12 dooden bij vliegramp te Tilburg Krantenstaking ook in Nederland? UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Bevin over de Britse buitenlandse politiek Minister Huysmans wil de papier-toewijzing aanzienlijk v erminderen. Het Ned. publiek zal in de loop der volgende maand mis schien naast de Zondagen ook op een weekdag zijn dagelijkse krantje moeten missen. Naar liet zich thans laat aanzien zullen de directies en hoofdre dacteuren van alle Nederland se dagbladen zich binnenkort voor de noodzaak geplaatst zien één dag in de week geen blad te laten verschijnen. Dit zal het antwoord zijn, dat de Ned. Dagbladpers wil geven aan de regering en in het bijzonder aan de minister van economische zaken, die de maandelijkse toewijzing van papier met ingang van 1 Juni a.s. van 2300 op 2000 ton heeft teruggebracht en die daarbij bovendien heeft gewaarschuwd, dat de mogelijkheid van een tijdelijke verdere verlaging der contingenten geenszins uitge sloten mag worden geacht. Donderdag kwamen bijna 200 directieleden en hoofdre dacteuren op een door de Ver. „De Nederlandse Dagbladpers 1945" te Amsterdam gehou den „persconferentie" bijeen. Hier gaf allereerst de secre taris van de N.D.P., mr. W. G. J. Veenhoven, een uiteen zetting over de geschiedenis der papiertoewijzingen, waarbij hü mededeelde dat het totaal aantal abonnementen op dag bladen in Nederland op het ogenblik 2.840.000 bedraagt, tegen 1.952.474 op 1 Februari 1939. Verlaging van de toewijzing aan papier brengt mede, dat het Ned. publiek, dat toch slechts tussen 20 en 35 pro cent van de dagbladberichtge ving ontvangt, die het voor de Nederland dankt Amerika. Vanavond van 9.159.45 zendt de K.R.O. een klank beeld uit, naar aanleiding van de kwijtschelding van de Ned. oorlogsschuld door Amerika. De Amerikaanse ambassadeur dr. Herman B. Baruch, zal het programma openen. (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) HUIDVERZORGING. Tegen zonnebrand, stuklopen, doorzitten, schrijnen, smetten, en ter verbetering der huid: Purol of Purolin. Door 't crême-karakter is'Purolin ge liefd door de vrouw voor zich zelf en de baby. (Ingezonden mededeling) Extra aanbieding. Schapenlederen boodschap- tassen met ritssluiting en voortas, een keurige tas, wel ke gekost heeft 23.95 en welke wij nu kunnen verko pen voor de ongelooflijke spotprijs van slechts 16.95. Natuurlijk begrijpt U het, zo iets kan alleen j o F1B B E, Vlissingen Middelburg. oorlog kreeg, nog onvollediger zou worden ingelicht juist in een tijd, waarin de behoefte aan dagbladberichtgeving om tal van redenen zeer dringend is. De regering heeft tot dus verre verzoeken van perszijde voor snelle aankoop in het bui tenland op grond van de pre caire deviezenpositie afgewe zen. Mr. Veenhoven deelde in dit verband mede, dat een bedrag van 1.280.000 dollars voldoende is voor het kopen van een hoeveelheid hout, waarvan de gehele Ned. dag bladpers één jaar lang van de noodzakelijke 2650 ton papier kan worden voorzien. Hij noemde dit bedrag relatief be scheiden, gezien de enorme sommen aan deviezen, die voor andere verkeersmiddelen wor den besteed. STRIJD OM EEN VAN HOOGSTE GOEDEREN. De voorzitter van de Ned. Journalistenkring, mr. M. Rooy, noemde de pers het mid del voor maatschappelijk ver keer en het gebrek aan voor lichting, waarmede het Ne derlandse publiek thans door papiermoeilijkheden heeft te kampen, uitermate gevaarlijk. Mr. Rooy deed een beroep op alle hoofdredacties in Ne derland in samenwerking met de N.D.P. een waardige stryd op te nemen teneinde de hui dige papiertoewijzing te hand haven. Ook de regering noemt de persvrijheid in een platoni sche verklaring onaantastbaar, maar wanneer zij de dagblad pers de middelen onthoudt om die vrijheid te gebruiken, dan kan deze daarvan slechts on voldoende profiteren. „Pers vrijheid is het hoogste goed", zo besloot mr. Rooy, „onze strijd is er dus een om een van de hoogste goederen van het Nederlandse volk." TROUWRING NA 8 JAAR TERECHT. Acht jaar geleden verloor de landbouwer H. v. K. te Oostkapelle zijn gouden trouwring. Acht jaar lang heeft dit kostbaar kleinood in de aarde gelegen, tot dezer dagen de tegen woordige eigenaar van het land de ring weer terugvond en aan de rechtmatige eigenaar heeft ter hand gesteld. Nu prijkt het symbool van huwelijkstrouw weer waar het hoort Meer dan 100 dooden bij vliegrampen. Behalve de vliegramp bij Tilburg, werden gisteravond en vannacht uit het buitenland nog drie ernstige vliegonge vallen gemeld, waarbij in to taal wellicht meer dan 100 personen om het leven geko men zijn. In de Ver. Staten is een vliegtuig neergestort, dat bij New York was opgestegen. Van de 48 inzittenden kwa men er hierbij 42 om het le ven. Een IJslandse Dakota, die op weg was naar Reikjavik, wordt vermist. Het toestel had 25 personen aan boord. In Japan is ten slotte een Amerikaans legervliegtuig neergestort, waarbij 41 perso* nen om het leven zijn geko men. Herbegrafenis dr. Colijn. Het stoffelijk overschot van dr. Colijn is Donderdag van Duitsland naar Den Haag overgebracht, waar het vol gende" week Donderdag op nieuw ter aarde besteld zal worden. 't Contingent dienstplichti gen voor het Belgische leger, zal voor 1948 32.000 soldaten voor de landmacht en 1950 voor de luchtvaartstrijdkrach ten omvatten. Twee militaire lestoestellen in botsing gekomen en neergestort. Alle inzittenden gedood. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur zyn onder de gemeente Tilburg twee vliegtuigen in de lucht tegen elkaar gevlogen. Het waren twee tweeniotorige vliegtuigen van het type „An- son", lestoestellen van de JL.S. K. van het vliegveld Gilze Rijen. Beide vliegtuigen stort ten na de botsing in de lucht neer. Er zijn in totaal 12 doden. Vijf lijken zijn ongeveer gaaf geborgen, zeven lijken werden totaal verminkt. De verongelukte toestellen waren tweemotorige Engelse toestellen van een ouderwets type, die in Engeland veel voor de opleiding worden gebruikt Zij waren gekocht van de R.A. F. en men had ze eerst sedert kort in gebruik. Vandaag zou op het vlieg veld Gilze Rijen een feestelijk- gelegenheid van de uitreiking van vliegerkruizen. Deze is vanzelfsprekend afgelast. DE SLACHTOFFERS. De slachtoffers zijn: A. A. Dob, res. luitenant waarnemer uit Zaandam; W. J. A. Vi, sergeant-waarnemer uit Vught; J. A. Mol, .sergeant vlieger Kon. Marine uit Tree- beek; C. W. Nieuwenhuizen, sergeant-vliegtuigtelegrafist uit Amersfoort; A. H. Tigche- laar, matroos le kl. leerling vlieger uit Zevenbergen; H. Stienstra, sergeant zeewaarne mer Kon. Marine uit Geleen; A. J. de Groo, sergeant-vlieg tuigtelegrafist Kon. Marine uit Den Haag; W. J. Kroger, sei'geant-vliegtuigteiegrafist Kon. Landmacht uit Helvoirt; vlieger, Kon. Landmacht uit J. Geertsma, sergeant-majoor Deventer; G. BaKUweel, ser geant-vlieger Kon. Marine uit Amsterdam; A. M. M. Wey- ters, sergeant-vliegtuigtelegra fist Kon. Landmacht uit Til burg; Beyers, adjudant-onder heid worden gearrangeerd ter officier uit Scheveningen. PRIJSOPDRIJVING VAN STRO. 36 processen-verbaal opgemaakt. Ambtenaren van de prijsbe- heersing hebben 2 processen- verbaal opgemaakt tegen commissionnairs, die graanstro opkochten in Zeeland ver bo ven de vastgestelde prjjzen. Bovendien is proces-verbaal opgemaakt tegen 34 leveran ciers van dit. graanstoo. Het gaat totaal óm 4 millioen ki logram graanstro, waarvoor de commissionnairs inplaats van de voorgeschreven 21. per 1000 k.g., bedragen van 28.— tot 35.— per 1000 k.g. betaalden. De commis sionnairs verkochten het stro aan een dertigtal afnemers, in Holland. Zij berekenden voor de voorverkoop een marge van 2.25 per 1000 k.g. In totaal hebben zy een be drag van 33.000.te veel betaald en op het reeds gro tendeels verkochte stro had den zij een bedrag van 31.500 teveel ontvangen. Met hun commissionnairsloon hebben zij niet geknoeid, want zij mogen inderdaad 2.25 per 1000 k.g. rekenen. De commissionairs en de le veranciers van het graanstro staan. Komt er een stoomgemaal op Schouwen In de vergadering van het waterschapsbestuur van Schouwen werd het voorstel tot aanvaarding van de Rijks subsidie voor de ontwatering, de verbetering van de hoofd watergangen en het stichten van een stoomgemaal aange houden omdat men zich eerst nog eens wil beraden. Men achtte de kosten van deze verbeteringen zeer hoog en verschillende leden zouden lie ver een kleiner gemaal doen bouwen. Het Rijk wil In de totale kosten 56 bijdragen tot een maximum van 3.118.000. Besloten werd een maand uitstel te vragen voor de be slissing inzake het al dan niet aanvaarden van deze sub sidie. „Oosterschelde" weer in de vaart. De „Oosterschelde" van de Prov. Stoombootdienst is, na by de K. M. „De Schelde" op geknapt te zijn, weer in de vaart genomen. Het schip zal voorlopig de dienst Zierikzee Katseveer onderhouden. De „Koningin Emma" die tot nu toe op deze dienst voer, zal nu bij „De Schelde" worden opge knapt. Commandant Durman bezoekt Zeeland. De commandant van het Leger des Heils in Nederland, Ch. Druman, zai, vergezeld van zijn echtgenote een tocht door Zeeland maken. Zaterdag bezoekt de com mandant Middelburg. Zondag morgen en Zondagmiddag zal hij de diensten te Goes leiden. In de middagdienst zal com mandant Durman een herin- neringsraam aan het 55-jarig bestaan van het korps Goes onthullen. Zondagavond is de commandant te Yerseke, Maandag bezoekt hij Terneu- zen en Dinsdag Zierikzee. Met een bezoek aan Vlissingen wordt Woensdag de Zeeuwse reis van de commandant be sloten. Haar man verraden. De Bijz. Raad van Cassatie in Den Haag behandelde het beroep van Adriana Maasbom mel te Goes, die door het Bijz. Gerechtshof te 's-Gravenhage was veroordeeld tot zes en een half jaar gevangenisstraf voor een viertal feiten. Te Goes had zij haar echtgenoot en enige andere personen, die naar de Engelse zender luister den, verraden. Verder had zij eveneens te Goes personen, die in het bezit van een radiotoe stel waren, aangegeven en ver teld, dat haar echtgenoot het illegale blad „Trouw" las. Tenslotte had zij te Baarn Jo den verraden. De raadsman, mr. J. D. de Haan, betoogde dat de zaak gezien moet worden tegen de achtergrond van een totaal mislukt huwelijk. De procureur-fiscaal, prof. W. Langemijer, concludeerde tot verwerping van het beroep. Vlissingen Het afscheidsgeschenk voor burgemeester van Woelderen. Radio Moskou over „Kaarten op tafel". Radio Moskou heeft com mentaar geleverd op de bro chure „Kaarten op tafel", die het bestuur van de Britse Labour Partij in het licht heeft gegeven. Radio Moskou laat zich scherp over de brochure uit. Ze zegt, dat de „kaarten op tafel" gemerkt blijven, en wel als 't ware door de pen van een Winston Churchill. Volgens het commentaar kiest het bestuur van de La- bour-partij de zijde van het Amerikaanse imperialisme en maakt het zich schuldig aan een geenszins uitgelokte aan val op de Sovjet-Unie. De aanslag op Von Papen Naar van de zijde van het militair bestuur te München wordt medegedeeld, was de gedetineerde van het werk kamp Regensburg. die Von Papen heeft aangevallen, krankzinnig. Het is onwaar schijnlijk, dat hij de identiteit van Von Papen heeft gekend. Amerikaanse credieten voor de K.L.M. De Export- en Importbank der Ver. Staten heeft mede gedeeld, dat zij een crediet beschikbaar heeft gesteld van meer dan 3 millioen dollar voor de aankoop van negen Loekhead Constellation-vlleg- tuigen door de K. L. M. Duitsers krijgen de grootst mogelijke economische bevoegdheden. Als er vrede in Indonesië zou zijn Bevin heeft tydens het con gres van de Labour-Party verklaard, dat Groot-Brittan- nië het zich niet kan veroor loven zijn positie in het Mid den-Oosten prijs te geven. Voorts verklaarde Bevin, dat het vredesverdrag niet Japan niet door vier of vijf minis ters van buitenlandse zaken moet worden opgesteld, maar door vertegenwoordigers van alle elf landen, die met Japan in oorlog zijn geweest. Groot-Brittannië heelt zich allo moeite gegeven om een overeenkomst in Indonesië tot stand te brengen. Men beseft echter nog niet, aldus Bevin, dat indien er in Ned. Indië vrede zou heersen, de vet- positie van de wereld over ongeveer een jaar geregeld zou zyn- Vrede in China en Indonesië en een verdrag met Japan zullen de verdeling van levensmiddelen, vetten, oliën, grondstoffen, zyde, textiel- goederen en duizenden ande re dingen, die het leven ver aangenamen, open stellen. De vrede in de wereld zal z.i. voor jaren afhangen van de oplossing van het Voor- Indische vraagstuk. In de Palestijnse kwestie zag hij als hèt kardinale punt het niet gerechtigd zijn van de Britse regering om de Arabieren van hun rech ten en vrijheden en van hun land te beroven. Voorts verklaarde Bevin, dat hij alles wil doen om een economische- eenheid van Duitsland tot stand te bren gen. Hy klaagde er over, dat uit Oost-Duitsland nog geen pond levensmiddelen voor de Westelijke zónes werd ver kregen. In Juni zullen ech ter de grootste moeilijkheden overwonnen worden en daarna zal z.i. de situatie over de gehele wereld verbeteren. ECONOMISCHE EENHEID VAN DUITSLAND. Bevin las vervolgens een verklaring voor, waarin wordt betreurd, dat te Moskou geen overeenstemming werd be reikt over de economische eenheid van Duitsland. Het verschil van mening hierover wordt echter niet als defini tief beschouwd. De Britsche regering zal blijven streven naar economische eenheid in het kader van het verdrag van Potsdam. Het is echter noodzakelijk geworden het apparaat voor de behandeling der Britse en Amerikaanse zónes als een economisch geheel grondig te onderzoeken, teneinde het zo doelmatig mogelijk te la ten functionneren ter verlich ting van de lasten der Brit se en Amerikaanse belasting betalers. De Britse en Amerikaanse militaire besturen zullen de grootst mogelyke verantwoor delijkheid aan de op te rich ten Duitse bureaux overdra gen. Bevin kon niet garanderen, dat dit nieuwe apparaat on middellijk resultaten zou af werpen. De Duitsers zouden nu echter werkelijk zich aan de wederopbouw kunnen ge ven. POLITIEK GOEDGEKEURD. Het Congres, dat Bevin na zijn rede buitengewoon hartelijk toejuichte, heeft diens beleid met grote meerderheid van stemmen goedgekeurd. Russen vragen Brits crediet. Rusland heeft aan Groot Brittannië een crediet van 55 millioen pond sterling ge vraagd. welk bedrag zou moe ten dienen om de Russische schuld aan Engeland wegens oorlogsleveranties af te beta len. De Russen zouden dit cre diet, dat in Londen nog in overweging moet zijn, als een essentiële voorwaarde be schouwen voor het tot stand komen van een Brits-Russi sche handelsovereenkomst. Afschaffing van regerings subsidies in België Een studiecommissie heeft het plan uitgewerkt tot af schaffing van de regerings subsidies, die nog voor tal van voedingsproducten, zoals melk, vlees, brood en choco lade worden uitgekeerd. Ten einde de onvermijdelijke weerslag op de kosten van het levensonderhoud te voor komen, zou een toelage wor den uitgekeerd aan financi eel minder draagkrachtige personen. De staatssubsidies, zouden door deze maatregel tot op een derde van de tegenwoor dige omvang teruggebracht worden. Vrouwen in de Duitse mijnen. Wegens het gebrek aan ar beidskrachten in de kolenmij nen, heeft het Duitse Vrije Vakverbond de mogelijkheid overwogen vrouwen in de njijnen te werk te stellen. Dit zal alleen voor de Sowjet- zóne geschieden. De werving zal geschieden door de vak verenigingen en door de bij zondere vrouwencommissies. De Gasperi heelt toch moeilijkheden. Een. aantal gematigd link se partijen in Italië, die zich eerst bereid hadden verklaard als technici buiten partij-ver band aan de regering deel te nemen, hebben thans de Gas peri meegedeeld, dat hun afgevaardigden slechts deel van de regering wilden uit maken op partij-basis, terwijl zij alle belangrijke economi sche posten wensen te be zetten. Door deze houding hebben ook de pogingen van de vo rige kabinetsformateuren schipbreuk geleden. De Gas peri is echter vastbesloten in ieder geval een regering te vormen en zoekt naar on afhankelijke afgevaardigden, die hem van dienst willen zijn. Men gelooft in welin gelichte kringen, dat De Gas peri vandaag de leden van zijn nieuw kabinet zal be kend maken. Dondermorgen heeft de oud wethouder A. Schout met een aardige speech aan de oud burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, namens het gemeentebestuur en gemeentepersoneel een af scheidsgeschenk overhandigd. Dit geschenk werd reeds in 1945 bij het afscheid van bur gemeester van Woelderen toe gezegd. Het geschenk bestond uit drie fraaie porceleinen bor den, vervaardigd door de be kende fabriek „De Porceleijne Fles", Het eerste bord ver toond het familiewapen van burgemeester van Woelderen, het tweede het wapen van Vlissingen en het derde een af beelding van het stadhuis. Behalve deze drie borden werd aan burgemeester van Woelderen ook een album met de handtekeningen van de schenkers gegeven. Middelburg OPENLUCHTCONCERT Vrijdagavond zal de muziek vereniging Crescendo op het Molenwater een openluchtcon cert geven. Het programma vermeldt ondermeer de Wals Wienèr Blut van ..Strauss, 'de ouverture Bonne Fortune van Van Leeuwen, Gavette van Deodet en de marsen Jubel- klaenge van Uebel, Prifi3 Eitel Friedrich vanBlankenburgh en Gxaf Zeppelin van Teicke. BIJEENKOMST VAN SLECHTHORENDEN. Op de Woensdag gehouden bijeenkomst van de afdeling Middelburg der Vereniging tot bevordering der belangen van Slechthorenden, hield mevr. L. C. van Hoekvan Hoek een interessante causerie over de „proefkist", een in stelling, die bij iedere S.H. bekend is. Zij schetste het ontstaan van het instituut „proefkisten" en de resulta ten, die daarmee bereikt wa ren. Helaas, aldus spr., Iaat het zich aanzien, dat, als ge volg van te verwachten wij zigingen door het Centraal Bestuur, de proefkisten ten dode zijn opgeschreven; in ieder geval zullen zij niet meer kunnen werken op de zo bekende vruchtdragende wijze. Het hartelijk applaus be wees wel duidelijk, dat de aanwezigen met grote belang stelling de spreekster hadden gevolgd. Besloten werd nog, op een nader te bepalen datum, met de reisclub der afdeling een uitstapje te maken naar de Oisterwijkse vennen. St. Laurens RINGRIJDERIJ Dinsdag' had te St. Laurens de jaarlijkse ringrijderij plaats met 16 deelnemers. Prijswinnaars waren: 1. J. Castel met 26 -ringen; 2. C. v. Slootcn (21); 3. I. Wisse (18); 4. P. Verhage (17); 5. J. Buis (16); 6. J. Gilde (16); 7. F. Wisse (13); 8. W. Rooze (13); 9. J-v. Wallenburg (13)10. P. Rooze (12); 11 A. Joosse (12); 12. W. Ce vaal (12); 13. W. Poppe (11); 14. P. A. Poppe (9); 15. A. Wagenaar (6) en 16. D. Gddeonse (5). De prijg geschonken door de burgemeester werd gewonnen door D. Gideonse. De prijzen geschonken door W. S. Pou- wer, J. Koole en S. Hillebrand werden gewonnen door J. Cas tel die ook de beker verwierf na kampen met P. Rooze. De pollepel was voor P. Verhage en de prijs voor de vier minste ringen voor W. Poppe. Oostkapelle RINGRIJDERIJ Dinsdag werd te Oostkapelle de traditionele rlngryderij ge houden waaraan 22 personen deelnamen. De prijzen werden behaald door: S. Brouwer met 24 rin gen; J. Maljaarg Jzn, 23 r.; P. Peper, 21 r.; F. Moens, 17 r.; K. Poppe, 15 r.; C. Kooman, 15 r.; W. de Kam, 15 rin gen; F. Dekker, 14 r.; Joh. Maljaars, 14 r.: J. A. Lous, 14 A. Peper, 14 r.; Adr. Roo- se. 13 r.; Gerrit Wattel, 13 r.; G. Poppe, 12 r.; Abr. Roose, 11 r.; Geert Wattel, 7 r.; Z. Mal jaars, 7 r.; St. Wijkhuis, 5 r.; J. Fllpse, 5 r.; Adr. Geldof, 5 r.; L. Jobse, 4 r.; Jan Poppe, 4 r. De prijg voor de meeste volg- ringen werd behaald door S. Brouwer. De beker door de burgemeester beschikbaar ge steld werd eveneens door S. Brouwer gewonnen met 6 van de 8 te behalen ringen. Ritthem GIFTEN VOOR RITTHEM. Van het Prins Bernhard Fonds is een gift van 400 ontvangen ten bate van de muziekvereniging O.N.D.A. tot het aanschaffen van nieuwe muziekinstrumenten. Van een comité van Zeeu wen, dat te Hilversum een collecte voor de geteisterde plaatsen in Zeeland organi seerde, ontving de gemeente 1500, wat als volgt werd verdeeld: a. 900 aan O.N. D.A., eveneens bestemd voor nieuwe muziekinstrumenten en andere benodigdheden; b. 350 aan de plaatselijke bi bliotheek om de boekenrij, welke door de inundatie 500 nummers verloor, weer aan te vullen; c. 150 aan de plaatselijke zangvereniging tot aanschaffing van mu ziek; d. 100 aan de Chr. meisjesvereniging als ver goeding voor verloren gegane inventaris. Verder werd nog van het Algemeen Nederlands Ver bond te 's-Gravenhage een kist met boeken ontvangen voor de Bibliotheek. Alle zeer mooie giften voor culturele doeleinden. Bovendien werd vanwege een interkerkelijke instantie aan de gehele bevolking kle ding uitgedeeld. BOKSEN VLISSINGEN—BREDA. Ter gelegenheid van de Bromley-week had Donder dagavond in de Scheldehal te Vlissingen een steden-ontmoe ting plaats tussen boksers uit Vlissingen en Breda. De hoofdpartij ging tussen de A-klasser F. Remie uit Breda, kampioen van Zuid- Nederland en M. Kerkhoven, Vlissingen, C-klasser. De eerste ronde wist Remie op zyn naam te bréngen, maar in de tweede ronde was het Kerkhoven, die steeds tot de aanval overging en daar mee de balans weer in even wicht wist te brengen. De laatste ronde was met klein verschil voor Remie, wiens betere techniek by de uit spraak van scheidsrechter Bergströip de doorslag gaf. Het publiek was het met de ze uitslag niet eens en liet dit luide blijken. Het had lie ver Kerkhoven voor zijn moe dig boksen als winnaar ge zien. Een match-nul lag ove rigens meer in de lijn der verwachting. De andere hoofdparty vond geen doorgang. In plaats hier van gaf de kampioen lichtge wicht v .Nederland 1947 Jan Remie uit Breda 'n demon stratie tegen zijn clubgenoot Van Vlimmeren. Op een enkele uitzondering na, o.a. de party Breedveld Duivel aar ,was er overi gens weinig technisch boksen tc bewonderen. De gedetailleerde uitslagen waren: Batamge wicht: J. Gunter, Vliss., wint op punten van Christianen, Breda; M. van Tilburg, Breda, w. o. p. v. J. van Amstel, Vliss.; Aarden, Bergen op Zoom, w. o. p. v. Schuilwerve, Vlissingen. Vedergewicht: L. van Laar hoven, Breda, w. o. p. v. B. Walker, Vlissingen. Lichtgewicht: F. Remie, Breda, w.o.p. v. M. Kerkho ven, Vliss.; H. Dik, Vliss. te gen A. Wilthager, Breda, on beslist; M. Riteco, Vliss. w. o.p. v. R. Schooremans, Bre- J - - J. Meulmeester, Vliss., w.o.p. v. W. Bokhoven, Bre da. Weltergewicht: J. de Deugd, Breda, w.o.p. v. J. van Bo ven, Vliss.; W. Duivelaar, Bergen op Zoom, w.o.p. v. J. Breedveld, Vliss. De Bromley-gasten hebben gisteren de werf „De Schel de" bezocht e nzij gaan van daag naar de Yersek'sche oes- terbedryven kijken. Franse landbouwers bezochten Walcheren. LOF VOOR ZEEUWSE ORGANISATIE De Franse landbouwers, die momenteel een bezoek brenw gen aan Zeeland, hebben Don derdag een trip naar Walche ren gemaakt. Met een tweetal autobussen vertrok men 's mor gens uit Goes. Aan het einde van de Sloedam werden <3« „rijpe schorren", begroeid: met Spartina Townsendü, be keken, waarbij de gasten ver teld werd, dat deze gebieden geschikt zijn voor Inpoldering, doch dat de zandafzettingen ongeschikt zijn voor bouwland. Vervolgens werd de Zuidwa tering bezocht, bet gebied, dat de langste tijd onder water heeft gestaan. Den boeren werd er op gewezen dat hier voor de eerste maal ingezaaid wordteen dat het herstelwerk in het kader van de herverka velingsplannen wordt uitge voerd. Tussen Grote en Kleine Abee- ie werd een complex noodboer. derijen bezichtigd, waarna men naar Ritthem reed, waar een wandeling- naar het krekenge- bied en door het met zand overspoelde terrein werd ge maakt. De landbouwers zelden na afloop van deze wandeling, dat de omvang van de schade veel groter was dan zy zich hadden voorgesteld. Zij spra ken vol lof over de goede or ganisatie bij het herstel van de landbouw op het eiland; dit was hun vooral opgevallen ln het gebied van de Zuidwate ring. „Het is goed, dat de jon geren dit eens zien", aldus de Franse leider van de groep, „want in Frankrijk gaat de organisatie niet altijd even vlot". Het gezelschap gebruikte de lunch in het Strandhotel te Vlissingen. Men begaf zich daarna naar Middelburg, waar de markt en het Stadhuis wer den bekeken. Door gebrek aan tijd kon men hier slechts zeer korte tyd verblijven. Van Middelburg reed men via Domburg naar Westka- pelle, waar de historische lan dingsplaats en de dijkwerken in ogenschouw werden geno men. Op de terugreis naar Goes uitten de leden van het gezelschap hun bewondering voor de kwaliteit van de tweede oogst, die thans op sommige punten van Walche ren te velde staat. Zeeuwen in de Spoorwegraad. De Minister' van Verkeer i Waterstaat heëft tot voorzitter van de Spoorweg- raad benoemd, ir. Th. M. B. van Marle, inspecteur-gene raal van het verkeer te 's- Gravenhage. Voorts benoemde de Minister een1 groot aantal leden, allen tot 1 Juni 1950. Onder hen bevinden zich de heren K. van Everdingen, voorzitter van de afd. Ver keer van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeland, te Vlissingen en jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, lid van het dag. bestuur van de -.N..B. en burgemeester van Westkapelle. De Pinda-Chinees. Hij was zo'n eenvoudig Pin-» da-manneke uit het land der Rijzende Zon. Een beetje me- lijwekkend in zijn Oosterse bescheidenheid, maar verba zend geslepen in zijn drang naar materieel gewin. Hij was naar Oostkapelle gekomen om daar bij de vacantiegangers tegen zwarte marktpryzen snoepery" te verkopen. Reepjes chocolade van een dubbeltje deden by hem 60 cent, een rolletje pepermunt deed 45, een pindatabletje 40 cent, een pakje Amerikaans kauwgom 1.25 en een zak je zuurtjes 60 centHet Subliek kocht van hem et dacht blijkbaar niet aan de zwarthandelpractyken van het zieligheid-voorwendende pinda-manneke. Maar die zwarte practqken waren er en tenslotte moest er tegen deze straatventer proces-verbaal worden opge maakt door de ambtenaren van de prysbeheersing. Hij zal straks terechtstaan. Rechtbank Middelburg Uitspraken. A. J. B„ 49 jaar, huisknecht te Middelburg, 5 maanden ge vangenisstraf met aftrek voorarrest, en voorwaardelijk ter beschikkingstelling van de regering, proeftijd. 3 jaar met bijz. voorwaarden. J. S., 24 jaar, vlasbewerker te St. Jansteen en E. v. d. Kr., 43 jaar, klompenmaker te Clinge, ieder 1 jaar en 2 maanden gevangenisstraf, met aftrek, voor diefstal. C. M. B., 34 j., schipper te Bergen op Zoom, 10 maanden gevangenisstraf voor diefstal van een rijwieL F. A. C., 20 jaar, musicus te Middelburg, 8 maanden gev. straf met aftrek voorarrest voor diefstal van een gèld- kistje. L. W. P. H„ 52 j., ambte naar te 's-Gravenhage, 100 b. of 30 dagen hechtenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2