lappic en Je geheimzinnige la Ja ing Een berouwvol N.S.B.'er PREDIKBEURTEN Duitsland geen verloren post? Zuivering en ordening in de perswereld 5 maanden hoogspanning Onze industrie kan Centraal-Europa niet missen Een beschouwing van Minister Huysmans. Minister Huysmans zou Vrij dag- in de algemene vergade ring van de Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel, te Haarlem, een rede houden over de indus trialisatie van Nederland. Door de buitengewone vergadering van de ministerraad was de minister echter verhinderd. Toch geven wij hieronder een overzicht van hetgeen minis ter Huysmans had willen zeg gen. Er zal geen sprake kunnen zijn van herstel van toestand en verhoudingen, die vóór 1940 bepalend waren voor onze volkshuishouding. Mede ten gevolge van de Duitse industriële ontwikkeling konden de Nederlandse door voerhandel en het Nederlandse transitoverkeer op het achter land tot bloei komen. Dit ging gepaard met een lonend export van onze hoogwaardige agra rische producten ..naar Duits land. Thans is het velen onzer duidelijk, dat wij bij de op bouw van onze nationale eco nomie met structurele wijzigin gen hebben rekening te hou den. Toch moet men in Duisland geen verloren oost zien. Indien Nederland zich er niet van be wust blijft, dat wij economisch een taak hebben ten aanzien van Centraal Europa, dan ver valt men in een foutieve rede nering. Door de moeilijkheden van. de import wordt ons land genoodzaakb op korte termijn de voortbrenging ter hand te nemen van een aantal halffa- brlcaten,- onderdelen en, waar mogelijk, grondstoffen om al dus nieuwe gebieden van in dustriële activiteit te ontgin nen. Voor de industrallsatie op ce lange duur bestaat nog geen rationeel plan. De toe komstige structuur van de we reld Is op politiek en op econo misch gebied nog zo onzeker, dat de planning van een slui tend complex van grote, nieu we Industriële projecten slechts op zeer vage veronderstellin gen kan zijn gebasseerd. De minister laat niet na te wijzen op de constructieve mo gelijkheden, die ook in dustrieel gezien in een goe de en doelmatige publiekrech telijke bedrijfsorganisatie schuilen. Hp acht het nodig, dat aan de voorbereiding van een publiekrechtelijke bedrijfs- Scheepvaartberlchten Vlissingen 14. Juni: aange- komen „Soemba" van Par; „Kaap Falga" van Antwer pen; „Selzaete" van Zeebrug- ge; 20 Juni: „Aktjo" van ent; „Jura" van Antwerpen; s.s. „Boskoop" van Curagao (om mimi tie te lossen op de rede). Vlissingen vertrokken: 19 Juni „Triton" naar Malmö; „Kaap Falga" naar Malmö; sleepboot „Selzaete" met de kraan „Bevrijding" naar Zee- brugge. Gepasseerd naar Antwerpen: 19 Juni „Delta" van Londen; „Fiducia" van Huil; „Helder" van Amsterdam; „Rapid" van Rotterdam; 20 Juni: „Ida" van Rotterdam; „Cronenburg" van Rotterdam; „Weltevre den" van Colchester. Gepasseerd van Antwerpen: 19 Juni „Oleum" naar Lon den; „Berlage" naar Batavia; „Hugo de Vries" naar Sjang hai; „Aalsdijk" naar New York; „Averdijk" naar Rot terdam; „Nassauhaven" naar Kopenhagen; 20 Juni: „Quo Vadis" n. Shoreham; „Phoe nix" naar Droiitheim; „Cres cendo" naar Oslo en „Im port" naar zee. organisatie met voortvarend heid en met kracht gewerkt wordt. De minister gaat voorts in op de bezwaren en moeilijkhe den, verbonden aan de oprich ting van nieuwe grootin dustrieën of aan de uitbrei ding van bestaande onderne mingen. Onze industrialisatie-politiek, alg onderdeel van onze econo mische politiek, mag dus niet dan in de uiterste noodzaak het blijvend verval van de eco nomie van Centraal Europa als uitgangspunt kiezen. Daar om moet Nederland zorgvuldig overwegen, of zijn vertakkin gen in midden-Oost Europa en ook in het verre Oost-Europa geen versteviging verdienen en moet hefe ook zijn economische betrekkingen met de overige landen van Europa zijn econo mische betrekkingen ontwik, kelen en bestendigen. Sport Yerseke gastvrij en sportief. Enige weken geleden maak te de Bromley F.C., tijdens haar bezoek aan Vlissingen, een excursie naar Yerseke. Mede dank zij de prachtige medewerking van Yerseke's burgemeester, de heer Willem- sen en de bevolking, is deze excursie een enorm succes ge worden. Daarom werd thans beslo ten, dat ook de 125 sportlui uit Scarborough, die binnen kort Vlissingen bezoeken, deze excursie zullen maken. Op het programma staat naast een tocht met een aantal vissers boten, waarbij de practijk van het oester- en mosselvis- sen aanschouwd kan worden een bezoek aan een mos- selconservenfabriek in volle Werking, alsmede bezichtiging van oesterputten en kreeften park. Ook zullen aan de 's middags te houden lunch de oesters niet ontbreken. Na afloop der excursie speelt de voetbalvereniging Yerseke een wedstrijd tegen de Engelse club Pickering. Het bestuur der V.V. „Yerseke" heeft de sportieve geste ge had. het batig saldo van deze wedstrijd te bestemmen voor gehele of gedeeltelijke dek king der excursie-kosten. WIELRENNEN ZEEUWSE RENNERS NAAR DE WEGKAMPIOEN- SCHAPPEN. De professionals Middel kamp, Pauwels en v. d. Voor de .alsmede de amateurs de Lauwer en T. van Hoeve star ten Zondag a.s. te Valkenburg in de strijd om de Ned. wie lerkampioenschappen op de weg. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Schroevers, 34 j. en G. Kats, 29 j.M. Lemeijn, 30 j. en M. H. Prin ce, 25 j. Ondertrouwd: P. Janse. 24 j. en E. J. de Nooijer, 20 j.; C. G. Bilkes, 28 j. en J. H. Daal huizen, 24 j.; A. Schroevers, 27 j. en Th. M. Folkef, 19 j. Getrouwd: M. J. van den Boogaart, 32 j. en C. Roelse', 24 j.; G. ter Méulen, 22 j. en J. C. S. de Goederen. 23 j.; H. Muller, 39 j. en P- C. Kers- bulck, 36 j.C. I. van der Vliet, 21 j. en G. W. Ovaa, 21 1. Bevallen: A. Bak—Schaar, z.; J. J. BleijenbergRoelse, z.; M. A. van de VenVuijk, z.; M. P. van der Hof Spurj, z.; M. van DijkKnop, z.; M. Koole—de Nooijer, z.; H. M. Rem—de Kat, z.; A. M. Geleijn—van Steene, z.; M. C. KatsSchout, z.; M. A. G. VeenigBakker, d.; R. HegDoetjes, d.; P. Franke van den Broeke, d.; A. Mi- lotKlap, d.; E. J. Tuinder Machgeels, d.; M. M. Ver- meuleHotton, d. Bevallen: C. Ninabervan Hest, d.; D. L. van Eekde Nooijer, z.; M. M. Klik—de Bel, d. Overleden: A. Labruijère, 78 j. echtgen. van P. F. Faase; F. Hofman, 57 j., echtgen. van C. van den Berge. Overleden: J. Hoogstraate, 75 j. echtgen. v. P. Lagen dijk; J. A. Paulussen, 33 j. echtgen. v. J. M. Engels; G. Siereveld, 63 j.; M. de Pot ter, 2 maanden. Offlcieele Publicaties. Uitreiking voedingsmiddelen 9e en 10e periode 1947 in de gemeenten Biggekerke, Kou- dekerke en Westkapelle. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten levensmiddelen 9e en 10e pe riode (geldig van Aug. 27 Sept.) in de gemeenten Biggekerke, Koudekerke en Westkapelle zal plaats heb ben op: Biggekerke: 25 Juni wijk A zelfverzorgers en niet-zelfver- zorgers; 2 Juli wijk B zelf verzorgers en niet zelfverzor gers. Koudekerke: 9 Juli wijk A no. 1 t.m. 120; 11 Juli wijk A overige nummers; 14 Juli wijk B no. 1 t.m. 100; 16 Juli wijk B no. 101 t.m. 250; 18 Juli wijk B no. 251 t.m. 400; 21 Juli wijk B overige num mers en wijk C, zelfverzor gers en niet-zelfverzorgers. Westkapelle: 24 Juni letters A t.m. J van 1012 uur en 1.304 uur; 25 Juni K t.m. P van 1012 uur en 1.304 uur; 27 Juni Q t.m. Z van 1012 uur, niet zelfverzor gers. 1 Juli letters A t.m. J van 1012 uur en 1.30—4 uur; 2 Juli K t.m. P van 1012 en T.304 uur: 4 Juli van Q t.m. Z van 1012 uur, al leen zelfverzorgers. NA-UITREIKING BRAND- STOFFENKAART TA 707. De Distributiedienst, Kring Vlissingen, maakt bekend, dat aan personen, die door om standigheden niet beschikken over de bon BV 72 van de oude brandstoff enkaart (hu welijk na 31 Maart 1947, zelfstandige vestiging na 31 Maart 1947, vermissingsge- vallen e.d.) en die nog geen aanvraagformulier MD 323- 15 hebben ingediend, alsnog 'n aanvraagformulier kunnen afhalen en indienen. Bovengenoemde formulie ren zijn verkrijgbaar Brouive- naarstraat 4, loket 5, van 23 Juni t/m 28 Juni 1947. 8. „Ik vind er niks aan!" zei de maat, nadat hij aan het witte korreltje van de Chinees geroken had. „Geef mij maar tabak... Oude Herenbaai..." en hij liep de loopplank op, terwijl de Chinees in de verte verdween. „Ik zal die kisten eens onderzoeken," dacht de maat. „Ik heb nog nooit ge hoord van rijst in kisten... Dat behoort in zakken!" Hij schoof er eerst een paar opzij en maakte toen het deksel van één der kisten open en bekeek de inhoud. „Hm, vreemde rijst," mompelde hij. „Ziet er niet uit als rijst..." OOK DE EERSTE KAMER HEEFT CRITIEK OP DE VOORGESTELDE NOODREGEL1NG Onteigening wordt een kwestie van jaren. Aan het voorlopig verslag der Eerste Kamer over het ontr werp van wet, houdende Nood voorziening Perswezen, wordt het volgende ontleend: Een van de voornaamste oor zaken van de onbevredigende toestand op het gebied van de perszuivering achtten deze le den hierin gelegen, dat men bij voorbaat zuivering en orde ning: van het perswezen volko men gescheiden van elkander had behandeld, hoewel naar hun opvatting zuivering en or dening twee aspecten zijn van dezelfde zaak en als één pro bleem dienen te worden bezien. Immers, men kan het falen van een groot deel van de vooroorlogse dagbladpers tij dens de bezetting niet losma ken van de toestanden, welke vóór 1940 in het Nederlandse perswezen bestonden. Zoals ten duidelijkste op het congres van de „Int. Organiza tion of Journalists", van 37 Juni 1.1. te Praag gehouden, aan de dag is getreden, is er een onmiskenbare ontwikke ling in het dagbladwezen na de oorlog naar nieuwe vormen waarneembaar. De ontwikke. TRIBUNAAL GOES HIJ IS NU ZIEK. De eerste kamer van het Tribunaal te Goes hield Don derdag een korte zitting. De eerste zaak betrof die tegen wijlen J. Roose te Oost- kapeUe, voor wie als bijz. vertegenwoordiger voorkwam J. M. Wondergem, notaris klerk uit Middelburg. Deze gaf toe, dat R. lid is geweest der N.S.B., verder materiaal beheerder, colporteur en boek handelaar en ten slotte be gunstiger van de S.S. EEN PROPAGANDIST. Wel was dit het geval met de 32-jarige C. Nopm, thans te Zwolle woonachtig en ge ïnterneerd te Rilland-Bath, tegen wie een uitvoerige dag vaarding was uitgebracht, waaraan wij ontlenen, dat hij reeds sedert 1933 lid was van de N.S.B. en daarvan kring penningmeester en groepslei der is geweest; in 1943 dwong hij door met de W.A. op te treden zekere Proost veront schuldigingen aan te bieden 'EERD ADEMA 67 Hij ontdekte, dat een keurige pyramide van flessen wijn en likeur aan de rechterzijde een gaping ver toonde en zag, dat er enige flessen ontbraken, waarna hij opnieuw onhoorbaar naar bo ven snelde en op de afdeling reisartikelen tot de ontdek king kwam, dat een van de twee zoo juist bekeken kof fers was verdwenen. Hij rende -de trappen af naar de zijdeur in het achter straatje, maakte het slot los, gooide het hek open en blies op een fluitje, waarvan de hoge toon ver door de nach telijke stilte drong. Op hetzelfde ogenblik hoor de Hans sluipende voetstappen in de richting van een trap naar de bovenverdieping. Hij sprong er heen, zag in het maanlicht de gedaante van een mens en greep in het ledige, omdat ze in een oog wenk in het donker was ver dwenen. Alles om hem heen was zwart en onheilspellend en slechts waar de maan door een bovenraam scheen, zag hij kleurige lichtvlekjes. Hij rende de trap op, liep een uitstalling van cartonnen hoedendozen ondersteboven en hoorde het hijgen van een man, die langs de pjjp van de centrale verwarming naar bo ven klom. Hans sprong er tegen op als een terrier, die een kat in een boom ziet vluchten en een zware laars trapte tegen zijn hand, zodat hij een schroeien de pijn voelde. Op dat ogenblik was het of alles wat sedert enkele uren in hem bevroren leek, plotseling losschoot. Hij kon denken en handelen, hij greep de pijp en klom de vluchteling achterna. Op het ogenblik, dat hij het dak bereikte, hoorde hij, dat er iets naar beneden viel, dat, met een doffe slag, diep onder hem, op straat smakte. Een ogenblik stond zijn hart stil bij de gedachte, dat de vluchteling misgestapt was en in de zwarte afgrond was ver dwenen, maar op hetzelfde moment zag hij de man op een naastgelegen plat sprin gen en achter een schoorsteen verdwijnen. Hij rende cr heen en stortte zich op een kerel, die juist zijn sprong naar een wat lager ge legen dakgoot berekende. De man verweerde zich als een dolle, hij trapte, beet en greep met beide handen in de haren van zijn tegenstander. Het was een Lied ohne Wor- te, of beter gezegd, een vecht partij zonder radioverslag van een ooggetuige. Slechts een snelle ademhaling, een kreun van pijn, het lawaai van schop pen en stompen, een onder drukte vloek en een schreeuw als van een gevangen dier klonken door de nachtelijke stilte. Hans van Linschoten had zijn prooi niet losgelaten. Hij bloedde aan hoofd en handen, maar hij had de man onder zich, zat op hem en hield de wanhopig worstelende inbre ker in bedwang tot een paar lenige agenten zich door het dakvenster gewerkt hadden en de kerel van hem overnamen. „Hij gooide daar..." zei Hans, terwijl nij hijgend in de diepte wees. Een rechercheur, die juist zijn hoofd door het luik had gestoken, deed het vliegens vlug iveer verdwijnen en rende de trappen af. Even later zag Hans diep onder zich 't schijn sel van een sterke zaklantaarn en hoorde iemand wegdraven, wiens stappen door het geluid van een pistoolschot overstemd werden. Hij voelde zich plotseling moe en duizelig, werd door een inmiddels op het dak versche nen rechercheur op het plat fgeholpen en wankelde naar het uik, vanwaar hij zich langs de pijpleiding naar beneden liet zakken. Bas, die een grote schemer lamp nad aangedraaid, lag op zijn built in de meubelafdeling en graaide onder de canapé van waaronder hij een vijftal flessen te voorschijn toverde. „Terwijl wij hier zate", zei hij grimmig, „heeft de kerel hieronder gelege. We hebben Jandorie boven op hem gezete. Waar is..." Twee politiemannen in don kere regenjassen duwden een grote kerel voor zich uit, die hinkte en wiens gelaat de spo ren van een gevecht droeg. „De Bulder!" riep er een te gen een binnenkomende re chercheur. „We hebben hem eindelijk te pakken. Wat heb je nou te vertellen, manne tje?" (Wordt vervolgd.) aan mej. v. d. Broek, voor haar aangedane belediging. Verder heeft hij de mannelijke leden van de Groep Goes der N.S.B. medegedeeld dat zrj verplicht waren zich te on- dèrwerpen aan een keuring voor de landwacht; en heeft hij lectuur verspreid. Hij was ook hoofd afd. voorlichting en propagandist van de N.V. D.; schreef vrij scherpe arti kelen in de „Zeeuwsche Stroom" en klaagde het hoofd der ULO-school, van Faassen, aan bij Rosier, wegens zeer anti-nationalistische houding, waarvan hij ook op schooi blijk gaf. BELIJDENIS VAN SCHULD. Bij het uitvoerig verhoor heeft N. alles bijna zonder enige opmerking erkend, maar daarnaast heeft hij, vooral aan het slot der ondervraging, op zelden voorkomende open wij ze toegegeven volkomen fout te zijn geweest. Hij zeide o.a. dat hij midden in de N.S.B. is groot gebracht en alleen „Volk en Vaderland" en het „Nat. Dagblad" las. Hij meende toen, dat het ging om de belangen van het Neder landse volk, maar dit is later wel anders gebleken. Hij be greep nu, medegewerkt te hebben aan het ophitsen van minder ontwikkelden, om toe te treden tot de S.S. e.d. Daaronder waren flinke ke rels, die naar het Oostfront fingen, terwijl besch. en an- ere voormannen thuis ble ven. Als nu de eerst bedoel den voor het bijz. gerechtshot worden gedaagd en zwaar ge straft, dan meent besch. dat hij niet vrij uit mag gaan. Nadat ook de vrouw van N. was gehoord, verkreeg de verdediger, mr. P. C. Adri- aanse, het woord. Ook hij wees er op, dat N. volkomen van de dwalingen z\jn weegs is teruggekeerd. Natuurlijk zijn de ten laste gelegde feiten zwaar en bewezen, maar N. heeft ook goed werk gedaan, o.a. hielp hij Joden en kin deren. Het gaat nu om de vraag wat er verder met N. moet gebeuren, na zijn mooie, flinke houding voor het tri bunaal. Spr. wijst er nog op dat N. reeds 5 maanden ziek is, maar niet wil vragen ln een hospitaal te worden op genomen, omdat hij meent dat als andere delinquenten wer ken, hij dit ook moet doen. Hij wil voor zijn fouten boe ten. Hij heeft getoond niet karakterloos te zijn. Het is geen zaak om onmiddellijke invrijheidstelling te verzoe ken, maar pleiter vertrouwt volkomen, dat het tribunaal bij het bepalen van zijn uit spraak met alles rekening zal houden. Uitspraak in alle zaken 3 Juli. ling gaat in die richting, dat het perswezen zich los maakt van de particuliere ondernemer om geheel over te gaan ln handen van partijen en organi saties, die bepaalde geestelijke, maatschappelijke, wetenschap pelijke en culturele stromin gen in het volk vertegenwoor digen. Hierbij treedt de per soonlijke verantwoordelijkheid van de journalist tegenover de wetgever zowel als tegenover de eigen vakorganisatie en daarmede tegenover het gehele volk duidelijk op de voor grond. Enkele leden waarschuwden er tegen, dat de overheid zich met de leiding: van het perswe_ zen zou inlaten. Dit zou huns Inziens de geestelijke vrijheid in gevaar brengen. Voorts had den zij tegen dit wetsontwerp het bezwaar, dat het niet ten volle rekening houdt met be paalde beginselen, in de grond wet neergelegd. ONTEIGENING Vele leden achtten de artike len 18 e.v. nauwelijks uitvoer baar. In elk geval waren deze leden van mening, dat die ar tikelen bij toepassing: tot onge wenste gevolgen zouden leiden. Gezien de meer dan wrakke basis der dagvaarding zal in de meeste gevallen in cassatie worden gegaan. Een en ander zal, als alles vlot verloopt, ten minste 2 a 3 jaar vorderen. Pas dan begint de termijn van 3 maanden te lopen, binnen welke niet wordt gevorderd, doch de minister bevoegd: is te vorderen. De verkoop zal pas kunnen geschieden, nadat het schadeloósstellingsvonnis ln kracht van gewijsde is gegaan, d.w.z. enig^ jaren na het uit brengen van de dagvaarding. Wil de staat niettemin tot voorlopige inbezitneming over gaan. dan moet de staat bij de dagvaarding mededelen, dat hij het recht wenst te verkrijgen tot voorlopige inbezitneming. Op het ogenblik der dagvaar ding staat echter nog niet vast, of en wat gevorderd zal en dug in bezit genomen kan worden, zodat de voorzitter van de rechtbank ook moeilijk de be dragen zal kunnen bepalen, waartoe de staat zekerheid zal moeten stellen. Het is zelfs de vraag, of die voorzitter zich te dézen bevoegd zal achten. Deze leden vroegen zich bo vendien af, of het aangaat, dat de staat, indien het een grote onderneming betreft, ettelijke millioenen guldens zal uitge ven om een onderneming, die zich misdraagt, van de pers uit te sluiten. FILMS VAN DE WEEK Electro, Middelburg. Na een onderbreking van 9 jaar zien wij eindelijk weer een nieuwe film van Fritz Lang, een van de kundigste regis seurs ter wereld, die zijn met Die Nibelungen, dr. Mabuse en Fury gevestigde naam met „De vrouw in het venster" eer aan heeft gedaan. Deze vlijmscherpe, psychologisch volkomen verantwoorde thril ler, is ondanks het nbevredi- gende slot een concessie aan de Amerikaanse censuur zeer fascinerend en vol doet tevens aan hoge filmi sche eisen. Edw. G. Robinson geeft een van zijn beste crea ties als de docent in de psy chologie, die uit noodzaak moordenaar wordt, Raymond Massey is een geslepen Offi cier van Justitie, Joan Ben nett een sympathieke fatale vrouw en Dan Dureya ge knipt als slungelachtige chan teur. Schouwburg, Middelburg. Een week na de Ned. pre mière kan men hier een En gelse kleurenfilm zien van het duo, dat „A matter of life and death" maakte, Mi chael Powell en Emeric Press- burger. Deze rolprent, „Leven en dood van kolonel Blymp" (de personificatie van het Britse conservatisme) is be houdens enige zwakke pas sages met wat opgeschroefde sentimentaliteit boeiend en bevat tal van aardige situa ties, waarin men van de ge zonde Engelse humor kan ge nieten. Roger Livesey en Adolph Wohlbrueck geven voortreffelijk spel als een Brits en een Duits officier, terwijl Deborah Kerr, een jong ac- trice met opvallend talent, drie verschillende rollen voor haar rekening nam. Op het toneel een aardige muzikale attractie. Alhambra, Vlissingen. In „De klokkenluider van de Notre Dame", een verfilming van de beroemde roman van Victor Hugo, vertolkt niemand minder dan Charles Laughton de hoofdrol en men kan er van verzekerd zijn dat hij een geweldige creatie van de fi guur van de Gebochelde maakt. Bovendien is het ge hele verhaal zeer goed ver filmd en zorgen Maureen O'Hara en Edbond O'Brien voor uitstekend tegenspel. Van Dinsdag af draait een rolprent van een geheel an der genrede gekleurde te kenfilm „Gullivers reizen" Wie zich het succes van Dis ney's „Sneeuwwitje" nog her innert, zal ook deze film wil len gaan zien. Ook al is ze niet bepaald „just out!" Luxor, Vlissingen. Ook in het Luxor-theater draaien deze week twee films. T.m. Maandagavond kan men ge nieten van de vrolijke film „Swing it", waarin Fred Astaire, ditmaal niet geas sisteerd door Ginger Rogers, maar door Paulette Goddard, zijn nieuwste songs, dansen en grappen lanceert. Van Dins dag af komt dan de dans- en balletfilm „North Star", waar in Anne Baxter, Dama An drews en Walter Hoston de hoofdrollen vervullen. Ned. Herv. kerk. Aagteker- ke: 10 ds. Richard, 2 ds. Don; Arnemuiden: 10 ds. Lamens, 2.30 en 7 ds. Hooykaas; Bigge kerke: 10 ds. Wltteveen, 2 leesdienst: Domburg: 10 en 7 ds. v. Wilienswaard; Grijps- kerke: 10 en 2.30 ds. v. Loon; Kleverskerke: 9.30 ds. Otte; Meliskerke: 2.30 ds. Witteveen; Middelburg: Oostkerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Don; Con certzaal 10 ds. v. Voorst Va der, Engelse kerk 10 ds. de Vries; N.. en St. Joosland: 10 en 2.30 ds. Waardenburg; O.- en W.-Souburg: (in de Geref. kerk) 8.30 en 7 ds. Spijker boer; Oostkapelle: 10 ds. Don, 2.30 ds. Richard; Ritthem: 10 en 2.30 ds. Breukelman; Vlis singen: St. Jacobskerk 10 ds. Visbeek (H. Doop), 5 ds. Hartjes; Havendorp 10 ds. Hartjes; Engelse kerk 9.30 dienst voor jongeren 1216 jaar; Westkapelle: 9.30 lees dienst, 2.30 ds. Reus; Zoute- lande: 9.30 en 2 ds. Oosthoek. Herv. Evangelisatie: Vlissin gen: (Concordia), 10 ds. La mens. Geref. kerk. O.- en W.-Sou burg: 10.15 en 2.45 ds. v. d- Berg; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Deenik; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Kroeze; Westkapelle: 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Scheele; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Hindriks. Geref. kerk ev art. 31. Middelburg: 2 en 7 ds. Lok; O.. en W.-Souburg: 10 en 4 ds. Lok. Geref. gem. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Oostka pelle: 10 en 2.30 leesdienst; Westkapelle: 11 en 4.30 lees dienst. Chr. Geref. kork. Middel burg: 10 en 3 ds. Rijksen: Vlis singen: 9.30 en 5 ds. Slofstra. Ver. Vrijz. Herv. Middel burg: 7 ds. Hanneman. Ev. Luth. geni. Middelburg: 10 ds. v. Empel; Vlissingen: 10 da. de Boer. Doopsgez. gem. Middelburg: 10.15 ds. Dozy; Vlissingen: 10 dr. Bakker. Leger des Heils: Middelburg: 10 en 7.30 kapt- Bakkenes. Vlissingen: 10 en 7.30 ds. Spll- lenaar. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I. 8 Ber.; 10.30 Kerkdienst uit de Grote Kerk te Naarden; 12.03 Concert; 12.40 Mannenkoor; 13 Ber.; 13.50 De Spoorwe gen spreken; 1-4.05 Boeken halfuur; 14.30 Reportage- dienst ter gelegenheid van de Olympische dag in het Sta dion te A'dam; 17 Bijbel-ver-- zen; 17.30 Gemengde zangver. „Amsterdam"; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Radio- lympus; 20 Ber.; 20.15 Cana dees concert; 21.15 „De twee Egyptische dieven", hoorspel; 22.30 Het Vaudeville orkest; 23 Ber. Hilversum II: 8 Ber.; 10 Hoogmis in het Moederhuis der Zusters Augustinessen te Delft; 12.15 In 't Boeckhuys; 12.30 Het Amusementsorkest; 13 Ber.; 13.20 vervolg Amu- sementsork.; 14.05 De Gooise Kring; 16 „Een geschiedenis van het geluk", luisterspel; 16.30 Ziekenlof in de St Lud- geruskweekschool te Hilver sum; 17 Kerkdienst uit de Julianakerlt te Utrecht; 18.30 Arnhems Zondagavondprogr.; 19.45 Marcel Dupré, orgel; 20.15 De Zilvervloot; 21 Ka- reol Septet; 22.30 Ber. Maandag. Hilversum I. 7 en 8 Ber.; 10.35 Theater Orkest; 12 Jetty Cantor; 12.35 Zuid Amerikaans gramofoonplaten programma; 13 Ber.; 13.15 HetMetropöle orkest; 14.10 Les 'Chapteuses de la Colom- bière; 15 Bonbonnière; 16 De meeneer en de Idoskjuffrouw; 16.30 Grepen uit de opera: 17 The Skymasters; 18 Ber.; 18.15 Fragmenten uit „Ara bella" van Richard Strauss; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19 A'dams vocaal kwartet: 19.45 Rubriek ten behoeve van de landbouw; 20 Ber,; 20.05 Radioscoop; 22.30 De wereld spreekt tot U; 23 Ber. Hilversum II. 7 en 8 Ber.; 9.50 Mozart-programma; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 12.30 Baeh-cyclus; 13 Ber.; 13.15 Kamerorkest; 14.20 Or gan ola-sextet; 15.20 Klassiek programma; 16.45 Muziek voor strijkers; 17.45 Mare Ro zelaar, cello, Piet v. d. Hurk fluit en Herman Passchier, piano; 18.30 Schütz Montever di Cyclus: 19 Ber.; 19.45 Gramofoonmuziek; 20 Ber.; 20.15 Volksconcert; 21 Bont allerlei; 22.50 Ber. Weerbericht REGENZONE. Weersverwachting, mede gedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag-i avond tot Zaterdagavond: Meest matige wind tussert Zuid en West. Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige re gen, later brekende bewol king. Iets lagere temperatu ren dan vandaag. HOOG- EN LAAG WATER. Zondag is het hoog wateP om 4.20 en 16.3S uur (2.36 en 2.22 -f- NAP); laag water om 10.42 en 23.25 uur (2.04 en 2.34 NAP). Maandag is het hoog water om 5.19 en 17.39 uur (2.28 en 2.02 NAP); Jaag water om 11.34 uur (1.91 NAP). ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 4.19 uur en gaat zij onder om 21.04 uur. De maan komt op om 8.20 uur en gaat onder om 0.18 uur. Maandag komt de zon op om 4.20 uur en gaat zij onder om 21.04 uur. De maan komt op om 9.48 uur en gaat onder om 0.38 uur. BEURSOVERZICHT UITGESPROKEN VASTE STEMMING. Veroorzaakt door onjuist bericht. Op de effectenbeurs te Am sterdam bestond gisteren een uitgesproken vaste stemming, die zich tot de gehele beurs uitstrekte, maar haar oor sprong vond in de vaste hou ding der cultuurwaarden. De ze stemming werd te voor schijn geroepen door berich ten volgens welke de jongste voorstellen van de Nederlands- Indische regering door de Indi sche delegatie zouden zijn aan vaard. Weliswaar werd nader hand medegedeeld dat deze berichten niet juist waren. Maar dit verhinderde niet dat het eerste bericht de beurs- stemming en speciaal de ten- denz voor cultuurfondsen in hoge mate beïnvloedde, terwijl de tegenspraak van de rege ring ter beurze klaarblijkelijk nog niet bekend was. Bo vendien werd de vaste stem ming voor Indische fondsen en thans in het bijzonder suiker waarden nog in de hand ge werkt door bespiegelingen over de recente berichten be trekking hebbende op taxaties van de in Indonesië aanwezige suikerv oorraden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3