Zeeppositie nog précair Het nieuwe muntstelsel Een V*B*NA- recreatieoord te Koudekerke UIT DE PROVINCI Eerste reis van de Mecklenburg WALCHEREN BEDRAG VAN 22.540 BIJEENGEBRACHT. Symbolisch begin van herbeplanting. De grootste gift, die de Stichting Nieuw Walche ren tot nog toe heeft ontvangen voor de her beplanting, werd Vrijdag middag door de Vereen, t. bevordering van de Ned. aardappelhandel (V. B.N.A.) aangeboden na melijk 22.540. Voor dit bedrag zal 'r V.B.N.A.-bos en recrea tieoord bg Dishoek in de gemeente Koudekerke worden aangelegd, Tijdens de V.B.N.A.-verga dering, die vorig jaar te Goes werd gehouden, nam de heer Meier, directeur van het Zeeuwse V.B.N.A.-bureau het initiatief voor de inzameling van deze gelden onder de le den. Vrijdagmorgen jl. kwamen de directeuren der V.B.N.A. weder bijeen te Goes en des middags bezochten zij Mid delburg voor het aanbieden van de chèque. Zij werden daar verwel komd door de heren Blaauw, de Muijnck en Bal- iintijn van Nieuw Walcheren en van der Werff van het Bureau Ruilverkaveling. De karavaan van 12 auto's met nummerborden van alle pro vincies, behalve Drente, zet te vervolgens koers naar Kou dekerke, waar kennis ge maakt werd met de burge meester, de heer J. L. Dreg- mans, de gemeentesecretaris, de heer H. van de Schuur en de wethóuders. Na dit korte oponthoud reed men naar Dishoek, waar men na een explicatie van de heer Van der Werff het terrein bezich tigde. V.B.N.A.-BOS. Het V.B.N.A.-bos, zoals 't recreatiegebied genoemd zal worden, is geprojecteerd op de hoge gronden, direct ach ter de duinstrook. Het park beslaat een terrein van 7 y2 ha. en zal verschillende zo- merhiusjes bevatten. Er ko men een watergang met aar dige beplanting, rustieke paadjes, vijvertjes met aardi ge weitjes en 'n stukvroon- grond, dat niet beplant zal worden en zeer geschikt zal zijn voor zonnebaden. Na een toespraak van de Het financieele beleid vari de regering in Londen Een politieke medewerker van het A.N.P. schrijft: Bij verschillende gelegenhe. den is zowel in de pers als in parlementaire kringen de mogelijkheid geopperd, een parlementaire enquête in te stellen naar het financiële be leid, dat de Nederlandse rege ring, welke in .oorlogstijd te Londen zetelde, voerde. Zijn wij wel ingelicht, dan is de laatste tijd steeds minder voor een dergelijke enquête gevoeld. Zij zou een zeer omvangrij ke procedure betekenen en dus veel tijd en geld kosten. Men herinnerde zich de enquête commissie van 1920, die een onderzoek instelde naar het distributiebeleid der regering in de oorlog 19141918. Dit onderzoek duurde enige jaren. De laatste van de parlemen taire, tevens belangrijkste, en quêtes, welke ons parle ment ooit ondernam, had plaats in 1886'87 en betrof een onderzoek naar de toestan den in de fabrieken en werk. plaatsen. Hierbij kwamen toen ontstellende feiten op sociaal gebied aan het licht. Thans zou er een commissie naar Londen moeten gaan en personen moeten horen, die thans over de gehele wereld verspreid zijn. Ook overheerst de mening in. parlementaire kringen, dat een parlementaire enquête niet zo heel veel meer aan het licht zou brengen, dan nu reeds be kend is geworden. 'Voorberei dende stappen om tot een en quête te komen, zijn nog niet gedaan. Nagekomen advertentie. Hiermede vervullen wij de treurige plicht kennis te geven van het plotse ling overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder IDA KLOOSTERMAN, Wed. van JACOBUS ALLEMEKINDERS, in de ouderdom van 67 jaar en 5 maanden. Kloetinge: A. BEENHAKKER— ALLEMEKINDERS. C. BEENHAKKER. Kapelle: A. STRAUP ALLEMEKINDERS. J. M. C. STRAUP. Kloetinge: P. MOERMAN— ALLEMEKINDERS. L. M. MOERMAN en Kleinkinderen. Kloetinge, 13 Juni 1947. Stelleweg 11. ''De begrafenis zal Maan dag a.s. plaats hebben. heer Blaauw namens de Her- beplantingscommissie en bur gemeester Dregmans namens de inwoners van Koudekerke, werd de eerste paal in de grond geslagen aan de grens van het terrein. Dit ging met veel hilariteit gepaard. In fei te was dit ook het symboli sche begin van de herbeplan ting op Walcheren. Na de bezichtiging van 't terrein werd naar Vlissingen gereden, waar de Boulevard werd bekeken, terwijl men hierna via Souburg naar Mid delburg terugkeerde. DE OVERDRACHT. De V.B.N.A. hield aldaar in Hotel Nieuwe Doelen een buitengewone vergadering waar het bestuur en de di recteur van de Stichting Nieuw Walcheren en het ge meentebestuur van Koude kerke als gasten waren uit genodigd. De Voorzitter van de V.B.N.A., de heer J. Bouw man uit Voorburg, schetste het werk van deze organisa tie, waarvan de directeuren thans voor de- laatste maal bijeen waren en beschreef, hoe de hulpactie was ge groeid. Hij sprak vriendelijke woorden tot het bestuur van Nieuw Walcheren. dat hij ook voor de toekomst veel succes toewenste en tot de burgemeester van Koudeker ke. De heer Meier wees er in een korte speech op, dat hy weliswaar de initiatiefne mer is geweest, doch dat de actie nimmer had kunnen sla gen zonder de steun van voorzitter eri leden. Vervol gens werd de chèque aan de voorzitter van Nieuw Wal cheren, de heer J. L. Verha- ten, overhandigd, die deze ankbaar in ontvangst nam. Een bijzondere verrassing waren de woorden van de ju ridische adviseur van de V.B. N.A., mr. Wildeman, die het restant van het kasoverschot der personeelscommissie, groot 978.29 (voldoende voor de aanplant van 400 bomen!) aan het bestuur van de stichting aanbood. DANKWOORD. In een aardige toespraak bedankte de heer Verhagen voor de beide vorstelijke ge schenken. Hij zeide vooral de gezindheid, die uit deze gif ten blijkt, op prijs te stellen. Hij herinnerde nog eens aan de ramp, die Walcheren heeft getroffen en hij schetste het werk van Nieuw Walcheren. In haar gulden boek staat de V.B.N.A. thans aangete kend. Wij zullen altijd met genoegen aan deze hulp blij- van denken, aldus spr. Bur gemeester Dregmans sloot zich bij zijn dankwoorden aan. „Ik hoop, dat spoedig de tijd zal komen, dat U zelf de resultaten van Uw hulp zult zien en van het V.B.N. A.-bos genieten", zo zeide hij. Nadat nog twee vertegen woordigers van de V.B.N.A. ware nuitgenodigd voor het plechtige begin van de her beplanting op 4 Nov., bleef men enige tijd onder het ge not van verversingen bjjeen. EEN PAAR SCHOENEN PER V/2 JAAR. 80 textielpunten in 1947. Gezien de goederenschaars- te, waaronder een groot deel van de wereld lijdt en de dollarschaarste, waar mede Europa jn het bijzon der te kampen heeft, is het duidelijk, dat ook het zo zwaar geteisterde Neder land de krapheid aan goe deren en deviezen in bijzon dere mate ervaart. De regering stuit bij haar beleid dan ook vaak op niet te vermijden hindernissen, die haar noodzaken plotse ling een bepaalde beleidslijn om te buigen of zelfs af te breken. De aanvankelijk blijkbaar gunstiger vooruitzichten op het gebied der deviezen hebben in iet najaar 1946 aanleiding ge geven tot een zeker aankoop schema in het buitenland, dat niet te handhaven was, toen in Maart 1947 de deviezen- vooruitzichten minder gunstig bleken te zijn.. Derhalve moes ten de verschillende ministe ries hun beleid op het inge krompen deviezenprogram aanpassen. Teneinde in verband met hier en daar onder de bevol king circulerende geruchten, te voorkomen, dat ongemoti veerde onrust ontstaat, geeft de minister van economische zaken hieronder aan hoe de voorziening van enkele belang rijke artikelen naar alle waar schijnlijkheid in de naaste toe komst zal zjjn. Hierbij dient in aanmerking te worden geno men, dat en de goederenmark ten en de deviezenpositie zo danig zijn, dat zich te alle tij de omstandigheden kunnen voordoen, die aan de vooruit zichten afbreuk doen. TABAKSARTI KELEN. Op 12 Juni werd bekend ge maakt, dat sigaren voortaan zonder bon kunnen worden ge kocht en afgeleverd. Tot deze maatregel werd besloten, om dat rekening houdende met de >roductieverhoudingen in de ;abaksindustrie en de vraag van 't publiek gemeend werd, dat ondanks de zorgelijke fi nanciële toestand toch enige verruiming op dit gebied niet achterwege mocht blijven ook al om de zwarte handel in ta baksproducten te bestrijden. TEXTIEL. Het is de bedoeling dit jaar de toegezegde 80 punten aan te wijzen vergeleken bij verle den jaar, toen 50 punten wer den aangewezen, betekent dit, dat de voorziening dit jaar be ter zal zijn dan in 1946. Gaar ne wordt toegegeven, dat voor al in verband met de grote achterstand, deze voorziening nog lang niet zal beantwoor den aan de vraag, die er is. Boven de 80 punten ontvan gen de werkers, die zulks bij de uitoefening van hun beroep nodig hebben, werkkleding, zij het in een mate, die nog té wensen overlaat. Dat de productie niet vol doende zal zjjn om de punten te honoreren, behoeft niet te worden gevreesd. SCHOENEN. Oorspronkelijk was de op- C. Jinarajadasa naar Nederland. De president van de Inter nationale theosofische vereni ging, de heer C. Jinarajadasa zal van 17 tot 26 Juni a.s. Ne derland bezoeken. Hij zal ge durende zijn verblijf in ons land In vier grote plaatsen openbare voordrachten geven en wel: op 19 Juni in Utrecht, op 20 Juni in Amsterdam, op 23 Juni in Den Haag en op 24 Juni in Rotterdam. zet, dat per jaar een paar schoenen per hoofd van de be volking zou worden toegewe zen. In verband met de nood zakelijke versobering zal niet meer dan een paar schoenen Per 1 '/2 l"aar beschikbaar kun nen worden gesteld. Bovendien zal voor kinderen per jaar een extra bon wor den verstrekt. Bepaalde cate gorieën ontvangen bovendien 'n paar werkschoenen per jaar. Het totaal verbruik aan schoe nen voor de oorlog kwam neer op iets meer dan een paar per jaar. RIJWIELBANDEN. In overweging is een rege ling, volgens welke allen, die over een rijwiel beschikken ge leidelijk bij de distributie van rijwielbanden 'zullen worden ingeschakeld. ZEEP. De grote wereldschaarste aan grondstoffen voor de zeep fabricage is oorzaak, dat de voorziening van dit artikel nog beneden de behoefte blijft. Het ligt In de bedoeling, tel kens om de twee weken een bon aan te wijzen voqr resp. 250 gram waspoeder, 250 gram zachte zeep en 225 gram huis houdzeep of 180 gram toilet zeep. Hoewel niet te hopen is het speciaal op dit gebied moge lijk, dat er zich moeilijkheden zullen voordoen, waardoor dit programma niet steeds kan worden gevolgd. Middelburg schonk penning aan Br. marine. De Burgemeester van Mid delburg ontving Vrjjdag van de Marine Attaché te Londen een brief waarin medegedeeld werd, dat de penning van de stad Middelburg overhandigd is aan de First Sealord van de Admiralty -tijdens de volledige vergadering van de Board der Admiralty. Hierbij waren tevens aan wezig: Lt. General R. A. D. Brooks, C. B., C. M. G., .D. S. O., R. N., en Captain C. S. B. Swinley D. S, O., D. S. C., R. N.. Chief of Naval Informa tion. De First Lord aanvaardde de Bevin over een wereldparlement. Ernest Bev..., de Britse mi nister van buitenlandse za ken, heeft tqdens een door de vereniging der buitenland se pers te Londen aangebo den lunch, waaraan verschei dene ambassadeurs en minis ters aanzaten, verklaard, dat hij voorstander is van de uit eindelijke vorming van een direct gekozen wereldparle ment. „Dit zal niet in mijn tijd tot stand komen, geloof lk, makr ik zal er voortdu rend voor pleiten en mijn steun er aan geven, omdat ik er van overtuigd ben, dat de gewone mensen in de we reld nooit oorlog willen." Geref. Meisjesbond. 14.000 Gereformeerde meis jes kwamen Donderdag in de Beatrixhal, het Jaarbeursge bouw, Tivoli en een drietal ker ken te Utrecht bijeen. Een groot deel, ongeveer 5000 meis jes, was op de hoofdvergade ring in de Beatrixhal, waai de presidente van de Geref. Meisjesbond, mej. F. Jansen van Beek uit Arnhem, het openingswoord sprak. De afgevaardigde van de meisjesvereenigine: in Leer (Duitsland) betuigde leedwe zen en schuldbesef, voor al de ellende die haar land over Ne derlaag heeft gebracht. Zij bracht dank voor de steun, die men niettegenstaande dat alles van de Ned. bond heeft onder vonden. Te ongeveer vier uur trok ken de deelneemsters van de verschillende gebouwen in op tocht naar het stadion. Hier werden een declamatorium en een openluchtspel opgevoerd, waarna de heer Ad. Kuiper de bondsdag besloot met een op wekkend slotwoord1. Frans Bastiaanse *f" Te Amsterdam is Donderdag de bekende Nederlandse letter kundige Frans Bastiaanse overlédeü in de leeftijd van 79 jaar. j penning met een korte toe spraak van de navolgende in houd: „Het doet mij veel ge noegen namens de Officieren en manschappen van de Ko ninklijke Marine, deze fraaie legpenning die de bevolking van Middelburg ons zo vrien delijk aangeboden heeft, aan te nemen. Wij waarderen deze vriendschapsdaad, die we har telijk beantwoorden, en ik kan U verzekeren, dat deze pen ning óók zal dienen als een herinnering aan de lange en prettige samenwerking die be staan heeft tussen onze twee grote Naties, door vrede en oorlog. Het aanvaarden van deze penning zal aangekondigd worden aan Officieren en man schappen van de Marine in een vlootorder en ik zou graag van deze gelegenheid gebruik willen maken om onze dank over te brengen aan de Burge meester, Raadsleden en bevol king van Middelburg, voor dit aanbod." Fonds Ereschuld en Dankbaarheid. Zoals bekend houdt het fonds „Ereschuld en Dank baarheid" zich bezig met het verlenen van hulp aan per sonen, die, in militairen dienst zijnde, slachtoffer van de oor log zijn geworden. Sinds enige tjjd is er nu voor Walcheren een zelfstan dig werkende Commissie op getreden, die als volgt is sa mengesteld: Mevr. Quarles vanUfford Bar.esse Mulert v. d. Leemcule, ere-voorzit- ster. Mevr. F. L. Berdenis van BerlekomBeltman, voorzitster. Ds. Veldkamp, vice-voorz. Mevr. C. J. P. de Vries Goudkamp, Park de Griffioen 13, Middel burg, Tel. 2302, secr. Pastoor Snel. Mevr. VisbeekVerrijn Stu art, Boul. Evertsen 10, Tel. 134, (voor Vlissin gen). Zr. W. van Eek. Zr. Schreuder. Kapt. Bakkenes. OUD-BURGEMEESTER VOOR HET TRIBUNAAL. Voor het Tribunaal te Goes zal op 10 Juli terecht staan de 81_jarige oud-burgemeester van St. Maartensdijk, J. J. Pol derman. Deze grijsaard is sympathi serend lid van de N.S.B. ge weest en heeft zich ook op an dere wijze pro-Duit^ getoond. N.V. KON. MI J. „DE SCHELDE". In de gisteren gehouden ver gadering van aandeelhouders der N.V. Kon. Mij. „De Schel de" werden de ingediende jaar stukken en het .jaarverslag 1946 goedgekeurd. De aftre dende commissaris Mr. Jan Smit Azn. wer<j herkozen. Herbeplantingsdag voor Walcheren. Zoals wij reeds gemeld heb ben zal d.e herbeplanting van Walcheren beginnen op 4 No vember a.s. Het bestuur van de Stichting Nieuw Walcheren deelt nu het volgende mede: 's Morgens zullen de voor de bevrijding van het eiland ge sneuvelde geallieerde strijders herdacht worden te Westka- pelle bq de landingsplaats en daarna te Vlissingen, waar in de Jacobskerk een korte dienst zal worden gehouden, 's Mid dags zullen overal de vlaggen worden uitgestoken op het mo ment, dat op het Seisbolwerk te Middelburg de eerste herbe- planting zal plaats vinden door 1000 schoolkinderen, af komstig uit alle Walcherse ge meenten. Hierna wordt op de Middelburgse markt een grote vlaggenparade gehouden. MOOIE OPBRENGST. De collecte voor de Stich ting 1940—1945 heeft te Vlis singen in totaal 2284.03. op gebracht. Een mooi resultaat waarop de collectrices met ge noegen kunnen terugzien. KAPPIE EN DE VREEMDE ZEEROVERS. De avonturen van Kappie en de vreemde Zeerovers hebben lange tijd de lezers en waar lijk niet alleen de jeugdige le zers! in spanning gehouden. Het vlotte getekende verhaal werd letterlijk verslonden! Daarom verheugt het ons mede te kunnen delen, dat „Kappie en de vreemde Zee rovers" thans in boekvorm is verschenen en tegen een ge ringe prijs voor onze lezers ver krijgbaar kan worden gesteld. Men kan het afhalen op on ze bureaux te Middelburg, Vlissingen, Goes en Oostburg en tevens bestellingen plaatsen bij onze agenten en bezorgers. De prijs van het goed ver zorgde boekje bedraagt slechts 0.75. Voor jong en oud is het een aardig bezit, waarmede men opnieuw een paar aangename uurtjes doorbrengt. OORLOGSMUSEUM ALLE WERKDAGEN OPEN. Van Maandag 16 Juni af zal het Oorlogsmuseum te Mid delburg alle werkdagen van 1012 uur en van 24 uur geopend zijn. De verzameling in het mu seum is met verschillende voorwerpen uitgebreid. Blauw Wit kampioen. Blauw Wit heeft met 31 van Volewjjckers gewonnen en is kampioen van district n. De ruststand was 2—1 voor Blauw Wit. Ghestem blijft wereld kampioen. De twaalfde partij van de match om 't wereldkampioen schap dammen tussen de Fransman Ghestem, titelhou der, en onze landgenoot Keiler, werd na 31 zetten door de wereldkampioen gewonnen, waardoor deze veertien punten heeft gekregen tegen Keiler tien. Er moeten nog twee par tijen worden gespeeld. Keiler kan dus maximaal nog het puntenaantal van de Frans man bereiken, de bepalingen zijn evenwel zo, dat al mocht Keiler hierin slagen, bij gelijk puntenaantal Ghestem wereld kampioen blijft. Mij. Zeeland definitief in Hoek van Holland? Regering zal beslissen. Onze redacteur, die zich aan boord van het m.s. Mecklenburg van de maat schappij Zeeland bevindt, telefoneerde ons heden nacht toen het schip zich tussen Goeree en Harwich bevond'. De Mecklenburg van de Maatschappy Zeeland is weer in de vaart. Vrijdagavond ver trok het schip van de Jobsha ven in Rotterdam voor haar eerste reis naar Engeland. Het schip, dat zo'n roemruchte his torie heeft het werd ge bruikt bij de grote geallieerde landing in Frankrijk is schitterend gemoderniseerd en het voldoet aan de hoogste verwachtingen. Ondanks de zware slagen, die de oorlog toebracht aan de Maatschappij Zeeland en de onzekere toekomst op het ge bied van passagiersvervoer, heeft de maatschappij het aan gedurfd de dienst op Engeland grootscheeps te heropenen. Tijdens de maaltijd aan boord heeft de heer Ben- slnk, directeur van Willem Maller en Co., welke firma Gouden tientje, gouden vijfje, halve gulden, halve stuiver en halfje verdwijnen. Aan de Tweede Kamer is aangeboden een ontwerp van wet nieuwe regeling inzake het Nederlandse muntwezen. Het is de bedoeling de uit de bezettingstijd daterende zinken munten af te schaffen en te vervangen door nikkelen en bronzen geldstukken. In de toekomst zal ons muntstelsel bestaan uit zilveren rijksdaal ders en guldens, zuiver nikke len kwartjes en dubbeltjes, bronzen stuivers en centen. Voorts wordt in het ontwerp van de nieuwe muntwet nog genoemd de gouden dukaat als van rijkswege gegarandeerde handelspenning zonder de hoe danigheid van wettig betaal middel. Wanneer dit ontwerp wet wordt zullen uit ons muntstelsel dus verdwijnen het gouden tientje en het gouden vijfje, de halve gulden, het twee-en-een-halve centstuk en de halve cent. De vierkante nikkelen stui ver zal worden vervangen door een rond geldstuk van brons met een middellyn van 21 millimeter, dc cent wordt in middellijn 17 millimeter, dat is 2 millimeter kleiner dan voor heen ter vergemakkelijking van het onderscheid tussen cent en stuiver. Evenals de kwartjes en dub beltjes zullen voortaan ook de stuiver en de cent de konink lijke beeltenis dragen. Het ligt in het voornemen hiervoor een nieuwe beeltenis van H.M. de Koningin te vervaardigen. Over de afschaffing van het goudpn tientje en het gouden vijfje, zegt de minister, dat door de circulatie van bank biljetten van 10.en de muntbiljetten van 2.50 thans volledig in de behoefte aan de ze coupures wordt voorzien. de directie voert van de Mjj. Zeeland, een rede ge houden, waarin hy het ge wichtige vraagstuk van de terugkeer der Maatschappij Zeeland naar Vlissingen aanroerde. Hij besprak allereerst het nationale belang van een goede passagiersverbinding tussen Nederland en Enge land, daarna behandelde hij het belang, dat de maat schappij Zeeland heeft bij die verbinding en tenslotte besprak hij het provinciale Zeeuwse belang. De heer Bensink uitte als zijn mening, dat het nationale belang gediend is met een pas- sagiersdienst van Hoek van Holland naar Harwich. Ook het belang van de maatschap pij Zeeland brengt mee, dat het voordeligst van Hoek van Hol land uit gevaren wordt, vooral nu het grote Duitse achterland is weggevallen en de verbin ding zich dus geheel projec teert op Nederland. Tenslotte wees de heer Ben sink op het belang van de provincie Zeeland en Vlissin gen, waarbij hij opmerkte, dat Ce vraag of de Zeeland naar Hoek van Holland zal verhui zen, een vraag is, die uiteinde lijk door de regering beslist moet worden. De heer Giesberger, direc teur Nederlandse spoorwegen memoreerde de jarenlange sa menwerking tussen de Neder landse spoorwegen en de Mij. Zeeland. Hij betoogde, dat de verbinding Hoek van Holland- Harwich een verbinding van nationale betekenis is. Het gaat er om de Nederlanders in staat te stellen op de vlotste manier naar Engeland te rei zen en dat moet gebeuren over Hoek van Holland. Na de mo gelijkheid van compensatie voor benadeelde belangen aan geroerd te hebben, wees ook de heer Giesbergen er op, dat de regering hier het beslissen de woord zal moeten spreken. Spr. wees er overigens op, dat de Zeeland reeds eerder haar route heeft verlegd. Zij voer namelijk eerst op Folke stone en dat is toen veranderd in Harwich. Tot zover 't telefoongesprek met onze redacteur, dat heel bevredigend doorkwam. Een uitvoerig verslag van de eerste vaart der Mecklenburg zullen wij in ons eerstvolgende num mer opnemen. Middelburg UITSTAPJE VOOR OUDEN VAN DAGEN? Er bestaan plannen om dit jaar wederom een rijtoer aan te bieden aan de Middelburgse oudjes van dagen en eventueel ook aan invaliden. Een aantal automobilisten heeft reeds zijn diensten aangeboden. BUITENPLAATS TE MIDDELBURG VERKOCHT. Notaris J. L. Hertogs heeft Donderdagavond in het Nota rishuis te Middelburg publiek verkocht de buitenplaats „Ro zenburg" te Middelburg, aan de Segeerweg, groot 3 ha. 42 ca. aan de Heer J. Huibregtse voor 14.100. Vlissingen CONCERT AAN HET STRAND. Zondag'15 Juni zal de fan fare „Eendracht maakt Macht" uit Groede een con cert geven op het terras bij het Strandhotel te Vlissin gen (Boulevard Evertsen) on der leiding van de heer Wim Hollaers van 2.30 tot 4.30 uur. Het programma luidt: 1. Adm. dè Ruyter, marsch, Alp. Dreissen; 2. Grand Marsch Heroique, no. 3, Fr. Frangois; 3. Le retour au Pays, Grand Ouverture, Paul Gilson; 4. Death or Glory, Marsch, R. B. Hall; 5. Hollands Glorie, Marsch, L. Langlois; 6. Les Désir Grand air voirié voor tuba (door de heer J. Avot) J. Hartman; 7. Second Suite in F major for Brassband, deel 1 en 3, G. Holst; 8. Mandora, Marsch, S. W. Ord. Hasne. Bij ongunstig weer wordt van 23.30 uur in de tent Bellamypark gemusiceerd. FILMS VAN DE WEEK Alhambra, Vlissingen. Tot Dinsdag draait.in dit theater „De avonturen van «en los bol", een vrolijke flirtfilm met Reu Harrison in de hoofd rol. Vanaf Dinsdag kan men een piraat zieii dansen op het witte doek en tegelijker tijd naar aardige muziek er zang luisteren. Luxor, Vlissingen. Ieder een herinnert zich nog de spannende Melbourne-race van vóór de oorlog. In de film „Aloha" herleeft de ro mantiek rondom de start van deze race in Australië. Tot Dinsdag kunt u deze film gaan zien. Opgelicht te worden is nooit prettig, maar als het op zo'n charmante en vrolijke manier als in de film „De Gelukzoe kers" is het nog wel te dra gen. De vrolijkheid wordt u bezorgd door Douglas Fair banks jr. en Paulette God- dard, twee veteranen van het witte doek. Schouwburg, Middelburg. Toen Stewart Granger vorige zomer in ons land' vertoefde, liet hij tegenover de journa listen duidelijk blijken, dat hij niet erg gesticht was over zijn film „Karavaan", die toen première draaide. Ter ver ontschuldiging liet hij uitko men, dat een deel van het publiek nu eenmaal deze hyperromantische, onwaar schijnlijke avonturenfilms ver langt en dat de winsten ge bruikt worden om verliezen op artistieke Engelse rolpren ten te dekken. Zodat men er vrede mee kan hebben. Mid delburgers, die van „De Ma donna van de 7 manen" en „De Vrijbuitster" genoten, weten, waar zij deze week hun hart kunnen ophalen. Electro, Middelburg. Een alleraardigste en vlotte Ame rikaanse comedie heet „Mil- lioenenbruid" en zij werd ge maakt door Norman Z Mc Leod en Hal. Roach. De avon turen van een reporter en een rijke erfgename zijn niet erg origineel, maar de dialoog is bijzonder pittig. Fredric March, die wij lange tijd ge mist hebben, is de reporter en Virginia Bruce, het rijkste meisje ter wereld, terwijl grappig spel te genieten valt van Patsy Kelly, Alan Mow bray en Eugene Pallette. Te vens draait deze week een bescheiden Franse film „De witte wals" met Alerme, Bertheau en Glariond (van de Comedie Frangaise), Cordy en Lise Delamare. Goede re gie van Stelli. O.- en W.-Souburg DE VOLKSTELLING. Te Oost- en West-Souburg heeft de jongste volkstelling uitgewezen, dat er 4821 inwo ners zijn. van wie 2412 man nen. Er zijn 1316 woningen en bewoonde ruimten. Vier wonin gen stonden leeg, 9 waren in gebruik als kantoor en 167 waren inbewoonbaar door be schadiging. Het aantal huishoudens be droeg 1310 en er waren 78 al leenwonende personen. Nieuw- en St. Joosland BEËINDIGING WERKZAAM HEDEN HARK-COMIT2. Wegens opheffing van de Stichting Nationale H.A.R.K. heeft het Hark-comité te Nw. en St. Joosland besloten haar werkzaamheden per 10 Juni neer te leggen. Het comité bestond uit de navolgende per sonen: ds. G. A. Waardenburg, voorzitter; J. Baurdoux, se cretaris; J. Kwekkeboom, pen ningmeester en verdere leden C. Janse en M. Moens en de dames wed. K. Joosse Francke, S. Boekhout, E. Baas en J. Poppe. FESTIVAL „O.N.D.A.". Voor het te houden festival van de muziekvereniging „O. N.D.A." te Nw. en St. Joos land op 28 Juni a.s., hebben zich voor deelname 12 muziek korpsen aangemeld, zodat het die dag een waar feest te Nieuw! and zal worden, ter ere van de jubilaris. Óp Maandag a.s. zal er een vergadering plaats hebben van het Ere- en Werk-comité en het bestuur „O.N.D.A." om de uit te wer ken plannen nader te bespre ken. Ook ligt het in de be doeling van de buurtvereni gingen het dorp te versieren. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke: 10 ds. Otte, 2.30 Arne- muiden: 10 en 2.30 dhr. de Pa_ ter; Biggekerke: 10 ds. Vis beek, 2 d's. Witteveen; Dom burg: 10 en 2.30 ds. v. Willens- waard; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. v. Loon; Kleverskerke2.30 ds. Otte: Middelburg: Oost- kerk, 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. v. Woerden; Concertz. 10 ds. Don; Nieuw- en St. Joos land: 10 en 2.30 ds. v. Waar denburg; Oost - en Wsst-Sou- burg: 8.30 en 7 ds. v. Woer den; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem: 10 ds. Breukelman, 2.30 ds. Hartjes; Vlissingen: 10 ds. Hartjes, 5 ds. Visbeek; Havendorp: (Can- tine) ds. Witteveen; Westka- pelle: 9.30 Leesd., 2.30 ds. Reus. Eglise Wallonne. Middel burg: (Engelse Kerk) 11 ds. Ie Comu. Geref. Kisrk. Amemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuizen; Dom burg: 11 en 3 dhr. de Jonge; Gapinge: 9.30 en 4 ds. Bloem kolk; Grijpskerke: 10 Leesd., 2.30 ds. Dorstj Koudekerke: 9.30 Leesd., 4.30 ds. v. d. Eerg; Meliskerke: 9.30 ds. Veldkamp, 2.30 ds. v. Nes; M'burg: Hof- pleirikerk: 9.30 ds. Kroeze, 5.30 ds. Broekstra; Noorder- kerk, 9.30 ds. Broekstra. 2.30 ds. Kroeze; Oost- en West- Souburg: 10.15 en 2.45 ds. v. d. Berg; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke: 10 Leesd., 2.30 ds. Veldkamp; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Mool- huizen; Veere:9.30 en 2.30 ir. Streefkerk; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpol der: 9.30 ds. v. d. Berg, 2~ds. Bloemkolk; Westkapelle: 9.30, en 2.30 ds. Soheele. Geref. Kerk Ex Art. 31. Middelburg: 2 en 7 Stud. Ame- link; Oost- en West-Souburg: 10 en 4 Stud. Amelink. Geref. Gem. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 dhr. Mallanij; Oost kapelle: 10 en 2.30 Leesd.; Westkapelle: 11 en 4.30 Leesd. Chr. Geref. Kerk. Middel burg: 10 en 3 ds. Rijksen; Vlis singen: 9.30 (H.A.) en 5 ds. Slofstra. Ver. Vrijz. Godsdiontstigon. Middelburg: 10 dhr. J. Oeers; Vlissingen: 10.45 ds. Hanne- man. Evang. Lnth. Gem. Middel burg: 7 ds. Hietkamp (gem. dienst); Vlissingen: 10 ds. Hietkamp. Leger des Heils: Middel burg: 10 en 7.30 Kapt. Bakke nes; Vlissingen: 10 en 7.30 Kapt. Krommenhoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2