Goudsbloemen moesten weg Kctpptc en kei ftevel Onderduiker aangegeven PREDIKBEURTEN 5 maanden hoogspanning TRIBUNAAL GOES N.S.B.-fc^oer wilde burgemeester worden. De 27-jarige transportar beider J. Machielsen uit Ter- neuzen was lid van de N.S. B. en van de W.A., bezocht de kaderschool te Deurne, gaf opdracht op 31 Aug. 1941 om goudsbloemen voor de ramen te verwijderen; colporteerde met Volk en Vaderland, en Z. Stroom en plakte papieren aan, hy werd lid van de O.T. en bewaakte met een geweer het Duitse strafkamp te Sou burg en deed wachtdienst el ders, ook in Frankrijk, voor de Duitse weermacht. Besch. bekende het ten laste gelegde en zeide o.a. wel eens af en toe lets van de bladen te hebben gelezen, maar niet te wetenof hg het er mee eens was. Hij is reeds van 4 April 1945 geïnterneerd. Mej. mr. Anne Bolle wees op het slappe karakter van haar cliënt Hij laat zich mak kelijk medeslepen en komt daarbij uit een familie,' die geheel N.S.B. is. Hij heeft geen mens kwaad gedaan en ook niet lastig gevallen. Ver dedigster vroeg besch. cle ment te behandelen. De 57-jarige bootsman F. F. van Meir uit Terneuzen, was van 1935 lid vin de N. S.B. en van de Vierschaar; verder lid van de N.V.D., het N.A.F. en het Zeevaartfront; bezorgde de nazibladen en werkte als stoker voor de Weermacht De voorzitter en de leden ondervragen besch. uitvoerig en uit zijn verklaringen en die van zijn vrouw bleek, dat zij 6 kinderen hebben, die ook alle bij de N.S.B. waren, doch nimmer trokken zij iets van Winterhulp. Mr. de Regt uit Terneu- Verbetering van het Panama-kanaal. Naar verwacht wordt zal aan h^t Amerikaanse congres worden verzocht zijn goedkeu ring te verlenen aan een pro gramma van vele mlllioenen dollar ter modernisering van het Panamakanaal, dat uit strategisch oogpunt een sleu telpositie op het Westelijk halfrond inneemt. Naar vér- luidt zijn de Amerikaanse le ger. en vlootautoritelten ech ter ernstig verdeeld in hun mening over de vorm, welke deze modernisering moet aan nemen om aan de eisen van een atoomtijdperk te beant woorden. Het leger zou een geheel nieuw kanaal willen aanleggen op gelgk peil als dat van de zee. Dé vloot zou echter het bestaande kanaal willen mo derniseren door een derde se rie sluizen en een soort grens- meer ergens langs het kanaal aan te leggen. GEREF. SYNODE. De particuliere Synode der Gereformeerde kerken in Zee land, die Woensdag onder voor zitterschap van ds. Veldkamp te Middelburg werd gehouden, heeft tot afgevaardigden naar de Generale Synode voor Zen dingszaken, te houden in Eind hoven, benoemd als primi-afge- vaardigden. dr. A. H. Oussoren te Middelburg en ds. C. A. Vreugdenhil te Oud-Vossemeer, als secundi-afgevaardigden, ds. E. Beukema te Nieuwdorp en ds. A. A. Oostenbrink te Oost burg als ouderl.-afgev., pri- mi, de heren p. Boon te St. Laurens en A. Pouwer te Mid delburg, secundi de heren A. C. van Done en A. de Jager te Goes. zen pleitte uiterste clementie voor deze man, die 't niemand lastig maakte en wien de baantjes zo maar werden toe geschoven, die hg accepteerde. Op verzoek van pleiter werd besch. op vrfte voeten gesteld. De volgende verdachte was de 47-jarige P. D. J. Heije, klein landbouwer te Clinge, die lid en blokleider was van de N.S.B., lectuur verspreidde, solliciteerde naar het ambt van burgemeester en als land- wachter dienst deed by de bewaking van spoorlb'nen in Utrecht. Mr. de Regt zei, dat Jan Dekker besch. opwekte te sol liciteren. 't Is niet wettig be wezen, dat besch. in de pro vincie Utrecht bewakings diensten heeft vemcht Hg is nu reeds 2% jaar ge ïnterneerd en dat is een lij densgeschiedenis geworden, want hy is feitelgk van het ene naar het andere kamp ziekenhuis overgebracht. Plei ter krygt direct bevestigend antwoord op zyn verzoek H. in vryheid te stellen. De laatste zaak was die tegen de 54-jarige timmer man P. van Hermon uit Hoek, die lid en blokleider der N.S. B. is geweest, verder couran ten verspreidde, deel nam aan de V-actie, leden van de Sicherheitsdienst bg zich op bezoek kreeg, plaatselijk lei der was van het N.A.F. en aangaf, dat op de schuur van A. van Alten een sikkel en hamer, het Sowjet-Russische embleem, was geschilderd. Hij bekende het grootste deel en zjjn verdediger, mr. Kugpers uit Bergen op Zoom, zeide dat besch. het niemand moeilgk gemaakt heeft, al staat het laatste punt der dagvaarding wel vast. Spr. dringt op clementie aan. Uitspraak in alle zaken 18 Juni. OPLICHTERIJ. De 32-jarige landarbeider A. F. Bleijenberg te Hulst was lid van het N.A.F., meld de zich als sympathiserend lid voor de N.S.B. en levensmid delen, die hg voorgaf voor onderduikers op te halen, ge bruikte hij ten eigen voordele. Besch. gaf voor altgd als anti-Duits bekend te hebben gestaan. Zgn verdediger, mr. de Rechter, zeide, dat hy voor deze man een uitvoerig re quest zond om het fiat ge weigerd te krggen op het von nis van de kamer van Ter- neuzen. Verwgzende naar dat verweer, merkt pleiter op, dat deze man reeds wegens op lichting gestraft is met ver oordeling tot drie maanden gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd en men kan hem nu toch weer niet straffen voor hetzelfde feit. Het is niet juist, dat BI. een nietsnutter is, zoals wordt voorgegeven. Spr. dringt op clementie aan. SOLLICITANT. De 35-jarige machinebank werker C. Tacq uit Sluiskil was lid der N.S.B., het N.A. F. en de W.A., colporteerde met N.S.B.-lectuur, schreef bij sollicitatie naar een be trekking bg de Vrgw. politie dat hij de nieuwe orde voor stond en bereid was deze naar zgn beste vermogen te dienen, ten slotte sloot hg zich aan bij de Landwacht. Deze jonge man is reeds 2 jaar geïnterneerd en hij blijft bij de verklaring, destgds voor de kamer te Terneuzen afge legd. De verdediger, mr. Eikhui zen, zegt dat de feiten uit de tenlastelegging juist zgn, maar besch. heeft niets ge meens gedaan. Hij was land- wachter zonder meer. Pleiter legt verklaringen over, waar uit blijkt, dat besch. goed be kend staat. De vrouw is Duitse van herkomst en had grote invloed op haar man. tjEERD ADEMA 56 Hij kocht er om niet al te zeer bij zijn collega's af te steken nog een hoed, een wandelstok en een paar Nap pa-handschoenen bg, zocht zich bg C. en A. een keurig confec tiepak int en kwam een uur later als meneer de baron uit het zolderslaapkamertje in de Korte Utrechtse Dwarsstraat te voorschgn. Jufrouw Marie gaapte van nieuwsgierigheid en verbazing zo wgd, dat het leek of zg haar mond niet meer kon dicht krijgen en de baas, die juist bezig was, zijn visjes van schoon water te voorzien, zette de emmer naast zich neer en staarde hem aan of hg de ko ning van Egypte in zyn cafétje ontdekt had. „Wel allemachics", zei hij verbaasd, ben jij... bent u „Inderdaad", zei Hans, glim lachend, „en ik moet, tot myn spijt, een minder aangename mededeling doen. Ik kan hier ook 's avonds niet langer in dienst blijven. Ik heb promotie gemaakt, ik ga 'n kamer in de binnenstad huren en mgn avonden zal ik nodig hebben om te lezen, te studeren en eens vrg te zgn, om wat te wandelen of ergens heen te aan als er eens iets bijzonders te doen is". De baas droogde zgn handen aan een vaatdoek af en knik te. U hebt gelgk", zei hg, „ik heb al lang gezien, dat u eigenlgk niet tot ons slag men- "leb juff i, dat u ie zou worde". ,,Is 't... is 't er door?" in formeerde de juffrouw nieuws- se behoort en ik heb juffrouw Marie al voorspeld, dat u geen 'at er door?" vroeg Hans. „De verloving, ik bedoel... eh... heeft de oude baron...?" „Zy krijgt nog een kind van die ouwe baron", zei de baas, waarop de perkamenten wan gen van juffrouw Marie enigs zins rood aanliepen. „Heb jg", vroeg zc veront waardigd, „heb jy gistermid dag niet aan juffrouw Dikkers fezeid, dat Hans, dat meneer edoel ik, binnenkort op een kasteel in Limburg zou kome en heb je aan Meier niet ver teld, dat je 'm in een koets met vier paarde in 't Vondel park had zien rge?" „Tja", zei de baas, „dat wil le ze graag hore en ze gelove 't allemaal! maar 't rechte..." „Is 't waar?" vroeg juffrouw Marie, terwgl ze, zenuwachtig, wat uitpiekende gryze haren achter haar oren streek, „is 't waar, dat u 't volgend jaar in de bocht van de Herengracht komt te wone?" „Wie zal 't zeggen", orakel de Hans. „Zie je wel, zie je nou wel!" riep de baas enthousiast, ter wijl hg zgn huishoudster bg een arm greep. „Ik heb je toch gezégd..." „Baas Govers", zei Hans, terwijl hij zijn hand uitstak, „u heeft me in een voor mg Spr. dringt aan op uiterste clementie. ZIEKELIJKE BEKLAAGDE. De laatste zaak was voor deze zitting die tegen de 55-jarige landbouwer A. J. van Cauteren uit Clinge, aan wien ten laste is gelegd, dat hg lid is geweest van de be weging en groensorganisator, verder verspreidde deze man de Z. Stroom, werd lid van de Volksdienst, ontving N.S. B.-politie-officieren aan huis en werd landwachter. Deze besch. bekend,, maar deed het voorkomen onder de in vloed van Jan Dekker te hebben gehandeld en bekende nu wel geweten te hebben, dat deze met de Duitsers sa men deed. Mr. Eikhuizen bepleitte cle mentie in een uitvoerige be schouwing voor deze man, die al twee jaar en 8 maanden geïnterneerd is en daarby steeds ziekelijk is, terwyi het bedrijfje goede leiding hard nodig heeft. Uitspraken in alle zaken 19 Juni. 65. De politiekruiser vertrok, toen er genoeg flessen aan boord waren, in de richting van Kappie's „sleepje" en Kap- ple en de commissaris stonden op de brug. Ik ben big, dat dit geval nu haast voor elkaar is! zei Kappie. Wanneer die flessen werken, moet u zelf maar naar dat eiland gaan, com missaris Knut! Ik begin er genoeg van te krggen! 'k Heb nog nooit zo'n bult geur bg elkaar gezien! Maar we zyn er! Kom mee naar boven, dan gaan we de flessen eens proberen'. TRIBUNAAL TERNEUZEN De Hitler-groet gebracht. Donderdag stond als eerste terecht de 38-j. beurtschip per W. Kesteloo te Breskens, die werd beschuldigd zich aangesloten te hebben bg het Vervoersfront, vriendschappe- lgke omgang te hebben gehad met de N.S.B.-ers en Duitse militairen. Voorts zou hg de door de Duitsers gestolen kerkklokken, die waren opge slagen in de fabriek van van Melle te Breskens, vervoerd hebben van Breskens naar Rotterdam. Kesteloo ontkende lid van het Vervoersfront geweest te zijn, doch de papieren daar van waren aanwezig. Zgn omgang met N.S.B.'ers zou niet vriendschappelijk zijn ge weest, doch was nodig uit hoofde van zyn beroep. Het vervoer van de kerkklokken zou gedaan zijn in opdracht van een Nederlandse instan tie. De gescheiden echtgenote van Kesteloo kwam verkla ren, dat hij vriendschappe- ïyke omgang had met de Duitse havenpolitie. De voorzitter achtte deze zaak, door de ontkenning van Kesteloo, niet duidelgk en wilde daarom getuigen dag vaarden. In verband daarme de werd de behandeling uit gesteld tot Maandag 7 Juli ONDERDUIKER AAN GEGEVEN. De 24-j. A. M. Colpaart te St. Jansteen, zou omstreeks Januari 1944 zekere Jo Leijs als onderduiker hebben aange geven aan één of meer be ambten van de Zollgrenz- schutz, waarna deze Leys op transport is gesteld naar Amersfoort en later naar Duitsland. Zg ontkende ten stelligste zich aan verraad te hebben schuldig gemaakt en by het verhoor ging het over een tram, een zuster en een Rus sische Duitser, waarmede zg verkering had. Mr. F. W. Adriaanse acht te het bewgs niet geleverd en Marktberichfen VEILING KAPELLE— RIEZELINGE. Kleine Veiling van 4 Juni '47. Mm. Lefébre 51177; Mm. Moutöt 180; Kersen: Early Ri vers 81—199; Stoof sla 9; Sja lotten 15, alles per kg.; Krop sla 812 per stuk. Een klein zeevliegtuig is in een dichtbevolkt gedeelte van Pittsburgh omlaaggestort. Drie personen kwamen om het leven, en vier huizen ge raakten in brand. moeilgke tyd een grote dienst bewezen en dat hoop ik nooit te vergeten. U zult me voor lopig niet terugzien, maar ik beloof u, dat u van mij zult ho ren wanneer ik, mogelgk, eens in andere omstandigheden mag verkeren. En u, juffrouw Ma rie, mgn hartelgke dank voor al uw goede zorgen". Juffrouw Marie liet het mo nument „voor hen die vielen" achter haar gesloten lippen verdwgnen en zocht met tril lende vingers in haar schort zak naar een doekje om de tol ken harer menselijkheid de weg over haar wangen te besparen. „Vergeet ons niet", zei de baas. „Dat 's Heren zegen..." sta melde juffrouw Marie. Hans schudde nogmaals twee uitgestoken handen, deelde me de, dat hy een bode om zyn goed zou sturen, keerde zich nog eenmaal om, deed de groe ten aan alle klanten, die naar hem mochten vragen en sloeg de deur achter zich dicht met het gevoel, dat er al weer een hoofdstuk van zyn leven was afgesloten. Hij zocht en vond in de bin nenstad een zit-slaapkamer bo ven een kruidenierswinkeltje en besloot daarna, zyn oude vriend in het Vondelpark eens te verrassen. Dank zij de mooie zomer avond zat Dirk nog op zyn buitenverbiyf en hij tikte be leefd tegen de rand vgn zgn pet, toen er een meneer langs zijn bankje liep, die „goeien- avond" bromde. „Ken je me dan niet meer?" vroeg Hans, terwyi hg lachend bleef staan. (Wordt vervolgd). wenscht vervallen verklaring van de beschuldiging. HIJ WAS VOORMAN. De 39-j. landarbeider C. Si- monse te Hoofdplaat bad in verschillende plaatsen van W. Zw. Vlaanderen voor de Duit se weermacht gewerkt en trad tenslotte in dienst als voor man over tewerkgestelden bij de weermachtsaannemers firma v. d. Poel. Simonse verklaarde door werkloosheid daartoe gedwon gen geworden te zijn. Mr. Tichelman laakte fel de houding van de verbalisant uit Hoofdplaat, waardoor pl. het proces-verbaal van zijn cliënt wantrouwt. Het vrijwillig werken voor de weermacht acht pl. niet bewezen, waar om pl. verzocht de beschul diging vervallen te verklaren. N.SJB. WA. N.S.K.K. De beschuldiging tegen de 30-j. grondwerker A. Tiele- man uit Hulst, die thans ge logeerd is in het kamp Vught, liet aan duidelgkheid niets te wensen over. Hg was n.l. lid van de N.S.B. en de W.A., flaneerde in W.A.-uniform enz., en maakte zich wel zeer onpopulair door op de wieler baan te Kapellebrug van een meisje een z.g. dubbeltjesarm band af te nemen. Zelfs in Aug. 1944 bracht hg nog de Hitlergroet aan een Duits militair en toen enige perso nen daarover minachtend lachten, dreigde hy deze mensen. Tenslotte nam Tiele- man dienst bij het N.S.K.K. en deed daarbij dienst, ge kleed in Duits uniform en be wapend, als Sturmmann. Thans bleek dat Tieleman zich niet bewust was kwaad te hebben gedaan. Hg was tot dat alles gekomen uit armoe de. De Duitsers hadden hem veel beloofd, maar alles was hem lelgk tegengevallen. Uitspraak 19 Juni a.s. UITSPRAKEN. G. Schaar, Terneuzen: ver beurdverklaring van 500 en inboedel, ontzetting rechten. E. v. d. Casteel, gewoond hebbende te Axel en aldaar in Maart 1945 overleden: schuldig bevonden, zonder op legging van maatregelen. J. Hegnsdijk, Axel: ontzet ting rechten. E. F. IJsebaert, Terneuzen, reeds 23 maanden geïnter neerd, blijft nog 1 jaar, dus tot 5 Juni 1948, geïnterneerd; verbeurdverklaring inboedel, ontzetting rechten. Kerknieuws SCHORSING DS. VAN HERWIJNEN. De particuliere Synode der Geref. kerken in Zuid-Holland besloot aan de classis Zeeland te verzoeken de al of niet schriftuurlgkheid van de gron den van de schorsing van ds. v. Herwynen, voorheen Geref. predikant te Rilland-Bath, na te gaan. GEREF. KERK TE CURACAO Te Curagao is een Geref. kerk geïnstitueerd. Ned. Herv. kerk. Aarden burg: 10.30 ds. v. Royen; Biervliet: 10 cand. de Jager; Breskens: 10 en 18.30 ds. v. Vliet; Cadzand: 10 ds. En- ker; Groede: 9 ds. Derksen; Hoofdplaat; 14.30 ds. v. Vliet; Nieuwvliet: 10.45 ds. Derksen; Oostburg: 10 ds. Fournier; Retranchement: 10 ds. Bar- nouw (H.D.); Schoondljke: 10.15 ds. Schopenhauer; Sluis: 18.30 ds. Barnouw; St. Anna ter Muiden: 2.30 ds. Barnouw; St. Kruis: 9 ds. v. Royen; Waterlandkerkje: 11 ds. v. Yperen; IJzendijke: 9 ds. Doorn; Zuidzande: 10 ds. ter Beek; Axel: 10 en 2.30 ds. Pennings; Terneuzen: 10 en 3 H. Couvée. Geref. gemeente. Oostburg: 10 en 2.30 leesd.; Axel: 10 en 2.30 leesd.: Terneuzen: 9.30, 2 en 6 leesd.; Hoek: 9.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. gemeente. 9.30 en 2 ds. v. d. Grulter; Terneu zen: 9.30, 2 en 6 ds. de Reu ver. Evang. Luth. gem. Groede: 10 da. Stol. Doopsgez. gem. Aarden- burg: 10 ds. Nolthenius. Vergadering der ge'ovigen. Breskens: 10 en 5.30 samen komst. Geref. kerk. Axel: 10 en 2.30 ds. Couvée. Geref. kerk (Art. 31 K.O.). Axel: 10 en 2.30 ds. ZemeL Leger des Heils. Terneuzen: 10 en 8 kapt. Heijnsdyk. Ned. Herv. kerk. Brouwers haven: 10 ds. v. d. Poel (H. D.); Bruinisse: 9.30 dhr. de Jonge, 3.30 ds. Marsman; Dreischor: 10 ds. Kalmijn; DUIVENSPORT POSTDUI VENVER. „DE REISDUIF". „De Reisduif" te St. Phi- lipsland hield een wedvlucht van Quivrain, 138,464 km. 1, 3 en 4 L. Vermey: 2 C. Ver- wgs; 5 A. de Braber; 6 G. Quist; overduif L. Vermoy. Tijd le duif 2 uur, 30 min. 28 sec. WEDVLUCHT. Door de vereniging v. postdul- venhouders „De Trouwe Duif" te Tholen werd medegevlogen in de wedvlucht van Quiévrain (B.). De prgzen werden als volgt behaald: M. Tazelaar, Tholen 1, 4; A. Wagemaker, Tholen 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10; B. W. Schot, Tholen 8. WEDVLUCHT. De ver. van postduivenhou- ders „De Luchtbode" te Sou burg, hield een wedvlucht uit Moscroen- De uitslagen lui den: le. L. Braet; 2e, 3e, 4e, 6e, 7e en 8e P. Babtjn; 5e J. Frangois en 9e J. Polhui zen. Eikerzee: 2.30 ds. ten Cate; Haamstede: 10 dhr. Bolgn; Kerkwerve: 7 ds. v. d.-Grift; Nieuwerkerk: 10 en 6 ds. Westerhof; Noordwelle: ds. v. d. Grift; Ouwerkerk: 10 ds. Marsman; Oosterland: 11 dhr. de Jonge, 6 ds. v. d. Broeck; Renesse: 10 ds, Klaar; Serooskerke: 10 ds. v. d. Grift; Sirjansland: 10 dr. Jacobs; Zierikzee: Nieuwe kerk 10 ds. v. d. Broeck; kleine kerk 10 ds. Pijnacker; Zonnemaire: 10 ds. Tonsbeek Oud-Vossemeer: 10 Lees- dienst; 2.30 ds. Goverts H.D.; Poortvliet: 10 Leesd. 2.30 ds. Vroegindewey; Scherpenlsse: 10 Leesdienst; 2.30 ds. Koo reman; St. Annaland: 9.30 ds. Vroegindewey, H.A.; 2 Leesdienst; Stavenisse: 10 en 6 ds. L. Kievit; St. Maar- tensdgk: 10 en 2.30 ds. de Bres, H.A., Nab. H.A.; Tho len: 10 ds. Kooreman, 3 ds. E. de Lint; Nieuw-Vosse- meer: 10 ds. S. G. J. Go verts; St. Philipsland: 10.30 ds. E. S. de Lint, 3 Leead. Gereformeerde Kerk: Oud- Vosaemeer: 10 en 2.30 da. Vreugdenhil; Poortvliet: 10 en 2.30 ds. Spoelstra; Tho len; 10 en 5 Leesdienst; Brui nisse: 11 en 5 ds. Bremmer; Haamstede: 10 en 6.30 ds. v. Swigchem; Nieuwerkerk: 10 en 6 ds. Heuseveldt. Gereformeerde Gemeente: Poortvliet: 10, 2.30 en 6 Lees dienst; Scherpenisse: 10, 2 en 6 Leesdienst; St. Annaland: 9.30, 2 en 5.30 Leesdienst; Stavenisse: 9.30, 2.30 en 6 Leesdienst; Tholen: 10, 2.80 en 6.30 Leesdienst; St Phi lipsland: 9.30, 2.30 en 6 Lees dienst; Bruinisse 1.30 en 3.30 Leesdienst; Oosterland: 10, 2.30 en 6 Leesdienst; Zierik zee: St. Donnisatr. 10, 2 en 6 Leesdienst; Haamstede: 10, 2.30 en 7 H. de Geer. Oud-Gereformeerde Ge meente: Bruinisse: 9.30 en 3 Leesdienst: Oosterland: 9.30, 2 en 5.30 Leesdienst; Zie rikzee: (L. Nobelstr.) 10, 2 en 6 Leesdienst; St. Maar- tensdyk: 10, 2.30 en 6 Lees dienst; St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 Leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Zierikzee: 10 en 6 ds. Hogen- doorn; Oud-Vossemeer: 10, 2.30 en 6.30 Leesdienst; Tho len: 10 ds. H. v. Leeuwen; 2.30 Leesdienst, 6.30 ds. H. v. Leeuwen. Rehoboth: St. Maartensdyk; Geen opgave ontvangen. Evang. Luth. Kerk: Zierik zee: Geen dienst. Leger des Heils: Zierikzee: 10 en 7.30 in de Legerza&l Poststraat; 3.30 openb. sa menkomst bn de Nobelpoort, Donderdag 12 Juni Kap. Bak- kenes van Middelburg. Ned. Protestantenbond: Tho len: nm. 3 ds. H. F. C. de Boer. Burgerlijke stand NIEUWERKERK. Bevallen: M. de Reus—de Rgke. d.; M. de Reus—Hanne- wgk, dl; J. C. Steendgkde Vos, z.; N. Molv. d. Hielen, d. Overleden: H." S. van der Graaf, 16 j., d. van J. C. v. d. Graaf en C. N- Klaassen. Getrouwd: M. Janse, 33 j. en P. van Klinken, 31 j.; W. J. Padmos. 28 j. en J. Roggeband, 24 j.; C. A. Lievense, 26 j. en M. van Strien, 22 j. IJZENDIJKE. Bevallen: N. A. SmetCor nells, z.; N. A. Ockév. d. Voorde, z.A. v. HgfteStorm, z.; A. N. de Vosde Reu, z. Overleden: G. W. Bruijnzeel, 73 j., echtgen. v. M. Schout; M. L. Tas. 79 j., ongeh.; M. L. Matthijs, 84 j., ongeh. Getrouwd; F. J. v. Rose- veldt, 33 j. en B. Rosseel, 35 j.; J. J. Vermeulen. 23 j. en C. R. de Ghesquire, 22 j.; H. M. de Meijer, 27 j. en E. E. v. Vooren. 23 j.; H. P. Boekhout, 24 j. en E. A. Willemsen, 23 j.; R. Martinet, 30 j. en A. M. Goossens, 23 j.; J, D. van der Hooft, 24 j. en F. T. M. V. Egck, 23 j.: P. Bert, 43 j. en M. C. Floeberghe, 41 j.; H. R. D. de Houck. 22 j. en J. A. Ser- wijn. 20 j. Officieele Publicaties. D. K. OOSTBURG 225 De na-uitreiking bonkaarten zal plaats hebben op 11 Juni van 9—12 uur en 2—4 uur in het kantoor te Oostburg. Attentie: Personen, die hun inlegvellen verloren zgn of door andere omstandigheden r.iet meer in het bezit zgn van inlegvellen, dienen vóór 11 Ju ni aangifte te doen bij de plaatselijke politie, en bij afha len van bonkaarten de vermis singsformulieren over te leg gen. Deze laatste formulieren zgn bij de Distributiedienst verkrijgbaar. ZONDAGSDIEN ST DOKTOREN. Voor spoedeisende gevallen heeft Zondagdlenst in Bres kens. Groede en Schoondgke de heer Jongsma. arts te Groe de, tel. 2. Voor Sluis, Cadzand en Zuidzande is bereikbaar de heer Beck, arts te Zuidzande. tel. 8. Voor Aardenburg en Oostburg doet dienst de heer Buskop, arts te Oostburg, tel. 60. Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer. Nieuw-Vosse- meer en St. Philipsland hebben dienst Mevr. Lindenberg— Klooster, arts te Oud-Vosse meer en de heer Looyen, arts te Tholen. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 10.30 Kerkdienst uit de Mariënburgkerk te Ngmegen; 12.05 Victor Sylvester en zijn orkest; 12.30 De Zondagclub o.l.v. R. Feenstra; 12.40 Dub- belmannenkwartet; 13 Ber.; 13.15 Les Gars de Paris; 13.50 De spoorwegen spreken; 14 Gramofoonmuziek; 14.05 Boe kenhalfuur; 14.30 Aansluiting met het Kurhaus te Schevenin- fen; 16-40 Sportflitsen; 17 By- elverzen; 17.30 Ome Keesje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strgdkr.; 19 Radiolympus; 20 Ber.; 20.15 Pierre Palla; 21.20 Het om roeporkest o.l.v. Hugo de Groot; 22.15 Louis Gimberg draagt 'n novelle voor van Frangois Pauwels; 23 Ber. Hilversum II: 8 Ber.; 8.30 Kerkdienst uit de Beggnhofka- Ëel te Haarlem; 9.55 Inleiding [oogmis; 10 Pontificale Hoog mis opgedragen door Z.H.E. Mgr. Paolo Giobbe, Apostolisch Internuntius, in de kapel van O.L.V. ter Eem, te Amersfoort; 12,03 Tango-orkest; 12.15 In 't boeckhuys; 12.30 Lunchcon cert; 13 Ber!; 13.20 vervolg lunchconcert; 14.30 „Jeanne d'Arc au Bucher" dramatisch oratorium 15.45 Causerie; 16.30 Ziekenlof in de kapel van O.L.V. ter Eem te Amersfoort; 17 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Gouda: 18.30 Gewijde muziek: 19.30 Ber.; 20.15 De Zilvervloot; 21 Kareol Septet; 22.30 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 8.15 Opera-fragmen ten; 9.30 Gramofoonmuziek; 10.35 Liederen van Claude De bussy; 11.15 Louise wyngaar- den, viool, Willy Meeuwisse piano; 12 Het Lyra trio; 13 Ber.; 13.50 Piore Palla; 34.35 Het Amsterdams Kamermu- ziekensemble; 15 Bonbonnière; 16.30 Grepen uit de opera; 17 The Skymasters; 18 Ber.; 18.15 Fragmenten uit „Manon": 18.30 Ned. Strydkr.; 19.45 Ru briek ten behoeve van de landbouw 20 Ber.; 20.05 Ra- dioscoop; 22.30 De wereld spreekt tot U; 23 Ber. Hilversum II« 7 en 8 Ber.: 9.50 Orkestmuziek; 10.30 Mor gendienst; 11 Wilhelm Back- haus, piano, speelt werken van Joh. Brahms; 12.15 Wanda Landoska, sonates van Domi- nico Scarlatti; 13 Ber.; 13.15 Pianorecital d. Maria Stroo: 14.20 All round Sextet; 15.15 Amati-trio; 16.45 New Londen string ensemble; 17 Elck wat wils; 17.50 Zaterdagmiddag voetbal HollandBelgië; 18.30 Schütz-Monteverdi cyclus; 19 Ber.; 19.30 Youth for Christ; 20 Ber.; 20.15 Beethoven pro gramma; 21.30 „Vlaanderen zingt", een avondconcert uit het Belfort van Brugge; 22.30 Ber. Weerbericht MINDER BEWOLKING. Weer naar Zuid-West of Zuid draaiende en tgdelgk afnemende wind. Afnemende bewolking en vrywel overal droog weer met iets hogere temperatuur dan gisteren. HOOG EN LAAG WATER VLISSINGEN. Zondag is het hoog water om 4.45 en 16.58 uur (1.88 en 1.72 -j- NAP); laag water om i0.58 en 23.29 uur (1.92 en 2.19 NAP). Maandag is het hoog water om 5.28 en 17.41 uur (1.78 en 1.58 -f- NAP); laag water om 11.32 uur (1.82 NAP). ZIERIKZEE. 8 Juni 6.08 v.m. 18.28 n.m. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan ,te Zierikzee. Laagwater Zieril«ee 5.50 uur na hoogwater. 9 Juni 6.47 v.m. 19.09 nm. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laagwater Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 4.22 uur en gaat zij onder om 20.56 uur. De maan komt op om 0.40 uur en gaat onder om 7.59 uur. Maandag komt de zon op om 4.21 uur en gaat zij onder om 20.57 uur. De maan komt op om 0.48 uur en gaat onder om 9.09 uur. BEURSOVERZ1CHT KONINKLIJKE KEERT 9 UIT. Goede belangstelling. Bg de opening van de beurs trad aan het licht, dat de stemming wederom vast was. De meeste aandelensoorten waren wat de hoofdkoersen aangaat ongewgzlgd. Toen de vrye handel een aanvang nam, kon tevens worden ge constateerd, dat goede be langstelling aan de dag werd gelegd. In de bekende toon aangevende aandelen en de scheepvaartwaarden werden in open hoeken vry drukke zaken gedaan, waarbij nog vermeld dient te worden, dat ook vandaag de aandelen In dische bank tot het einde van de beurstnd toe in een open hoek werden verhandeld. Voor Koninklijke werd behoorlijke attentie aan de dag gelegd en by een vorige koers van 397 werd de hoofdkoers vastgesteld op 400%. Zoals gemeld, wordt door de Ko- ninklgke Petroleum Maat- schappg over het afgelopen jaar een dividend uitgekeerd van 9 procent, hoewel dit di vidend naar verhouding van de huidige notering natuur- lgk niet hoog kan worden genoemd. BU de beoordeling van de koers van Koninkiyke biyven nog altijd andere overwegin gen een rol spelen, niet het minst de herinnering dat aan deelhouders van de Konink lijke Petroleum Maatschappü zich over hun bezit nooit te klagen hebben gehad. Scheep vaartpapieren waren bijzon der vast en de hoofdkoersen waren algemeen een paar punten hoger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21