J (MASTIEK Oorlogsmusea Kerken en monumenten in Zeeland UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Stedenontmoeting Vlissingen - Leiden Voorstellen van Gedeputeerde Staten. T Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de Pro vinciale Staten enige voor stellen gedaan voor mede werking aan de restauratie van een aantal kerken en andere historische gebouwen in Zeeland. Zij wijzen er op, dat voor de Ned. Herv. kerken te Nisse, Cadzand, Yerseke, Oost- en West Souburg, IJzendyke, Sint Kruis, Biervliet en Aar denburg geen beslissing kan worden genomen zolang de rijksbijdrage voor de wederop bouw niet is vastgesteld. Wat de doopsgezinde kerk te Aardenburg betreft, is vastge steld, dat deze kerk niet als monument wordt aangemerkt en dus niet voor monumenten subsidie in aanmerking komt, Over de Ned. Herv. Kerk te Renesse en de kerk met to ren te Tholen, zijn nadere ge gevens ontvangen. Voor de restauratie te Renesse, die 30.000 zal kosten, zegde het Rijk een bijdrage van 60 toe. Voor Tholen is de restaura tie van de toren begroot op 156.000.en die van de kerk op 219.000.maar zij om vatten slechts een deel van het totale werk, dat wel 800.000 zal kosten. De vraag of de pro vincie hier het gebruikelijke subsidiepercentage kan geven zal nader bezien moeten wor den. Gedeputeerden willen voor lopig een bijdrage in de thans geraamde kosten toekennen Aanvullingskaarten bewaren. In het stedelijk gebied van ons land zijn in April z.g. aan vullingsbonkaarten uitgereikt, die voor het geval er in de laatste maanden vóór de nieu we oogst zich tijdelijk noodza kelijk verschuivingen zouden voordoen jn de voedselvoorzie ning, dienst zouden moeten doen. Nu het waarschijnlijker wordt, dat zulke moeilijkheden zullen uitblijven, zal men ge neigd zijn, de kaart als waar deloos te beschouwen. Deze opvatting is niet juist, men be ware de kaart zorgvuldig. Het blijft voorshands mogelijk, dat ze te eniger tijd zal worden ge bruikt. De dividend-beperking. Het Tweede Kamerlid, de heer Teulings, heeft aan de Mi nister van Financiën gevraagd waarom deze niet heeft bevor derd, dat zijn beschikking in zake de dividend-beperking van 12 Mei j.L in de vorm van een wetsontwerp aan de Kamers werd voorgelegd. De heer Teulings meent, dat deze ma terie aan de Wetgever is voor behouden en vraagt de Minis ter alsnog het wijzigingsbesluit in de vorm van een wetsont werp aan de Staten Generaal voor te leggen. Hierdoor zou art. 181 der Grondwet dat voorschrijft, dat geen belastin gen ten behoeve van 's Rijks kas kunnen worden geheven dan krachtens een wet ge handhaafd blijven. (Ingezonden mededeling) ACTETASSEN. Of U ze moet hebben met 1 of meer vakken, wij hebben ze in alle soorten en wat heel belangrijk is, onze prijzen zijn van die aard, dat wij gerust kunnen zeggen, nergens goed koper en beter dan bij JO FIBBE. Wij kunnen U al een split lederen tas verkopen voor 12.75, en in geprent Box- rundleder kost een kwaliteit Actetas 23.10. Dus ook voor Actetassen kijkt U eerst bij het bekende adres JO FIBBE, Vlissingen Middelburg. (Ingezonden mededeling) No. 5 .Vraag: „Het is 5 uur n.m. (J, hebt Irek in ccrt ouder- wetsche borrel, fijn van smaak. Welke zegs wijze valt U in?" Antwoord: (binnen 5 seconden 3p V.nj lasiaNlm Dat 's een punt voor de Fijnproevers' van ten hoogste 10 Zij willen eenzelfde bijdrage geven aan de gemeente Bors- sele voor het Herstel van het zogenaamde Viskot, dat een typisch voorbeeld is van een vismijn uit de achttiende eeuw. Tenslotte stellen Gedeputeer den voor de volgende subsidie aanvragen voorlopig aan te houden: aanvrage voor do Ned. Herv. Kerk te Kapelle, idem voor de Ned. Herv. Kerk te Zoutelande, idem voor de restauratie van het stadhuis en toren te Hulst, idem voor de restauratie van het huis „De Kolve" te Veere, idem voor de toren te Ooster- land, idem voor het orgel in de Ned. Herv. Kerk te Zierik- zee, idem voor een drietal mo lens te Middelburg, idem voor het pand Nieuwendyk 15 te Vlissingen. Nadere informaties over de ze aanvragen dienen afgewacht te worden. f 5000 vergeten. Een Bussumse zaken vrouw liet Vrijdag in de trein uit Arasterdam een koffertje staan, waarin zich 5000 be vond. Zij snelde terug, toen zij op het perron haar vergeetachtigheid ontdekte. Maar een an der had zich reeds over het koffertje ontfermd... het .was uit de trein verdwenen. De fraude in de interneringskampen. Naar aanleiding van de fraudes met betrekking tot de kampen Laren. Naarden en Rhjjnauwe, vernemen wij, dat van, de 25 personen tegen wie proces-verbaal is opgemaakt, er 13 in verzekerde bewaring zyn gesteld. in Westkapelle en Cadzand J aarvergadering Vereniging Zeeuws Oorlogsmuseum. Zaterdagmiddag werd te Middelburg de jaarvergade ring gehouden van de vereni ging „Zeeuws Oorlogsmu seum". In zijn openingswoord drukte de voorzitter, de heer J. Ph. Koene, er zijn vreugde over uit, dat het museum te Middelburg van heden af her opend is. Na veel moeite heeft men iemand bereid gevonden als concierge-suppoost op te treden. Het interieur van het museum is schoongemaakt en het tentoongestelde geordend. Het bestuur ziet thans uit naar een andere lokaliteit, daar het huidige noodgebouw in de herfst, wanneer begon nen wordt met de nieuwbouw van het Stadhuis en andere wederopbouwprojecten bij de Noordstraat, in de verdruk king komt. Het valt echter niet mee een ander onderko men te vinden; aanvankelijk dacht men aan het Militair Hospitaal, doch dit moet voor andere doeleinden dienen. Het museum heeft enige aanwinsten gekregen in de vorm van een paar grote zee- mijnen en een torpedo, die de M.O.D. te Leiden gratis be schikbaar stelde en zelf naar Middelburg bracht, boeken, registers en het archief van de Centr. Luchtbeschermings dienst N.- en Z.-Beveland, een merkwaardigheid, omdat dit de enige luchtbeschermings dienst in ons land is, die langs gemeenschappelijke weg tot stand is gekomen. Vervolgens deelde de heer Koene mede, dat in samenwer king met „Westkapelle her rijst" in de grote bunker op de zeedijk een oorlogsmuseum annex café en uitkijkpost ge vestigd zal worden. De voor naamste attractie zal daar een maquette van de landing bij Westkapelle vormen. Tevens komt in de versterkte kelders van het vroegere hotel op de duinen bij Cadzand een oor logsmuseum, dat men half Juli officieel hoopt te openen. Het ligt op een prachtig punt, waar veel vreemdelingen komen, zodat het bezoek zeker niet gering zal zjjn. Tenslotte cteelde hij mede, dat er een foldertje met mooie foto's in bewerking is en dat men verschillende grote ma quettes van Zeeland in oor logstijd hoopt te verkrijgen. De ledenwerving baart nog steeds zorg. Het jaarverslag van de se cretaris, de heer J. J. Laroes, werd goedgekeurd. Uit de re kening 1946 bleek, dat de ver eniging jaarlijkse subsidies krijgt van de gemeente Mid delburg van 125 en de pro vincie van 250. Of men ook een rijkssubsidie zal krijgen, dient afgewacht te worden. De minister heeft aangekondigd, slechts drie musea subsidies te willen geven; te hopen valt, dat Zeeland hier onder valt. Een cabaretavond bracht 300 voor de ver. op, terwijl zij giften ontving van Volks herstel 650) en het Prins Bernhardfonds 750). De re kening sloot met een batig saldo van 444.31. Voor 1947 rekent men op ontvangsten van 700 uit contributies en 800 uit entreégelden. Bedrijf /orm der P.Z.E.M. Ged. Staten van Zeeland hebben óp verzoek van de Prov. Staten nagegaan ln hoeverre aan de Prov. Sta- tên meer invloed gegeven kan worden op de electrici- teitsvoorziening in de pro vincie. In een brief aan de Prov. Staten zetten zij thans uit een, dat zy de voorkeur blij ven geven aan de privaat rechtelijke bedrijfsvorm der P.Z.E.M. Zij willen thans tot de vol- fende wijzigingen in het P. .E.M.-bestuur geraken: 1. De raad van bestuur der P.Z.E.M. zal moeten be staan uit de voorzitter van Ged. Staten, de grif fier der Staten en zoveel leden van de Prov. Sta ten, dat zij tezamen de helft plus één van het totale ledental zyn; 2. de begroting van de P. Z.E.M. zal in de Prov. Staten aan de orde ko men evenals het jaarver slag, dat behandeld moet worden vóór de vergade ring van aandeelhouders. Daarnaast willen Gedepu teerden nog de bevoegdheden van de aandeelhoudersverga dering waarin de provin cie de meerderheid heeft aanmerkelijk uitbreiden, o.m. wat de financiële controle betreft en de rechtspositie van het personeel. De marine munitie- stortdiensl. Dé marine munitie-stort- dienst, die tot voor enige tijd zijn werkzaamheden verrichtte ln Bruinisse. Texel en IJmui- den, heeft met ingang van deze maand alleen nog- emplooi in Zeeland. Deze dienst heeft tot taak munitie, die op bepaalde plaatsen door de mrjnen-opruL mingsdienst wordt verzameld, met z.g. „L-Ts" (dit zijn lan dingsvaartuigen) in zee te dumpen. Dit dumpen van munitie ge schiedt thans nog in de Oos- terschelde, waar op sommige punten een diepte wordt aan getroffen van zestig meter en meer: Thans heeft men in Zeeland nog een drietal verzamelplaat, sen, waar munitie wordt sa mengebracht, n.l. te Veere, Bruinisse en Zfipe. Men maakt echter geen gebruik van „L- T's". doch van sleepboten. De Werkzaamheden van deze dienst, die uitsluitend tot taak heeft het dumpen van munitie wat tot voor kort op be paalde plaatsen in de Noord zee geschiedde zijn dus van geheel andere aard, dan die van de marine-mijnopruimings- dlènst. Geen aanlegsteigers voor Walzoorden en Stavenisse. Gedeputeerde Staten hebben nagegaan of behoefte bestaat aan de wederopbouw en in standhouding van de vernielde provinciale aanlegsteigers te Walzoorden en Stavenisse. Zij hebben zich daartoe in verbin ding gesteld met enkele ge meentebesturen in O. Zeeuwsch Vlaanderen en op Tholen. Hoe wel de gemeentebesturen van oordeel waren, dat de steigers betekenis hadden voor de be volking, was geen bestuur be reid daaruit de finantiële con sequenties te trekken. Slechts één gemeentebestuur wilde aan de raad voorstellen een bijdrage in de exploitatie te geven. Onder deze omstandigheden vinden Gedeputeerden geen vrijheid aan de Prov. Staten voor te stellen de steigers op kosten der provincie te doen herbouwen, nu de betrokken streken niet bereid zijn tot me dewerking. Vorig jaar werden de kosten voor het herstel van de steiger to Walzoorden op 115.000.en voor Stavenis se op 177.000 geraamd, welke kosten nu hoger zouden liggen. Gedeputeerden willen nu de restanten te Stavenisse laten voor wat ze zyn en de steiger te Walzoorden in de staat waarin zij zich thans bevindt, geschikt maken voor licht ver voer met verbod van auto's boven een zeker gewicht. Duurdere rij- en nummer- bewijzen en paspoorten. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor de leges-heffing op rijbewijzen te verhogen tot 2.50 (vroeger 1.50), op nummerbewyzen tot 4 (vroeger 1.50) en voor bui tenlandse paspoorten, afgege ven ter griffie 2 en elders in de provincie 1, voor meervoudige paspoorten 3 of 1.50. Wat de rij- en num- merbewijzen betreft, verwach ten de gedeputeerden een op brengst van 20.000 per jaar. Militair hospitaal wordt tijdelijk kazerne. Onlangs berichtten wil", dat het Militair Hospitaal te Mid delburg, dat na de bevjrydlng in gebruik werd genomen als gevangenkamp, doch dat enige tijd geleden door de politieke delinquenten is ontruimd, naar alle waarschijnlijkheid dienst zou gaan doen als tijdelijke ka- zerne voor de militairen, die te Middelburg de kadercursus zullen volgen, zulks in verband met het feit, dat de oude ka zerne door brand verwoest is. Wij vernemen thans, dat dit inderdaad het geval zal zijn. Het grootste gedeelte van de cursisten wordt in het Militair Hospitaal gelegerd, de overigen in het nog bruikbare kazerne- gedeelte. Verwacht wordt, dat deze legering circa twee jaar zal duren, waaruit moet wor_ den opgemaakt, dat de bouw van een nieuwe kazerne voor lopig nog wel op zich zal laten wachten. Het staat vrijwel vast, dat de Kaderschool in Augustus naar Middelburg zal terugke ren. Tegen die tijd zullen der halve de panden aan Wage- naarstraat en Dam, waar resp. de secretarie en de distributie- dienst, die thans in de Kader- school zijn ondergebracht, ge huisvest zullen worden, voor dit doel gereed moeten zijn. Purgeermiddel voor sla-olie. Door ambtenaren van de Keuringsdienst voor waren zijn bij verschillende winke liers in Zeeland, o.m. te Goes en Vlissingen, flessen para- fine-olie in beslag genomen, die hoewel bedoeld als purgeermiddel op de huis- Vlissingen BENOEMING ONDERWIJZER. Tot onderwijzer aan de school voor bijzonder lager onderwijs op G.G. aan de Kasteelstraat te Vlissingen is noemd de heer G. M. Prins, thans tijdelijk aan deze school verbonden. Hoofd Christelijke school. Benoemd tot hoofd van de school voor bijzonder lager onderwijs op Geref. grondslag aan de Kasteelstraat te Vlis singen is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd de heer G. A. de Rijke, thans waarn. hoofd aan genoemde school. De heer de Rijke treedt in de plaats van de heer A. Schout, die bij zijn verkiezing tot lid van Gedep. Staten tot 1 Juli 1947 op non-actïef was gesteld. De heer Schout keert dus niet meer tot het onder wijs terug. KATTEN TEKORT. Een Amerikaanse dame. die ontroerd was door berichten in Amerikaanse bladen over het tekort aan huiskatten op Walcheren, kwam aan een Ne- Ongunstig weer verhinderde het sportiei succes niet. Groot enthousiasme. Ruim 100 Leidse sportmen- jen kwamen Zaterdagmiddag in de Scheldehal aan, waar zij door de voorzitter van de Contact-commissie voor uit wisseling van sportmensen, wethouder L. P. van Oor schot. zowel namens het ge meentebestuur als namens de Contact-commissie, werden verwelkomd. In een korte, kernachtige rede, memoreerde spreker het ontstaan van de adoptie van Vlissingen door Leiden en het daaruit ge groeide sportcontact. Hierna volgde de indeling van de gasten en de kennis making met de gastheren of gastvrouwen. Tot het laatste moment toe was het onzeker, of wel voor alle Leidse sport vrienden een logeer-adres be schikbaar was, maar dank zij het onvermoeide werken van de Subcommissie voor huis vesting, onder leiding van de heer Jac. de Visser, verliep dit alles vlot en goed. Doordat de Leidse voetbal en tafeltennisploeg per afzon derlijke bus had gereisd, wa ren zy niet tijdig by de ont vangst aanwezig en moest daardoor wel wat te veel van het geduld van sommige gast heren of -vrouwen worden ge vergd. Reeds 's middags hadden te Breskens zwemwedstrijden plaats gehad tussen de Zeeuw se en de Leidse ploeg. Hier bleek maar al te goed, dat de Zeeuwse zwemmers en zwemsters zich nooit met overige plaatsen in ons land zullen kunnen meten, zolang er geen overdekte baden zijn en zij niet de gehele winter door hun training kunnen voortzetten. Bij de heren kon den wij slechts één Zeeuwse overwinning noteren. Het was de heer J. v. d. Steen (Bruin- visch, Sas van Gent), die de 100 meter borstcrawl voor zijn rekening nam. De dames deden het beter. De 200 meter schoolslag werd gewonnen door R. Vergauwen, en de 100 meter rugslag door R. Clayssens, eveneens beide van Bruinvisch uit Sas van Gent. De dames zorgden ook nog voor twee estafette-over winningen, n.l. de 3 x 100 m. wisselslag en de 5 x 50 m. borstcrawl. De polo-wedstryd werd door de Leidse ploeg met 61 ge wonnen, waardoor Leiden in totaal 41 punten meer be haalde dan Zeeland. De boksers hadden 's avonds meer succes. P. Won- dergem, J. de Hond, J. Gun- ter en M. Kerkhoven, wisten hun partijen te winnen. Lei den kon daar slechts twee overwinningen tegenover stel len, terwyl twee partyen on beslist eindigden. Het begin was sensationeel, want reeds de eerste party tussen P. Wondergem (Vliss.) en G. Marijs (Leiden) eindigde in de derde ronde, doordat de Lei- denaar knock out ging, on danks zyn duidelijke punten- voorsprong. De beste prestatie van de avond werd geleverd door Maarten Kerkhoven. Deze sportieve en sympathieke Vlissinger slaagde er in, de Leidse A-klasser D. Snik op punten te verslaan en werd door deze overwinning meteen B-klasser. Het was een har de, maar uiterst eerlyke bokspartij. De leiding van de avond berustte wederom in de vertrouwde handen van de heer Bergström. Jammer was, dat het aan gekondigde dansen geen door gang kon vinden, doordat de geluidswagen uit Leiden door thans nog onbekende oorza ken, niet arriveerde. In aller ijl aangewende pogingen om alsnog dansmuziek te krij gen, hadden geen succes, zodat een aantal bezoekers teleur gesteld moest heengaan. Tezc \fdertijd vonden in het Concertgebouw tafeltenniswed strijden plaats, waar de Vlis- singse ploeg een duchtig lesje kreeg. De Leidse A-ploeg won met 17—0. de B-ploeg met 91 en de C-ploeg met 8 2. De Leidse dames behaalden een 100 overwinning. De heren verloren dus met 343 en de dames met 100. Zondagmorgen werd onder stromende regen begonnen met de handbalwedstrijd voor he ren. De Marathon-ploeg, ver sterkt met enkele Walcheren- spelers, behaalde hier een on gedacht succes, want met niet minder dan 91 kregen de vertegenwoordigers van de Sleutelstad klop. De Leid se dames echter namen hier voor wraak, want zy stuurden haar Vlissingse zusters met een 61 nederlaag van het veld. Bij de athletiek ging het al weinig anders. Ook hier boek ten de Marathon-heren een overwinning, zy het dan ook slechts met een verschil van één punt, n.l. 4342. De da mes moesten echter in Lei den haar meerdere erkennen en verloren met 2919. In de Scheldehal vond on dertussen de tafeltenniswed- stryd WalcherenLeiden plaats en al waren de resul taten van de Walcherse ploeg aanzienlyk beter dan die der Vlissingse, toch konden ook zy geen overwinning behalen. De Leidenaars wonnen met 17 13, n.l. 7—3 voor hun A-ploeg, 64 voor hun B-ploeg, terwijl hun C-ploeg met 6—4 ver loor. 's Middags om één uur vond de korfbalwedstrijd plaats tussen het Zeeuwse en het Leidse twaalftal. Na een mooie en spannende stryd wer den de punten eeriyk gedeeld (1—1). Hierna werd begonnen met enkele aantrekkelyke athle- tieknummers, waarvan echter de afwerking niet recht vlot te. Daardoor kon eerst een half uur te laat begonnen worden met de voetbalwed- stryd. De V.C. „Vlissingen" verscheen met 2 invallers en wel voor W. v. d. Kasteelen en A. Hendrikse. Hun plaat sen waren respectievelijk in genomen door Lammers en A. Burgerhof. Het werd een matige par ty.- De wind en tenslotte ook de gladheid deden veel af breuk aan het spel. Voor de rust ging de strijd gelyk op. waarby Leiden het voordeel van de wind had. Na ruim een half uur loste rechtsbui ten v. d. Weyde een schot, dat door effect over het hoofd van de verbaasde Struiwig heen in het net verdween. Dadelijk na de hervatting wist v. d. Schraaf de gelijk maker te scoren, om 3 minu ten later zijn club de leiding te geven uit een ver en strak schot. Tien minuten later wist linksbinnen La Bye opnieuw gelyk te maken, maar v. d Schraaf had klaarblijkelijk de smaak te pakken, want en kele minuten later verrichtte hij de hatrick en bezorgde daarmede de rood-witten op nieuw een voorsprong. De Leidenaars werden nu geheel op de eigen speelhelft teruggedrongen, maar wisten niettemin verder scoren te voorkomen. Het eindresultaat der Ste denontmoeting geeft dus een 119 overwinning voor Lei den. Alvorens te vertrekken, kwamen de Leidénaars nog éénmaal bjjeen, waarbij hen een afscheidswoord werd toe gesproken door de secretaris der Contact-Commissie, de heer A. W. Levering. Naméns de Leidse ploeg werd een woord van dank ge bracht aan de Contact-com missie aan de gastheren en -vrouwen, door de heer Th. Valk. Een bijzonder woord van dank bracht spreker aan de heer de Visser, voor de door hem gedane zorg inzake de huisvesting. Een hartelijk applaus bewees, dat allen het. naar hun zin hadden gehad. Zowel Zaterdagavond, Zon dagmorgen al Zondagmiddag gaf burgemeester Kolff van zijn belangstelling blyk. Ook de secretaris van het comité „Leiden helpt Vlissingen", de heer Kerkhof, was beide da gen aanWezig. Al werkte dc weergader niet mee, de Stedenontmoeting VlissingenLeiden heeft een prettig en sportief verloop ge had. Het tegenbezoek aan Leiden zal eerst in 1948 plaat» vin den. Graanconferentie te Parijs. Op 9 Juli zal te Parijs een speciale graanconferentie bij eenkomen, waarvoor 52 landen zijn uitgenodigd. Men ver wacht voor 1947'48 een gro ter tekort aan graan dan dit jaar. derlands schip in de haven van New York een doos afgeven, waarin een moederkat met twee jongen vrolijk zaten te miauwen. De katten zyn enkele dagen geleden in Vlissingen gearri veerd. De derde stuurman van het Nederlandse schip heeft er tijdens de reis voor gezorgd. Juist voor het vertrek van de boot schreef een Ameri kaans dagblad over deze kat- tengift aan Vlissingen: „Vlissingen is het ergst gebombardeerd van alle Ne derlandse steden, en de kat ten bevolking is er gedeci meerd". Ook dat weten we nu weer, dank zy de Amerikaanse kran ten! WEDSTRIJDEN VAN HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. VLISSINGEN BEHAALDE DE 1ste PRIJS. Ter gelegenheid van het 35- jarig beslaan van de afd. Schiedam van het Ned. Roode Kruis werden Zaterdag j.L al daar landelyke wedstryden ge houden. waarvan door 21 deel nemende afdelingen met in to taal 32 dames- en herenploe- gen werd deelgenomen. Iedere ploeg kreeg één op gaaf te verwerken, waarby 2 Ëatiënten waren te behandelen, i totaal konden hiervoor door iedere ploeg 120 punten wor den behaald en voor de leiden de commandanten ieder 20 punten. In totaal waren 13 prijzen beschikbaar gesteld, o.a. door het hoofdbest. van het Ned. Roode Kruis. De 3 beste ploegen waren: 1. Herenploeg Vlissingen 103 1/3 p.; 2. damesploeg Over- schie 99; 3. herenploeg Am sterdam 98 2/3. De commandantsprijzen wer den gewonnen door: 1. commandante afd. Over- schie 18 2/3 p.; 2. commandant afd. Gouda 17 2/3 p. De afd. Vlissingen ontving de medaille van het hoofdbe stuur van het Ned. Roode Kruis. Nadat de pryzen door de voorzitter van de afd. Schie dam, dr. J. A. H. van den Berg, waren uitgereikt, hield de kringcommissie van Z.-Hol- land, mr. Muntz, nog een kor te toespraak. De dag'werd besloten met een gezellige feestavond. Naar wij vernemen zal In 1948, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afd. Vlissingen van de veren, van transportcolonnisten, een der- gclyke landelijke wedstrijd worden georganiseerd. LOUIS VAN TULDER ZONG IN BETHESDA. Zondagavond hebben de pa- tienten in Bethesda te Vlis singen een uurtje mogen ge nieten van verscheidene num mers zang, welke werden ge zongen door de bekende tenor L. van Tulder en sopraan mej. van Ginkel. Een ert anaer was gearrangeerd door dr. Staver- man, die uit waardering voor de verpleging tijdens zijn ziekte in Bethesda, de zusters en patiënten op deze genot volle avond heeft vergast. De liederen welke ten gehore werden gegeven, vielen zeer in de smaak en bij allen die aanwezig waren, zal deze avond lang in zeer aangena me herinnering blijven. LOTERIJ TEN BATE VAN „NIEUW WALCHEREN". Zaterdag had ten overstaan van notaris Verhagen te Vlis singen de trekking plaats van de loterij, welke door mevr. vrouwen de misleidende in druk maakten, dat ze bakolie, sla-olie of iets dergelijks be vatten. De aanduiding op de etiketten was zeer onvoldoen de en de suggestie van spijs olie werd nog versterkt door dat men de oorspronkelijk witte olie geel gekleurd had en de flessen had afgesloten met capsules. Walchertje en de Weerwolf. VOORSTELLING TE ROT TERDAM VOOR DE „BOMEN-ACTIE". Voor de „Bomenactie Wal cheren" werd in de Rotter damse Schouwburg onder aus piciën van de Zeeuwse Ver. „Zeelandia" de kinderoperette „Walchertje en de Weerwolf" gegeven. Deze operette, ge schreven door Jan Bresser, geeft een beeld van belevenis sen in de laatste oorlog, vooral op Walcheren. Onder regie van mevr. Leny van der Knaap- Verhagen, die ook de keurige costuums had verzorgd, gaven de Wassenaarse kleintjes een treffende uitbeelding van al het gebeuren onder de knoet van de „Weerwolf". De epiloog gaf gelegenheid om „Walchertje" haar wens te laten uiten voor haar gene zing: „Een kleine, sterke boom voor haar tuintje". Aan het slot der voorstelling heeft de voorzitter van „Zee landia", de heer A. F. H. Kraak, schryver en regisseuze gehuldigd. Offlcieele Publicaties. VACCINATIE TEGEN POKKEN. De Burg. van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat van 17 Juni a.s. voorlopig elke Dinsdag te 10 uur en Woensdag van 7.308.30 gele genheid zal worden gegeven tot kosteloze vaccinatie en re- vaccinatie tegen pokken in het voormalig consultatiebureau aan het Noordboiwerk. Middelburg, 10 Juni 1947. PUBLICATIE. Het Hoofd van het gemeen tebestuur van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat van 16 Juni tot en met 17 Juli 1917 ter inzage ligt (ge meente secretarie, kamer 26) voor belanghebbenden het ont werp van het plan van uitbrei ding voor die gemeente, met de daarby behorende bebou wingsvoorschriften, waarin de bestemming, in het plan van uitbreiding in onderdelen be paald, nader wordt omschre ven. Gedurende deze ter inzage legging kunnen door belang hebbenden by de gemeenteraad bezwaren worden ingediend. Middelburg, 13 Juni 1947. B. C. Louis—Zijlstra was ge organiseerd, ten bate van de stichting „Nieuw Walcheren" en waarvoor als prijzen Ame rikaanse goederen beschik baar waren gesteld, die mevr. B. van Hae geb. Stapel uit Yuba City (Calif.) had ge zonden. De bruto-opbrengst was 1127, welk bedrag na genoeg geheel ten goede komt aan Nieuw Walcheren. Er zijn namelijk weinig kosten, dank zij de medewer king van de fa. Goedvolk v.h. Bobbe, die het leeuwenaan deel van de lotenverkoop voor haar rekening nam. Veere VERGADERING A.R.- KIESVERENIGING Donderdagavond kwam de A.R. Kiesvereniging te Veere in- vergadering bijeen. Als spreker trad op ds. J. Fokkema, Ned. Herv. Pred. en lid der 2e Kamer. Spreker behandelde diyerse onderwerpen, o.a. de slechte financiële toestand van 's lands kas, de stand van zaken in In donesië en de politieke chaos, waarin ons land zich op het moment bevond. Sprekende over de politiek, betreurde hij het, dat er onder de Herv. Pred. mensen waren, die zich als lid van de Partij v. d. Arbeid hadden laten aan sluiten. Tijdens de rondvraag zette de heer Wouters, als feestuurs, lid der A.R. Kiesvereniging uiteen, hoe er .gedacht wordt het herverkavelingsproces uit te voeren. Nadat de voorzitter zijn mis noegen er over uitsprak, dat deze vergadering niet drukker bezocht wa® geworden volgde sluiting. Westkapelle DS. DE REUS NAM AFSCHEID VAN DE DIJKWERKERS In de cantine van het weder- opbouwkamp te Westkape^s werd een vergadering geb e den, waarin ds. de Reus, ere voorzitter van de vereplging van dijkwerkers afscheid nam. Ds. de Reus besprak op deze vergadering enkele fragmenten uit het „Het verjaagde water" van A. den Doolaard. De voorzitter, de heer P. Westerbeke dankte de schei dende ere-voorzitter. voor al wat hij door de vereniging voor de bevolking van Westkapelle is geweest. Als herinnering werd hem een foto van de mo len op de dijk aangeboden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2