i Lonen Zeeuwse landbouw Sport en wedstrijden 5 maanden hoogspanning Kcsppie en lief J BURGERLIJKE STANDEN J De beschikking der rijksbemiddelaars. f Hier volgen nog enige bij zonderheden over de beschik king van 28 Mei 1.1. waarbij .het college van Rijksbemid delaars de voor de Zeeuwse landbouw voor 1947'48 op gestelde collectieve arbeids overeenkomst goedkeurde en deze eveneens bindend ver klaarde voor de niet-georga- nfëeerde landbouwers en land- arh aiders. Ii»e algemene arbeidsvoor waarden zijn dezelfde als voor akkerbouw en veehouderij in het gehele land. Verder gel den de volgende algemene bepalingen: ten aanzien van losse arbeiders, die langer dan zes weken in dienst zijn, feldt een opzegtermijn van en minste 2 weken; de ar beidstijden zijn: voor arbei- ders-veeVerzorgers, bouw- en paardenknechts enz. 1 Mei 30 Nov. en 1 Mrt30 April 5 dagen 10 en Zaterdag 6 De werkgelegenheid. Op 31 Mei 1947 stonden ingeschreven 564 (23) perso nen, waarvan er 332 in de D.U.W. waren tewerk gesteld. Over de week eindigend 31 Mei 1947 werden 880 (10) personen geplaatst. Het aan tal overgebleven aanvragen bedroeg 5249 (312). De tussen haakjes geplaat ste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a. Walcheren: Bouwvakarbei ders, zetter, drukkers, leer ling-zager, kistenmakers, arb. conf. fabriek, slijper, loodgie ters, bankwerker, revolver draaier; electriciëns, smeden, zandvormers, hulp-lasser, naaimachine-monteur, auto monteur, leerling-monteurs, fabrieksarbeiders, winkelbe dienden, kraanmachinist, sto kers, brander, bewakers, on geschoolde arbeiders, verze- kerings-agent, wasserij-arbeid sters, naaisters, arbeidsters metaalfabriek, arbeidsters sierkunst-atelier, winkeljuf frouwen, typisters, kraamver zorgster, gediplomeerd ver pleegsters, huishoudelijk per soneel. Zuid-Beveland. Aankomende arbeiders drukkerij, drukkers, zetters, stoffeerders, bouw vakarbeiders, zeilmaker, was- serijpersoneei, smeden, auto monteurs, bankwerker fa brieksarbeider, electriciens, verwarming-monteurs fitter- electricien, stoker, boekbinders, arbeiders melkfabriek, kok, arbeiders conservenfabriek, landarbeiders, tuinbouwarbei- ders, boomkwekerij-arbeiders, vertegenwoordiger, magazijn bediende; loopjongen, kantoor personeel, ongeschoolde ar beiders, kousenreparatrice, pedicure, wasserijpersoneel, winkeljuffrouw, kantoorper soneel, huishoudelijk perso neel. Tholen: Bouwvakarbeiders, kleermaker, auto-monteur, bakkersknechts, landarbeiders, schippersknecht. Schouwen-Duiveland: Bouw vakarbeiders, schoenmaker, wagenmaker, lijnwerkers, sme den, aankomende molenaars knecht, landarbeiders, leer ling kellner, hotelbedienden, huishoudelijk personeel. Zeeuwsch-VlaanderenBouw vakarbeiders, meubelmakers, stoffeerders, leerling-kapper, leerling-schoenmaker, schoen maker, schoenmakers, auto- mouteur, loodgieters, electri ciens, bankwerkers, draaier, smeden, analist, machinist, stokers, handvormers,, elec- trisch-lasser, textielarbeiders, landarbeiders, loopjongen, transportarbeiders, kantoor bedienden, ongeschoolde ar beiders. kapster, naaisters, textielarbeidsters, kookster, serveersters, verkoopsters, reizigster, kamermeisje, kan toorbediende, huishoudelijk personeel. uur en 1 Dec.29 Febr. reap. 9 en 5 uur en overige ar beiders: 1 Mei30 Nov. en 1 Mrt.30 April 5 dagen 9 en Zaterdag 5 uur en 1 Dec. 29 Febr. resp. 8 en 4 uur per dag; voor arbeiders-vee verzorgers, bouw- en paar denknechts indien zg nimmer in accoord werken 1 Mei 30 Nov. en 1 Mrt.30 April 40 en 1 Dec.29 Febr. 32.50 per week met voor opperknechts en met hen ge lijkgestelde rijknechts als emolument 15 Hl. consump tie- en 10 Hl. krielaardappe- len en overige arbeiders: vakarbeiders 64 cent en on geschoolden 60 cent per uur; voor bijzondere werkzaamhe den: kunstmeststrooien met de hand 15 cent per uur of per baal extra, sproeiwerk- zaamheden a. landbouw 5 cent en tuinbouw en fruit teelt 15 cent per uur extra; dorsen bij eigen garnituur (uitgezonderd Dec., Jan. en Febr.) en behulpzaam zijn loondorsen 10 cent per uur extra; voor kost en inwoning inw. arbeiders aftrek van 10 per week; voor bezit van diploma voor melken en tractor-chauffeur 1 per week extra; le knechts: tot 40 ha 1 en boven 40 ha. 1.50 per week extra en voormannen resp. 1.50 en 2 per week extra; voor gebruik van dienstwoning af trek van 3 per week en voor aardappelland een huur van 3 per are. Op onze kantoren te Middelburg, Vlissingen, Goes en Oostburg liggen ter inzage passagierslijsten van het m.s. „Nieuw Hol land", dat op 19 Juni te Amsterdam wordt ver wacht. Kerknieuws GENERALE SYNODE DER NED. HERV. KERK. In bespreking kwam het rapport betreffende aanwijzin gen voor gemeenten en archi tecten, ten gebruike bij het ontwerpen en bouwen of res taureren van hervormde kerk gebouwen. De generale synode nam de betreffende aanwijzingen aan, met het verzoek, dat de Raad voor Kerk en Eredienst een nadere toelichting daarop geeft. Het moderamen werd gemachtigd namens de gene rale synode dit aan de kerke raden en bouwmeesters toe te zenden. De zittingen werden geslo ten door de praeses. NED. HERV. KERK. Beroepen te Leidschendam G. H. J. Harsman te Brulnis- se; te Tholen (vac. J. Bate laan) B. Eysenga .te Noorde loos. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Koudekerke J. Snoey te Huizen. OUD-GEREF. GEM. Bedankt voor St. Philipsland Joh. v. d. Poel te Giessendam. RUSLAND EN DE OLYMPISCHE SPELEN. De eerste zinspeling in de Sovjet-pers op een mogelijke deelneming van Rusland aan de Olymp. Spelen van 1948 vindt men in een artikel van de kolonel-generaal van de luchtvaart Gromof in „Sovjet- sport". Gromof, die lid was van de- Russische parlemen taire delegatie welke onlangs Londen bezocht, schrijft in de volgende voorzichtige termen over een gesprek dat hij had met Lord Burghley: „Burgh- ley zeide dat het hem een vreugde zou zijn de Russische athleten te verwelkomen in de Int. Amateur-Athletiek- Federatie, waarvan hg presi dent is, en dat hjj van zijn kant alles zou doen om dit mogelijk te maken. Vervol gens overhandigde Lord Burghley mij enkele program ma's van de Olympische Spe len, daarbij verklarend dat het hem hoogst gewenst voor kwam dat Russische sport mensen aan de spelen van 1948 zouden deelnemen". VOETBAL 14 SEPTEMBER BEGINT DE NIEUWE COMPETITIE. De competitie voor het sei- soen 19471948 zal in afwij king met een vroeger gedane mededeling aanvangen op Zondag 14 September 1947. Op verzoek van beide ver enigingen kunnen wedstrijden uit het programma worden gelicht en worden vastgesteld op 7 September 1947. BOKSEN QUENTEMEYER BLIJFT KAMPIOEN. In de Apollohal te Amster dam heeft Willy Quentemeyer in een titelgevecht tegen de uitdager Pierre Doorenbosch de kampioenstitel halfzwaarge- wicht van Nederland behouden. In de vierde ronde van het ge vecht, dat zeer hard doch wei nig fraai was en waarin de boksers herhaaldelijk meer worstelden dan boksten, kreeg Doorenbosch een oogwonde, waarna hg op doktersadvies de strijd moest staken. De partij was tot zover vrijwel gelijk opgegaan. KORFBAL KORFBAL UITSLAGEN. Ie Klasse: Togo IMadjoe I 44; Volharding ISeol- to I 0—3. He Klasse A: Swift II— Vitesse 2—1; S.I.W.—D.K.C. I 1—2. lie Klasse B: 's Merdiek Luctor af gel; Volharding II •Unitas 0—2. Hle Klasse A: TovosTop af gel.; Swift HI—Dios TL 1— 2; SinotoMadjoe II 21. Hle Klasse B: VopoKats 0—0; Dios H—V.Z.O.D. 0— 11. nie Klasse C: Fiat IIW. H.S. 1—2. IHe Klasse D: Scampolo Groede uitgest.; B.K.C. Et—; Fortuna 42; ZuidzandeV. K.V. II niet opgek. WANDELSPORT AFSTANDMARS IN W. ZEEUWS-VLAANDEREN Zondag 22 Juni zal een afstandsmars gehouden wor den door de plaatselijke V. V. V. te Sluis. De route loopt van de Kade te Sluis, waar het startbureau gevestigd is naar Zuidzande, vandaar via Cadzand, Cadzand-Haven en Retranchement naar Sluis te rug. Bij de aankomst aldaar zullen de deelnemers met een nummertje muziek plechtig worden binnengehaald. Deelnemers en groepen kunnen zich nog opgeven bg het secretariaat V.V.V. te Sluis. DE WANDELTOCHTEN VAN „ACHILLES". Voor de nationale wandel tochten, welke de Middelburg se gymnastiek- en athletiek- vereniging „Achilles" a.s. Za terdag en Zondag organiseert, hebben zich reeds 375 deelne mers aangemeld. Behoudens verschillende wandelclubs en sportverenigingen hebben o.m. met een groep ingeschreven de Middelburgse Politie, de Rijks verkeersinspectie, de P.Z.E.M., e.a. De afstand der parcoursen bedraagt 15, 20 en 30 km. Een groot aantal prijzen werden voor deze tochten be schikbaar gesteld, waaronder van de Burgemeester van Mid- rjEERD ADEMA 60 „Om tien uur?" vroeg Hans verbaasd. „Dan is de zaak gesloten en is iedereen weg", legde juf frouw Giesela uit, „we zouden dan rustig..." „U vergeet de nachtwaker", zei Hans. „Die zal geen bezwaar ma ken", dacht juffrouw Giesela, „hij kent u toch en wanneer u hem uitlegt, dat wij moeten overwerken..." Hans van Linschoten dacht een ogenblik na. Het was streng verboden na de offici ële werktijd nog op het kan toor aanwezig te zijn en juist op de dag, dat hij verantwoor delijk was voor de afsluiting, vond hij de geschiedenis bui tengewoon onaangenaam. Daartegenover stond, dat het meisje blijkbaar in grote ver legenheid verkeerde, in een zo grote angst, voor een fout ver antwoordelijk te worden ge steld. dat zij haar gereser veerdheid volkomen had verlo ren. Zij leek plotseling ont dooid, leunde bij het spreken met haar arm op zijn schouder en keek hem met haar mooie ogen zo veelbelovend aan, dat hij zijn weerstand voelde bre ken. „Juffrouw Gie... Giesela", stamelde hij verward, terwijl hij onwillekeurig zijn armen naar haar uitstrekte. Zij week terug en maakte een afweren de beweging. 69. De maat nam een ontzettende sprong en redde zich op de Kraak. Dat is het toppunt! riep hg, stank voor dank! Wat een ellende, wat een misère in de wereld! Maar ik ben wil mgn leven lang niets meer met kat ten of honden of zo te maken hebben! Bah! Wat een narigheid! De goede Kraak stoomde intussen de wgde zee op en Skor bleef een beetje er nu nog net goed afgekomen en ik bedroefd alleen op de kade staan. En dit is dan het einde van dit verhaal. Als je soms niet gelooft, dat het echt gebeurd is, moet je maar aan Kappie zelf vragen. De Kraak ligt op het ogen blik in Tjijutkum. delburg, de V.V.V., de Stich ting Nieuw Walcheren, het K.N.P.V., enz. Zaterdagmiddag: om 3 uur zal op de Markt het vertrek sein worden gegeven door de Burgemeester van Middelburg. Zondagavond zal in de grote zaal van het Schuttershof de prijsuitreiking plaats vinden, waarna besloten wordt met een bal. De jury is samengesteld uit de heren P. C. de Hamer, M. J. Lous, K. de Vries en A. Imanse. DAMMEN KELLER—GHESTEM WEER REMISE. De tiende partij tussen Kei ler en Ghestem eindigde na 63 zetten in remise. Ghestem speelde met wit. De stand is thans 119 in het voordeel van de Fransman. DUIVENSPORT WEDVLUCHTEN. De vereniging van postdui-, venhouders „de Voorwaarts", te Arnemuiden hield een wed vlucht uit Noyon. De uitsla gen luiden: 1. K. v. Belzen; 2. gebr. Schroevers; 3. F. Siereveld; 4. F. de Ridder; 5 en 6 B. v. Belzen; 7. C. de Nooyer; 8. G. de Nooyer; 9. C. v. Belzen; 10. H. de Meulmeester. Uitslag wedvlucht Com- piègne (Fr.), afst. 240 km., van postduivenver. „Zeelan- landia" te Middelburg: le, 6e en 8e H. Hooftman; 2e en 5e J. J. Snoep; 3e en 4e J. Geene; 7e J. Poelman; 9e D. v. d. Berg. Weerbericht BREKENDE BEWOLKING. Weersverwachting, mede gedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond. Zwakke tot matige naar Oostelijke richtingen draaien de wind. Afnemende bewol king en vrij warm. HOOG EN LAAG WATER Vrijdag is het hoog water om 9.04 en 21.26 uur (1.45 en 1.27 -f- NAP); laag water om 2.55 en 15.16 uur (1.78 en~1.44 NAP). ZON EN MAAN. Vrijdag komt de zon op om 4.20 uur en gaat zij onder om 20.59 u. De maan komt op om 1.54 uur en gaat onder om 14.12 uur. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. H. Glas, 53 j. en H. H. M. Koetsier, 49 j.; J. Philipse, 24 j. en A. E. J. Ardewgn- Ondertrouwd: G. C. Slim- men, 25 j. en J. Verstrate, 23 j.;, J. Minderhoud. 55 j. en J. A. Pootjes, 44 j. GetrouwdA. C. A. M. Jurgers, 46 j. en A. van der Linde, 44 j.; J. Boone 32 j. en Joh. P. Fransoo, 28 j.; L. Boller, 25 j. en St. Blaauw, 25 j. Getrouwd: F. Boone, 24 j. en A. J. C. Fraanje, 23 j.; W. C. A. Faase, 42 j. en G. F. van Hercules, 32 j.; Joh. de Jong, 28 j. en T. Rivière, 23 j.; W. Bosdijk, 55 j. en E. Joh. Klaas- se, 46 j.; P. J. Krijger, 26 j. en P- Aarnoutse, 20 j.; J. D. van den Berge, 27 j. en S. Bos- schaart, 24 j.; H. C. Baarens, 33 j. en A. van Aalst, 23 j. Bevallen: M. P. I. van den Broecke, geb. v. d. Putte, z.; G. Abrahamse, geb. Goede- gebure d.: M. Behage, geb. v. d. Werf. d.; M. Willem- se, geb. Huijbregtse, d.; C. Rozemond, geb. van Leest, z.; C. M. van der Welle, geb. Sturm, z.; H. A. Kuijs, geb. Kuppen, z.; L. Koops, geb. Groen, z.; S. Ton, geb. Geel hoed, d.; J. Wondergem, geb. Faase, z.; A. E. van Ame- rongen, geb. Visscher, z.; M. A. C. Poortvliet, geb. van Flierenburg z. Bevallen: M. MaljersVer- hage. z.; J. de Wolfvan Om meren, z.; C. Leeggangerv. d. Brink, d.P. W. de Ruijter Houkamp, d.; J. de Steur Bimmel, d.; A. de Schrijver Oors, z.; J. F. Zwemerde Voogd, z.; J. WentinkFru- maui d.; J. ArendseLouwer- se, d.;J. LuitwielerGrootjans, d.; C. Joossevan der Staal, d.; W. Woutersvan den Bos- ge, d.; M. Wissede Munck, z. R. Clumpkens—Hoogstra, d.; J. de Jong—de Trorje, d.; E. de VisserAppel, d. Overleden: D. Poelman, 65 j. geh. met J. v. d. Linde; J. A. van Moolenbroek, 18 d., z. v. J. v. Moolenbroek en C. Vermeulen; M. J. Be hage, 1 d., d. van J. Behage en M. van der Werf; J. Roe leven. 45 d., z. van A. W. J. Roeleven en M. C. Perrels; G. Tanker, 15 j., d. van M. Tanker en A. Verstrate; P. de Kegzer, 78 j., weduwn. van D. E. Goeman. BEURSOVERZICHT WOENSDAG KALME BEURSHANDEL „Vanavond", fluisterde zij, „als u... als je... me helpt. Ik zal om tien uur bij de ingang zijn". Hans voelde pijnlijk de twee strijd zgner gedachten. Hij stond op het punt zijn plicht te verzaken, waarbij hij zelfs gevaar liep zijn betrekking te verliezen met alle daaraan voor hem verbonden gevolgen. Anderzijds was de bekoring, welke van het wonderlijke meisje uitging zo groot, dat hij gevoelde zich daaraan niet te kunnen onttrekken. Hij liet zich willoos in de door haar aangegeven koers sturen en het enige wat hem restte, was de hoop, dat het gelukken zou de fout zo spoe dig mogelijk op te sporen en het kantoor te verlaten zonder de aandacht van iemand an ders dan de nachtwaker te hebben getrokken. Toen hg om tien uur bg de hoofdingang kwam, stond het meisje in een keurig mantel pakje op hem te wachten. Hans drukte op de nacht- schel en na enige tijd ver scheen de waker, die hij reeds enige malen in het gebouw had gesproken en die hem aan de andere zijde van het geslo ten hek rustig aanhoorde. „Komt u maar aan de ach terkant", zei hg, „dan zal ik u binnenlaten". Hans van Linschoten en juf frouw Giesela liepen het blok om en werden in een zijstraat opgewacht door de nachtwa ker, die een binnendeur ontslo ten had en hen voorging door verschillende lokalen tot zij de deur van het kantoor bereik ten. „Eigenlijk mag ik u niet bin nenlaten", zei hij, „maar ik vernacht, dat u er niet over zult spreken." „Heeft u alleen de sleutels van deze zgdeur" informeerde Hans, die door de thans ledige en schemerige verkoopruimten liep met het gevoel, dat hij in een sterfhuis was terecht ge komen. „De directeur heeft er ook een", zei de nachtwaker, „en bovendien meneer Protsinger, maar ik kan mij niet herinne ren, dat een van beiden hier 's avonds na tien uur geweest is." Hans liet de Hans liet de gordnne de straatzijde zakkei nen aan :en en draaide het licht aan. Hfl open de de kleine brandkast, con troleerde de daarin opgenomen bedragen en telde vervolgens met het meisje lange kolom men cijfers op tot hg moede loos werd omdat ook hjj de fout niet kon ontdekken. Juffrouw Giesela maakte de indruk volkomen uit haar evenwicht te zgn. „Veronderstel", zei ze, „ver onderstel, dat we 't niet vin den... dan heb ik morgen een kastekort van zestig gulden. Waar moet ik die zo gauw vandaan...? Zou u, ik bedoel kunt u... misschien voor een paar weken?" „Het spijt me", zei Hans be slist, „maar aan dat bedrag zal ik u niet kunnen helpen. Mgn positie is hier van die aard, dat ik nog geen gelegen heid heb kunnen vinden, iets van betekenis terzijde te leg gen." „Uw vrienden?" vroeg zg hoopvol. XWordt vervolgd) Stemming prijshoudend. De beurshandel te Amster dam droeg een kalm karakter. Reeds begin beurs kon worden vastgesteld dat er heel weinig orders waren. De stemming was overigens prijshoudend, maar de hoofdkoersen welke werden vastgesteld verschilden weinig of niet bij de vorige. Toen de vrije handel begon bleek onmiddellijk dat er niet veel lijn in de markt zat. De stemming was goed prijshou dend. De aandacht werd voor namelijk getrokken door ko-\ ninklijken, die vast in de markt lagen. De cultuurfondsen gaven nauwelijks affaire te zien. Voor diverse minder courante industrieaandelen bestond eni ge vaag. De bankaandelen wa ren onregelmatig. Hoewel in Indische banken nog het nodi ge omging, was de animo toch sterk bekoeld. De Amerikaanse markt was stil en iets hoger, in overeen stemming met de koersont wikkeling in Amerika. Op de beleggingsmarkt was heel wei nig te doen. De Ned. staats papieren waren goed. 1.300.000 radio-luisteraars. Op 1 Juni j.l. bedroeg het aantal aangegeven radio-toe stellen in Nederland 812.836 tegen 786.269 op 1 Mei. Het aantal aansluitingen op het rijksradio-distributienet be droeg op 1 Mei 479.121 tegen 477.372 op 1 April j.l. Overleden: W. C. Jasperse, 1 j., d. van P. J. Minderhoud; S. A. Lijnse, 47 j., geh. met A. Ovaa; D. Oudshoorn, 59 j. on gehuwd; L. Meijer, 53 j., geh. met A. v. d. Kleijn; J. J. Flip- se, 87 j., geh. met M. Sturm. WESTKAPELLE. Bevallen: A. de WitteMin derhoud, d.; J. HegtPeene, z.; K. BrasserLievense, d.; J. VerhageBrouwers, d.; L. HengstHegt, d. Ondertrouwd: J. Huibregtse, 34 j. en L. Huibregtse, 31 j.; W. Bimmel, 29 j. en A. Hui bregtse, 23 j.: K. Wouters, 22 en L. Schoe, 22 j.; A. de 3otter, 38 j. en J. Toutenhoofd, 40 j. Getrouwd: A. Gabriëlse, 20 j. en M. Gabriëlse, 21 j.; P. v. d. Welle, 30 j. en E. Minder houd, 26 j.; A. Louwerse, 27 j. en A. Hengst, 23 1. Overleden: Jakob, 1 j. en Leuntje, 5 j., z. en d. v. S. Min derhoud en J. Roelse; M. Hui- bregsen, 75 j. OOST- EN W.-SOüBURG. Bevallen: L. C. Reijnhout Midavaine, z.; 9. de Landme terDavidse, d.; N. Flipse Duvekot, d.; M. RiekwelSo- hier, d.; M. de BuckLorier, d.; A. P. Ovaa—Parapat, z.; A. MelseJasperse, d.; C. LousBugs. z.; S. Geldof Wattel, z.; J. J. Mijnsbergen van Eek. z. Ondertrouwd: M. Provoost, 29 j. en J. de Visser, 26 j.; J. Mosterdijk, 22 j. en C. P. van der Meei', 23 j.; J. C. Zweedijk, 54 j. en M. Brouwere 25 j. Getrouwd: J. Koole. 28 j. en A. Sturm, 22 j.; J. A. van der Meer, 26 j. en H. van de Vel de, 23 j.; M. Koole, 25 j. en E. N. Arendse, 26 j.; M. Provoost, 29 j. en J. de Visser, 26 j. Overleden: N. P. Adriaanse. 50 j., echtgen. van P. O. Wis se; J. Dekker, 63 j., echtgen. v. J. Bakker: W. LÜgtenbürg, 28 j., ongehuwd. SEROOSKERKE. Bevallen: N. S. WattelLou werse. d.; T. KooleDuvekot, z.; S. MeijersMaljaars, d.; J. AlsmaJakobsen, z. Ondertrouwd: P. Stroo, 33 j. en M. W. C. Megers, 31 j.; W. den Herder. 26 j. en D. Chrlsti- aanse, 25 j.; A. van der Weele, 32 j. en M. Jakobsen, 27 j. Getrouwd: M. Jobse, 23 j. en J. de Visser, 25 j.; J. Jacob- sen, 23 j. en A. Thomann, 22 j. AAGTEKERKE. Geboren: C. Bosselaarde Buck, z.; J. Maljaars—de Vis ser, z.; P. KoddeKesteloo, d. Ondertrouwd: M. Reinhoud, 56 j. en J. Wisse, 5S j. Overleden: H. Maljers, 65 j. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Fiducia J v. Huil, Zwerver v. Zee. Vertrokken: Frean n. Streur, v. Gelder n. Kopenha gen, Junior n. West-Hartle- pool, Fiducia J n. Antwerpen. Gepasseerd n. Antw.: Eems v. R'dam, Oud-Beijerland v. R'dam, Amigo v. Colchester. Gepasseerd v. Antwerpen: Roelf n. Lissabon, Egmond n. Santos, Axeldijk n. Menigo, Hedel n. Montreal. DE ZONNEKLEP. Dit zonneklepje kan iedere huisvrouw gemak kelijk maken van een stevig stuk papier, dat geknipt wordt naar het aangegeven model en dat aan de achterzijde met een fleurig lint bijeenge bonden wordt. Vooral voor strandgebruik zijn deze petjes aardig en wanneer ze stuk gaan is dat geen ramp, want in v\jf minuten maakt men weer een nieuwe zonne- klep. Officieele Publicaties. MIDDELBURG. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT WEGENS BROEDERDIENST. Voor de lichtingen 1944, 1947 en 1948 gelden de vol gende bepalingen. Aan wie vrijstelling wordt verleend: 1. De vrijstelling wordt ver leend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, die die nen of gediend hebben bfl de landmacht, Wj de zeemacht of b(j de overzeese weer macht. 2. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broeder, die vóór het onder punt 5 vermeld tijdstip: a. ten minste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of b. ten gevolge van een in 1946 of 1947 verleend uitstel van eerste oefening nog niet ofnog geen 30 dagen in wer kelijke diens tis geweest, of c. in het genot van mili tair pensioen is gesteld, of d. gedurende zgn verblijf in werkelijke dienst is overle den. 3. Voor vrijstelling wegens broederdienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wettige halfbroe ders. 4. Het recht op vrijstelling moet behoudens het be paalde onder punt 5 be staan vóór de datum, waarop de belanghebbende ingeschre vene de eerste oefening aan vangt. 5. Voor de ingeschrevene van de lichting 1947, die reeds in werkelgke dienst is gekomen vóór de dagtekening van deze beschikking, moet het recht op vrijstelling be staan vóór 1 Juni 1947. 6. Als werkelgke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren is te werk gesteld bij een burger lijke tak van Staatsdienst. Indienen van de aanvraag. 1. Door of vanwege de in geschrevene, die voor vrijstel ling wegens broederdienst in aanmerking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag ge daan bij de burgemeester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is inge schreven. 2. Indien de aanvraag ge grond is op omstandigheden, die aanwezig zijn vóór 1 Mei 1947, moet de aanvraag ge schieden in de eerste helft van die maand. Ontstaan die omstandigheden na genoemde datum, dan behoort de aan vraag binnen 14 dagen na het ontstaan te worden ge daan. Gelijktijdig in dienst treden van twee of meer broeders. Indien twee of meer broe ders bestemd zgn om onge veer in dezelfde tijd in dienst te treden en twee andere broeders reeds dienen of ge diend hebben, kunnen belang hebbenden aan de Minister van Oorlog een verzoek rich ten om door vrijstelling van de dienstplicht wegens aan wezigheid van een bijzonder geval aan één of meer hun ner te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden be hoeven te dienen. De formulieren zijn vanaf heden verkrijgbaar (kamer 7). UITREIKING SCHOENENBONNEN. De distributiedienst kring Vlissingen maakt bekend, dat de uitreiking van schoenen bonnen aan personen, wier stamkaartnummer eindigt op een 3 en die in het bezit zijn van een inlegvel, waaraan zich de bon 613 bevindt, in aanmer king kunnen komen voor een schoenenbon naar keuze. Voor de inwoners van Biggekerke, Havendorp (Vlissingen). Kou dekerke. Meliskerke, Ritthem, Souburg, Vlissingen, Westka- pelle en Zoutelande zal deze uitreiking geschieden op: 16 Juni Koudekerke van 9— 12 en 24 uur; 16 Juni Sou burg van 912 en van 24 uur; 17 Juni Biggekerke van 1.304 uur; 17 Juni Haven dorp van 912 en van 24 uur; 18 Juni Meliskerke van 912 uur; 18 Juni Westkapel- le van 912 en van 24 uur; 19 Juni Zoutelande van 912 uur; 19 Juni Ritthem van 9 12 uur: 19 Juni Vlissingen van 912 en van 24 uur, letters A t.m. L, loket 4; 20 Juni Vlissingen van 912 en van 24 uur, letters M t.m. Z, loket 4. Gelijktijdig met deze uitrei-» king zal aan kinderen, gebo ren in de maand Juni van één der jaren 1932 t.m. 1945, alsmede kinderen, ge-< boren in dc maand Aug. 1946, die in het bezit zijn van een inlegvel GC, GD en GE. waar aan zich de bon 604 bevindt, een schoenenbon worden uit gereikt, echter niet naar keu- Rad ioprogramma's VRIJDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9 Gram.; 10.20 De Regenboog; 11.30 Grace Moore, zingt; 12 Pierre Pal- la, orgel; 12.35 The Skymas- ters; 13 Ber.; 13.15 Het Re- nova Septet; 13.45 The Mills Brothers; 14 Kookkunst; 15.10 Verzamelde gedichten H. Marsman; 16 Vaudeville-or kest; 17 Orgelconcert; 17.30 Muzikaal Babbeltje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strgdkr.; 20 Ber.; 20.05 Duettenvoordracht; 21 Men vraagten wjj draai en; 22.15 Swing en sweet uit Hollywood en 52nd street; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 11 De Zonnebloem; 12.30 Staf muziekkorps; 13 Ber.; 13.20 Vervolg Staf muziek-» corps; 14 Edwin Fischer, pi ano met het Londens Phil-» harmonisch orkest; 15.10 Koorzang; 15.40 Bont allerlei; 16.45 Omroeporkest; 18 Amu sementsorkest; 19.15 Wo ning-inrichting in deze tijd; 20 Ber.; 20.12 Kurhausconcert uit Scheveningen; 21.30 Bel gisch vocaal kwartet; 22.30 Door de opsporingsdienst werd vastgesteld, dat op brjna alle aardappelvelden in de om geving van Emmerich colora- do-kevers zijn neergestreken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3