„De Nolle" vaart proef Premiekeuring van merries 500 Woningen v UIT DE PROVINCIE Vrije uitwisseling van groenten en fruit ZUID-BEVELAND Met omkeerbare schroef. De N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" heeft een om keerbare scheepsschroef ge construeerd en ztf is thans zover, dat dit nieuwe type scheepsschroef in de praktijk gebruikt kan worden. Donderdag en Vrijdag heeft de sleepboot „Nolle", die van de nieuwe schroef voorzien was, enige proeftochten op de Schelde gemaakt Men heeft het voortstu wingsorgaan uitgeprobeerd in zeer woelig water en daar mee veel succes gehad. Onze verslaggever, die zich Strijd om Nederlands kampioenschap begonnen. VOLEWIJKERS EN BLAUW WIT GELIJK GEËINDIGD. AjaxHeerenveen 33; M. V.V.—N.E.C. 1—3. De strijd om het Nederlands kampioenschap is begonnen. De Noordelijke kampioenen slaagden er zowaar in tegen het gevreesde Ajax gelijk te spelen. En dat nog wel in Amsterdam! M.V.V. moest op eigen ter rein tegen de Nijmegenaren het onderspit delven. EERSTE KLASSE. V.S.V.—E.D.O. 2—7; Excel siorNeptunes 22; Storm vogelsBlauw-Wit 02; Fri- siaSneek 53; Be Quick Emma 40. De belangrijkste wedstrijd was die tussen Stormvogels en Blauw-Wit. Daar de Amster dammers met 02 wisten te winnen, zijn zij gelijk met de Volewijkers geëindigd. De nu nodig géworden beslissings- j wedstrijd om het kampioen- schap van afd. II wordt a.s. Vrijdagavond in het Ajax- stadion gespeeld. Doordat Frisia won en Em- men verloor, is de spanning om de laatste plaats in afd. V nog belangrijk toegenomen. Emmen heeft nu 13 p. uit 20, Velocitas en Frisia elk 11 uit 19 wedstrijden. SCHOUWEN—WALCHEREN 2—4. Een danig verzwakt Wal- cherg elftal moest de strijd aanbinden tegen Schouwen. Het zich niet beschikbaar stel len door de spelers van „Vlis- singen", blessures en andere reden van verhindering, maak ten het niet mogelijk het sterkste Walcherse elftal op de been te brengen. Dat niette min een behoorlijke overwin ning werd behaald moet wor den toegeschreven aan het niet op zijn sterkst uitkomen van de Schouwense ploeg, waarin de „Z'ierikzee" spelers ontbra ken, die een sportieve plicht hadden te vervullen door zo sterk mogelijk uit te komen tegen RKFC, en aan het feit, dat het Walcherse voetbal toch altijd nog een klasse boven het Schouwense staat. De wind, welke dwars over het veld stond kon door de goede spel opvattingen geen afbreuk aan de wedstrijd doen en het is alles bij elkaar genomen een mooie partij voetbal geworden, waarin de Walcherse ploeg 't beste deel had. De eindstand werd 24. aan boord bevond, meldt, dat het vaartuig zich Vrijdag in een kleine storm bevond en dat het herhaaldelijk diep in de rumoerige golven dook. Zorgvuldig werd nagegaan hoe de nieuwe schroefcon- structie voldeed bij ruw weer, hoe de manoeuvreerbaarheid van het schip was, en welke eigenschappen het schip door de nieuwe schroef bezat. Het bleek, dat de boot, onverschillig of zij blootge steld was aan dwarszeeën of recht-op-het-schip afstormen de golven, zeer rustig op het water lag en deskundigen ver zekerden, dat de bediening en de hanteerbaarheid aanmer kelijk eenvoudiger waren dan bij de sleepboten van het normale type. Hoewel de uitvinding van de omkeerbare schroef reeds jaren geleden werd gedaan, heeft de N.V. „De Schelde" aan dit systeem een geheel nieuwe toe passing gegeven en eerst door deze nieuwe toepassing is de schroef in de practijk bruik baar geworden. Op de sleepboot Nolle is het mogelijk op de brug de stand van de scnroefbladen te con troleren en door het bewegen van een handle de stand van de schroefbladen te wijzigen. Het is dus niet langer nodig voor allerlei manoeuvres, waar bij voor- en achteruit gevaren moet worden, de hulp van het machinekamer-personeel in te roepen. Het voordeel van dit systeem springt direct in het oog, wan neer we mededelen, dat de meeste schepen, die mecha nisch voortbewogen worden een apart omkeer-mechanisme in hun machinekamer hebben op dat het schip achteruit kan varen. Dit mechanisme kan door de toepassing van de om keerbare schroef, vervallen. Bovendien biedt de nieuwe schroef gelegenheid om de spoed van het schip te verstel len door het wijzigen van de stand der schroefbladen. Bij gladde zee kan de spoed ver groot worden en bij tegenwind kan de spoed verminderd wor den. Reeds bracht het scheeps bouwkundig proefstation te Wageningen een gunstig rap port over de nieuwe schroef uit en er bestaat van reders- zijde goede belangstelling voor dit object. Er zijn reeds plan nen voor uitgebreide toepas sing. Manen-maniak. Een Hongaars cir cus, dat te Berlijn zijn tenten had opgeslagen, miste de laatste da gen telkens manen en staarten van de paar den. Men ging op de loer liggen en snapte de dief. Deze bekende reeds van een 30-tal paarden de manen en staarten te hebben ont vreemd. Larven van colorado kevers In Zeeland gevonden. Enige dagen geleden zijn op Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren reeds de eerste larven van de coloradokever gevonden. In verband met de grote schade, welke de kevers en larven in het aardappel gewas kunnen aanrichten en de grote moeilijkheden bij ex port van land- en tuinbouw producten die hier uit kunnen voortvloeien, dient onverwijld een intensieve bestrijding te worden toegepast. Speciaal dient daarbij ook gelet te wor den op opslag van aardappe len in andere gewassen, bijv. uien, bieten en granen, als mede ook in en bij oude aard appelkuilen, waar dikwijls haarden van de coloradoke vers gevonden worden. Det telers van aardappelen zijn verplicht in de periode van 2 tot 12 Juni hun perce len aardappelen te bespuiten met een oplossing van 0,5 °/n calciumarsenaat, naar een hoe veelheid van 800 liter per h.a. Vondsten van kevers of lar ven moeten onmiddellijk bij de burgemeester worden ge meld. Gelijktijdige bespuiting te gen de aardappelziekte Phij- tophtora infestans) en colora dokever is zeer goed mogelijk. Calciumarsenaat is een voor mens en dier zwaar vergift Bij het gebruik diene men dus zeer voorzichtig te zijn. Ernstig auto-ongeluk. zwaar beschadigde wagen te halen. De beide plaatselijke dokto ren waren Spoedig ter plaatse en verleenden eerste hulp. Met een zware hersenschud ding en vele snijwonden werd D. naar het ziekenhuis ver voerd. Commissaris der Koningin bezocht Tholen. De Commissaris der Konin gin in Zeeland, Jhr. Quarles van Ufford, bracht Vrijdag een zakelijk bezoek aan de ge meente Tholen ter bespreking met de Burgemeester en Wet houders over het tolvrij maken der brug over de Eendracht. De Colleges' van B. en W. van de overige gemeenten van het eiland Tholen waren eveneens Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk te Wissekerke is gekozen de heer P. G. A. de Lange. Met België en Luxemburg. De Ned., Belgische en Luxemburgse voorzitters van de commissie voor landbouw, voedselvoorziening en visserij hebben, vergezeld van enige adviseurs, besprekingen ge voerd. Men werd het er over eens, dat vrije uitwisseling van be paalde producten zal plaats hebben, mits deze geschiedt DAMMEN Steeds maar remise. Zowel de zesde, de zevende als de achtste partij van de match KeilerChestem om het wereldkampioenschap dammen zijn in remise geëindigd. De stand ls nu 97 in het voordeel van de Fransman. tegen prijzen, welke niet be neden de vast te stellen mi nimumprijs voor het betrok ken product liggen. Nederland wenste alleen minimumprijzen te stellen voor bloemkool en kersen. Men werd het eens over een minimumprijs van 22% cent per stuk voor bloemkool van 2230 cm en 50 cent per kilo voor kersen. Een en an der geldt voor de maand Ju ni. België en Luxemburg hebben minimumprijzen ge steld voor bloemkool, worte len, sla, tomaten, komkom mers, doperwten, uien, ker sen, aardbeien, frambozen, kruisbessen, rode-, witte- en zwarte bessen. Voor kersen ligt deze minimumprijs op 10 B.-frs (60 ct.), voor bloem kool even hoog als de Ned. minimumprijs (3.75 B. frs is 22% ct., maat 2230 cm.) De landbouwer J. de Dekker, tijdelijk wonende in België, wilde zich Zaterdagavond na sluiting van de kermis in Aar denburg per auto naar huis begeven. Daar hij zwaar beschonken was, wilde de rijkspolitie hem dit verhinderen. Plotseling gaf D. echter vol gas en reed met grote snelheid in de richting België. In de bocht op de Rijksweg bij Smedekembrugge, reed de auto een telefoonpaal aan stuk ken, de wagen schoot de berm af, sloeg enkele malen over de kop en kwam ongeveer 20 me ter verder in een sloot terecht. Vele kermisgangers waren spoedig ter plaatse en slaag den er wonder boven wonder ena.uu jSSjch wc in de bestuurder levend uit de I hierbij aanwezig. Goes Brandweerwedstrijden. Vonden de vorige week Za terdag te Vlissingen de brand weerwedstrijden plaats, uitge schreven door de kring Wal cheren van de Ned. Ver. van Brandweercommandanten. Za terdag j.l. werden te Goes der gelijke wedstrijden gehouden, uitgeschreven door de afd. Be- velanden (Noord- en Zuid-Be veland). Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door 13 ploegen en het moet gezegd iede re ploeg zette zijn beste beentje voor, hetgeen echter niet wil zeggen, dat de gemaakte tijden voor alle ploegen dezelfde wa ren. Hieronder volgen de uit slagen met de daarbij gemaak te tijden: 1. Kortgene, 2 min. 1,6 sec.; 2. 's Gravenpolder, 2 min. 34% sec.; 3. Borssele, 2 min. 53% sec,; 4. Kapelle II 3 min. 19% sec.; 5. Kapelle I. 3 min. 26 sec.; 6. Wissekerke, 3 min. 33 sec.; 7. Kruiningen. 3 min. 45% sec.; 8. Goes I, 4 min. 6 sec.; 9. Ovezande, 4 min. 12% sec.; 10. Goes II, 4 min. 17 sec.; 11. 's-Heer Arendskerke. 4 min. 34 ree.; 12. Wolphaartsdijk, 4 min. 45 sec.; 13. Kats, 6 min. 28% De burgemeester van Kapel le reikte na afloop de. prijzen uit, daarbij deelnemers en jury dank zeggend v.oor hun mede- werking. GEREF. RUSTHUIS. De kerkeraad der Geref. Kerk te Goes besloot tot aankoop van het pand aan de Westwal, waarin de Bijz. Kerkelijke Gezinszorg enige tijd gehuisvest is geweest. Dit gebouw zal worden inge richt tot rusthuis voor ouden van dagen. AANHOUDING. De politie te Goes hield Zaterdag zekere v. B. uit St. Willeboord aan, die zich al daar aan diefstal heeft schul dig gemaakt. De aangehoudene is der waarts overgebracht. Kloetinge NED. BIJBELGENOOT SCHAP. Te Kloetinge is opgericht een afd. van het Ned. Bij belgenootschap. Voorzitter is ds. P. A. Elderenbosch en secretaris de heer R. Buiten huis. 's-Heer Arendskerke PRIJZENCOMMISSIE SAMENGESTELD. •Heer prg- restigde de aandacht op het liet meer aanwezig zijn van le waarschuwingsborden in de ra rtnt^ierstraat en vroeg naar de fr rot tesprekingen omtrent een bad- o (rf okaal; de heer Pekaar zag en 3 /o voor on- .aarne verbetering aange- wordt In die zin gewijz het percentage nu woi voor gebouwd en 3 .aarne géböuwd. x. iracht in het soort "plan tsoën- B. en W. vroegen machtiging aaji de Varkensdijk, op de loer van de muziektent en op op de Vgverboomgaard. .t havenlicht De heer Koster vroeg of het et navenlicnt' wel verantwoord is gezien de financiële omstandigheden waarin de gemeente verkeert, waarop de voorzitter opmerkte fonnu/Qp"*\ dat er een zeer groot gebrek JBBUWbe 11110 DB TS De in de gemeente Arendskerke bestaande zencommissie is als volgt sa mengesteld; A. C. de Kooning, voorzit ter; A. Braamse, J. Klap, H. Boudens, leden. Overtreding van prijsvoor- schriften kan door het pu bliek bij de voorzitter of een der leden worden gemeld. Hoedekenskerke KASSIER BOERENLEENBANK. De heer C. Hoogerheide, thans hulpkassier bij de coöpe ratieve Boerenleenbank te Hoe dekenskerke is bevorderd tot kassier bij de coöperatieve Boerenleenbank te Hoedekens kerke. Yerseke Geen openbare U.L.O. school. Vrijdagavond kwam de ge meenteraad van Yerseke in openbare vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat de firma M. J. Bos te Utrecht laagste inschrijfster is voor de 18 woningen in de Stenge voor een bedrag van 200.000. Er is evenwel juist bericht bin nengekomen dat voor deze wo ningen het bedrag van 177.000.niet mag worden overschreden, zodat nog geen gunning kan geschieden. Het pensioen van de Wed. P. La- vooy zal verhoogd worden. ,Op een verzoek van de korfbal vereniging „Volharding" om over te gaan tot aanleg van een gemeentelijk sportterrein, zegt de voorzitter, dat hét ge meentebestuur hiertegenover niet afwijzend staat, doch dat het in verband met het uit breidingsplan niet verstandig zou zjjn hier rfu reeds toe over te gaan maar nog even af te wachten. Op een verzoek van de bewoners van de van Rand- wijekstraat om de scherpe bocht aan dc ingang der straat weg te nemen, wordt B. en W. in overweging gegeven zich in verbinding te stellen met de betrokken eigenaren der gron den. Een verzoek van de Bouwvakverenigingen om de gemeente Yerseke in een ho gere klasse te plaatsen werd voor kennisgeving aangeno men. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werden enige wijzigingen vastgesteld in de gemeentebegrotingen 1946 en 1947; begroting gasbedrijf 1947 en begroting Burgerlijk Arm bestuur 1946. Aan de heren Megaard, Nieu- wenhuize en Christiaanse werd ten behoeve van hun oliehandel grond verhuurd op de haven tegen ƒ0.40 per m. De veror dening op de wegbelasting aan woonruimte in deze ge meente is en om hierin tege moet te komen is er maar één weg en dat is bouwen, ondanks de financiële nood. Hg zegt dat het ten volle verantwoord is. De heer Kop- pe sluit zich bjj de woorden van de voorzitter aan èn dringt op spoed aan. Ook de heer Pe kaar kan er zich ten volle mee verenigen en zou het ten zeer ste toejuichen dat dit aantal verdubbeld werd. Zonder hoof delijke stemming werd deze machtiging verleend. Het voor stel van B. en W. om niet over te gaan tot* oprichting van een Openbare Ulo-school wordt aangenomen met 8 stemmen voor en 3 tegen. Bij de rondvraag vroeg de heer Koster verbetering van straten en wegen, speciaal de gevaarlijke bochten in Zoute; de heer Dominicus informeerde naar de huisvesting der be waarscholen; de heer Koppe vroeg inlichtingen over de de centralisatie van bouw- en wo ningtoezicht en de beplanting van de Postweg; de heer van Boven klaagde over de hygië nische toestand in de gemeen te en vroeg naar de herbouw van de verwoeste woningen in het Schuttershof en de van Randwijckstraat en wees ver der op de haventoestand en havenmuren; de heer Sandee Voor het prop. examen teologie te Utrecht slaagde Bogaard te Hoedekensker- i. De speldijescollecte voor ralkenheide" m de gemeente 'ortgene heeft 42.08 opge- lacht. De collecte voor de reclas. ring bracht te Oudelande J62.02 op. Mej. A. C. van Dgk te Irseke slaagde te Hilversum \or Dames-Coupeuse. BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officier-fiscaal bij het bi. gerechtshof te 's-Herto- gibosch voor Zeeland hebben personen voorwaardelijk en lé.nvoorwaardelijk buiten ver_ Wfing gesteld. \p onze bureaux te Tliddelburg, Vlissingen, >oes en Oostburg lig- en nu ook de passagiers- jsten van de m.s. „Ta- sse", „Kota Gede", „Lim- urg" en „Bantam" ter ïzage. Bij de voortgezette premie- van de Wilhelminapolder; EL keuringen voor merries, uit gaande- van de afd. Zeeland van de Vereniging „Het Ne- derlandsche Trekpaard", wer den de volgende dieren goed gekeurd: Te Goes op 2 Juni. Tweejarige grote maat: Clotilly van D. A. Timmer man, Krabbendgke; Marijke van Biezelinge van P. Schee- Iede Putter, Biezelinge; An nie van Prinsland van J. de Roo, 's H. Abtskerke; Irma van Q. v. d. Linde, Kloetinge. Tweejarig, kleine maat; Clara van Oudelande, van J. de Jager Jzn. te Oudelande; Erna van Spaarte, van D. W. Rouw, Kapelle. Driejarige, grote maat: Magda van Doelman, van C. J. de Waal, Heinkenszand; Nora van Hollestelle, van L. Booman, Ovezande; Sarolea van Hollestelle, van Jac. Boonman, Ovezande; Victori- ne van Achterduin van J. van 't Westeinde-Vermue, Nieuw- dorp; Diana van Dgkzicht van M. A. Geelhoed-Boogerd, 's Heer Arendskerke; Henriëtte van D. P. Goetheer, Wol- faartsdijk; Violette van Ach terduin, van J. van 't West einde-Vermue. Driejarige, kleine maat: Fa- rida van Anna van P. v. Sab- ben jr., Oudelande; Margriet van Monnikenhof, van D. A. Timmerman; Rozette van Maalstede van P. de Jonge- Acda, Ovezande; Gilda van C. J. Straub, Katendijke; Frieda van W. F. D. van J. L. Goet heer, Wolfaartsdijk. Vierjarige, grote maat: Her- mina van Kapelle, van A. van Hootegem van Kapelle; Zora GEMEENTERAAD VLISSINGEN in aanbouw op hei einde van hei jaar? De raad verleende credieten. Opnieuw kolen voor inundatiegebied Vrijdagmiddag kwam de gemeenteraad van Vlissingen in openbare vergadering bij een. Er werd medegedeeld, dat de verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor de avond school voor Nijverheidsonder wijs in de gemeente bij Kon. besluit is goedgekeurd. De heren A. W. de Vries te H- pendam, J. Oosterling te Wognum en P. H. Cornelis te Souburg hebben hun benoe ming resp. als hoofden en onderwijzer aan de openbare lagere scholen te Vlissingen aanvaard. Naar aanleiding van een adres van de Tucht-Unie te 's-Gravcnhage, houdende het verzoek aan onderwijzers be voegdheid te verlenen om te kunnen optreden als dienaar van de politie, stelde de heer König (P. v. d. A.) voor dit met de onderwijzers nader te bespreken. B. en W. zullen deze zaak nader onder het oog zien en een prea-advies uitbrengen. Op een vraag van de heer v. Schijndel, deelde de wet houder van onderwijs, de heer Poppe mee, dat reeds zeer spoedig met de uitreiking van melk op de lagere scholen kan worden begonnen. Op voorstel van B. en W. werd aan de heer J. v. Wa geningen, leraar in de vakthe orie voor scheepsbouwers aan de avondschool voor Nijver heidsonderwijs op zyn verzoek eervol ontslag verleend. De Raad verleende aan B. en W. een crediet van 14.500 ten behoeve van het herstel van de riolen in de Bloemenlaan, Bosjeslaan, Re sedalaan, Pioenlaan, Papaver laan en Ravesteinplein. De heer Marijs (A.R.) drong ook aan op het herstel van de riolering in Tuinstad. De heer van Poperlng zei- de dit toe. Een crediet van 34.000 werd verleend voor het leg gen van een buisleiding in de Van Dishoeckstraat en Glacisstraat ten behoeve van de waterleiding. Voor de aansluiting op het waterleidingnet van de te bouwen 30 Oostenrijkse wo ningen, die, naar de voorzit ter mededeelde waarschijnlijk niet voor het einde van dit jaar geleverd kunnen worden, werd een crediet van 5.875 verleend. Ten behoeve van de aan leg van een oprit van de hoek Boulevard Evertsen Kenau Hasselaarstraat naar de Nolledijk met bestratings- werkzaamheden en de omleg ging van een buisleiding van het waterleidingbedrijf, werd een crediet van 84.400 ver leend. Voor de herbeplanting van de Singel, met inbegrip van het midden plantsoen en de taluds van de watergang gaf de Raad B. en W. een crediet van 31.371. De heer de Wit (A.R.) drong ook aan op herbeplan ting van de buurt ten Noor den van de Singel, in de om geving van de Bonedijkestr. Aan de heer M. Baart werd een bijdrage van 1750 ver leend ten behoeve van de restauratie van het pand Nieuwendgk 15. Besloten werd met de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" een ruiling van gronden aan te gaan tot verbetering van de volkshuisvesting te Vlissin gen en de omliggende ge meenten. Besloten werd twee perce len grond aan de Paul Kru- gerstraat aan particulieren te verkopen. Besloten werd voorts de verordening distributie woon ruimte te verlengen tot 1 Ja nuari 1948. De heer Ventevogel (C.H.) drong er op aan het recht van de eigenaars te eerbiedi gen. De voorzitter en de wet houder van volkshuisvesting, de heer van Popering zeiden, dat met de gerechtvaardigde belangen van de eigenaren steeds zo veel mogelijk re kening wordt gehouden. De afschrijvingspercentages voor de bezittingen van het waterleidingbedrijf werden on gewijzigd vastgesteld voor het tijdvak 3 Jiifi 1947 tot 30 Juni 1952. Besloten werd voortaan 't bureau van de burgerlijke stand open te stellen van 9 tot 12% en van 14 tot 15 uur van Maandag t/m Vrij dag. Zaterdag zal het bureau geopend zgn van 912% uur. Een subsidie van 60 zal worden verleend voor elke uit Vlissingen afkomstige leerling, die aan één der oplei dingen voor onderwijzer bij het openbaar of bijzonder voorbereidend onderwijs te Middelburg deelneemt. Aan de Vlissingse school vereniging, de vereniging tot bevordering van Chr. Onder wijs, de vereniging voor Bgz. lager Onderwijs op Geref. grondslag en het R.K. Kerk en schoolbestuur werden de gelden beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van de door de „Hulpactie Zeeland" geleverde oefenmiddelen voor het gymnastiek onderwijs. De Raad verleende een crediet van 136.800.50 ten behoeve van het herstel der gemeentewoningen aan de Paul Krugerstraat en Ver- kuijl Quakkelaarstraat. Zo wel de heer de Wit (A.R.) als de heer Marijs (A.R.) drongen aan op verfraaiïing van deze gebouwen. Wethou der van Popering zeide, dat zoveel mogelijk is getracht deze woningen gezelliger te maken. Z.h.s. verleende de Raad een crediet van 151.000 voor het slopen van verschillende bunkers, de marechaussee kazerne enz. in verband met het bouwrijpmaken van „Plan Oost." De Raad verleende een crediet van 26.154 voor het herstel van een gedeelte van het v.m. Militair Hospitaal ten behoeve van het onder brengen van de brandweer. Op een vraag van de heer de Wit deelde wethouder van Popering mee, dat het toch zeer zeker nog wel 3 jaar zal duren eer de nieuwe brandweerkazerne klaar zal zijn. Tenslotte verleende de Raad een crediet van 120.264.30 voor het opruimen van een 20-tal bunkers en onderko mens in het v.m. Linkerre- duit. Dit terrein wordt ge bruikt voor de bouw van 42 woningen, terwijl ook dit ge hele terrein op korte termijn bouwrijp gemaakt moet wor den. RONDVRAAG. Bij de rondvraag beant woordde de voorzitter aller eerst enkele schriftelijke vra gen van de heer Corvelegn. Hij zeide, dat de politie is opgedragen nauwlettend toe te zien op het storten van puin en vuil bij gesloopte huizen. Binnen niet al te lan ge tijd zal begonnen worden met het aanleggen van trot toirs aan beide zijde van de verlengde Paul Krugerstraat. Voorts deelde hij op een desbetreffende vraag mede, dat er bij B. en W. plannen bestaan om door een bijzon dere bijeenkomst in de loop van het jaar enig relief te geven aan het feit dat 28 Mèi 1247 Vlissingen voor het eerst in de Kronieken werd vermeld. Aan de reinigingsdienst zal opdracht gegeven worden 't terrein aan de achterzijde van de Singel tussen de Brouwe- naarstraat en de Verl. Ho- beinstraat te zuiveren en zui ver te houden. Op een schriftelijke vraag van de heer van Rooyen antwoordde de voorzitter, dat B. en W. van oordeel zijn, dat ook in het a.s. winter seizoen ten behoeve van be neden- en eengezinswonin gen in het voormalige inun datiegebied extra brandstof fen beschikbaar gesteld moe ten worden. B. en W. zullen zich te dien einde met de betreffende instanties in ver binding stellen. Op schriftelijke vragen van de heer de Wit antwoordde de burgemeester, dat hij niet oordeelt, dat het gemeentebe stuur van Vlissingen in-ac- tief zou zijn met het indienen van plannen voor de wederop bouw der stad. Hij gaf een uitvoerig overzicht van de plannen die zijn ingediend, of reeds in uitvoering zijn. "Thans zijn in aanbouw 137 woinngen, waarvan 71 van het contingent '46 en 6G van het contingent '47, terwijl binnen enige dagen met de bouw van 42 woningen zal worden begonnen. Plannen zijn ingediend voor de bouw van 634 woinngen, terwijl het naar alle waar schijnlijkheid gelukken zal nog binnen de daarvoor ge stelde termijn plannen in te dienen voor 228 woningen, 't Is niet te verwachten, dat al deze plannen nog dit jaar tot een begin van uitvoering komen, doch gaat men na, voor welke plannen de ver wezenlijking het meest nabij is, dan kan het waarschijn lijk worden geacht, dat te- fen de 500 woningen behalve e reeds in aanbouw zijnde, voor einde Ï947 in aanbouw zullen zgn. De heeren Corvelegn Knoop drongen er op aan zoveel mogelijk de particulie re bouw te bevorderen. De laatste drong er op aan spoe dig met het rioleringsplan voor het eiland te beginnen. Wethouder van Popering deelde mede, dat nu vergun ning is verleend voor het slo pen van de bunkers op het Eiland, zo dat spoedig met dit plan zal kunnen worden begonnen. De heer de Wit bracht hul de aan het gemeentebestuur voor de betoonde activiteit. De heer De Bart stelde eni ge vragen over de vuilnis belt bij het Havendorp. De heer Marijs informeerde naar de aanleg van een rijwiel pad aan de rechterzijde van de Koudekerkse weg Oost. Op een vraag van de heer Marijs werd door de heer van Poelje meegedeeld, dat men hoopt binnen enkele we ken het voormalige militaire tehuis voor arbeiders van de wederopbouw te kunnen ope nen. De heer Knoop drong er op aan het badstrand en ook het stille strand zuiver te houden. B. en W. zullen over wegen hiervoor een gemeen tedienst ln te schakelen. Mevr. Hartjes vond de red dingboot die nu op het strand gebruikt wordt te klein. Ook dit zal door B. en W. wor den onderzocht. De heer Van Oorschot, wethouder van Sociale Za ken, deed tenslotte nog eni- ge mededelingen over de T.B. .-bestrijding. Daar de cijfers van Vlissingen beneden het gemiddelde van Zeeland lig gen is het voorlopig niet no dig dat elke inwoner wordt doorgelicht. an Keilen, van J. Q. C. Lenhoek, Kloetinge; Clara van Goes, van gebr. Rouw, Virjarige kleine maat: Ber- ta Tan Spaarte, van D. W. Rcur, Kapelle; Karolin van Bi-zelinge en Astrid van Wis- selerke, van P. Scheele-de Pit ter; Willy van Schelpkreek, vai Jac. van 't Westeinde, Ni'uwdorp. Yijf- tot tienjarige, grote miat: Erna, van J. de Roo, 's R. Abtskerke; Certine, van L. C. Nieuwenhuijse, Katten- djjte; Dora van J. L. Goet heer; Ivonna van Kapelle, van P. W. v. Overbeeke, Kapelle; Irere van Monnikenhof, van P. H. Janse, Goes; Elza, van A. C. Noteboom, Kloetinge; Juliina, van Jac. van 't West- etndii; Cato, van Jac. op 't Hof, 'S H. Arendskerke. Vijf- tot tienjarige, kleine maat: Irene van Biezelinge, van F. Scheele-de Putter; Agaths, van J. Q. C. Lens hoek; Henriëtte van Bruns- wijk, van D. A. Timmerman; Annie van Borsselen, van P. Dekken Borssele; Nisca van Nico, van A. L. Schrier, Ka- Êelle, Mina, van J. L. Goet- eer; Truus van Achterduin, van J. v. "'t Westeinde; Em ma, van W. F. D., van J. L. Goetheer; Dahlia van Othene, van P. v. Sabben jr.,; Carla, van J, v. 't Westeinde; Nora van J. de Jager .Azn.; Cora, van W. v. d. Endt, Goes. Te Krabbendgke, 2 Juni: Tweejarige, grote maat: Udine van Kruiningen, van A. v. Hootegem, Kruiningen; Adèla van de Dameshoeve, van G. J. Michielsen, Rilland Bath; Quette van Waarde, van C. 'Mol, Waarde; Gloria van Welgelegen, van J. Q. C. Lenshoek.. Tweejairige, kleine maat: Annie v&n Clairon, van C. Buizer, iSrabbendijke. Driejarige, grote maat: Ul- ma van l iellenhoek en Utopia van Kelle1 nhoek, van P. H. A. Poderman Kruiningen. DriejarLge, kleine maat: Paula va-n Waarde, van C. Mol; Corx van Dameshoeve, van G. C.'J J. Michielsens. Vierjarig ïe, grote maat: Glo ria van Kruiningen, van Mar. Geluk, Krfuiningen; Edie van Keilen, va n J. Q. C. Lens hoek. f Vierjarig e, kleine maat: Francina 'st/an Gerta, van A. J. Boode, H Cruiningen. V«f- totv tienjarige, grote maat: Ail toinette van de Sluuse, vai' A. v. Hootegem; Vera van '"TCr. G. J. Michiel sens; Vest/K van J. Q. C. Lenshoek; Bertha, van G. G. J. Michielsen; Winifried van J. Q. C. Lo'onshoek; Koba van Castorine, an A. J. de Noode, KruiningenLotta van Waar de, van C. Mole. Vgf- tot - tienjarige, kleine maat: Alidrji. van G. G. J. Michielsen; Lara van Waarde, van C. Mol; ij Ali, van J. Q. C. Lenshoek; Liigna van Domburg, van A. J. B—oone; Dorine van Zimmerman d(en Rinette van J. Q. C. Le nshoek; Hermine van P. H.2' A. Polderman; Ceres van W 'elgelegen, van J. Q. C. Lenshnioek; Mergo van de Maire H<tcpeve, van L. B. van Nieuwen^ hug zen, Rilland- ™?d— (Ingezonden mededeling) >^0.08m.m.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6