Sjahrir Verpleegster doodt een baby CHEFAROX over Nederlandse noia UIT DE PROVINCIE Verraad koste een mensenleven LAATSTE NIEUWS ZUID-BEVELAND WEBSEBBtSBEB. De wensen der republikeinen. Volgens een speciale correspondent van Aneta te D jog ja, heeft Sjahrir op een aldaar gehouden persconferentie ver klaard: „Wij accepteren het idee van een interimregering als mogelijkheid om het tot stand komen van een federale regering te vergemakkelijken. De Nederlandse voorstellen daaromtrent zijn niet definitief, onze tegenvoorstellen zijn meer fedetailleerd. Wij wensen een soort nationale regering voor geheel Indonesië, waardoor de overgangsperiode tot 1949 gemakkelijker te overbruggen zal zijn. De belangrijke vragen zullen echter zijn; welke is de posi tie van deze regering en welke is de positie van de gouver neur-generaal Tot nu toe had de gouverneur-generaal alle uitvoerende macht in handen. Wij wensen een regering die Werkelijk regering is en alle uitvoerende macht bezit, welke een normale regering heeft. De macht van de gouverneur-ge neraal dient daarbij uitdrukke lijk te worden vastgelegd. Wij verwachten niet, dat hij be trokken zal zijn bij de normale Tweede Kamer De Perszuivering. GEEN BESLISSING OVER AMENDEMENT BURGER. Bij de voortgezette behan deling Vrijdagmiddag van het wetsontwerp Noodvoor ziening Perswezen is het niet tot een beslissing gekomen over het amendement Burger tot invoeging van een nieuw artikel 18. Dit artikel zou het de staat mogelijk maken dag bladondernemingen, die ideo logische hulp aan de vijand hebben geboden, te onteige nen. Minister Gielen deelde de Kamerleden mede, dat hij hierover advies had ingewon nen bij zijn ambtgenoot van justitie. Uit het advies blgkt, dat het amendement in be ginsel niet in strijd met de grondwet is te noemen, want de onteigening kan in het al gemeen belang zjjn. Er zijn echter twee formele gebre ken aan het amendement. Er wordt niet in gezegd te wiens behoeve de inbezitneming ge schiedt en het is ook niet duidelijk, dat de onteigening in het algemeen belang ge beurt. De minister heeft daarom opdracht gegeven tot de wettelijke regeling van de in het amendement behan delde stof. Hij verzocht in afwachting daarvan 't amen dement terug te nemen. Hoewel sommige sprekers zich tegen het betoog van de minister verzette, legde de Kamer zich uiteindelijk bij 't verzoek van de minister neer Verschillende andere amen dementen werden vervolgens verworpen en de verdere ar tikelen z.h.s. aangenomen. De stemming over het ont werp in zijn geheel werd aangenomen. uitvoerende macht, maar er zouden situaties kunnen ont staan, waarbij hij zou kunnen optreden. Sjahrlr meende, dat de mogelijkheden voor de con structie van een dergelijke re. gering velerlei zijn, waarbij hij o.m. wees op c!e mogelijkheid van een executieve raad („exe cutive councel"). Omtrent de republikeinse tegenvoorstellen verklaarde Sjahrir, dat deze vervat zijn in een nota, waarin evenals ia de Nederlandse no ta, de voornaamste punten van politieke, economische en militaire aard zijn. Sjahrir deelde vervolgens mede, dat de republikeinse nota Vrijdag ge reed zou komen en dat het werkcomité van het KNIP (voorlopige republikeinse volksvertegenwoordiging) hier_ over geraadpleegd zou worden. Tevens zal men tot publicatie overgaan. De tegenvoorstellen zijn, aldus Sjahrir, gebasseerd op de overeenkomst van Ling- gadjati. De financiële en economische problemen zullen, zo ging Sjahrir vierder, gemakkelijk te regelen zijn, wanneer een nati onale regering is ingesteld. Naar aanleiding van de uit spraken der grote politieke partijen over de Nederlandse nota, verklaarde Sjahrir, dat, volgens het algemeen gevoelen, de Nederlandse nota in liaar geheel onaanvaardbaar is, of schoon vele afzonderlinge pun ten wel acceptabel geacht wor den. Sjahrir ontkende tenslotte de geruchten, als zou de repu bliek een verzoek tto arbitrage hebben gedaan: „Wtf zullen al les doen om de kwestie slechts door'de twee betrokken partij en te doen regelen". Duitsland wil kopen. Heinrich Lübke, minister van voedselvoorziening in de pro vincie NoordrijnWestfalen, heeft op de conferentie van Duitse premiers voorspeld, dat Duitsland economisch volko men zal ineenstorten, als niet meer voedsel wordt ingevoerd. Hij zeide, dat het Duitsland moet worden toegestaan han del te drijven met Denemarken, Nederland, België en Frank rijk, die alle een overschot hebben aan goederen, die Duitsland kan gebruiken. Wij willen niet bedelen, aldus Lüb ke, doch met werken ons brood verdienen. Wij kunnen dit ech ter niet, wanneer het ons vol komen onmogelijk wordt ge maakt te exporteren. AMERIKAANSE INSTRUC TEURS IN CHINA. De commandant van het Amerikaanse militaire instruc tiecorps in China, generaal Lucas, heeft verklaard, dat er meer dan 1000 Amerikaanse officieren als instructeurs bij het Chinese regeringsleger werkzaam zijn. Kon. Mij De Schelde. VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS. Wij ontvingen het verslag, dat op 12 Juni door de direc tie der N.V. Kon. Mij. de Schelde uitgebracht zal wor den aan de vergadering van aandeelhouders over het 71ste boekjaar (1946). In het verslag wordt gecon stateerd, dat hetaantal werk lieden in 1946 slechts weinig toenam; alleen het bedrijf in Dordrecht kon op volle kracht komen. De grondstoffenpositie werd op verschillende punten moei lijker. Er was ruim voldoende werk, ook voor 1947. Allerlei formaliteiten blijven echter veel arbeid vorderen en ver oorzaken hinderlijk tijdver lies. De winstrekening over 1946 geeft 'n saldo van 699.765.61, Bijl. Gerechtsho Els9 jaar. De procureur-fiscaal van het Bijzonder Gerechtshof te Mid delburg eiste in de zitting van Vrijdagmorgen een gevangenis straf van 9 jaar tegen de 46- jarige Wilhelmina FondseTe Groen' uit Middelburg wegens haar, zoals hij het uitdrukte, „bijzonder laaghartig optre den". Deze vrouw werd er van be schuldigd aan de N.S.B.-er en landwachter Torbijn te hebben verraden, dat bij zekere Ste- ketee in de Korte Geere een radiotoestel aanwezig was. Bij een huiszoeking werd het toe stel Inderdaad gevonden. Ste- ketee werd gearresteerd, welk feit zijn dood ten gevolge heeft gehad. Torbijn, als getuige ge hoord, vertelde, dat het een publiek geheim was geweest, dat S. een radio had laten on- In aanval van zielsziekte. DRAMA TE OOSTBURG. Petroleum duurder. Voor de derde maal sedert Jet opheffen van de prifscon- irole in Amerika, zijn de no teringen voor aardolieproduc ten aldaar begin Maart belang, rijk gestegen, waarmede een recordhoogte sindg 1926 werd bereikt. Tot op heden kon wor den voorkomen. dat deze ver hoging in de Nederlandse ver. koopprijzen merkbaar werd, door rekening te houden met de tegen de oude noteringen aangekochte voorraden en de in de prijsberekening opgeno men risico-marges. Naarmate hieraan een einde komt, zullen de prijzen hier te lande echter moeten worden verhoogd. Met ingang van 1 Juni is dan ook een kleine prijsstijging voor llchtpetroleum, speciale benzines, stookolie en asphalt ingetreden. De prijzen voor beide eerstgenoemde producten zijn met 1 cent per liter, die voor gewone en dikke stook- olie met resp. 5 per 1000 1. en 6.50 per 1000 kg., de asphaltprijzen met gemiddeld ca. 5 per ton verhoogd. Nagekomen advertentie. Algemene kennisgeving. Heden ging, nog geheel onverwachts, van ons heen, onze geliefde en zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw FROUKJE VAN DEN BERGE, geb. HOFMAN, in de leeftijd van ruim 57 jaar. Haar diepbedroefde Echt genoot, Kinderen, Be huwd- en Kleinkind. Vlissingen: C. VAN DEN BERGE. R. BOGERD— v. d. BERGE. Batavia: H. J. BOGERD. JOHNIJ. Rotterdam: B. VAN DEN BERGE. E. v. d. BERGE— TAFEIÊFF. Vlissingen, 6 Juni 1947. Singel 198. De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 10 Juni om 2 uur vanaf Sin gel 198. In de "gemeente Oost burg heeft zich Donder dagavond een drama af gespeeld, dat aan een jong kind het leven heeft gekost en dat behalv rouw over een gezin in Schoondyke, ook diepe verslagenheid heeft ge bracht over een gerespec teerde familie ln Vlissin gen. In het St. Anthonius zie kenhuis te Oostburg werkte sinds enige tyd de Vlissingse leerling-verpleegster Loes M., een vier en twintig jarig meis je, dat in het St. Joseph-zie- kenhuis te Vlissingen haar eerste opleiding had ontvan gen. Dit meisje heeft in een plotselinge aanval van zielsziekte er wordt gedacht aan een obsessie, maar dat moet het nader medisch onderzoek nog uitwijzen een aanval gedaan op het vijftien maanden oude zoontje van de familie H. uit Schoondijke. Het kindje was ter obser vatie in het ziekenhuis opge nomen en het lag in een af zonderlijk kamertje. Donderdagavond te ne gen uur gaf zuster M. haar dienst over en zij trok zich terug in haar kamer, die grensde aan de kamer, waar de baby zich bevond. Zy ring naar bed, maar bleef wakker liggen door het huilende kindje. Toen is ze opge staan, is naar de aan grenzende kamer gegaan, heeft daar eerst het kindje een prop in het mondje geduwd en toen dat niet hielp heeft ze het kindje gedood met een mes. Ze is toen blgkbaar direct tot het besef gekomen van haar verschrikkelijke daad, want ze heeft zich aange kleed en ze heeft ijlings het ziekenhuis verlaten. Ze ging naar Breskens en vandaar op de boot van half elf naar Vlissingen, om naar haar ouderlijk huis te gaan. Op de veerboot ontmoette zij een zuster van het St. Joseph ziekenhuis, hetgeen haar erg overstuur maakte. Acht jaar geëist tegen tegen E. J. Voute Mr. N. J. G. Sikkel, procu reur fiscaal aan het bijzonder gerechtshof te Amsterdam, heeft gemeend niet te kunnen persisteren bij zijn els van 5 jaar, die hU op 25 April IJ. te gen de oud-burgemeester te Amsterdam, Edward John Voute heeft uitgesproken en heeft Vrijdagavond om 18.15 uur na een requisitoir van 25 minuten een gevangenisstraf voor de tqd van 8 jaar tegen de verdachte gereqntreerd. Zij. legde toen al een gedeel telijke bekentenis af. Ze zei namelijk, dat ze in Oostburg iets ontzettends gedaan had en dat ze er nooit meer zou terugkeren. Wat zij gedaan had, wilde zg niet vertellen. De zuster, die direct begreep, dat Loes M. in een vreemde toestand verkeerde, belde uit het St. Joseph ziekenhuis het Antho nius ziekenhuis op, waar men toen de misdaad ontdekte en de politie waarschuwde. Vrijdagmorgen heeft het parket uit Middelburg een uitvoerig onderzoek ingesteld. De daderes werd voor een medisch onderzoek overge bracht naar het St. Joseph- ziekenhuis te Vlissingen, waar geconstateerd werd, dat haar toestand tamelijk rustig was. Zg heeft tegenover de justi tie een volledige bekentenis afgelegd en toonde diep be rouw over haar verschrikke lijke daad, die zij onder een noodlottige dwanggedachte heeft gepleegd. Aangezien daartegen geen medische bezwaren beston den is de jonge vrouw in het huis van bewaring te Mid delburg ingesloten. Haar toe stand is nog niet geheel nor maal. Loes M. stond bekend als een lief. bedeesd en vriende lijk meisje, dat vooral heel zorgzaam was voor kleine kinderen. De verslagenheid in de bei de ziekenhuizen, waar zrj ge werkt heeft, is groot. derduiken. Hij verklaarde met een confrater naar verdachte te zijn gegaan, die op een des betreffende vraag geantwoord had, dat zij vermoedde, dat de geruchten over dit toestel juist waren. Volgens verd. was Tor bijn echter alleen ln haar huls geweest. De verdediger, mr. Kuipers, legde er de nadruk op, dat zijn cliënte hoogstens het vermoe den, dat er bij Steketee een apparaat aanwezig was, heeft bevestigd en dus geen perti nent verraad heeft gepleegd. De proc. fiscaal eiste even eens 9 jaar tegen de 23-jarige tapijtwever, P. J. Herwegh, uit Anna Paulowna, die toegaf als landwachter patrouilles te heb ben gelopen, assistentie te hebben verleend bij bewaking van onderduikers en door de Duitsers in beslaggenomen paarden en levensmiddelen en bil de ontwapening van Ned. politie te Hulzen, benevens spoorlijnen te hebben bewaakt. De raadsman, mr. P. C. Adri- aanse, vroeg clementie met 't oog: op de de jeugdige leeftijd, waarop verd. zijn misstappen heeft begaan. VERRAAD NIET BEWEZEN. Jose Dhaeze, een 25-jarige typiste uit Amsterdam, werkte destijds in Middelburg bij de S. D., waar zij de karthóteek en het journaal bijhield. Zij werd beschuldigd op een avond toen zg met de S.D.-er Kluen- ner naar de bioscoop was ge weest, op de Balans de onder duiker Hamelink, die nota bene ook naar de film was ge weest en die zij herkend had, aan haar begeleider te hebben verraden. Tijdens de behande ling van de zaak kwam mede door het getuigenverhoor vast te staan, dat Kluenner zelf de ze onderduiker had herkend. De proc. fiscaal achtte dit ver raad dan ook niet bewezen en wilde dit deel van de dag vaarding vervallen verklaard zien. Wegens de arbeid in dienst van de S.D. vroeg hij een gevangenisstraf van 4 jaar met aftrek. De pleiter, mr. A. H. Kuipers, betoogde, dat dit werk van weinig bete kenis is geweest. A. W. Brulnooge uit Borsse_ le, die uit een volkomen „fout" gezin kwam, was na Dolle Dinsdag bij de Landwacht ver zeild, terwijl hij nog maar 16 jaar oud was. B., die assisteer de bij huiszoekingen en Aus- weiscontróle, bleek nogal onbe trouwbaar, want hij beweerde bij zijn verhoor door de wacht meester Barten in het gezicht geslagen te zijn, welke ver klaring hij ijlings terugnam, toen Bartèn dit als getuige ontkende. De eis luidde 3 jaar jeugdgevangenis. Mr. Krop man drong aan op lichtere straf. Scherpe Amerikaanse nota aan de Russen. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken zal een scherpe protestnota richten aan de Russische autoriteiten, die op onverantwoordelijke wijze hebben ingegrepen in de binnenlandse toestand van Hongarije. Voorgesteld wordt de kwestie te doen behandelen door de drie landen, die ln de bestuursraad voor Hongarije zijn vertegenwoordigd, nameiyb Engeland, Amerika en Rus land. Indien geen bevredigend antwoord van de Russen wordt verkregen zal de regering van Amerika de zaak voorleggen aan de Verenigde Naties. De nota is nog niet ingediend, maar de tekst is goedgekeurd door president Truman. Intussen heeft de Ameri kaanse regering asylrecht ver leend aan 12 Hongaren, die weigeren het nieuwe regime in Boedapest te erkennen. Ramadier doet beroep op spoorwegarbeiders. Paul Ramadier, Frankrijks eerste-minister, heeft via de radio een beroep op de spoor wegarbeiders gedaan om als patriotten op hun post te blij ven, terw\jl over de loonswijzi- gingen wordt onderhandeld. Hij herinnerde hen er aan, dat algemeen stilzwijgend werd aangenomen, dat 1 Juli a.s. een nieuwe loopschaal van kracht zou worden en dat de verhogingen der lonen groter zouden zijn dan die van zes maanden geleden. Staking bij Wllton-Fijenoord. Ongeveer 6000 man van de firma Wilton-Fejjenoord te Schiedam zijn Vrijdagmiddag een sit-down staking begonnen. De staking is begonnen om dat het toegezegde winstaandeel nog niet werd uitbetaald. Men kan wel zeggen, dat het gehe le personeel bij de staking be trokken is. De directie heeft zich voor een spoedbespreking naar den Haag begeven en hoopt met het college van Rijksbemiddelaars, dat nog geen toestemming tot het uit betalen van het winstaandeel gaf, tot een oplossing te kun nen komen. K.L.M. VLIEGT OP ROME. Maandag 9 Juni om 11.55 zal de nieuwe K.L.M.-luchtver. binding AmsterdamGenève Rorae geopend worden. Het verliessaldo over 1945 was ruim 677.000, zodat dit verlies thans is ingelopen. De vergadering van aan deelhouders zal moeten voor zien in de benoeming van een commissaris. De aftredende commissaris, mr. Jan Smit Azn., is herkiesbaar. Z.L.M.-ers komen naar Walcheren. OOK MINISTER MANSHOLT VAN DE PARTIJ Op 24 Juni zal in Middel burg een algemene vergade ring worden gehouden van de Zeeuwse Landbouwmaatschap- pij, waaraan tevens een rytoer over Walcheren is verbonden. Op het programma van deze toer staat 'n oponthoud van 11/2 uur te Westkapelle, waar de deelnemers aan de vergadering de gasten zullen zjjn van bur gemeester de Casembroot. Naar wij vernemen zullen ongeveer 800 deelnemers ver* wacht mogen worden. Het staat vrijwel vast, dat ook de Minister van Landbouw, Voed selvoorziening en VIsserü, S. L. Mansholt, deze vergadering zal bywonen. Dure menthol-pastilles. 10 MILLE OVERWINST. Ambtenaren van de Prijs- beheersing uit Goes hebben proces-verbaal opgemaakt te gen een fabrikant van men thol-pastilles en een tussen persoon, die eveneens aan deze handel deelnam. Oorspronkelijk fabriceerde de fabrikant menthol-pastilles van goede kwaliteit, die hij in blikverpakking in de han del bracht. Het Directoraat- Generaal van de Prijzen had hem een prijsvaststelling ge geven, die een consumenten prijs van 0.20 toeliet. Toen de blikverpakking verbruikt was, werd een goedkoper* cartonverpakking toegepast. Bovendien werden pastilles gefabriceerd van slechtere kwaliteit, zonder dat een evenredige prijsverlaging werd toegepast. De oorspron kelijke prijsvaststelling werd natuurlijk ingetrokken door het Directoraat-Generaal van de Prijzen. Toch ging men door met het in de handel brengen van de ze slechtere pastilles in car- tonnenverpakking tegen 0.20, zodat tenslotte proces-verbaal moest worden opgemaakt. Men had op deze wijze een ongeoorloofde winst.gemaakt van bijna 10 mille. Ds. A. W. M. Odé. De generale synode der Ned. Herv. kerk benoemde tot advi serend lid ln het hoofdbestuur van de Hervormde Mannenver_ eniging „In dienst der kerk", Ds. A. W. M. Odé te Goes. Merkwaardige natuurverschijnselen. Bewoners van de Seissin- gel te Middelburg hebben Don derdag een merkwaardig na tuurverschijnsel waargenomen, nameljjk een kleine windhoos. Enkele deuren, stukken asfalt en een aantal dakpannen wer den de lucht in gezogen. Een slagersjongen, die een half varken op de fiets ver voerde, kwam in de windhoos terecht. Hij werd met zijn fiets opgelicht en tegen de grond geworpen. Het halve varken zweefde een eind "door de lucht en plofte tenslotte in het water. En nu wij het toch over merkwaardige natuurverschijn selen hebben: Zondagmiddag iL was van Vlissingen uit oven Breskens een fata mor gana te zien. Vele Vlissin- gers hebben het verschijnsel waargenomen. In de lucht stond het verwrongen beeld van een witte stad met witte straten en hoge bomen, waar van alleen de kruinen zich duidelijk aftekenden. De warmte-trilling boven de Schelde was die middag zo groot, dat men van de pas serende schepen op vrij korte afstand een totaal verwron gen beeld kreeg. Vlissingse raad verleende credieten. Vrijdagmiddag is de gemeen teraad van Vlissingen in openbare vergadering bijeen geweest. De raad verleende een aantal credieten aan B. W., o.a. voor het slopen van de bunkers op het voor malige Linker-redult. De grond hier moet bouwrijp gem£Éakt worden. Reeds over enkele dagen zal hier begonnen wor den met de bouw van 42 wo ningen. Er werd ook nog een crediet verleend voor het her stel van een gedeelte van het militaire hospitaal, dat voor lopig zal worden ingericht als brp-^dweer-kazerne. Er werden no enkele credieten verleend voor herstel en verbetering van de riolering in enkele stadsgedeelten. Bij de rondvraag deelde de voorzitter, burgemeester Kolff mee, dat einde van dit jaar in vlissingen 500 woningen in aanbouw zullen zijn. DUINBRAND. De duinstrook te Kamper land op Noord Beveland, die zo aantrekkelijk begroeid is, brandde dezer dagen bijna kaal. Door de droogte was het gewas bijzonder brandbaar geworden en toen is ver moedelijk door onvoorzichtig heid van een roker een begin van een duinbrand ont staan. Aan enige bezoekers felukte het, na veel moeite, e brand te doven, üen waarschuwing om in deze droogte-periode uiterst voorzichtig te zijn met vuur en dat geldt in het bij zonder voor de rokers is hier ongetwijfeld op haar plaats. Goes ALGEMENE ZENDINGSVERGADERING. Op Woensdag 11 Juni '47 wordt in de Ned. Herv. Kerk te Goes vanwege de classis Goes een Algemene Zendings vergadering gehouden. In deze vergadering zal S. Kijne spreken over 't onderwerp: „De Papoea-ge- meenten in en na de oor log." JUBILEUM S. K. PHAFF. Op 12 Juni a.s. herdenkt de heer S. K. Phaff, te Goes, de dag, dat hg 25 jaar is ver bonden aan de Plantenziekten, kundige dienst. Hij ving zijn loopbaan aan als controleur te Hoorn en kwam op 18 Nov. 1931 naar Goes, waar hij voor de Zeeuwse land- en tuinbouw belangrijk werk verrichtte. Thans is hij districtsleider van de Plantenziektenkundlge dienst voor de Zuid-Holland se eilanden. West-Brabant en Zeeland. Behalve op het gebied van ziektenbestrgding en voorlich_ ting, bewoog de heer Phaff zich ook op onderwijsgebied als leraar aan de Fruitkweek- scholen te Wllhelminadorp èn Haamstede. Bovendien hield hg vele voordrachten en publiceer de bgdragen in tal van bladen. Tal van verenigingen en in stellingen hebben in de achter liggende jaren nauw met de heer Phaff samengewerkt en zy zullen op zijn jubileumdag ongetwijfeld van haar belang stelling doen blgken. Ovezande RAADSVERGADERING. De raad van Ovezande heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de Vereni ging Eigen Erf ter bekoming van een subsidie. Aan de commissie tot onderzoek naar een Streekziekenhuis wordt 2 cent per inwoner toegekend ter bestrijding van de te ma ken kosten. De instructie van de ge meente-geneesheer wordt ge wijzigd. De Raad besluit ad- haesie te betuigen aan het| adres van de gemeente Krab- bendijke tot opheffing, van de gemeenschappelijke regeling Dienst Openbare Werken op de Bevelanden. In de veror dening tot heffing van gelden voor de vuilophaaldienst wor den enige wijzigingen aange bracht. Met de N.V. Bank voor. Ned. Gemeenten zal een geldlening worden aangegaan, tot dekking van de budgetai- re tekorten van vroegere dienstjaren. Naar aanleiding van het door de raadscommis sie voor electrificatie uitge brachte rapport wordt beslo ten het door genoemde com missie aangegeven systeem te volgen bij de reeds ingedien de en nog in te dienen aan vragen om subsidie, in welk systeem de persoonlijke finan ciële draagkracht van de be langhebbende het zwaarte punt is. Daar men voor het sluiten van een geldlening tegen 2% niet geslaagd is, wordt nu besloten een lening aan te gaan van 3800 tegen 3% In verband met grote repa raties aan de trekker van de motorbrandspuit en de aan schaffing van brandslangen, wordt de post brandweer be langrijk verhoogd. Omtrent de verbetering van de secundaire wegen Ovezan de's Gravenpolder en Bors- sele's Heerenhoek, doet de voorz. enkele mededelingen, waaruit blijkt, dat het ge meentebestuur terzake steeds diligent isover de weg 's HeerenhoekBorssele was het geluid wel optimistisch, daar deze al in een beter sta dium verkeerd, dan de weg Ovezande's Gravenpolder. De tertiaire weg Ovezande 's Heerenhoek zal dit jaar nog met een teerproduct worden behandeld. Voor de te bouwen 8 arbei derswoningen vanwege de ge meente, wordt een perceel bouwgrond aangekocht van de heer J. Priem. Tot slot wordt de verorde ning op de Vleeskeurings dienst en de verordening op de heffing van keurlonen ge wijzigd in verband met de heffing van invoerkeurloon. Wemerdinge CHR. JEUGDGEBOUW. Naar wg vernemen, zal het café van de Gez. Korstanje te Wemeldinge binnenkort een andere bestemming krijgen. Het zal binnenkort als Chr. Jeugdgebouw worden inge- richt. Wijzigingen in het teeltplan. De laatste tyd en wellicht ook thans nog worden er, vrjj veel gewassen, voornamelgk tarwe, wegens slechte stand omgeploegd. voor zover zulks na de alge mene Mel-lnventarisatie ge beurt, is de teler verplicht van de hiervoor ontstane wijziging in het teeltplan onmiddellijk kennis te geven aan zijn P.B.H. EXAMENS VREDERUST. Op de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom werden op 3 en 4 Juni de examens gehou den ter verkryging van het Rijksdiploma B. Aan het examen namen deel 6 zusters. Van hen slaagden de zusters L. C. Driesprong, M. Uiterlinden, E. Suurmond, P. Walhout en M. Westerlaken. Kapelle STICHTING „VREDERUST". Onder voorzitterschap van ds. Drost kwam de afdeling Kapelle van de stichting „Vre derust" in algemene ledenver gadering bijeen. Herdacht werd het naar Domburg ver trokken bestuurslid ds. Schee- Ie, welke vele jaren als voor zitter de afdeling leidde. De overleden bestuursleden werden dankbaar herdacht: wglen de heren F. P. de Graaf, P. Bostelaar en J. van Wlngen. Van de oprichting af was de heer van Wlngen penningmees ter. In de vacature ds. A. Schee- Ie werd gekozen ds. J. v. d. Leek, in de vacature wijlen P. Bostelaar de heer Jac. Burger en in de vacature wglen J. v. Wingen de heer M. Westveer. Tot afgevaardigden naar de jaarvergadering werden be noemd. de heren M. de Jager Azn., N. Eversdijk, ds. J. v. d. Leek en J. C. Kram Jr., N. Eversdjjk en J. C. Kram Jr. als secundus. Pogingen zullen worden aan gewend voor een spreker om de belangen der stichting te bepleiten. Als voorzitter werd geko zen ds. Drost. Yerseke AUTO IN EEN SLOOT. Woensdagavond geraakte 'n auto by het nemen van een der scherpe bochten in Zou te te Yerseke in de sloot en kwam op de kop te liggen. Met grote moeite konden de beide inzittenden zich uit hun benarde positie bevrgden. Met enige lichte verwondingen door glasscherven liep dit on geval wonder bóven wonder goed af. Met een ter hulp geroepen kraanwagen werd de auto op de begane grond gezet en weggesleept. Oudelande KLEUTERSCHOOL. Te Oudelande worden po-> gingen in het werk gesteld om een kleuterschool op te richten, die voor alle gezind ten toegankelgk zal zyn. Per sonen, die dit sympathieke doel willen helpen verwezen- ïyken, kunnen zich aanmel den- ten Gemeentehuize. Een kleuterschool zou voor Oude lande zeer wenseljik zijn en men hoopt dan ook dat vele inwoners hun steun zullen verlenen. Marktberichten Veilingver. „Zuid-Beveland". 6 Juni. Aardbeien 1.102.40;, id. 701.50, beide per kg. Kropsla I 1112, Kropsla H 8.5010; Bloemkool I 4460; Bloemkool n 27; Bloemkool III 919; Kom kommers 7590, 8llcs per 100 stuks; Doperwten 8085; Peu len 100120; Rabarber 15 17; Stoofsla 27—43; Sjalotten, groene 10; Sjalotten droge 15, alles per 100 kg.; Radgs 8—11; Selderij 9—11, beiden per 100 bos. (Ingezonden mededeling) Gewoon maagzoul of Chefarox? Uit onwetendheid neemt men, om overtollig maagzuur te binden, vaak een huismiddeltje, dat wel direct helpt, maar op den duur de vorming van steeds méér maag zuur veroorzaakt CHEFAROX - geactiveerd colloidaal aluminium hydroxyde - helpt óók direct, maar veroorzaakt niet de vorming van nieuw maagzuur. Integendeel, het beschermt bovendien de maag, want het vormt een verzachtende, gelei-achtige laag op de maagwand. 11.25 per doos Chefaro, Rotterdam (Ingezonden mededeling) Een kinderdiergaarde te Middelburg. Hoenderpark C. JOZIASSE, Veerse weg, gaat heden zjjn dierencollectie ter bezichtiging stellen. Er mag door kinderen gevoederd worden. Geopend dagelijks van 2 tot 6 uur. Zondags van 10 tot 1 en van 2 tot 6 uur. Toegangsprijs 30 cent. Kin deren 10 cent

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 8