Beslissingen in de 3e klasse Kappic en lid NncUcilaiiJ PREDIKBEURTEN Walcheren 5 maanden hoogspanning Het voetbalprogramma Axel kan Zondag kampioen worden. Xe KLASSE. De laatste wedstrijd der eer ste klasse tussen Helmondia en NAC zou volgens Bartjes in een Bredase overwinning moe ten eindigen. Wat Helmond een paar weken terug presteerde zal een prikkel zijn voor de stadgenote om hetzelfde te presteren en dan zouden Rij vers c.s. weer moeten verlie zen. Ze KLASSE A. De ZeeuwenHero; Goes Biervliet. De Zeeuwen is aan de eer verplicht om deze wedstrijd tenminste nog in een overwin ning om te zetten. Goes kan het op de slofjes af tegen de Zeeuws Vlamingen. 3e KLASSE E. ZierikzeeRobur; Yerseke MOC; EMMBurgh; Odlo— Zeelandia. Zierikzee zal met Robur feen moeite behoeven te heb- en, doch de Goesenaren zitten zodanig in de put, dat zij er alles zullen opzetten om uit die laatste wedstrijd althans één puntje te halen. Veel kans ge ven we hen echter niet. Yerse ke, iets minder gevaarlijk ge klasseerd, moet geen moed hebben op enig voordeel tegen MOC, dat in de laatste wed strijd wel niet zal vallen. Odio hoopt daarop misschien, doch zal zelf tegen Zeelandia meer op haar tellen moeten passen. Tenslotte is de wedstrijd EM MBurgh voor de bezetting van de onderste plaats van veel belang. 3e KLASSE F. OostburgHoofdplaat; Steen -Schoondijke; Aardenburg Axel. Oostburg moet in staat zijn om deze laatste robber te win nen, ook al staat hoogstens de vierde plaats op het spel. Schoondijke gaat van de verre trip naar Steen niet veel plei- zier beleven. De ongeldig ver klaarde wedstrijd Aardenburg Axel wordt overgespeeld op het terrein van Axel en daar wij een overwinning van Axel als het meest voor de hand lig- fend beschouwen, moeten wij us aannemen, dat Axel Zeeuws Vlaams kampioen zal worden, daarbij de ploeg van Clinge eliminerend. Mocht het op een nederlaag uitdraaien, dan wordt het toch altijd nog een beslissingswedstrijd met de beste kansen voor Axel. BES. 2e KLASSE E. Goes IIBreskens H; De Zeeuwen HRSC H; Middel burg nSteenbergen II. De opgave zal voor de Bres- siaanders te zwaar zijn, hoewel een kat in het nauw tegen een nauwelijks geïnteresseerde te genstander tot onverwachte prestaties in staat kan zgn. Een nederlaag is voor Bres kens n fataal en zou voor Mid delburg n het einde van ieder dit gevaar ook zelf bezweren, de groen-witten, door Steen bergen geen kans te geven. De gen geen kans te geven. De Zeeuwen n tegen RCS Et kan een fris partijtje worden met RCS aan net langste eind. PROMOTIE 2e KLASSE. De Valk—RKTVV. Willen De Valken niet reeds in de eerste ronde uitgescha keld zijn, dan zullen zij tegen de Tilburgenaren een beter re sultaat moeten bereiken dan tegen TSC en toch geven wij hen daarop weinig kans. Ove rigens is het nog niet zeker, dat deze wedstrijd doorgaat, daar RKTW nog een protest lopende heeft. Zou dit worden toegewezen, dan kon het zijn, dat de Tilburgse ploeg nog kans krijgt een wedstrjjd over te spelen en haar positie te verbeteren. DUIVENSPORT De postduivenver. „O.W.T. B." te Kapelle hield een wed vlucht van Noijen. De uitsla gen luiden: 1, en 4. P. Bruin zeel, Kapelle; 2. A. van Driel, Kapelle; 3 en 9 M. Gijzel, Biezelinge; 5 en 7 P. Schrij ver, Kapelle: 6 en 10 P. v. d. Vliet, Kapelle; 8. E. v. Over- beeke, Kapelle. De vereniging van postdui- venhouders „Zeelandia" te Middelburg hield een wed vlucht uit Noyon. De uitsla gen lulden: 1 J. Snope; 2 C. Ringelberg; 3, 6 en 8 D. Klaassen; 4 H. Hooftman; 5 J. Poelman; 7 J. Davidse; 9. G. de Blaey en 10 F. Moens. De concoursbond „Zuid-Be veland" hield eveneens een wedvlucht uit Noyón. De uit slagen waren: 1 A. de Klerk; 2 P. Rijk; 3 J. Tholenaar; 4 P. Bruynzeel; 5 A. Hey- stek; 6 J. Nagelkerke; 7 J. A. v. Langevelde; 8 J. v. Lan- gevelde; 9 P. Sonke; 10 D. v. Luyk. DAMMEN DE ZEEUWSE DAM KAMPIOENSCHAPPEN. Van de 8e ronde werden nog de volgende partijen gespeeld: de JongeAnderson: 20 Boogaardde Smet: 20 De belangrijke partij d$ Jon geAnderson (laatstgenoemde kon zich door een overwinning bij de leiders voegen), had een spannend verloop. In het mid denspel kreeg Anderson een moeilijk te ontwikkelen stel ling en om verschillende com binatie-dreigingen te ontgaan was hij genoodzaakt een min der gunstige afruil toe te la ten. De Jonge behaalde toen belangrijk terreinvoordeel en wist dit tot in het eindspel uit te buiten. Anderson verdedigde zich nog lang, doch kreeg geen kans meer op remise. Boogaard had niet al te veel moeite met de Smet, die de juiste vorm maar niet te pak ken kan krijgen. De stand na de 8e ronde is: 1 en 2: W. Lente en J. Sinke, ieder 12 punten; 3. L. Ander son, 10 punten; 4, 5, 6: W. Boogaard, M. F. de Jonge en J. L. Strooband Jr., ieder 9 punten; 7. J. Blom, 8 punten;. 8, 9: C. v. Biemen en J. Stroo band Sr., elk 6 punten; 10, 11 M. C. Deurlo en F. Branden burg, elk 5 punten; 12. Joh. de Smet, 3 punten. EERVOL RESULTAAT VAN MIDDELBURG. De Middelburgse Damclub gaf goed partij. Maandag vond te Breda de ontmoeting plaats tussen de Middelburg se Damclub, clubkampioen van Zeeland en de bekende Rotterdamse damvereniging „Constant", om het hoofd klasse kampioenschap van Nederland (halve finale). Bei de tientallen waren volledig. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. J. L. Strooband Jr.P. Roozenburg 11; 2. M. F. de JongeW. Roozenburg 11; 3. W. BoogaardW. F. Fro- mer 20; 4. J. Strooband Sr.Th. Daalhuizen 11; 5. W. LenteN. de Haas 11; 6. J. RoelansG. H. A. v. Leeuwen 02; 7. B. F. Mon- tenariJ. v. d. Doe 11; 8. P. v. HemertH. M. Levi 1—1; 9. J. Bliek—J. H. An- sems 02; 10. L. VinkJ. H. G. Möllenkamp 11, zo dat Middelburg met 911 verloor cn hiermede ccn eer vol resultaat behaalde. Vooral de 5 bovenste borden van Middelburg speelden een uit stekende wedstrijd, waarbij de remise van Strooband Jr. te gen de jeugdige Rotterdamse crack (ex Nederlands kampi oen) P. Roozenburg en de winst van Boogaard een bij zondere vermelding waard zijn. Lange tijd had Middel burg kans op een gelijk spel, omdat Van Hemert aan het 8e bord een winststelling be reikt had. Het eindspel was echter moeilijk en de partij werd nog remise. Het nieuwe V. N.-gebouw valt niet in de smaak. Het ontwerp voor het te bouwen hoofdkwartier van de V.N., dat te New York zal moeten verrijzen, heeft felle critlek ontmoet vein de zijde van Amerikaanse architecten. Het lg'kt waarschijnlijk, dat het stedelijk kunstgenootschap van New York pogen zal de uitvoering van het ontwerp te gen te houden. Charles Platt, de voorzitter van het genoot schap, beschreef het ontwerp als een „helse droom", een opeenhoping van omgekeerde en op hun kant staande scha len", waarin geen eenheid van compositie te ontdekken zou zijn. Perry Coke Smith, voor zitter vari de New Yorkse af deling van het Amerikaans in stituut voor architectuur, ver. klaarde, dat het ontwerp deed denken aan ,,'n goederenwa gen aan een kant en 'n toren van opgestapelde broodjes aan de andere". PETROLEUM. Op de onderstaande bonnen van de petroleumkaarten voor kookdoeleinden en verlichting zullen gedurende de maand Juni 1947 de daarachter ver melde hoeveelheden petroleum verkrijgbaar zijn: Kaarten UA 611: bon A 29 t.m. A 32, 4 liter per bon; kaarten UB 611: bon B 15 en B 16, 4 liter per bon; kaarten UC 611: bon C 08 4 liter per bon kaarten UD 611: bon D 13 2 liter per bon. 59. Ik wil die Japanner zo gauw mogelijk kwijt! zei Kappie. Ten slotte hebben we hier geen gevangenis. We hebben een bult last met hem! We zullen hem door een ambtenaar der politie laten hEilen!zei de com missaris. Ik stel u voor thans naar professor Per Laversen van de lever- traanfabriek te wandelen! Best! zei Kappie. Hoe vlugger de rest van deze geschiedenis klaar is, hoe liever ik het heb, jong! Dit is alle maal niets voor een zeeman! Zo gezegd, zo gedaan. De traanfabriek was dicht bij en Kappie gaf de aanbe veling, die hij gekregen had, aan d« portier. We wilden graag je baas spreken, jong! zei hij. HUISHOUD- EN TOILET ZEEP. De detaillisten moeten bij inlevering van de consumen tenbonnen voor huishoudzeep in de week van 1 t.m. 7 Juni a.s. op het ontvangstbewijs vermelden hoeveel toiletzeep in rantsoenen van 90 gram zij eventueel nog in voorraad hebben. Dit houdt verband met een wijziging in de ver houding van de rants oen waar de tussen huishoudzeep en toiletzeep van plus minus 225 fram huishoudzeep tegenover 0 gram toiletzeep in plus minus. 225 gram huishoudzeep tegenover 180 gram toilet zeep. Een der grootste wa terbouwkundige werken der Sovjet-Unie, het 800 km lan ge kanaal van Novinnomyrzk, dat zelfs door een 6 km lan ge tunnel gaat, zal dit jaar gereed komen. Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke: 10 ds. Elzenga, 3 ds. El- zenga (afscheid); Arnemui- den: 10 en 2.30 ds. Hooykaas; Biggekerke: 10 en 2 ds. Wit- teveen; Domburg: 10 (H.Av.), en 3 ds. v. Willenswaard; Grijpskerke: 10 ds. v. Loon, 2.30 geen dienst; Meliskerke: 2.30 ds. Kroon; Middelburg: Oostkerk 10 ds. v. Voorst Vader (H.D.); 7 ds. Don; Concertzaal: 10 ds. v. Woer den; Nw.- en St. Joosland: 10 en 7 (jeugddienst), ds. Waardenburg; O. en W. Sou burg: 8.30 en 7 ds. Spijker boer (in de Geref. kerk); Oostkapelle: 10 en 7 ds. Ri chard; Ritthem: 10 en 2.30 ds. Breukelman; Serooskerke: 10 ds. de Vries, 2.30 ds. Aal- bers; Vlissingen: St. Jacobs- kerk 10 ds. Aalbers en ds. Visbeek, 5 ds. Hartjes; Ha vendorp: geen dienst; West- kapelle: 9.30 leesd., 2.30 ds. Reus; Zoutelande: 9.30 en 2 ds. Oosthoek. Eglise Wallonne. Middel burg: 11 ds. Allard. Geref. kerk. Arnemuiden: 10 en 7 ds. Veldhuijzen; Ga- pinge: 9.30 en 4 ds. Bloem kolk; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Willemse; Middel burg: Hofplein 9.30 ir. Ste- neker. 5.30 ds. Oussoren; Noorderkerk: 9.30 ds. Ousso ren, 2.30 ds. Hindriks; O. en W. Souburg: 10.15 ds. v. d. Berg (Op. Bel.), 2.45 ds. v. d. Berg; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke: 10 leesd., 2.30 dhr. de Jonge; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Boon; Veere: 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwe- poldcr: 9.30 dhr. de Jonge, loor tjEERD ADEMA 51 Wanneer de dagjesmensen verdwenen waren en, tegen de avond, de „betere" gasten kwamen, de vrijgezellen, die als abonné waren ingeschre ven, of de bezoekers, die naar een schouwburg of cabaret gingen en eerst nog eens goed en niet te duur wilden dine ren, dan was er leven en sfeer in het restaurant. Dan wierpen de schemer lampjes hun door perkament gezeefd licht op de gedekte tafeltjes, dan prijkte er een schat van kleurige bloemen in de geslepen vaasjes, dan kaatste het licht duizendvou dig uit het spiegelglas van de buffetten. Dan lieten de dienstertjes met haar ovale schortjes en kanten diadeempjes op zwarte, blonde of koperkleurige lok ken, haar liefste glimlachjes op haar fris gewassen ge zichtjes verschijnen. Rouge en verf waren on toelaatbaar in een restaurant, dat de naam had, niet alleen in het dode, maar ook in het levende vlees het beste van het beste te presenteren. Een getemperde gramofoon gaf aan het geluid van tegen aardewerk tikkend eetgerei een passende achtergrond door een In smeltende tonen gestreken „Parlez moi d' amour", „Drei rote Rosen gab Sie mir" of een met hartstocht gezongen „Vio- letta". Er klonken vrolijke mannen stemmen en hoge lachjes van vrouwen in avondtoilet, die „uit" waren en dat was de sfeer waarin de chef, in streepjesbroek en jaquet, op zijn voordeligst uitkwam. Dan schreed hij, in diep be sef van zijn waardigheid, tus sen de tafeltjes door, wisselde hier en daar een zijnerzijds eerbiedig gehouden glimlachje met een abonné, informeerde, in gebogen stand, belangstel lend bij een gast die aan het dessert was begonnen of alles naar behoren was geweest en vroeg even later bij een pas bediend tafeltje of men niet te lang op het serveren had moeten wachten. Meestal stond hij bij de deur vanwaar hij het operatie terrein met één blik kon over zien. Hij zag waar een onge duldige gast op zgn horloge staarde, waar men de potage reeds had genoten en tever geefs op de bestelde cotelet- ten wachtte en dirigeerde de diensters, die de opdracht hadden, zelfs in het heetst van de strijd de generalissimus niet uit het oog te verliezen. Hij dook plotseling op waar het gesprek tussen een ser- veuze en een bezoeker minder vlot scheen te verlopen en gaf bij overpeinzingen van de wijnkaart uitgebreide ad viezen over jaargangen en kwaliteiten van de meest ver schillende Franse, Duitse of Italiaanse wijnen. Het restaurant van het wa renhuis „De Gouden Tros" was vermaard om zijn goede diners en billijke prijzen en wanneer Hans van Linscho- ten, na afloop van zijn werk zaamheden, zgn Obersdiensten in het cafétje van baas Go- vers verrichtte, was er altijd een moment, dat hij zich moest vermannen om aan niets anders dan zijn plicht te denken en beleefd te blij ven tegenover gasten, die de benen van de afgekloven car- bonnaadjes in hun lege bier glazen wierpen en hun dui men aflikten om niets van de bruingebakken boter te verliezen. Ook hij leefde in twee we relden, al verschilde de een niet zoveel van de ander. Maar hij wist, dat er een tijd zou komen, waarin hij over de denkbeeldige streep zou 8tappen. HOOFDSTUK X Het kantoor Toen Hans van Linschoten een maand in de keuken van het restaurant had gewerkt, werd hij verontrust door aller lei symptomen, welke hem de den aanvoelen, dat zgn onmid- delijke chef er geen gewetens zaak van zou maken om hem de een of andere dag op straat te zetten. De gemoedelijke wgze waar-, op dc heer Samson tot dusver met de protégé van juffrouw Van Riethoven was omgespron gen, had plaats gemaakt voor een zekere lichtgeraaktheid bij de chef-kok, die, zoals men dat noemt, spijkers op laag water begon te zoeken. (Wordt vervolgd) 2 ds. Bloemkolk; Westkapelle: 9.30 leesd., 2.30 ds. Scheele. Geref. kerk. ex art. 31. Middelburg: 2 en 7 ds. Wes terhuis; O. en W. Souburg: 10 en 4 ds. Wertenhuis. Geref. gem. Aagtekerke: 10, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden: 31 Mei, 7 stud. v. d. Ketterij; Middelburg: (kerk Segeerstr.) 9.30, 2 en 6 stud. v. d. Ket terij: Oostkapelle: 10 en 2.30 leesdienst; Westkapelle: 11 en 4.30 leesdienst. Chr. Geref. kerk. Middel burg: (Gasthuiskerk) 10 en 3 ds. Rijksen; Vlissingen: 9.30 leesd., 5.30 ds. Rgksen. Ver. Vrijzinnig Herv. Middelburg: 10 mej. ds. v. Drimmelen; Vlissingen: (En gelse kerk. Paul Krugerstr.) 10.45 ds. Schouwink. Evang. Luth. gem. Middel burg: 10 ds. Nolte; Vlissin gen: (gecomb. dienst) 10 ds. v. EmpeL Doopsgez. gem. Vlissingen: 10 gecomb. dienst in de Luth. kerk, ds. van Empel. Leger des Heils. Middel burg: 10 en 7.30 kapt. Bak- kenes; Vlissingen: 10 en 7.30 kapt. Krommenhoek. ZONDAGSDIENST DOKTO REN EN APOTHEKEN. De praktijk van dr. Rerjnders Schilt en de heren M. v. d. Slug's, arts en P. J. Bom, arts, wordt Zondag waargenomen door dr. Rerjnders Schilt te Se rooskerke. Voor Middelburg is voor spoedeisende gevallen be reikbaar, dr. J. Leek, Lange- viele 49, Telef. 2637 en te Vlis singen, de heer van Kooten, arts, Koudekerkse weg, telef. 394. Zondag en de nachten van de daarop volgende week zgn geopend de apotheken: Middelburg, apotheek van Plenbroek; Vlissingen, apo theek Ockenburg, Walstraat. Marktberichten COöP. VEILINGSVER. „WALCHEREN" W.A TE MIDDELBURG. Marktbericht van 28 Mei 1947. Groenten. Adijvie 4659 ct.; Postelein 5566 ct.; Rabarber 22—26 ct.; Stoofsla 21—55 ct; Spinazie 3654 ct., alles per kg.; Bloemkool IA 119—124 Kleine stukjes Ijs in een thermosfles kunnen tot 12 uur bewaard blijven! ct.; Bloemkool I 71106 ct.; Bloemkool H 44—86 ct.; Bloemkool III 2851 ct.; Glas sla I 12—17 ct; Glassla H 8— 11 ct., alles per stuk; Peen 71 ct.; Rammenas 711 ct., bei de per bos. Fruit. Aardbeien 340444 ct. per kg. FILMS VAN DE WEEK „MATTER OF LIFE AND DEATH" Tot Dinsdag draait in Al- hambra te Vlissingen een film, die ver uitsteekt boven de doorsnee producten uit Holly wood en andere filmcentra. De beide Engelse regisseurs heb ben getracht nieuwe wegen in te slaan en zij zfln belde daarin wonderwel geslaagd, zowel wat de inhoud als de vormgeving betreft. „A matter of life and death" is een van de beste films van het seizoen gewor den- Het „verhaal" speelt zich af in de visioenen van de veron gelukte piloot, die een hersen operatie moet ondergaan. Op buitengewoon verfijnde wijze is het vislonnaire gedeelte ver weven met de werkelijkheid. De dialoog staat intussen op hoog peil en stijgt tot een slag vaardig debat over de tegen stelling tussen de Engelse en Amerikaanse geest. De Engelse nuchterheid en zin voor humor hebben voor komen, dat van het fantasti sche en gevoelige gegeven een soort Wagneriaans drama .is gemaakt. „Een zaak op leven dood" is de tweede „film van de maand" van de Ned. Film club. Zij wordt in Zeeland be trekkelijk kort na de première ln Amsterdam gedraaid. Het is te hopen dat ook de eerste „film van de maand", „Des en_ fants du Paradis" hier te zien zal zijn, althans vóór deze pa radijskinderen mummelende besjes zijn geworden. Vanaf Dinsdag is in Alham- bra „De panterklauw" te zien, een detective-verhaal met Sid ney Blackmer en Byron Foul- ger. In Luxor to Vlissingen heeft Mariene Dietrich, die nu al heel wat jaren een populaire ster is, een rol die haar ligt, die van een blonde vamp, die de hoofden van gouddelvende revolverhelden op hol brengt. De Spelbrekers i3 de titel van deze spannende film. Vanaf Dinsdag draait Ma- non 326, een overal zeer ge prezen film met een fraaie creatie van Vivian Romance. Schouwburg-Middelburg. Bing Crosby als zingende kapelaan in de Paramountfilm -j,Going my way" was het grootste succes van 1945 in Amerika en Engeland en werd be kroond met de Academy Award. Het geringe succes bij publiek en pers in ons land leert, dat deze film niet strookt met de Nederlandse mentaliteit. -Zij is ook lang zo zuiver niet als „Jongens stad", die eenzelfde strekking had. Niettemin biedt „Going my way" voldoende amuse ment om haar te gaan zien: Bing en Rise Stevens zingen, dat het een lust is en Barry Fitzgerald geeft een prachti ge typering van een oude Ierse priester. Electro-Middelburg. Electro vertoont twee Engelse films van verschillend genre. „De lila domino" is een alleszins geslaagde operetterolprent van Zelnik met Michael Bart- lett, June Knight en de ge zellige Hongaar Szöke Sza- kall in de hoofdrollen. Aar dige muziek, een graaf, die zgn geld verbrast, champag ne en bals zgn de ingredi ënten. „De patiënt verdwgnt" een (wel wat erg fantas tische) detectivefilm met Ja mes Mason als privé-detecti- ve, die bij de jacht op een bende avonturen beleeft, die de haren van de toeschou wers te berge doen rijzen. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: „Maria" en „De Zwerver" uit zee. Vertrokken: „Margraat", n. Huil; „Jo" n. Kopenha- en; „Adm. de Ruyter" n. •ublin; „Zwerver" n. zee. Gepasseerd n. Antwerpen: Abbro" v. zee; „Feducia" v. zee; „Necton" v. Londen; „Amstelstroom" v. A'dam; „Doggersbank" A'dam, Officieele Publicaties. JU NI-PAARDENMARKT. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis I. dat op 19 Juni a.s. op het Molenwater alhier de jaarlijkse paardenmarkt zal worden gehouden; IL dat de paarden niet an ders kunnen worden toegela ten dan tussen 8 en 10 uur des v.m.; m. dat de paarden uitslui tend langs de Zuidsingel, van de zgde van de Bree en Kor te Noordstraat ter markt mogen worden aangevoerd en niet anders dan onder gelei de en ten getale van hoog stens 2 per geleider; IV. dat geen paarden ter markt worden gebracht of gehouden, dan na voorafgaand veeartsenijkundig onderzoek ter plaatse; V. dat het verboden is reeds gebruikt strooisel op de markt te brengen of an ders dan van gemeentewege daarvan weg te voeren. STOPZETTING AANVRAGEN RIJWIELBANDEN De distributiedienst kring Vlissingen maakt bekend, dat in opdracht van het Centraal Distributiekantoor in Juni teen aanvragen voor rgwiel- anden mogen worden inge diend. DISTRIBUTIEDIENST GOES. SLUITING DISTRIBUTIEKANTOOR. Op 4 Juni zullen de loketten van de afdelingen Voorlichting en Centrale Kas de gehele dag gesloten zijn. De uitreiking van bonkaar ten voor de 7e en 8e periode zal normaal doorgaan, terwijl de afdeling Handel eveneens de gehele dag geopend is. TOESLAGKAARTEX MD 707/ 708 AAN A.S. EN JONGE MOEDERS. A.s. en jonge moeders, die nog geen toeslagkaart MD 707/708 hebben ontvangen, worden op 3 Juni a.s. in de ge legenheid gesteld deze toeslag- kaart ten distributiekantore, Ravelijn de Groene Jager 2a, in ontvangst te nemen. Men dient mede te brengen de Tweede Distributiestamkaart, alsmede de contrólekaart CM 703. DISTRIBUTIEDIENST 'S-HEER AREXDSKERKE. WERKKLEDING. Van 2 t.m. 21 Juni a.s. kun nen individuele aanvragen voor werkkleding worden ingediend door werkkleding dragende personen, werkzaam in een zelfstandig beroep of in een bedrijf met minder dan 10 werkkledingdragende arbei ders. Aangezien een nieuwe werk wijze zal worden gevolgd, mo gen ook aanvragen worden in- fediend door degenen, die min er dan 9 maanden geleden nog werkkleding hebben ont vangen. Hilversum; 20 Ber.; 20.15 Waltztime; 21.10 Schots pro gramma; 21.40 Hersengym nastiek; 22.30 De lichte toets ln de poëzie; 23 Ber. Hilversum H: 8 Ber. 8.15 Inleiding Hoogmis; 8.30 Hoog-* mis in het St. Bonifaciusmis siehuis van de missionarissen van Mill Hill te Hoorn; 9.30 Ber.; 9.45 Orkestmuziek; 10 Zang en bloemendienst uit de Jeruzalemkerk te A'dam; 12 Werken van J. S. Bach; 12.30 Het Amusementsorkest; 13 Ber.; 13.20 Amusements orkest; 14.05 De Goolse kring; 14.45 Kampvuren langs de Evenaar; 15 De Gooise kring; 15.45 Mannenkoor; 16.30 Zie- kenlof; 18.30 Het Paasberg- koor; 18.45 Koraal en lied bewerkingen; 19.30 Ber.; Na beschouwing internationale voetbalwedstrijd ADOMech- elen; 20.15 De Zilvervloot; 21 Kareol Septet; 22.30 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9 Gram.; 10.20 De Regenboog; 11.40 Nelson Eddy zingt met orkest; 12 Zigeunermuziek; 12.35 Staf muziekkorps; 13 Ber.; 13.15 Voor 't platteland; 13.20 Stafmuziekkorps; 14 Jouclc Cuperus, alt en Hex-man Kruyt, piano; 14.30 Voor de vrouw; 14.45 Symphonie no. 9 v. Beethoven; 16 Voor de kleuters; 16.15 Gram. 17.30 Orgelspel d. Johan Jong m. nrV. Elize de Haas, zang; 18 Ber.; 18.15 Johan Jong; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Viool en piano; 19.45 Rubriek ten be hoeve van de landbouw; 20 Ber.; 20.15 Opera-concert; 21 „Justitia", hoorspel; 22.30 Malando en zijn tango-rumba orkest; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.? 8.30 Klassiek Morgenconcert; 9.50 Het Londens Philh. Or kest; 11 Balletmuziek uit „Guillaume Teil"; 11.35 Ama- ti-Trio; 12.15 Het koor van de Bach Cantate Club; 13 Ber.; 13.15 Kamerorkest; 14.20 All Round Sextet; 15 Werken voor strijkorkest van Engelse componisten; 15.30 Zangrecital door Yvonne Del- low: 16.45 Cello-recital; 17.15 Berlijns staatsopera orkest; 18.15 Mandolinata; 19 Ber.; 19.30 Z.K.H. Prins Bex*nhard erelid van het studentencorps N. D. D. D. van de Vrije Universiteit; 20 Ber.; 20.15 Radio Philharmonisch orkest; 21.35 Pianoduo; 22.30 Ber. Radioprogramma's Zondag. Hilversum I: 8 Ber.; 8.45 Zondagmorgenmelodieën; 9.30 Men vraagten wij draaien; 10.15 Het Hongaars Strijkkwartet; 12.05 Gramo- foonmuziek; 12.40 Zangklasse „Noord" uit A'dam; 13 Ber.; 13.15 Virtuose Sextet; 13.50 De spoorwegen spreken; 14 Gramofoonmuziek; 14.05 Boe kenhalfuur; 15 Filmpraatje; 15.15 Thé-dansant; 16.30 Wat vrouwen op het hart hebben; 17 G.G. Cabaret; 17.30 Ome Keesje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk te Weerbericht NOG STEEDS WARM. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zatérdagavond. Langzaam naar Zuid vor mende rqeest matige wind. Vrijwel nergens belangrijke be wolking. Opnieuw warm weer. HOOG EN LAAG WATER Zondag is het hoog water om 0.18 en 12.45 uur (1.62 en 1.86 -f- NAP); laag water om 6.52 en 19.04 uur (2.13 en 1.99 NAP). Maandag is het hoog water om 1.01 en 13.26 uur (1.76 en 1.93 -{- NAP)laag water om 7.32 en 19.45 uur (2.19 en 2.11 NAP). ZON RN MAAN. Zondag komt de zon op om 4.27 en gaat onder om 20.49 uur. De maan komt op om 18.18 uur en gaat onder om 3.28 uur. Maandag komb de zon op om 4.26 uur en gaaf zij onder om 20.50. De maan komt op om 19.42 uur en gaat onder om 3.45 uur. BEURSQVERZICHT WEINIG OPDRACHTEN BINNENGEKOMEN Philipsaandelen stegen. Het was gisteren de laatste dag waarop de beurs werd ge houden in de tot dusverre gel dende beurstijden, want Maan dag a.s. zal de beurshandel aanvangen om 1.20 uur en ein digen om 2.30 uur. Belangstelling voorde marlet bestond er bijna niet. Evenals eergisteren waren er maar weer heel weinig opdrachten en waar kopers en verkopers elkaar vrgwel in evenwicht konden houden, waren de koer sen vergeleken met het vorige slot weinig of niet veranderd. Voor zover uit de hoofdkoer- sen kon worden opgemaakt, kon de stemming prijshoudend, genoemd worden, maar alles wees erop. dat de markt een traag verloop zou hebben. Hoe wel de koersen over het ge heel genomen, zoals gezegd, weinig verschilden bij de vori ge prijzen, werd een'uitzonde ring gevormd door de Philips aandelen die met een hoofd- koers van Z7VA bijna tien punten hoger waren dan het vorige slot. Deze verbetering sproot niet voort uit grote vraag maar voornamelijk uit afwezigheid van aanbod, waar door naar een hoger liggende limiet moest worden gegrepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3