Graanregeling Poliiierechier Middelburg 5 maanden hoogspanning admg Officiële Publicaties voor de oogsi-1947 Leveringsplicht gebaseerd op dorsregellng. Import blijft onvoldoende. De mogelijkheden tot import van granen zijn nog zeer be perkt. Do aanvoeren ln de bei de na-oorlogse jaren bedroe gen nog geen 50 van het geen Nederland voor de oorlog gemiddeld aan granen impor teerde. De vooruitzichten voor het seizoen 1947-1948 zijn nog geheel onzeker en er zal ern stig rekening mede moeten worden gehouden, dat ook in het komende seizoen aanmer kelijk minder graan geïmpor teerd zal kunnen worden dan nodig zou zijn om een normale behoefte te dekken. Vrije aankoop in het buiten land is nog niet mogelijk, aan gezien de internationale orga nisaties op het gebied van de voedselvoorziening de in de ex portlanden beschikbaar ko mende voorraden toewijzen op basis van de behoefte voor de directe menselijke consumntie. Het is niet alleen practisch uitgesloten, dat voor veevoe derdoeleinden graan in het buitenland aangekocht kan worden, doch granen, welke normaal voor veevoeder wer den aangewend, worden thans voor menseliike consumptie toegewezen. Zo wordt in ons land reeds gedurende enkele maanden maïs in het brood verwerkt. NIET VOLDOENDE. Er moot op worden gere kend, dat ook in het aanstaan de seizoen de voor uitvoer in de exporterende landen be schikbaar komende hoeveelhe den graan niet toereikend zijn om de behoeften van de im porterende landen te kunnen dekken. Voor de voorziening van mens en dier zal Nederland in het seizoen 1947-1948 dan ook voor een belangrijk percentage op de inlandse graanoogst zijn aangewezen. Er zal daarbij in de eerste plaats voor moeten worden gezorgd, dat de brood- graanvoórzi-ming voor een zo hoog mogelijk percentage uit de eigen oogst wordt gedekt, terwijl daarnaast zekere hoe veelheden beschikbaar zullen moeten komen voor de grut- terswarenvoorziening e.d. Van de granen, welke niet direct voor de genoemde doel einden nodig zijn. zullen voor zover mogelijk rede- lyke hoeveelheden aan de te lers worden toegewezen voor aanwending in eigen bedrijf. De resterende hoeveelheden zullen beschikbaar moeten komen voor de veevoederdistributie. LEVERINGS VERPLICHTING. Van telerszijde is verzocht de leveringsverplichting aan de landbouwers cp te leggen in de vorm van een aanslag, waarbij niet wordt uitgegaan van de feitelijke dorsresulta- ten. Aangezien een aanslagre geling evenwel slechts dan is uit te voeren, wanneer van een „soepele" leveringsverplichting kan worden uitgegaan, kon het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, daarbij rekening houdende met de huidige moeilijke graanpo- sitie, hiertoe niet over de ge hele lijn overgaan. In het bijzonder voor de tar we, welke voor een zo hoog mogelijk percentage beschik baar moet komen, alsmede voor rogge en gerst voor zover deze wordt geteeld op de bedrijven met een naar verhou ding geringe veebezetting zal de leveringsverplichting ge baseerd moeten worden op de feitelijke dorsresultaten, zodat in deze gevallen de z.g. dórs- regeling moet worden toege past. In de overige gevallen zal de te leveren hoeveelheid worden vastgesteld in de vorm van een aanslag, waarbjj zoveel moge lijk rekening zal worden ge houden met de veevoederbe hoeften op de eigen bedrijven en met de opbrengstmogeljjk- heden. Een soortgelijke regeling heeft in het afgelopen jaar be vredigend gewerkt, zoaat ver trouwd mag worden dat de graanverbouwers ook in het komende seizoen zullen mede werken de graan voorziening van het land op deze wijze zo veel mogelijk te verzekeren. De telers moeten de ver plicht te leveren granen, als mede de hoeveelheden, welke niet verplicht behoeven te worden geleverd, doch niet voor gebruik in eigen bedrijf worden aangewend, leveren aan een erkend graan- en/of zaalzaadhandelaar tegen inne ming van een z.g. afleverings- bewijs, dat door de ontvangen de handelaar moet worden af geleverd. Nadere bijzonderheden ten aanzien van de uitvoering van de graanregeling zullen door de Provinciale Voedselcommis- sarissen bekend worden ge maakt. KORFBAL WEDSTRIJD PROGRAMMA VAN ZATERDAG 17 JUNI le kL A: VlosSeolto 1. 2e kL A: BKC 1—SSS 1; Swift 2—Tjoba. 2e kl. B: SmerdiekZee- landia; Volharding 2Rapi- de. Se kl. A: Top—Elto; Mad- joe 2—Tovos; VKV 1—Sino- *3e kl. B: De Poel—VZOD; KVW—Dios 2. 3c kl. C: Eendracht—SVO; DSV—Vios 2. 3e kl. D: FortunaGroede; ScampoloBKC 2; Zuidzande VKV 2. Maandag 16 Juni: 2e kl As VitesseTogo 2. Woensdag 18 Juni: Swift 1—Madjoe 1. WIELRENNEN RONDE VAN RRESKENS, Steeds meer wielerwegwed- strijden in Zeeland worden aan het programma toegevoegd. Te Breskens wordt op Zater dag 5 Juli a.s. een course van 100 km. voor amateurs gehou den. O.a. verschijnen aan de start P. de Vries, G. van Beek, H. Smifs, A. v. d. Neut, v. d. Weyer e.v.a. DAMMEN NOG STEEDS REMISE. De elfde partij om het we reldkampioenschap dammen tussen Ghestem en Keiler, is na 54 zetten remise gegeven. De politierechter te Middel burg velde op 10 Juni de vol gende vonnissen: H. B., 40 jaar, mosselkweker te Yerseke, werd wegens bele diging van een ambtenaar ver oordeeld tot 25.of 10 da gen. De bijzondere politierechter te Middelburg deed 10 Juni de volgende uitspraken: J. F. de K., 31 jaar, pianist te Goes, vervoerde aldaar in strijd met de voorschriften 8 K.G. spek, hiervoor werd hij veroordeeld tot 50.— of 20 dagen. De 32-jarige werkman J. J. v. K. te Kapelle had onder Clinge een hoeveelheid tabak in ontvangst genomen zonder afgifte van bonnen, dit kostte hem 30.of 15 dagen, met verbeurd verkl. tabak. De 28-jarige koopman J. v. DUIVENSPORT De vereniging van postdui- venhouders „De Luchtbode" te Souburg hield een wedvlucht uit Quivrain. De uitslagen lui den: 1. A. de Wart; 2, 3 en 5 P. Babjjn; 4.4 L. Braat; 7, 8 en 9 J. Frangois. Door de P.D.V. „De Trouwe Duif" te Tholen werd een wed vlucht gehouden van Noyon, afstand 134 Km. waarbij 60 duiven in concours waren. De prijzen werden als volgt behaald L. Laban, Tholen; 1: A. Wa- gemaker, Tholen; 2 7 9 10 12 13 14 19; M. Tazelaar, Tholen: 3 15 20; J. Vermeij, Oud-Vos- semeer: 4 5 6 8 11 17: B. W. Schot, Tholen: 16; A. van Da len, Oud-Vossemeer: 18. Aan de wedvlucht uit Com- piègne op 8 Juni namen van de Zuid-Bevelandse concoursbond 287 duiven deel. Hoogst aantal behaalde pun ten kampioen duif: 1 A. de Klerk, Hansweert; 2 P. A. Verschure, Hansweert; 3 K. Kamp. Waarde; 4 G. de Bruine. Kruiningen; 5 P. Kerk- hove, Goes: en hoogste prijzen: 1 J. A. v. Langev. Krabb.; 2 J. Bruynzeel, Schore; 3. G. de Bruine, Kruin.; 4 J. v. Doom, Krabbend.; 5. M. Min naar, Krabbend.; 6. A. D. de Leeuw, Yerseke; 7 A. de Klerk, Hansweert; 8 en 9 P. Rijk, Heerenhoek; 10 P. J. Schrijver. Kapelle. E. te Aagtekerke slachtte al daar in strijd met de voor schriften een varken. Verd. werd veroordeeld tot 200. of 2 maanden hechtenis en 1 maand gev. voorw. proeft. 3 jaar. De 52-jarige monteur M. G. uit Rotterdam had te Dom burg aan verscheidene perso nen afgeleverd hoeveelheden varkensvlees, zonder bonnen in ontvangst te nemen, dit kostte hem 100.of 20 dagen. G. J. Sch., 38 jaar, J. L. J. v. P., 33 jaar, F. v. O., 44 jaar en J. P., 40 jaar, allen grond werker en wonende te Rotter dam, hadden te Domburg van M. G. iéder een hoeveelheid varkensvlees in ontvangst ge nomen zonder daarvoor bon nen af te geven. Zij werden veroordeeld ieder tot 15.of 5 dagen met verbeurd verkl. van het vlees. De 29-jarige schipper E. Th. uit Rotterdam voerde te Hans weert frauduleus in ongeveer 11.500 boekjes sigarettenpapier en 16 k.g. gebrande koffie, de ze goederen, welke in zijn sleepschip. waren verstopt, wer den in beslag genomen en ver dachte thans veroordeeld tot 3 weken gev. met verb, verkl. der goederen. De 62-jarige landbouwer J. L. te Gapinge had in Januari 1947 van Gapinge naar 's-Gra- venhage doen vervoeren 40 kippeneieren, deze werden in beslag genomen en verdachte thans veroordeeld tot 5.of 2 dagen met verb, verklaring der eieren. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor spoedeisende gevallen te Middelburg is Zondag te bereiken de heer L. W. Pel, arts, Rouaanse Kade 11, tel. 2585. Te Vlissingen heeft dienst de heer J. J. Wolters, arts Badhuisstraat 70, tel. 136. De practijk van dr. Reyn- ders Schilt te Serooskerke en van de heren M. v. d. Slugs, arts te Veere en P. J. Bom, arts te Oostkapelle, wordt Zondag waargenomen door de heer J. Bom, arts te Oost- kanelle. Van heden af tot en met volgende week Vrijdag zijn des nachts en de gehele Zon dag, de volgende apotheken geopend. Te Middelburg apo theek Nonhebcl. Lange Delft en te Vlissingen apotheek Ockenburg, Walstraat. loor fjEERD ADEMA 62 Hij wilde de waker niet sto ren en voelde of hij'de sleutel van de zijdeur in zijn zak had. Aan de achterkant van het wa renhuis zag hij licht door de kieren der neergelaten gordij nen van het kantoor van de heer Sanders en hij besloot de oude heer, die blijkbaar wat overwerkte, nog even te be groeten. Toen hg zijn oortemonnaie gevonden en in zijn zak gesto ken had. liep hij naar de mat glazen deur, die het kantoor van de heer Sanders van het zijne scheidde. Het dikke vloer kleed demote zijn voetstappen en toen hij zijn hand naar de kruk uitstak, zag hij door het matglas de gestalte van twee mensen, blijkbaar een man en een vrouw, die elkander om armd hielden en kusten. Hij wilde de deur openma ken, maar zij was aan de bin nenkant gesloten. Zodra zijn aanwezigheid was opgemerkt, had de vrouw de man haastig losgelaten en voor hij kon om lopen, om het kantoor aan de andere kant te betreden, zag hg haar in het halfduister van de avond de trappen naar de eerste verdieping afhollen. Hij liep terug, deed de deur van de directiekamer open, liep door naar het kantoor van de heer Sanders en vond daar de man, wie hij vyf weken ge leden een vertrouwenspositie had geschonken, die hij als 't ware uit de goot had opge raapt en die nu hljjk gaf, een onbetrouwbaar sujet te zijn. „Wat doet u hier?" vroeg hy streng, toen hg tegenover de totaal van zyn stuk ge brachte jongeman stond. „Ik wilde... ik moest... er was nog iets na te kjjken". stamelde Hans, ontzet door de stormloop van noodlottige ge beurtenissen. „En daarvoor komt meneer 's avonds terug zonder iemand te waarschuwen, daarvoor mis bruikt hij het in hem gestelde vertrouwen. Ha... ha... een al te doorzichtig smoesje, jonge man. Als ik niet met mijn eigen ogen gezien had... Zeg op, wie was dat?" „Ik... ik weet niet wat u be doelt", zei Hans. „Die vrouw", zei de heer Protsinger. „die vrouw, die je de brutaliteit had hier in het kantoor in je armen te ne men, wie is het?" „Het spyt me", zei Hans. „maar ik heb beloofd, dat niet te zullen vertellen, maar ik be zweer u, dat er natuurlijk geen enkele bedoeling heeft voorge zeten en dat het alleen..." De heer Protsinger lachte smalend. „Geen enkele bedoeling heeft voorgezeten, van ons kantoor een rendez-vous te maken", zei hij, „maar intussen heb ik dat dan toch maar met mjjn eigen ogen kunnen constateren". Hij keerde zich driftig om toen hy de stap van de nacht waker hoorde. „Heb je geen order, Bas", riep hij nijdig, „om na slui- tingstyd niemand meer binnen te laten?" „Jawel, meneer", zei de man, „maar meneer hier vertelde, dat ie nog effentjes op 't kan toor most weze. Hij had z'n eigen sleutel voor de kantoor deur, dus ik dacht, dat het wel in orde zou weze. Ik ken de here van 't kantoor toch niet tegenhpuwe as ze met d'r ei gen sleutels..." „Dat kun ie wel", zei de heer Protsinger. „Zeg nou'zelf", zei de bewa ker, „as ik u nou 's had te- gengehouwe. wat zou u dan gezeid hebbe?" De heer Protsinger keerde zich om. „Heb je die vrouw beneden weer uitgelaten?" vroeg hij. „Natuurlijk", zei de nacht waker, „ze zei dat ze bove klaar was en toen heb ik de deur weer voor d'r openge maakt," „Wie was 't?" informeerde de heer Protsinger. „Dat heb ik zo in 't donker niet goed kunne bekijke", ver telde de waker, die blijkbaar de procuratiehouder niet als zijn beste vriend beschouwde. „Dan zullen we je daarvoor morgenochtend gelegenheid ge ven", voorspelde de heer Prot singer. „Geef my de sleutels van de brandkast, jongeman", zei hij, zich tot Hans wendend. Een ogenblik kreeg Hans van Linschoten het gevoel, dat hy gedegradeerd werd en zyn degen moest overreiken, maar hij begreep, dat elke weigering eenvoudig onmogelijk was. Hij reikte hot gevraagde aan de heer Protsinger over en de ze stak de sleutels in zijn zak en daalde, zonder verder naar hem om te zien, de trap naar de eerste verdieping af, om het gebouw weer door de zydeur te verlaten. (Wordt vervolgd) 2. Kappie klom een oude vervallen trap open stond toen voor een deur, waar op een bord was te lezen: „Na drie keer geklopt te hebben, kan men door deze deur toegang tot de nederige ver trekken van. Lei Sie verkrggen." „Ik weet toch niet of ik hier wel goed terecht ben! En het ruikt hier zo vreemd naar kruiden... Sambal, of hoe dat goedje heet... Maar ja, laat ik het maar eens proberen." Kappie klopte drie keer en deed toen de deur voorzichtig open. De geuren, die hem tegemoet kwamen, waren heviger dan daar straks en midden in die geuren en een grote massa rommel, zat een deftige dikke Chinees tevreden te glimlachen. Predikbeurten Ned, Hen, kerk. Baarland: 9.30 en 2 ds. Beneder; Bors- sele: 9.30 en 2 ds. Vrijlandt; Driewegen: 2 cand. v. Waar de; Ellewoutsdgk: 9.30 ds. Luuring; 's Gravenpolder: 9.30 dhr. Overgaauw, 2 ds. Das; Heinkenszand10 en 2.30 ds. Renting; Hoedekenskerke? 9.30 en 2 ds. Hulsbergen; Le- wedorp: 6 ds. Luuring; Nieuw- dorp: 10 cand. v. Waarde, 2.30 ds. Luuring; Nisse: 9.30 en 2 ds. Lely; Oudelande: 9.30 en 2 ds. Heymans; Ove- zande: 9.30 ds. Das; Krabben- dijke: 9.30 en 2.30 ds. Baar slag; Wemeldinge: 10 en 2 (H.D.) ds. Qort; Yerseke: 11 dhr. de Zwart, 4 ds. Baks; Goes: 9.30 ds. Odé, 5 ds. Boerlijst; 's H. Abtskerke: 9.30 en 2 ds. Strating; 's H. Arendskerke10 en 6 ds. v. d. Waa; 's H. Hendrikskin deren: 10 en 2 ds. de Roos; Kattendijke: 9.30 en 2 ds. Breek; Kloetinge; 10 en 2.30 ds. Elderenboscn; Wilhelmina- dorp: 10 en 6 ds. Nutbey; Wolf aartsdijk: 10 en 2.30 ds. v. Dijk; Kamperland: vin. en nm. ds. Postma: Colijnsplaat: vm. dhr. Hoogerheide, nm. ds. Kluiver; Kortgene: vm. en nm. ds. Versteeg; Geersdijk: vm. en nm. dhr. Kraak; Kats: vm. en nm. ds. Morreau; Wissekerke: vm. ds. Kluiver, n.ip, ds. Metselaar. Geref kerk. Baarland: 9.30 dominé Tiemerama; Bors- sele: 10 leesd., 5.30 ds. Beu- kema jr.; Driewegen: 9.30 leesd., 2 ds. Stam; 's-Graven- polder: 2 ds. v. Dgk; Nieuw- dorp: 10 en 2.30 ds. Beuke- ma; Kapelle: 10 en 2.30 ds. v. d. Leek; Krabbendijke: 9.30 en 2.30 ds. de Bruin; Krui ningen: 10 en 2 ds. Koolstra; Wemeldinge: 10 ds. v. Dgk, 2.30 ds. Beukema; Yerseke: 9.3Ó en 2 ds. Booy; Goes: 10 en 5' ds. Stam; Wolf aarts dijk: 10 en 2.30 ds. v. Heij- ningen. Geref. gem. Borssele: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; 's-Graven- polder: 9.30, 2 en 5.30 lees- dienst; Hoedekenskerke: 9.30, 2 en 5.30 leesdienst: Nieuw- dorp: 9.30, 2 en 5.30 lees dienst; Nisse: 9.30, 2 en 5.30 leesdienst; Krabbendijke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Wemeldinge: 10, 2 en 5.30 leesd.; Yerseke: 9.30, 2 en 6 ds. v. Stuyven- berg; Wolf aartsdijk: 10 en 2.30 ds. v. Heiningen; Goes: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Geref. kerk (ex. art. 31 K.O.) Goes: 2 en 6 dienst. Ver. v. Vrijzinnig godsd. Goes: 6.30 ds. Hanneman. Doopsgezinde gemeente, Goes: 10 as. Bakker. Vrü Evang. gemeente. Goes: 9.30 ds. Karelse, 6 ds. Tim merman; Wemeldinge: 10 en 2.30 ds. de Goede; Yerseke: 10 en 2-30 ds. Timmerman. Leger des Hells. Goes: 10, 3 en 7.30 kapt. Lissenberg; Yerseke: 10 en 6 adj. Helm hout. Scheepvaartberlchten Vertrokken van Vlissingen: 12 Juni: li wiek m Middlesba- rough. Gepasseerd n. Antwerpen: 12 Juni: Westland v. Poole, Spar ta v. Raso; 13 Juni: Oranje v. R'dam, Ary Scheffer v. A'dam. Weka v. R'dam. Ar koldijk v. Londen. Gepasseerd v, Antwerpen? 12 Juni: Amigo n. Aarhuus; 13 Juni: Eems - n. Kopenhagen, Ebam n. Londen, Mar&atwe n. Huil. GEMEENTEBUREAUX VLISSINGEN. B. en W. van VUasingen brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 16 Juni a.s. de bureaux der Gemeente- Secretarie, met inbegrip van het bureau van de Burgeriyke Stand des Maandags tot en met des Vrijdags des namiddags na 3 uur en des Zaterdags n& 12.15 uur des namiddags voor het publiek gesloten zullen zijn. UITREIKING BONKAARTEN 9e EN 10e PERIODE 1947. De directeur van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat de uitreiking van bovenvermelde bonkaarten aan ingezetenen van Middelburg volgens onderstaand schema zal geschieden in het kantoor Zuidsingel, Lokaal 16. ingang voormalige Korte Herengracht. 16 Juni Letter A e-n C; 17 Juni Letter B t.m. Blok; 18 Juni Rest letter B; 19 Juni Letter D. E, F; 20 Juni Letter G, H; 21 Juni Letter I. J: 23 Juni Letter K, L: 24 Juni Let ter M, N: 25 Juni Letter O. P, Q; 26 Juni Letter R. S; 27 Ju ni Letter T. U, V28 Juni Let ter W, X, Y en Z. Zelfverzorgers op 1 en 2 Juli, deze worden zoveel mogelijk persoonlek opgeroepen. Medegebracht moeten wor den: le. De stamkaarten zonder inlegvellen. 2e. De geldige bonkaarten. BEKENDMAKING. Toelating leerlingen U.L.O.. school voor jongens en TJ.L.O.- school voor meisjes. Ouders, voogden en anderen, belast met de verzorging van kinderen, die het zesde leerjaar van een school voor gewoon lager onderwijs met goede uit slag hebben doorlopen en voor wie na de a.s. zomervacantie plaatsing op een der bovenge noemde scholen wordt verlangd worden uitgenodigd vóór 15 Juli a.s. aangifte te doen bij het hoofd der betrokken school. Voor de U.L.O.-school voor jongens dient de aangifte te geschieden bij de heer P. van ROON, Meidoornlnan 14 en Sigaren kunt u droog houden door ze in een blikje te bewa ren met een stukje onge bluste kalk. aan genoemde school aan de Nederstraat. Voor de U.L.O.-school voor meisjes (school G) dient de aangifte te geschieden bij Me j. C. SIEBENGA, hetzri schrifte lijk hetzij mondeling, des Woensdags tussen 15.30 en 16.30 uur te haren huize, Blauwendijk 23. ••Het zei oïrpray-wordeiv ge steld indien bij de aangifte het. trouwboekje der ouders wordt medegebracht., of dat de namen en geboortedata der kinderen nauwkeurig kunnen worden opgegeven. BEKENDMAKING. Aangifte van leerlingen voor de openbare scholen voor ge woon lager onderwys C. en J. Ouders, voogden en anderen, belast met de verzorging van kinderen, voor wie na de zo mervacantie voor het eerst Dlaats:ng op een dej- bovenge noemde scholen wordt ver langd. worden uitgenodigd vóór 15 Juli 1947 aangifte te doen bij het Hoofd der school. Hoofd van school C de heer F. A. Rosendaal, Molenwater 67; Hoofd van school J. de heer P. van Roon, Meidoorn laan 14. Kinderen, die geboren zijn op of na 1 October 1941 zullen nog niet tot do scholen kunnen worden toegelaten. Het zal op prijs worden ge steld indien bii de aangifte het trouwboek ie dor ouders wordt overgelegd, of dat namen en geboortedatum der kinderen nauwkeurig kunnen worden opgegeven. DISTRIBUTIEDIENST GOES. Uitreiking bonkaarten KA t.m. KE 709. De uitreiking zal op de na volgende dagen plaats hebben ten distributiekantore. Ravelijn de Groene Jager 2a, telkens van 9.1512.15 uur en van 13.3016 uur en des Zaterdags van 911.30 uur. volgens de stamkaartnummers van het gezinshoofd: 16 Juni TDnummer8 11000: 17 Juni 1001—2000; 18 Juni 2001—3000; 19 Juni 3001— 4000; 20 Juni 4001—5000: 21 Juni 5001—5400: 2S Juni 5401 —6400; 24 Juni 6401—7400; 25 Juni 7401 -8100; 26 Juni 8101—9000: 27 Juni 9001— 9800: 28 Juni 9801—10100. Op 28 Juni a.3. zal nader worden bekend gemaakt wan neer de uitreiking zal worden voortgezet. Men dient mede te brengen: De stamkaarten met de bijbe horende inlegvellen alsmede de levensmiddelenbonkaart K 707. DISTRIBUTIEDIENST KRABBENDIJKE. Na-uitreiking toeslag Bijzondere Arbeid. Voor de nè. 17 Mei 1947 in gediende aanvragen voor toe slag bijzondere arbeid, alsmede voor degenen, die van 27 Ju ni verzuimden hun toeslag af te halen, wordt een na-uitrei king gehouden te Krabbendilke op het kringkantoor, op 17 Ju ni van 9—12 en van 24 uur. Deze uitreiking geldt niet voor de mosselschippers. De naam- lÖSt van do vorige verstrek king dient overgelegd te wor den. Na deze datum wordt geen uitreiking van toeslag voor de 7e en 8e periode meer gehouden. Uitreiking schoenen Juni 1947 Personen, wier TD-nummer eindigt op het cgfer 3 en die bon 612 nog aan hun inlegvel hebben, kunnen een schoenen bon (naar keuze) afhalen te Krabbendijke op 18 Juni van 912 en van 24 uur; te Kruiningen op*18 Juni van -%f^l2 en 1.303.-39 uur; .te Waarde op 19 Juni Van" 9.30—11.30 uur te Rilland op 19 Juni van 24 uur; té Yerseke op 20 Juni van 9.30—12 en van 13 uur; te Hansweert op 21 Juni van 9,30—11.30 uur. Aan kinderen beneden 10 maanden wordt geen schoenen bon uitgereikt. Kinderen, ge boren in de maand Juni van een der jaren 1932 tm. 1945, of in Augustus 1946 kunnen op bovenvermelde uitreikingen eveneens een schoenenbon (echter niet naar keuze) ont vangen tegen inname van bon 604 van het inlegvel TD8s en inlegvellen meebrengen. Na de ze uitreikingen kunnen de bon nen nog alleen te Krabbendijke op 't Kringkantoor afgehaald worden, tot uiterlijk 30 Juni Radioprogramma's Zondag. Hilversum I, 8 Ber. 9.30 Men vraagten \v\j draaien. 11.35 Malando en zijn tango-rumba-orkest. 12.05 Symphonische marsen, 12.05 Het Zwols Mannenkoor. 13 Ber. 13.15 The Romancers. 13.50 De Spoorwegen spreken. 14 New' light Symphonic or kest. 14.05 Boekenhalfuur, 14.30 Het Radio Philh. or kest. 18.30 Filmpraatje. 16.40 Reportaged' e:\st met sport flitsen. 17 Mannenkoor. 17.30 Ome Keepje. 18 Ber. 19 Kerk dienst uit de Doopsgez. kerk te Hilversum. 20 Ber. 20.15 Aansluiting met het Kurhaus. 21.15 Hersengymnastiek. 21.50 Pierre Palla, orgel. 22.30 Waltztime. 23 Ber. Hilversum II. 8 Ber. 8.25 In leiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis in de kapel van het Aartsbis schoppelijk Klein Seminarie të Apeldoorn. 10 Kerkdienst uit de Chr. Gtr. kerk te Broek op Langendjjk. 11.30 Liederen na de kerkdienst. 1?.15 In 't Boeckhuys. 12.30 Lunchcon cert. 13 Ber. 13.20 Vervolg lunchconcert. 14.05 Rudolf Baumgartner, viool en Jan Nederpelt, piano. 14,30 Matiné Kurhaus, concert. 16 Lichte orkestmuziek. 16.30 Ziekenlof in de kerk van de H. Drievul digheid te Bloemendaal. 17 Zang en kerkdienst uit de Ned. Herv. leerk te Bussum- 18.30 Orgelspel v. Feike Asma. 19.30 Ber. 20.15 De Zilvervloot. 21 Kareol septet. 22.30 Ber. Maandag. Hilversum I. 7 en 8 Ber. 9.15 Kamermuziek. 10.20 De Regenboog. 11.15 Liederen van Robert Franz en Richard Strauss. 12. Orgelspel door Johan Jong. 12 35 Jan Vogel en zijn accordeon-or kest. 13 Ber. 14 Viool-recital. 15.30 Operette-fragmenten. 16 Leon Combe, bariton en Rut-' ge? Schoute, piano. 16.30 „Mo zart op reis naar Praag", no velle. 17.30 André Kostelanetz en zijn orkest. 18 Ber. 18.30- Ned. Strijdkrachten. 19 The Ramblers. 20 Ber. 20.15 Ka merorkest. 21.45 Metropole orkest. 22-20 Jos D'Hondt, cla rinet en Jean Antonietti, pia no. 23 Be?. Hilversum II. 7 en 8 Ber. 9.50 Werken van Georges Bi- zet. 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers. 12.05 Fragmenten uit „Rosamunde". 12.30 Bach- cyclus. 13 Ber. 13.15 Mando- lihata. 14.20 Middagconcert. 15.30 Gesare^trio. 16.45 Alt viool-recital door Klaas Boon. 17.15 Zangplaten. 18.05 Hon gaarse Rhapsodie no. 6. 18.15 Giaconda-ensemble. 19 Ber. 19.45 Gram. 20 Bei'. 21.45 Het Nederlands strijkorkest. Weerbericht WEINIG VERANDERING, Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. geidig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Windstille, koude nacht. Morgen overdag tot matig toe nemende Wind tussen Noord en Oost. In de Noordelijke pro vincies opnieuw overtrekkende wolkenvelden, waardoor de tempavatuur vrij laag blijft. In het overige gedeelte van het land, naar het Zuiden af nemende of dunner wordende bewolking met vrij veel zon. Slechts weinig hogere tempe ratuur. HOOG EN LAAG WATER VLISSINGEN. Zondag is het hoog water om 11.09 en 23.30 uur (1.69 en 1.59 4- NAP)laag water om 5.01 en 17.21 uur (1.92 en 1.75 NAP). Maandag is het hoog water om 11.59 uur (1.89 N.A.P); laag water om 5.57 en 18.17 uur (2.07 en 1.94 N.A.P.), ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 4.19 uur en gaat zij onder om 21.01 uur. De maan komt op om 2.22 uur en gaat onder om 16.45 uur. Maandag komt de zon op om 4.19 uur en gaat zij onder om 21.02 uur. De maan komt op om 2.40 uur en gaat onder om 18.12 uur. BEURSOVERZICHT WEER ENIGE ACTIVITEIT. Kalm koersverloop. De Effectenbeurs had gis teren over het geheel geno men een kalm verloop, doch daar in enkele hoeken tame lijk druk werd gehandeld, werd daardoor op dè markt toch nog een cachet van acti viteit gedrukt. De stemming was goed pryshoudend en de hoofdkoersen waren over het algemeen gelgk of iets hoger, vergeleken met dc vorige slot- prgzen, maar wat deze hoofd koersen aangaat, zat er toch niet veel tekening in de markt en door de Scheep vaartaandelen werd zelfs een uitzondering gevormd, want de hoofdkoersen van deze pa- lieren waren merendeels iets ager. In de vrije handel bleek de attentie in de eerste plaats uit te gaan naar Koninklgke, die by een hoofdkoers van 409% en een vorige slotprjjs van 409 y3 oven achteruit gin gen tot 408, maar daarna openbaarde zich weer vraag en kon een verbetering wor den waargenomen tot 411. De gehele markt ondervond hier van de invloed, want ook op de andere afdelingen legden de koersen, voor zover ten minste in het vrge verkeer gehandeld werd, een neiging tot verbetering aan de dag, waarbij de koersvariaties ech ter niet groot wapen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9