wat gereser veerd staat tegenover d( kans, dat het Ned. volk spoe dig uit de rijwielmisère zal kunnen worden verlost. Het schijnt, dat nog allerlei moei lijkheden overwonnen moeten worden. Natuurlijk zal het grondstoffenvraagstuk mede een belangrijke rol spelen! Doch als men zijn oor in handelskringen te luisteren legt dan krijgt men toch een optimistische indruk. Ten minste, de heer W. F. La- man, voorzitter van de vak groep-kleinhandel, die mede geheel op de hoogte bleek met de ontworpen plannen, sprak tegenover ons de ver wachting uit, dat z.i. nog wel dit jaar het Ned. eenheidsrij- wiel op de markt zal kunnen verschijnen. En dan rest natuurlijk nog het bandenvraagstuk. Als mede dè,t kan worden opge lost zou er grote vreugde in het land zijn, toch zeker minstens even sterk als die om de „vrijgekomen" si gaar! Maandag heeft de repu blikeinse delegatie geant woord op de brief van de Commissie-Generaal van 21 Juni, waarin nadere in lichtingen werden ge vraagd terzake van de be vestiging bij schrijven van 20 Juni door de heer Sjahrir van de za kelijke inhoud van zijn ra diorede. Aan dit antwoord is het vol gende ontleend: Het schrijven van '20 Juni moet als een poging worden gezien om de kloof, welke be staat tussen de visies in de gewisselde nota's te overbrug gen. De aanvaarding van de po sitie van de vertegenwoordi ger van de kroon in de inte rim-regering stelt ook de ove rige Indonesische voorstellen in een ander licht. Zo werden de voorstellen omtrent de re geling der buitenlandse be trekkingen beheerst door de republikeinse visie op de inte rim-regering. De verschillen, welke t.a.v. de federale economische orga nen nog bestaan, kunnen in na der overleg tezamen met ver tegenwoordigers van Oost-In- donesië en Borneo worden op gelost. Bijzondere vermelding ver dient echter het door de Com missie-Generaal voorgestelde Volg het Amerikaanse voorbeeld. De Oostenrijkse minister van binnenlandse zaken, Graf, heeft een beroep ge daan op Engeland, Frankrijk en de Sowjet-Unie om het voorbeeld van de V.S. te vol gen, en ook zelf de kosten van hun bezettingstroepen te faan betalen. Graf zeide te open; dat de andere bezet- tingsmogendheden op dezelfde manier als de V.S. propagan da voor zich zelf zouden ma ken. ZES JAREN-PLAN VOOR DE LANDBOUW. Mechanisatie en rationalisatie. In de Dinsdag gehouden ver gadering van de Z.L.M. sprak Minister Mansholt, die in een uitvoerige rede de internatio nale achtergrond van het Ne derlandse landbouwprobleem schetste. Er heerst in Neder landse landbouwkringen een gevoel van onbehagen eerstens door de prijsmaatregelen van het ogenblik en daarnaast door de onzekere toekomst, al dus de minister. Men beseft nog niet, dat snelle wederopbouw onmoge lijk is omdat de gehele wereld ontwricht is. Velen voeren een schijnbestaan en realiseren niet hoe arm het Nederlandse volk is. De maatregelen van veeleveririg en het beschik baarstellen van de oogst voor brood en veevoeder leggen lasten op het bedrijf. Maar het is niet geheel juist, wanneer men meent, dat de landbouw de grootste offers brengt. De arbeiders hebben in 1946 een zeer groot offer gebracht toen zij ondanks het nog stij gende prijspeil de loonstop aanvaardden. Nu rust op de regering en het bedrijfsleven de plicht het prijspeil te handhaven. Men is het niet eens met de prijzen voor graan, maar die moeten zo blijven. Slechts de stroprijs kan 5.hoger ge steld worden. Spr. gaat dan dieper in op de behoefte van West-Europa aan graan en op de vraag hoe en wat de ex portlanden kunnen leveren. Het productieherstel was in Nederland voor het jaar 1946 bevredigend. Voor de meeste producten werd 100 van de vooroorlogse productie ge haald, voor aardappelen 116%. De export van akkerbouw producten steeg, die van vee houderij bleef achter. Spr. komt dan tot de crisis vrees-elementen. De Neder landse landbouw moet zich minder instellen op de wereld markt en evenwicht tussen productie en consumptie na streven. We moeten meer zelf produ ceren. Daarbij weegt het zwaar, dat de Nederlandse industrie goedkope voedingsmiddelen verlangt om zijn positie te kunnen handhaven. Het is voor Nederland onmogelijk een le venspeil te handhaven, dat ho ger en duurder is dan in con currerende landen. LANDBOUWPLAN. Spr. licht dan toe, dat hij geen steunpolitiek voor de landbouw wenst, maar een ra tionalisatie, die aan boer en arbeider een redelijk bestaan geeft in internationaal ver band en binnen de unie met België en Luxemburg; Het departement heeft een ontwikkelingsplan voor de Landbouw ontworpen. Het plan loopt over 6 jaar en kan daar na nog voortgezet worden. Grote cultuurtechnische wer ken moeten volgens dat plan uitgevoerd worden, namelijk herverkaveling van 130.000 ha, betere ontwatering van 70.000, ha en herontginning van 25.000 ha. Het plan wil een landwinst van 40.000 ha-pro ductie brengen. ANTWOORDEN. Antwoordende op vragen van de voorzitter der Z.L.M., zegt de minister, dat de her verkaveling van Walcheren de basis verbetert waarop ge boerd wordt. Vergroting der bedrijven zal met soepelheid worden toegepast. De uitvoe ring komt in handen van Wal- cheren's bewoners zelve. De behandeling in het parlement zal nadere concretisering bren gen. Er komen beslist gronden in de N.O.-polder tegen redeljjke voorwaarden. De verkaveling zal zo snel mogelijk plaats hebben met de modernste hulpmiddelen. Spr. zegt toe, dat de her stel-vergoeding voor de des tijds geïnundeerde gronden in 1947 gecontinueerd zal wor den. Spr. kan geen toezegging doen voor pachtprijsverhoging, wellicht komt het probleem aan de orde als ook in verband ,met de huur-politiek nadere 'gegevens feijn ingezameld. Ook voor de minister is de trage wederopbouw der boer- deriien zeer pgnlijk. Spr. ver wacht dat de besprekingen daarover snoedig tot een defi nitieve schaderegeling zullen leiden. MECHANISATIE. De minister keert dan terug tot het ontwikkelingsplan voor de landbouw. Hjj venvacht daarvan een deviezenbesparing Zekerheidsstelling van een half millloen. De dienst van de Rijksbelas tingen te 's Hertogenbosch heeft een onderzoek ingesteld naar het financieel beleid van de heer mr. L. M. te Vught, wiens goederen sedert kort zijn vrijgegeven door het Ned. Be heersinstituut. De heer M. is een zekerheidsstelling opgelegd van 500.000 wegens achter stallige, eventueel verzwegen, belastingelden. Het financieel onderzoek is nog niet voltooid. Directoraat voor de binnen landse veiligheid. Met het denkbeeld een dergelijk li chaam, ressorterende onder de interim-regering, op te rich ten, kan de Indonesische dele gatie zich verenigen. De Ned. voorstellen maken echter na dere besprekingen omtrent sa mensteling en werkwijze van dit lichaam nodig. Voorgesteld wordt immers, dat dan daarin „een aantal civiele en militai re autoriteiten van Nederland se en Indonesische zijde beho ren, zitting te nemen", terwijl in de volgende alinea de moge lijkheid wordt geopperd, aat zou worden voortgebouwd op het voor de bezette gebieden gedane voorstel een gemeen schappelijke gendarmerie te vormen. T.a.v. dit denkbeeld wil on ze delegatie, teneinde geen misverstand te doen ontstaan, reeds thans opmerken, dat z\\ de handhaving van orde en rust in het republikeins ge bied bij uitstek als de taak der republikeinse regering be schouwt. Al wijst zü dus sa menwerking in federaal ver band gezien haar aanvaar ding van uw denkbeeld een directoraat voor de binnen landse veiligheid op te richten geenszins af, zo zal deze naar haar mening toch moe ten uitgaan van de erkenning der eigen verantwoordelijkheid terzake van de toekomstige deelgenoten der federatie. Een samenwerking op deze basis laat zich practisch zeer wel denken bij het politietoe zicht ter zee als mede bij de uitrusting en opleiding van de politie-apparaten der verschil lende negara's. Naar de mening van onze delegatie is deze gehele aan- gelgenheid er ene, welke gron dige nadere bespreking vereist tussen alle betrokkenen. In het vorenstaande bleek dat nader overleg is vereist. De Indonesische delegatie blijft bij haar mening, dat dit overleg het beste geschieden kan in de op korte termijn in te stellen interim-regering. De nieuw te vormen federale or ganen ontlenen aan de inte rim-regering, onder welke zij ressorteren, hun bevöegdheid. Het nader overleg omtrent de samenstelling dezer organen en de omvang hunner bevoegd heden dient dan ook bij voor keur plaats te hebben in het kader van de interim-regering. Op het aide-memoire van de Ned. regering is nog niet door de republikeinse regering geantwoord. Maar de republikeinen dreigen met de „tactiek der verschroeide aarde". Vele vitale bedriiven ondermijnd. (Telegrafisch van onze Indi sche correspondent). Terwijl de Republikeinse dagbladen vol staan met artikelen over de politiek der verschroeide aarde, is er een intensief telegrafisch verkeer gaande tussen de regeringen in Den Haag en te Batavia. Niettemin is er duidelijk enige ontspanning waarneembaar, dank zij het aide-mémoire, dat de luite- in Brussels ministerie Vele doden en gewonden. Dinsdagmiddag is te Brus sel in het gebouw van het Ministerie van Onderwijs, dat zich tegenover de achterkant van de Senaatsgebouwen be vindt, een hevige brand uit gebroken. Het vuur ontstond in het bovenste gedeelte van de lift koker en het trappenhuis. De brandweer wist het personeel van de op een na de hoogste verdieping door middel van ladders snel te redden, doch angstige ogenblikken beleef den de employé's van de aller hoogste verdieping, toen bleek, dat de ladders, die hen uit de greep van het vuur moesten redden, te kort waren. Eerst nadat een magirusladder was aangerukt konden deze perso nen, die zich in de dakgoten hadden opgesteld en daar in de verstikkende rook het door de wind aangewakkerde vuur op zich toe zagen sluipen, ge red worden. Toen de laatste employé de magirusladder be steeg, was het vuur hem reeds tot 20 meter genaderd. Nader wordt gemeld, dat 17 personen zijn omgekomen, oav. zeven vrouwen, en zestien personen min of meer ernstig gewond werden. Wegens de staking van het personeel van openbare werken, was de druk tot 38 millioen gulden per jaar. Mechanisatie zal ook voor kleinere bedrijven door gevoerd worden. Op iedere 80 ha komt een tractor. Totaal zullen er nodig zijn: 15.000 tractoren, 5000 aardappelpoot- machines, 10.000 aardappel- lichters, 2000 hooimachines en 3000 bietenlichters. Daarnaast zijn nog allerlei andere machines nodig. Ctok aan de voorlichting, het landbouwonderwijs en het on derzoek zal meer aandacht worden geschonken en het aantal landbouwattaché's in het buitenland wordt opge voerd. Spr. verwacht, dat de land bouw dan een niveau zal be reiken, waarop zij kan con curreren. op de- waterleiding niet vol doende voor de bestrijding van de brand. Tegen de avond was men de brand meester. Het ministerie is geheel uitgebrand. De be lendende drukkerij van de Bel gische munt heeft men kun nen sparen. Twintig jaar voor verrader. Het Bijz. Gerechtshof te Am sterdam, dat heden onder pre sidium van mr. M. van Vugt uitspraak heeft gedaan in de raadzaak „Vrij Nederland", heeft de 40-jarige J. C. M. Beenen. die lid was van de N. S.B. en van de Wach und Schutz dienst, als hoofdschul dige van het verraad, dat zul ke catastrophale gevolgen voor bijna 40 inwoners van Haarlem heeft gehad, tot 20 jaar ge vangenisstraf veroordeeld met ontzetting uit de openbare rechten en de kiesrechten voor het leven, maar met het recht op beroep in cassatie. De twee voormalige mede werkers van „Vrij Nederland", die ten gevolge van verraad in handen der Duitsers vielen en aan wie ten laste was gelegd, dat zij de op lijsten vermelde Haarlemmers, die abonné van het blad waren, niet hadden gewaarschuwd, kregen veel lichtere straffen dan die welke waren geëist. Jan Lohman werd een voorwaardelijke straf van 6 maanden opgelegd, zijn broer Tom een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 jaar. 12e Landbouwweek te Wageningen. De twaalfde Ned. Land- bouwweek zal, evenals in voorgaande jaren, door het „Ned. Genootschap voor Landbouwwetenschap" en het „Ned. Instituut voor Land bouwkundig Ingenieurs" wor den georganiseerd van Maan dag 7 tot en met Vrgdag 11 Juli a.s. in het hulpgebouw der Landbouwhogeschool te Wageningen. nant-gouverneur-generaal ten huize van Sjahrir heeft overhandigd. Deze overhandiging ging ge paard met een bespreking van de ernst van de toestand en de dringende noodzaak om tot daden over te gaan, waarbij zowel dr. Gani als dr. Koets aanwezig was. De Republi keinse regering zal vermoede lijk deze week antwoorden. Ondertussen heeft de Com missie-Generaal per brief een precisering ontvangen van de inhoud van Sjahrir's laatste brief. De eventuele gevolgen van de tactiek der verschroeide aarde zijn door „Het Nieuws blad" met afgrijzen besproken. Op Java en vermoedelijk even eens op Sumatra zijn alle vi tale bedrijven ondermijnd. Op het eerste teken zullen twee van de drie electrische cen trales, die Batavia van stroom voorzien, de lucht ingaan. Zij liggen op Republikeins ge bied. Dit zal dan ten gevolge hebben, dat Batavia zonder licht en, wat nog erger is, zon der water zal zitten „Het Nieuwsblad" herinnert aan het woord, dat Sjahrir sprak op 25 Maart. Hij bezig de het woord fakkel. Maar de ze fakkel, aldus het blad, zou niet het licht der wereld, maar een grote wereldbrand ontste ken. Stalin spreekt niet. Morgen zullen via de radio van de Ver. Naties de leiders der grote vier boodschappen uitspreken ter gelegenheid van de tweede verjaardag van de ondertekening van het hand vest der V.N. Stalin heeft de uitnodiging hiertoe zonder commentaar van de hand ge wezen. In diens plaats zal Gromyko, in zijn kwaliteit van plaatsvervangend minister van buitenlandse zaken, het woord voeren. In de uitzending, die een half zal duren, zullen behalve Truman, Attlee^ Ramadier, Tsjang Kai Sjek en Gromyko spreken Spaak (voorzitter) en Trygve Lie, secretaris-gene raal van de V.N. Zure melk-manie. De politierechter te Bromley (Kent) heeft een accountant tot 25 pond boete en zijn vrouw tot 10 pond veroordeeld plus de kosten van het geding ten bedrage van 12 pond, wegens „er gerlijke melkverspilling". Na herhaalde klachten van de melkfabriek had de politie zich toegang verschaft tot het flat dat slechts uit drie kamers bestond en er 1140 halflege en ver vuilde melkflessen aan troffen en in beslag ge nomen. De eerste fles sen waren nog uit het jaar 1944.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1