Graanregeling Poliiierechier Middelburg mg 5 maanden hoogspanning Persoonsbewijzen gecontroleerd voor de oogst-1947 Leveringsplicht gebaseerd op dorsregeling. Import blijft onvoldoende. Dé mogelijkheden tot import van granen zjjn nog zeer be perkt. De aanvoeren in de bei de na-oorlogse jaren bedroe gen nog geen 50 van het geen Nederland voor de oorlog gemiddeld aan granen impor teerde. De vooruitzichten voor het seizoen 1947-1948 zjjn nog geheel onzeker en er zal ern stig rekening mede moeten worden gehouden, dat ook in het komende seizoen aanmer- keüjk minder graan geïmpor teerd zal kunnen worden dan nodig zou zjjn om een normale behoefte te dekken. Vrije aankoop in het buiten land is nog niet mogelijk, aan gezien de internationale orga nisaties op het gebied van de voedselvoorziening de in de ex portlanden beschikbaar ko mende voorraden toewijzen op basis van de behoefte voor de directe menselijke consumptie. Het is niet alleen practisch uitgesloten, dat voor veevoe derdoeleinden graan in het buitenland aangekocht kan worden, doch granen, welke normaal voor veevoeder wer den aangewend, worden thans voor menselijke consumptie toegewezen. Zo wordt in ons land reeds gedurende enkele maanden maïs in het brood verwerkt. NIET VOLDOENDE. Er moet op worden gere kend, dat ook in het aanstaan de seizoen de voor uitvoer in de exporterende landen be schikbaar komende hoeveelhe den graan niet toereikend zijn om de behoeften van de im porterende landen te kunnen dekken. Voor de voorziening van mens en dier zal Nederland in het seizoen 1947-1948 dan ook voor een belangrijk percentage op de inlandse graanoogst zijn aangewezen. Er zal daarbij in de eerste plaats voor moeten worden gezorgd, dat de brood graanvoorziening voor een zo hoog mogelijk percentage uit de eigen oogst wordt gedekt, terwijl daarnaast zekere hoe veelheden beschikbaar zullen moeten komen voor de grut- terswarenvoorziening e.d. Van de granen, welke niet direct voor de genoemde doel einden nodig zijn. zullen voor zover mogelijk rede lijke hoeveelheden aan de te lers worden toegewezen voor aanwending in eigen bedrijf. De resterende hoeveelheden zullen beschikbaar moeten komen voor de veevoederdistributie. LEVERINGS VERPLICHTING. Van telerszijde is verzocht de leveringsverplichting aan de landbouwers op te leggen in de vorm van een aanslag, waarbij niet wordt uitgegaan van dè feitelijke dorsresulta- ten. Aangezien een aanslagre geling evenwel slechts dan is uit te voeren, wanneer van een „soepele" leveringsverplichting kan worden uitgegaan, kon het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, daarbij rekening houdende met de huidige moeilijke graanpo- sïtie, hiertoe niet over de ge hele lijn overgaan. In het bijzonder voor de tar we, welke voor een zo hoog mogelijk percentage beschik baar moet komen, alsmede voor rogge en gerst voor zover deze wordt geteeld op de bedrijven met een naar verhou ding geringe veebezetting zal de leveringsverplichting ge baseerd moeten worden op de feitelijke dorsresultaten, zodat in deze gevallen de z.g. dors regeling moet worden toege past. In de overige gevallen zal de te leveren hoeveelheid worden vastgesteld in de vorm van een aanslag, waarbij zoveel moge lijk rekening zal worden ge houden met de veevoederbe hoeften op de eigen bedrijven en met de opbrengstmogelijk heden. Een soortgelijke regeling heeft in het afgelopen jaar be vredigend gewerkt, zodat ver trouwd mag worden dat de graanverbouwers ook in het komende seizoen zullen mede werken de graanvoorziening van het land op deze wijze zo veel mogelijk te verzekeren. De telers moeten de ver plicht te leveren granen, als mede de hoeveelheden, welke niet verplicht behoeven te worden geleverd, doch niet voor gebruik in eigen bedrijf worden aangewend, leveren aan een erkend graan- en/of zaaizaadhandelaar tegen inne ming van een z.g. afleverings- bewijs, dat door de ontvangen de handelaar moet worden af geleverd. Nadere bijzonderheden ten aanzien van de uitvoering van de graanregeling zullen door de Provinciale Voedseleommis- sarissen bekend worden ge maakt. KORFBAL WEDSTRIJD PROGRAMMA VAN ZATERDAG 17 JUNI le kl. A: ViosSeolto 1. 2e kl. A: BKC 1—SSS 1; Swift 2—Tjoba. 2e kl. B: SmerdiekZee- landia; Volharding 2Rapi- de. 8e kl. A: TopEl to; Mad- joe 2—Tovos; VKV 1—Sino- to. 3e kl. B: De Poel—VZOD; KVW—Dios 2. 3e kl. C: Eendracht—SVO; DSV—Vios 2. 3e kl. D: FortunaGroede; ScampoloBKC 2; Zuidzande VKV 2. Maandag 16 Juni: 2e kl A: VitesseTogo 2. Woensdag 18 Juni: Swift 1Madjoe 1. WIELRENNEN RONDE VAN BRESKENS. Steeds meer wielerwegwed- strijden in Zeeland worden aan het programma toegevoegd. Te Breskens wordt op Zater dag 5 Juli a.s. een course van 100 km. voor amateurs gehou den. O.a. verschijnen aan de start P. de Vries, G. van Beek, H. Smits, A. v. d. Neut, v. d. Weyer e.v.a. DAMMEN NOG STEEDS REMISE. De elfde partij om het we reldkampioenschap dammen tussen Ghestem en Keiler, is na 54 zetten remise gegeven. De politierechter te Middel burg velde op 10 Juni de vol gende vonnissen: H. Bi, 40 jaar, mosselkweker te Yerseke, werd wegens bele diging van een ambtenaar ver oordeeld tot 25.of 10 da gen. De 19-jarige D. S. uit Bres kens wou op 10 April 1947 de kermis te Groede bezoeken en om er gemakkelijker te komen nam hij een rijwiel weg en reed daarmede naar Groede. Verdachte werd veroordeeld tot 1 maand gev. voorw. proef tijd 3 jaar en 30.of 15 da gen. De 22-jarige landarbeider A. B. te Clinge nam op 12 April te Clinge een denneboom weg, dit kostte hem 40.of 20 dagen. De 29-jarige schippersknecht R. J. van D. uit Rotterdam nam op 17 April '47 te Ter- neuzen een fototoestel weg. Verd. werd thans veroordeeld tot 40.of 20 dagen- en 1 maand gev. voorw. proeftijd 3 jaar. Wegens overtreding Veror dening heffing belasting op de honden werd H. v. d. A., 21 jaar, te Aardenburg, veroor deeld tot 7.50 of 3 dagen. De bijzondere politierechter te Middelburg deed 10 Juni de volgende uitspraken: De 37-jarige klompenfabri kant J. F. S. en de 37-jarige klompenfabrikant P. F. V., bei den te Clinge, kochten onder Zuiddorpe 93 bomen, zonder daartoe verkregen vergunning. Verdachten werden ieder ver oordeeld tot 100.of 25 da gen met teruggave van het in- beslag genomen hout. J. F. de K., 31 jaar, pianist te Goes, vervoerde aldaar in strijd met de voorschriften 8 K.G. spek, hiervoor werd hij veroordeeld tot 50.of 20 dagen. De 32-jarige werkman J. J. v. K. te Kapelle had onder Clinge een hoeveelheid tabak in ontvangst genomen zonder afgifte van bonnen, dit kostte hem 30.of 15 dagen, met verbeurd verkl. tabak. De 28-jarige koopman J. v. E. te Aagtekerke slachtte al daar in strijd met de voor schriften een varken. Verd. werd veroordeeld tot 200. of 2 maanden hechtenis en 1 maand gev. voorw. proeft. 3 jaar. De 52-jarige monteur M. G. uit Rotterdam had te Dom burg aan verscheidene perso nen afgeleverd hoeveelheden varkensvlees, zonder bonnen in ontvangst te nemen, dit kostte hem 100.of 20 dagen. G. J. Sch., 38 jaar, J. L. J. v. P., 33 jaar, F. v. O., 44 jaar en J. P., 40 jaar, allen grond werker en wonende te Rotter dam, hadden te Domburg van M. G. ieder een hoeveelheid varkensvlees in ontvangst ge nomen zonder daarvoor bon nen af te geven. Zn werden veroordeeld ieder tot 15.of 5 dagen met verbeurd verkl. van het vlees. De 29-jarige schipper E. Th. uit Rotterdam voerde te Hans- weert frauduleus in ongeveer 11.500 boekjes sigarettenpapier en 16 k.g. gebrande koffie, de ze goederen, welke in zijn sleepschip waren verstopt, wer den in beslag genomen en ver dachte thans veroordeeld tot 3 weken gev. met verb, verkl. der goederen. De 36-jarige koopman W. A. de Jonge te Biervliet had te IJzendijke in strijd met de voorschriften 80 geitenvellen vervoerd. Verd. werd veroor deeld tot 100.of 20 dagen met verb, verklaring der inbe- slag genomen vellen. De 62-jarige landbouwer J. L. te Gapinge had in Januari 1947 van Gapinge naar 's-Gra- venhage doen vervoeren 40 kippeneieren, deze werden in beslag genomen en verdachte thans veroordeeld tot 5.of 2 dagen met verb, verklaring der eieren. DUIVENSPORT De vereniging van postdui- venhouders „De Luchtbode" te Souburg hield een wedvlucht uit Quivrain. De uitslagen lui den: 1. A. de Wart; 2, 3 en 5 P. Babijn; 4.4 L. Braat; 7, 8 en 9 J. Frangois. Door de P.D.V. „De Trouwe Duif" te Tholen werd een wed vlucht gehouden van Noyon, afstand 134 Km. waarbij 6C duiven in concours waren. De prijzen werden als volgt behaald: L. Laban. Tholen; 1: A. Wa- gemaker, Tholen; 2 7 9 10 12 13 14 19; M. Tazelaar, Tholen: 3 15 20; J. Vermeij, Oud-Vos- semeer: 4 5 6 8 li 17; B. W. Schot, Tholen: 16; A. van Da len, Oud-Vos?emeer: 18. Aankomst eerste duif: 12- 42-29. Aankomst laatste duif 1-12-6. foor rjEERL) ADEMA 62 Hij wilde de waker niet sto ren en voelde of hij de sleutel van de zijdeur in zijn zak had. Aan de achterkant van het wa renhuis zag hij licht door de kieren der neergelaten gordij nen van het kantoor van de heer Sanders en hij besloot de oude heer, die blijkbaar wat overwerkte, nog evén te be groeten. Toen hij zijn portemonnaie gevonden en in zijn zak gesto ken had. liep hij naar de mat glazen deur, die het kantoor van de heer Sanders van het zijne scheidde. Het dikke vloer kleed demote zijn voetstappen en toen hij zijn hand naar de kruk uitstak, zag hij door het matglas de gestalte van twee mensen, blijkbaar een man en een vrouw, die elkander om armd hielden en kusten. Hij wilde de deur openma ken. maar zij was aan de bin nenkant, gesloten. Zodra zijn aanwezigheid was opgemerkt, had do vrouw de man haastig losgelaten en voor hij kon om lopen, om het kantoor aan de andere kant te betreden, zag h\i haar in het halfduister van de avond de trappen naar de eerste verdieping afhollen. Hij liep terug, deed de deur van de directiekamer open liep door naar het kantoor van de heer Sanders en vond daar de man, wie hij viif weken ge leden een vertrouwenspositie had geschonken, die hij als 't ware uit de goot had opge raapt en die nu blijk gaf, een onbetrouwbaar sujet te zijn. „Wat doet u hier?" vroeg hjj streng, toen hy tegenover de totaal van zijn stuk ge brachte jongeman stond. „Ik wilde... ik moest... er was nog iets na te kijken", stamelde Hans, ontzet door de stormloop van noodlottige ge beurtenissen. „En daarvoor komt meneer 's avonds terug zonder iemand te waarschuwen, daarvoor mis bruikt hij het in hem gestelde vertrouwen. Ha... ha... een al te doorzichtig smoesje, jonge man. Als ik niet met mijn eigen ogen gezien had... Zeg op, wie was dat?" „Ik... ik weet niet wat u be doelt", zei Hans. „Die vrouw", zei de heer Protsinger, „die vrouw, die je de brutaliteit had hier in het kantoor in je armen te ne men. wie is het?" „Het spijt me", zei Hans, „maar ik heb beloofd, dat niet te zullen vertellen, maar ik be zweer u, dat er natuurlijk geen enkele bedoeling heeft voorge zeten en dat het alleen..." De heer Protsinger lachte smalend. „Geen enkele bedoeling heeft voorgezeten, van ons kantoor een rendez-vous te maken", zei hij, „maar intussen heb ik dat dan toch maar met mijn eigen ogen kunnen constateren". Hij keerde zich driftig om toen hjj de stap van de nacht waker hoorde. „Heb je geen order, Bas", riep hij. nijdig, „om na slui tingstijd niemand meer binnen te laten?" „Jawel, meneer", zei de man, „maar meneer hier vertelde, dat ie nog effentjes op 't kan toor most weze. Hij had z'n eigen sleutel voor de kantoor deur, dus ik dacht, dat het wel in orde zou weze. Ik ken de here van 't kantoor toch niet tegenhouwe as ze met d'r ei gen sleutels..." „Dat kun je wel", zei de heer Protsinger. „Zeg nou zelf", zei de bewa ker, „as ik u nou 's had te- gengehouwe. wat zou u dan gezeid hebbe?" De heer Protsinger keerde zich om. „Heb je die vrouw beneden weer uitgelaten?" vroeg hij. „Natuurlijk", zei de nacht waker, „ze zei dat ze bove klaar was en toen heb ik de deur weer voor d'r openge maakt." „Wie was 't?" informeerde de heer Protsinger. „Dat heb ik zo in 't donker niet goed kunne bekiike", ver telde de waker, die blijkbaar de procuratiehouder niet als zijn beste vriend beschouwde. „Dan zullen we je daarvoor morgenochtend gelegenheid ge ven", voorspelde de heer Prot singer. „Geef mij de sleutels van de brandkast, jongeman", zei hij, zich tot Hans wendend. Een ogenblik kreeg Hans van Linschotcn het gevoel, dat hij gedegradeerd werd en zijn degen moest overreiken, maar hij begreep, dat elke weigering eenvoüdig onmogelijk was. Hij reikte het gevraagde aan de heer Protsinger over en de ze stak de sleutels in zijn zak en daalde, zonder verder, naar hem om te zien, de trap naar de eerste verdieping af, om het gebouw weer door de zijdeur te verlaten. (Wordt vervolgd) 2. Kappie klom een oude vervallen trap open stond toen voor een deur, waar op een bord was te lezen: „Na drie keer geklopt te hebben, kan men door deze deur toegang tot de nederige ver trekken van Lei Sie verkrijgen." „Ik weet toch niet of ik hier wel goed terecht ben! En het ruikt hier zo vreemd naar kruiden... Sambal, of hoe dat goedje heet... Maar ja, laat ik het maar eens proberen." Kappie klopte drie keer en deed toen de deur voorzichtig open. De geuren, die hem tegemoet kwamen, waren heviger dan daar straks en midden in die geuren en een grote massa rommel, zat een deftige dikke Chinees tevreden te glimlachen. Predikbeurten Ned. Herv. kerk. Aarden- burg: 3 ds. v. Royen (afsch.); Biervliet: 9 ds. v. Yperen; Cadzand: 10 ds. Enker; Groe de: 9 dd. Derksen; Hoofd plaat: 2.30 ds. Schopenhauer; Nieuwvliet: 10.45 ds. Derk sen; Oostburg: 10 ds. Four- nier; Retranchement: 10 ds. Barnouw; Schoondijke: 10.15 ds. Schopenhauer; Sluis: 6.30 ds. Enker; St. Anna ter Mui den: 2.30 ds. Enker; St. Kruis: 10 ds. v. Royen (afsch.); Wa terlandkerkje: 11 ds. v. Ype ren; IJzendijke: 10 ds. Doorn (H.D.)Zuidzande: 10 ds. ter Beek; Axel: 10 en 2.30 ds. Penning; Hoek: 10 ds. Kromhout, 2.30 dr. Cazemier; Hontenisse: 9.30 ds. Soete- kouw; Hulst: 10.30 ds. Her- manides; Philippine: 2.30 ds. v. d. Graaff; Sas van Gent: 10 ds. v. d. Graaff; Terneu- zen: 10 dr. Cazemier, 2.30 ds. Sickesz; Zaamslag: 9.30 en 2.30 ds. Talma. Geref. kerk. Oostburg: 9.30 en 3 ds. Oostenbrink; Ter- neuzen: 10 en 3 ds. v. Wijk. Geref. gem. Oostburg: 10 en 2.30 leesd.; Axel: 10 en 2.30 leesd.; Terneuzen: 9.30, 2 en 6 leesd.; Hoek: 9.30, 2 en 6 leesd. Oud-Geref. gem. Oostburg: 9.30 en 2 ds. v. d. Gruiter; Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. Reuver. Vrü Evang. gem. Breskens: 10 en 5.30 dienst; Cadzand: 2 dhr. Dronker; Nieuwvliet: 10 ds. Praas; Retranchement: 2.30 ds. Praas. Evang. Luth. gem. Groede: 10 da. M. Stol. Doopsgez. gem. Aarden burg: 10 ds. Nolthenius. Vergadering der gelovigen. Breskens: 10 en 5.30 samen komst. Leger des Heils. Terneuzen: 10 en 8 kap. He\jnsdijk. Geref. kerk (ex art. 31 K. O.) Axel: 10 en 2.30 ds. Zemel. Ned. Herv. kerk. Brouwers haven: 5 ds. Westerhof; Brui- nisse: 9.30 en 3.30 ds. Mars man; Dreischor: 10 ds. Kal mijn; Eikerzee: 10 ds. Tons- beek; Haamstede: 9.30 dhr. Bolijn; Kerkwerve: 10 ds. v. d. Grift; Nieuwerkerk: 10 ds. Westerhof; Noordwelle: 9 ds. Enklaar; Noordgouwe: 10 ds. ten Cate; Ouwerkerk: 10 ds. Pijnacker Hordijk; Oosterland: 10 en 6 ds. v. d. Broeck; Renesse: Ned. Herv. kerk: 2.30 ds. v. d. Grift; Evange lisatie: 7 dhr. Bolijn; Seroos- kerke: 7 ds. v. d. Grift; Sir- jansland: 10 en 6.30 dr. Ja cobs; Zierikzee: Nieuwe kerk: 10 ds. v. d. Poel (op. bel.); kleine kerk: 10 ds. Knijff (H. D.); Zonnemaire: 2.30 ds. Tonsbeek; Oud-Vossemeer: 10 en 2.30 ds. Goverts; Poort vliet: 10 leesd., 2.30 ds. Vroeg- indeweijScherpenisse10 leesd.; 2.30 ds. Kooreman; St. Annaland: 9*30 en 2 cand. Verwelius; Stavenisse: 10 ds. Kooreman, 6 leesd.; St. Maar tensdijk: 10 en 2.30 ds. de Bres; Tholen: 10 ds. Vroegln- deweij; 3 ds. de Lint; St. Phi- lipsland: 10 ds. de Lint, 2.30 leesd. Geref. kerk. Brouwershaven: 11 in de kerk, 3 lokaal achter de kerk, stud. Brilman; Bruir nisse: 11 en 5 ds. Bremmer; Haamstede: 10 en 6.30 ds. v. Swigchem; Nieuwerkerk: 10 en 6 cand. Le Grand; Ooster land: 9.30 ds. Bremmer, 2.30 ds. Greving; Scharendijke: 10 en 2.30 cand. v. Netten; Zierikzee: 10 en 6 ds. Gre ving; Zonnemaire: 10 en 2.30 dhr. Aalbersberg; Oud-Vosse meer: 10 en 2.30 ds. Vreug- denhil; Poortvliet: 10 en 2.30 dhr. Vingerling; Tholen: 10 en 5 dhr. Couvé. Geref. gem. Bruïnisse: 1.30 en 6.30 leesd.; Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 stud. Hage- steijn; Oosterland: 10, 2.30 en 6 leesd.; Zierikzee: (St. Dordusstr.) 10, 2 en 6 leesd.; Haamstede: 10, 2.30 en 6 leesd.; Poortvliet: 10 en 2.30 ds. Visser, 6 leesd.; Scherpe nisse: 10 en 2 leesd., 6 ds. Visser; St. Annaland: 9.30, 2 en .5.30 leesd.; Stavenisse: 9.30, 2.30 en 6 leesd.; Tholen: 10, 2.30 en 6.30 leesd.; St. Philipsland: ds. Blok. Oud Geref. gem. Bruinisse: 9,30 en 3 leesd.; Oosterland: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Zie rikzee: (L. Nobelstr.): 10, 2 en 6 leesdienst; St. Maartens dijk: 10, 2.30 en 6 leesd. Chr. Geref. kerk. Zierikzee: 10 en 6 ds. Hoogendoorn; Oud-Vossemeer: 10, 2.30 en 6.30 leesd.; Tholen: 10 ds. v. Leeuwen, 2.30 leesd., 6.30 ds. v. Leeuwen. Evang. Luth. kerk. Zierik zee: 10 ds. Pabon. Leger des Heils. Zierikzee: 10 Heiligingsdienst, 7 Verlos singssamenkomst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedeisende gevallen zijn Zondag 15 Juni bereik baar voor Tholen, Oud-Vos semeer, Nieuw Vossemeer en St. Philipsland, mevr. Linden- berghKlooster, arts te Oud- Vossemeer en de heer Bruyn- zeel, arts te St. Philipsland. Voor Breskens, Groede en Schoondijke is te bereiken de heer Eggink, arts te Schoon dijke, tel. 6; voor Sluis, Cad zand en Zuidzande heeft dienst de heer Timmer, arts te Cad zand, tel. 25, terwijl voor Aardenburg en Oostburg dienst doet de heer de Hullu, arts te Aardenburg, telef. 24. TRIBUNAAL GOES B. J. Kindt, landbouwer te Hoek, die Woensdag als eer ste voor het tribunaal te Goes terecht stond, was niet alleen lid der N.S.B. en N.V.D. ge weest maar ook buurtboeren- leider van de landstand. On der bedreigingen had hij ge tracht zijn vader en zoon te bewegen lid te worden van de N.S.B. Aan kameraad Mus- sert had hij geschreven over de anti-N.S.B.-gezindheid van het gemeentepersoneel te Hoek en als landwachter had hij controle op persoonsbewij zen uitgeoefend. Beschuldigde verklaarde overspannen te zijn geweest en trachtte alles te ontkennen en wikkelde zich in een war net van leugens. Hij was heel Sigaren kunt u droog houden door ze in een blikje te bewa ren met een stukje onge bluste kalk. erg dom en wist van de prins geen kwaad. Ja, zo dom was hij, dat hij op een vraag van mr. Vlaming over de verra- dersbrief antwoordde, dat zijn verdediger van deze zaak meer wist. Een zeer merk waardig feit. Toch slaagde de verdediger, mr. Terwoert, er in, enkele lichtpuntjes naar voren te brengen en hij vroeg dan ook de verbeurdverkla ring, waartegen Kindt in be roep was gekomen, indien mogelijk, te laten vervallen met het oog op de financiële toestand van de beklaagde. FIAT GEWEIGERD. De 26-jarige typiste M. M. Eggermont uit Hulst, is enige tijd geleden voor de Kamer te Terneuzen geweest en het vonnis bevatte toen o.a. 6 maanden internering, doch daarop is het fiat geweigerd en zoo kwam zij Donderdag nu weer te Goes voor en hoorde daar voorlezen, dat zij collectante voor Winterhulp is geweest; dat zij omgang met Duitse militairen had. zich verloofde met een Duit se onderofficier, 6 of 7 weken bij zijn ouders te Berlijn ging logeren en eerst als typiste en daarna als fabrieksarbeid ster te Hamstette in Oosten rijk werkzaam is geweest. De verdediger, mr. van Son. wees op het door hem ingediend bezwaarschrift en bepleitte mede op de daar in neergelegde motieven clementie voor zijn cliënte. UITSPRAKEN. C. J. Korsten, 45 j., electri- ciën te Zierikzee: veroordeeld tot de tijd in voorintern, door gebracht, 25.000.—- boete en ontz. rechten. In de zaak tegen A. v. Gy- sel, electriciën te Hulst zal het onderzoek bulten de zitting worden hervat. Burgerlijke stand ST. PHILIPSLAND. Bevallen: S. C. Verwijs Noorthoek, d.; N. J. Geense van Oeveren, d.; H. C. van HerkVerstrate, d. Getrouwd: A. M. Noorthoek, 27 j. en C. J. Labruyère. 26 j.; W. van der Reest. 23 j. en M. P. van Hoeve, 20 j.; C. Maas, 23 j. én J. C. van de Velde. Overleden: P. W. Stokman, 2 maanden. AARDENBURG. Bevallen: M. Ballegeer Bauwens, z.; A. M. de Croock Marteijn, d.; I. M. Paridaen Waterloos, d.; E. Dhondt van Bellegem, d. Getrouwd: H. Ameloot. 37 j. en A. M. L. Buyck, 34 j.; A. P. J. van Vooren, 26 j. en M. C. van de Vijver, 24 j.; F. G. C. M. van Dongen, 30 j. en C. N. M. Lannoye, 32 j.; M. A. van dp Voort, 26 j. en J.f van de Bussche, 29 j. Overleden: Levenloos, kind van E. Vermeire en R. S. Roeds. HAAMSTEDE. Getrouwd: J. J. van Leeu wen, 34 j. en C. L. Zijta, 30 j. BevallenJ. M. Feliusv. d. Weele, z.; M. Kik—Ver ton, z.; M. KostenHanse, z.; J. F. VerboomGeleijn- se, z. Radioprogramma's Zondag. Hilversum L 8 Ber. 9.30 Men vraagt.... en wij draaien. 11.35 Malando en zijn tango-rumba-orkest. 12.05 Symphonische marsen. 12.05 Het Zwols Mannenkoor. 13 Ber. 13.15 The Romancers. 13.50 De Spoorwegen spreken. 14 New light Symphonie or kest 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Het Radio Philh. or kest 15.30 Filmpraatje. 16.40 Reportagedienst met sport flitsen. 17 Mannenkoor. 17.30 Ome Keesje. 18 Ber. 19 Kerk dienst uit de Doopsgez. kerk te Hilversum. 20 Ber. 20.15 Aansluiting met het Kurhaus. 21.15 Hersengymnastiek. 21.50 Pierre Palla, orgel. 22.30 Waltztime. 23 Ber. Hilversum II. 8 Ber. 8.25 In leiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis in de kapel van het Aartsbis schoppelijk Klein Seminarie te Apeldoorn. 10 Kerkdienst uit de Chr. Gcr. kerk te Broek op Langendijk. 11.30 Liederen na de kerkdienst, 12.15 In 't Boeckhuys. 12.30 Lunchcon cert. 13 Ber. 13.20 Vervolg lunchconcert 14.05 Rudolf Baumgartner, viool en Jan Nederpelt, piano. 14.30 Matiné Kurhaus, concert. 16 Lichte orkestmuziek. 16.30 Ziekenlof in de kerk van de H. Drievul digheid te BloemendaaL 17 Zang en kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Bussum. 18.30 Orgelspel v. Feike Asma. 19.30 Ber. 20.15 De Zilvervloot 21 Kareol septet. 22.30 Ber. Maandag. Hilversum I. 7 en 8 Ber. 9.15 Kamermuziek. 10.20 De Regenboog. 11.15 Liederen van Robert Franz en Richard Strauss. 12. Orgelspel door Johan Jong. 12.35 Jan Vogel en zijn accordeon-or kest. 13 Ber. 14 Viool-recital. 15.30 Operette-fragmenten. 16 Leon Combe, bariton en Rut- ger Schoute, piano. 16.30 „Mo zart op reis naar Praag", no velle. 17.30 André Kostelanetz en zijn orkest. 18 Ber. 18.30 Ned. Strijdkrachten. 19 The Ramblers. 20 Ber. 20.15 Ka merorkest. 21.45 Metropole orkest. 22.20 Jos D'Hondt, cla rinet en Jean Antonietti, pia no. 23 Ber. Hilversum n. 7 en 8 Ber. 9.50 Werken van Georges Bi- zet. 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers. 12.05 Fragmenten uit „Rosamunde". 12.30 Bach- cyclus. 13 Ber. 13.15 Mando- linata. 14.20 Middagconcert 15.30 Gesare-trio. 16.45 Alt viool-recital door Klaas Boon. 17.15 Zangplaten. 18.05 Hon gaarse Rhapsodie no. 6. 18.15 Giaconda-ensemble. 19 Ber. 19.45 Gram. 20 Ber. 21.45 Het Nederlands strijkorkest Weerbericht WEINIG VERANDERING. Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Windstille, koude nacht. Morgen .overdag tot matig toe nemende wind tussen Noord en Oost. In de Noordelijke pro vincies opnieuw overtrekkende wolkenvelden, waardoor de temparatuur vrij laag blijft. In het overige gedeelte van het land. naar het Zuiden af nemende of dunner wordende bewolking met vrij veel zon. Slechts weinig hogere tempe ratuur. HOOG EN LAAG WATER VLISSINGEN. Zondag is het hoog water om 11.09 en 23.30 uur (1.69 en 1.59 -f- NAP)laag water om 5.01 en 17.21 uur (1.92 en 1.75 NAP). Maandag is het hoog water om 11.59 uur (1.89 -f N.A.P) laag water om 5.57 en 18.17 uur (2.07 en 1.94 N.A.P. ZIERIKZEE. 15 Juni 0.40 v.m. 12.34 n.m. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laagwater Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. 16 Juni 1.05 v.m. 13.36 n.m. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laagwater Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 4.19 uur en gaat zij onder om 21.01 uur. De maan komt op om 2.22 uur en gaat onder om 16.45 uur. Maandag komt de zon op om 4.19 uur en gaat z|j onder om 21.02 uur. De maan komt op om 2.40 uur en gaat onder om 18.12 uur. BEURSOVERZICHT WEER ENIGE ACTIVITEIT. Kalm koersverloop. De Effectenbeurs had gis teren over het geheel geno men een kalm verloop, doch daar in enkele hoeken tame lijk druk werd gehandeld, werd daardoor op de markt toch nog een cachet van acti viteit gedrukt. De stemming was goed prijshoudend en de hoofdkoersen waren over het algemeen gelijk of iets hoger, vergeleken met de vorige slot- prijzen, maar wat deze hoofd koersen aangaat, zat er toch niet veel tekening in de markt en door de Scheep- vaartaandclen werd zelfs een uitzondering gevormd, want de hoofdkoersen van deze pa- Ïüeren waren merendeels iets ager. In de vrije handel bleek de attentie in de eerste plaats uit te gaan naar Koninklijke, die bij een hoofdkoers van 409% en een vorige slotprjjs van 409 even achteruit gin gen tot 408, maar daarna openbaarde zich weer vraag en kon een verbetering wor den waargenomen tot -111. De gehele markt ondervond hier van de invloed, want ook op de andere afdelingen legden de koersen, voor zover ten minste in het vrije verkeer gehandeld werd, een neiging tot verbetering aan de dag, waarbij de koersvariaties ech ter niet groot waren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21