Oplichter - fantast gearresteerd Ziekengeld UIT DE PROVINCIE gedurende één jaar De Geer en Gerbrandy Schouwen en Duiveland Tholen Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren Zuid-Beveland Goede vangst van de Rotterdamse politie. Met de arrestatie van de 25-jarige Haagse kantoorbe diende J. H. V., heeft de Rot terdamse politie een oplichter en een fantast in handen ge kregen. 't Was tijdens een verjaars- fuifje, dat een kennis van een politieman vol trots vertelde, dat hij voor 't eerst van leven een jonkheer in auto had gehad, „een fjjne vent, en zo doodgewoon". Hij hftd hem geholpen op adres sen in Rotterdam en Den Haag een oude uniform te halen, bestemd voor een luitenant, wiens goede uniform bij een auto-ongeval „in de soep gereden" was. De politieman vond het een vreemd geval, omdat er toch wel aan een nieuw uniform te komen is. Het kwam tot informeren aan het opgegeven adres en daar bleek, dat men de „jonkheer" die ook een officiersuniform droeg hon derd pop geleend had. Dit was het begin van de draad, die vervolgens leidde naar het hotel, waar mijnheer gelogeerd had. Een nader onderzoek deed vermoeden, dat de man zich na de bevrijding hoofdzakelijk met oplichting had bezig ge houden. In het concentratie kamp „Wöbeling", waar hy enige tyd had doorgebracht, 'liet hij zich doorgaan voor een dominé's zoontje en ging hij, om zijn bewering geloof waardig te doen schgnen, voor in gebed. Intussen zou hij zijn medegevangenen op velerlei manieren bestolen hebben. In Juli 1945 meldde hij zich bij de B.S. in een dorpje in de Achterhoek, waar hij fan tastische belevenissen uit het concentratiekamp vertelde en een lezing hield in tegen woordigheid van de notabelen van het dorp, tijdens welke hg beweerde de enige man te ziin, die wist waar de slacht offers uit zijn kamp begra ven lagen. Graag zou hij een auto willen hebben, om ver schillende familieleden van de slachtoffers te bezoeken. Die auto werd hem welwillend voor een week afgestaan, waarna hij inderdaad verschil- Heeft Sjahrir contact met Britse autoriteiten Hoewel op het Britse consu laat-generaal „no comment" kon worden geleverd op het bericht, dat Sjahrir zich op verzoek van een buitenlandse mogendheid naar Batavia zal begeven, moet het waarschijn lijk worden geacht, dat Sjahrir na aankomst te Batavia een onderhoud zal hebben met Britse autoriteiten. Het is niet ondenkbaar, dat bij deze ont moeting op Sjahrir een beroep zal worden gedaan een wijzi ging te bevorderen in de hou ding der republikeinse rege ring. Aneta tekent hierbij aan, dat de Eritse consul-generaal Mitcheson gisteren een bespre king heeft gehad met een ho ge Nederlandse autoriteit. 30 Juni Anjerdag. Ook dit jaar' zal weer een Anjerdag worden gehouden en wel op Maandag 30 Juni a.s., omdat ditmaal de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard op Zondag valt. Overal in het land zullen op die dag Anjer speldjes en levende anjers worden verkocht. De levende anjers, die op 30 Juni ver kocht zullen worden tegen een prjjs van een gulden, zijn kenbaar door een oranje co- carde, die om de bloem is aangebracht. De gehele op brengst komt ten goede van het Prins Bernhardfonds. TWEEDE KAMER Nationale Spaarraad. (Vervolg van gisteren) Aan de orde komt het wets ontwerp betreffende toewijzing van onroerend goed als scha- debetaling bg de wederopbouw. Verscheidene leden wijzen op de noodzaak van decen tralisatie en inschakeling der gemeentebesturen. De minister, de heer Neher, zegt dat het de bedoeling is de bevoegdheden van de ge meentebesturen beter tot haar recht te doen komen. Na kleine wijziging wordt het ontwerp z.h.s. aangeno men. Het wetsontwerp inzake „verplaatste personen" wordt na toelichting door de minis ter van buitenlandse zaken en na korte discussie even eens aangenomen. Aan de orde komt het ont werp op de nationale spaar raad. Enkele leden betwijfelden of de overheid een aanvullen de taak heeft bij de propagan da voor het sparen. De zitting wordt verdaagd tot Woensdagmiddag 1 uur. (Zitting van Woensdag) De Kamer zette de behan deling voort van het wets ontwerp op de nationale spaarraad en het uitgeven van rijksspaarpandbrieven. De heer Bierema (Vrijh.) lende mensen bezocht en hen met verhalen, die van A tot Z gelogen waren, van streek bracht. Later toog hg op audiëntie bij hooggeplaatste personen, die hem van een aanbeve lingsbrief voorzagen. Hij liet zich ook door een verslagge ver van een Amsterdamse krant interviewen. De krant bracht zijn verhaal met grote opmaak. Opnieuw schermde hg daarin met de bewering, dat hij de enige was, die wist waar de slachtoffers uit „zijn" kamp begraven lagen. Hoe de gearresteerde te werk ging, blijkt nog uit het volgende. Op een dag stapte V. naar een drukkerij in Den Haag en bestelde 40.000 brief formulieren voor de stichting „Puttens Jeugd". Met de zes proefdrukken, die hij kreeg, ging hij nu manoeuvreren. In enkele brieven verzocht hij aan... zichzelf medewerking te verlenen bij het organiseren van bijeenkomsten ten bate van Putten's Jeugd. Met de brieven in zgn zak ging hij naar grote sigaren- en siga- rettenfabrieken en distilleer derijen en kreeg overal „voor het goede doel" wat los. Het advies van de Commissie-Generaal. Behalve haar eigen advies zend de Commissie-Generaal aan de regering ook de ad viezen van de regeringen van Oost-Indonesië en West-Bor neo. Deze adviezen sluiten ge heel aan bij de conclusie van de Commissie-Generaal. Wilde staking te Nijmegen. Bouwvakarbeiders, aangeslo ten bij verschillende bonden, hebben te Nijmegen het werk aan een grote woningbouw neergelegd. De arbeiders had den een conflict met de werk gevers over het loon, dat, naar de mening der arbeiders, niet zo hoog werd ulgekeerd als hun, volgens overeenkomst, toekwam. De leiders van de vakbonden keuren deze sta king niet goed. Zij hebben on derhandelingen geopend, welke vermoedelijk tot oplossing van het conflict zullen leiden. Minister Mansholt naar graanconferentie te Parijs. De speciale graanconferen tie van de food and agriculture organization en de internatio nal emergency food council, welke 9 Juli a.s. te Parijs be gint, zal voor Nederland wor den bijgewoond door de minis ter van landbouw, visserij en voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt. Italiaanse president wil aftreden. De Italiaanse president, de Nicola, heeft Dinsdag het de finitieve voornemen te kennen gegeven af te treden. Hij deelde de premier, Alci- da de Gasperi, mede af te wil len treden na een decreet te hebben getekend, waarbij de constituerende vergadering in zitting blijft tot 31 December. Er wordt thans grote druk uitgeoefend op de president om in functie te blijven. Als een der argumenten wordt ge bruikt het feit, dat er geen parlementaire machinerie aan wezig is om in de benoeming van een tweede voorlopige pre sident te voorzien. Naar verluidt lijdt de pre sident aan zenuwuitputting. NIEUWE BONNEN Geldig van 22 Juni t/m 5 Juli. BONKAARTEN KA t/m KC 707 (Serie F). Brood: F 01 brood en F 06 re serve, 800 gram; F 02 brood, 400 gram; F 03 reserve, 1600 gram. Bloem: F 02 algemeen, 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). Koffie: F 03 algemeen, 125 gr. Thee: F 04 algemeen, 50 gram. Boter, enz.: F 01 boter en F 07 reserve 125 gram boter; F 02 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet; F 01 reser ve en F 04 reserve, 125 gram margarine of 100 gram vet. Melk: F 01 melk, 4 liter; F 03 melk en F 05 melk, 7 liter. Eieren: F 06 melk, één ei. Kaas: F 01 algemeen, 200 gr. "Vlees: F 01 vlees, 100 gram; F 02 vlees, 200 gram. BONKAARTEN KD EN KE 707 (Serie F). Brood: F11 brood en F13 re serve, 800 gram. Bloem enz.: F14 reserve, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid); F16 reser ve, 600 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid). Boter, enz.: F11 boter, 250 gr. boter; F12 boter, 125 gram margarine of 100 gram vët. Melk: F13 melk en F15 melk, 12 liter. Eieren: F12 algemeen, één ei. Kaas: F11 algemeen, 100 gr. Vlees: F11 vlees en F12 vlees, 100 gram. BONKAARTEN MA t/m MG 707 (Serie F). Brood: F 21 brood, 800 gram. Boter, enz.: F 21 boter, 250 gr. boter; F 22 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet. Melk: F 21 melk, 5 liter. Eieren: F 21 eieren, vijf eieren. Kaas: F 21 kaas, 200 gram. Vlees: F 21 vlees, 300 gram; F 22 vlees, 100 gram. Op 26 Juni zullen bonnen worden aangewezen voor sui ker, versnaperingen en tabak. De niet aangewezen bonnen van de serie E kunnen worden vernietigd. Beplantingen in Zeeland. Conflict met Gedeputeerden. RAAD VAN ELKERZEE WEIGERDE EEN BENOEMING. In de jongste gemeenteraads vergadering van Eikerzee be sloot de raad de door Ged. Staten benoemde gemeente ontvanger, de heer v. d. Berge, uit Waarde, niet te beëdigen. De raad wenste indertijd niet tot de benoeming over te gaan, waarna Gedeputeerden tot benoeming overgingen. Daarom besloot de raad van Eikerzee nu ook niet tot be ëdiging over te gaan. De wet houders verklaarden zich daar toe evenmin genegen, als aan de gewezen ambtenaar ter se cretarie J. de Jonge wachtgeld moet worden uitbetaald. Arbeiderskinderen willen vader zien Zoals wij reeds hebben be richt is er een initiatief geno men om de kinderen van ai*- beiders uit de grote steden, die op Walcheren werken, meis jes en jongens van 6 tot 12 jaar een vacantie te berei den op of bij de plaatsen, waar hun vaders werken. Helaas heeft de actie om huisvestingsadressen voor deze peuters te vinden, tot nu toe weinig resultaten geboekt. Van de dorpen, waar de diaconieën de circulaires verspreidden, kwamen nog maar weinig op gaven binnen. Velen, die mis schien geen bezwaar hebben om een kind in huls te nemen, namen nog geen beslissing. Ook ini Vlissingen had de actie tot nu toe weinig bevredigend resultaat. Natuurlijk mag niet uit het oog worden verloren, dat het huisvestingsprobleem hier groter is dan elders, maar daar staat tegenover, dat juist in de Scheldestad het grootste aantal arbeiderskampen is, zo dat het wenselijk is, dat zo veel mogelijk Vlissingse huis moeders hun steentje voor de actie bijdragen. Wanneer men een jóngen of een meisje wil Belangrijke wetswijziging voorgesteld. Bij de Tweede Kamer is in gediend een wetsontwerp tot wijziging der ziektewet en der invaliditeitswet Het moet bepaald onbevredi gend worden geacht, aldus de minister, dat een arbeider, die lijdende is aan een langdurige, slepende ziekte, reeds na een half jaar ziekengeld te hebben genoten, terugvalt op de lage invaliditeitsuitkering. Verlen ging van de uitkeringsduur van het ziekengeld tot één jaar zal tot gevolg hebben, dat voor ziektegevallen, welke binnen één jaar aflopen, een afdoen de regeling wordt verkregen. Uit statistische gegevens over de jaren 1937 tot 1942 is gebleken, dat ongeveer 1.5 van de uitkeringsgevallen over die jaren langer heeft geduurd Truman's veto blijft van kracht. Het Amerikaanse huis van afgevaardigden heeft het veto van president Truman inzake de voorgestelde belastingver laging van 4 milliard dollar in stemming gebracht met het resultaat, dat 268 leden tegen en 137 voor het veto stemden. Hierdoor is de mogelijkheid, dat de voorgestelde belasting wet zal worden toegepast, uit gesloten. De kabinetten Twijfel over het gevoerde beleid. De heer van der Goes van Naters (P.v.d.A.) heeft in de Tweede Kamer een voorstel ingediend tot het houden van een parlementaire enquête naar de gebeurtenissen, verband houdende met de Duitsche inval in Nederland en naar het beleid der opeenvolgende kabinetten te Londen. In het bijzonder wordt voor gesteld een onderzoek in te stellen naar: het militaire beleid geduren de dc Meidagen van 1940 en onmiddellijk daarvoor; de wijze waarop in de mi nisterraad het besluit tot het overbrengen van de zetel der regering naar het buitenland is tot stand gekomen en de daaraan' gegeven uitvoering; de opvattingen, die er bij deze kabinetten en hun leden bestonden ten aanzien van de voortzetting van de oorlog en de Nederlandse deelneming daaraan; het aftreden van jhr. mr. D. J. de Geer als minister van algemene zaken en van financiën en als voorzitter van de raad van ministers; de aan jhr. de Geer ver strekte opdracht voor" een reis naar Nederlands-Indië en het falen daarin, alsmede de wyze, waarop hg naar Ne derland heeft kunnen terug keren; de verbindingen met het bezette Nederlandse gebied, in het bijzonder de militaire civiele inlichtingendien sten; het contact met en de po- wil het wetsontwerp liever litiek ten aanzien van de ver- achterwege laten, zetsbeweging in Nederland; het beleid ten aanzien van de organisatie der Nederland se en binnenlandse strijd krachten; de voorbereiding van de or ganisatie van het bestuur na de bevrijding, onder andere het militair gezag; het financieel beleid in Londen, daaronder begrepen het aankoopbeleid; de vertegenwoordiging van Nederland in het buitenland en de behartiging der Neder landse belangen aldaar; de mate waarin en de wijze waarop de hulpverlening aan Nederlandse krygsgevangenen en civiele gedetineerden heeft plaats gevonden; het Indische beleid in Lon den, in het bijzonder ten aan zien van de recrutering en op leiding der troepen; de moeilijkheden, welke zich in deze kabinetten hebben voorgedaan voor zover van invloed op de regeringspoll- tiek, in het bijzonder de aan leden van die kabinetten ver leende ontslagen. De heer van der Goes van Naters wenst een commissie van zeven leden, vertegen woordigende de in de Kamer aanwezige politieke stromin gen. Als termijn, waarbinnen het onderzoek dient te zijn afgelopen, noemt hij één jaar. handhaafd. dan 6 weken. Ruim genomen kan dit aantal worden geschat op 7000 p. jaar. Verwacht mag worden, dat met een premie verhoging van ongeveer 12 van het thans voor de ziekte wet geldende premietarief de kosten: van de onderhavige verbetering zullen kunnen wor den gedekt. GUNSTIGE GEVOLGEN. Betekent de verlenging van de -uitkeringsduur van het zie kengeld op zich zelf reeds een verbetering, bovendien brengt die maatregel nog enige gun stige gevolgen met zich mede. Met de voorgestelde regeling wordt bereikt, dat de verplich te ziekenfondsverzekering van de arbeider ook tijdens diens ziekte over een vol jaar kan voortduren, hetgeen mede van belang is voor zgn gezins leden, die eventueel op grond van zijn verzekering indirect verzekèrd zijn. Voorts behoudt de arbeider over de dagen, waarover hg ziekengeld krachtens de ziek tewet ontvangt, tevens aan spraak op de kinderbijslag in gevolge de kinderbijslagwet, en zijn echtgenote op kraam geld. Volgens de jurisprudentie van de Centrale Raad van Be roep verjaart niet alleen het recht op uitkering over de ver lopen termijnen, doch ook over de toekomstige termijnen, in dien het ziekengeld niet bin nen drie maanden na de aan vang der arbeidsongeschikt heid is aangevraagd. De minister meent de verja ringstermijn op zes maanden te moeten brengen. Tevens wordt hiermede de verjarings termijn van het recht op kraamgeld op een half jaar ge bracht. De behandeling van Prinses Marijke. Maandagochtend is, naar de Utrechtse correspondent van de N.R.C. meedeelt, prof. dr. H. J. M. Weve begonnen met de feitelijke medische behan deling van Prinses Marijke. Dr. J. H. C. Gartsen, kin derarts te Utrecht, dr. J. de Groot, de gynaecoloog en een Engels specialist, dr. Robberts, zullen hem assisteren. De behandeling moet an ders gezien worden dan een operatie in normale zin, het betreft hier een ingrijpen, dat enige malen moet worden herhaald eer van definitief re sultaat gesproken kan wor den. Eerst wanneer de gehele behandeling zal zijn afgelo pen kan men van officiële zijde nader bericht verwach ten. Het prinselijk paar brengt enige malen per dag een bezoek aan het gasthuis. PapierYoorziening dagbladpers gehandhaafd. Op de vragen van het Twee de Kamerlid Vorrink In ver band met de papiervoorziening van de dagbladpers, heeft de minister-president o.m. geant woord, dat voorlopig en onder voorbehoud van een regelma tige aanvoer de papiervoorzie ning der dagbladpers op het huidige niveau kan worden ge- herbergen, dient men dit op te geven aan ir. P. Ph. Steneker, Kanaalstraat 91 te Souburg. Het valt te hopen, dat als nog van de steden en dorpen op Walcheren voldoende aan biedingen voor huisvesting van een kind zullen binnenkomen, opdat deze sympathieke actie, waardoor aan de stads-bleek- neusjes een heerlijke en ge zonde vacantie kan worden gegeven, niet tot een misluk- lüng gedoemd: zal zijn. Zèeuwen naar Canada- Dinsdagmorgen zijn van Rot terdam enige honderden Ne derlandse boeren vertrokken naar Canada. Onder de emi granten bevonden zich ook een aantal boeren uit Zeeuwsch Vlaanderen. De vertrekkenden waren in een opgewekte stem ming. Ze verlieten een land, waar ze weinig toekomstmo- gelgkheden meer zagen en ze hopen nu op een betere toe komst in Canada. Prov. ambtenaren. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de Pro vinciale Staten voorgesteld het ambtenaren reglement voor de Provincie Zeeland te wijzigen. Zg willen namelijk dit regle ment voor wat betreft de loon- betaling tijdens ziekte en ver lof, en in verband met de ge neeskundige verzorging aan passen bij de bestaande rege ling voor rijksambtenaren. Een aantal gepensionneerden van het gasbedrijf te Vlissin gen heeft aan Gedeputeerden een gratificatie gevraagd. Gedeputeerden stellen aan de Prov. Staten voor een pen sioentoeslag te verlenen, waar op in mindering komt hetgeen zij boven hun pensioen genie ten aan ouderdomsrente of in- validiteitsrente. Eerste woningen klaar op Walcheren, Te Domburg zullen dezer dagen de eerste woningwet woningen, die in het bouwplan 1946 zijn gebouwd, in gebruik genomen worden. De bouw van deze huizen heeft door de langdurige vorst periode grote vertraging on dervonden. Domburg is de eer ste Walcherse gemeente die deze huizen afgebouwd kan aanbieden. Een polder prijsgegeven. Bij de Provinciale Staten is een voorstel ingediend om over te gaan tot opheffing van de Polder Alteklein op Noord- Beveland. De zeedijk van deze polder is in 1939 zwaar be schadigd en de enige eigenaar van de polder zag in herstel geèn heiL De achterliggende gronden ter grootte van. 10 H.A. zijn herhaaldelijk over stroomd geweest en thans vrij wel waardeloos geworden. ER KOMT EEN PROVINCIALE COMMISSIE Bij de Prov. Staten van Zee land is ingediend een verorde ning, die beoogt de beplantin gen in deze provincie te rege len. Voorschriften worden ge geven voor de beplanting van wegen, straten, pleinen, lanen en dijken. Er komt een beplan- tingscomm., die advies geeft aan gedeputeerden in alle be- beplantlngskwesties en die ook zelf voorstellen kan doen. Behoudens enkele uitzonde ringen zal voor nieuwe beplan tingen steeds een vergunning nodig zijn. Ook voor het ver wijderen of wijzigingen van beplantingen, die onder de ver ordening yallen is vergunning nodig. De commissie zal ook propaganda maken voor het aanbrengen van meer beplan ting. De O.L.V.E.F.O. Zoals bekend zal op 25, 26 en 27 September, ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de veilingsvereniging Ka- pelle-Biezelinge te Kapelle een Zeeuwse Tuinbouw-tentoon- stelling worden georganiseerd. Het tentoonstellings-comité heeft thans de inzenders-voor- waarden voor de „Olvefo" be kend gemaakt. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren de afdeling „fruit" de belangrijkste plaats te doen innemen. Daarnaast zullen ook groente en bloemen geëxposeerd worden. Als nieu we groep worden inzendingen van de fruitverwerkende in dustrie verwacht, terwijl ook plaats gereserveerd zal worden voor handel en industrie. Zeeuwse Engelandvaarders 1947. De vertrekdatum van het 14-daagstegenbezoek dat een 25-tal jongens en meisjes van Noord-Beveland aan Bridgend in Zuid-Wales zullen brengen, is vastgesteld op 24 Juli a.s. De hoofdleiding van 'deze groep berust bij de heer I. LigthartSchenk van Kam perland. De tocht wordt gedaan in het kader van de zomer-uit- wisseling der World Friend ship Association. COMMISSIE STAD EN DORP VOOR ZEELAND. Van de zijde van de Bond Heemschut ontvingen wij be richt, dat de heer E. Smit, di recteur van de Prov. Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer, tot secretaris werd gekozen van de Commissie Stad en Dorp voor Zeeland. De heer Smit verzocht ons thans mede te delen, dat niet hij, maar ir, H. de Lussanet de Sablonière, secretaris dezer commissie is. Bruinisse SPOOR- EN TRAMWEG- PERSONEEL. In café „Het Centrum" te Bruinisse werd een vergade ring belegd om een afdeling op te richten van de Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Bijna al het bg de R.T.M. werkzame, alhier woonachtige personeel was aanwezig. Spre ker was de heer Corbynen uit Rotterdam. Tot de afdeling traden staan de de vergadering 20 leden toe. Het bestuur werd gevormd door de heren M. Bolier, M. van Vessem, Johs. van der Velde Cz., J. C. de Looze en C. Blok. De heer Corbijnen feliciteer de de afdeling, die inmiddels reeds 22 leden telt, met 't be haalde resultaat, terwijl de heer Joh. Bal Az., voorzitter van de Bouw-Arbeidersbond, de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, als zusterafde- ling in de bij het N.V.V. aan gesloten arbeidersbonden. De bond van Spoor- en Tramwegpersoneel is thans de vierde afdeling te Bruinisse van een bij het N.V.V. aange sloten vakvereniging. Er is n.l. nog een afdeling van de Bouwarbeiders, de Landarbeiders en de Trans portarbeidersbond, met geza menlijk 130 leden. LEGER DES HEILS. Dat aan het Leger des Heils in Bruinisse een goed hart wordt toegedragen, bleek weer duidelijk bij de uitvoering die een muziekcorps uit Dordrecht hier Zaterdagnamiddag gaf. Ondanks het minder gunstige weer was de belangstelling groot en het was jammer dat de kennismaking zo kort duur de. Verschillende personen die in Dordt geëvacueerd waren geweest, zagen oude kennissen terug. CHR. VROUWENVER. De dit voorjaar opgerichte Chr. Vrouwenvereniging te Bruinisse voorziet zeker wel in een behoefte, daar nu reeds 64 personen lid zgn en het aantal nog wekelijks groeit. Besloten werd daarom het Bestuur uit te breiden waarbjj werden ge kozen de dames N. Hage, A. Capelle en P. Huisson. Als naam koos men het toepasse lijk devies „Helpt Elkander". Zierikzee VOLKSTELLING. Te Zierikzee is de voorlopige uitslag van de volkstelling: aantal mannen 3384, aantal vrouwen 3541, totaal der be volking 6925. Aantal woningen 1935, benevens 4 hotels en 4 noodwoningen. WEG HERSTELD. De Rijksstraatweg Zjjpe-Zie- rïkzee, die tengevolge van zware beschadiging tijdens de opdooi, enkele maanden lang van Zijpe af gedecltelyk was afgesloten, is thans weer voor het verkeer geopend. 60 JAAR PROTESTANTEN BOND OP THOLEN. De afd. Tholen van de Ned. Prot. Bond houdt Zondag 22 Juni in de zaal van Mevr. de Wed. Hoek een herdenkings dienst ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de afde ling Ds. H. F. C. de Boer uit Bergen op Zoom zal in deze dienst voorgaan. CONCERT. De muziekvereniging te Tholen heeft Dinsdagavond een concert op de Markt gegeven. De belangstelling voor dit con cert was goed. GOED GESLAAGD CONCERT. Dinsdagavond 17 Juni jl. werd te Tholen, begunstigd door het mooie weer, op de Markt een zomeravondcon cert gegeven door de Harmo nie „Concordia", hetwelk zeer goed geslaagd mag worden genoemd. Een woord van dank aan de politie is hier zeker op z'n plaats, daar deze op gemoedelijke wgze de rumoe rige jeugd in toom wist te houden, waardoor de rustige sfeer bewaard bleef. Kerknieuws NED. BIJBELGENOOT SCHAP. Te Amsterdam is de alge mene vergadering gehouden van het Ned. Bijbelgenoot schap onder presidium van prof. F. W. Grosheide, die met grote meerderheid van stemmen werd herkozen. Met ingang van Juli zullen 4000 bijbels per maand wor den afgeleverd en er gaan 95.000 bijbels ter perse. Aan de nieuwe Nederland se vertaling en de vertalin gen in Javaans en Maleis wordt gewerkt. Er waren ver scheidene buitenlandse gasten en met dank werd de hulp van de American Bible So ciety vermeld. Ajex—B.V.V. 2-0. De wedstrijd AjaxB.V.V., die Dinsdagavond gespeeld werd, eindigde in een 20 overwinning voor Ajax. Aardenburg AANBESTEDING SPORTPARK. Dinsdag j.l. werd te Aarden- burg het eerste gedeelte van het gemeentelijk sportpark, zijnde een restaurant met kleedkamers, douchecellen en materiaalbergplaats, aanbe steed. De uitslag was: Fa. Post, Vlissingen, 45.000; Fa. Mulderv. d. Monde. Haar lem, 31.797; Fa. Parldaen- de Bruijn, St. Kruis, 25.500; Fa. A. J. DlerickGhuys, Aar_ denburg, 25.371. De gunning werd aangehouden. Sluiskil INSTALLATIE FABRIEKSCOMMISSIE. In de cantine van' de Cokes fabriek te Sluiskil werd Vrij dagmiddag de fabriekscommis- sle A.C.Z. geïnstalleerd. Voor het verzamelde personeel hield de directeur, de heer Ledune, een korte toespraak, waarin hij het belang van een fa- briekscommissie uiteenzette. Biervliet RECLASSERING De door de schoolkinderen te Biervliet gehouden alg. col lecte ten bate van de reclasses- ring bracht 99.11 op. Vlissingen Officieel bezoek voor de ouden van dagen. Het college van B. en W„ de gemeente-secretaris en de di recteur van gemeentewerken te Vlissingen hebben dezer da- fen een officieel bezoek ge- racht aan het tehuis voor ouden van dagen. De voorzitter van het colle ge van Regenten en Regentes sen, de heer W. de Ridder, heette de gasten welkom en dankte hen voor de wijze waarop zg hebben geholpen de gebouwen weer bewoonbaar te maken. Hij huldigde de adjunct-di rectrice Zr. Goedbloed die haar 25-jarig jubileum vierde. Ook de burgemeester, wethouder van Oorschot en de directeur van gemeentewerken voerden het woord en wensten Zr. Goedbloed geluk. De adjunct directrice dankte voor de ge lukwensen. Een rondgang door de ge bouwen besloot dit bezoek. Vetdief op heterdaad betrapt Reeds verschillende malen werden er in het Vlissingse abattoir hoeveelheden vet ver mist, telkens juist nadat er geslacht was. In overleg met de politie besloten twee sla gers, van D. uit Souburg en van H. uit Vlissingen eens een nacht op de loer te gaan liggen. Dinsdag was er weer geslacht en reeds terstond hadden de „wakers" succes. Omstreeks 3 uur verscheen de dief. Hij brak een ruitje uit en wist zich zo toegang te verschaffen tot het abattoir, waar hij op heterdaad kon worden betrapt. Het wag de 24-jarige H. uit het Havendorp, die tegenover de politie in middels heeft bekend zich reeds enige malen aan dief stallen in het abattoir te heb ben schuldig gemaakt. De man is ingesloten. Schilder van ladder gevallen. De schilder J. de J. uit de Kolvenierstraat te Vlissingen, is Woensdag tijdens werkzaam heden in de Steenhuisstraat van een zo goed als nieuwe ladder gevallen, doordat deze door midden brak. De man, die van pl.m. 4 meter hoogte neerstortte, werd vrij ernstig aan het hoofd gewond en klaagde ook over Inwendige pijnen. Hij werd naar „Bethes. da" overgebracht. De politie stelt een onder zoek in naar de deugdelijkheid van de ladder. Goes TUINCONCERT „EUPHONIA". Met voldoening bericht de Harmonie „Euphonia", dat de collecte, gehouden ten bate van het a.s. diamanten feest, 2072,78 heeft opgebracht. Uit dankbaarheid biedt „Eu: phonia'' de inwoners van Goes een concert aan op a.s. Zater dag 1 Juni 's avonds 8 uur in de tuin van hetSchuttershof. Een speciaal programma zal ten gehore gebracht worden. O.m. zullen o.I.v. de heer P. de Rooi} worden uitgevoerd: „Sinfonia" van J. Cristiaan Bach, „CJassica" (selectie van klassieke werken) M. Ewig, „Antigone" F. Roussau, een selectie van Strausswerken, enz. Beneden 14 jaar geen toe gang. Wemeldïnge VOLKSTELLING. Bij de gehouden Volks- en Woningtelling op 31 Mei jh bleken in de gemeente We- meldinge 601 bewoonde wo ningen, 5 leegstaande wonin gen, 7 alleen staande ruim ten, 0 tijdelijk onbewoonde woningen, 616 huishoudens, 60 alleenwonende personen, 3 geheel in gebruik als kan* toor, 1176 mannelijke perso nen, 1211 vrouwelijke person nen; in totaal 2387 personen. In de week van 9 Lm.' 14 Juni werden te Veere 14.311 kg. consumptiegarnalen aan- I gevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 14