500 Woningen SPORT EN WEDSTRIJDEN Zeeuw£)nippers Vrije uitwisseling van groenten en fruit UIT D E PROVINCI WALCHEREN Strijd om Nederlands kampioenschap begonnen. VOLE WIJKERS EN BLAUW WIT GELIJK GEËINDIGD. AjaxHeerenveen 33: M. V.V.—N.E.C. 1—3. De strijd om het Nederlands kampioenschap is begonnen. De Noordelijke kampioenen slaagden er zowaar in tegen het gevreesde Ajax gelijk te spelen. En dat nog wel in Amsterdam! M.V.V. moest op eigen ter rein tegen de Nijmegen aren het onderspit delven. EERSTE KLASSE. V.g.V.—E.D.O. 2—7; Excel siorNeptunes 22; Storm vogels—Blauw-Wit 0—2; Fri- siaSneek 53; Be Quick Emma 40. De belangrijkste wedstrijd was die tussen Stormvogels en Blauw-Wit Daar de Amster dammers met 0—2 wisten te winnen, zijn zij gelijk met de Volewijkers geëindigd. De nu nodig geworden beslissings wedstrijd om het kampioen schap van afd. II wordt a.s. Vrijdagavond in het Ajax- stadion gespeeld. Doordat Frisia won en Em- men verloor, is de spanning om de laatste plaats in afd. V nog belangrijk toegenomen. Emmen heeft nu 13 p. uit 20, Velocitas en Frisia elk 11 uit 19 wedstrijden. SCHOUWEN—WALCHEREN 2—4. Een danig verzwakt Wal- cherg elftal moest de strijd aanbinden tegen Schouwen. Het zich niet beschikbaar stel len door de spelers van „Vlis- singen", blessures en andere reden van verhindering, maak ten het niet mogelijk het sterkste Walcherse elftal op de been te brengen. Dat niette min een behoorlijke overwin ning werd behaald moet wor den toegeschreven aan het niet op zijn sterkst uitkomen van de Schouwen se ploeg, waarin de „Zierikzee" spelers ontbra ken, die een sportieve plicht hadden te vervullen door zo sterk mogeljjk uit te komen tegen RKFC, en aan het feit, dat het Walcherse voetbal toch altijd nog een klasse boven het Schouwense staat. De wind, welke dwars over het veld stond kon door de goede spel opvattingen geen afbreuk aan de wedstrijd doen en het is alles bij elkaar genomen een mooie partij voetbal geworden, waarin de Walcherse ploeg 't beste deel had. De eindstand werd 24. Onze vroegere stadgenoot, de heer R. H. W. Joppe, thans inspecteur van politie te Leeuwarden, is heden benoemd tot hoofd-inspeoteur aldaar. Tot deskundige bij de eind examens der lycea en H.B.S. en in de zesde Inspectie is o.a. benoemd dr. H. de Noo Bzn., te Middelburg. BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officier-fiscaal bij het bijz. gerechtshof te 's-Herto- genbosch voor Zeeland hebben 7 personen voorwaardelijk en 11 onvoorwaardelijk buiten ver_ volging gesteld. Op onze bureaux te Middelburg, Vlissingen, Goes en Oostburg lig gen nu ook de passagiers lijsten van de m.s. „Ta- lisse", „Kota Gede", „Lim burg" en „Bantam" ter inzage. Middelburg bood Baarn Gedenksteen aan. 1100 VOOR HERBEPLANTING DER BOLWERKEN. Het college van B. en W. van Middelburg en enige afge vaardigden van het Middel, burgs Hulpcomité hebben aan het gemeentebestuur en de in woners van Baarn, een van de plaatsen, die de Zeeuwse hoofdstad hebben geadopteerd, als uiting van dankbaarheid dier Middelburgers voor de on dervonden hulp en vriendschap een gedenksteen aangeboden. De plechtige overdracht van deze gedenksteen, waarop on dermeer de wapens van beide gemeenten voorkomen en die In de hal van het raadhuis is gemetseld, werd bijgewoond door het gemeentebestuur en de voltallige raad, henevens vertegenwoordigers van het Baamse Comité en Volksher stel. Bij deze gelegenheid wer den hartelijke woorden gespro_ ken door de burgemeesters van Middelburg en Baarn, de wet houder Kögeler en twee heren van het Baarnse comité. De ontvangst van de Middel burgse deputatie in Baarn was bijzonder hartelijk. De grootste verrassing vormde echter wel de overdracht van een bedrag van 1100.ten behoeve van de herbeplarating der bolwerken in Middelburg. Het spreekt van zelf, dat B. en W. zich gaarne bereid toon den aan het gestelde verzoek om t.z.t. een Baarns laantje op deze bolwerken aan te leggen t© voldoen. EXAMENS. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het prop. examen theologie de heer M. C. Don Jr., te Middelburg. Manen-maniak. Een Hongaars cir cus, dat te Berlijn zijn tenten had opgeslagen, miste de laatste da gen telkens manen en staarten van de paar den. Men ging op de loer liggen en snapte de dief. Deze bekende reeds van een 30-tal paarden de manen en staarten te hebben ont vreemd. V Larven van colorado kevers in Zeeland gevonden. Enige dagen geleden zijn op Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren reeds de eerste larven van de coloradokever gevonden. In verband met de grote schade, welke de kevers en larven in het aardappel gewas kunnen aanrichten en de grote moeilijkheden bij ex port van land- en tuinbouw producten die hier uit kunnen voortvloeien, dient onverwijld een intensieve bestrijding te worden toegepast. Speciaal dient daarbij ook gelet te wor den op opslag van aardappe len in andere gewassen, bijv. uien, bieten en granen, als mede ook in en bij oude aard appelkuilen, waar dikwijls haarden van de coloradoke vers gevonden worden. Det telers van aardappelen zijn verplicht in de periode van 2 tot 12 Juni hun perce len aardappelen te bespuiten met een oplossing van 0,5 calciumarsenaat, naar een hoe veelheid var 800 liter per h.a. Vondsten van kevers of lar ven moeten onmiddellijk bij de burgemeester worden ge meld. Gelijktijdige bespuiting te gen de aardappelziekte Phij- tophtora infestans) en colora dokever is zeer goed mogelijk. Calciumarsenaat is een voor mens en dier zwaar vergift Bij het gebruik diene men dus zeer voorzichtig te zijn. Tot diaken bjj de Ned. Herv. Kerk te Wissekerke is gekozen de heer P. G. A. de Lange. tegen prijzen, welke niet be neden de vast te stellen mi- Met België en Luxemburg. De Ned., Belgische en Luxemburgse voorzitters van de commissie voor landbouw, voedselvoorziening en visserij hebben, vergezeld van enige adviseurs, besprekingen ge voerd. Men werd het er over eens, dat vrije uitwisseling van be paalde producten zal plaats hebben, mits 'deze geschiedt DAMMEN Steeds maar remise. Zowel de zesde, de zevende als de achtste partij van de match KeilerChestem om het wereldkampioenschap dammen zijn ln remise geëindigd. De stand is nu 97 in het voordeel van de Fransman. nimumprijs voor het betrok ken product liggen. Nederland wenste alleen minimumprijzen te stellen voor bloemkool en kersen. Men werd het eens over een minimumprijs van 22% cent per stuk voor bloemkool van 2230 cm en 50 cent per kilo voor kersen. Een en an der geldt voor de maand Ju ni. België èn Luxemburg hebben minimumprijzen ge steld voor bloemkool, worte len, sla, tomaten, komkom mers, doperwten, uien, ker sen, aardbeien, frambozen, kruisbessen, rode-, witte- en zwarte bessen. Voor kersen ligt deze minimumprijs op 10 B.-frs (60 et), voor bloem kool even hoog als de Ned. minimumprijs (3.75 B. frs is 22% ct., maat 2230 cm.) Ernstig auto-ongeluk. De landbouwer J. de Dekker, tijdelijk wonende in België, wilde zich Zaterdagavond na sluiting van de kermis in Aar denburg per auto naar huis begeven. Daar hij zwaar beschonken was, wilde de rijkspolitie hem dit verhinderen. Plotseling gaf D. echter vol gas en reed met grote snelheid in de richting België. In de bocht op de Rijksweg bij Smedekembrugge, reed de auto een telefoonpaal aan stuk ken, de wagen schoot de berm af, sloeg enkele malen over de kop enkwara ongeveer 20 me ter verder in een sloot terecht. Vele kermisgangers waren spoedig ter plaatse en slaag den er wonder boven wonder in de bestuurder levend uit de zwaar beschadigde wagen te halen. De beide plaatselijke dokto ren waren spoedig ter plaatse en verleenden eerste hulp. Met een zware hersenschud ding en vele snijwonden werd D. naar het ziekenhuis ver voerd. Commissaris der Koningin bezocht Tholen. De Commissaris der Konin gin in Zeeland, Jhr. Quarles van Ufford, bracht Vrijdag een zakelijk bezoek aan de ge meente Tholen Ier bespreking met de Burgemeester en Wet houders over het tolvrij maken der brug over de Eendracht. De Colleges' van B. en W. van de overige gemeenten van het eiland Tholen waren eveneens hierbij aanwezig. Middelburg krijgt weer goede singels. Aan de raad van Middel burg is door B. en W. voor gesteld tot algehele verbete ring van de singels om de stad, die door de inundatie in zeer slechte staat verkeren, te besluiten. Er is in het voorstel gere kend op een breedte van het rydek van 6 meter, op enke le plaatsen verminderd tot 5 m. Het ligt in de bedoeling langs de vesten een eenvoudig verhoogd voetpad te léggen, bestaande uit een gewalste puinlaag, bedekt met een laag fjjn grind, vastgelegd in as falt, met als scheiding een trottoirband. Aan de andere zijde is eveneens een voetpad ontworpen van dezelfde con structie, doch daar waar ge bouwd is, wordt dit met tegels belegd. Langs de Veersesingel en een 4deel van de Lange- vielesingel komt een hellende grasberm met een rijwielpad van betontegels. Een dergelijk fietspad komt ook tussen de Noordbrug en Noordweg. Tegelijk met deze werk zaamheden wil men tevens het Noordbolwerk, Park de Griffioen en Park van Nieu- wenboven voorzien van een zelfde wegdek als voor de sin gels gedacht is, bestaande uit een klinkerbestrating met een asf altslijtlaag. De totale kosten worden ge raamd op 450.000. Deze uit gave zal gedekt worden door een rijksbijdrage van 200.000 in het herstel en voor de rest door een t.z.t. aan te gane geldlening. VOOR SUIKERZIEKEN. De suikerzieken-leden van de afd. Walcheren der Ned. Ver. tot behartiging v. d. be langen van suikerzieken, kun nen met uitzondering van de leden te Vlissingen, op Don derdag 12 Juni a.s. een pond korstloze kaas a 90 cent en zoetstoftabletten afhalen aan het adres Latijnseschoolstraat 12, Middelburg. PARTIJ VAN DE ARBEID. In een goed bezochte verga dering van de afd. van de Par tij van de Arbeid bracht de heer F. de Graaf, wnd. Inspec teur voor de Volksgezondheid, uitvoerig verslag uit van het onder leiding van Prof. Lief- tinck gehouden congreg voor de bewoners van de getroffen gebieden, inzake de vergoeding van de oorlogsschade. Verschillende vragen werden vervolgens beantwoord. De heren Schuitema Flierman brachten verslag uit van het gehouden drie-daags Congres. te Utrecht, terwijl tenslotte Mr. P. C. de Jonge dit deed van de gehouden ge westelijke- vergadering te Goes. Mr. dé Jonge deed nog mede deling van het besluit, de op richting van districtsbesturen, waardoor de regionale belan gen beter tot hun recht kun nen komen, te overwegen. EINDEXAMEN GYMNASIUM Aan het Gymnasium te Middelburg slaagden op 7 Ju ni 1947 voor het einddiploma A: F. Don, Ine J. Hesselink, P. Joziasse, J. Melse, G. P. Nooteboom, Helena C. A. Thieme, J. J. van der Weel, I. J. Wisse en voor diploma B: O. de Kleijn, D. J. van Ooijen. „VREDERUST" Donderdagmiddag werd in de Bogardzaai te Middelburg een ledenvergadering gehouden van het suppletiefonds „Draagt el kanders lasten" voor financi ële steun aan krankzinnigen uit de middenstand, opgeno men ter verpleging in „T" rust". Daar geen enkel lid was komen opdagen, werd de bij. eenkomst gewijzigd in be stuursvergadering, tijdens wel ke interne kwesties zijn behan deld. GEMEENTERAADSZITTING. De raad van Middelburg zal op Woensdag 11 Juni te 2 uur in het tijdelijk gemeentehuis in vergadering bijeenkomen. GER. JONGEREN SPEELDEN VADERTJE LANGBEEN". Een zeer talrijk publiek heeft genoten van een aardige opvoering van het toneelstuk „Vadertje Langbeen", naar het gelijknamige frisse boek van Jean Webster, die de Ontspanningscommissie van Gereformeerde Jongeren in het Schuttershof te Middel burg gaf. De vermakelijke avonturen van het vondelingetje Judy Abbott, die op kosten van een haar onbekende man mag studeren, werden met veel geest gespeeld. Het valt moei lijk te zeggen, wie er het meeste plezier in hadden; de spelers met name te noemen, het zij voldoende te vermel den, dat zij aardige typeringen gaven. Wel liet het tempo soms iets te wensen over, doch daar stond tegenover, dat het spel van deze jongeren bij zonder natuurlijk was. Na afloop waren er fraaie bloemen voor de charmante Gerdien Bouman, die Judy speelde, terwijl de voorzitter van de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Jongelings ver. op Geref. grondslag, de heer J. de Smit, de spelers voor him prestaties dankte. Vlissingen Diploma-uitreiking Handelsavondschool. In de openbare lagere school C, aan de Bouwen Ewout- straat te Vlissingen werden Vrijdagavond de einddiplo ma's van de gemeentelijke Handelsavondschool uitge reikt. In een geestige toe spraak heette de directeur der school, de heer Ad. Metz, de wethouder van onderwijs, de heer Poppe, de gecommitteer- deh, leraren en de jongelui welkom. De wethouder van onderwijs, de heer Poppe, wees op de waarde van het diploma en spoorde de jonge lui aan voort te gaan. De heer Poppe reikte de diploma's uit. De volgende leerlingen slaag den: Einddiploma; A. Bliek, C. J. Beijl, H. J. Cijsouw, M. Geertse, J. Kamermans, P. M. de Moor, J. G. de Rijcke, G. L. Schunselaar, J. Sturm, M. Tabak, J. H. Teirlinck. 2 leer lingen werden afgewezen. Machineschrijven (50 letter grepen): M. de Baar, J. A. Corveleijn, A. Clarisse, H. J. Cijsouw, J. I. v. Dis, P. Goed- bloed, J. S. F. Hoögendam, P. M. Joziasse, W. J. de Lege, M. Tabak, C. Wisse (Souburg). Machineschrijven (75 letter grepen): N. P. Passenier (Sou burg), A. C. M. Theune (Vlis singen). Stenografie (100 lettergre pen): G. Koetje, W. J. de Le ge, K. v. d. Meer. Stenografie (130 lettergre pen): A. Bliek. Na de uitreiking sprak de heer Poppe nog enkele opwek kende woorden tot de geslaag den. De voorzitter van de ge committeerden, de heer Sor- gedrager, wenste directeur en leraren geluk met het behaal de resultaat. Hij betrok in de ze gelukwens vanzelfsprekend de geslaagde jongelui. Een der leerlingen, de heer J. G. de Kijcke, dankte met enkele aardige woorden de directeur en leraren voor het onderwijs en bood namens de leerlingen „een visioen aan, dat naar hij hoopte in rook zou opgaan". De heer Ad. Metz sloot de bijeenkomst. BOND VAN BUURTVERENIGINGEN. Donderdag 5 Juni vergader de het hoofdbestuur onder leiding van de voorzitter de heer G. de Regt. Voor het spelers of de toeschouwers, ontwerpen van een huishou- Het zou te ver voeren alle 17 delijk reglement der buurt- GEMEENTERAAD VLISSINGEN jn aanbouw op het einde van het jaar? De raad verleende credleten. Opnieuw kolen voor inundatiegebied Vrijdagmiddag kwam de gemeenteraad van Vlissingen in openbare vergadering bij een. Er werd medegedeeld, dat de verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor de avond school voor Nijverheidsonder wijs in de gemeente bij Kon. besluit is goedgekeurd. De heren A. W. de Vries te II- pendam, J. Oosterling te Wognum en P. H. Cornelis te Souburg hebben hun benoe ming resp. als hoofden en onderwijzer aan de openbare lagere scholen te Vlissingen aanvaard. Naar aanleiding van een adres van de Tucht-Unie te 's-Gravenhage, houdende het verzoek aan onderwijzers be voegdheid te verlenen om te kunnen optreden als dienaar van de politie, stelde de heer König (P. v. d. A.) voor dit met de onderwijzers nader te bespreken. B. en W. zullen deze zaak nader onder het oog zien en een prea-advies uitbrengen. Op een vraag van de heer v. Schyndel, deelde de wet houder van onderwijs, de heer Poppe mee, dat reeds zeer spoedig met de uitreiking van melk op de lagere scholen kan worden begonnen. Op voorstel van B. en W. wera aan de heer J. v. Wa- geningen, leraar in de vakthe orie voor scheepsbouwers aan de avondschool voor Nijver heidsonderwijs op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De Raad verleende aan B. en W. een crediet van 14.500 ten behoeve van het herstel van de riolen in de Bloemenlaan, Bosjeslaan, Re sedalaan, Pioenlaan, Papaver laan en Ravesteinplein. De heer Marijs (A.R.) drong ook aan op het herstel van de riolering in Tuinstad. De heer van Popering zei- de dit toe. Een crediet van 34.000 werd verleend voor het leg gen van een buisleiding In de Van Dishoeckstraat en Glacisstraat ten behoeve van de waterleiding. Voor de aansluiting op het waterleidingnet van de te bouwen 30 Oostenrijkse wo ningen, die, naar de voorzit ter mededeelde waarschijnlijk niet voor het einde van dit jaar geleverd kunnen worden, werd een crediet van 6.875 verleend. Ten behoeve van de aan leg van een oprit van de hoek Boulevard Evertsen Kenau Hasselaarstraat naar de Nolledijk met bestratings werkzaamheden en de omleg- flng van een buisleiding van et waterleidingbedrijf, werd een crediet van 84.400 ver leend. Voor de herbeplanting van de Singel, met inbegrip van het midden plantsoen en de taluds van de watergang gaf de Raad B. en W. een crediet van 31.371. De heer de Wit (A.R.) drong ook aan op herbeplan ting van de buurt ten Noor den van de Singel, in de om geving van de Bonedijkestr. Aan de heer M. Baart werd een bijdrage van 1750 ver leend ten behoeve van de restauratie van het pand Nieuwendijk 16. Besloten werd met de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" een iruiling van gronden aan te gaan tot verbetering van de volkshuisvesting te Vlissin gen en de omliggende ge meenten. Besloten werd twee perce len grond aan de Paul Kru- gerstraat aan particulieren te verkopen. Besloten werd voorts de verordening distributie woon ruimte te verlengen tot 1 Ja nuari 1948. De heer Ventevogel (C.H.) drong er op aan het recht van de eigenaars te eerbiedl- fen. De voorzitter en de wet- ouder van volkshuisvesting, de heer van Popering zeiden, dat met de gerechtvaardigde belangen van de eigenaren steeds zo veel mogelijk re kening wordt gehouden. De afschrijvingspercentages voor de bezittingen van het waterleidingbedrijf werden on gewijzigd vastgesteld voor het ;ijdvak 3 Juli 1947 tot 30 Juni 1952. Besloten werd voortaan 't bureau van de burgerlijke stand open te stellen van 9 tot 12% en van 14 tot 15 uur van Maandag t/m Vrij dag. Zaterdag zal het bureau geopend zy'n van 912% uur. Een subsidie van 60 zal worden verleend voor elke uit Vlissingen afkomstige leerling, die aan één der oplei dingen voor onderwijzer bij het openbaar of bijzonder voorbereidend onderwijs te Middelburg deelneemt. Aan de Vlissingse school vereniging, de vereniging tot bevordering van Chr. Onder wijs, de vereniging voor Bijz. lager Onderwijs op Geref. grondslag en het R.K. Kerk en schoolbestuur werden de gelden beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van de door de „Hulpactie Zeeland" geleverde oefenmiddelen voor et gymnastiek onderwijs. De Raad verleende een crediet van 136.800.50 ten behoeve van het herstel der femeentewoningen aan de aul Krugerstraat en Ver- kurjl Qualckelaarstraat. Zo wel de heer de Wit (A.R.) als de heer Marijs (A.R.) drongen aan op verfraaiïing van deze gebouwen. Wethou der van Popering zeide, dat zoveel mogelijk is getracht deze woningen gezelliger te maken. Z.h.s. verleende de Raad een crediet van 151.000 voor het slopen van verschillende bunkers, de marechaussee kazerne enz. in verband met het bouwrijpmaken van „Plan Oost." De Raad verleende een crediet van 26.154 voor het herstel van een gedeelte van het v.m. Militair Hospitaal ten behoeve van het onder brengen van de brandweer. Op een vraag van de heer de Wit deelde wethouder van Popering mee, dat het toch zeer zeker nog wel 3 jaar zal duren eer de nieuwe brandweerkazerne klaar zal zijn. Tenslotte verleende de Raad een crediet van 120.264.30 voor het opruimen van een 20-tal bunkers en onderko mens in het v.m. Linkerre- duit. Dit terrein wordt ge bruikt voor de bouw van 42 woningen, terwijl ook dit ge hele terrein op korte termijn bouwrijp gemaakt moet wor den. RONDVRAAG. Bij de rondvraag beant woordde de voorzitter aller eerst enkele schriftelijke vra gen van de heer Corveleijn. Hij zeide, dat de politie is opgedragen nauwlettend toe te zien op het storten van puin en vuil bij gesloopte huizen. Binnen niet al te lan ge tijd zal begonnen worden met het aanleggen van trot toirs aan beide zijde van de verlengde Paul Krugerstraat. Voorts deelde hy op een desbetreffende vraag mede, dat er bij B. en W. plannen bestaan om door een bijzon dere bijeenkomst in de loop van het jaar enig relief te geven aan het feit dat 28 Mei 1247 Vlissingen voor het eerst in de Kronieken werd vermeld. Aan de reinigingsdienst zal opdracht gegeven worden 't terrein aan de achterzijde van de Singel tussen de Brouwe- naarstraat en de VerL Ho- beinstraat te zuiveren en zui ver te houden. Op een schriftelijke vraag van de heer van Rooyen antwoordde de voorzitter, dat B. en W. van oordeel zijn, dat ook in het a.s. winter seizoen ten behoeve van be neden- en eengezinswonin gen in het voormalige inun datiegebied extra brandstof fen beschikbaar gesteld moe ten worden. B. en W. zullen zich te dien einde met de betreffende instanties in ver binding stellen. Op schriftelijke vragen van de heer de Wit antwoordde de burgemeester, dat hij niet oordeelt, dat het gemeentebe stuur van Vlissingen in-ac- tief zou zijn met het indienen van plannen voor de wederop bouw der stad. Hij gaf een uitvoerig overzicht van de plannen die zijn ingediend, of reeds in uitvoering zyn. Thans zijn in aanbouw 137 woinngen, waarvan 71 van het contingent '46 en 66 van het contingent '47, terwijl binnen enige dagen met de bouw van 42 woningen zal worden begonnen. Plannen zijn ingediend voor de bouw van 634 woinngen, terwijl het naar alle waar schijnlijkheid gelukken zal nog binnen de daarvoor ge stelde termijn plannen in te dienen voor 228 woningen, 't Is niet te verwachten, dat al deze plannen nog dit jaar tot een begin van uitvoering komen, doch gaat men na, voor welke plannen de ver wezenlijking net meest nabij is, dan kan het waarschijn lijk worden geacht, dat te- fen de 500 woningen behalve e reeds in aanbouw zijnde, voor einde 1947 in aanbouw zullen zijn. De heeren Corveleijn en Knoop drongen er op aan zoveel mogelijk de particulie re bouw te bevorderen. De laatste drong er op aan spoe dig met het rioleringsplan voor het eiland te beginnen. Wethouder van Popering deelde mede, dat nu vergun ning is verleend voor het slo pen van de bunkers op het Eiland, zo dat spoedig met dit plan zal kunnen worden begonnen. ï)e heer de Wit bracht hul de aan het gemeentebestuur voor de betoonde activiteit De heer De Bart stelde eni- fe vragen over de vuilnis- elt bij het Havendorp. De heer Marijs informeerde naar de aanleg van een rijwiel pad aan de rechterzijde van de Koudekerkse weg Oost. Op een vraag van de heer Marijs werd door de heer van Poelje meegedeeld, dat men hoopt binnen enkele we ken het voormalige militaire tehuis voor arbeiders van de wederopbouw te kunnen ope nen. De heer Knoop drong er op aan het badstrand en ook het stille strand zuiver te houden. B. en W. zullen over wegen hiervoor een gemeen tedienst ln te schakelen. Mevr. Hartjes vond de red dingboot die nu op het strand gebruikt wordt te klein. Ook dit zal door B. en W. wor den onderzocht. De heer Van Oorschot, wethouder van Sociale Za ken, deed tenslotte nog eni- mededelingen over de T.B. -bestrijding. Daar de cy'fers van Vlissingen beneden het gemiddelde van Zeeland lig gen is het voorlopig niet no dig dat elke Inwoner wordt doorgelicht. verenigingen, werd een com missie benoemd. Twee leden werden aangewezen om in de commissie voor de optocht van 31 Aug. a.s. zitting te nemen. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: De heer G. de Regt, voor zitter, de heer G. Lammers, 2e voorzitter, de heer C. Plasse, secretaris, de heer A. Geelhoed, 2e secretaris, de heer B. M. Wijtenburg, pen ningmeester, de heer P. A. Gillissen, 2e penningmeester; overige bestuursleden de he ren J. K. Kleisma en J. Lou- werse. Het secretariaat is Wal- straat 45. St. Laurens VEEKEURING. Op de weide van de heer den Boeft te St. Laurens, werd vorige week weer een veekeu- ving gehouden. Er was goede aanvoer en veel belangstelling. De volgende prijzen werden toegekend. Voor stieren: Ak- ke'9 Adema van J. Koole Dz., 79.3 punten le prijs; Frans van A. Francke Mz., 75.3 p., le prils. le Kalfkoeien: Augusta II van K. Wouterse, 81 p., prijs 2.50 van de Coöp. Zuivelfa briek; Nelly m van dezelfde. 79 p. 2e Kalfkoeien, Bontje UI van K. Wouterse, 81, P-f Reintje 34 van dezelfde, 79 p.; Mina van J. Koole Dz.. 79 p.; Mina van K. Wouterse, 79 p.; Bleske Witje van J. Koole Dz.. 78 p. 3e Kalfkoeien, Elske 13 van H. Lorier, 81 p.; Keizer 29 van J. Koole Dz., 80 p. 4e Kalfkoeien, Bontje H van K. Wouterse, 81 p.; Laslena 8 van dezelfde, 81 p.; Ybeltje V van J. Koole Dz., 79 p.; v. d. Akker 13 van H. Lorier. 79 p. OUDE KOEIEN. Nelly v. M. Gilde, 81 p.; Em ma van J. GIdeonse, 80 p.; Wesselina van H. Lorier. 79 p.; Jean VI van M. Gilde, 78 p.; Oda van K. Wouterse, 78 p.; Sul van J. Koole Dz., 77 punten. Voorts waren aangevoerd 2 vaarzen van A. Francke Mz. en 2 jongste stiertjes van Jan Wlllemse en D. GIdeonse. Domburg Strand wordt verbeterd. In de Donderdagavond gehouden gemeenteraads vergadering van Domburg deelde de burgemeester mee, dat ingevolge de verleende toestemming van het Streekbureau kan worden overgegaan tot aanbesteding van de herstelwerken van het Raadhuis. Aangenomen werd een voor stel van B. en W., dat beoogt de strandboulevard voorlopig te herstellen en op het aan gewassen duin terrein ten be hoeve van het Volksbad een aantal kleedhokjes te doen maken. Er komt ook een nieuwe toegang naar het strand, ongeveer ter hoogte van het oude gaalschletter-' rein en er zullen 10 banken aan de boulevard geplaatst worden. B. en W. meenden zich niet langer door de In formaties van het Streekbu reau t.a.v. een meeromvattend plan te kunnen laten ophou den en alvast voor deze zo mer voorzieningen te moeten treffen. De kosten werden op 3000 begroot. Op het Volks bad zullen voor het publiek nog geen kosten drukken, het is een proefneming, nog geen exploitatie. De heren Geldof en Dourleijn brachten enkele bezwaren naar voren, in hoofdzaak tegen de kleed hokjes, waarvan zij vreesden, dat een verkeerd gebruik zal worden gemaakt Doch de heer Brand wees op de spoedeisendheid van het plan, dat o.m. wordt begunstigd door een schadetegoed van minstens 5000, terwijl thans ook het Polderbestuur mede werking verleent Verder werd goedgevonden om de op Domburgs grond- gebied liggende stranden van et Staatsdomein te pachten en er zoveel van te verhuren aan de Zeebadinrichting als ln exploitatie denkt te brengen; gelet op de omvang van haar bedrb'f 3 of 4 in getal, met Inachtneming van de belangen van het Volks bad. B. en W. zullen deze zaak met het Zeebad regelen. De heer Tichelaar bepleitte de verbetering van het trot toir op de Markt en zou gaar ne aan de uitrusting van de vrijwillige brandweer een springzeil of nog liever een glijkoker zien toegevoegd. De heer Geldof drong aan op verwijdering van restan ten. B. en W. doen wat mo gelijk is, maar ze ondervin den veel stroefheid bij an dere instanties. N.a.v. een vraag van de heer Dourleijn werd medegedeeld, dat ten behoeve van de schoolgeldheffing reeds lang een kohier van de belasting inspectie wordt tegemoet ge zien. Het is inderdaad jam mer, dat de ouders straks over 2 jaren tegelijk zullen worden aangeslagen. (Ingezonden mededeling)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2