Oplichter - fantast gearresteerd Ziekengeld Conferentie Bevin, Bidault, Moloto v? Belgen komen naar Zeeland UIT DE PROVINCIE gedurende één jaar De Haganah contra de Irgoen Walcheren Goede vangst van de Rotterdamse politie. Met de arrestatie van de 25-jarige Haagse kantoorbe diende J. H. V., heeft de Rot terdamse politie een oplichter en een fantast in handen ge kregen. 't Was tijdens een verjaars- fuifie, dat ^en kennis van een politieman vol trots vertelde, dat hy voor 't eerst van zijn leven een jonkheer in auto had gehad, „een fijne vent, en zo doodgewoon". Hij had hem geholpen op adres sen in Rotterdam en Den Haag een oude uniform te halen, bestemd voor een luitenant, wiens goede uniform bij een auto-ongeval „in de soep gereden" was. De politieman vond het een vreemd geval, omdat er toch wel aan een nieuw uniform te komen is. Het kwam tot informeren aan het opgegeven adres en daar bleek, dat men de „jonkheer" die ook een officiersuniform droeg hon derd pop geleend had. Dit was het begin van de draad, die vervolgens leidde naar het hotel, waar mijnheer gelogeerd had. Een nader onderzoek deed vermoeden, dat de man zich na de bevrijding hoofdzakelijk met oplichting had bezig ge houden. In het concentratie kamp „WÖbeling", waar hij enige tijd had doorgebracht, liet hy zich doorgaan voor een dominé's zoontie en ging hy, om zijn bewering geloof waardig te doen scnynen, voor in gebed. Intussen zou hy zijn medegevangenen op velerlei mameren bestolen .hebben. In Juli 1945 meldde hij zich bij de B.S. in een dorpje in de Achterhoek, waar hy fan tastische belevenissen uit het concentratiekamp vertelde en een lezing hield in tegen woordigheid van de notabelen van het dorp, tijdens welke hy beweerde de enige man te zijn, die wist waar de slacht offers uit zgn kamp begra ven lagen. Graag zou hy een auto willen hebben, om ver schillende familieleden van de slachtoffers te bezoeken. Die aiito werd hom welwillend Tribunalen verdwijnen eind 1947. Aan de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer betreffende het ontwerp van wet „nadere voorzieningen bij zondere rechtspleging" is het volgende ontleend: Op het ogenblik komen tal rijke dossiers op de parket ten binnen. Het aantal zaken waarin geen verhoor is afge nomen, is de minister niet bekend. Op 15 Mei 1947 was in 5109 zaken van gedetineer den het dossier nog niet vol tooid en aan de procureur fiscaal toegezonden. Slechts in een gering gedeelte van de nog niet voltooide zaken is de gedetineerde verdachte nog niet gehoord. Het ligt in het voornemen van de regeringen de tribu nalen per 81 December 1947 en de büzondere gerechtsho ven zo spoedig mogeiyk na het einde van 1947 op te hef fen. De verwachting van de minister dat ook de bijzon dere gerechtshoven per 31 Dec. 1947 zullen kunnen wor den opgeheven zal mogelijk niet in vervulling gaan. De minister heeft met de presidenten der biiz. gerechts mogelijkheid over- hoven de wogen om ille uitspraken vóór 1 Sept. 1946 gewezen, nog eens te bezien teneinde na een ambtshalve door het Hof gegeven advies by wyze van gratieverlenging zo no dig, tot een meer geiyke straftoemeting te komen. Heerenveen won van NE.C. In de strijd om het club- kampioenschap van Nederland won Heerenveen Woensdag avond de uitwedstrijd tegen N.E.C. met 43. BLAUW WIT—M.V.V. De Woensdagavond ge speelde voetbalwedstrijd om het kampioenschap van Ne derland tussen Blauw-Wit en M.V.V is geëindigd in een puntloos gelijk spel (00). TWEEDE KAMER LICHTING 1944 WORDT KLEIN. Minister Ficvez heeft in de kamerzitting van Woensdag medegedeeld, dat grote kans bestaat, dat van de lichting 1944 niet 10.000 doch slechts enkele honderden dienstplich tigen zullen worden opgeroe pen. Het oorspronkeiyk plan om de lichtingen 1947 en 1948 5000 man hoger te doen zyn gaat waarschynlijk niet door. De minister wil de lichting .handhaven op 40.000 man. De broederdienst wordt zo geregeld, dat wanneer twee zoons in öienst zijn, de derde uitstel van dienst zal krygen tot beide anderen zyn afge zwaaid. Er wordt overwogen om landarbeiders tydens de oogst- werkzaamheden verlof te ge ven. voor een week afgestaan, waarna hy inderdaad verschil lende mensen bezocht en hen met verhalen, die van A tot Z gelogen waren, van streek bracht. Later toog hij op audiëntie bij hooggeplaatste personen, die hem van een aanbeve lingsbrief voorzagen. Hij liet zich ook door een verslagge ver van een Amsterdamse krant interviewen. De krant bracht zijn verhaal met grote opmaak. Opnieuw schermde hij daarin met de bewering, dat hy de enige was, die wist waar de slachtoffers uit „zyn" kamp begraven lagen. Hoe de gearresteerde te werk ging, blijkt nog uit het volgende. Op een dag stapte V. naar een drukkery in Den Haag en bestelde 40.000 brief formulieren voor de stichting „Puttens Jeugd". Met de zes proefdrukken, die hy kreeg, ging hy nu manoeuvreren. In enkele brieven verzocht hij aanzichzelf medewerking te verlenen by het organiseren van bijeenkomsten ten bate van Putten's Jeugd. Met de brieven in zyn zak ging hij naar grote sigaren- en siga- rettenfabrieken en distilleer derijen en kreeg overal „voor het goede doel" wat los. Doodstraf voor landwachter Spek. Onder grote belangstelling behandelde het Amsterdams bijzonder gerechtshof te Alk maar Woensdag de zaak tegen de 30-jarige Landwachtercom- mandant W. A. van der Spek, die ten laste was gelegd, dat hy op 1 Mei 1945 te Zwaag opzettelijk na kalm beraad en rustig overleg drie illegale werkers van het leven had be roofd. Mr. W. P. Bakhoven, pro cureur-fiscaal, herdacht in zijn requisitoir allereerst de ver zetslieden, die als slachtoffers van de terreur van de Land wacht in de laatste maanden van de oorlog in de kop van Noord-Holland de dood von den. Na de rol van verdachte als commandant van de Landwacht te hebben geschil derd, eiste de procureur-gene raal de doodstraf. België wendt zich tot Marshall. De Belgische regering heeft aan haar ambassadeur te Washington opdracht gegeven, aan Marshall mede te delen, dat zy met grote belangstel ling: heeft kennis genomen van de door hem op 5 Juni 1.1. af gelegde verklaring. De Belgische Senaat nam een motie aan, waarin erop wordt aangedrongen, dat ook de kleine landen volledig me- eggenschap zullen krijgen by de besprekingen. over de plannen om tot een economisch herstel van Europa te komen. NIEUWE BONNEN Geldig van 22 Juni t/m 5 Juli. BONKAARTEN KA t/m KO 707 (Serie F). Brood: F 01 brood en F 06 re serve, 800 gram; F 02 brood, 400 gram; F 03 reserve, 1600 gram. Bloem: F 02 algemeen, 100 gr. bloem of zelfryzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). Koffie: F 03 algemeen, 125 gr. T^ee: F 04 algemeen, 50 gram. Boter, enz.: F 01 boter en F 07 reserve 125 gram boter; F 02 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet; F 01 reser ve en F 04 reserve, 125 gram margarine of 100 gram vet. Melk: F 01 melk, 4 fiter; F 03 melk en F 05 melk, 7 liter. Eieren: F 06 melk, één ei. Kaas: F 01 algemeen, 200 gr. Vlees: F 01 vlees, 100 gram; F 02 vlees, 200 gram. BONKAARTEN KD EN KE 707 (Serie F). Brood: F11 brood en F13 re serve, 800 gram. Bloem enz.: F14 reserve, 100 gram bloem of zelfryzend bakmeel of kindermeel (niet uit riist bereid); F16 reser ve, 600 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kinder meel (niet uit ryst bereid). Boter, enz.: F11 boter, 250 gr. boter; F12 boter, 125 gram margarifie of 100 gram vet. Melk: F13 melk en F15 melk, 12 liter. Eieren: F 12 algemeen, één ei. Kaas: F11 algemeen, 100 gr. Vlees: F11 vlees en F12 vlees, 100 gram. BONKAARTEN MA t/m MG 707 (Serie F). Brood: F 21 brood, 800 gram. Boter, enz.: F 21 boter, 250 gr. boter; F 22 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet. Melk: F 21 melk, 5 liter. Eieren: F 21 eieren, vyf eieren. Kaas: F 21 kaas, 200 gram. Vlees: F 21 vlees, 300 gram; F 22 vlees, 100 gram. Op 26 Juni zullen bonnen worden aangewezen voor sui ker, versnaperingen en tabak. De niet aangewezen bonnen van de serie E kunnen worden vernietigd. Conflict met Gedeputeerden. RAAD VAN ELKERZEE WEIGERDE EEN BENOEMING. In de jongste gemeenteraads vergadering van Eikerzee be sloot de raad de door Ged. Staten benoemde gemeente ontvanger, de heer v. d. Berge, uit Waarde, niet te beëdigen. De raad wenste indertyd niet tot de benoeming over te gaan, waarna Gedeputeerden tot benoeming overgingen. Daarom besloot de raad van Eikerzee nu ook niet tot be ëdiging over te gaan. De wet houders verklaarden zich daar toe evenmin genegen, als aan de gewezen ambtenaar ter se cretarie J. de Jonge wachtgeld moet worden uitbetaald. Arbeidérskinderen willen vader zien Zoals wij reeds hebben be richt is er een initiatief geno men om de kinderen van ar beiders uit de grote steden, die op Walcheren werken, meis jes en jongens van 6 tot 12 jaar een vacantie te berei den op of by de plaatsen, waar hun vaders werken. Helaas heeft de actie om huisvestingsadressen voor deze peuters te vinden, tot nu toe weinig resultaten geboekt. Van de dorpen, waar de diaconieën de circulaires verspreidden, kwamen nog maar weinig op gaven binnen. Velen, die mis schien geen bezwaar hebben om een kind in huls te nemen, namen nog geen beslissing. Ook in Vlisslngen had de actie tot nu toe weinig bevredigend resultaat. Natuurlijk mag niet uit het oog worden verloren, dat het huisvestingsprobleem hier groter is dan elders, maar daar staat tegenover, dat juist in de Scheldestad het grootste aantal arbeiderskampen is, zo dat het wenselijk is, dat zo veel mogelijk Vlissingse huis moeders hun steentje voor de actie bydragen. Wanneer men een jongen of een meisje wil Belangrijke wetswijziging voorgesteld. By de Tweede Kamer is in gediend een wetsontwerp tot wijziging der ziektewet en der invaliditeitswet. Het moet bepaald onbevredi gend worden geacht, aldus de minister, dat een arbeider, die lydende is aan een langdurige, slepende ziekte, reeds na een half iaar ziekengeld -te hebben genoten, terugvalt op de lage invalid! te! tsultkering. Verlen ging van de uitkeringsduur van het ziekengeld tot één jaar zal tot gevolg nebben, dat voor ziektegevallen, welke biynen één jaar aflopen, een afdoen de regeling wordt verkregen. Uit statistische gegevens over de jaren 1937 tot 1942 is gebleken, dat ongeveer 1.5 van de uitkeringsgevallen over die jaren langer heeft geduurd Joods terrorisme wordt bestreden. Volgens een betrouwbare Joodse bron zou de Haganah, de illegale Joodse verdedigings organisatie, een complot ver- ydeld hebben, dat ten doel had Citrus House, het Britse mili taire hoofdkwartier te Tel Aviv op te blazen. Woensdag heeft een lichte explosie zich voor Citrus House voorgedaan. Politie en militairen, aie ter plaatse verschenen ontdekten een vyf meter lange tunnel, die haar oorsprong vond in een kelder tegenover Citrus House. Halverwege de tunnel lag het lijk van een Jood met een briefje aan zyn kleren beves tigd, waarvan de inhoud luid de „De Haganah was hier. Wij waarschuwen U niet verder te gaan met het complot". Voorts werd nog in de tunnel een massa draden gevonden, die waarschijnlijk bestemd waren om springstoffen langs electri- sche weg tot ontploffing te brengen. De gang liep veertig centimeter onder de straatweg door. Naar verluidt zouden ver zetslieden twee weken lang er aan bezig geweest zyn. IRGOEN" BESCHULDIGT NAHGANAH. De Joodse verzetsorganisatie Irgoen Zwai Leoemi heeft in een uitzending voor haar ge heime radio-omroep, „de stem van het strydende Zion", de Haganah er van beschuldigd, SOMMIGE SOORTEN PLASTICS VRIJ. Het minsterie van economi sche zaken deelt mede, dat alle uit plastic en gummi-sheet vervaardigde kleding, voorzo ver daarin niet meer textiel of textielvervangende weefsels zijn verwerkt dan ten hoogste 5 van het gewicht of de op pervlakte, voortaan zonder ln ontvangstneming van textiel, punten dient te worden ver kocht en afgeleverd. Het bovenstaande geldt niet voor gegummcerde kleding of weefsels. dat zy achter gesloten deuren een burgeroorlog voorbereidt. Het ledenaantal der Irgoen schat men op 7.000, dat der Haganah op 80.000. Volgens het radio-bericht maken Britse beulen met hulp van medewer kers en voorlichters der Haga nah de stroppen klaar voor drie leden der Irgoen, die Maandag door het militair ge rechtshof ter dood zyn veroor deeld. Zeeliedenstaking in Amerika geëindigd. Joseph Curran, de voorzitter van de Amerikaanse Nationale zeeliedenbond, heeft zich bereid verklaard de zeeliedenstaking te doen eindigen op basis van een loonsverhoging van vyf procent. De zeelieden op tankschepen aan de Atlantische kust en in de golf van Mexico zyn weer aan het werk gegaan, na een loonsverhoging van vyf pro cent verkregen te hebben. dan 6 weken. Ruim genomen kan dit aantal wórden geschat op 7000 p. jaar. Verwacht mag worden, dat met een premie verhoging van ongeveer 12 van het thans voor de ziekte wet geldende premietarief de kosten van de onderhavige verbetering zullen kunnen wor den gedekt. GUNSTIGE GEVOLGEN. Betekent de verlenging van de uitkeringsduur van het zie kengeld op zich zelf reeds een verbetering, bovendien brengt die maatregel nog enige gun stige gevolgen met zich mede. Met de voorgestelde regeling wordt bereikt, dat de verplich te ziekenfondsverzekering van de arbeider ook tijdens diens ziekte over een vol jaar kan voortduren, hetgeen mede van belang is voor zyn gezins leden, die eventueel op grond van zyn verzekering indirect verzekerd zyn. Voorts behoudt de arbeider over de dagen, waarover hij ziekengeld krachtens de ziek tewet ontvangt, tevens aan spraak op de kinderbijslag in gevolge de kinderbyslagwet, en zijn echtgenote op kraam geld. Volgens de jurisprudentie van de Centrale Raad van Be roep verjaart niet alleen het reent op uitkering over de ver lopen termijnen, doch ook over de toekomstige termijnen, in dien het ziekengeld niet bin nen drie maanden na de aan vang der arbeidsongeschikt heid is aangevraagd. De minister meent de verja- ringstermyn op zes maanden te moeten brengen. Tevens wordt hiermede de verjarings termijn van het recht op kraamgeld op een half jaar ge bracht. Feijenoord naar Aardenburg Naar wij vernemen zal de Rotterdamse eerste klasse voetbalclub Feijenoord Zondag 29 Juni te Aardenburg een voetbalwedstrijd spelen tegen de Belgische F.C. Brugge. Uitnodiging gezonden naar Moskou. Volgens een communiqué van het Franse ministerie van buitenlandse zaken hebben Be. vin en Bidault besloten aan Molotof voor te stellen dat in de loop van de volgende weken de drie minister^ elkaar zullen ontmoeten. In het communiqué over de besprekingen tussen Bevin en Bidault wordt verklaard, dat de by eenkomst is voorgesteld ter bespreking van het plan- Marshall voor hulp aan Euro-, pa. De Britse en Franse minis ters „verwelkomen met de grootste voldoening de ideeën met betrekking tot de organi satie van economische samen werking tussen de landen van Europa. „De programs moeten wor den opgesteld door alle landen van Europa, die bereid zyn deel te nemen aan de actie, in samenwerking met een betrok ken organisatie der V. N. Met het oog op de uiterste urgen tie van de te nemen initiatie ven hebben Bidault en Bevin besloten aan Molotof voor te stellen, dat er in de week be ginnende 23 Juni, een bijeen komst van dc drie ministers zal plaats hebben, op een na der overeen te komen plaats, ter bespreking van het gehele probleem". herbergen, dient men dit op te geven aan ir. P. Ph. Steneker, Kanaalstraat 91 te Souburg. Het valt te hopen, dat als nog van de steden en dorpen op Walcheren voldoende aan biedingen voor huisvesting van een kind zullen binnenkomen, opdat deze sympathieke actie, waardoor aan de stads-bleek- neusjes een heerlijke en ge zonde vacantie kan worden gegeven, niet tot een misluk king gedoemd zal zyn. Zeeuwen naar Canada- Dinsdagmorgen zyn van Rot terdam enige honderden Ne derlandse boeren vertrokken naar Canada. Onder de emi granten bevonden zich ook een aantal boeren uit Zeeuwsch Vlaanderen. De vertrekkenden waren in een opgewekte stem ming. Ze verlieten een land, waar ze weinig toekomstmo ge lykhe den meer zagen en ze hopen nu op een betere toe komst in Canada. Pauselijk internuntius op bezoek. BIJ DE POOLSE ARBEIDERS. De apostolisch internuntius, Mgr. Paolo Giobbe, heeft Woensdag een bezoek gebracht aan de bedrijven van de Kon. Mij. „De Schelde" te Dordrecht en Vlissingen. In zijn gezel schap bevonden zich zijn se cretaris en de Poolse legatie- raad St. Srokcynsky uit Den Haag. Nadat Mgr. Giobbe Woensdagmiddag de „Willem Ruys" bezichtigd had in ge zelschap van de directie van „De Schelde", begaf hij zich naar de Scheldehal, waar de circa 200 Poolse arbeiders, die op „De Schelde" werken, zich hadden verzameld. De internuntius sprak hen toe in de Franse taal en zei hen met vreugde te be groeten in het land, dat hen astvrij heeft ontvangen .en in staat stelt mede te werken aan de economi sche wederopbouw. Spr. bracht hulde aan het Poolse leger en de Poolse geest, waarin de Christelijke beginselen zo diep zyn geworteld. De Polen zul len, hoewel ver van hun va derland, zich in Holland niet vreemd gevoelen, want evenals Polen heeft Nederland ge leden en zijn volk gevoelt zich één met het Poolse en het worstelt evenzeer om zijn oude peil wederom te berei ken. Spr. wekte dearbeiders op zich als goede Polen te gedragen en op hun wijze in Nederland mede te werken aan de herleving van beide landen. De heer Srokcynsky ver taalde de rede van Mgr. Gi obbe 'in het Pools, waarna de internuntius zich persoonlijk onderhield met een aantal der Poolse arbeiders en hun echt genoten. By de ontvangst was te vens aanwezig mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen. Het was een treffende plechtigheid. Reis Westkappels Dameskoor uitgesteld. Enige weken geleden werd bericht, dat het dameskoor van Westkapelle van 21 tot 29 Aug. met de Vlissingse voetballers mee zou reizen naar Bromley. Thans wordt uit Bromley ge meld, dat het organiseren van een concert in het zomersei zoen aldaar geen voldoende za kelijke garantie biedt, zodat besloten is, het dameskoor op een later tijdstip uit te nodi gen. Het ligt namelijk geens zins in de bedoeling de gedane uitnodiging te niet te doen. Prov. ambtenaren. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de Pro vinciale Staten voorgesteld het ambtenaren reglement voor de Provincie Zeeland te wyzigen. Zy willen namelijk dit regle ment voor wat betreft de loon- betaling tijdens ziekte en ver lof, en in verband met de ge neeskundige verzorging aan passen by de bestaande rege ling voor rijksambtenaren. Een aantal gepensionneerden van het gasbedrijf te Vlissin gen heeft aan Gedeputeerden een gratificatie gevraagd. Gedeputeerden stellen aan de Prov. Staten voor een pen sioentoeslag 'ie verlenen, waar in mindering komt hetgeen boven hun pensioen genie ten aan ouderdomsrente of in- validiteitsrente. Eerste woningen klaar op Walcheren. Te Domburg zullen dezer dagen de eerste woningwet woningen, die in het bouwplan 1946 zyn gebouwd, in gebruik genomen worden. De bouw van deze huizen heeft door dc langdurige vorst periode grote vertraging on dervonden. Domburg is de eer ste Walcherse gemeente die deze huizen afgebouwd kan aanbieden. Zeeuwse Engelandvaarders 1947. De vertrekdatum van het 14-daags tegenbezoek dat een 25-tal jongens en meisjes van Noord-Beveland aan Bridgend in Zuid-Wales zal brengen, is vastgesteld op 24 Juli a.s. De hoofdleiding van deze groep berust by de heer I. LigthartSchenk van Kam perland. De tocht wordt gedaan in het kader van de zomer-uit- wisseling der World Friend ship Association. De O.L.V.E.F.O. Zoals bekend zal op 25, 26 en 27 September, ter gelegen heid van het 30-jarig beétaan van de veilingsvereniging Ka- pelle-Biezelinge te Kapelle een Zeeuwse Tuinbouw-tentoon- stelling worden georganiseerd. Het tentoonstellings-comité heeft thans de inzenders-voor waarden voor de „Olvefo" be kend gemaakt. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren de afdeling „fruit" de belangrykste plaats te doen innemen. Daarnaast zullen ook groente en bloemen geëxposeerd worden. Als nieu we groep worden inzendingen van de fruitverwerkende in dustrie verwacht, terwyl ook plaats gereserveerd zal worden voor handel en industrie. Een polder prijsgegeven. By de Provinciale Staten is een voorstel ingediend om over te gaan tot opheffing van de Polder Alteklein op Noord- Beveland. De zeedijk van deze polder is in 1939 zwaar be schadigd en de enige eigenaar van de polder zag in herstel geen heiL De achterliggende gronden ter grootte van 10 H.A. zyn herhaaldelyk over stroomd geweest en thans vry- wel waardeloos geworden. In de week van 9 t.m. 14 Juni werden te Veere 14.311 kg. consumptiegarnalen aan gevoerd. De avondvierdaagse gestart. In opgewekte stemming startten gisteravond om 7 uur van de Markt te Middelburg 150 wandelaars .voor de eerste tocht van dc vierdaagse. Behal ve vele individuele tippelaars namen een zestal groepen deel aan dit? wandelfestijn. Het par_ cours liep van Middelburg door Nieuwland naar Arnemuiden. en vervolgens langs de Arne, waar 'n slecht stukje weg afge legd moest worden. Het tempo, waarin gewandeld werd was nogal straf. Dit blijkt wel uit het feit, dat de eerste deelne mers zich reeds om 8.45 bij de eontröle in de Vergenoeging te Middelburg afmeldden. Het valt te betwyfelen of een der volgende dagen in dit tempo gewandeld kan worden, zonder dat er uitvallers komen. Al met al kan worden ge constateerd, dat d,e eerste van deze vierdaagse afstandmar sen, begunstigd door fraai zo merweer, een volledig succes is geworden. COMMISSIE STAD EN DORP ^v- VOOR ZEELAND. Van de zyde van de Bond Heemschut ontvingen wy be richt, dat de heer E. Smit, di recteur van de Prov. Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer, tot secretaris werd fekozen van de Commissie tad en Dorp voor Zeeland. De heer Smit verzocht ons thans mede te delen, dat niet hy, maar ir. H. de Lussanet de Sablonière, secretaris dezer commissie is. Bezoek aan Vlissingen. Vlissingen trekt weer vreem delingen! Elke Zondag, tussen 12 en 1 uur loopt een grote plezierboot de haven van Vlissingen bin nen en zet de gasten, „plezan te Belgen", aan wal. De douane helpt vlot en geen twintig mi- Vlissingen Officieel bezoek voor de ouden van dagen. Het college van B. en W„ de gemeente-secretaris en de di recteur van gemeentewerken te Vlissingen hebben dezer da gen een officieel bezoek ge bracht aan het tehuis voor ouden van dagen. De voorzitter van het colle ge van Regenten en Regentes sen, de heer W. de Ridder, heette de gasten welkom en dankte hen voor de wyze waarop zij hebben geholpen de gebouwen weer bewoonbaar te maken. Hy huldigde de adjunct-di rectrice Zr. Goedbloed die haar 25-jarig jubileum vierde. Ook de burgemeester, wethouder van Oorschot en de directeur van gemeentewerken voerden het woord en wensten Zr. Goedbloed geluk. De adjunct directrice dankte voor de ge lukwensen. Een rondgang door de ge bouwen besloot dit bezoek. Vetdiel op helerdaad betrapt Reeds verschillende malen werden er in het Vlissingse abattoir hoeveelheden vet ver mist, telkens juist nadat er geslacht was. In overleg met de politie besloten twee sla gers, van D. uit Souburg en van H. uit Vlissingen. eens een nacht op de loer te gaan liggen. Dinsdag was er weer geslacht en reeds terstond hadden de „wakers" succes. Omstreeks 3 uur verscheen de dief. Hii brak een ruitje uit en wist zich zo toegang te verschaffen tot het abattoir, waar hij op heterdaad kon worden betrapt. Het was de 24-jarige H. uit het Havendorp, die tegeno%'er de politie in middels heeft bekend zich reeds enige malen aan dief stallen in het abattoir te heb ben schuldig gemaakt. De man ls ingesloten. Schilder van ladder gevallen. De schilder J. de J. uit de Kolvenierstraat te Vlissingen is Woensdag tijdens werkzaam heden in de Steenhulsstraat van een zo goed als nieuwe ladder gevallen, doordat deze door midden brak. De man, die van pl.m. 4 meter hoogte neerstortte, werd vrij ernstig aan het hoofd gewond en klaagde ook over inwendige pynen. Hij werd naar „Bethes_ da" overgebracht. De politie stelt een onder zoek in naar de deugdelijkheid van de ladder. Middelburg Voor het diploma A, scheepswerktugkundige, slaag den te 's Gravenhage met lol de heren A. Wisse en J. v. d. Meer, leerlingen van de machinistenschool te Middel burg. De heer P. v. d. Hooft te Middelburg is geslaagd voor het diploma vakbekwaam heid kantoorboekhandel. Koudekerke DONDERDAG RAADSVER GADERING. De gemeenteraad van Kou dekerke zal Donderdagavond om 8 uur in openbare verga dering byeenkome.1. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot het vaststellen van een nieuwe bouwverordening. nuten later zitten de Belgen al in de bussen die hen naar het Betje Wolffplein brengen. Tot vier uur zwerven ze dan dooi* de stad, over de boule vard, of liggen heerlyk languit aan het Vlissingse Zuider- strand. Meen niet, dat dit aantal vreemdelingen gering- is. In tegendeel. Een plezierboot brengt al gauw vijfhonderd mensen. De Vlissingse midden stand zou van deze gasten ge noegen kunnen beleven, want unaniem klagen de Belgen er, over dat Zondags de winkels gesloten zijn. Zy mogen name lijk een bedrag van 30 of 'n gelykwaardig bedrag in fran ken mee brengen. En het is nu eenmaal zo, dat ieder graag een herinnering of geschenk voor vrienden mee naar huls neemt, afgezien nog van de Hollandse sigaren die, ook zonder bon, de Belg goed sma ken. Het zyn twee maatschap pijen die deze diensten verzor gen. De maatschappy Den Doelder uit Terneuzen, die re gelmatig met gezelschappen uit Gent, Antwerpen en Sel- zaete in Vlissingen aankomt. In Juli of Augustus zullen er zelfs op een dag 1500 Belgen Vlissingen bezoeken. De maatschappy „Flandria" vaart met de „Nassau" hoofd, zakelijk met groepen kinderen, uit internaten e.d. Dinsdag hebben 500 en Woensdag 600 kinderen Vlissingen bezocht. Deze kinderen komen meestal in de week, en hebben dus geen nadeel van de winkelsluiting. Maar niet alleen daarover klagen de Belgen. Ze hebben nog een klacht. Een ongemak kelijke, zelfs, want ze zijn van mening, dat er m Vlissingen te weinig openbare privaten en urinoirs zyn. De havenmeester, de heer J. F. van Hal, die bij deze ple ziertochten assisteert omdat Vlissingen er boven op moet en omdat de belangstelling van buiten zo nodig is voor de stad en de provincie, is van mening, dat men de klachten van de Belgen zoveel mogelijk moet ondervangen. Alleen dan Immers zullen ook in de toe komst de Belgen Vlissingen en Zeeland blijven bezoeken en een bron van inkomsten yoor de bevolking vormen! Kerknieuws PROV. DIACONALE CONFE RENTIE DER GEREF. KERK Woensdag werd in de Bo- fardzaal te Middelburg door e Gereformeerde Kerk van Zeeland een provinciale diaco nale conferentie gehouden, waarbij ds. H. Veldkamp van Middelburg en ds. G. van Hei ningen uit Wolfaartsdijk als adviseurs aanwezig waren. In de morgenbyeenkomst hield ds. P. van Strien uit Gro ningen na de gebruikelijke opening door de voorzitter, de heer W. van den Berg, een re feraat over Actueel diakonaat. Op klare wijze schetste hy de betekenis van het diakonaat, juist in deze tijd en gaf de ly- nen fian waarlangs het zich dient te bewegen. Na zyn le zing volgde een levendige dis cussie, waaraan zes aanwezi- :n deel namen. Om 2 uur werd de conferen tie, na een gezamenlyke maal tijd, hervat. De penningmees ter, de heer A. J..Huisman, bracht verslag uit. Vervolgens vond de benoeming plaats van een aantal nieuwe comitéleden. Voor de classis Axel werd C. den Hamer, voor de classis Goes M. C. Duynhouwer, voor de classis Middelburg A. de Poorte. voor de classis Tholen P. de Heer en voor de classis Zierikzee J. P. Brouwer geko zen. Alle gekozenen verklaar den zich bereid hun benoeming aan te nemen. Tot besluit volg den discussies over verschillen de zaken het diakonaat betref fende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2