De buik van Parijs UIT DE PROVINCIE Politieman was fout Herverkaveling Walcheren ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bij verwerping der Indische Nota geen nieuwe onderhandelingen Schouwen en Duiveland Gesprek met Pierre Paris, directeur van het marktwezen in Frankrijks hoofdstad. Herleving. '(Van een U.P.-correspondent) Na zeven jaar van zwarte handel, Inflatie en transport moeilijkheden beginnen de be roemde Parijae markten weer enigszins te herleven. De „Hal les", Parijs* voedselmarkt, cern trum van enorme massa's fruit en groenten, van vleeswagens •en druk pratende kooplieden, krijgt langzaam aRn weer iets van de vooroorlogse drukte te rug. Meer Noordelijk heeft „La Villette", het vleeschcen- trum van de Franse hoofdstad, nog lang niet de vroegere om vang, al gaan er weer heel wat koeien en schapen door de slachterijen om als biefstuk of schapenbout naar de klanten to verdwijnen. Voor we andere Kantongerecht Middelburg De tuinder, L. R. B., wonen de te Middelburg en J. W. P., schilder, wonende te Nieuw en St. Joosland, deden het voorkomen alsof zij grote na tuurvrienden waren en uit dit oogpunt de schorren van het Sloe hadden betreden. De eer ste verdachte trad als woord voerder op en in zjjn betoog zette hij uiteen bijenhouder te zijn en de schorren te hebben afgezocht naar bloeiende „zee asters" ten einde aan zijn nij vere bijenvolk straks het nodi ge arbeidsveld te kunnen ver schaffen. De ter zitting ver schenen verbaliserende wacht meester verklaarde langdurig en nauwkeurig de bewegingen van dit tweetal te hebben na gegaan en daaruit niet anders te hebben kunnen afleiden dan dat zij eieren zochten en raap ten. Hij had gezien, dat de ver dachten een jute zakje bil zich droegen, Toen hij de verdach ten was genaderd, waren deze gezeten op een bruggetje. Zij konden geen jute zakje tonen en verklaarden dit ook niet bij zich gedragen te hebben. De wachtmeester liet zich niet om de tuin leiden en haalde onder het bruggetje, waarop ver dachten waren gezeten, een jute zakie met eieren te voor schijn. Natuurlijk verklaarden verdachten, dat dit zakje niet van hen afkomstig was, maar niet aannemende dat het zakje uit de lucht was komen vallen en evenmin dat het daar door anderen kon zijn gelegd, daar er ten tijde en ter plaatse geen andere personen op de schor ren waren, achtte de Kanton rechter het feit bewezen en veroordeelde beide verdachten leder tot een geldboete van 25 subs. 10 d. h. met ver beurdverklaring van het ln be slag genomen. GROENTENZOEKERS. Meer geloofwaardig en aan nemelijk was dan ook de ver klaring van de beide verdach ten J. D. v. d. W. en A. W., beiden metselaar en wonende te Middelburg, die de schorren bij de Sloedam waren opge gaan zonder jute zakje en niet om eieren te zoeken, maar en kel om te zien of daar ook de zozeer begeerde zeegroenten „lamsoren" en zeekraal' groei den, en die zich daar hadden bevonden temidden van nog 'n twintigtal andere personen. Verdachten werden vrijge sproken. VOGEVRIEND. De verdachte J. W. v. S., wonende te Goes, had in het veld gedwaald en door de jachtopziener er op aangeke ken dat hij eieren zocht, was hem deswege proces-verbaal aangezegd. Ter zitting, uit de verklaring van verdachte en diens vader, kwam vast te staan, dat het hier geen eieren- zoeken gold, maar veeleer een botvieren van diens studiezin in de vrije natuur. Voor het bemachtigen van een dode vogel was verdachte van de weg in het land gestapt. Al leen dan ook voor het lopen op verboden grond werd ver dachte veroordeeld tot een geldboete van 5 subs. 3 d. h. Voor het betreden van de duinen nabij Koudekerke op plaatsen waar dit nog verbo den en door borden kenbaar Smaakt is, werden de ver- chten A. H. J. L., wonende te Vlissingen en P. B. wonende te Koudekerke, respectievelijk veroordeeld tot een geldboete van 3 subs. 2 d.h. en ƒ2 subs. 1 d. h. NIET INGESCHREVEN. De verdachte Ja. Th. D„ lo- gementhoudster te Vlissingen, had twee vrouws- en de twee- manspersonen, die midden in dc nacht per auto waren aan gekomen en bij haar hadden aangeklopt als gasten ontvan gen en geherbergd. Verdachte had verzuimd haar gasten in het door haar te houden nachtregiirter in te schrijven en werd deswege veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 10 d. h. De verdachte R. B. te West. kapelle had aldaar zand uit zandkuil laten weggraven zonder eerst de moeite te heb ben genomen bij B. en W. der gemeente daartoe een vergun ning aan te vragen. Aan ver- <a*ehte werd een geldboete op gelegd van 8 subs. 4 d. h. Verkeersovertredingen: J. v. S. te Goes: 7 b. s. 3 d. h.; H. F. te Middelburg: 4 b. s. 2 d. h.; J. v. H. te Middelburg: 6 b. s. 3 d. h.; Q. v. d. W. te 's Heer Arendskerke: 10 b. S. 6 d. h. zaken dan levensmiddelen be langrijker mochten zijn, is er de „vlooien"-markt, waar alles te koop is, van driepersoons- fietsen tot grootmoeders, hoe- depennen toe. De directeur van dit uitge breide Marktwezen, Pierre Paris, zit midden in de drukte in een ouderwets kantoor met groen pluchen stoelen. Hij kijkt wat somber uit het venster. „Ik ben terneergeslagen of pessimistisch", zegt hij en hij ziet er niet naar uit met zijn welvarende 200 pond „maar de marlet is niet wat zij geweest is". Wijzende op dé groente, die beneden zijn raam wordt afgeladen, vervólgt hij: „Parjjs boft, als het die groen te krijgt. Meestal kunnen de kwekers hogere prijzen krijgen in Calais of Marseille. De kwestie is. dat de prijsvaststel ling niet landelijk doch depar- tementegewijzo geschiedt. Als op 1 Januari de prijs in Calais hoger lag dan in Parijs b.v., dan ligt hij nu ook nog hoger. De kwekers kunnen daar dus meer geld voor hun waar krij gen". Het moet weer worden zoals voor de oorlog, vindt Pa ris, toen de „Halles'' de prijs vormden voor heel Frankrijk. Een andere moeilijkheid wordt gevormd door de „manda ta irs", de tussenhandelaars, die op het ogenblik bjj de on. stabiliteit van de markt een speculatief baantje hebben. Vaak blijven zij met hele zen dingen fruit of groente zitten, die zij te hoog blijken te heb ben ingekocht. Precies om zes uur in de morgen beginnen de „Halles" hun bedrijf, aangekondigd door het luiden van een klok. Drie en een half uur duurt de han del, het bieden en loven, het schreeuwen en drinken. De „mandataires" bezetten de met glas overdekte markthal len. maar daarbuiten onder handelen de kleine handelaars met hulsvrouwen en kleine winkeliers. Voor de oorlog plachten er vele toeristen naar de „Halles" te komen, na de nacht op Montmartre te hebben doorge. bracht. Zij aten dan de ver maarde uiensoep: bouillon, ge raspte kaas. toast en uien. Maar die gewoonte is vrijwel verdwenen op het ogenblik. Pierre Paris heeft echter alle hoop binnen een paar jaar ook deze oude klanten weer terug te hebben. De „vlooienmarkt" is druk genoeg al. Dikke koopvrouwen bewaken daar met een vlug zakelijk oog hun koopwaar, oude goederen van de meest uiteenlopende soort. Wie maar geduld heeft om (op Zaterdag, Zondag en Maandag als de markt open is) te zoeken, zal alles vinden wat hij maar zoekt Postzegels en Sèvres- porceleln, moderne en ouder wetse meubelen, gramofoonpla- ten. fietsen, zeep, radio's, schoenen, banden, schilderijen. De politie, die graag op de „vlooienmarkt" uitkijkt naar gestolen goederen, schat dat ongeveer 3000 Pariizenaars een heel behoorlijke boterham ver_ dienen op deze markt. Onerva ren toeristen zijn er bovendien duizenden kwijtgeraakt aan „kwartjesvinders". De politie heeft moeilijk wérk die op lichters te grepen, want de markt ls een doolhof van steegjes en straatjes, volge pakt met uitdragersgoederen. Z;j is een wereldje op zichzelf in het beroemde Parijse mark- tendistrict van de „Halles". President Truman zal ko mende week een rede uitspre ken voor het Canadese huis van afgevaardigden. 'n Dubbele maan. Zondagavond om streeks 11 uur is te Domburg een zeldzaam natuurverschijnsel waar genomen. De maan had namelijk haar eigen beeld zwak geprojec teerd in de richting van de aarde. De maan zelf was door de projectie heen zichtbaar, zodat het leek op twee plat- te vlakken van een cy linder. De oorzaak van het verschijnsel ligt waar schijnlijk in een bijzon dere toestand van de dampkring ter plaatse. Zeep voor vuile arbeid. Het centraal distributiekan toor deelt mede, dat de distri butiediensten op plaatselijk nader te bepalen tijdstippen aan de daarvoor in aanmerking komende personen rantsoen bonnen voor huishoudzeep of toiletzeep voor vuile arbeid zullen uitreiken voor de 7e en 8e periode 1947 (8 Juni t.m. 2 Augustus). Zij, die vuile ar beid verrichten, ontvangen 2 rantsoenbonnen, terwijl aan personen die zeer vuile arbeid verrichten, voor genoemd tijd vak 4 rantsoenbonnen zullen worden uitgereikt. Artsen, ver pleegsters enz. ontvangen voor bovengenoemd tijdvak even eens rantsoenbormen voor huis houdzeep of toiletzeep. Jubileum Handelsbelang Middelburg. De vereniging Handelsbelang te Middelburg zal Maandag 9 Juni a.s. recipiëren ter gele genheid van haar 50-jarig be staan. De receptie heeft plaats in het Schuttershof van des mid dags 46 uur. Op 11 Juni zullen de leden des namiddags te vijf uur bij eenkomen in de bovenzaal van de Schouwburg aan het Molen water en des avonds te luvart voor zeven zal deze bijeen komst worden besloten met een diner in de concert- en ge hoorzaal. Belgisch bezoek aan Terneuzen. Een officiële afvaardiging, bestaande o.m. uit de heren Delmcr, secretaris-generaal van het Belgisch Ministerie van Openbare Werken, Gof- fin, adjunct-directeur-genc- raal voor Buitenlandse han del, Delternen, directeur van de afdeling politieke zaken van het Belgisch ministerie van Buitenlandse zaken en baron Papeians de Mercho- ven, gezantschapssecretaris, is Maandag op het stadhuis te Gent ontvangen. Nadat de afvaardiging de haven-inrich ting had bezocht, maakte zjj aan boord van een salonvaar tuig een tocht naar Terneu zen, waar inlichtingen wer den ingewonnen over de te bouwen waterwerken. TRIBUNAAL TERNEUZEN De Hitlergroet gebracht. Als eérste stond Maandag voor het Tribunaal te Terneu zen terecht de 86j-. veehande laar F. J. Dekker te Retran- chement, die vrijwillig voor de Duitse weermacht materialen vervoerd zou hebben voor bun kers en stellingenbouw. Dekker ontkende vrijwilig voor de weermacht gereden te hebben, doch in 'de stukken waren meerdere bezwarende verklaringen, die wezen op het tegendeel. Mr. P. C. Adriaanse wees er op, dat Dekker voor vele boeren, die zeer veel werk hadden en kampten met ge brek aan werkkrachten, prach tig werk heeft gedaan, door hun opdracht om voor de weermacht te rijden, over te nemen. Daarmede heeft hg goed werk gedaan. Had hij dat niet gedaan, dan zouden grote moeilijkheden zijn ontstaan, tot schade van de oogst. PI. verzocht tenslotte, de be schuldiging vervallen te verkla ren. EEN VERKEERDE POLITIEMAN. Vervolgens verscheen de 30- jarige marechaussee P. M. Wessels, te Axel, thans gede tineerd. Deze politieman was weliswaar niet aangesloten bij de N.9.B., doch heeft zich tg- dens de Duitse bezetting verre van fraai gedragen. Zo ging hij vriendschappelijk om met N.S.B.-ers, las „Vova". bracht gesprekken met niet N.S.B.- collega's over aan zijn N.S.B.- chef, nam deel aan verhoren door Gestapo-agenten en liet zich dan als pro-Duits uit, nam deel aan een razzia, waarbij een onderduiker en een radio werd gevonden en waardoor de boer, waar de onderduiker werd gevonden, naar een concentra tiekamp werd overgebracht; nam deel aan de arrestatie van een wachtmeester. Tenslotte bleek dat Wessels ook nog koffie aan de Duitsers heeft verkocht. Deze politieman sloofde zich ook uit door het opmaken van een groot aan tal processen-verbaal tegen in- woner«j van Axel, die zich na het sper-uur in de openlucht bevonden. Wessels trachtte zich hardnekkig te verdedigen en beriep zich steeds op de voorschriften die hij had na te komen en dat hij de orders van zijn chefs had uit te voe ren. Dat deze chefs N.S.B.-ers waren, bleek voor Wessels geen bezwaar te zijn. Wel bij zonder lafhartig achtte het tri bunaal het feit dat Wessels een collega, waarvan hij wist, dat die gearresteerd zou wor den, uit zijn huis heeft gelokt. Mr. Anne Bolle trachtte, aan de hand van verklaringen aan te tonen, dat Wessels talrijke mensen heeft geholpen, dat hij tal van onderduikers heeft ge holpen en zelfs in zijn eigen huls onderdak heeft gebracht. De beschuldiging tegen hem is uitsluitend een gevolg van het feit, dat hij zo'n dienstklopper was. PI. verzocht tegen Wessels geen verdre maatregelen te trefen en hem uit de interne ring te ontslaan, waarop het tribunaal niet inging. OPPAS SER-CHAUFFEUR De 24-j. arbeider P. J. Die- leman, thans te Venraay, vroe ger te Oostburg. was sympa thiserend lid van de N.S.B. en de N.A.D., was onder-opzich ter in het kamp te Venraay, bracht de Germaanse groet en trad in dienst hij de Duitse Dienststelle „Bethman" van de Duitse Rijksarbeidsdienst en werkte als oppasser-chauffeur in Duitsland. Deze jongeman bleek de enigste te zijn uit zijn familie, die verkeerd gegaan ls. het geen hij weet aan de samen werking bij een firma in Oost- burg, met de bekende N.S.B.- er Simpelaar. waarbij kwam dat de huiselijke omstandighe den niet bevordelijk waren om deze jeugdige knaap op het rechte pad te houden. Tenslotte stond terecht de 49-j. vrachtrijder J. I. Buijck te Zui'dzande, die met zijn paar den en wagens materialen had Wieringer boeren op Walcheren. Een gezelschap boeren uit de Wierlngermeer, vergezeld door de burgemeester van Wierlngen, vertegenwoordi gers van voedselvoorziening, wederopbouw, kerk en ar beidersbeweging, heeft een tweedaags bezoek aan Wal cheren gebracht om de scha de op het eiland, hoofdzake lijk veroorzaakt door de zout water-inundatie, in ogen schouw te nemen. Donderdag arriveerde het gezelschap te Middelburg, waar een lunch werd ge bruikt en vervolgens een ver gadering in „De Vergenoe ging" bijgewoond. De heer Ganzeman van Landbouwher- stel sprak over de gevolgen van de inundatie voor de landbouw en lr. Wlersma, ingenieur bij de Polder Wal cheren, over de schade aan waterbouwkundige werken. De volgende dag werd een excursie over het eiland ge maakt. Achtereenvolgens werd de Zuldwatéring met de slibterreineh en de eerste werkzaamheden voor de her verkaveling, en enige bouw terreinen en percelen gras land bH Boudewijnskerke be zichtigd, waarbij de gasten deskundige voorlichting geno ten. Vervolgens reed men naar Westkapelle om de her stelde dtfk te bekijken. Via Domburg en Veere, welke twee plaatsen in de smaak vielen van de Wleringers, die overigens zeer onder de in druk waren van de gewel dige schade, die de oorlog op het eiland heeft verooi'zaakt, keerde men terug naar Mid delburg. Hier werd 's avonds wederom een vergadering ge houden in „De Vergenoe ging". De heer Geschiere, voorzitter van de Stichting Gedupeerde Grondgebruikers op Walcheren, hield een cau serie over de onbillijke scha de-regeling en de heer Van der Werf, van het Bureau Herverkaveling over de Her verkaveling. Uit de discussies bleek, dat de Wieringers* een grote bewondering hebben voor de standvastigheid van de Walcherse boer in de te genspoed. Men beloofde ac tief mede te werken aan het bereiken van een betere scha deregeling voor de getroffe nen op Walcheren en nodig den deze uit tot een tegen bezoek aan de Wieringermeer in de komende zomer. Zaterdagmorgen zijn de fasten uit Noord-Holland naar un woonoord teruggereisd. Eigen-vervoerders organisatie. Dinsdag 10 Juni te half drie zal in Zaal Krijger te Goes een ledenvergadering voor - het district Zeeland van de Alge mene Verladers- en Eigen Ver voerders Organisatie aanvan gen. De agenda vermeldt een inleiding over enige interes sante punten van de verkeers- B>litlek in Nederland, de na- onalisatie in Engeland, de- viezenimport en Import van wagens, tarieven van beroeps vervoer, lasten van wegver keer en benzineprijs, de ver houding van E.V.O. tot de gro te verkeersbonden. de vrijheid van het eigen vervoer, de ver betering van de wegen ter ver hoging- van de efficiency van het vervoer en de internati onale samenwerking op ver- keers. en vervoergebied. Er zullen voorts technische be- schouwingen over de toekom stige ontwikkeling van bestel en vrachtauto ter verhoging van de winstmogelijkheden van de bedrijven worden ge houden en een geluidsfilm over onderwerpen het autovervoer rakende, vertoond worden. Na tuurlijk is er tevens gelegen heid tot het stellen van vragen en het houden van discussies. De E.V.O. is in November 1940 opgericht ter behartiging van de vervoersbelangen van het bedrijfsleven, bijvoorbeeld door actie te voeren voor im port van wagens, onderdelen en banden, er voor te zorgen, dat een behoorlijk deel van de geïmporteerde wagens ter be schikking komt van het Eigen Vervoer, zitting- te nemen in de adviescommissies, die bij de Rijksverkeersinspectie zijn ingesteld, te strijden voor de vrijheid van het éigen vervoer, gratis adviezen en Inlichtingen te verstrekken, deviezen en vergunningen te verschaffen voor transporten naar het bui_ tenland, chauffeurscursussen te houden, expertises en wa genkeuringen te verrichten en op andere manieren aan de le den service te bieden. Tevens geeft zij het bekende, uitste kend uitgevoerde tijdschrift .,Bedrijfsvervoer", dat "éénmaal ln de 14 dagen verschijnt, uit. Benoeming in Prov. Staten In de opengevallen plaats in de Provinciale Staten van Zee land, ontstaan door het ont slag nemen van de heer J. Hommes te 's-Heer Arends kerke, is thans benoemd ver klaard de heer J. Balkenende te Kapelle. Terneuzen BOOTTOCHT De leerlingen van de 4de klasse der openbare U.L.O. school te Terneuzen, hebben met het motorschip Sari een vervoerd voor de Duitse weer macht. Ook Bufck verklaarde daar toe gedwongen te zijn gewor- ^"in. Uitspraak ln deze zaken op 16 Juni a.s. UITSPRAKEN. Th. Flos, Clinge: beschuldi ging vervallen verklaard. O. L. Wagenaar, in Aug. 1945 over leden en gewoond hebbende te St. Jansteen, schuldig ver klaard, zonder oplegging van maatregelen. M. M. Vroegop, Terneuzen: onderzoek zal bui ten de zitting worden voortge zet. C. L. v. Dorsselaer, St. Jan steen, 22 maanden geïnter neerd: ontzetting rechten en onmiddellijke invrijheidstelling. C. de Koejjer, gewoond heb bende te Hulst en aldaar in Oct. 1945 overleden: verbeurd verklaring van de nalaten schap. Beslissing der Ned, regering De Regeringsvoorlichtingsdienst heeft een communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat de Nederlandse ministerraad Maandag 2 Juni vergaderd heeft om zich te beraden over de Indonesische kwestie. De raad heeft met instemming kennis genomen van de nota, welke de Commissie-Generaal toezond aan de Indo nesische regering en is van mening, dat de daarin vervatte voorstellen een loyale uitvoering beoogen van de Linggad- jati-overeenkomst. Wordt de nota aanvaard hetgeen redelijkerwijs ver wacht mag worden dan kan in gezamenlijk overleg met alle partijen de grondslag voor de vermindering der krijgs machten op basi* van wederkerigheid gelegd worden. Indien hét antwoord onbevredigend is, dan ziet de Ne derlandse regering geen heil in het voortzetten der onder handelingen en zal zij op andere wijze streven naar de oplossing van de onhoudbare toestand in Indonesië. Ook dan blijft de verwerkelijking van het Linggadjati-verdrag haar richtsnoer. Amerika treedt op. De Amerikaanse regering heeft in verband met de poli tieke ontwikkeling in Honga rije de verdere afwikkeling van een aar Hongarije ver leend aankoopcrediet stopge zet. Een woordvoerder van de Amerikaanse regering heeft verzekerd, dat de nieuwe Ita liaanse regering van Signor de Gasperi, de steun van Amerika heeft Noorwegen wapent zich De Engelse en Noorse rege ringen hebben een contract af gesloten waarby Engeland aan Noorwegen levert 5 torpedo jagers, een hoeveelheid vlieg tuigen, tanks en andere mo derne wapens. Onder de vlieg tuigen bevinden zich Spitfire's en vliegtuigen met straalaan drijving. Duitse wreedheid. In 1943 en 1944 hebben de Duitse Nazi's in totaal 10.000 Duitsers terechtgesteld. Brits-Indië's toekomst. Al Jinnah, de leider der Mo hammedanen, heeft Maandag avond aan de 3ritse onderko ning meegedeeld, dat %*oor zo ver hem betrof het nieuwe plan voor het bestuur over India, aanvaardbaar is. De (elders der Sikhs hebben ondanks enkele bezwaren ook het plan aan vaard. Frans protest in Cairo. Bidault, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft een schei-p protest gezonden aan de Egyptische regering over de vlucht van Abd el Krim, de oud-leider van de Marokkaanse opstand. Bidault spreekt in het protest van Egyptische medepüchtigheid. Groenten-export naar Duitsland hervat. Op de veiling te Broek op Langend ijk werd Maandag me degedeeld dat met de Britse bezettingsautoriteiten in Duits land overeenstemming werd bereikt over de levering van 200 mill. K.G. groenten aan Duitsland. Deze groenten zullen voor de helft uit zomer- en de helft uit wintergroenten bestaan. De prjjs zal 4070 van de mi nimum veilingprijs bedragen. Mijn-ontploffing te Semarang. Bij het opruimen van mij nen heeft zich te Semarang een ontploffing voorgedaan, waarbij twee eerste luitenants en een majoor van het Ned. leger werden gedood. Vroege aardappelen. Het rooiverbod \oor vroege aardappelen is opgeheven. Zij mogen voorlopig vrij op de vei lingen verkocht worden. Handelsverdrag met België en Luxemburg. De Nederlandse, Belgische en Luxemburgse handelsdele gaties hebben principiële over eenstemming bereikt over een handelsovereenkomst voor 2 jaar. Het zal nog enige da gen duren alvorens enkele details zjjn uitgewerkt. Over gangsmaatregelen voor over brugging van de periode na de expiratie van het oude ver drag zyn reeds vastgesteld. Toespraak van de Paus Voor radio Vaticaan heeft de Paus gisteren een toespraak gehouden. De Paus zeide, dat men in de toekomst pas de ba lans zou kunnen opmaken en eerst het nageslacht zal weten of 1947 een gezegend of een verfoeid jaar zal zijn. Hij kon echter nu niet veel goeds zeggen over 1947. Het wantrouwen was groter dan ooit en in sommige delen van Europa gebruikten de bezet ters eenzelfde systeem van haat en geweld als waarop de macht van de overwonnenen was gebaseerd. Een zekere buitenlandse staat bemoeide zich voortdu rend met de zaken van andere kleinere landen. De Paus besloot met te waarschuwen voor de vrees, die bij velen bestond voor een talrijke kinderschaar. zeer geslaagde 6-daagse tocht gemaakt over de Zeeuwse stromen en naar de grote plas sen van Zuid-Holland. Zij maakten bovendien uitstapjes naar Amsterdam, Utrecht, Gouda en Rotterdam. Enthou siast over de reis keerden de kinderen terug. Ben woord van dank aan de leerkrachten en de schipper is zeker op z'n plaats l HENGELCONCOURS De hengelaarsvereniging „Ontspanning na inspanning" te Terneuzen zal Maandag 9 Juni een viswedstrijd houden in de Vest. De wedstrijd vangt des avonds te 7 uur aan. Breskens HET ATOTZ CABARET. Maandagavond gaf het Atotz Cabaret een goed geslaagde opvoering in het Rijkskamp „Vogelenzang" te Breskens. Het programma werd, ondanks de tropische hitte, vlot afge werkt. Het publiek heeft dan ook volop van deze avond ge noten. Sluis ONGELUK. Terwijl de chauffeur van de fa. Meyer en de Rooy Sluis zgn auto aan het repareren was, is de wagen in brand gevlogen. Overdekt met brandwonden werd hij een huis binnenge bracht waar eerste hulp is verleend. De toestand is niet ernstig. De auto is gedeeltelijk uitge brand. De opbrengst van de bazar ten bate van het Groene Kruis te Oudelande was 1929,98. Nog geen vliegverkeer naar Schouwen. Naar wfl vernemen is in da voorbereiding voor het in or de brengen van het vliegveld Haamstede, vertraging ont staan, waardoor het zeer on waarschijnlijk is geworden, dat nog deze zomer van dit vliegveld gebruik zal worden gemaakt Gelgk men zich zal herinneren, was dit aanvan kelijk wèl de bedoeling. IJzencfijke INSTALLATIE PASTOOR DE GRAAUW De installatie van de nieuwe pastoor van IJzendijke. de heer de Graauw vindt niet, zoals wij eerder berichten op Vrijdag 6, doch op Vrijdag 13 Juni plaats. Hoofdplaat INSTALLATIE PASTOOR VAN MIERLO De Installatie van de nieuwe pastoor van Hoofdplaat, de heer van Mierlo, zal plaats hebben op Vrijdag 13 Juni. De installatie geschiedt door de pastoor-deken van Oostburg. Zierikzee MERRIEKEURING. Dinsdag had te Zierikzee onder grote belangstelling de premiekeuring voor stamboek- merries plaats. Burgh TRAM GEDERAILLEERD. Maandag had een déraille ment plaats van de boot-tram Burgh—Zype. De locomotief kwam in een sloot terecht en een wagon kwam dwars over de rails te staan. Doordat de machinist tijdig van de locomotiëf sprong red de hg zyn leven. De passagiers kwamen met wat schrammen en met de schrik vrij. Het ver keer ondervond vertraging. Haamslede OUDEN VAN DAGEN GAAN UIT. Het comité voor de organi satie van een rit met de ouden van dagen te Haamstede, hield Vrijdagavond zijn vergadering in de Tuinbouwschool. Besloten werd te trachten eind dezer maand weer een rit met de ouden van dagen te maken. Met het oog op de nodige fi nanciën, zullen binnenkort weer lijsten voor dit doel in de gemeente circuleren. HET STRAND MOET GEZUIVERD. Nu het strand te Haamstede -Burgh weer zijn vooroor logs aanzien begint te krijgen, hebben de gemeenten weer ba kens geplaatst en reddingsma teriaal aangebracht. Er liggen op het strand nog steeds stuk jes prikkeldraad en andere scherpe voorwerpen, die door de zee en de wind bloot komen en soms gevaarlijk kunnen zijn als men er in trapt. Als de badgasten zelf deze kleine voorwerpen zoveel mo gelijk opruimen en achter de rijshoutschermen deponeren, waar ze dan door de gemeen ten opgehaald worden, zal het strand in korte tijd geen enkel gevaar meer opleveren. De collecte gehouden op 2e Pinksterdag te Wemeldïnge ten bate van het „Groene Kruis" heeft de som van 344 opge bracht. Tribunaal Zierikzee. UITSPRAKEN. Het Tribunaal te Zierikzee deed de volgende uitspraken: A. P. v. d. Weyde, Ellemeet, mternering gelijk aan de tijd in bewaring, verbeurdverkla ring van vermogen tot 7500 en ontzetting rechten. M. v. d. Werf, Haamstede, verbeurdverklaring 100.en ontzetting. J. Viergever te Zierikzee, in ternering gelijk aan de tijd in bewaring, verbeurdverklaring tot een bedrag van Belg. fres. 25.000 en ontzetting. Mej. H. N. Jonker te Ber den op Zoom, wegens onvolle digheid van het onderzoek ter openbare terechtzitting zal het onderzoek op een nader te be palen datum worden hervat. Contact met Zeeuwse Kamerleden. Ten kantore van de Stich ting Herstel Zeeland 1945 te Middelburg vond een bespre king plaats tussen de Zeeuwse Kamerleden, de heren Mr. W. F. C. Baron van der Feltz, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes en J. Hom mes en vertegenwoordigers uit de Walcherse Landbouw- wereld nopens 't Wetsontwerp „Herverkavelingswet Wal cheren". Mede was aanwezig Mr. J. A. de Wilde, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal te 's-Gravenhage,alsme de de heren C. Philipse, lid van Gedeputeerde Staten, en A. Schout en D. van Heyst, resp. onder-voorzitter en secretaris der Stichting Herstel Zeeland 1945. Van de zy'de der Walcherse bevolking waren aanwezig de heren A. Geschiere, voorzitter van het Bestuur der Stichting Geïnundeerde Grondgebruikers, de heer D. Kasse te Veere, voorzitter van de kring Wal cheren van de Stichting voor de Landbouw, de heer D. Kod de, Burgemeester van Zoute- lande en de heer C. Zwager man te Middelburg. Tevens namen aan de discussies deel de heren Ir. P. C. D. Toxopeus, Inspecteur Landbouwherstel, W. H. van der Werf, hoofd van het Bureau Ruilverkave ling en Ir. A. G. Wiersma, In genieur brj de Polder Walche ren. De vergadering stond on der leiding van Mr. A. J. van der Weel, lid van Gedeputeer de Staten en bestuurslid van de Stichting Geïnundeerde Grondgebruikers. De vergadering, welke ten doel had de Zeeuwse Kamer leden in een oriënterende be spreking inzicht te geven in de heersende opvattingen no pens het zo belangrijke wets ontwerp, mocht ten volle ge slaagd heten. Verwacht mag worden, dat dit contact voor het economisch herstel van Walcheren zijn nut zal afwer pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 14