Ramadier wil niet wijken Krantenbezit Politieke crisis in Oostenrijk? UIT DE PROVINCI kan onteigend worden ZUID-BEVELAND Watervoorziening op Schouwen-Dui veland STAKINGSGOLF B RE1DT ZICH UIT.. Besprekingen mislukt. Do Franse minister-presi dent, Paul Ramadier, heeft Dinsdagavond in een uiteen zetting voor de nationale ver gadering opnieuw de nadruk gelegd op de vastbeslotenheid van de regering om haar ge zag te handhaven en niet tot onderhandelingen over te gaan onder de druk van stakingen by openbare diensten. Ramadier verwierp het denk beeld van een krachtmeting tussen de regering en de ge organiseerde arbeiders, doch hij aanvaardde een meting van wijsheid, en hij deed een be roep op de wijsheid van de ar beidersklasse in dit ernstige uur, „als op dit ogenblik de regering onder bedreiging zou weigeren de verantwoordelijk heid te aanvaarden - voor het handhaven van haar gezag zou dit betekenen dat wij afstand deden van de republiek," aldus De zaak „Vrij Nederland". Voor het bijzonder gerechts hof te Amsterdam werd Dins dag opnieuw de zaak behan deld tegen enkele medewer- kers van het illegale blad „Vrij Nederland", die na hun arrestatie in 1943 tegenover de Duitsers hadden doorge slagen en die daardoor schul dig waren aan tal van ar restaties. Tegen de broers Jan er Tom Lohman eiste de procu reur-fiscaal resp. 2',4 j. rijks werkinrichting en 5 jaar met aftrek van voorarrest. Tegen Monhof werd 1 jaar voor waardelijk met een proeftijd van 5 jaar; tegen Beenen werd de eis van 20 jaar ver laagd tot 15 jaar. 24 Juni a.s. zal het Hof uitspraak doen. Nederlandse zwemsters naar Amerika. De Kon. Nederlandse Zwem- bond heeft het programma van de Amerikaanse Zwem- bond voor de Nederlandse zwemsters, die ter gelegen heid van het eeuwfeest van 't stadje Holland in Michigan, uaar de Verenigde Staten zou den gaan, goedgekeurd. Nel van Vliet en Iet Kostervan Feggelen zullen op 25 Juli met het ss „Westerdam" naar New York vertrekken. ONTVOERDE POLITIE AGENTEN GEVONDEN. De uit een zwembad nabij Tel Aviv ontvoerde Engelse politie-agenten zijn door een militaire patrouille in de na bijheid van Tel Aviv terug gevonden. VOETBAL K.N.V.B., afd. Zeeland. UITSLAGEN. Zaterdag 2e Klasse: Rilland Bath II 4—1; Arnemuiden II— Kapelle I 4—3. Res. Ie Klasse A: Yerseke IIZeelandia H 11—0. Res. Ie Klasse B: Aarden burg HOostburg II 44; Sluiskil H-Hoofdplaat H 6—0; Steen H—Hulst H 3—1. 2e Klasse A: De Zeeuwen Hl —Goes IH 02. 2e Klasse C: Zonnemaire n —Schouwen II 21. 3e Klasse A: Domburg I Vlissingen IV 73; RSC IH EMM IH 3—5; EMM HI— RCS m 2—6. 3e Klasse B: Hontenisse m —Koewacht III 4—1; Honte nisse IV—Sluiskil IH 2—4; Terneuzen IVSteen IH 41. Juniores: BiervlietDe Zeeu wen 41. GOESOVERMAAS 1—2. De voetbalclub Goes speelde Zondagavond een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Rot terdamse 2e klasser Over maas. De wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor de gasten. (Ingezonden mededeling) REISÉTUI'S. Wij brengen U een zeer han dig reisétui, gemaakt van pri ma leder met Amerikaanse ritssluiting, buitengewoon practisch voor dames en he ren, een étui waar U op reis geweldig plezier van zult heb ben en de prijs, dat valt mee, slechts 4.95 gld. en natuurlijk koopt U het bij J O F I B B E Vlissingen Middelburg. (Ingezonden mededeling) Als Rheumatise pijnen U het leven vergallen dan is het hoog tijd een Kru- sehen-kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kru- schcn doet wonderen. In thee proeft ge er niets van, maar de weldadige werking doet zich spoedig voelen. Kruschen staat bekend om zijn stimulerende invloed op de boedzuiverende organen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger circule ren, onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten, ze worden regelmatig afgevoerd cn zo neemt Kruschen de oor zaak weg van die slopende rheumatise pijn. Weifel niet langer; begin Uw kuur dade lijk. Uw apotheker en di'ogist hebben Kruschen Salts voor radig. Ramadier. Hij waarschuwde dat de voedselvoorraden in Pa rijs binnen een paar dagen uit geput zouden kunnen zijn, evenals het kolenvraagstuk In vele fabrieken acuut wordt. Ramadier werd door de ver gadering luide toegejuicht bij het begin en einde van zijn toespraak, behalve door de communisten. Hij zeide niet welke maatregelen de regering zich voorstelde te nemen als de spoorwegstaking zou voortdu ren of wanneer de stakings golf zich tot andere indus- triën uitbreidde. Ramadier heeft inmiddels een nieuwe poging gedaan om een oplossing te vinden voor de huidige stakingscrisis. Prachon en Jouhaux, de beide secreta rissen van het Franse vakver bond (CGT), die Dinsdag uit Praag te Parijs zijn terugge keerd, zijn per brief door^Ra- madier voor een bespreking uitgenodigd. Uitbreiding. De arbeiders by de grote electriciteits-centrales in Frankrijk hebben Dinsdagna middag eenstemmig besloten zich bij de stakingsbeweging aan te sluiten. BESPREKINGEN. De besprekingen tussen de regering en het Franse vak verbond C. G. T. zijn geëin digd, zonder dat men tot overeenstemming is kunnen komen over het beëindigen van de staking. Woensdagmorgen vroeg is tussen een delegatie van ar beiders uit de Franse gas- en electrieiteitsbedryven en de minister van industriële productie, Robert Lacoste, 'n overeenkomst tot stand ge komen, waardoor een eind is gekomen aan het loongeschil in deze bedryven. FRANS DE TAAL DER GASTRONOMEN. De Labourafgevaardigde Levy heeft in het Lager huis de kwestie ter sprake gebracht, dat het menu van het restaurant van het Westminster pa leis in een „vreemde taal" was geredigeerd. De conservatief prof Savory, bracht toen in herinnering, dat 't Frans sinds 200 jaar in Enge land gebruikt werd bij de redactie der menu's, hetgeen „een eer voor 't land betekende, dat be roemd is om zyn exqui se keuken." President van de Ned. Bank naar New-York. Hedenavond vertrekt de pre sident der Nederlandse Bank dr. M. W. Holtrop. per K.L.M constellation naar New-York voor het voeren van financiële besprekingen. WEER EEN El. Donderdag e.s. zal :n de bon- nenlijst voor alle lee'tijd'groe pen een bon voor óón ei aan gewezen worden. In verban 1 met de bevoorrading van de de taillisten zal hier en daar de aflevering van dit ei niet on middellijk, doch slechts gedu rende de termijn van geldig heid van de bon, kunnen plaats hebben. Zaak Weinreb uitgesteld. Het Brjz. Gerechtshof te 's Gravenhage heeft het besluit kenbaar, gemaakt de uitspraak in ds zahi< Weinreb ten behoe_ van een nade- onderzoek voor onbepaalde ty'd uit te stellen. Generaal Bridoux, voor malig Vicy-minister, is uit 't hospitaal van de gevangenis ts Fresnes nabij Parijs, ont snapt. Engelse oorlogsinvaliden naar Walcheren. Naar wy vernemen, zal in de loop van de maand Juli een eerste groep Engelse oorlogs invaliden een bezoek aan Wal cheren brengen. Deze leden van het British Legion komen naar Zeeland via België. Het ligt in de bedoeling, dat door samenwerking van verschillen de instanties het verblijf op Walcheren aan deze oorlogsin validen gratis zal worden aan geboden. Mijn opgebaggerd. Woensdag is bij het bagger- werk bij 't hoofd aan de Camp- veerse Toren te Veere een myn opgebaggerd. De uitvoerder waarschuwde onmiddellijk de M.O D. te Vlis singen. De mijn is tot buiten het Veerse gat gesleept en daar onschadelijk gemaakt Mosselzaad nog steeds slecht. De vorige week werden te Bruinisse aangevoerd 1701)0 tonnen mosselzaad uit de Wad denzee. De vissers ondervon den veel tegenslag van de storm alleen de grotere moto ren konden vissen, doch het zaad dat aangebracht wordt is nog steeds hetzelfde grote zaad uit het begin, daar nog steeds geen nieuwe banken ontdekt zijn. Veel zaad blijkt bovendien dood op de plaats van bestem ming aan te komen, zodat aan gedrongen wordt op alle voor de zaadvisserij nog gesloten gebieden waarvan de z g. Dove Balg de voornaamste is. open te stellen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De Duw-arbeider A. Jumelet Jz. te Bruinisse, die Zaterdag1 voor Pinksteren een klap kreeg van een slinger van een lier bij het opruimen van boomwortels te Schuddebeurs is Zondag aan de gevolgen overleden. TWEEDE KAMER Amendement-Burger aangenomen. In de vergadering der Twee de Kamer is Dinsdag ander maal aan de orde gekomen het wetsontwerp Noodvoorziening Perswezen. De heer Burger had ter ver vanging van zyn amendement tot invoeging van een nieuw art. 18 een nieuw amendement ingediend. De strekking is ge- zwaren ontleend aan de Grond- lijk gebleven, doch om de be- wet te ondervangen, is aan sluiting gezocht bij de bepalin gen der Onteigeningswet. De heer Romme (K.V.P.) verzocht wederom uitstel van behandeling om het amende ment te kunnen bestuderen. De maatregel van onteige ning wordt geïntroduceerd als strafmaatregel op onzuivere ondernemingen en onteigening als straf verdraagt zich niet met de grondwet. De heer Vonk (Vryh.) sloot zich aan bij de strekking van het betoog van de heer Rom me en maakt bezwaar tegen overhaaste afhandeling van een zo belangryke zaak. Hij betoogde, dat de onteigening moet strekken te algemene nutte; deze echter zal strek ken ten nutte van bepaalde groepen personen. Minister Gielen zeide, dat de vraag opkomt of dit amende ment in het onderhavige ont werp thuis hoort. Daarover kan men van mening verschil len. Als de considerans geen wijziging ondergaat, zou deze vraag wellicht ontkennend kunnen worden beantwoord. De Minister deelde mede, dat deze ochtend hem reeds is voorgelegd het ontwerp dat hij vorige week heeft aange kondigd. Spr. bezwaren tegen het amendement zijn niet onover komelijk, doch-wel ernstig. Hij zal toch overwegen alsnog de onderhavige materie in een aparte wet te regelen. De heer Burger (Arb.) ver klaart geen enkel bezwaar te gen dit voornemen te hebben, als er maar al vast een rege ling in het onderhavige ont werp is opgenomen. In zijn verder betoog gaf de heer Burger nog te kennen, dat men de indruk krijgt, dat men het amendement bestrijdt Vreemde practljken in interneringskamp. In de kampen voor politieke delinquenten te Laren en Naarden zijn autowerkplaatsen van een firma te Utrecht ge vestigd. De gedetineerden had den klachten over de voeding, zodat de firma besloot clan destiene aanvulling te ver schaffen, zuks met medeweten van de kampleiding. Op aan wijzing van de molenaar H. te Eemnes kwam men in een plaatsje bij Nijmegen, waar tarwe te koop was. Met een militaire vrachtauto w.erd de tarwe naar de bakker W. te Laren vervoerd, waar brood werd gebakken, dat met haring en sigaretten aan de delin quenten werd uitgereikt. Dezer dagen is de auto met 1200 kg. tarwe aangehouden en kon de C.C.D. te Utrecht de zaak ver der uitzoeken. omdat men de collaborateurs niet wil aanpakken. De heer Romme (K.V.P.) wees er op, dat er in elk ge val recht moet zijn, ook ten aanzien van collaborateurs. Hy diende een motie in, waarin de Kamer uitspreekt, dat de ma terie van het gewijzigde amen dement beter bij afzonderlijke wet kan worden geregeld. De heer Roosjen (A.R.) ver zekert, dat hij 't eerste amen dement-Burger niet in stryd met de grondwet achtte, thans is het nog verbeterd. Onder deze omstandigheden zal spr. zijn steun aan de motie-Rom- me onthouden. De Minister verklaarde, dat het amendement zal worden uitgevoerd als het wordt aan genomen. Hèt is niet juist, dat er per 1 Juli een lacune zou ontstaan als het amendement niet wordt aangenomen. De Minister meent te hebben ge zegd, dat hij overweegt een werp in te dienen als de door de heer Burger voorgestelde regeling niet zou bevredigen. Een regeling bij aparte wet zal spr. liever zijn dan een vol gens amendement-Burger. De motie Romme wordt ver worpen met 49 tegen 40 stem men. Het amendement-Burger wordt daarna aangenomen met 56 tegen 33 stemmen. Het wetsontwerp wordt z.h. s. aangenomen met aante kening, dat de heer Kort hals (Vrijh.) en zyn fractie geacht willen worden te hebben tegen gestemd. Dienstplichtvoorzieningen. De Tweede Kamer heeft na een korte gedachtenwisseling haar goedkeuring gehecht aan het wetsontwerp tot wijziging der wet dienstplichtvoorzienin gen. De fractie der CPN kreeg aantekening, dat zij geacht wil worden te hebben tegenge stemd. Vriendschapsverdrag met Indonesië. Egypte heeft een Vriend schapsverdrag gesloten met de Indonesische republiek. Aggs Salem, de ondermi nister van de republiek, die het verdrag voor de Republiek heeft getekend, zal binnenkort ook aan andere Arabische lan den een bezoek brengen, om dergelijke verdragen te slui ten. De Bijenkorf voor de tuchtrechter. Dinsdag zette de tuchtrech ter voor de pryzen te Am sterdam de behandeling van de zaak tegen de „Byenkorf" voort. De zitting was gewijd aan sandalen, huishoudelijke artikelen, boekensteunen, das- sendozen en fotostandaards, die alle voor te hoge prij zen zouden zijn verkocht. De volgende zitting, waar in de prijzen van shawls en dameshoeden zullen worden behandeld, werd bepaald op 20 Juni. Fusie tussen Duitse Lutherse en Evangelische kerken. Tijdens het congres van Evangelische Kerken te Treysa in de Sowjet zone van Duits land is een fusie tussen de Lu therse cn Evangelische kerken van Duitsland tot stand geko men. De Lutherse kerk zal haar eenheid en individualiteit be houden. Dit is de eerste keer sinds het uiteengaan van Lu ther en Zwingli, dat een der gelijke overeenkomst is geslo ten.. DE PRIJZEN VAN ZEEBADEN. Blijkens een beschikking in de Staatscourant van Dinsdag zyn ook de exploitanten van zeebaden en onverdekte zwem baden aan een prijzenbeschik- king onderworpen. Voor een bad voor personen van 14 jaar en ouder mag ten hoogste 30 cent worden bedongen. Voor kinderen tot 14 jaar mag niet meer dan 20 cent worden be rekend. Voor seizoenabonne menten mag respectievelijk 7 en 5 gulden worden gevraagd. Minister Mansholt spreekt te Middelburg. Gelijk wij reeds meldden, zal op Dinsdag 24 Juni in het Schuttershof te Middelburg een algemene vergadering van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij worden gehouden Er is thans door de Z.L.M. be richt ontvangen, dat de mi nister van landbouw, voedsel voorziening en visserij, S. L. Mansholt, inderdaad bij deze vergadering aanwezig zal zijn en een rede zal houden. Brug over de Grevelingen In de Grevelingen worden momeyteel peilingen gedaan Deze peilingen zouden in ver band staan met plannen, die zijn ontworpen voor een bru gverbinding Schouwen Duiveland Goeree-Overflak kee. Badseizoen in Domburg. Ook Domburg gaat weer een echt badseizoen tegemoet. Wij meldden reeds, dat van ge meentewege verschillende her stellingen en vernieuwingen aan het strand en de strand- boulevards zullen worden uit gevoerd, zodat een en ander nog vóór het hoog-seizoen in orde kan zyn. Inmiddels is men reeds geruime tijd bezig met de restauratie en verbetering van het Bad- en Stra'ndhotel, met welke werkzaamheden men inmiddels zover gevorderd is, dat de opening over enkele weken mag worden verwacht. Domburg kan di^s weer bad gasten ontvangen en ongetwy- feld zullen vele vacantiegan- gers weer van Domburgs stranden en duinen genieten. C. DIELEMAN. De aftredende secretaris van de Prov. Zeeuwse Ver Het Groene Kruis", de heer C. Dieleman, werd als eere lid dezer vereniging benoemd ^ces EXAMENS. Op 9 Juni zijn geslaagd voor het examen ziekenhuisverple r?'"ng A de zusters J. Koopejan M. van Be veren en J. H. de Regt, werkzaam in het Zie kenhuis Oostwal te Goes. KOOIEENDEN. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben beslist, dat in het jaar 1947 de kooieenden door de kooiman moeten wor den opgesloten of gehokt van 1 Juli 1917 af tot de dag, waar op in dit jaar het vangen van waterwild door middel van eendenkooien zal zyn toege staan. 7em-Minne VERGADERING TUINBOUW VLRLMGING. Zaterdagmiddag vergaderde de Tuinbouwvereniging „We- meldinge" in de zaal van de Gez. Korstanje te Wemelainge. De voorzitter, de heer P. J. J. Dekker heette de aanwezigen welkom op deze vergadering en deed aan de hand van het fruit in het komende seizoen, de me dedeling, dat voor het harde fruit de prijs zeer waarschijn lijk voorlopig vrij zal zijn, met dien verstande dat de regering onmiddellijk zal ingrijpen, in dien het niveau een redelijk peil zou overschrijden. Aange zien dat de oogstverwachtin- gen gunstig zyn, is het zeer waarschijnlijk, dat de prijzen belangrijk lager zullen blijven dan verleden jaar het geval was. Als bestuursleden werden herkozen de heren K. J. Domi- nicus en Jac. Burger. De con tributie en inleggeld werd we derom bepaald op 1.per lid. Tot commissielid tot na zien der rekening werd geko zen de heer W. Vleugel, ter wijl aan C. C. de Zeeuw we gens periodiek aftreden eervol ontslag werd verleend, met dank voor de verleende dien sten. Ovezande COMMISSARIS DER KONINGIN BEZOEKT OVEZANDE. De Commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. Quar- les van- Ufford zal Dinsdag 17 Juni a.s. een officieel be zoek aan Ovezande brengen, 's Middags om half twee zal hij audiëntie verlenen aan de ingezetenen. VERGADERING WATERSCHAP. Het waterschap Ovezande heeft vorige week vergaderd. De rekening over 1947 sloot met een batig saldo van 1965,68. De begroting voor 1947 werd met inkomsten en uitgaven vastgesteld op 17.144,79. Het dykgeschot voor schatbare gronden werd bepaald op 18 per ha. en 12 voor vronen. De aan slag voor gebouwde eigen dommen werd vastgesteld op 5,4 Daar de lasten met 50 werden verhoogd werd besloten dit jaar geen weg- Ontslagaanvrage van Dr. Karl Gruber. Naar Dinsdagavond uit be trouwbare bron werd verno men, heeft Dr. Karl Gruber, de Oostenrijkse minister belast met de portefeuille van Buiten landse zaken, aan de kanselier, dr. Leopold Figl ,zijn ontslag aangeboden. De communistische „Volks- stimmc*' heeft Dinsdagavond een speciale editie verzorgd de eerste in Wenen sedert de bevrijding waarin dr. Gruber wordt gedoodverfd als een „Amerikaans agent" die „het nieuws heeft laten uit lekken" over geheime be sprekingen tussen dr. Figl en Fischer. Het blad eiste on middellijk aftreden van dr. Gruber en van het gehele kabinet. De mogelykheid bestaat, dat een tegen morgen uitge schreven byeenkomst van het parlement zal worden uitge steld. totdat de houding der partijen duidelijk is geworden. De Socialistische Party heeft o.m. verklaard: „Wy zullen nieuwe verkiezingen eisen zodra er een waarborg bestaat, dat die verkiezingen inderdaad de vrije wil van 't Oostenrijkse volk tot uitdruk king zullen brengen." Ofschoon door een regerings perschef werd ontkend dat dr. Gimber zijn ontslag heeft inge diend, werd dit bericht door andere bronnen bevestigd, doch er werd aan toegevoegd, dat de ontslagaanvrage niet ls in gewilligd. Het bestuur van de Volks partij heeft een verklaring uit gegeven, volgens welke er ge heime besprekingen met de Communisten zijn gevoerd, doch de Communistische voor stellen voor reorganisatie van het kabinet werden afgewezen. De verklaring voegde er aan toe, dat geen minister zal af treden als gevolg van commu nistische druk. Op een massa-vergadering heeft de communistische lei der, Fischer, geëist, dat het parlement een special^ missie voor onderzoek naar het „lek" zal instellen. De Oostenrijkse kanselier, dr. Figl, heeft In een rede, over radio Wenen, ontkend, dat hij de Communistische leider, Fischer, zou hebben gezegd, dat hij bereid is af te treden. Figi vervolgde, dat Fischer tegenover hem had verklaard bereid te zyn aan de regering deel te nemen, indien een be paalde persoon er uit zou tre den. Eerste democratisch kabinet in Duitsland. Te Herford (Westfalen) zyn besprekingen van de verschil lende partijen in de provincie Hannover, die meer dan een maand geduurd hebben, geëin digd met overeenstemming over het eerste democratische kabinet in Duitsland sinds het tijdperk van Hitier. Helnrich Kopf, leider der so- rlaal-democratische party al daar, is er in geslaagd een re gering van 7 ministers te vor men, waarin alle partijen ver tegenwoordigd zyn. Op het programma staat een gematig de socialisatie van de voor naamste industrieën Men wacht nog- slechts op de goedkeuring door de Landdag (het provin ciale parlement), die 17 Juni com- bijeenkomt. gedeelte te teren en geen oij- cL-agen voor de wegenverbete ring te leveren. Tot gezwore ne werd herbenoemd de heer W. A. Mol en tot lid van de dijkraad de heer L. /de Win ter. Ellewoutsdijk GEMEENTERAAD VAN ELLEWOUTSDIJK BIJEEN. Vrijdagavond kwam de raad van Ellewoutsdijk in vergade ring bijeen.' Op een ingekomen verzopk van de veren. „Eigen Erf" voor een jaarlijkse subsidie werd afwijzend beschikt. Aan de Commissie voor huishoudelijke voorlichting ten platelande werd een subsidie van 12.50 toegekend. Ingekomen was een verzoek van de voetbalveren. „Schelde- boys" voor het aanleggen van een sportveld, daar deze van het bestaande terrein geen ge bruik meer mag maken. Ge tracht zal worden met de ver pachter van dit terrein en de voetbalvereniging tot overeen stemming te geraken daar «reen ander terrein beschikbaar is. Nadat de commissie van on derzoek advies had uitge bracht, werd de gemeente-re kening 1945 vastgesteld zoals deze was aangeboden. Daarna werd de nieuwe ha venverordening. na toelichting door de voorzitter, vastgesteld en eén wijziging oo de begro ting van het B.A. goedge keurd. Ver-volgens werd het Stbl. G 362 van toepassing ver klaard op de salarissen van het gemeentepersoneel. Bij de rondvraag informeer de de heer Platschorre naar de riolering. De Voorzitter zeide, dat een geheel nieuw riolering plan bij de D.O.B. in bewer king is, zodat zulks de volle aandacht van B. en W. heeft. Bij een vraag over de brand putten in deze gemeente werd besloten aan de gemeenschap pelijke brandweer te Ovezande te vragen een oe ening in deze gemeente tc houden. Voorts werd het verbreden- van de straat bij de in aan bouw zijnde woningen aan de Breestraat besproken. Door Dieleman werd ge vraagd ook de electrificatie van de buiten de bebouwde kom gelgen woningen te wil len bewerkstelligen. Hiertoe zal B. en W. de mogelijkheid onder ogen zien. Nisse JAARVERGADERING „ONS GENOEGEN." Vorige week hield de mu ziekvereniging „Ons Genoe gen" te Nisse haar jaarver gadering. Uit het financieele verslag bleek dat de reke ning over 1946 sloot met een. batig saldo van 220,23. De heren G. Nieuwenhuise en P. Westveer werden als bestuursleden herkozen. In de vacature van de heer F. C. Bos werd de heer J. Huige gekozen. Besloten werd de muziek tent te late nschllderen en te herstellen. De vereniging zal dit jaar niet deelnemen aan concoursen of festivals. Kanelle LEZING VOOR ZEEUWSE MIDDENSTAND. Te Kapelle heeft de heer L. Zijp uit Amsterdam, secreta ris van de Federatie van de Nederlandse Bedrijven, een lezing gehouden voor de Zeeuwse Middenstand. De heer C. Zee uit Middel burg, vertegenwoordiger van het district Zeeland, zette in het kort het doel en streven van de F.N.B. uiteen. De heer Zrjp sprak daarna over het onderwerp „De bu reaucratie op de operatieta fel"-. Hij betoogde, dat Neder land geen ambtenarenstaat mag worden. Hij noemde voor beelden van bureaucratie en eindigde met op te merken, dat het herstel en vernieu wing zal moeten komen van de producenten en exporteurs. Burgerlijke stand DRIEWEGEN. Bevallen: F. FranseBal z. Overleden; M. C. van de Velde, 76 j., wed. van M. de Dreu: M. van Wiingen, 62 j., echtgèn. van M. W. van Oos ten. Getrouwd: H. van Iwaarden, 34 j. en M. J. Bosman* 27 j.; P. J. Maat, 29 j. en J. J. Roe lof. 24 j. OVEZANDE. Bevallen: C. HoondertArs, d. Getrouwd: W. C. Witkam, 31 i., Nisse, en C. Rentmeester, 31 i.: C. H. Polfliet, 30 j. en J. M. Schreurs, 27 j. Overleden: J. Rijk, 74 j., we- duwn. van C. Remijn. Marktberichten VEILING S VERENIGING ZUID-BE VELAND. Veiling van 10 Juni. Aarbeien A 90140; id. B 40110; Kersen Earley Ri vers 100140; Rababer 12 14; Tuinbonen 4550; Peu len 90120; Doperwten 75 —80; Sjalotten 10—14: Stoof sla 24, alles per 100 kg. Kropsla I 8—8.50, id. II 15.50; Komkommers 38 55; EJoemkool I 46—60, id. H 36—40, id. m 27, alles per 100 stuks. Radijs 1012; Wortelen 2139, beide per 100 bos. ZeeuwQmppm De collecte voor de reclas sering te Borssele heeft 38.72 opgebracht. De collecte voor de Na tionale Reclassering bracht te Ovezande 57.op. Te Goes heeft de collec te voor de Nationale Re- claseringsdag 652 opge bracht. Nieuwe reservoirs bij Haamstede en Zierikzee. De sinds 1930 in werking zijnde watervoorziening van Schouwen-Duiveland verkeert na 1945 in moeilijkheden doordat de enige watertoren van dat bedrijf te Zierikzee in Februari 1945 door de Duit sers grondig is verwoest. Na het droogkomen van het eiland is met de hulp van het militair gezag en het Rode Kruis, direct begonnen met het herstel van tankvallen In de dijken en reparatie van de bij de bombardementen van het pompstation te Haamstede be schadigde machine's. Bij Zie rikzee werd een tijdelijk aan- jaagstation gebouwd met een capaciteit van 6070 m3 per uur, hetgeen een zeer grote verbetering in de watervoor ziening voor Zierikzee, Duive land, alsmede voor Noordgou- we en Dreischor betekende. VERGROTING VAN DE CAPACITEIT. Tijdens de bezetting is na het vernielen van de watertoren te Zierikzee door de directie een plan opgemaakt lot ver groting van de capaciteit tot 170180 m3. per uur. Dit plan omvat het bouwen van 2 reser voirs op een hoog duin by het pompstation, elk van 750 tnS. inhoud, en te Zierikzee even eens 2 reservoirs elk van 750 m3. moi een hydrofoorinstalla. tie, zodat in de toekomst een theoretische reserve van 8000 mS. aanwezig zal zijn. Met de bouw te Haamstede is men thans reeds 2 maanden bezig. Het bedrijf hoopt de re servoirs in Haamstede en de vergroting van de capaciteit van 110 m3. per uur tot 170 180 m3. per uur eind Novem ber 1947 gereed te hebben en in gebruik te nemen. BETONIJZER. Moeilijkheden met de aan voer van betonijzer dreigen de werkzaamheden te stagneren. In verband daarmede is een telegram aan de minister van wederopbouw gericht, opdat de benodigde hoeveelheid van ongeveer 20 ton betonijzer spoedig kan worden aange kocht. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Capellc a/d IJssel (2e pred. pl.) B. Baks te Yerseke. Beroepen te Leidschendam ds. G. H. J. Marsman te Brui nisse. Beroepen te Tholen Ds. IJzinga, Ned. Herv. predikant te Noordeloos. DS. G. TH. VAN BEUSEKOM In de ouderdom van 73 jaar is overleden ds. G. Th. v. Beusekom, em. predikant der Ned. Herv. Kerk. De overledene werd 28 Oct. 1873 te Utrecht geboren en studeerde aan de R. U. al daar om in 1898 candidaat te worden in Utrecht en 16 April 1899 zijn ambt te aan vaarden te Bleiswijk. In 1904 vertrok hij naar Oocten, wel ke standplaats in 1922 met Yerseke verwisseld werd. In 1930 verbond ds. v. Beuse kom zich aan de gemeente van Aarlanderveen die hy tot aan zijn emeritaat heeft ge diend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6