Patrijzen in de K.N.V.B.? zeeuwQnippers Kappic en Je gclieimzinnigc la ding Streckleider Jeugdstorm UIT DE PROVINCIE 5 maanden hoogspanning De werkgelegenheid. Op 7 Juni 1947 stonden in geschreven 487 (30) personen, waarvan er 265 in de D.U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 7 Juni 1947 werden 1240 (20) personen ge plaatst. Het aantal overgeble ven aanvragen bedroeg 5197 (349). De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op yrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: drukkers, leer ling zetter, bouwvakarbeiders, stoffeerder, kistenmakers, leerling zager, leerjongens con fectiefabriek, dragline-machi nisten, smeden, leerling auto monteur, electriciën, leerjon gen autogarage, leerjongens metaalindustrie, metaalbewer kers, smeerders metaalfabriek, slijper, loodgieters, draaier, hiilp-lasser, zandvormers, re volver draaier, bankwerkers, naaimachine-monteur, bakker, koks (intern), hulp-koks (in tern), kampknechten (intern), landarbeiders, tuinbouwarbei- ders, paardenknecht, maga- zijnbediende, winkelbediende, loopjongens/ expeditieknecht, machinist-stoker, bewakers, verzekeringsagent, kantoorbe dienden, los arbeiders, repor_ ter. Wasserijarbeidsters, naai sters, arbeidsters metaalfa briek, arbeidsters siérkunstate- lier, winkeljuffrouwen, buffet juffrouw. serveerster, typistes, kraamverzorgster gediplo meerde verpleegsters, huishou_ delijk personeel. Ziud-Beveland: Aankomende arbeiders drukkerij, drukkers, zetters, bouwvakarbeiders, stoffeerder, zeilmaker, wasse- rijpersoneel, smeden, auto monteurs, bankwerker, fa brieksarbeider, electriclëns, verwarmingsmonteur, fitter- electriciën, stoker, boekbinders, arbeiders melkfabriek, kok, arbeiders conservenfabriek, landarbeiders, tuinbouwarbei- ders, boomkwekerijarbeiders, vertegenwoordiger, kruideniers bediende, petroleum-venter, magazijnbediende, loopjongen, kantoorpersoneel, ongeschool de arbeiders, smid, wasserijar beidsters, pedicure, kousenre- paratrice, winkelbediende, kan toorpersoneel, leerling ver pleegsters, huishoudelijk perso neel. Tholen: Bouwvakarbeiders, kleermaker, automonteur, bak kersknechts, landarbeiders, schippersknecht. Schouwen-Duiveland: Bouw vakarbeiders. stoffeerders, da_ meskapper, schoenmaker, wa genmaker, lijnwerkers, smeden, aank. molenaarsknecht, landar beiders, leerling kellner, hotel bedienden, loopknechts, onge schoolde arbeiders, huishoude lijk personeel. Zeeuwsch-Vlaanderen: Bouw vakarbeiders, meubelmakers, stoffeerders, leerling-kapper, leerling schoenmaker, electr. lasser, besteller P.T.T.. auto monteur, bankwerkers, electri- ciëns, draaier, smid, machinist, textielarbeiders, landarbeiders, stokers, analyst, handvormers, loopjongens, transportarbei ders, kantoorbedienden. Kapster, leerling-naaisters, textielarbeidsters, reizigster, verkoopsters, kamermeisjes, kooksters, leerling-telefoniste, kantoorbedienden, huishoude_ lijk personeel, serveersters. Het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Middelburg heeft haar bijkantoren te Vlissingen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zierikzee, Terneuzen, Hulst, Oostburg en Sas van Gent. PROV. LENINGEN Gedeputeerden hebben aan de Prov. Staten medegedeeld, dat zij die leningen van 3 mil- 'Jioen gulden en 25.200.000 niet konden onderbrengen 3 Zij vragen nu opheffing van deze rente-wet en spreken de verwachting uit, dat ze te gen 314 zullen slagen. ADSPIRANTENDAG TE KRABBENDIJKE Door de Zeeuws-Brabantse Turnkring wordt op 12 Juli te Krabbendtjke een adspiranten- dag gehouden, waarvan de voorbereiding in handen is van de plaatselijke gymnastlekver_ enlging aldaar. Jongens en meisjes van verschillende leef tijdsgroepen zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Voor het algemeen optreden hebben zich 120 jongens en 230 meis jes aangemeld. De deelnemen de verenigingen zün Achilles, Medioburgum en Wilhelmina te Middelburg, Volharding te Goes, Sparta te Krabbendijke, VZOS te Yerseke, Jong Drei- schor te Dreischor en Sparta te Bergen op Zoom. BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officieren-fiscaal bü het Bijz. Gerechtshof te 's-Herto- fenbosch voor Zeeland heb- en 8 personen voorwaarde lijk buiten vervolging gesteld en wel zes met verbeurdver klaring van resp. 75, 100, 250, 300, 2000 en ƒ5000. Onvoorwaardelijk werden 7 personen in vrijheid gesteld van wie 5 omdat de feiten niet zo ware ndat straf of maatregel gerechtvaardigd is te achten, van 2 bleken de verdenkingen ongegrond te zjjn. Stierenkeuring. Bij de Prov. Staten is inge diend een voorstel tot wijzi ging van het Zeeuws stieren- reglement. Volgens het nieuwe regle ment mogen geen ongekeurde stieren meer voor de dekdienst gebruikt worden. Stierenhou ders moeten elk jaar aangifte doen van de aanwezige stieren. Er komt een voor- en najaars keuring behalve de bijzondere keuringen. Amateurisme op de Olympische Spelen. Indien 't door de commissie in zake het amateurisme bij het Internationale Olympische co. mité ingediende rapport wordt goedgekeurd, zullen amateur sportbeoefenaren schadeloos gesteld kunnen worden voor het tijdens de Olympische Spe len gederfde loon. De door de commissie gege ven definitie van „amateur" luidt: Een amateur is iemand voor wie de sport niets anders ls dan een ontspanning zonder dat hij er direct of Indirect enige materiële winst mee be haalt. In bedoelde athletiek- kringen heerst nu de opvat ting, dat een vergoeding we gens gederfd loon geen winst is maar louter vermijding van verlies. ATHLETIEK NATIONALE WEDSTRIJDEN TE VLISSINGEN De V.S.V.-„Marathon" orga niseert a.s. Zondag op het sportterrein aan de Bosweg na tionale athletlek-wedstrijden. Reeds kwamen ruim 170 in. schrijvingen binnen, w.o. een aantal bekende Nederlandse athleten. Het programma luidt als volgt: Heren: 100 m., 800 m., 3000 m. 4 x 100 m., olympische es tafette, discuswerpen, kogel stoten en speerwerpen. Dames: 100 m., relais (200 m., 100 m.. 80 m., 60 m.) hoog springen, discuswerpen en ko gelstoten. Jongens: 100 m., 300 m., 800 m.. 4 x 100 m., kogelstoten. Meisjes: 60 m., hoogspringen en kogelstoten. DUIVENSPORT De concoursbond „Zuid Be veland" van de verenigingen van postduivenhouders hield een wedvlucht uit Noyn. 1, 2 en 7 J. Nagelkerke; 3 M. Minnaar; 4 en 5 J. A. v. Langevelde; 6 M. Bruinooge; 8 en 10 P. v. d. Vliet; 9 D. v. Luyk. Voetbaloverzicht. Laatste kans voor Axel. 3e KLASSE. R.K.F.C.Zierikzee; Yerse keBurgh. Nog behoeft de slag niet te vallen. Zelfs kan hij nog niet vallen. R.K.F.C. zou door pun- tenwinst in veiligheid komen. Mocht Burgh van Yerseke win_ nen dan zou een overwinning van E.M.M. in het eventueel nog te spelen restant van de wedstrijd E.M.M.—-Burgh par tijen weer op gelijke voet bren gen en een beslissingswedstrijd nodig worden. Wij geloven echter niet dat Burgh het in Yerseke redden zal en de beste papieren heeft o.i. op het ogen blik E.M.M. PROMOTIE 2e KLASSE. R.K.T.V.V.—Die Valk. Met een Valken-overwinning zou het pleit beslecht zijn en Valkenswaard een eerste klas- ser rijk. Mocht het een gelijk spel worden dan zou R.K.T.V. V. dpor een overwinning in Oosferhout nog gelijk komen. Voor T.S.C. is de kans na de nederlaag van j.l. Zondag sterk gedecimeerd. PROMOTIE 3e KLASSE. R.K.C.Axel; Biervliet Odio. Om nog enige hoop te kunnen koesteren moet Axel nu beslist winnen, een opgave welke voor Axel wel eens te zwaar kon blijken. Biervliet heeft tegen Odio o.i. weinig kans op voor deel. PROMOTIE NAAR DE K.N.V.B. PatrijzenSchoondyke Aan een gelijk spel hebben loor tjEERD ADEMA „Ja, maarzei Hans. „Stil nou's effen", zei Bas, „want ik bin nog niet aan 't eind van m'n redenasie, ik zei, daar hing Bas en wat was 't gevolg." „Ik weet 't heus niet", verklaarde Hans. ,,'t Gevolg", zei Bas, met nadruk, „was dat ik nou bij die vrouw vijf kindere heb, vier goeie en een met 'n ver keerd hoofd en 't ouwè mens nog op de koop toe en nou spreke ze niet meer van pi raatjes en van glasies bier, die toevallig in de kast staan. As ik nou met m'n maat een afzakkertje heb genome en ik kom thuis, dan zeit m'n vrouwHoor ik daar nou wat of doet de wind 't?" „Wat zegt uw vrouw?" vroeg Hans, die er niks van begreep. De nachtwaker gebaarde, dat hij stil moest zijn, hield zijn hoofd schuin zijn ei gen hoofd natuurlijk en luisterde aandachtig. ,,'t Is de wind zeker", zei hij, „ik docht dat 'k wat hoorde kraken. Ik mot toch direct maar 's effe rond. As- su d'r ambitie voor heb, mag- gu wel effe melope. Alleen is toch maar alleen, vin u ook niet?" Hans van Linschoten gaf toe, dat hij 't daar volkomen mee eens was en beiden on dernamen een expeditie door het reusachtige gebouw, dat in het middernachtelijk uur een sinistere indruk maakte. De grote verkoopsruimten, waar overdag duizenden men sen langs de uitgestalde goe deren drentelden, waar het gonsde van vrolijke stemmen en de kleurenmengeling van zomertoilletjes een caleidos copisch beeld gaf, was nu een sombere ruimte. Langs de wanden kropen zwarte schaduwen omhoog en vervaagden de hoeken en het feluid van hun stappen weer- aatste voor en achter te gen de hoge muren. „Geen prettig baantje", zei Hans, „elke nacht door zo'n grafkelder te moeten wande len." „Tja", zei Bas, berustend, „ik was ook liever directeur van de Nederlandse Bank of zo, maar ze kenne d'r ieder een niet voor gebruike." „Nee", zei Hans. „U moet me goed begrijpe", vervolgde Bas, „voor nacht waker, bedoel ik. Ten eerste mot je wakker weze, dat spreekt en ten tweede mot je baas weze over je zenuwe, want as ik zo allenig loop, dan denk ik altijd aan wat m'n moeder zee, die zee al tijd: „Jan", zee zewat hoor ik toch?" Nachtwaker Bas stond stil en trok rimpels in z(jn voor hoofd omdat hij zijn oren niet splitsen kon. Hij liep al drie jaar elke nacht in het warenhuis rond en kende alle geluiden. Hjj wist pre cies welke planken er kraak ten, waar er een echo was, Patrijzen voldoende, doch we mogen veilig aannemen, dat het een overwinning voor de thuisclub wordt en daarmee zou de afdelingskatnpioen tot de K.N.V.B. toegang- krijgen. K.N.V.B., AFDELING ZEELAND. Ie Klasse A. Schouwen I Zonnemaire I 01. Res. Ie klasse A. E.M.M. II Yerseke II 24. Res. Ie Klasse B. Hontenls- se IISluiskil II 44; Oost burg nSchoondijke II Schoondyke II niet opgekomen. 2e Klasse C. Zierikzee Hl Schouwen II 11. (Woens dag) Zierikzee IH—SVOWK 21; Zierikzee Hl is hierme de kampioen dezer klasse. 3e Klasse A. Vlissingen IV Middelburg IV 15: E.M.M. EUDe Noormannen I 27. 3e Klasse B. Hontenisse IV —Hulst III 2—4; Biervliet III —Steen Hl, Steen III niet op gekomen. Benoemd tot assistent bij de Landbouwvoorlichtings- dienst de heer A. S. Simonse, te Sint Laurens, oud-leerling van de Rijk landbouwwinter- school te Goes. De Reclasseringscollec- te te Bruinisse bracht op 69.97. Aan de Technische Hoge school te Delft is de heer A. P. Kok te Terneuzen geslaagd als civiel-ingenieur. waar de ramen rinkelden en waar er een uithangbordje piepte. En hij had nu al voor de tweede keer de indruk, dat er iets niet in orde was, dat de resultante van al die nachtgeluiden een enigszins andere klank had en zoals een jachthond het wild ruikt, voorvoelde hij, dat er iets stond te gebeuren. „Ik ben blij", fluisterde hij, „dat u bg me bent gebleve. Ik vertrouw 't niet." Hij stond weer stil en luis terde ingespannen. „Schoenen uittrekke", fluis terde hij, terwijl hij onhoor baar het voorbeeld gaf. „We gane op kousevoete de trap op." Hans van Linschoten voel de een vreemde spanning, 't Was of hg een jager was, die op goed geluk op de een- denjacht was getrokken en wiens honden plotseling groot wild roken. Dat was 't .wat hij op het ogenblik nodig had, aq.tie en gevaar. Hij moest iets kunnen doen, dat aan die ondragelijke druk in zg'n hoofd een einde zou maken. In een ogenblik had hij zgn veters losgepeuterd en zijn schoenen onder een toonbank geschoven en vlak achter Bas, die onhoorbaar voor hem uit- sloop, ging hij de trap van de huishoudafdeling op. Op de derde tree van boven stiet zijn voet tegen een bus je poetsextract, dat een ver koopstertje daar achteloos had laten staan en dat, met het geluld van blik op steen, van alle treden naar beneden den derde. (Wordt vervolgd.) 6. Toen de kisten rijst allemaal aan boord van de „Kraak" waren gebracht en Lei Sie afscheid van Kappie had ge nomen, was het al schemerig geworden, Kappie zei tegen de maat: „Het lijkt mij het beste als we morgenochtend vroeg gaan varen, m'n jong! Met het donker valt het niet mee op zo'n vreem de rivier!" „Net wat ik dacht," vond de maat. „Niks gedaan allemaal in 't pikkedon ker... Komen ongelukken van... voel ik aan m'n eksteroog!" „Goed, m'n jong!" zei Kappie „dan ga ik nog even een luchtje scheppen aan de wal... even m'n benen strekken, jij zorgt intussen wel voor de „Kraak". Tot straks!" Kappie blij fluitend weg en de maat bleef achter. Niet ver van hem van daan zat een Chinees op een kist. „Wat doet die man daar!" dacht de maat. „Bevalt me niks... Ik zal het hem eens gaan vragen!" TRIBUNAAL MIDDELBURG Hij schoot niet terug De vroegere ambtenaar van het Arbeidsbureau Jan Rijn Grool uit Middelburg richtte aldaar een afdeling van de Jeugdstorm op, waarvan hij leider werd, terwijl hij tevens streekleider voor Walcheren werd. Op het Arbeidsbureau werkte hij aan de uitzending van Nederlanders naar Duits land, terwijl hg de „arbeits- einats" bevorderde door deel te nemen aan de zogenaamde Sauckelactie voor het uit kammen van bedrijven. Grool ontkende dit niet, toen hg Maandag voor het Tribunaal terecht stond. Hij verontschuldigde zijn assisten tie aan de Sauckelactie ech ter door te zeggen, dat hij dit op last van zijn superi euren moest doen; het was zijn plicht en verschillende anderen, die tegen de N.S.B. waren, hadden hetzelfde ge daan. Hij moest enkele ma len met Duitsers mee naar uit te kammen bedrijven, doch hij verkeerde in de veronder stelling, dat dit voor statis tische doeleinden was. Toen hem duidelijk werd, dat dit niet het geval was, was hg niet meer mee gegaan. Verd., die zich niet meer kon herin neren op De Zwarte Soldaat geabonneerd te zijn geweest, zeide voorts, dat de Jeugd storm geen politieke organi satie was en als leider had hg er dan ook de politiek verre van gehouden. Zgn jeugdopvoeding was geheel in de geest van de Padvinderij, voor welke organisatie hg blijkbaar zeer veel voelde. In een uitvoerig, door zeer veel verklaringen gestaafd pleidooi zette de verdediger, mr. Van Hasselt, uiteen, dat men de zaak-Grool als een licht geval dient te beschou wen. EEN LICHTE ZONDAAR. „Meneer de President, dit is een lichte zondaar", zei mr. F. W. Adriaanse tijdens zijn verdediging van de 25-jarige Leendert Dijke uit Amemui- den, die als NSKK-er, gewa pend met een karabijn, voor de Duitsers chauffcursdien- sten had verricht in Yoego- Slavië en Rusland. Dijke was van oordeel, dat de Uebermensche meer last dan vreugde van hem hadden gehad, want hij had nooit met zijn karabijn op de schietende partisanen teruggeschoten. „Zij hadden vrij spel" vertel de hij. Tot zijn onuitspreke lijke Blijdschap, die hij op zeer kernachtige wijze toonde, werd hij onmiddellijk in vrij heid gesteld. UITSPRAKEN. De machinist A. Pot uit Marktberichten VEILINGSVER. KAPELLE- BIEZELINGE E.O. Kleine Veiling van 16 Juni '47 Kersen vastgestelde prijs 0,85; Mad. Moutót 83—144; Mad. Lefébre 31103; Jucun- da 5097, alles per KG.; Bos- peen 38 per bos; Kropsla 4% per krop. Kleine Veiling van 17 Juni '47. Kersen 85; Mad. Moutót 63 —157; Mad. Lefébre 13—100; Jucunda 62115; Vroege aard appelen 1751, alles per K.G.; Bospeen 41 per bos. Een bezemsteel kunt u pas maken door kloppen met een hamer. Afsnijden is in de meeste gevallen niet nodig. Vlissingen, die in Antwerpen de belangen van NSB en Zee vaartfront behartigde, werd veroordeeld tot 2% jaar in ternering, eindigende op 3 Februari 1948 en ontzetting uit de rechten. Een gelijke straf, eindigende op 13 Oct. 1947 kreeg de lasser J. J. Le- fevre uit Middelburg. De overige uitspraken luid den: P. W. Haayman, onder wijzer te Middelburg. 2 jaar internering, eindigend op 19 Febr. 1948 en ontzetting rechten; B. L. Westenberg, opvoedend ambtenaar te Vlis singen, internering voor de duur van de tijd reeds in be waring doorgebracht; J. J. Buurman, slager te Vlissin gen, verbeurdverklaring van 15.000 en ontzetting rechten en G. G. Vader, eveneens sla ger te Vlissingen, verbeurd verklaring van 5000. Kantongerecht Middelburg De 72-j. J. op 't H., te Krabbendijke. die per rijwiel over de Rijksweg reed, stak plotseling over zonder tijdig richting aan te geven. Een aanrijding met een motorrij wiel was het gevolg, waarbij nogal materiële schade werd aangericht. Uitspraak: 15 boet subs. 8 dagen hechtenis. Vier getuigen werden er ge hoord in de zaak tegen de chauffeur G. T. uit 's_Graven- polder, die te Kloetinge bij het nemen van een bocht een auto bus van de dienst GoesVeer haven had aangereden. Ver dachte werd veroordeeld tot een boet van 12.50 subs. 6 dagen hechtenis. De 32-j. chauffeur P. M. de H. had zgn auto te hoog bela den met vlas. Bij het afrijden van de veerboot te Kruiningen botste hg tegen een stilstaan de autobus. Uitspraak: 50 boete subs. 20 d. hechtenis. OVERTREDING HINDERWET P. de B., slager te Veere, had in zijn bedrijf een rookin- richting voor het roken van vlees gevestigd, zonder vooraf de vereiste vergunning aan het gemeentebestuur te vragen. Dit kwam hem te staan op een boete van 25.. 9ubs. 10 dagen hechtenis. De hond van F. M., land bouwersknecht te Arnemuiden, liep in het jachtveld te snuffe len naar wild. M. verzuimde de hond terug te roepen of op te halen en kwam derhalve in conflict met de Jachtwet. Straf 7.50 subsidiair 5 d. hechte nis. Het duidelijke stopteken, hem door politiebeambten ge geven, werd door de chauffeur van de dienst Middelburg-Goes H. C. te Middelburg niet opge_ merkt. De bus reed derhalve door. Ter zitting bleek echter, dat er omstandigheden waren, die aannemelijk maakten, dat C. het stopteken niet had ge zien. Verdachte werd ontslagen van alle rechtsvervolging. De 45-jarige ingenieur A. G- W. te Middelburg, had zijn auto op een verkeerde plaats geparkeerd. Hij voerde aan, dat hrj deze plaats juist in het belang van het verkeer had uitgekozen. Aan W. werd geen straf opgelegd. De 25-j. L. G. de T. te Mid delburg werd door de politie op het Molenwater aangetrof fen met een aantal vers afge plukte „sneeuwballen". Aan de politie lrnd hg toegegeven deze van een struik te hebben ge plukt. Ter zitting herriep hij echter deze bekentenis. Hij zou de bloemen hebben geplukt van een afgerukte tak. die hij op de grond had gevonden. De zaak werd aangehouden om een getuige te horen. M. d1, R., landbouwer te Ves_ re, had van een huisslachting afkomstig vlees vervoerd in strijd met de bepalingen van de Vleeskeuringswet. Hij werd brj verstek veroordeeld tot een boete van 10 subs. 5 dagen hechtenis. P. v. d. B., landbouwer te Gapinge, werd voor een soort gelijk delict gestraft met een boete van 5, subs. 3 dagen hechtenis. De 70-j. slopersknecht J- K. uit Goes, werd wegens open bare dronkenschap veroordeeld tot een boete van 15 subs.' 8 dagen hechtenis. Radioprogramma's VRIJDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 8.18 Opera-pro gramma; 9 Gram.; 10.20 De Regenboog; 11.30 Musette- klanken; 12 Zweeds muziek programma; 12.35 The Sky- masters; 13.25 Vaudeville-or kest; 14 Kookkunst; 14.20 Konzerstück; 15 Boekensch. 16 Operette „Les petites Car dinal"; 17 Johan Jong, or gel; 17.30 Muzikaal Babbel tje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Ber.; 20.05 Pia no-voordracht door Theo Bruins; 21 Men vraagt en wij draaien; 22.15 Swing en sweet uit Hollywood en 52nd street; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 8.30 Orkestwerken v. K.P.E. Bach en L. v. Beethoven; 11.15 Blaaskwintet; 12 In de drie en vierkwarts-maat; 12.30 Nederlands Kamerkoor; 13 Ber.; 13.15 Franse marsmu ziek; 14.40 Populaire orgel bespeling; 15.20 Rotterdams Pianokwartet; 16 Declamatie d. H. Feenstra; 16.20 Am sterdams vocaal kwartet; 16.50 Harmonie en fanfare klanken; 18 Sans Souci; 19 Ber.; 19.30 Geestelijke liede ren; 20 Ber.; 20.15 Aanslui ting met het Kurhaus te Scheveningen; 22.30 Ber. Weerbericht KOELER. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. Meest zwaar bewolkt met vooral in de avond en nacht regenbuien, gepaard gaande met onweer. Matige wind uit Zuid-Westelrjke richtingen. La gere temperaturen dan giste- HOOG- EN LAAG WATER. VLISSINGEN. Vi-ijdag is het hoog water om 2.36 en 14.59 uur (2.26 en 2.31 -f N.A.P.); laag water om 9.04 en 2.31 uur (2.17 en 2.31 N.A.P.). ZIERIKZEE. 20 Juni 4.35 v.m. 17.02 n.m. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laagwater Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. ZON EN MAAN. Vrijdag komt de zon op om 4.19 uur en gaat zij onder om 21.03 uur. De maan komt op om 5.31 uur en gaat onder om 23.14 uur. BEURSOVERZICHT ZEER KALME HANDEL. Koerswinst voor Aku's. De effectenbeurs te Amster dam als geheel gaf een zeer kalme handel te zien. Bij de opening bleek dat er enige vraag bestond en op vrijwel alle afdelingen stelden de koer sen zich, behoudens enkele uit zonderingen een kleinigheid van de vorige slotkoersen, maar veel tekening zat er niet in de markt. Bg het begin van de vrije handel bleek onmiddel lijk dat de animo niet groot was. maar toch werd in enkele hoeken druk zaken gedreven. Zo werden Indië banken de gehele middag in een grote open hoek verhandeld, waarbij de koers bij een hoofdprijs van 102% naar boven liep tot 103'i, waarna een kleine te rugslag volgde. Ook werd eni ge aandacht geschonken aan koloniale banken. Deze wer den onder de invloed van het aanbod van slechts een paar stukken iets lager ingezet en de hoofdkoers werd vastge steld op 88%, maar klaarblij kelijk onder invloed van Indi sche banken, die door dezelfde hoeklieden worden verhandeld, trad een verbetering in en kon een stijging worden waargeno men tot 93 Van de in dustriëlen waren in het bijzon der AKU's gefavoriseerd bij een hoofdkoers van 178^ Burgerlijke stand GOES. Ondertrouwd: J. Siebenga, 46 j. en E. F. Bal jeu, 44 j.; A. A. Barends, 32 j. en A. G. Traas, 27 j.; P. Looise, 24 j. en J. Knuist. Ondertrouwd: D. A. Rouw, 45 j. en W. Flikweert, 29 j.; J. Weststra te. 25 j. en G. Jansma, 20 j. Getrouwd: G. P. Sterren-i burg, 24 j. en J. G. den Boer, 28 j. Bevallen: S. Nonnekes— van der Ende, z.; J. Voois Zwartepoorte, d.; P. J. Cor- stanjede Witte, d.; J. C. Huigevan Boven, d.; W. C. CornellsseWissel, d.; J. N. de Vinden Boer, d.; A. K. de KubberDubbeldam, z.; J. Bergsmavan der Veen, z.; T. M. A. SandeeBos- schaart, z.; M. S. Dominicus de Graaff, d.; J. E. Mun terBlomaard, d.; J. Panne- koekHamilton, d. Bevallen: J. Pannekoek Hamilton. <L; J. de Visser Eckhardt, d.; B. Paauwevan de Reepe. d. Overleden: J. P. A. de Jon-- ge, 5 j. Overleden: L. Korstanje, 49 j.; L. C. Timmer, 8 j.; D. J. Verburg, 53 j., echtgen. van C. J. van Schrier; M. de Puijt, 80 j., weduwn. van J. Vermaire. RILLAND-BATH. Bevallen: A. S. LLplijn—- Vis, d.; C. Zuydwegde Graaf, d.; M. J. PieperBoo ne, d. Overleden: P. Kousemaker, wed. van L. van Baaien. 82 j. KLOETINGE. Ondertrouwd: C. de Pun- dert, 26 j. en J. de Koster, 28 j.; F. Godeschalk, 29 j. en E. J. Straub, 26 j.; C. J. de Roo, 26 j. en E. Polder man, 24 j.: J. G. van Boven, 20 j. en J. de Puyt, 22 j. Getrouwd: C. de Pundert, 26 j. en J. de Koster, 28 j. Bevallen: M. LouwsKwek- keboom, z.; P. J. Heyboer— Hogenboom, d.; H. Joziasse— Hoekstra, d.; M. BakGeen- sen, d. WAARDE. Getrouwd: L. J. van Fr aas - sen. 29 j. en M. de Goffau, 28 'j.; M. van Espen, 33 j. en E. M. Waterman, 34 j. Bevallen: F. S. v. d. Maas Bouterse, z.; J. de Leeuw van Bremen, d.; J. Meeuw- senTramper, d. Overleden: N. M. van Hou- tede Loose, 65 j. ZIERIKZEE. Bevallen: P. Kouwenberg Klink, z.; M. van ZijpVerton, d.; P. van KlinkenKlippel. z.; J. L. HülebrandHirdes. z. Overleden: A. Flikweert, 60 j., echtg. van K. Kort. Getrouwd: K Holm, 21 j. en G. H. v. d. Wijk, 18 j.; J. Kik, 25 j. en L. Pannekoek, 27 j.; H. G. Fermin, 51 j. en J. H. A. Kloppenburg, 58 j.; P. J. van Hove. 23 j. en F. J. Uijl, 24 j.; J. J. Krijger, 25 j. en A. P. Nugens, 17 j. RILLAND-BATH. bevallen: J. L. Nagelkerke--- Houtekamer, d. Tribunaal Goes. UITSPRAKEN. De tweede kamer van het tribunaal te Goes deed Woens dag uitspraak in de volgende zaken E. W. v. Wageningen, echt genote van de nazi-burgemees ter van Goes, C. E. P. Lens hoek, oud 42 j., bekrachtiging van het vonnis van de Eerste Kamer van 22 November 1946, waarbij 2 jaar internering werd geadviseerd. P. J. Heye, 47 j. landarbei der te Clinge, voor-internering en ontz. rechten. A. F. F. Meir, 5 7j., boots man te Terneuzen, voor-inter nering en ontz. rechten. J. Machielsen, 27 j., Terneu zen, 4 jaar internering tot 18 Juni 1951, verbeurdverklaring 1000 en ontz. rechten. Kerknieuws Bij de Gereformeerde Ge meente te Tholen zijn de he ren M". v. d. Ketterij en W. de Wit, beiden cand. te Rot terdam, tot een tweetal ge steld voor een beroep naar deze gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21