PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Vierjarenplan tegen het communisme Fruit op Beveland Vandaag De woning-verdeling Britse troepen verlaten India nog dit jaar 190e Jaargang - No.128 lliigave van de Firma Provinciale Zeeuwscbe Courant. Middelburg. Drukkeri) Firma F. van de Velde Jr.. Vlissingen. Olt blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon' en Algemeen Christelijke feestdagen. W.O. DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 5 Juni 1947 ABONNEMENTSPRIJS t 25 cent per week 3.20 per kwartaal franco per post 3.43 pet kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm., minimum pet adver tentie 2.—. Bureaui gevestigd te Vlissingen i Walstraat 58-60. telefoon 10 (2 lijnen) Middelburg Londenscbe Kaal 29. telefoon 2077 en 2924 Goes i Turfkade 15. telefoon 2475 Oostburg: Gratamastraat 3. telefoon 102: Terneusen Brouwerijstraat 2. Postrekening nr. 359300 P.Z.C.. Middelt» Buitenlands overzicht Grootscheepse campagne van het „diplomatieke opperbevel" in Washington. De Truman-Ieer in de practijk. De correspondent te Wash ington. van het persbureau Reuter heeft enkele belang wekkende bijzonderheden doorgeseind over de doelstel lingen van het onlangs door minister Marshall benoemde „diplomatieke opperbevel." Dit „opperbevel", tegenhanger blijkbaar van het Russische Politbureau, zou zich op het ogenblik bezig houden met de uitwerking van 'n vierjaren plan om het totalitaire sys teem en het communisme in Europa liefst met wortel en tak uit te roeien en tegelijk een duurzame bijlegging van de Russisch-Amerikaanse ge schillen mogelijk te maken. Het in practijk brengen van de Truman-doctrine, officieel omschreven als de leer om de „vrije" volkeren der we reld te bevrijden van commu nistische druk, intimidatie en infiltratie, zou drie phasen tellen. De eerste, zuiver ne gatief, bestaat uit het tegen gaan van de uitbreiding van het communisme op die pun ten in dc peripherie van de Sowjet-Unie en haar satellie ten, waar, zoals in het geval van Turkije, de houding der Sowjet-Unic een voortduren de en verlammende militai re mobilisatie noodzakelijk maakt. De Ver. Staten stel len zich ten doel hier te voorkomen, dat nog meer „vrije" volken tegen hun wil totalitaire regimes opgedron gen krijgen, zoals deze week in Hongarije. Als methode wordt dan gevolgd het steu nen van democratische lie ver niet-communistische re geringen door het ver strekken van wapenen, advi seurs en economische hulp. De tweede phase is meer positief: Het scheppen van meer ordelijke en betere eco nomische omstandigheden in het door het communisme be dreigde gebièd. Vooral in het Congres wordt er steeds weer op aan gedrongen, dat de Ver. Sta ten niet voortgaan met het verlengen van hulp zonder de verzekering, dat de betrokken regeringen hun economische stelsels op „democratische leest" zullen schoeien. De derde phase zou dg op lossing moeten brengen van de voornaamste moeilijkhe den in de Sowjet-Russische- Amerikaanse betrekkingen door het tot stand brengen van een vredesregeling tus sen beide landen en door be ëindiging van de heilloze pe riode van wederzijdse psy chologische oorlogvoering. Men neemt aan, dat het Senator Vandenberg's geduid ten einde. De invloedrijke senator Van- denberg heeft voor de senaat verklaard: De V. S. kunnen niet al te veel langer «achten op de samenwerking der Sow- jet Unie voor het tot stand brengen van de vrede met Duitsland. De V. S. zouden ook spoedig gedwongen kunnen worden, al dus Vandenberg, zonder toe stemming der Sowjets een ver drag betreffende internationale controle op de atoomenergie te sluiten. Vandenberg verklaarde ver der ten aanzien van de ratifi catie van het vredesverdrag met Italië: „Indien wij weige ren te ratificeren, zullen wij Italië aan de genade der com munistische propaganda over-% laten". Hij noemde de „com munistische coup in Honga rije" een verraderlijke over winning. De vervanging van Nagy door Dinnyes is het om verwerpen van een gekozen re gering en kan wellicht een Kwestie worden, die mettertijd voor het forum der V. N. zal verschijnen. Bulgarije weigert V.N.-commissie toegang. Volgens het Griekse nieuws bureau hebben de Bulgaarse grenswachten aan de leden van de subcommissie van onderzoek van de V. N. de toegang tot Bulgaars grondgebied gewei gerd. Gretchen heeft succes. Volgens de laatste op gaaf zijn er 3633 Britse soldaten, die met Duitse meisjes willen trouwen. In 404 gevallen heeft men toestemming ver leend en 114 Tommies zijn al met een Gretchen in de huwelijksboot ge stapt. politieke bureau der Sowjet- Unie, wanneer het eenmaal beseft, dat het onmiddellijk na de oorlog opgekomen ge tij van communistische actie aan het wegebben is, met het typisch Sowjet-gevoel van realiteit, van zijn plannen zal afzien en er verder oprecht naar zal streven de moeilijk heden met de Ver. Staten tot een oplossing te brengen. Indien de mededelingen van Reuters correspondent juist zyn en daarvoor zijn veel aanwijzingen, betekent dit voor de komende maanden een steeds krachtiger inter ventie-politiek van de >Ver. Staten en een toenemend aan tal dollar-leningen op politie ke voorwaarden. ZEILERS VERDRONKEN. Dinsdagavond bemerkten drie opvarenden van 't regen- boogjacht „Fiet Hein", op weg van Stavoren naar Enk huizen, dat de boot snel wa ter maakte. Ondanks inge spannen pogingen zakte net jacht steeds dieper weg tot- om tien uur nog slechts de masttop, waaraan de mannen zich wanhopig vastklemden, boven het wateroppervlak uitstak. Gedurig trachtten de dren kelingen door luid geschreeuw de aandacht te trekken van de soms op korte afstand passerende vissersschepen, «'aarvan zy de motoren dui delijk konden horen, doch de nacht verstreek zonder dat zy werden opgemerkt. Tegen de ochtend «'as de toestand onhoudbaar gewor den en besloot de heer H. Eeuwyn uit Beverwyk hulp te halen door de 800 m die hen nog van de vaste wal scheid de zwemmende af te leggen. Tegen half zes bereikte hy volkomen, uitgeput de IJssel- meerdjjk, vanwaar een auto hem naar Enkhuizen bracht. Onmiddellyk voer de redding boot uit, maar op de plaats van de ramp aangekomen, vond men de masttop verla ten. Hoewel het niet uitge sloten geacht mag worden, dat de twee zeilers zyn op gepikt, houdt men er ernstig rekening nr*"'" *-* ~::- verdronken. Journallstenconflict. Een oud journalistenconflict by de redactie van het dag blad „Het Huisgezin" te 's- Hertogenbosch is acuut ge worden. De chef-redacteur en een der oudere redactieleden werden ontslagen, omdat zij een brief aan de commissaris sen der N.V. hadden geschre ven, waarin geprotesteerd werd tegen de houding der directie, die weer evenals voor de oorlog, de salarissen van de journalisten als een soort sluitpost op de begroting wil de beschouwen en die dan ook weer was begonnen op die salarissen te beknibbelen. De jongere redacteuren bo den toen en bloc hun ontslag aan, maar dit werd later om gezet in een verzoek tot arbi trage. De directie van genoemd blad wordt gevoerd door de N.V. C. N. Teulings Drukke rijen, die voor de oorlog de gewoonte had met salarissen, welke niet door collectieve contracten waren vastgelegd, nogal willekeurig te manipu leren. is het 50 jaar gele den, dat de Belgische poolreiziger Danco op de ingevroren „Belgi- ca" in het Zuidpoolge bied overleed. viert Denemarken zyn Grondwetsdag (1849). Belastingverlaging In Amerika. De Amerikaanse Senaat heeft met 48 tegen 29 stem men het wetsontwerp aange nomen, waarbij de belasting met 4 milliard dollar zal wor den verlaagd, indien de presi dent er zyn goedkeuring aan zal hechten, wat nog niet ze ker is. Het Huis van Afgevaardig den heeft het ontwerp gisteren met 220 tegen 99 stemmen aangenomen, doch om een eventueel presidentsveto te overstemmen zou in beide hui zen van het parlement een 2/3 meerderheid nodig zyn. Het gedwongen samenwonen. Uit het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot doelmati ge verdeling van woonruimte blijkt, dat bij vele leden onge rustheid bestaat of de 25.000 woningen, die in 1947 gebouwd zullen worden wel klaar ko men. Sommige leden vroegen zich af of het zetten van gebou wen bestemd voor vermaak en dans wel voldoende wordt ge remd. Vele leden meenden ook, dat het eigendomsrecht niet verwaarloosd mag worden by het toewijzen van woningen. Algemeen wag men van oor deel, dat de overheid bij een doelmatige verdeling van woonruimte het goede voor had. Verschillende leden wa ren van mening, dat het ge dwongen samenwonen het ge zinsleven aantast. Zij drongen op een regeling aan, waarbij het gedwongen samenwonen Mountbatten hield een persconferentie. De onderkoning van Voor-Indië, lord Mountbatten, heeft na zijn rede voor de radio een persconferentie gehouden, wel de eerste, ooit door een onderkoning gearrangeerd. Mount batten verklaarde voor de verschillende honderden voor- Indische en buitenlandse correspondenten: „Ik meen het ern stig, wanneer ik zeg, dat de macht in de loop van-dit jaar even algeheel zal worden overgedragen als per Juni 1948 ge schied zou zyn. Wjj zullen dit land verlaten, zodra ons ge zegd wordt, heen te gaan. door enige Britse ambtenaar". Lord Mountbatten toonde zich zeer verheugd „de vast beslotenheid te zien van alle verantwoordelijke leiders, om, welke oplossing tenslotte ook gekozen zou worden, hiertoe te geraken langs vreedzame weg, zonder bloedvergieten. Gevraagd naar wat de Mos lem-liga van het voorstel dacht, antwoordde Mountbat ten: „Na mijn onderhoud met Djinnah heb ik de volle ver antwoording op my genomen voor het houden van myn radiorede". In antwoord op een andere vraag zeide hy: „Ik heb de laatste vijf jaren steeds, wat men noemt „berekende risi co's genomen, en tot nog toe is het goed uitgekomen". perscommentaren. De Britse pers toont opluch. ting over de aanvaarding van het plan voor de machtsover dracht in Voor-Indië door de Misschien zullen de Brit ten einde dit jaar reeds allen vertrokken zijn. Mogelijk zul len sommigen iets langer blij ven". Lord Mountbatten wees er op, dat de uitvoering van het plan afhing van wederzijdse goede wil en samenwerking. Hij erkende, dat dit plan niet noodzakelijk de best moge lijke oplossing behoefde te betekenen. Hij was echter bij de voorbereiding ervan voort durend in contact met de Voor-Indische leiders geble ven. Wanneer er een volmaak te oplossing mogelijk was, zou deze al eeuwen geleden gevonden zijn door de leiders zelf. geen dictaat. Wat de commissies voor de grensafbakening betreft, zei- de Mountbatten, dat deze vertegenwoordigers van de Voor-Indische gemeenten zou den omvatten en dat er „niets gedicteerd zou worden Voor-Indische leiders, zij het onder spijt over het feit, dat het Voor-Indisch continent verdeeld zal worden. De Daily Herald tekent aan: dit is^niet het plan, dat de Britse rege ring zelf zou hebben gekozen. De Times wijst op de gewel dige moeilijkheden, welke nog voor de boeg liggen. De com munistische Daily Worker ver oordeelt het plan geheel en al. onder de verklaring, dat een verdeling van Voor-Indië Iets onnatuurlijks is. De onafhankelijke, te Bom bay verschijnende Times juicht het voorstel toe als „de enige methode om het constituti oneel probleem van Voor-Indië op te lossen". De pro-congrespartrj-gezinde „Bombay Chronicle" vindt de enige verdienste van het plan in het feit, dat het geformu leerd is na grondige bespre king met de Voor-Indische lei ders. De New Yorkse bladen heb ben lof voor het Britse plan. De New York Times noemt het „een schitteren^ stuk van staatsmanbeleid". „Er is goed vooruitzicht", aldus het blad, „dat Voor-Indië vrijwillig en aldus een des te meer te waai'- deren lid van het gemeenebest zal blijven". tot een minimum beperkt blijft. Verschillende leden vroegen zich af of het geen aanbeve ling zou verdienen een lande lijke woningfuilcentrale in te stellen. Vele leden zouden het waar deren, wanneer de mogelijk heid zou worden geopend van de vorderingsvoorschriften af te wijken op grond van de ver klaringen van een geneesheer. Andere leden achtten inkwar tieringsvordering alleen aan vaardbaar wanneer die ge schiedt ten behoeve van arbei ders die in geteisterde streken aan de wederopbouw werken. Er waren vele bezwaren te gen de toekenning van de gro te bevoegdheden zoals die in het weisont.wero zrjn voorge steld. Verschillende leden wens ten deze bevoegdheden in han den van B. en W. te geven. Ook tegen de centralisatie die uit het ontwerp spreekt hadden vele leden bedenkingen. Andere leden daarentegen wensten de centralisatie nog verder doorgevoerd te zien. Vrij algemeen werd voorts de ten- denz betreurt, die uit meer re gelingen en ontwerpen spreekt om de rechter in burgelijke za ken uit te schakelen. Zeer veel leden waren voorts van mening, dat voor de juiste uitvoering van de wet een gel delijke regeling tussen rijk en eemeente niet kan worden ge mist. Bij het baden verdronken. Op het strand nabij Kijkduin is bij het zwemmen in zee de 14-jarige Maria Schadee uit Loosduinen verdronken. Zij had zich, in gezelschap van het 14- jarlge meisje J. van der Schoor, m zee begeven. Beide meisjes kwamen in gevaar. De 15-jarige W. de Zoete slaagde er in het meisje van der Schoor te redden. Een agent van politie begaf zich gekleed te water en -.bracht Maria Schadee aan wel. Het bleek echter dat zij was overleden. Ook aardappelen naar Duitsland. Nadat bekend werd, dat bin nenkort door de Nederlandse tuinbouw 200 millioen kg groente n. Duitsland zal wor den uitgevoerd, vernemen wij nader dat bovendien 20 mil lioen kg vroege aardappelen aan de Duitse bevolking ten goede zullen komen. Pasoendan moet Buitenzorg prijsgeven. HET REPUBLIKEINSE BESTUUR KEERT TERUG. Dinsdag zyn onder leiding van de heer Van Mook uit voerige besprekingen gehou den over de toestand in Bui tenzorg. In een communiqué wordt medegedeeld, dat de regering voorlopig slechts stabileren- de maatregelen te Buiten zorg heeft genomen en dat zy het hare zou doen om tot oplossing van de Pasoendan- kwestie aldaar te geraken. Het optreden van Pa soendan heeft niet bijge dragen tot verbetering van de toestand. De re gering zal thans stappen doen om te komen tot een herstel van de regel matige bestuursverhou- dingen. Dit herstel zal moeten aanvangen met de terug keer van. het op onregel matige «ijze terzijde ge schoven Indonesische be stuur te Buitenzorg. Uiteraard is dit slechts mogelijk wanneer garanties worden gegeven voor deugde lijk bestuur, wanneer daar naast rekening wordt gehou den met de politieke verhou dingen en de veiligheid en positie van degenen, die aan de Pasoendan-beweging me" dededen geen gevaar loopt. Geen belemmeringen mogen in de weg gelegd worden aan normale politieke actie van de Pasoendan-partij. Overwogen wordt de vorming van een representatieve cc.n- missie van bijstand voor het besturen van Buitenzorg. Interpellatie over Indonesië. Bij de aanvang der vergade ring van de Tweede Kamer is aan de orde gekomen de be handeling van het verzoek van de heer de Groot (CPN) om verlof tot het richten van vra gen aan de minister-president, in verband met het op 3 Juni 1947 in de pers gepubliceerde besluit van de ministerraad in zake Indonesië en aan de mi nister van overzeese gebieds delen inzake de nota, die de Commissie-Generaal tot de re publikeinse regering heeft ge richt. De voorzitter stelt voor de interpellatie toe te staan en haar te doen houden op een nader te bepalen ddg. Dit voor stel werd z.h.8. aanvaard. Verwachtingen voor de oogst 1947 niet ongunstig. Oorlogsschade bedroeg enige millioenen. Stap in Goes eens op de fiets en ryd de rich ting uit, die U maar wilt. Naar Kloetinge of Kapelle, naar Biezelinge, naar de dorpen in de „zak" of over het Kat- sche Veer naar Noord Beveland. Overal zult U ryden door de ryke vel den van dit Zeeuwse land, door landerijen en bongerds. Beveland is 'n land van landbouwers en fruitkwekers en 't merk waardige is, dat de laat ste jaren speciaal in de landbouwgebieden een on miskenbare verschuiving van de bedrijven in de richting van de fruitteelt valt waar te nemen. Oorzaak van dit verschijn sel is wellicht de veel inten sievere productie, welke in de fruitteelt -mogelijk is en waardoor juist hier betrekke lijk kleine bedrijven in op pervlakte zeer goed rendabel kunnen zijn. Terwijl op Wal cheren landbouwbedrijven van 3 tot 5 H.A. eigenlijk al niet meer lonend te exploiteren zijn, een omstandigheid, wel ke er dan ook toe leidt, dat by de a.s. herverkaveling aan een sanering niet zal zijn te ontkomen, is op Beveland een gemiddeld fruitteelt be drijf niet groter dan 2 3 H.A. en komen er zelfs be" drijfjes van een paar gemet voor, waarin voor een niet al te groot gezin toch altijd nog een bestaansmogelijkheid zit. Natuurlijk zijn er ook veel grotere, van 50 en 60 H.A., zelfs een enkel van meer dan honderd, maar dat zijn uitzonderingen. OORLOGSSCHADE. Hoe staan al die bedrijven, grote en kleine, er nu SVz jaar na de bevrijding voor? De oorlogsschade? 't Is bij een dergelijk be drijf heel moeilyk daarvan 'n juiste raming te maken. Er werd 700 van de 5000 H.A. bo"— id in Zeeland ver woest en de schade bedraagt zeker enige millioenen. Een niet gering bedrag. Maar de fruitkweker maakt er zich in het algemeen niet tè veel zorgen om. Natuur lijk ziet ook hij met span ning uit naar de schaderege ling, maar zijn bedrijfsscha de wordt toch niet vergoed en de kweker is dus onmid dellijk weer aan het werk gegaan. Aanplanten, waar de bomen vernield zyn, zoals er trouwens de laatste zes jaar al enorm veel is aangeplant. Nóg kan Nederland niet in de eigen behoefte aan fruit voorzien, maar het ziet er toch naar uit dat dit in een nabije toekomst althans ten naaste bij wèl het geval zal zijn. Zodra al die jonge aan plant in productie is. De oorlogsschade op Beve land was twee-ledig: gehele boomgaarden dood door de Inundaties bij Kruiningcn, Biezelinge, Kapelle en Hoe- dekenskerke en daarnaast enorm veel schade door bom men, granaten en mitrail- leurvtiur vooral in de „zak" en bij Kapelle. Zelfs nü komt het nog voor, dat plotseling een boom, die in '44 door 'n granaatscherf „gewond" werd, het plotseling begeeft. ARBEIDERSPROBLEEM. Dat zijn echter niet de enige zorgen van de fruit kweker. ArbeiderstekortAls overal! Er wordt hard gewerkt in het fruitteeltbedrijf. Een kwe ker, met wie wij dezer dagen over de dingen spraken, was vol lof over de prestatie van zijn mensen. Maar de groot ste moeilijkheid schuilt in de schaarste aan goed vak-per soneel. Men denkt wel eens, dat de fruitkweken) een sei- zoenbedyf is, waarin men al leen in de oogsttijd een flink aantal mensen nodig zou heb ben. Maar het tegendeel is waar. Ook fruitplukken is een vak. Wist U bijv., dat de ene appel met duim en vinger geplukt kan worden, terwijl een andere weer met de volle hand moet worden aangepakt omdat er anders direct een beschadiging ontstaat? Daarnaast ls er voor de vaklieden op de fruitkweke ryen het gehele jaar door werk. Een acht- of negenuri- ge werkdag kent men er ook niet Men werkt er eenvou dig zo vroeg en zo laat als het nodig is. Ook is er nog altijd ccn ernstig tekort aan tractoren, maar zijn wij wel ingelicht, dan is er een goe de kans, dat hierin nog deze zomer in belangrijke mate zal kunnen worden voor zien. Als Amerika zijn toe zeggingen tenminste tydig nakomt. Erger is de toestand van de wegen. Die zyn ook op Zuid-Beveland nog lang niet overal zoals ze wezen moe ten. En toch is dit voor de fruitkweker van het aller grootste belang. Zyn product heeft immers ernstig te ly- den, wanneer het per auto of wagen over zulke slechte wegen naar de veiling moet worden vervoerd. NIEUWE OOGST. En dan de verwachtingen voor de nieuwe oogst. De Land bouwvoorlichtingsdienst heeft al wereldkundig ge maakt, dat deze t.a.v. het fruit bijzonder goed zijn! Een mening, welke in het alge meen ook in de kringen van de Bevelandse kwekers wel wordt gedeeld. Toch is men daar wat voorzichtiger. Er kan nog zoveel, gebeuren. Ha gelstorm Op Beveland staat het zachte 'fruit, dat vooral in de buurt van Kapelle gekweekt wordt, er overigens niet zo heel rooskleurig by. Vooral de aardbeien hebben van vorst en droogte nog al ge leden, de bramen staan er zelfs slecht voor, kersen en frambozen matig. De goud- reinetten, dié verleden jaar zo rijk gedragen hebben, zien er, evenals de Cox Orange, alles behalve goed uit en die leveren hier gemiddeld Meubilair voor het stadhuis te Middelburg. (foto Henning) toch 20 van de appels en sommige peren zijn enigs zins aangetast door een schurftziekte. Vele andere soorten (Yellow, Early Victo ria e.d.) staan er echter heel goed bij. In het algemeen kan men van het harde fruit dan ook wel zeggen, dat de vrucht zetting goed is geweest en de kwekers zien de oogst dan ook met goede verwachtingen tegemoet. Daar verwacht mag worden, dat de pryzen dit jaar wel vrij zullen blijven tenmin ste zolang ze zich binnen redelijke grenzen bewegen ziet het er ook wel naar uit, dat het Nederlandse publiek tegen dragelijke prijzen vol doende fruit zal kunnen krij gen. En vrije pryzen werken ook stimulerend op de ver zorging van de kwaliteit! De oogst staat voor de deur. Deze week is het met de kruisbessen al begonnen, maar die zrjn voor de jamfa- brieken. Dan komen de aard beien, frambozen, bessen, over een week of drie, vier de eerste pruimen en nog veer tien dagen later zelfs al ap pels. Toch moet het Nederland se publiek nog leren fruit te eten ente drinken. Maar dat is een hoofdstuk apart en daarover zullen we in een volgend artikel nog iets ver tellen. Door stroom gedood. De 39-jarige loodgieter A. G. van der Weele uit 's-Gra- venhage, is toen hij bezig was met de reparatie van een af voerpijp, waarbij hij gebruik maakte van èen schemer lampje, gedood. Onbewaakte overweg. De 13-jarige A. Fransen uit Deurne-Zeilberg ls door 'n uit Venlo komende, trein op een onbewaakte overweg nabij Deurne gegrepen en vrijwel op slag gedood. Ver. van marine-officieren opgericht. In Diligentia te 's-Graven- hage hebben pl.m. 200 marine officieren Dinsdag een verga dering gehouden om te komen tot de oprichting van een Ver eniging van Officieren der Ko- nniklrjke Marine, die een over koepeling zal zijn van de voor oorlogse verenigingen. De discussie bewoog zich hoofdzakelijk om de opzet van de nieuwe vereniging, welke in de eerste plaats bedoeld is, om de vakbekwaamheid der mari ne-officieren te bevorderen. Het voornaamste middel daar toe is de heruitgave van het in ere herstelde „Marineblad" waarvan het eerste er. reeds ter vergadering ei J uitgereikt. Interparlementaire Unie. Van 14 tot 16 Juni zal te 's- Gravenhage de tweede confe rentie van de Belgisch-Neder- lands-Luxemburgse Interparle mentaire Unie worden gehou den. Aan de orde zal worden ge steld de interpenetratie van de cultuur der drie landen. Alge meen rapporteur is de heer Pierard (België) met de mede werking van de heren Deering (Nederland) en Clement (Lu xemburg). Tegelijkertijd zal de uit de leden van de drie groe pen bestaande commissie voor de Duitse problemen bijeenko men. 's Maandags worden midden standsproblemen behandeld. Rapporteurs zijn de heren de Smet (België), Schmal (Ne derland) en Hentgen (Luxem burg). Moeilijkheden in Oost-lndonesië. In verband met de moei lijkheden in Oost-lndonesië, welke het aftreden van de voorzitter van het Oost-In donesisch parlement, mr. Tadjoedin Noor, tot gevolg hadden, heeft de progressieve fractie van dit parlement dr. Van Mook verzocht zijn be middeling voor de ophelde ring van het incident te ver lenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1