„De Nolle" vaart proef Verpleegster doodt een baby- UIT DE PROVINCIE Schouwen en Duiveland Verraad kostte een mensenleven Vrije uitwisseling van groenten en ruit 'Qnippers Met omkeerbare schroef. De N.V. Kon. Maatschappij ,,De Schelde" heeft een om keerbare scheepsschroef ge construeerd en zjj is thans zover, dat dit nieuwe type scheepsschroef in de praktHk gebruikt kan worden. Donderdag en Vrhdag heeft de sleepboot „Nolle", die van de nieuwe schroef voorzien was, enige proeftochten op de Schelde gemaakt. Men heeft het voortstu wingsorgaan uitgeprobeerd in zeer woelig water en daar mee veel succes gehad. Onze verslaggever, die zich aan boord bevond, meldt, dat het vaartuig zich Vrijdag in een kleine storm bevond en dat het herhaaldelijk diep in Strijd om Nederlands kampioenschap begonnen. VOLEWIJKERS EN BLAUW WIT GELIJK GEËINDIGD. Ajax—Heerenveen 33; M. V.V.—N.E.C. 1—3. De strijd om het Nederlands kampioenschap is begonnen. De Noordelijke kampioenen slaagden er zowaar in tegen het gevreesde Ajax gelijk te spelen. En dat nog wel in Amsterdam! M.V.V. moest op eigen ter rein tegen de Nijmegenaren het onderspit delven. EERSTE KLASSE. V.S.V.—E.D.O. 2—7; Excel siorNeptunes 22; Storm vogels—Blauw-Wit 0—2; Fri- sia—Sneek 53; Be Quick Emma 40. De belangrijkste wedstrijd was die tussen Stormvogels en Blauw-Wit. Daar de Amster dammers met 02 wisten te winnen, zijn zij gelijk met de Vole wij kers geëindigd. De nu nodig geworden beslissings wedstrijd om het kampioen schap van afd. II wordt a.s. Vrijdagavond in het Ajax- stadion gespeeld. Doordat Frisia Woh en Em- men verloor, is de spanning om de laatste plaats in afd. V nog belangrijk toegenomen. Emmen heeft nu 13 p. uit 20, Velocitas en Frisia elk 11 uit 19 wedstrijden. SCHOUWEN—WALCHEREN 2—4. Een danig verzwakt Wal- chers elftal moest de strijd aanbinden tegen Schouwen. Het zich niet beschikbaar stel len door de spelers van „Vlis- singen", blessures en andere reden van verhindering, maak ten het niet mogelijk het sterkste Walcherse elftal op de been te brengen. Dat niette min een behoorlijke overwin ning werd behaald moet wor den toegeschreven aan het niet op zijn sterkst uitkomen van de Schouwense ploeg, waarin de „Zierikzee" spelers ontbra ken, die een sportieve plicht hadden te vervullen door zo sterk mogelijk uit te komen tegen RKFC, en aan het feit, dat het Walcherse voetbal toch altijd nog een klasse boven het Schouwense staat. De wind, welke dwars over het veld stond kon door de goede spel opvattingen geen afbreuk aan de wedstrijd doen en het is alles bij elkaar genomen een mooie partij voetbal geworden, waarin de Walcherse ploeg 't beste deel had. De eindstand werd 24. PROEFWEDSTRIJD ZEEUWS-VLAANDEREN. Zaterdagavond vond te Breskens een proef wedstrijd plaats voor het samenstellen van een Zeeuws-Vlaams elftal, dat te Goes de' strijd zal aan binden tegen een Zuid-Beve-j lands team. Een ploeg West Zeeuws- Vlaamse spelers kwam tegen een elftal van Oostelijke col lega's binnen de lijnen. Het werd een zeer matige verto ning. Na de rust had de Zeeuws Vlaamse keuze-com missie een voorlopig Zeeuws- Vlaams elftal opgesteld, dat nu de strijd tegen de rest aan bood. Dit elftal zag er als volgt uit: doel: Kramer (Hulst); achter: C. Strijdonck (Corn Boys), J. Fenijn (Bres kens); midden: A. de Baare (Breskens), H. Fenijn (Bres kens), W. Jansen (Corn Boys); voor: I. de Jonge (Breskens), S. van Duijse (Steen), Zwinderman (IJzen- dijke), E. Willaert (Clinge) en E. van Roeijen (Clinge). Het werd nu een eenzijdige vertoning, waarbij de rest niet verder dan enige onbe duidende aanvallen kwam. Het Zeeuws-Vlaamse elftal was steeds gevaarlijker en vooral de Jonge speelde een goede wedstrijd. De eindstand werd 40. DAMMEN Steeds maar remise. Zowel de zesde, de zevende als de achtste partij van de match KeilerChestem om het wereldkampioenschap dammen zrjn ln remise geëindigd. De stand is nu 97 in het voordeel van de Fransman. de rumoerige golven dook. Zorgvuldig werd nagegaan hoe de nieuwe schroefcon- structie voldeed bij ruw weer, hoe de manoeuvreerbaarheid van het schip was, en welke eigenschappen het schip door de nieuwe schroef bezat. Het bleek, dat de boot, onverschillig of zü blootge steld was aan dwarszeeën of recht-op-het-schip afstormen de golven, zeer rustig op het water lag en deskundigen ver zekerden, dat de bediening en de hanteerbaarheid aanmer kelijk eenvoudiger waren dan bij de sleepboten van het normale type. Hoewel de uitvinding van de omkeerbare schroef reeds jaren geleden werd gedaan, heeft de N.V. „De Schelde" aan dit systeem een geheel nieuwe toe passing gegeven en eerst door deze nieuwe toepassing is de schroef in de practijk bruik baar geworden. Op de sleepboot Nolle is het mogelijk op de brug de stand van de schroefbladen te con troleren en door het bewegen van een handle de stand van de schroefbladen te wijzigen. Het is dus niet langer nodig voor allerlei manoeuvres, waar bij voor- en achteruit gevaren moet worden, de hulp van het machinekamer-personeel in te roepen. Het voordeel van dit systeem springt direct in het oog, wan neer we mededelen, dat de meeste schepen, die mecha nisch voortbewogen worden een apart omkeer-mechanisme in hun machinekamer hebben op dat het schip achteruit kan varen. Dit mechanisme kan door de toepassing van de om keerbare scnroef, vervallen. Bovendien biedt de nieuwe schroef gelegenheid om de spoed van het schip te verstel len door het wijzigen van de stand der schroefbladen. Bij gladde zee kan de spoed ver groot worden en bij tegenwind kan de spoed verminderd wor den. Reeds bracht het scheeps bouwkundig proefstation te Wagen in gen een gunstig rap port over de nieuwe schroef uit en er bestaat van reders- zijde goede belangstelling voor dit object. Er zijn reeds plan- i nen voor uitgebreide toepas sing. V. Manen-maniak. Een Hongaars cir cus, dat te Berlyn zfln tenten had opgeslagen, miste de laatste da gen telkens manen en staarten van de paar den. Men ging op de loer liggen en snapte de dief. Deze bekende reeds van een 30-tal paarden de manen en staarten te hebben ont vreemd. Ernstig auto-ongeluk. Tweede Kamer De Perszuivering. GEEN BESLISSING OVER AMENDEMENT BURGER. Bij de voortgezette behan deling Vrijdagmiddag van het wetsontwerp Noodvoor ziening Perswezen is het niet tot een beslissing gekomen over het amendement Burger tot invoeging van een' nieuw artikel 18. Dit artikel zou het de staat mogelijk maken dag bladondernemingen, die ideo logische hulp aan de vijand hebben geboden, te onteige nen. Minister Gielen deelde de Kamerleden mede, dat hij hierover advies had ingewon nen bij zijn ambtgenoot van justitie. Uit het advies blijkt, dat het amendement in be ginsel niet in strijd met de grondwet is te noemen, want de onteigening kan in het al gemeen belang zijn. Er zijn echter twee formele gebre ken aan het amendement. Er wordt niet in gezegd te wiens behoeve de inbezitneming ge schiedt en het is ook niet duidelijk, dat de onteigening in het algemeen belang ge beurt. De minister heeft daarom opdracht gegeven tot wettelyke regeling van de het amendement behan delde stof. Hij verzocht in afwachting daarvan 't amen dement terug te nemen. Hoewel sommige sprekers zich tegen het betoog van de minister verzette, legde de Kamer zich uiteindelijk' bij 't verzoek van de minister neer. De stemming over het ont werp ln zijn geheel werd aangenomen. in aanval van zielsziekte. DRAMA TE OOSTBURG. In de gemeente Oost burg heeft zich Donder dagavond een drama af gespeeld, dat aan een jong kind het leven heeft gekost en dat behalve rouw over een gezin in Schoondijke, ook diepe verslagenheid heeft ge bracht over een gerespec teerde familie in Vlissin- gen. In het St. Anthonius zie kenhuis te Oostburg werkte sinds enige tijd de Vlissingse leerling-verpleegster Loes M., een vier en twintig jarig meis je, dat in het St. Joseph-zie- kenhuis te Vlissingen haar eerste opleiding had ontvan gen. Dit meisje heeft in een plotselinge aanval van zielsziekte er wordt gedacht aan een obsessie, maar dat moet het nader medisch onderzoek nog uitwijzen een aanval gedaan op het vijftien maanden oude zoontje van de familie H. uit Schoondijke. Het kindje was ter obser vatie in het ziekenhuis opge nomen en het lag in een af zonderlijk kamertje. Donderdagavond te ne gen uur gaf zuster M. haar dienst over en zü trok zich terug in haar kamer, die grensde aan de kamer, waar de baby zich bevond. Zjj ging naar bed, maar bleef wakker liggen door het huilende kindje. Toen is ze opge staan, is naar de aan grenzende kamer gegaan, heeft daar eerst het kindje een prop in het mondje geduwd en toen dat niet hielp heeft ze het kindje gedood met een mes. Ze is toen blijkbaar direct tot het besef gekomen van haar verschrikkelijke daad, want ze heeft zich aange kleed en ze heeft ijlings net ziekenhuis verlaten. Ze ging naar Breskens en vandaar op de boot van half elf naar Vlissingen, om naar haar ouderlijk huis te gaan. Op de veerboot ontmoette zij een zuster van het St. Joseph ziekenhuis, hetgeen Acht jaar geëist tegen tegen E. J. Voute Air. N. J. G. Sikkel, procu reur fiscaal aan het bijzonder gerechtehof te Amsterdam, heeft gemeend niet te kunnen persisteren b\j zijn els van 5 jaar, die hjj op 25 April j.L te gen de oud-burgemeester te Amsterdam, Edward John Voute heeft uitgesproken en heeft Vrijdagavond om 18.15 uur na een requisitoir van 25 minuten een gevangenisstraf voor de tijd van 8 jaar tegen de verdachte gcrequireerd. I haar erg overstuur maakte. Zii legde toen al een gedeel- I telijke bekentenis af. Ze zei namelijk, dat ze in Oostburg iets ontzettends gedaan had en dat ze er nooit meer zou terugkeren. Wat zij gedaan had, wilde zij niet vertellen. De zuster, die direct begreep, dat Loes M. in een vreemde toestand verkeerde, belde uit het St. Joseph ziekenhuis het Aintho- nius ziekenhuis op, waar men toen de misdaad ontdekte en de politie waarschuwde. Vrijdagmorgen heeft het parket uit Middelburg een uitvoerig onderzoek ingesteld. De daderes werd voor een medisch onderzoek overge bracht naar het St Joseph- ziekenhuls te Vlissingen, waar geconstateerd werd, dat haar toestand tamelijk rustig was. Zij heeft tegenover de justi tie een volledige bekentenis afgelegd en toonde diep be rouw over haar verschrikke lijke daad, die zij onder een noodlottige dwanggedachte heeft gepleegd. Aangezien daartegen geen medische bezwaren beston den is de jonge vrouw in het huis van bewaring te Mid delburg ingesloten. Haar toe stand is nog niet geheel nor maal. Loes M. stond bekend als een lief. bedeesd en vriende lijk meisje, dat vooral heel zorgzaam was voor kleine kinderen. Larven van colorado kevers in Zeeland gevonden. Enige dagen geleden zijn op Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren reeds de eerste larven van de coloradokever gevonden. In verband met de grote schade, welke de kevers en larven in het aardappel gewas kunnen aanrichten en de grote moeilijkheden bij ex port van land- en tuinbouw producten die hier uit kunnen voortvloeien, dient onverwijld een intensieve bestrijding te worden toegepast. Speciaal dient daarbij ook gelet te wor den op opslag van aardappe len in andere gewassen, bijv. uien, bieten en granen, als mede ook in en bij oude aard appelkuilen, waar dikwijls haarden van de coloradoke vers gevonden worden. Det telers van aardappelen zijn verplicht in de periode van 2 tot 12 Juni hun perce len aardappelen te bespuiten met een oplossing van 0,5 calciumarsenaat, naar een hoe veelheid van 800 liter per h.a. Vondsten van kevers of lar ven moeten onmiddellijk bij de burgemeester worden ge meld. Gelijktijdige bespuiting te gen de aardappelziekte Phij- tophtora infestans) en colora dokever is zeer goed mogelijk. Calciumarsenaat is een voor mens en dier zwaar vergift. Bij het gebruik diene men dus zeer voorzichtig te zijn. Merkwaardige natuurverschijnselen. Bewoners van de Seissin- gel te Middelburg hebben Dón- derdag een merkwaardig na tuurverschijnsel waargenomen, namelijk een kleine windhoos. Enkele deuren, stukken asfalt en een aantal dakpannen wer den de lucht, in gezogen. Een slagersjongen, die een half varken op de fiets ver voerde, kwam in de windhoos terecht. Hij werd met zijn fiets opgelicht en tegen de grond geworpen. Het halve varken zweefde een eind door de lucht en plofte tenslotte in het water. En nu wij het toch over merkwaardige natuurverschijn selen hebben: Zondagmiddag 4,1. was van Vlissingen uit oven Breskens een fata mor gana te zien. Vele Vllssin- gers hebben het verschijnsel waargenomen. In de lucht stond het verwrongen beeld van een witte stad met witte straten en hoge bomen, waar van alleen de kruinen zich duidelijk aftekenden. De warmte-trilling boven de Schelde was die middag zo groot, dat men van de pas serende schepen op vrij korte afstand een totaal verwron gen beeld kreeg. Vlissingse raad verleende credieten. Vrijdagmiddag is de gemeen teraad van Vlissingen in openbare vergadering bijeen geweest.' De raad verleende een aantal credieten aan B. en W., o.a. voor het slopen van de bunkers op het voor malige Linker-reduit. De grond hier moet bouwrijp gemaakt worden. Reeds over enkele dagen zal hier begonnen wor den met de bouw van 42 wo ningen. Er werd ook nog een crediet verleend voor het. her stel van een gedeelte van het militaire hospitaal, dat voor lopig zal worden ingericht als brandweer-kazerne. Er werden nog enkele credieten verleend voor herstel en verbetering van de riolering in enkele stadsgedeelten. Bij de rondvraag deelde de voorzitter, burgemeester Kolff mee, dat einde van dit jaar in Vlissingen 500 woningen in aanbouw zullen zijn. De landbouwer J. de Dekker, tijdelijk wonende in België, wilde zich Zaterdagavond na sluiting van de kermis in Aar denburg per auto naar huis begeven. Daar hij zwaar beschonken was, wilde de rijkspolitie hem dit verhinderen. Plotseling gaf D. echter vol gas en reed met frote snelheid in de richting elgië. In de bocht op de Rijksweg bij Smedekembrugge, reed de auto een telefoonpaal aan stuk ken, de wagen schoot de berm af, sloeg enkele malen over de kop en kwam ongeveer 20 me ter verder in een sloot terecht. Vele kermisgangers waren spoedig ter plaatse en slaag den er wonder boven wonder in de bestuurder levend uit de zwaar beschadigde wagen te halen. De beide plaatselijke dokto ren waren spoedig ter plaatse en verleenden eerste hulp. Met een zware hersenschud ding en vele snijwonden werd D. naar het ziekenhuis ver voerd. Commissaris der Koningin bezocht Tholen. De Commissaris der Konin gin in Zeeland, Jhr. Quarles van Ufford, bracht Vrijdag een zakelijk bezoek aan de ge meente Tholen ter bespreking met de Burgemeester en Wet houders over het tolvrij maken der brug over de Eendracht. De Colleges' van B. en W. van de overige gemeenten van het eiland Tholen waren eveneens hierbij aanwezig. Stichting v. d. Landbouw protesteert. Door .de Rijksdienst voor Landbouwherstel wordt in overleg met de Rijkslandbouw voorlichtingsdienst medege deeld, dat de door inundatie of andere oorlogsomstandighe den beschadigde gronden thans in zoverre als hersteld kunnen worden beschouwd, dat de teelt van gewassen voor de oogst 1947. geheel voor rekening van de grondgebruiker zal moeten geschieden, met uitzondering van de gronden die dit jaar voor het eerst ingezaaid zullen worden. Een algemene registratie van geïnundeerd geweest zijn de percelen en taxatie der ge wassen zal dit jaar dan ook niet plaats vinden, terwijl geen aanspraak zal kunnen worden gemaakt op vergoeding van bewerkingskosten. De afdeling Schouwen Dui veland van de Stichting van de Landbouw heeft bij het hoofdbestuur dier Stichting ge protesteerd tegen de haar in ziens onjuiste zienswijze dezer betrokken* overheidsinstanties. Immers zullen vele percelen zoals het zich thans laat aan zien weinig of niets opbrengen. Dit is louter en alleen het ge volg van het structuurverval, waartegen door beide instan ties steeds is gewaarschuwd. Tengevolge van het z.g. „Tholen effect" had men vorig jaar een goede oogst, doch de stikstof is opgeteerd en iets dergelijks is thans niet te wachten. Verbinding Anna Jacoba Polder-Steenbergen De Rotterdamse tramweg maatschappij heeft het voor nemen opgevat met ingang van 1 Juli a.s. een dienst met een motortramwagen te ope nen op het traject Anna Ja coba PolderSteenbergen. Er zouden per dag 8 ritten wor den gemaakt. Op hetzelfde traject heeft echter ook de B.B.A. conces sie. De dienst wordt hier met bussen onderhouden. Hoewel deze over de afstand een kwartier minder doen is deze verbinding voor de be woners van Nieuw-Vosmeer niet geschikt. Ook de B.B.A zal met ingang van 1 Juli het aantal verbindingen sterk uit breiden. Met ingang van 1 Juli zal Anna Jacoba Polder nu over 14 verbindingen per dag met Steenbergen beschik ken. Zierikzee RANTSOENEN VOOR BIJZONDERE ARBEID. De directeur van de Dis tributiekring Zierikzee maakt bekend, dat in de week van 9 tot en met 14 Juni a.s. gedurende de bekende zit tingsuren uitreiking zal plaats hebben van de extra rant soenbonnen voor bijzonde re arbeid 7e en 8e periode 1947, voor zover deze nog niet zijn afgehaald. Bijz. Gerechtshol Eis9 jaar. De procureur-fiscaal van het Bijzonder Gerechtshof te Mid delburg eiste in de zitting van Vrijdagmorgen een gevangenis straf van 9 jaar tegen de 46- jarige Wllhelmina FondseTe Groen uit Middelburg wegens haar, zoals hij het uitdrukte, „bijzonder laaghartig optre den". Deze vrouw werd er van be schuldigd aan de N.9.B.-er en landwachter Torbijn te hebben verraden, dat bij zekere Ste- ketee ln de Korte Geere een radiotoestel aanwezig was. Bij een huiszoeking werd het toe stel inderdaad gevonden. Ste- ketee werd gearresteerd, welk feit zijn dood ten gevolge heeft gehad. Torbijn, als getuige ge hoord, vertelde, dat het een publiek geheim was geweest, dat S. een radio had laten on derduiken. Hij verklaarde met een confrater naar verdachte te zijn gegaan, die op een des betreffende vraag geantwoord had, dat zij vermoedde, dat de geruchten over dit toestel juist waren. Volgens verd. was Tor bijn echter alleen in haar huls geweest. De verdediger, mr. Kuipers, legde er de nadruk op. dat zijn cliënte hoogstens het vermoe den, dat er bij Steketee een apparaat aanwezig was, heeft bevestigd en dus geen perti nent verraad heeft gepleegd. De proc. fiscaal eiste even eens 9 jaar tegen de 23-jarige tapijtwever, P. J. Herwegh, uit Anna Paulowna, die toegaf als landwachter patrouilles te heb ben gelopen, assistentie te hebben verleend bij bewaking van onderduikers en door de Duitsers in beslaggenomen paarden en levensmiddelen en bij de ontwapening van Ned. politie te Hulzen, benevens spoorlijnen te hebben bewaakt. De raadsman, mr. P. C. Adrl- aanse, vroeg clementie met 't oog op de de jeugdige leeftijd, waarop verd. zijn misstappen heeft begaan. VERRAAD NEET BEWEZEN. Jose Dhaeze, een 25-jarlge typiste uit Amsterdam, werkte destijds in Middelburg bij de straf. S. D., waar zij de karthoteek en het journaal bijhield. Zij werd beschuldigd op een avond toen zij met de S.D.-er Kluen- ner naar de bioscoop was ge weest, op de Balans de onder duiker Hamelink, die nota bene ook naar de film was ge weest en die zij herkend had, aan haar begeleider te hebben verraden. Tijdens de behande ling van de zaak kwam mede door het getuigenverhoor vast te staan, dat Kluenner zelf de ze onderduiker had herkend. De proc. fiscaal achtte dit ver raad dan ook niet bewezen en wilde dit deel van de dag vaarding vervallen verklaard zien. Wegens de arbeid in dienst van de S.D. vroeg hij een gevangenisstraf van 4 jaar met aftrek. De pleiter, mr. A. H. Kuipers, betoogde, dat dit werk van weinig bete kenis is geweest. A. W. Bruinooge uit Borsse. Ie, die uit een volkomen „fout" gezin kwam, was na Dolle Dinsdag bij de Landwacht ver zeild, terwijl hij nog maar 16 jaar oud was. B., die assisteer, de bij huiszoekingen en Aus- welscontróle. bleek nogal onbe trouwbaar, want hij beweerde bit zijn verhoor door de wacht meester Barten in het gezicht geslagen te zijn, welke ver klaring hij ijlings terugnam, toen Barten dit als getuige ontkende. De eis luidde 3 jaar jeugdgevangenis. Mr. Krop man drong aan op lichtere 50 jaar D.E.L. In de algemene vergade ring van de onderlinge Paar den- en Veeverzekerings maatschappij, die onlangs te Zierikzee werd gehouden, werd ook het 50-jarig bestaan van deze vereniging herdacht. Gedurende de 50 jaar dat de vereniging bestaat werd 1.100.135,74 aan de deel nemers uitbetaald. De gemid delde premie over deze peri ode bedroeg 2.50 per 100 verzekerd kapitaal voor paar den en 1.98 voor rundvee. Uit het jaarverslag over 1946 bleek dat het batig sal do 14.73 bedroeg. Tot commissaris voor Burgh- Haamstede werd wegens het bedanken van de heer P. Vis gekozen, de heer J. C. Han- se. In de vacature van de heer A. J. v. Schelven werd de heer C. J. Koopman gekozen. De aftredende commissaris sen, de heren C. v. Schelven, P. L. Krepel, J. L. Kuijper en C. v. Oeveren werden al len herkozen. De heer R. H. Blom werd gekozen tot lid van de fi nanciële commissie. Haamstede Veldbouqetten-wedstrijd. Door de Floraliaver. werd Donderdagmiddag voor de vier laagste klassen der Lagere scholen te HaamstedeBurgh een veldbouquetten-wedstrijd georganiseerd, welke volgens de jury, bestaande uit Mevr. Roëll en de heer N. Lysen, uit stekend geslaagd is. Van de drie scholen kwam de Bijz. School het best voor de dag. Ook werd geconstateerd, dat de jongens dit jaar in groter aantal hadden deelgenomen dan vorige jaren hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Door een dergelijke wedstrijd leren de kinderen meer oog te krijgen voor hetgeen onze aan planten zo rijke omgeving bezit aan natuurschoon. Ook zullen zij daardoor niet zo lichtvaardig overgaan om zonder bepaald doel bloemen te plukken, het geen de flora ten goede komt. Door de jury werden zowel de goede als de minder goede bouquetten met de kinderen besproken en hen vooral op de fouten die gemaakt waren, gewezen. De prijswinnaars, die in 5 groepen verdeeld waren, kregen versnaperingen, terwijl aan alle deelnemers een klei nigheid als troostprijs werd verstrekt. Bruinisse AANBESTEDING. Vrqdag werd te Bruinisse aanbesteed het bouwen van twee woonhuizen en een woon- vjkelhuis. Dit is de eerste aibesteding van huizen, die v.r particulieren worden ge- biwd. ie uitslag was als volgt; 'oor een woonhuis van de hf Jan Goudzwaard: Padmos Dischor 14990.—;' A. Boot Oterland 14500.—; Jos Bos Echede 14055.—; W. Bos Echede—Utrecht 13559.—, di echter van uitvoering af- zaen de zaak overdroeg aan Dirioo. >or een woonhuis van de he A. Stouten was de uitslag alvolgt: Jos Bos Enschede 270.W. Bos Enschede 150.M. Padmos Drei- sclr 13710.L. Tienhoven Utcht 13559.—; A. Boot Ocerland 13500.I. Deur- looSruinisse 12950. "Vor een woon- en winkel huivoor de firma A. A. van den Tol werd ingeschreven doo L. Tienhoven Utrecht 169.M. Padmos Drei- sch' 15665.Jos Bos En- sche 15293.W. Bos En- sche 15250.— en A. Boot Oosrland 14.600. Kilichten branden weer. D kustlichten hoek Stoof- pold; en Zijpe hebben Vrijdag- avor voor het eerst sinds 10 Mei 1940 weer gebrand. Zij war bij de capitulatie geheel kapt geschoten. Voor de schetvaart een grote verbete ring. Ztuwsch-Vlaanderen Aarenburg ONGELUK IN 4.UTO-SCOOTER, Zatdagavond is in de auto- scoot op de kermis te Aar- denbir een ongeluk gebeurd. To< mej. EL V. zich niet vlug noeg van de baan ver wijden raakte zy met één been ssen twee auto's be knel dDe dokter verleende eersteulp en nadat haar been verboien was kon zij per auto naar üs worden vervoerde Axel De jiou den-kozakken te Axel. Vrijcïjavond trad te Axel op hefconcoursterreln de be roemd Djicuiten-kozakken op. He initiatief hiertoe was uitgegai van de V.V.V. De koene niters hebben weer iets lab zien, dat de volle bewonding van het publiek wegdrq;. De vermetelste stukjes ran hoogstaande rui- terkuns en dressuur werden door a groep gedemon streerd. 5ESLAAGD. Aan Chr. Lagere Land- bouwschil te Axel behaal den het einddiploma: A. W. Dekker, Jac. de Hamer, A. Dielemai en A. Verplanke, allen te Axel; J. Dieleman, J. D. Bak Dz„ en J. D. Haak D, J. Wolfert, L. Dieleman Mz. en L. Diele man Bz. allen te Hoek en J. de Kiker te Zaamslag. Oostbun RliSDEPLOMA HGFBESLAG. Bij het a Utrecht gehouden examen v»r het Rijksdiploma Hoefbeslaj slaagden alle deel nemers sn de te Oostburg gehouden cursus, n.l, P. Dhondt, Nieuwvliet, A. Steyaert e Schoondijke, L. Verberkm® te Waterland kerkje, M Lucieer te Sint Kruis, R. feyniers te Aarden burg en MReyniers te IJzen- us werd gegeven D. Luteyn, rijks- W. v. d. Veer, Met België en Luxemburg. De Ned., Belgische en Luxemburgse voorzitters van de commissie voor landbouw, voedselvoorziening en visserij hebben, vergezeld van enige adviseurs, besprekingen ge voerd. Men werd het er over eens, dat vrye uitwisseling van be paalde producten zal plaats hebben, mits deze geschiedt tegen prijzen, welke niet be neden de vast te stellen mi- Op onze bureaux te Middelburg, Vlissingen, Goes en Oostburg lig gen nu ook de passagiers lijsten van de m.s. „Ta- lisse", „Kota Gede", „Lim burg" en „Bantam" ter inzage. Zeeuws? Met ingang van 11 Juni is overgeplaatst van IJzendij- ke naar Zuiddorpe de wacht meester le klasse der rijkspo litie J. van Kuilenburg. De Zaterdag 1 Juni te Bruinisse gehouden Emma- bloem-collecte ten bate der T. B.C.-bestrijding bracht op: 76.02. De oud-Tholenaar, de heer K. M. van de Sande, thans werkzaam ter gemeente-secre tarie te Wageningen, ia bevor derd tot adjunct-commies. nimumprijs oor het betrok ken product liggen. Nederland wenste alleen mlnimumprfcen te stellen voor bloemkol en kersen. Men werd hit eens over een minimumpriji van 22^ cent per stuk var bloemkool van 2230 cm tn 50 cent per kilo voor kesen. Een en an der geldt voir de maand Ju ni. België en Luxemburg hebben miniiumprijzen ge steld voor blemkool, worte len, sla, tomten, komkom-» mers, doperwen, uien, ker sen, aardbein, frambozen, kruisbessen, nde-, witte- en zwarte besser Voor kersen ligt deze minïnumprijs op 10 B.-frs (60 ct), voor bloem kool even hoq; als de Ned. minimumprijs (3.75 B. frs is 22ct, maat 22—30 cm.) BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officler-fhcaal bij het bjjz. gerechtshof te 's-Herto- genbosch voor Zeeland hebben 7 personen voorwaardelijk en 11 onvoorwaardelijk bulten ver volging- gesteld. (Ingezonden mededeling)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 10