PROVINCIALE ZEEUW5CHE COURANT De Nederlandse Nota afgewezen Hilversum schonk f31000 Verlanglijstje W ederopbou w Middelburgs woningbouw Tegenvoorstellen houden enige aarzelende concessie's in Vandaag van Duiise premiers in West-Brabani Full speed mei 190e Jaargang - No.132 .Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwtche Courant. Middelburg. Drukkerij Firma F. van de Velde Jr., Vllssingen. Dit blad verschijn» dagelijks, behalve op Zon- cn Algemeen Christelijke feestdagen. W.O. DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 10 Juni 1947 ABONNEMENTSPRIJS. 25 cent per week3.20 per kwartaalfranco per post 1 3.45 per kwartaal. Losse nummer. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm., minimum per adver* ten tie 2.—. Bureaux gevestigd te Vllssingen i Walstraat 58-60. telefoon 10 {2 lijnen) Middelburg i Londenscöe Kaal 29. telefoon 2077 en 2924: Goes i Turfkade 15. telefoon 2475: Oostburg i Gratamastraat 3. telefoon 102: Teryeuzeo Brouwerijstraat 2. Postrekening nr. 359300 RZ-C»_Middelburg^ De republikeinse antwoordnota aan de Commissie-Generaal ïs gisteren in het ministerie behandeld. Zij stelt voor: lo. Een interim regering met beslissende bevoegdheden, be staande voor de helft uit republikeinen; 2o. vervanging van de gouverneur-generaal door een Hoge Commissaris; 3o. vervanging van Nederlandse troepen door Republikeinse troepen in de grote steden van Java en Sumatra; 4o. militaire hulp van Nederland aan de Republiek door middel van materiaal en adviseurs; 5o. teruggave van eigendommen der niet-Indonesiërs, voor zover de republikeinse regering ze niet wil nationa liseren; 6o. instelling van een tydeiyk deviezenfonds voor de ge hele archipel; 7o. instelling van een centraal voedingsmiddelenfonds; 8o. over de im- en export beslist de interim-regering. regelt de verdeling van de voedingsmiddelen Er zal een gemeenschappe lijk douane-regime en douane corps komen voor geheel In donesië. In afwachting daarvan en van de import en export re geling zal de Nederlandse re gering direct de contróle op de handel van de republiek Indonesia intrekken. Er zal een verhouding vast gesteld worden voor het re publikeinse geld en het Ne derlandse geld. De republikeinse regering verlangt met de vorming van de interim-regering de directe teruggave van de gebieden, die thans door de Nederland se troepen zijn bezet. De be- stuursoverdracht in deze ge- biélen kan onmiddellijk ge schieden. De republikeinse regering weigert verband te leggen tussen deze overdracht en de vrijlating van alle politieke gevangenen. In dit verband verlangt zij wel, dat de Ne derlandse troepen alle maat regelen, die afbreuk deden aan het gezag der republiek ongedaan zullen maken. In de inleidende paragraaf beschuldigt de republikeinse regering de Nederlands-Indi sche regering van schendin gen der Linggadjati-overeen- komst. Zij merkt op, dat zij zelf een algehele uitvoering der overeenkomst voorstaat. Over de in te stellen inte rim-regering zegt zij, dat die uit Indonesiërs moet bestaan, welke voor de helft van hun aantal door de republiek wor den aangewezen. In de overgangstijd zal deze regering voor wat bepaalde Nederlandse belangen betreft de instemming van de Hoge Commissaris behoeven. De grote vraagstukken van de Linggadjati-overeenkomst bljjven toevertrouwd aan de beide delegaties en worden door de interim-regering uit gevoerd. De republiek is bereid mede te werken aan het demilita riseren van de frontzönes, het legeren van de troepen in garnizoenen en het verminde ren van de troepensterkte. De handhaving van rust en orde op republikeins gebied behoort niet tot de taak van het Nederlandse leger, maar van de republikeinse politie. Van de ondernemers ver langt de republiek, dat zij zich bjj hun terugkeer aanpassen bij de nieuwe verhoudingen. De republiek wil in het be stuur van het te stichten de viezenfonds, waarvan het be stuur bestaat uit 10 personen, onder wie 5 republikeinen en 3 Nederlanders. Dit fonds regelt ook de im- en export naar aanwijzing van de interim-regering. Een afzonderlijke commis sie zal de ondernemingspro ducten verkopen, die reeds op republikeins gebied geprodu ceerd zijn. De teruggave van de onder nemingen zal moeten geschie den met inventarisatie, schep pen van betere arbeidsverhou dingen enz. Alle staatsbedrij ven blijven eigendom van de republiek. Het centraal voedingsmid delenfront moet bestaan uit drie republikeinse leden, twee leden van Indonesia, Timor en een lid van Borneo. Het Wereld-vredesmonument ie Caen. BurgemCifesters van Arnhem en Coventry in Caen. De burgemeester van het Normandische stadje Caen, waarom in de eerstë dagen van de invasie zo verbitterd gevochten is, heeft plannen opgevat voor het oprichten van een „vredesmonument" ter bestrijding van de oorlogs psychose in de wereld. De burgemeesters van Arnhem en Conventry, twee van de zwaarst getroffen steden, heb ben hun hulp aangeboden. De bLirgemeester van Caen, Lves quillou, heeft de burgemeester van Coventry en Arnhem, de heren Georges Briggs en Matser, uitgenodigd voor een bezoek aan zijn gemeente. Men besprak de plannen na der, waarbij o.a. de gedachte naar voren kwam tot dit doel een internationale postzegel fiit te geven. NATURALISATIE OUD-SPANJESTRIJDERS. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot naturalisatie van Napo leon van den Brink en zes tien anderen. In de memorie van toelichting wordt o.m. ge zegd, dat alle voorgedragenen het Nederlanderschap hebben verloren door vrijwillig, zon der daartoe verkregen Ko ninklijk verlof in Spaanse krijgsdienst te treden en thans zonder nationaliteit zijn. De Presbyteriaanse kerk in de V. S. heeft medegedeeld, dat een voorstel, dat ook vrou wen voorganger zouden mogen zijn, is verworpen. Geen bloembollen naar de Ver. Staten? Amerikaanse en Neder landse belangengroepen ver schenen dezer dagen voor 'n commissie van het congres om heftig te protesteren te gen twee wetsvoorstellen ter beperking van de import van gekweekte bloembollen. Door het verbod van im port van deze bloembollen zal Nederland de afzetmarkt voor bloembollen in Amerika verliezen op het moment, waarop de Amerikaanse re gering tracht het Nederland se herstelprogramma te steu nen. De K.L.M. vliegt van Batavia op New York. De K.L.M. opende Maandag de passagiersdienst New-York Batavia via Amsterdam met een eerste passagiersvlucht. De route van deze nieuwe dienst loopt om de andere week via Basra en Bagdad en verder over Karachi, Calcutta, Bang kok en Singapore. De vertrek tijd te New-York is des Maan dags om 19 uur, waarna de vliegtuigen 's Zaterdags te Ba tavia arriveren. De retour vlucht uit Batavia vangt des Woensdags aan, aankomst te New-York Zaterdagnacht. De kosten van de reis New- YorkBatavia bedragen 1050 dollar. Wat geweigerd werd. Uit de voorstellen van de republikeinse rege ring blgkt, dat de vol gende eisen van de com- jnissie-generaal zijn af gewezen: I samenwerking van Nederlandse troepen met het Indonesisch leger. II vorming van een Ne derlands-Indonesi sche gendarmerie (politie). HE het overlaten van de buitenlandse betrek kingen aan de bui tenlandse dienst van het Koninkrijk. IV vertegenwoordigers van de centrale overheid in de com missie, die de kwes tie der onderne mingsproducten zal behandelen. V deelneming van de IndonesiaTimoer en Borneo aan de besprekingen tus sen de commissie- generaal en de repu blikeinse delegatie. Beynes maakt weer complete wagens. De Kon. fabriek J. J. Beij- nes N.V. te Haarlem heeft het eerste complete werkstuk dat de fabriek na de bevrij ding vervaardigde, afgele verd, nl. een tien meter lan ge N.S.-bus met 46 zitplaat sen op Crossley-chassis, de eerste van een serie van 95, die de fabriek nog leveren moet. Dit jaar zullen boven dien nog 25 bussen voor de Haagse tram en 230 goede renwagens voor de N.S. wor den afgeleverd. Handel tussen Nederland en Finland. Van 1 tot 6 Juni hebben te Helsinki besprekingen plaats gevonden tussen de Ned. en Finse leden van de gemengde commissie welke op het han delsverdrag. dat vorig jaar tussen Nederland en Finland afgesoten is, is ingested. Het doel van de besprekin gen was het handelsverkeer voor de periode van 1 Juni 1947 tot 1 Juni 1948 te rege len. De onderhandelingen heb ben een zeer bevredigend re sultaat opgeleverd. Er werd overeenstemming bereikt om trent Finse leveringen aan Ne derland van gezaagd hout, mynhout, papiercellulose, grondstoffen voor de papierin dustrie, papier en papierpro ducten ten bedrage van 40 millioen gulden. Hiertegenover zal Nederland naar Finland exporten chemische producten, pharmaceutische producten, textielproducten, w.o. kunstzij den garens, electro-technische producten, superfosfaat en eni ge agrarische producten. In totaal zal ook de waarde der Nederlandse leveringen 40 mil lioen gulden bedragen. Uitbreiding yan gijzeling. Naar het A.N.P. verneemt, is in de loop van deze maand de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp tot wijziging van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering, met de be doeling de gijzeling mogelijk te maken bij het niet nako men van de alimentatiever plichting. Geen rechtsherstel voor ds. de Cock. TOCH WERDEN KERKRECHTELIJKE FOUTEN GEMAAKT. Inzake het verzoek tot re habilitatie van ds. H. de Cock is de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk van oordeel gebleken, dat in de kerkelijke procedure tegen ds. de Cock ernstige kerkrechterlijke fou ten zijn begaan en de toen malige reglementen uitzon derlijk partijdig zijn gehan teerd, terwijl geen gehoor ge geven werd aan zijn beroep op de H. Schrift en de belij denis der kerk. Toch meent de Generale Synode als haar oordeel te moeten uitspreken, dat een posthuum rechtsherstel als door adressanten gevraagd, te kort doet aan het wezen eener Christus belijdende kerk. Een volledig kerkelijke re habilitatie moet getoetst wor den, niet alleen aan de regle menten der kerk, maar veel eer aan de waarheid Gods. In het bijzonder zijn die stukken van de waarheid in het ge ding, welke het wezen der kerk en haar positie in het publieke leven tegenover overheid en volk betreffen. De Generale Synode wil, overeenkomstig haar opdracht en gedachtig aan het uitzicht, dat de acte van afscheiding of wederkering biedt, alles in het werk stellen om het gesprek der kerken te bevorderen, „opdat in eendrachtige wor steling om de waarheid.naar het oordeel der liefde de een heid van het lichaam van Christus meer tot openbaring kome en wij niet schuldig be vonden worden in het vervul len van onze roeping ten aan zien van heel ons volk." S.D.-agenten ter dood veroordeeld. De Groninger Kamer van het Bijz. Gerechtshof veroor deelde de beruchte SD-agen- ten P. J. en K. Faber, die tijdens de bezetting deel heb ben uitgemaakt van een exe cutie-peloton en talrijke ar restaties en moorden van goede Nederlanders op hun geweten hadden, tot de dood straf. Fabrieken voor hete luch^motoren. BESPREKINGEN TUSSEN PHILIPS EN WERKSPOOR. Naar wy vernemen worden tussen Philips en Werkspoor onderhandelingen gevoerd over de stichting van een concern voor de fabricage van hete luchtmotoren. Uit de aard der zaak kan om trent de omvang van deze nieuwe fabrieken nog weinig worden gezegd. De plannen houden ten nauwste verband met een „rentabiliteits-plan- ning" voor deze motoren, die, zoals bekend voor alle doel einden zouden kunnen worden gebruikt. Deze industrieën zouden in Dordrecht worden gevestigd. is het 5 jaar geleden, dat von Beck van Kursk tot voorbij Charkov het grote Duitse zomer-of- fensief inzette, dat eerst by Stalingrad vastliep, hetgeen een keerpunt bracht in de Duitse suc- seccen en daarmee in het verdere verloop van de oorlog. Buitenlands overzicht Dr. Ehard wenst geen „scherm" tussen Oost en West. München-conferentie geëindigd. Tot gisteren is in Mün- chen een conferentie gehou den van Duitse minister presidenten uit de verschil lende afzonderlijke staten. De heren kwamen in de voor malige hoofdstad van de par tij bijeen om gezamenlijk de algemene toestand in Duits land te bespreken. Oorspron kelijk zouden ook de pre miers uit de staten in de Russische zóne eraan deelne men, maar te elfder ure trok ken zij zich terug, hoewel zij reeds in München waren aan gekomen. De overgebleven premiers hebben hun tijd besteed met het in de vorih van resolu ties opstellen van een ver langlijstje aan de geallieerden. In het voorwoord bij dit lijstje wordt gezegd, dat het tegen de principes van het Dorpsraad van Stampersgat stelt een ultimatum. De onder de rook van Roo sendaal liggende gemeente Oud en Nieuw Gastel omvat twee kerkdorpen, Oud Gastel en Stampersgat, waarvan het eer ste volkomen onbeschadigd uit de oorlog tevoorschijn kwam en het tweede voor 20 ver woest en voor 60 zwaar be- Nederiandse schepen vrijgegeven. De Russische autoriteiten hebben thans de eerste groep vrijgegeven van de Neder landse schepen, die zich in de Russische zóne bevinden. Het betreft hier 37 sche pen, die allen te Berlyn lig gen. Van de elders, in de zóne verhlyvende schepen is er nog geen vrygegeven. Li Frankryk Is een ware staak-epldemie uitgebroken. Pa- rijse vrouwen staan hier voor een bakkerij in de hoop on danks de staking van de bakkersgezellen nog wat te kun nen bemachtigen. Zes bouwplannen vóór 1 Juli aanbesteed. Nieuwe bouwwijze bij De Griffioen. Zoals wy reeds in de Op- bouwweek hebben bericht wordt te Middelburg thans met veel voortvarendheid gewerkt aan de voorbereiding van de bouw van een groot aantal ar beiders- en middenstandswo ningen. die nog dit jaar zal moeten plaats vinden. Daar van de Dienst van de Volkshuisvesting bericht is ontvangen, dat de aanbeste ding vóór 1 Juli a.s. moet ge schieden, willen deze wonin gen inderdaad in 't bouwschema 1947 worden ondergebracht, heeft men er naar gestreefd de schetsplannen tydig gereed te krijgen, hetgeen ook gelukt is. Bij de verdeling van het con tingent voor 1947 werden aan Middelburg rond 200 woningen toegewezen. In vergevorderde staat van voorbereiding verke ren thans de volgende bouw- flannen: 52 arbeiderswoningen ussen Veerseweg en Hendrik straat, 56 arbeiderswoningen nabij de Rozenstraat, 31 mid denstandswoningen aan de Poelendaele weg, 20 arbeiders woningen aan 't Zand en 26 ar beiderswoningen aan het Zand. De schetsplannen zijn gereed en ter beoordeling ingezonden; de bestekken voor de midden standswoningen zyn dezer da gen ontvangen, terwijl die voor de arbeiderswoningen elk ogen- genblik verwacht kunnen wor den. Deze laatste zullen ge bouwd worden als woningwet woningen (met de woning bouwverenigingen is hierover overleg gepleegd), de midden standshuizen met toepassing van de financierinigsregeling 1947. Voor de arbeiderswonin gen bij de Rozenstraat zal de Alg. Woningbouwver. als op drachtgeefster optreden, zodat voor dit complex door de ge meente een woningwetvoor schot zal moetèn worden ver strekt, nadat een overeenkom stig bedrag door het Rgk aan de Gemeente zal zijn toege zegd. WONINGBOUW GRIF FIOEN—SEISWEG. Bekend is het, dat tussen het Park de Griffioen en de Seisweg een terrein is aange wezen voor de bouw van een aantal middenstahdswonlngen met de bedoeling hiervan een meer afzonderlijke wijk te maken. De architect, ir. Rot huizen, heeft thans een voor dit terrein zeer geëigend schetsplan ingediend, dat on geveer 170 woningen omvat, gegroepeerd volgens een zg. strokenbouw, d.w.z. zodanig, dat alle woon- en de meeste slaapvertrekken naar de zon zijde zijn geprojecteerd, terwijl de toegang tot het huis en de werkvertrekken aan de Noordzijde een plaats vonden. Deze zijde komt aan de straat te liggen, terwijl vóór de Zuidzijde een 16 17 m. brede groenstrook is gedacht. Volgens deskundigen heeft deze vrijwel nieuwe bouwwijze wel enige nadelen, die echter niet opwegen tegen de voor delen. Natuurlijk eigent een dergelijke bouw zich niet voor alle stadsdelen; zy zal daar om beperkt blijven tot het aanhangige plan. De indeling van de woningen is uiterst practisch en economisch en is, mede door het gekozen dak type, geheel zonder schade- lyke ruimte, wat ongetwijfeld een gunstig invloed heeft op de bouwkosten. De onteigeningsprocedure van de gronden is nog niet geheel afgesloten. De gemeen te wil deze woningen bou wen volgens de financierings regeling 1947, zodat van het Rgk een belangrijke bijdrage zal kunnen worden ontvan gen in de exploitatiekosten' en de huren zullen worden be paald op basis van de bouw kosten Mei 1940. Aanvankelijk meent men te moeten volstaan met de bouw van 100 woningen, ook al zal het gehele plan van ong. 170 huizen t.z.t. volkomen in de geest van dit ontwerp worden afgewerkt. Wat de behoefte in Mid delburg aan dit soort wonin gen betreft, kunnen wy mede delen, dat volgens de enkele jaren geleden gemaakte cur ve voor de noodzakelijke wo ningbehoeften een aantal van 550 middenstandshuizen vóór 1980 zeker noodzakelijk wordt geacht. Op het Zand wordt momen teel druk gebouwd. Het eerste van deze serie huizen is „on der de kap" gekomen, welk feit met een korte plechtig heid, waarbij de burgemees ter, jhr. mr. W. C. Sand- berg tot Essenburg, aanwe zig was, is herdacht. schadigd werd. Dezer dagen had de gemeenteraad, waarin slechts 2 raadsleden van Stam persgat zitting hebben, zich uit te spreken over de verde ling van de 50 extra aan de gemeente toegewezen wonin gen. Onder de mededeling dat Stampersgat niet beschikt over een goedgekeurd Wederop- bouwplan en men dus niet weet waar men in dit kerkdorp wo ningen zou kunnen/ bouwen, be sliste de raad dat alle 50 wo ningen te Oud Gastel zouden worden gebouwd. In Stampersgat, dat door de desastreuze vernielingen be zig is te ontvolken, en waar de woning- en woontoestanden nog steeds bar slecht zijn, heeft dit besluit een storm van verontwaardiging ontketend. De „dorpsraad" nam het be sluit op Donderdag 12 Juni een verzoekschrift te zenden aan Ged. Staten van Noord Bra bant om vernietiging van het raadsbesluit inzake het bou wen van 50 woningen in de kom Oud Gastel. Het request zal evenwel niet verzonden worden, indien voor genoemde datum de raad zijn besluit dus danig wijzigt dat van de 50 toegewezen woningen Oud Gastel en Stampersgat er ieder 25 krijgen en het Weder- opbouwplan voor Stampersgat voor die datum goedgekeurd zal worden. Volksreferendum in Spanje. Te Madrid is officieel be kend gemaakt, dat over gene raal Franco's wet op de opvol ging, die Spanje tot een mo narchie zonder koning maakt, een volksreferendum zal wor den gehouden. Alle volwasse nen boven de 21 jaar zullen verplicht zijn hun stem uit te brengen. Als datum is vastgesteld Zondag 6 Juli. Amerikaans vlootbezoek aan Scandinavië. Acht Amerikaanse oorlogs bodems, waaronder de slag schepen „New Jersey" en „Wisconsin" zullen deze zo mer, in de loop van hun jaar lijkse oefenkruistocht in Noord-Europese wateren een bezoek brengen aan Britse en Scandinaafse havens. De nalatenschap van pre sident Roosevelt bedraagt 1.943.885 dollar. internationaal recht is om aan een democratisch Duits land een voldoende bestaans mogelijkheid te ontzeggen. Daarom dringen de premiers aan op verbetering der rant soenen voor zware arbeid, op behoorlijke brandstofvoorzie ning voor de komende winter, op vorming van een centraal bureau voor krijgsgevangenen, op gelijke toepassing van de zuiveringswetten in alle zo nes, op toegang tot de we reldmarkt^ en credieten voor de import ""van voedsel, op ver lichting van de bezettings- last, op belastinghervorming en op een heleboel andere Dr. Hans Ehard, de Duit se minister-president van. Beieren, verklaarde tegenover journalisten, dat dit nog maar een begin was. Thans moeten de resoluties in practijk wor den gebracht en dat zal veel moeilijker zijn. Over het niet deelnemen aan de conferentie van de Russen zei Ehard: „Wij wensen geen stenen muur en nog minder een ijzeren scherm tussen de Westelijke en de Oostelijke zones. Op het ogenblik is er nog slechts een heg tussen ons en we zullen spoedig weer vriende lijke woorden over de heg wisselen. Het kan immers niet in de lijn der geschiedenis liggen, dat Duitsland de twist appel in Europa wordt en het toneel van vreselijke con flicten tussen Oost en West. Wij willen een vredesmiddel- punt in het hart van Europa worden". Het feit, dat de conferentie juist in München is gehouden is geen puur toeval. Al ligt het volgens Ehard niet in de lijn der geschiedenis, een feit is, dat Duitsland hoe langer hoe meer de weg opgaat van een verdeling tussen een Oos telijk en een Westelijk deel. In een eventueel onder be scherming van de Angelsak sen staand West-Duitsland zal Beieren als de dichts bevolk te staat wellicht een eerste viool spelen, nu Pruisen is uitgeschakeld. In dit geval komt München het eerst in aanmerking, het staatkundig centrum en de hoofdstad van West-Duitsland te worden. Spoorwegstaking duurt voort. FRANSE REGERING WEIGERT BESPREKINGEN. De nationale bond van Franse spoorwegarbeiders, die 500.000 stakers vertegenwoor digt, heeft bekend gemaakt, dat de bond- bereid is onder handelingen over de lonen voort te zetten. Het Franse kabinet heeft echter gewei gerd de besprekingen te her vatten, voordat de arbeiders naar hun werk terug keren. Duclos, secretaris van de communistische partij, heeft een verklaring uitgegeven, waarin hij ontkent, dat de staking door zijn partij werd opgezet. De oorzaak van de staking is, volgens Duclos, ge legen in de ellendige toestand van de arbeiders en in hun ongerustheid over de rechtse richting, die de Franse poli tiek langzamerhand uit gaat. Radio Parijs heeft opnieuw gewaarschuwd tegen zwarte prijzen voor het vervoer. De regering heeft bekend ge maakt, dat de auto's van taxi chauffeurs, die gestrande En gelsen voor fantastische prij zen naar de havensteden aan het Kanaal brengen, in be slag genomen kunnen worden. Belangrijke gift aan Zeeland. Enkele maanden geleden heeft het Zeeuws comité te Hilversum, ten behoeve van Zeeland een collecte gehou den, die ongeveer 31.000 op bracht. In overleg met de or ganisatie Zeeland van Neder lands Volksherstel zijn thans aan de burgemeesters van de hierna te noemen gemeenten de volgende bedragen toege zonden: Breskens 12.000 voor bouw van een kleuter school; Bruinisse 1000 voor inventaris kleuterschool en 1000 voor een wijkgebouw; Hoedekenskerke 2000 voor kosten aankoop Eng. Barak, bestemd voor verenigingslo kaal; Oosterland 2000 voor kosten stichting jeugdgebouw te Sirjansland en 1000 voor Oosterland's fanfare; Oost burg 5000 voor inrichting baar aanvaard. van een hadgelegenheid; Ril land 2000, eveneens voor een badgelegenheid; Ritthem 900 voor de muziekvereni ging „Oefening na de Ar beid"; 350 voor een lees bibliotheek; 150 voor de zangvereniging en f 100 voor de Chr. Meisjesvereniging; Souburg: 1000 voor de ver eniging Kinderuitzending, 2000 voor de t.b.c.-bestrfl- ding van het Groene Kruis. 500 voor een filmtoestel voor alle scholen. In de genoemde gemeenten is men het Zeeuws comité te Hilversum en ook Volksherstel ten zeerste dankbaar. Via Volksherstel zgn in Zeeland reeds belangrijke bedragen beschikbaar gesteld voor vele doeleinden. Er resten nog zeer vele aanvragen, waaraan he laas nog niet kan worden voldaan. Giften als van het Zeeuws comité te Hilversum worden dan ook zeer dank-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1