De nota aan de Republiek 12 dooden bij vliegramp te Tilburg GÏMMSTlk Vlammenspuiters UIT DE PROVINCIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bevin over de Britse buitenlandse politiek ie Zoutelande De bijlagen werd en gepubliceerd. Gemeenschappelijk optreden De schriele wijze, waar op de Nederlandse rege ring de dagbladpers van papier voorziet, verhindert ons aan de belangrijke bij lagen by de jongste nota van de Commissie-Gene raal volledig recht te doen wedervaren. YVy moeten volstaan met een beknopte weergave van deze staatsstukken. FEDERALE EN UNIE ORGANEN. Door het vormen van ge meenschappelijke colleges voor toekomstige federale aangele genheden wordt een begin ge maakt met de opbouw van fe derale departementen. Boven deze organisatie wordt een federale raad (over gangsregering) gevormd, die bestaat uit een vertegenwoor diger van de kroon en van de staatkundige organisaties in Ned. Indië. Gestreeft wordt naar eenstemmige beslissingen, maar de vertegenwoordiger van de kroon heeft in de over gangstijd bijzondere bevoegd heden. De behandeling van de grote vraagstukken, die verband houden met Linggadjati bXjft aan de bestaande delegaties, waarbij ook Oost Indonesië en Borneo recht van spreken krij gen. Voor de buitenlandse betrek kingen wordt een raad of com- 1 missie te Batavia gevormd. Deze commissie bestaat uit een Nederlander en vier Indo nesiërs. Op het program staan vestiging van gezantschaps- posten in verscheidene Ooster se landen, vestiging van con sulaten, benoeming van secre tarissen eüz. voor andere diplo matieke vestigingen. MILITAIRE SAMEN WERKING. De fronten, waar de troepen tegenover elkaar staan, moeten verdwijnen. Voor de huidige strijdgebieden zal een gemeen schappelijke gendarmerie wor den gevormd, die de orde zal handhaven. Als de strydkrach- ten in garnizoen zijn terugge trokken kan overal het civiele bestuur weer in werking tre den. De organisaties, die tot doel hebben op de grens der bezette gebieden strijd of sabotage te veroorzaken, dienen te verdwe nen. Van het grootste belang is dat de overeenkomst van 29 Maart, waarin beide partijen afzagen van repressailles, thans volledig wordt nageko men. DE POLITIE. Het is nodig op het gebied van de politie samenwerking te organiseren en deze instan tie moet in staat zijn de vei ligheidstaak van de militaire organisatie over te nemen. Hierbij zal voortgewerkt worden op het denkbeeld der gemeenschappelijke gendarme- Onderhandelingen over Groenland. De Deense eerste minister, Knud Christensen, heeft in 't parlement meegedeeld, dat De nemarken zich tot Amerka heeft gewend met het verzoek onderhandelingen te openen betreffende de Deens-Ameri kaanse overeenkomst inzake Groenland. Hij legde deze ver klaring af naar aanleiding van een Communistisch voorstel om de Deense souvereiniteit op Groenland te herstellen. De Communisten trokken hun mo tie daarop in. Een soortgelijke organisatie moet tot stand gebracht wor den voor het politietoezicht ter zee. Deze apparaten zullen onder de centrale regering staan. BUITENLANDSE DEFENSIE. Voor de buitenlandse defen sie wordt een defensieraad ge vormd. De opbouw van de nieuwe weermaöht zal staats- gewijze plaatsvinden en vooral fericht zijn op regionale ver- ediging. Vermindering van troepensterkte zal een der oog merken zijn. DE HANDEL. Er komen geen afzonderlijke deviezenfondsen voor de ver schillende delen van Indonesië. Ook de im- en exportregeling wordt bindend voor het gehele land. Binnen een week na het be reiken van overeenstemming wordt een centrale raad en het centrale déviezenfonds inge steld. De im- en export zal be heerst worden door economi sche en internationale facto ren (politieke factoren worden nadrukkelijk onvermeld gela ten). Er wordt een voedingsmidde lenfonds gevormd, waarin acht leden zitting hebben, van wie twee de Nederlands-Indische regering vertegenwoordigen. Voor de komende douane wetgeving wórdt verlangd aan passing bij de huidige Neder lands-Indische douanewetge ving. Indonesië moet als een tolgebied beschouwd worden. Er komt een raad van be stuur, die allereerst de thans bestaande regeling opheft en do marine-contróle overbodig maakt. Het gemeenschappelijk douanecorps komt onder con- tróle van de gemeenschappelij ke regering. Uiteraard zal voor de taak der marine onder de nieuwe douanewetgeving een gemeen schappelijke oplossing worden gevonden. Negen vossen in drie dagen. De boswachter Hen driks te Wellerlooi ving in de afgelopen week binnen drie aagen tijds niet minder dan 9 vos sen, welke uit hun holen gegraven werden. Meer dan 100 dooden bij vliegrampen. Behalve de vliegramp bij Tilburg, werden gisteravond en vannacht uit het buitenland nog drie ernstige vliegonge vallen gemeld, waarbij in to taal wellicht meer dan 100 personen om het leven geko men zijn. In de Ver. Staten is een vliegtuig neergestort, dat bij New York was opgestegen. Van de 48 inzittenden kwa men er hierbij 42 om het le ven. Een IJslandse Dakota, die op weg was naar Reikjavik, wordt vermist. Het toestel had 25 personen aan boord. In Japan is ten slotte een Amerikaans legervliegtuig neergestort, waarbij 41 perso nen om het leven zijn geko men. Herbegrafenis dr. Colijn. Het stoffelijk overschot van dr. Colijn is Donderdag van Duitsland naar Den Haag overgebracht, waar het vol gende week Donderdag op nieuw ter aarde besteld zal worden. Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Bevallen: A. Hendriksede Graaf, z.; P. v. WestenFlohil, z.; M. R. GorterBokma, d. Getrouwd: A. J. J. v. Meel, 29 j. en M. M. v. Denderen, 22 jaar. Overleden: M. C. Verton, 62 j., echtgen. v. H. J. Doeleman. Twee militaire lestoestellen In botsing gekomen en neergestort. Alle inzittenden gedood. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur zijn onder de gemeente Tilburg twee vliegtuigen in de lucht tegen elkaar gevlogen. Het waren twee tweemotorige vliegtuigen van het type „An- son", lestoestellen van de L.S. K. van het vliegveld Gilze Rijen. Beide vliegtuigen stort ten na de botsing in de lucht neer. Er zyn in totaal 13 doden. Vijf lyken zyn ongeveer gaol geborgen, zeven lijken werden totaal verminkt. De verongelukte toestellen waren tweemotorige Engelse toestellen van een ouderwets type, die in Engeland veel voor de opleiding worden gebruikt. Zij waren gekocht van de R.A. F. en men had ze eerst sedert kort in gebruik. Vandaag zou op het vlieg veld Gilze Ryen een feestelijk heid worden gearrangeerd ter gelegenheid van de uitreiking van vliegerkrulzen. Deze is vanzelfsprekend afgelast. DE SLACHTOFFERS. De slachtoffers zyn: A. A. Dob, res. luitenant waarnemer uit Zaandam; W. J. A. Vi, sergeant-waarnemer uit Vught; J. A. Mol, sergeant vlieger Kon. Marine uit Tree beek; C. W. Nieuwenhuizen, sergeant-vliegtuigtelegrafist uit Amersfoort; A. H. Tigche- laar, matroos le ld. leerling vlieger uit Zevenbergen; H. Stienstra, sergeant zeewaarne mer Kon. Marine uit Geleen; A. J. de Groo, sergeant-vlieg tuigtelegrafist Kon. Marine uit Den Haag; W. J. Kroger, sergeant-vliegtuigtelegrafist Kon. Landmacht uit Heivoirt; vlieger, Kon. Landmacht uit J. Geertsma, sergeant-majoor Deventer; G. Baxuweel, ser geant-vlieger Kon. Marine uit Amsterdam; A. M. M. Wes ters, sergeant-vliegtuigtelegra fist Kon. Landmacht uit Til burg; Bevers, adjudant-onder officier uit Scheveningen. Audiëntie Commissaris der Koningin. De gewone audiëntie van de Commissaris der Koningin in Zeeland, op Donderdag 5 Juni a.s. zal niet doorgaan. Katholieke Kamerleden naar West Zeeuwsch Vlaanderen. Naar het dagblad „De Stem" verneemt zal een deputatie van de Katholieke Kamerfractie op 11 en .12 Juni een bezoek aan West-Zeeuwsch Vlaanderen brengen en wellicht ook Vlis- singen in de reis betrekken. Het ligt in de bedoeling van de Kamerleden informatorische besprekingen te voeren over de wederopbouw en het herstel van de schade. De deputatie, bestaande uit de heren J. Maennen, Mr. F. Teulings, J. Usselmuiden, dr. ir. W. Droesen, J. Zegers, Th. Hooy, W. Andriessen, F. v. Vliet en Mr. Dr. A. Mes. 160 woningen voor Terneuzen. Donderdagavond kwam de gemeenteraad van Terneuzen in openbare vergadering bijeen. Zonder hoofdelijke stem ming werd besloten over te gaan tot de bouw van 160 woningen, volgens de finan cieringsregeling voor parti culiere bouw 1947. Deze woningen zullen rechtstreeks aan particulie ren worden verkocht of in huurkoop worden gegeven. De heer Colsen wil geacht worden te hebben tegenge stemd, omdat geen toezegging kan worden gegeven, dat ook dit jaar nog in Sluiskil zal worden gebouwd. B. en W. deelden mee, dat zodra het uitbreidingsplan van Sluiskil klaar is een bouwplan voor deze gemeente zal wor den opgemaakt. De heer Colsen vroeg nog de buurtschap „7 Huisjes" van waterleiding te willen voorzien. De burgemeester zegde toe, dit onder het oog te zullen zien. Groede Er komt een motorbrandspuit. Woensdagavond kwam WM dè gemeenteraad van Groede, onder voorzitterschap van de heer J. C. Everaars, voor een korte zitting bijeen. De voorzitter heette allen welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering ongewijzigd vastgesteld wer den. Adhaesie werd betuigd aan het voorstel van B. en W. van Zuiddorpe inzake het ver lengen van paspoorten tegen legeskosten. Op een verzoek om een bij drage in de kosten, verbon den aan het bezoeken van een bijeenkomst in Juni 1947 van de leerlingen van de hoogste klassen van alle O. L. scholen in W. Z. VI. werd gunstig beschikt. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van een jeep- motorbrandspuit. werd na be spreking, aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van een motor- grasmaaimachine. welke naast het voorstel van een der raadsleden tot aankoop van een handmaaimachine aan de orde kwam, werd eveneens aangenomen. Oostburg Vondsten uit de Romeinse tijd. BIJ BOUWWERK TE OOSTBURG. In verband met de bouw van de Gereformeerde pasto rie nabij de zgn. Molenberg te Oostburg, is men bezig een bouwput te 'graven. Bij deze graafwerkzaamheden heeft men scherven gevonden van bouwwerken, die dateren uit de Romeinse tijd, dus van de le of 2e eeuw. De Rijksdienst van het Oud heidkundig bodemonderzoek heeft reeds ter plaatse een onderzoek ingesteld en het blijkt dat reeds waardevolle gegevens zijn ontdekt. Hieruit zou komen vast te staan, dat Oostburg een zeer oud stadje is. De Molenberg zou het be gin van Oostburg zijn ge weest en zou gelegen ge weest zijn ten Oosten van het riviertje de Ee, aan welker ligging de naam Oostburg, dus Burg ten Oosten van de Ee, zijn ontstaan te danken zou hebben. De molen, die op de Molenberg was ge bouwd, is door de oorlogshan delingen geheel verdwenen. JUBILEUM V.V. OOSTBURG. De voetbalvereniging Oost- burg- zal 4 Juni a.s. 20 jaar bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum organiseert het be stuur een feestavond op Don derdag 5 Juni a.s. in het club lokaal bij de heer de Vuyst. LINGGADJATI GETEKEND... WAT NU? Door het Gewestelijk Comi té handhaving Rijkseenheid werd Donderdagavond in het Ledel-Theater te Oostburg een openbare vergadering ge houden. Als spreker trad op dr. W. K. H. Feuilletau de Bruin, met als onderwerp „Linggadjati getekend., wat nu?" Spreker schetste voor zijn talrijke toehoorders de ge voerde politiek ten opzichte van Indië en beantwoordde na de pauze een aantal gestelde vragen. Na de pauze werden licht beelden vertoond. Kerkepadje verdwijnt. In de Donderdagavond ge houden raadsvergadering van Oostburg werd de heer A. J. Raes als raadslid geïnstal leerd. De gemeenterekening 1944 werd voorlopig vastgesteld, terwyl de begroting 1945 werd gewijzigd. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school (4e leerkracht) werd benoemd de heer A. P. de Groote te Aar denburg (Draaibrug), no. 2 van de voordracht, met 5 van de 7 stemmen. In verband met de grote toename van leerlingen aan de openbare Ulo-schöol, moes ten 2 onderwijzers benoemd Duitsers krijgen de grootst mogelijke economische bevoegdheden. Als er vrede in Indonesië zou zijn Bevin heeft tijdens het con gres van de Labour-Party verklaard, dat Groot-Brittan- nië het zich niet kan veroor loven zhn positie in het Mid den-Oosten prys te geven. Voorts verklaarde Bevin, dat het vredesverdrag met Japan niet door vier of vyf minis ters van buitenlandse zaken moet worden opgesteld, maar door vertegenwoordigers van alle elf landen, die met Japan in oorlog zyn geweest Groot-Brlttannië heeft zich alle moeite gegeven om een overeenkomst in Indonesië tot stand te brengen. Men beseft echter nog niet, aldus Bevin, dat indien er in Ned. Indië vrede zou heersen, de vct- posltle van de wereld over ongeveer een jaar geregeld zou zjjn. Vrede in Cnlna en Indonesië en een verdrag met Japan zullen de verdeling van levensmiddelen, vetten, oliën, grondstoffen, zijde, textiel- goederen en duizenden ande re dingen, die het leven ver aangenamen, open stellen. De vrede in de wereld zal z.i. voor jaren afhangen van de oplossing van het Voor- Indische vraagstuk. In de Palestijnse kwestie zag hij als hèt kardinale punt het niet e-httgd zijn van de Britse i0 ng de Arabieren van hun rech ten en vryheden en van hun land te beroven. Voorts verklaarde Bevin, dat hij alles wil doen om een economische eenheid van Duitsland tot stand' te bren gen. Hij klaagde er over, dat uit Oost-Duitsland nog geen pond levensmiddelen voor de Westelijke zónes werd ver kregen. In Juni zullen ech ter de grootste, moeilijkheden overwonnen worden en daarna zal z.i. de situatie over de gehele wereld verbeteren. ECONOMISCHE EENHEID VAN DUITSLAND. Bevin las vervolgens een verklaring voor, waarin wordt betreurd, dat te Moskou geen overeenstemming werd be reikt over de economische eenheid van Duitsland. Het verschil van mening hierover wordt echter niet als defini tief beschouwd. De Britsche regering zal blyven streven naar economische eenheid in het kader van het verdrag van Potsdam. Het is echter noodzakelijk geworden het apparaat voor de behandeling der Britse en Amerikaanse zones als een economisch- geheel grondig te onderzoeken, teneinde het zo doelmatig mogelijk to la ten functionneren ter verlich ting van de lasten der Brit- se m Amerikaanse belasting- De Britse en Amerikaanse militaire besturen zullen de grootst mogelijke verantwoor delijkheid aan de op te rich ten Duitse bureaux overdra gen. Bevin kon niet garanderen, dat dit nieuwe apparaat on middellijk resultaten zou af werpen. De Duitsers zouden nu echter werkelijk zich aan de wederopbouw kunnen ge ven. POLITIEK GOEDGEKEURD. Het Congres, dat Bevin na zijn rede buitengewoon hartelijk toejuichte, heeft diens beleid met grote meerderheid van stemmen goedgekeurd. Russen vragen Brils credïel Rusland heeft aan Groot Brittannië een crediet van 55 millioen pond sterling ge vraagd, welk bedrag zou moe ten dienen om de Russische schuld aan Engeland wegens oorlogsleveranties af te beta len. De Russen zouden dit cre diet, dat in Londen nog in overweging moet zijn, als een essentiële voorwaarde be schouwen voor het tot stand komen van een Brits-Russi sche handelsovereenkomst Afschaffing van regerings subsidies in België Een studiecommissie heeft het plan uitgewerkt tot af schaffing van de regerings subsidies, die nog voor tal van voedingsproducten, zoals melk, vlees, brood en choco lade worden uitgekeerd. Ten einde de onvermijdelijke weerslag op de kosten van het levensonderhoud te voor komen, zou een toelage wor den uitgekeerd aan financi eel minder draagkrachtige personen. De staatssubsidies, zouden door deze maatregel tot op een derde van de tegenwoor dige omvang teruggebracht worden. Vrouwen In de Duitse mijnen. Wegens het gebrek aan ar beidskrachten in de kolenmij nen, heeft het Duitse Vrije Vakverbond de mogelijkheid overwogen vrouwen in de mijnen te werk ,te stellen. Dit zal alleen voor de Sowjet- zóne geschieden. De werving zal geschieden door de vak verenigingen en door de bij zondere vrouwencommissies. De Gasperi heeft toch moeilijkheden. Een aantal gematigd link se partijen in Italië, die zich eerst bereid hadden verklaard als technici buiten partij-ver band aan de regering deel te nemen, hebben thans de Gas peri meegedeeld, dat hun afgevaardigden slechts deel van de regering wilden uit maken op party-basis, terwij) zij alle belangrijke economi sche posten wensen te be zetten. Door deze houding hebben ook de pogingen van de vo rige kabinetsformateuren schipbreuk geleden. De Gas- eeri i8 echter vastbesloten i ieder geval een regering te vormen en zoekt naar on afhankelijke afgevaardigden, die hem van dienst willen zijn. Men gelooft in welin gelichte kringen, dat De Gas peri vandaag de leden van zijn nieuw kabinet zal be kend maken. worden. Er was door B. en W. een voordracht van 3 candi- daten ingediend. Het bleek echter, dat 2 candidaten zich hadden teruggetrokken, zodat slechts één onderwijzer be noemd kon worden. M. a. s. werd benoemd de heer J. J. Scheerens te Breskens. HET KERKEPADJE. Opnieuw kwam in behande ling het verzoek van de heren Bruijnooge en Basting om het voetpad in de Henricuspolder aan het openbaar verkeer te onttrekken. B. en W. hadden gemeend hierover geen voorstel te doen, doch een beslissing aan de raad over te laten. De heer Leenhouts (P.v.d. A.) wilde aan het verzoek voldoen, doch weth. Modde (R.K.) was van mening, dat het padje als wandelpad ge handhaafd moest blijven, te meer daar spr. van mening was, dat de eigenaars daar van geen schade ondervinden. Na breedvoerige discussie werd tot stemming overge gaan. Voor onttrekking aan het openbaar verkeer stemden de heeren Leenhouts, Daan- sen (G.B.) en Raes (R.K.); tegen de beide wethouders, terwijl de heer Bot (A.R.) en Schippers (P.v.d.A.) blanco stemden, zodat aan het ver zoek van adressanten zal worden voldaan, mits goed keuring van G.S. Een mooi wandelpaadje, dwars door het land, zal daarmede verdwij nen. RONDVRAAG. Bij de rondvraag vroeg de heer Leenhouts of de in aan bouw zijnde woningwetwonin gen nu dit jaar nog onder de kap zullen komen. Gezien de vorderingen in andere ge meenten, aldus spr., wordt in Oostburg niet opgeschoten. De voorzitter antwoordde, dat de stagnatie een gevolg is van het wachten op hout. De heer Bot verzocht om van gemeentewege een ver zoek te doen uitgaan, dat in de Breedestraat nu verder niet meer gebouwd zal wor den (ook niet door of van wege het een of andere bouw bureau), daar dit veel erger nis geeft. Het blijkt n.l. dat er we derom het een of ander ge bouwtje in deze buurt zal ver rijzen. IJzendijke NIEUWE PASTOOR BENOEMD. De pastoor van IJzendijke, de Eerw. Heer W. van Gastel, is benoemd als pastoor te Lepelstraat (N.Br.). Als pas toor te IJzendijke is benoemd de Eerw. Heer G. de Graauw, thans kapelaan te Breda. De nieuwe pastoor zal Vrijdag 6 Juni a.s. worden geïnstal leerd. DE COLORADOKEVERS BLEKEN TAAI Koml er een vlammenwerpende tank Naar wij vernemen zijn de proeven met vlammen spuiters op het strand te Zoutelande ter verdelging van de aanspoelende Colo radokevers niet hoopge vend verlopen. Het is mamelijk gebleken, dat met de kleine draagbare vlammenspuiten wel een deel van het strandvuil, waartussen de kevers zich bevinden, in brand geraakt, maar dat zich onder deze brandende laag ge- woonlijk nog een vochtige en niet-brandende laag bevindt, waarin de kevers kunnen weg kruipen. Men moest dan ook na de vlammenspuiterij con stateren, dat zich in de voch tige onderlaag nog levende ke vers bevonden. De Planten- ziektekundige dienst, die de leiding bij de Coloradobestrij- ding heeft, zal zich nu op nieuw in verbinding stellen met het departement van oor log, en een zware vlammen- spuiter aanvragen, die op een carrier (een soort tank) ge monteerd is en die een veel groter vernietigingskracht heeft. Ons bericht over de premie toekenning aan de schoolkinde ren van Zoutelande behoeft enigie aanvulling. Het is inderdaad juist, dat aan de schoolkinderen van Zoutelande, die zich vrijwel elk jaar verdienstelijk maken bij het afzoeken van het strand naar aanspoelende Coloradoke vers, ditmaal een premie is toegekend. Het is evenwel niet zo, dat tot een algemene toe kenning van premies wordt overgegaan. Het geval Zoute lande blyft een uitzonderings geval. De premie wordt betaald door de Planteziektekundige dienst in overleg met de burge meester van Zoutelande. Wel is het schoolhoofd van Zoutelande, de heer Jansen, over deze premiekwestie in contact, acyveest niet Tr. Dorst, van de Keuring-, lienst te Go?s maar deze dienst heeft deze premie-kwestie overgelaten aan de Plantenziektekundige dienst. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling de schoolkinderen van Zoutelande gemeenschap pelijk te tracteren voor hiïn activiteit bij de Colorado-be- strijding. Nader overleg voer de dit tot 't zeer bescheiden en tijdelijke premiestelsel. BESPUITING. De aandacht van de aardap peltelers wordt er op geves tigd, dat de eerste bespuiting van de aardappelen ter bestrij ding van de Coloradokever mét calciumarsenaat moet plaats hebben in de periode van 2 tot eh met 12 Juni 1947. Zeeuwen In de Spoorwegraad. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft tot voorzitter van de Spoorweg- raad benoemd, ir. Th. M. B. van Marle, inspecteur-gene raal van het verkeer te 's- Gravenhage. Voorts benoemde de Minister een groot aantal leden, allen tot 1 Juni 1950. Onder hen bevinden zich de heren K. van Everdingen, voorzitter van de afd. Ver keer van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeland, te Vlissingen en jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, lid van het dag. bestuur van de K.N.V.B. en burgemeester van Westkapelle. Kerknieuws PART. SYNODE DER GER. KERKEN De particuliere synode der Geref. Kerken van Zeeland zal gehouden worden op Woens dag 4 Juni a.s.. in de Hofplein- ker te Middelburg. GEREF. KERKEN Aangenomen n~ ar f' '-o ~(W.) de. S. v:n 7<uTim. De afwatering van Oost Zeeuwsch Vlaanderen, Het college van Gedeputeer de Staten zal op 9 Juni a.s. te Hulst en te Sas van Gent be sprekingen voeren inzake de afwatering van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen. Mosselzaad voldoet niet aan de verwachting. De mosselzaadvissers die Donderdagmorgen met hun eerste vracht zaad te Brui- nisse binnen kwamen, zijn pessimistisch gestemd over 't voorkomen van banken met jong mosselzaad. Het zaad dat thans 'werd aangevoerd had ongeveer de maximale toegestane maat van 5 cm. - Het is te hopen, dat men nog tijdig banken met nieuw jong zaad ontdekt, daar an ders de mosselcultuur ernstig zou zijn gedupeerd. NOG ZOUT IN DE BODEM. Nu het droge weer langer dan normaal aanhoudt is de aanwezigheid van zout in de bodem der geïnundeerd ge weest zijnde gebieden weer goed op te merken. Op som mige plaatsen komt het zout weer, evenals pas na de droogvalling der gronden, aan de oppervlakte. Ook aan de stand der landbouwgewas sen op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland ls de min der gunstige werking van het bedoelde zout goed op te merken. BRANDWEER WEDSTRIJDEN. Te Sas van Gent zullen op 14 Juni a.s. de brandweeraf delingen uit Oost Zeeuwsch Vlaanderen kringwedstrijden houden. DISTRICTSBESTUURDER BOUW ARBEIDERSBOND. Tot districtsbestuurder in Zeeland van de Algem. Ned. Bouwarbeidersbond, in de va cature van de heer T. Blee- ker, is benoemd de heer D. Immig te Amsterdam. Terneuzen HOCKEYCLUB HERLEEFT. In Hotel Centraal is een vergadering gehouden van hockeyspelers en daarin is besloten de Terneuzense Hokeyclub nieuw leven in te blazen. Binnenkort hoopt het herleefde „Olympia" met de training te beginnen. Hoofdplaat PASTOORSBENOEMING. De pastoor van Hoofdplaat, de Eerw. Heer F. van Beek hoven, is benoemd tot pastoor te Dongen. Als pastoor te Hoofdplaat is benoemd de Eerw. Heer van Mierlo, thans kapelaan te Rijen (N.Br.). Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen veeartsenij kunde de heer L. Hankes te Vlissingen. (Ingezonden mededeling) No. 4 Vraag „Wat is er sinds 't jaar 1793 niet veranderd Antwoord: llbinnen 3 seconden) J3A3U3Q apno J33Z S.3dN3BSlM uva jidHjDmy a^hjdJjfdJjJOOti 3Q" „Dal s een punt voor de Fijnproevers' (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) ACTETASSEN. Ja, het klinkt onwaarschijn lijk, maar wij verkopen een prima kwaliteit echte tuig- lederen actetas van flinke grootte met degelijke sluiting, een tas waar U jaren en jaren plezier van zult hebben. Zo'n onverslij tbare prachttas kost alleen bij ons 29.75. Heeft U een tas nodig, kijkt eerst bij ons en ook U zult zeggen, hoet bestaat het. Met Uw schadeboekje komt U ook klaar en U weet het: J° FIBBE geeft een royale ga rantie. Dus voor lederwaren naar JO FIBBE, gen -Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 14