Scheldebekerwedstrijd Rode Kruis oefende Zij werkten voor de Duitsers Lagere fruitprij zen UIT DE PROVINCIE ZeeuwQnippers N.E.C. en Heerenveen kampioen Zeeuwsch-Ylaanderen Tholen Schouwen en Duiveland St. Philipsland. VRIJ ZOLANG HET REDELIJK BLIJFT. Veilingsvereniging Kapelle Biezelinge e.o. In de vergadering van de Veilingsver. Kapelle- Biezelinge en omgeving, welke Zaterdagmiddag in hotel „De Zwaan" te Ka pelle onder voorzitter schap van de heer P. J. J. Dekker werd gehouden, werden verschillende in teressante mededelingen gedaan met betrekking tot de prijsregeling voor het fruit in het komende sei zoen. Voor het harde fruit zal de prijs zeer waar schijnlijk voorlopig vrij zijn, met dien verstande dat de regering onmiddel lijk zal ingrijpen, indien het niveau een redelijk peil zou overschrijden. Aangezien de oogstver- wachtingen gunstig zijn, is het zeer waarschijn lijk, dat de prijzen be langrijk lager zullen blij ven dan verleden jaar het geval was. Kruisbessen gaan tegen een v^ste prijs (28 cent per k.g. voor de eerste week, 26 cent voor de tweede week en 24 cent voor de derde week) naar de fabrieken. Ook zwar te bessen en frambozen zul len volledig aan de industrie geleverd moeten worden, aardbeien en rode bessen ge deeltelijk, alles tegen dezelfde prijzen als verleden jaar. Het zachte fruit voor de handel komt zeer waarschijnlijk vrij. Voor de kersen voorzag de heer Dekker in verband met de te verwachten import uit België tegen een vast gestelde minimumprijs overi gens belangrijk lager ^prij zen dan vorig jaar. Overigens kon de heer Dek ker de algemene verwachting, dat het een goed fruit jaar zal worden, speciaal wat betreft het harde fruit, bevestigen. Indien deze verwachting niet door storm of hagel wordt te niet gedaan, zullen de. prijzen ook om deze reden waar schijnlijk reeds lager blijven dan in 1946. Voor de peren verwachtte de heer Dekker zelfs enige export. Getracht wordt materiaal voor unifor me en behoorlijke emballage te verkrijgen. FINANCIËN. De vergadering, welke niet zo druk bezocht was als ge woonlijk, deed overigens de verschillende agenda-punten vlot en zakelijk af. De reke ning en verantwoording wer den goedgekeurd. De balans bleek te sluiten op een totaal bedrag van 470.954,56, waar bij de reserve met het batig slot van de exploitatiereke ning ad 17.866,29 steeg tot Vleesrantsoen vermindert tot 150 gram per week. Met ingang van 6 Juni a.s. zal het vleesrantsoen verlaagd worden tot 150 gr. per week. Het rantsoen voor kinderen, jonger dan 5 jaar, blijft onveranderd, evenals de toeslagen voor bijzondere arbeid enz. Wat paardenvlees betreft zal men niet langer 150 gram op een bon van 100 gram kunnen krijgen. Dit vlees wordt geheel gelijkgesteld met rund en varkensvlees. Op 5 Juni zal een bon geldig worden voor 450 gr. meat and vegetables, alleen voor personen boven 5 jaar. In plaatsen waar dit artikel niet voorradig is zullen an dere artikelen beschikbaar gesteld worden. Verplichte wolinlevering. De provinciale voedselcom- missarissen zullen door de directeur van het textielbu- reau gemachtigd worden aan de schapenhouders voor 1947 een verplichting tot levering van wol op te leg gen op basis van het aan tal overjarige schapen in hun bedrijf, tevens voor de bij hen aanwezige scheerwol van vroegere productieja ren. Schapenhouders, die aan hun verplichtingen voldoen, krijgen een premie in de vorm van textielgoederen. 65.707,54. Het ledenkapitaal kon in drie jaar worden ge bracht op 203.992,71. Uit het overzicht van de ge veilde producten bleek, dat in 19461947 in totaal voor 5.472.219,31 was omgezet, te genover 3.550.566,42 in het vorig boekjaar. In verband met de sterk gestegen kosten werd de süb- sidie voor „Zeelands Proef tuin" verhoogd tot 8400. Goes zal een gelijk bedrag bij dragen en Krabbendijke 2500.In verband met de fruitafzet van Schouwen, draagt ook Rotterdam bij. De veilingspercentages wer den gelijk aan die van het vorig jaar vastgesteld, waar bij is inbegrepen de heffing van 1 van de omzet voor het vormen van een Afzet- fonds voor fruit. De contribu tie werd wederom bepaald op NIEUWBOUW. De voorzitter deelde mede, dat de emballageloods in aan bouw is en tijdig gereed zal komen. Voor de bouw van het koelhuis is helaas nog geen goedkeuring verkregen. De zaak strandt op het nodige be tonijzer, waarvan de positie zeer slecht is. Voor gascelle'n is het wachten op het zink. Van groot belang voor de toekomst is ook, dat weer af- zetcommissies zullen worden gevormd, die moeten toezien op de sortering, de verpak king en het naleven van de kwaliteitseisen. Overwogen wordt na 15 September duur zaam kwaliteitsfruit in een certificaatverpakking onder een bepaald merk in de han del te brengen in hoeveelhe den van ZYi K.G. Nadat nog enkele medede lingen waren gedaan betref fende de koeltarieven en de enjballageregeling, waarbij bleek, dat er dit jaar voldoen de emballage-materiaal be schikbaar zal zijn er zijn bijv. reeds 60.000 kisten ener zijn er nog 80.000 toegewezen werd deze geanimeerde vergadering gesloten. Koninklijke theevisite. Koning George en Ko ningin Elizabeth hadden dezer dagen ongeveer 5000 mensen op de thee in de tuin achter het Buckingham Paleis, in verband met het feit, dat vele meisjes uit de hogere kringen in En geland aan de konink lijke familie werden voorgesteld. Het was de grootste society-gebeur- tenis, die Engeland sinds het uitbreken van de oorlog heeft gekend. Hoewel de opwach ting veel minder for meel was dan voor de oorlog, waren de meis jes niet minder zenuw achtig, ondanks de po gingen van de koning en de koningin ze door grapjes op haar gemak te stellen. DAMMEN Groot damgebeuren te Yerseke. Woensdag 4 Juni krijgt Yer_ seke hoog bezoek op het ge bied van de damsport. Nie mand minder dan de wereld kampioen P. Ghestem en de damkampioen van Nederland R. C. Keiler zullen de hoge gasten zijn van de Yersekse Damclub voor het spelen van de vijfde partij om het we reldkampioenschap dammen. De uitdager R. C. Keiler zal in deze partij met wit spelen. Als wedstrijdleider is aange wezen de heer L. Goedbloed uit Vlissingen. Secondanten zijn de heren W. F. de Jonge, Middel burg en L. Anderson, Goes. Het demonstratiebord zal worden bij gehouden door de heer R. Rijkse. Burgemeester Willemsen. die erelid der Yersekse Damclub is, al deze partij officieel ope nen. Schroef voor de „Ruys". De heer L. A. Stofkoper onderscheiden. Bjj K.B. van 20 Mei jl. is de heer L. A. Stofkoper te Mid delburg benoemd tot ridder ln de orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding is hem verleend ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum in deze maand van de bekende vereni ging „Handelsbelang" te Mid. delburg, waarvan de heer Stof koper dit jaar tevens 25 jaar bestuurslid is. Tevens was de heer Stofkoper tot aan de re organisatie van de Kamer van Koophandel in 1942 gedurende 2 jaren voorzitter yan de afde ling kleinbedrijf van de Zeeuw se Kamer. De Koninklijke onderschei ding werd de heer Stofkoper te zijnen huize met einige wel_ gekozen woorden overhandigd door de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. die voor deze ge legenheid vergezeld was van de algemene secretaris der K. v. K., de heer A. S. de Jonge. VOORWAARDELIJK BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officieren-fiscaal bij het Bijzonder gerechtshof te 's-Hertogenbosch voor Zeeland hebben 20 personen voorwaar delijk buiten vervolging ge steld. Aan 5 van hen werd een boete opgelegd. 36 personen werden onvoor waardelijk buiten vervolging gesteld. De b\j Lips te Drunen ge goten 30 ton scheepsschroef voor de „Ruys" is door het expeditiebedrijf van P. Stoof te Breda, dat voor zware vrachten speciaal geconstru eerde wagens heeft, op trans port gesteld naar Breda, al waar de wagen met schroef op een boot wordt gereden en gevaren wordt naar Wil ton Schiedam, om daar, om dat over de bruggen met dit vrachtje niet kan worden ge reden, „uitgekotterd" te wor den. Vervolgens komt zij te rug naar Drunen, waar ze verder machinaal zal worden afgewerkt. ZeelandMoerdijk. De A.N.W.B. verneemt van de Rijkswaterstaat, dat de brug over de Roosendaalse Vliet in de weg tussen Kruis land en Oud-Gastei in de loop van de maand Juli voor het verkeer geopend zal worden. Dit is van groot belang voor het wegverkeer van Zeeland naar de Moerdijk v.v., aange zien hierdoor belangrijke om wegen vermeden zullen kunnen worden. Het heeft lang geduurd voor deze brug zij het dan voor lopig als Baileybrug aan de beurt gekomen is, doch thans is dan toch eindelijk een bete re verbinding met Zeeland tot stand gekomen. DUIVENSPORT DUIVENSPORT. De uitslag van de door de P.D.V. „De Zwaluw" te St. Maartensdijk gehouden wed vlucht van Noyon, afstand 241 km., luidt als volgt: J. Hippel, 1; C. v. d. Ho- 2; C. Vroegop, 3, 6, 8; G. M. Larooy, 4, 10; G. Lind- hout, 5, 7, 11; A. L. v. d. Rhee, 9. De gemiddelde snelheid van de duiven bedroeg 1400,524 meter per minuut. Zwemmen De regeling is klaar. (Ingezonden mededeling) Ritsportemonnaies gemaakt van prima leder en met koperen rittsluiting. Dus een portemonnaie, die prac- tisch niet te verslijten is, koopt U by ons in diverse kleuren voor 3.95. Daar wy steeds van de beste lederwarenfabrieken het al lernieuwste ontvangen, kun nen wij gerust zeggen: voor lederwaren geen beter en so lider adres dan JO FIBBE, Vlissingen Middelburg Zoalg we reeds gemeld heb ben, zal de Scheldebeker- Zwemwedstrijd indien de weers. omstandigheden gunstig zijn dit jaar te Vlissingen gehou den worden op 5 Juli a.s.. De na-oorlogse omstandigheden nopen er toe nog meer dan vroeger het principe „Safety first" te huldigen. Onder voor zitterschap van dr. Staverman is een werkcomité samenge steld. Instede van 20 deelnemers, is het maximum aantal deel nemers dit jaar op 12 gesteld. Van verschillende zijde werd grote medewerking ontvangen. De oud-burgemeester C. A. van Woelderen heeft de wis selbeker wederom ter beschik king gesteld. Voorts werd een wisselprijs voor de eerstaankomende da me door de heer Staverman uitgeloofd, terwijl door de bur gemeester van Vlissingen en de directeur van het Loodswe zen een medaille als 2e prijs voor de eerstaankomende da me en heer werden toegezegd. Ook de heer van Dalsum stel de een pais beschikbaar. Naast het werkcomité is een ere-comite gevormd. Aan oud burgemeester van Woelderen werd gevraagd, het ere-voor- zitterschap te aanvaarden. De medewerking van het Loodswezen, reddingsbrigade, politie, EHBO e.a., is thans verzekerd. Als roeiers zullen de leer lingen van de Zeevaartschool bij dit grote sportevenement hun beste beentje voorzetten. De leiding van de begeleidende vloot is wederom in de ver trouwde handen van de h^er Kamermans. die bij de vorige gelegenheden eveneens met de leiding was belast. De heer Stroobants, Inspecteur van het Belgisch Loodswezen, heeft als voorheen op zich genomen voor de pers en juryboot te zorgen. Uitnodigingen aan de ver schillende bekende zwemver enigingen zijn verzonden en er wordt op gerekend dat de be kende internationale lange-af- standzwemmers ook dit jaar De heer J. van Loo, Vlis singen, is geslaagd voor het candidaats-examen in de eco nomische wetenschappen, aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen veeartsenij kunde de heer L. Hankes ie Vlissingen. aan deze sportieve gebeurtenis zullen deelnemen. Teneinde het publiek aan de wal ln de gelegenheid te stel len, de wedstrijd te volgen, ligt het in de bedoeling de de plaatg van de kopgroep radiotelefonisch door te géven en op enige plaatsen op de Boulevard bekend te maken. In de programma's zal een kaart worden .opgenomen, zo dat ook iedere belangstellende aan de wal de wedstrijd ge heel kan volgen. De technische moeilijkheden zijn uiteraard groot, doch mét steun en enthousiasme van de deelne mers en belangstellenden wordt erop gerekend; dat onder gun stige weersomstandigheden ook de 9e Scheldebeker-Zwem_ wedstrijd een succes kan wor den. Transportcolonne's hielden wedstrijd. Zaterdag kwamen te Goes bijeen de transportcolonnes van het Nederl. Rode Kruis en wel de damesafdelingen van Vlis singen, Middelburg, Souburg, Goes en Temeuzen en de he renafdelingen van dezelfde plaatsen en bovendien van Ar- nemuiden en Tholen. Voorafgegaan door het mu ziekgezelschap Euphonia werd vanaf het Schuttershof een korte wandeling door de stad gemaakt en werd op de markt voor de Districtscommandant, dr. Sissingh uit Vlissingen' ge defileerd, die zich daar in ge zelschap van de burgemeester, mr. W. C. ten Kate en ver schillende andere autoriteiten bevond. Teruggekeerd in het Schut tershof werden de verschillen de ploegen in de gelegenheid gesteld om him kunnen te to nen. Voor de heren bleef dit meer tot helpend optreden bij ongelukken en transporteren van gewonden beperkt, de da mes moesten in het tot zieken vertrek gemaakte deel van een der zalen ook het verzorgen van de zieken op de bedden de monstreren. Het werd een krachtige, doch vredelievende strijd eri na afloop hebben de voorzitster en vooratter van beide jury's de deelnememenden hun opmer kingen niet gespaard, maar dit in de vorm van opbouwende critiek. Van de damesafdelingen werd Goes één, op de voet gevolgd door Middelburg als no. twee, verder Souburg 3, Vlissingen 4 en Terneuzen 5. By de mannen was de volg orde Amemuiden 1, Goes 2, Vlissingen 3, Souburg 4, Mid delburg 5, Tholen 6, Temeu zen 7. Op de landelijke strijd te Emma op de laatste plaats in District I. Volewijkers gestrand DISTRICT I. FeyenoordSparta 32; EDO Emma 21; AjaxHDVS 2—4; 't Gooi—VSV 6—1. HDVS vond het veilig om 't kritieke aantal van 17 punten te passeren en dat Ajax, de kampioen, hiervoor moest wor den verslagen was een kwaad zaakje en het werd een opmer kelijke prestatie. Emma kon het echter niet meer tot een overwinning brengen en dus was de extra inspanning over bodig. 't Gooi echter koos ook het zekere voor het onzekere en VSV kreeg een zware ne derlaag te slikken. Emma staat nu definitief onderaan. Onbelangrijk was de laatste wedstrijd Sparta. Ajax Feijen. RFC DWS Sparta EDO VSV Hermes ADO t Gooi Emma van Feyenoord en 2013 3 4 50—3129 2010 4 6 5744 24 20 8 4 8 5044 20 19 7 5 751—2819 20 8 3 9 38—3719 18 8 2 8 33—3218 19 8 2 9 43—4918 20 7 4 9 42—4018 20 8 210 30—3518 20 7 4 9 33—4118 20 6 31141—5915 DISTRICT H. De VolewjjckersBlauw Wit 01; DHCStormvogels 51; HaarlemHBS 41. Het scheepje van Vole- wyekers liep in het zicht van de haven op 't strand en het is zeer de vraag of het nog vlot komt BlauwWit, dat met de koplopers nog gelflk kan ko men leverde hen dat koopje en zal nu wel alles er op zetten om ook hun laatste wedstrijd in een overwinning om te zet ten en dan zullen Volewijckers en Blauw Wit een beslissings kamp moeten aanleggen om het kampioenschap. Haarlem maakte een waardig sluitstuk aan het seizoen en DHC knap te het doelgemiddelde wat op. Volew. 2013 1 6 61—40 27 BI. Wit 1911 3 5 40—30 25 Haarlem 2012 1 7 64—43 25 Xerxes 1810 2 6 55—45 25 DFC 1911 Neptunus 18 8 DOS HBS DHC Stormv. Excelsior 0 8 46—35 22 3 7 32—2419 20, 7 4 9 37—4718 211 34—39 16 4 10 29—53 14 111 24—4113 512 22—46 9 DISTRICT m. EnschedeNEC 22; Go Ahead—-Quick 27. Twee zeer belangrijke wed strijden met verrassende uit slagen. NEC moest beslist win nen om Go Ahead van zich af te schudden, want bij een ge lijk spel konden beiden gelijk eindigen. Het werd echter in Enschede een gelijk spel, doch- Go Ahead liet het tegen Quick lelijk zitten en zodoende werd NEC, ondanks zichzelf, toch nog kampioen. Wel een sen sationeel slot van het Ooste lijke eerste klasse seizoen. NEC 2013 5 2 47—26 31 Go Ahead 20 13 3 4 44—29 29 AGOVV 2010 4 6 47—33 24 Quick 2010 2 8 45—40 22 Wagening. 20 6 8 6 34—37 20 Heracles 20 5 8 7 36—31 18 Enschede 20 5 7 8 36—3817 Be Quick 20 6 4 10 35—46 16 Ensch. B. 20 6 3 11 37—46 15 Vitesse 20 6 311 37—5615 Tubantia 20 4 51128—4413 Lunteren, zullen de damesploeg van Goes en de herenploeg van Arnemuiden Zeeland dus ver tegenwoordigde. Dr. Sissingh heeft de afde ling Zuid-Beveland West dank gebracht voor de gastvrijheid en de gulle ontvangst, en onder aanbieding van bloemen en een rokertje de juryleden voor hun zo op prijs gestelde medewer king. Spr. deelde mede dat het in het voornemen ligt tezamen met bussen naar Lunteren te gaan als de grote kamp daar plaats heeft. De heer I. J. v. Ballegoyen de Jong, voorzitter van de afd. Zuid-Beveland West, heeft ver zekerd dat men ook in de toe komst gaarne de andere afde lingen zal ontvangen. LAGE WATERSTANDEN. Buitengewoon laag is thans de waterstand in de kreken en waterleidingen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Op ver schillende plaatsen is het voor de vissers moeilijk om hun netten uit te zetten of met een bootje de ondiepe ge deelten te passeren. Schoondijke LAGERE LANDBOUW SCHOOL. De eindlessen van de lagere Landbouwschool te Schoon dijke zullen Dinsdag a.s. ge geven worden des namiddags te twee uur in de barak van de rijlcslandbouwwinterschool. Zaamslag POLDERVERGADERING. Te Zaamslag vergaderden de ingelanden van de polder Willem III. De rekening over 19461947 werd goedgekeurd met een bedrag aan ontvang sten van 3599,49 en aan uitgaven van 2986,14, alzo met een batig slot van 613,35. De begroting voor 19471948 werd vastgesteld op een bedrag aan ontvang sten en uitgaven van 3476,99 met een post van onvoor ziene uitgaven van 404,91. De heer P. de Jonge werd als gezworene herkozen. Axel CONCERT VAN „CONCORDIA". Donderdagavond gaf de har monie „Concordia" te Axel haar eerste zomeravondcon cert op de kiosk op het Marktplein, dat zeer in de smaak viel. Het concert werd door vele belangstellenden brj- gewoond. DISTRICT V. Be QuickHeerenveen 16; EmmenAchilles 41; Leeu wardenVeendam 14; Sneek •HSC 1—0; GVAV—Frisia 3—0. De strijd, welke uiteindelijk de beslissing moest brengen is in een overwinning van Hee renveen geëindigd en dat op niet twijfelachtige wijze. Zo werd Heerenveen overtuigend kampioen van hpt Noorden, iets wat reeds maanden in de lucht hing, maar waarvoor Heerenveen toch nog 19 van de 20 wedstrijden moest afdraaien. Emmen stuurde het een eind in de goede richtiflg door een flinke overwinning en hoewel Leeuwarden zelf een nederlaag kreeg te incasseren bracht de overwinning van GVAV op de hekkesluiters Frisia hen toch in veilige haven. Sneek had nogeen zwaar karweitje tegen 1916 18 12 19 10 18 9 18 7 19 19 5 18 4 Mosselzaad schaars? Een 80-tal visserschepen uit Zeeland was Woensdagmorgen reeds vroeg aan het vissen en zoeken naar mosselzaad op de Waddenzee benoorden de Af sluitdijk. Men kan er van ver zekerd zijn dat al de gronden benoorden die lijn spoedig ge heel en al zullen zgn onder zocht. Over het algemeen is groot zaad meegebracht van 34^ cm. Een enkele geluk kige heeft werkelijk mossel zaad meegebracht. Het zal moeilijk zijn om mooi fijn zaad te halen en men verwacht dat de deze week beviste terreinen leeg zullen zijn en gezocht moet worden naar betere vis gronden. De prijs varieerde van 1.50 tot 1.75 per ton. Voor klein zaad is een grage markt tot oplopende prijzen. De deze week aangebrachte hoeveelheid wordt op pl.m. 25.000 ton geschat. Polderbesturen. Benoemd zijn tot: gezwore ne van de calamiteuze Jacoba- polder, L. P. Wisse te Wisse- kerke; lid van de Dijkraad voor de waterkering van de calamiteu ze polders Onrust c.a., als ver tegenwoordiger van de calami teuze Jacobapolder, A. P. Is raël te Kamperland (Wisse- kerke) gezworene van de Frederiks- polder, J. M. Wiskerke te Kortgene; gezworene van de calamiteu ze Onrustpolder, L. L. Wisse te Wissekerke; lid van de Dijkraad voor de waterkering van de calamiteu ze polders Onrust c.a. als ver tegenwoordiger van de calami teuze Onrustpolder, J. Diele- man te Wissekerke; gezworene van de Oud-Kort- ;enepolder, L. C. v. Oeveren e Kortgene; leden van de Dijkraad voor e waterkering van de calami teuze Jonkvrouw Annapolder, als vertegenwoordigers van die polder C. L. Maas te Kortgene en L. C. de Vos te Kats (Kort gene) leden van de Dijkraad voor de waterkering van de calami teuze Adomispolder, als ver tegenwoordigers van die pol der, M. Schijve te Oostburg en A. W. Verplanke te Nieuw- vliet. Terneuzen RECL AS SERINGS COLLECTE. Te Terneuzen zal op 7 Juni a.s. ook de reclasseringscol- lecte worden gehouden. In het comité van aanbeveling heb ben zitting genomen: Mr. P. H. F. W. Teilegen, voorzitter; mr. H. v. d. Belt; dr. L. J. Ca- zemier; pater Gardiaan, kloos ter, Sluiskil; Jac. den Hamer; notaris K. J. Hoving; pastoor J. A. dc Meulemeester; ds. G. van Moorsel, Sluiskil; mevr. C. S. v. Overbeeke-de Zeeuw, pres. Ned. Chr. Vrouwenbond; dr. C. G. Ramselaar; ds. A. de Reuver; mej. E. M. Scheele; Ned. Herv. Vrouwenver. „Ly- die": ds. J. C. Sickesz; mej. A. Verbeke pres. Vrouwen afd. Kath. Actie; M. dfe Vos; dr. G. Westerhof; mevr. C. M. ZuurStappers, pres. Ned. Veren, van Huisvrouwen. Zierikzee MET MILITAIRE EER. Vrijdag had onder over grote belangstelling en met militaire eer de herbegrafenis plaats van D. W. Schultz, een dapper illegaal werker van Zierikzee. Hij sloot zich tijdens de bevrijding direct bij de Cana dezen aan. Bij het opruimen van mijnen werd hij deerlyk gewond en hij verdronk later op tragische wijze. OVERPLAATSING De heer A. Leautaud, Wacht meester der Rijkspolitie te St. Philipsland, is in gelijke functie overgeplaatst naar Dreischor. RECLASSERINGSDAG. In het kader van de Na tionale Reclasseringsdag zal te Tholen de hiervoor be stemde collecte op Zaterdag 7 Juni a.s. worden gehouden. Poortvliet BENOEMINGEN. Bij het waterschap Poort vliet werden tot ingelanden benoemd de heren C. K. v. d. Slikke Azn. en J. C. Jansen, beiden te Poortvliet. Scherpenisse KERKELIJKE COLLECTE. De te Scherpenisse in de Ned. Herv. kerk gehouden collecte ten bate van het Restauratiefonds heeft ruim 200.opgebracht. AANBESTEDING. De inschrijvingen van de aanbesteding voor de verbou wing van de door de Veilings- vereenigirig te Scherpenisse aangekochte schaapskooi lui den als volgt: Metselw.L. M. Andriesse, Scherpenisse ƒ1725; J. Muller, St. Maartensdijk 17.00. Betonvloer: A. v. d. Werf, Scherpenisse 1528; J. Muller, St. Maartensdijk 1500; L. M. Andriesse, Scherpenis se 1550. Smidswerk: A. Duine, Scher penisse 418,13; C. de Gof- fau, Scherpenisse 382,50. Schilderwerk: G. J. van Po- pering, Scherpenisse 178; L. Verkerke, Scherpenisse 168. St. Maartensdijk COLLECTE 1940—1945. De te St. Maartensdijk ge houden collecte ten bfete van de Stichting 1940—1945 heeft 272,70 opgebracht, terwijl voorts van een gever, die onbekend wenst te blyven een som van 300 werd ontvan gen. AANGEREDEN De heer D. van Gorgel te St. Maartensdijk werd onder deze gemeente door ejen autobus aangereden, waarna hij met een beenbreuk en wonden aan het gelaat werd opgenomen. Van een en ander is door de politie notitie genomen. St. Annaland AANRIJDING In de bocht van de Javadnk bij het veilingsgebouw te St. Annaland werd Vrijdagmiddag 30 Mei jl. de 15-jarige zoon van de familie J. Hage door een motorrijder aangereden. Zwaar gewond werd de jongen opgenomen en naar huis ver voerd. Men- vreest voor zijn leven. Door de politie ig een onderzoek Ingesteld naar de oorzaak van het ongeval. BENOEMING De heer C. P. EJenbaas te St. Annaland is benoemd tot gezworene van de Calamiteu ze polder Moggershil, aldaar. ERNSTIG ONGEVAL. Vrijdagmiddag omstreeks half twee gebeurde een ern stig ongeluk op de Javadgk te St. Annaland. De heer de H. uit Goes reed met zijn motorfiets J. Hage uit Goes zodanig aan, dat hij een zware hersen schudding kreeg en naar zijn woning moest worden ver voerd. Men vreest voor zijn leven. Oud-Vossemeer EEN VREEMDELING. Dezer dagen werd op ver scheidene plaatsen in de Oud- Vossemeerse polder en onder Botshoofd, een hert gezien. Het dier, dat vermoedelijk uit Noord-Brabant afkomstig is, liet de toeschouwers enkele staaltjes van snelheid zien en verdween. M.V. „DE ROEPSTEM". De Ned. Herv. meisjesver eniging „De Roepstem" te Oud-Vossemeer, hield haar eerste jaarvergadering. De avond werd na bespreking van het jaarverslag en ande re verenigingsagendapunten, op gezellige wijze doorge bracht met voordrachten, zang en declamatie. TRIBUNAAL GOES Heerenv. Quick GVAV Sneek Veendam HSC Achilles Leeuw.d. Emmen Velocitas Frisia 1 98—37 34 4 54—33 26 5 52—45 24 4 25—21 23 7 34—4118 8 31—29 17 31—43 15 7 23—44 14 19 6 112 26—5113 19 4 312 37—53 11 18 4 113 37—59 9 Bevrijdde Korsten de burgemeester v. Zierikzee? Het Tribunaal te Goes be handelde Donderdag drie za ken. De eerste was die tegen de 42-jarige electricien, A. A. v. Gijsel, uit Hulst, die in 1944 in Z.-Vlaanderen ten behoeve van de Duitse weermacht o.m. het voorzien van bunkers en barakken met electrise leidin gen heeft uitgevoerd. Van G. zeide niets aan de bezetters te hebben verdiend. De boekhouding is door de vrouw woor een groot deel verbrand, doch uit de nog ter beschikking staande gegevens, meende het Tribunaal, dat v. G. wel verdiende, maar het overweegt volgens de uitlatin gen tot een nader onderzoek van de financiële kwestie. De verdediger, mr. van Son, zeide, dat deze besch. o.a. 20 maanden bij een boer onder gedoken heeft gezeten, om van de Duitsers af te zijn. Men zoekt wellicht iets ach ter het verbranden, maar het Tribunaal moet dit niet on derzoeken als een inspecteur der belastingen. De cliënt is een ambiteus en bekwam vak man en heeft nooit N.S.B.- trucs uitgehaald. Mede voor vrouw en kinderen wil hij wer ken. Pleiter hoopt, dat geen geldboete, en zeker geen hoge zal worden opgelegd. EEN ARCHITECT. De laatste zaak was die te- fen de 46-j. architect, S. G. lom, uit Terneuzen, die geen verdediger had en wie tén laste was gelegd, dat hg van Nov. 1940 tot Mei 1944 als bedrijfsleider in Duitsland heeft gewerkt, een advertentie plaatste voor werkkrachten in Duitsland, van Mei 1944 tot Sept. 1944 in Z.-Vlaanderen grondwerken voor de Weer macht uitvoerde en ten slotte dat hij aan Duitse militairen de Hitler-groet bracht. Zeer uitvoerig werden alle onderdelen met besch. behan deld en waar nog verschillen de dingen onduidelijk bleken te zijn, werd besloten de zaak nader te overzien en dan een nieuwe dagvaarding uit te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 10