Een goed fruitjaar Nederland moet meer uit zijn bodem halen Ketppac en hel Wewel^eilonet Kantonrechter Middelburg 5 maanden hoogspanning TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT VRIJDAQ 30 MEI 1947 Eén zoon voor het bedrijf, de andere voor andere beroepen. Onderhoud met ir. C. Staf in (Van onze speciale verslaggever). Tweehonderdduizend hectares van de Nederlandse bodem, vooral in het Zuiden en Oos ten, moeten zo spoedig moge lijk herverkaveld worden. En op de duur moet dat met ten minste een millioen hectares gebeuren. De opbrengst zal daardoor met zeker twintig procent toenemen en dat is Juist nu van het allergrootste belang. Ziedaar de kern van hetgeen Ir. C. Staf, de nieuwe direc teur-generaal van de Land bouw, ons vertelde, toen wtf dezer dagen een onderhoud met hem hadden. Aanleiding tot dit gesprek was een uitlating van minister ir. S. L. Mansholt, in een rede, ergens op het platteland, over de noodzaak om te komen tot grondverbetering, rationalisa tie, mechanisatie, beter land en tuinbouwonderwijs en herverkaveling! De minister sprak daar slechts terloops over, maar zijn woorden maak ten niettemin op zijn vrij be perkte gehoor een diepe in druk. Hrj raakte immers on derwerpen aan, die de boer na aan het hart liggen. Kom aan zijn grond en ge komt aan hemzelf. Begrijpelijk. DE PRAKTIJK. Maar begrijpelijk is ook, dat een man als minister Mans- holt, die ziet hoeveel voedsel wjj nog jaarlijks moeten invoe ren, hoe gering onze uitvoer daarmee vergeleken nog is, hoeveel méér deviezen wij nog steeds nodig hebben dan wij er maken, zijn gedachten laat gaan over de vraag of wij die invoer niet kunnen verminde ren en die uitvoer niet kunnen opvoeren. Vandaar dat hij zijn naaste medewerkers opdracht heeft gegeven dit vraagstuk in studie te nemen. Nu moge ir. Staf sedert kort tot de ambte lijke staf van minister Mans- holt behoren, vreemd is dit alles hem geenszins. Jarenlang heeft hij de leiding gehad over de Ned. Heide-Maatschappij, zodat hij de practijk van het grondverbeteren, ontwateren, herontginnen, herverkavelen en wat dies meer zij wel van heel dichtbij kent. Het plan, waarop de mi nister doelde, is een onderwerp voor de lange termijn, dat bui ten de sfeer der directe voed selvoorziening valt, maar als economische factor voor ons land op de duur van beteeke- nis kan worden, aldus de heer Staf. VOORUITZIEN! Kan men dan nu al econo misch zover voorditzien Heel moeilijk. Er zjjn nog heel veel onoverzichtelijke en onbekende factoren. Wij we ten wel, wat wij nu en later verbouwen, maar niet wat wij straks in het buitenland afzet ten kunnen. Het plan zal dan ook telkens moeten worden ge wijzigd. DEVIEZEN. Kunt u over de denkbeel den van het heden al iets ver tellen Voorop staat onze grote behoefte aan deviezen. Onze invoer zal niet spoedig een verzadigingspunt bereiken. Ge zien het feit, dat wij ons devie- zentekort moeten verminderen en zo mogelijk in een over schot omzetten moeten wij er op uit zijn onze invoer te be perken. Een van de middelen daartoe is: meer voedsel zelf verbouwen. Een ander middel is: meer landbouwartikelen uitvoeren. Dat kan alleen als wij de productie vergroten, de kwaliteit verhogen en de kost prijs verlagen. Hebt u, wat die produc tieverhoging betreft, het oog op landaanwinning door bijv. het ter hand nemen van het nog onvoltooide deel der Zui derzeewerken? HERVERKAVELING. Niet in de eerste plaats, al blijft dat object op de ach tergrond uitermate belangrijk. Wij winnen al veel door her ontginning, d.w.z. verbetering van slechte plekken in het And (hetgeen op dalgrond veel voorkomt), door een verbeter de ontwatering en een ver doorgevoerde drainage. En dan herverkaveling! Hoeveel kost baar weide- en akkerland gaat er niet verloren door wegge tjes, paden, sloten, afscheidin gen, enz. Maar daar hebt u toch de vrijwillige medewerking van de boeren voor nodig, niet? Ja, de regering koestert geen dwangmaatregelen, maar het kweken van betere inzich ten. Hier en daar zijn ruilver kavelingsplannen door de be volking verworpen. Waarom Omdat de boeren óf onjuist óf onvoldoende voorgelicht waren. Daarom is o.a. het plan opge vat de land- en tuinbouwvoor- lichting en het land- en tuin bouwonderwijs uit te breiden. RATIONALISATIE. Streeft u ook naar me chanisatie en rationalisatie? Slechts in beperkte mate. Men kan daar in de landbouw niet te ver mee gaan. Het boerenbedrijf heeft een sterk gersoonlijk element nodig. Het i trouwens niet zo eenvoudig een gevestigd bedrijfstype om te vormen. Wèl willen wij door een moderne bedrijfs economische voorlichting trachten het kleine bedrijf te intensiveren. Het kleine boe renbedrijf is hier te veel een afschaduwing van het grote. Gaat de kleine boer mechani seren, dan heeft hjj gedurende een kwart van zijn tijd niets te doen. Dat is oneconomisch. Maar gaat hij behalve zijn paar bunder rogge ook wat aardappelen verbouwen en mergkool en neemt hij er wat varkens en pluimvee bij, dan maakt hij zijn tijd beter pro ductief en hij haalt meer re sultaten uit zijn bedrijf. Daar moeten wij naar toe. Bovendien moet het platte land op de duur meer arbei ders afstaan voor de noodza kelijke industrialisatie van ons land, hetgeen betekent, dat de boer het met minder mensen en dus met meer machines doen moet. Het moet regel worden, dat een boer één zoon voor zijn bedrijf opleidt en de andere voor andere beroepen afstaat. Dan blijft de bevol king beter in evenwicht. Zo kunnen wij komen tot verhoging der nationale land bouwproductie zonder dat het ons meer mensen kost. Vooral voor appels en peren Aan het overzicht van de stand der groenteteelt- en fruitteeltgewassen op 22 Mei, verstrekt door de directie van de landbouw is het volgende ontleend: De tempera tuurss tij ging in Mei versnelde de bloei der vruchtbomen. Peren, pruimen en kersen stonden in korte tijd in volle en gelijktijdige bloei, doch het waren vooral de ap pelen, welke tijdens zéér gun stig weer bloeiden. De afwe zigheid van nachtvorsten is van grote invloed op de vruchtzetting geweest. Hoe wel uiteraard thans nog niets met zekerheid over de bomen de fruitoogst kan worden ge zegd, mag toch worden opge merkt, dat de vooruitzichten tot nu toe gunstig zijn. Sla, bloemkool en aardbeien vormen als gevolg van de strenge winter een uitzonde ring op de voor de meeste groenteteeltgewassen eveneens gunstige vooruitzichten. Het gewas der vroege aard appelen vertoont zonder uit zondering een goede ontwik keling. AARDBEIEN. Het blijkt thans wel, dat de langdurige winter aan de r~ Agenten bezweken voor de verleiding. Op een nacht in April troffen twee Haarlem se politieagenten in de Grote Houtstraat te Haarlem een dokters auto aan, die daar, niet afgesloten, geparkeerd stond en waarvan de eigenaar bij. bevalling assisteerde. Bij zijn te rugkeer vermiste de dokter zes pakjes clga- retten uit zijn wagen. Uit een politie-onder- zoek bleek, dat de bei de agenten de verlei ding niet had kunnen weerstaan en zich de cigaretten hadden toe geëigend. Zij zijn di rect ontslagen. J aardbeiplanten ernstige scha de heeft toegebracht. In de meeste teeltgebieden is de stand dan ook matig tot slecht. Een uitzondering vor men Zeeland, het Zuid-Hol lands glasdistrict en het Land van Maas en Waal, waar men een goede oogst verwacht. Dooreengenomen verwacht men niet veel meer dan een halve oogst. APPELS, PEREN PRUIMEN EN KERSEN. Vrijwel alle belangrijke ap pelrassen Vertonen een zeer goede ontwikkeling. Ook voor peren luiden de berichten over de ontwikkeling zonder uit zondering zeer goed. De bloei der pruimen heeft een goed, doch niet overrijk ver loop gehad, terwijl de weers gesteldheid tijdens de bloei minder gunstig was voor de bestuiving. Niettemin ver wacht men in de meeste cen tra een goede oogst. Evenals bij pruimen was de weersge steldheid tijdens de bloei der kersen minder gunstig, toch wordt de stand van het gewas in het algemeen als goed tot zeer goed beoordeeld. Alleen in het Utrechtse fruitteeltge bied acht men de vooruitzich ten matig tot goed. Perziken vertonen slechts 'n matige ontwikkeling, de vruchtzetting valt tegen. Mijnontploffing doodde jongen. Woensdagavond bevond het visserscheepje ZVT 2 zich op ongeveer 150 meter uit de kust ter hoogte van Bad-Zuid, toen men even achter het schip een hevige explosie waar nam. Er bleek een mijn ont ploft te zijn, die eèn ware ra vage aanrichtte aan boord van het bootje, dat later met een groot lek op het strand gezet kon worden. Van de twee leden der bemanning werd niemand gewond. Van de drie passagiers echter was de 15-jarige Volkert Schaap uit Zandvoort door de luchtdruk gedood, hoewel er geen uiter lijke verwondingen te consta teren waren. 58. Welaan! zei de professor, lang gedacht of kort gedacht, ik weet al iets! Aangezien ik geloof dat deze aromageschiedenis buiten mijn compe tentie valt, zal ik u een aanbeveling meegeven voor mijn collega Per L&- versen, die extracten maakt van de... Ah, juist! zei de commissaris, La- versen van de traanfabriek! Kom maar mee, kapitein, dan gaan we nu uw Ja panner opzoeken! Ze namen afscheid van de professor en Kappie bracht de commissaris bij de Ja panner, die nog steeds gevangen zat in het vooronder. Ik moet van jou weten hoeveel eer lijke zeelieden door jullie in rook ver anderd zijn! zei commissaris Knut. Zoveel zeelieden als dagen in het jaar! zei de Japanner. En wat ge beurt met mij, nederig zoon van Onster felijk Volk? Jij gaat in de Kalegoe! zei de commissaris. Even geduld nog! VOETBAL VITESSE—BROMLEY F. O. 3—3 Na een lange en vermoeiende reis kwam de Bromley F. C. in de nacht van Vrijdag op Za terdag te Arnhem aan. Nadat Zaterdagmorgen op het stad huis de officiële ontvangst had plaatg gevonden, was er des avonds in Musis Sacrum een grote feestavond ter gelegen heid van het 55-jarig bestaan van Vitesse. De feestrede werd uitgesproken door Vitesse's voorzitter, de heer Herberts, tevens voorzitter der nationa le keuzecommissie. Zondag werd per bus een toer gemaakt door de prachti ge omgeving, waarbij o.a. een bezoek werd gebracht aan de „Alrborn Cemetery" te Ooster hout, waar de gesneuvelden van de slag om Arnhem hun laatste rustplaats hebben ge vonden. Maandagmiddag vond de wedstrijd Vitesse-Bromley F. C. plaats onder een moordende temperatuur. Een 71 over winning 2bals op Goede Vrij dag in Engeland is het niet ge worden, al zijn de Arnhemmers dan ook wél op uiterst goed kope wijze aan een gelijk spel gekomen. Bromley speelde show-voetbal en het plaatsen, het samenspel en de techniek waren zo goed, dat meermalen Vitesse er in het geheel niet aan te pas kwam. Het spel werd echter veel te kort ge houden, waardoor de goed spe lende achterhoede, met Al berts als uitblinker telkens weer kon ingrijpen. Na 25 min. spelen wist Bromley door haar rechtsbinnen Tommy Hoppner te scoren. Enkele minuten la ter echter wist de goed spelen, de rechtsbuiten van Vitesse op keurige wijze gelijk te maken. Dadelijk na de rust was het weer Tommy Hopnner die Bromley de leiding gaf, maar onmiddellijk daarop antwoord de de Vitesse-rechtsbuiten met een onhoudbaar schot. Ongeveer een kwartier voor het einde schoot de Vitesse- rechtsbuiten de bal laag onder het zijnet door in het doel. De scheidsrechter wees naar het midden en protesten van de grensrechter en van de Brom- ley-aanvoerder mochten niet baten. Vijf minuten voor het einde begon Bromley uit een ander vaatje te tappen en George Brown wist op onvergelijkelij ke wijze de gelijkmaker in de touwen te jagen. WIELRENNEN De ronde yan IJzendijke. Een fraai gereden wed strijd, schiterend zomerweer, enorme belangstelling en een vlot lopende organisatie wa ren de voornaamste kenmer ken van de negende ronde van IJzendijke, die Dinsdag na Pinksteren werd verreden. 31 Renners vertrokken, toen burgemeester Bönninghausen om 2.30 uur het startschot lostte. Er werd direct in een zeer hoog tempo gereden en de kopgroep hield dit tempo :1e 1 de hele koers vol. low fJEERD ADEMA 50 Steven van de banketbak kerij zette confituren en slag room om zich heen en maakte zich gereed, voor allerlei sma kelijke verrassingen te zorgen. De morgen ging om, voor Hans er erg in had en om twaalf uur roerde de kok in diepe soep-meertjes, stak hou ten lepels in dampende ketels, "haalde er met een tang kleine stukjes uit en proefde de spij zen langzaam en nauwkeurig, waarna hij een goedkeurend gebrom liet horen. Er waren voor de klanten van die dag diverse soepen, vis, vlees en Hollandse groen ten beschikbaar en op het menu, dat Hans, in zijn mooi ste schoolschrift, voor de chef van de restauratie had moe ten schrijven, hadden die spij zen een Franse titel gekregen. Om twaalf uur kreeg Hans een half uurtje gelegenheid het gekookte en gebakken re sultaat van aller inspanning te proeven en veroverde hij zich een plaatsje in het hart van zijn chef, door, toen juf frouw Van Riethoven hem via het luikje toeriep of het lekker was, met luider stem te verze keren, dat hij nog nooit zoiets heerlijks geproefd had. Het was hard werken op de keukenafdeling, maar niet min der aan de andere zijde van de glazen deur, naar datgene, wat achter de schermen gereed gemaakt was, de nolke openlijk vertoond en ten gebruike ge presenteerd werd. Onophoudelijk ratelde de etenslift op en neer en twee jongens, die tegen het mid daguur verschenen, kwamen handen te kort om de vuile borden, glazen en kopjes in een afwasmachine te laten ver dwijnen en schone exemplaren van de hoge stapels te nemen, waarvan de borden volbeladen met etenswaren naar de diner- zaal verhuisden. De hoofd juffrouw van de restauratie riep onophoudelijk haar bestellingen door de lift koker: „Twee soep, één plat du jour, biefstuk met gebak ken aardappelen, Hors d'oeu- vres voor twee personen, één kabeljouw, drie koninginne soep, twee tong met doperw tjes, schidpadsoep, bakschol met peentjes...". De chef-kok glunderde. Zoals een generaal in het heetst van een gevecht op een heuvel het verloop van de strijd gadeslaat en links en rechts op ieder gewenst mo ment infanterie, tanks of bom menwerpers laat aanrukken, zo zat hij, met zijn pollepel als maarschalkstaf, op een hoge kruk, deelde links en rechts zijn bevelen uit en spij zen en dranken verdwenen in onoverzienbare hoeveelheden in de lift om door de buffetjuf frouwen van de restauratie afdeling in ontvangst te wor den genomen. Er waren twee werelden, die door de liften werden geschei den. Het was als in de thea ters waar in de kleedkamers niets menselijks de artisten vreemd is en waar alles van sfeer en houding verandert zo dra men de grens naar het publieke terrein heeft over schreden. Dezelfde actrice, die, in haar onderrok achter de schermen haar rivale een scène maakt waarbij de toneel knechts hun haren overeind voelen komen, passeert even later met haar kanten sleep de grens tussen het privé- en publiek terrein en beduidt de „graaf" met een pruimenmond je, dat haar vrouwel. schuch terheid haar niet in staat stelt, op zijn ondeugende vraag enig antwoord te geven. Zo ging het ook in het res taurant. In de keukenafdeling was men als het ware „onder ons". De koks verkochten er hun grollen en grappen en lie ten het naar believen blikse men of donderen en de soep was er even smakelijk om of Adriaan met het baardje al dan niet een paar knopen van zijn jas miste of een der kook sters per ongeluk uit haar pan toffel stapte en een blote, ont velde hiel vertoonde. Een kalfsrib met selderij, een oester en een gestoofde forel gingen met him daagse namen de lift in, maar zij passeerden halfweg de evenaar, werden in de adelstand verhe ven en deden als Code de veau céléris, Huitre de Zélande of Truite la Meunière hun in trede in dat deel van de culi naire wereld, waar de dien stertjes in onberispelijke cos- tuumpjes op vilten pantoffel- jes de dampende schotels als wierookvaten voor zich uit droegen. (Wordt vervolgd) De landbouwer P. O., wo nende te 's Heerenhoek, had zijn hond in het veld een haas laten achtervolgen. Verdachte, die werkzaamheden op het land had te verrichten, liet zijn hond maar begaan en had niet de moeite genomen om de hond terug te roepen. Voor deze overtreding van de Jachtwet werd de opgelegde geldboete ad 25 door ver dachte ter zitting voldaan. De verdachte W. C. v. d. W., landbouwer te Colijns- plaat, had zich aan overtre ding van de Jachtwet schuldig gemaakt en werd veroordeeld tot een geldboete van 60, subs. 30 d. h. AANRIJDINGEN. Bij de behandeling van een aanrijdingszaak, waarbij de verdachte P. A. H., bedrijfs leider, wonende te Nijmegen, niet ter zitting was versche nen, kwam na verhoor van twee getuigen vast te staan, dat de stilstaande vrachtauto van verdachte niet voorzien was geweest van een brandend rood achterlicht. Een achter opkomende personenauto, die met gedimde lichten had moe ten rijden, had daardoor te laat in het donker de vracht auto kunnen onderscheiden en een aanrijding niet meer kunnen vermijden. De mate riële schade aan de luxe auto was aanzienlijk gebleken. De aanrijding had plaats onder de gemeente Rilland-Bath. Verdachte werd veroordeeld Maarschalk Zjukov, de be faamde Ieger-aanvocrder, over wie het gerucht ging, dat h\j tot 15 jaar gevange nisstraf veroordeeld zou zjjn. Radio Moskou noemde dit echter kwaadaardige nonsens en later werd het bericht ook ingetrokken. tot een geldboete van 50, subs. 20 d. h. Voorts kwam in behande ling de aanrijding van een autobus met een vrachtauto onder de gemeente Kortgene. Terwijl aldaar over de Kaai- dijk een vrachtauto reed, be stuurd door de verdachte C. A. de R., wonende te Yerse- ke, gevolgd door een autobus, had de» vrachtauto niet vol doende rechts gehouden en de chauffeur was zelfs naar links uitgeweken op het moment dat de autobus hem wilde voorbijrijden. De autobus kwam daardoor in botsing met de vrachtwagen tengevol ge waarvan de eerste bescha diging opliep. Daarbij is nog komen vast te staan, dat de spiegel aan de vrachtwagen niet zodanig was aangebracht, dat daarin de chauffeur het links achterliggend wegge deelte kon overzien. Aan verdachte werden twee geld boeten opgelegd, onderschei denlijk van 6 en 25, subs. 3 en 10 d. h. De verdachte Th. A. d. R. te Middelburg, die met zijn personenauto had gereden, niet voorzien aan de voor zijde van nummerbord met letter en nummer, werd ver oordeeld tot een geldboete van-3, subs. 2 d. h. STRAATSCHENDERIJ Het genoegen van de mu ziek bij een uitvoering van een muziekgezelschap te Vlis- slngen ging voor de luiste raars verloren, doordat enige jongens met brandende bus- kruitstaafjes de omstanders de schrik op het lijf joegen. Een der jongens, P. J. A. S., werd wegens straatschenderij veroordeeld tot een geldboete van 6 subs. 1 week tucht school. DRONKENSCHAP. Wegens dronkenschap wer den veroordeeld J. P. te Yer- seke: 25 b. s. 15 d. h.; bo vendien 10 dagen hechtenis voorwaardelijk: P. R. 't G. te Middelburg 8 b. s. 4 d. h.; F. J. te Vlissingen 7.50 b. s. 5 d. h.; L. W. te Middel burg 15 b. s. 8 d. h. Verkeersovertredingen. C. P. te Middelburg 4 b. s. 2 d. h.; J. M. te Nisse 5 b. s. 3 d. h.; P. W. te Waar de 3 en 2 b. s. 2 en 1 d. h.; S. M. te Serooskerke 3 en 2 b. s. 2 en 1 d. h.; H. D. te Goes 7.50 b. s. 5 d. h.; L. B. te Westkapelle 5 b. s. 3 d. h.; M. J. te Serooskerke 3 en 2 b. s. 2 en 1 d. h.; J. d. V. te Serooskerke f. 3 en 2 b. s. 2 en 1 d. h.; Ch. F. te Vrouwenpolder 3 b. s. 2 d. h.: L. P. te Vrouwen polder 3 en 2 b. s. 2 en 1 d. h.; H. D. te Goes 12 en 3 b. s. 6 en 2 d. h. In een prachtige eindsprint ging tenslotte de Vries uit Vlaardingen als eerste over de eindstreep. De afstand van 100 km. had hg afgelegd in de tijd van 2 uur en 52 mi nuten. Op een wiellengte volgde Voorting uit Haar lem. Met een achterstand van 6 minuten ging Ris uit Zaan dam als derde door de finish. De verdere uitslagen lui den: 4. v. d. Stappen, Tilburg; 5. Geerts, Teteringen; 6. de Laere, Adegem (B.); 7. Smits, Amsterdam: 8. Dauw, Vlig- fegem (B.); 9. Mekerrel, leydinge; 10. v. d. Nent, Amsterdam en 11. van Nim- wegen, Dinteloord. DUIVENSPORT Door de Souburgse post- duivenver. „De Luchtbode" werd een wedvlucht gehouden uit Noyon. Uitslag: le L. Braat; 2e, 9e, 14e en 17e W. Wouters; 3e en 13e J. Hoogesteger; 4e J. Frangois; 5e en 7e J. Flo- risse; 6e, 8e en 16e C. Boo gaard; 10e, 15e en# 18e A. Meulmeester; 11e en 12e A. Riekwel. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor Koudekerke (le pred. pi.) (toez.) J. G. Panhuise te DrutenLeeuwen en (2e pred. pl.) Th. C. E. da Costa te Oudenbosch. GEREF. KERKEN. Beroepen te Colijnsplaat H. W. Kroeze te Curagao, met verlof hier te lande. Aangenomen naar Bergen op Zoom A. G. v. d. Stoel te Boskoop; naar Treebeek J. M. Bloemkolk te Gapinge. DS. L. DE BRUYNE. Maandag 16 Juni a.s. her denkt ds. L. de Bruyne, em. predikant te Soestdijk, de dag ^gaarop hij vóór 40 jaar het predikambt in de Chr. Ger. kerk aanvaardde. Ds. de Bruyne werd 14 Oct. 1880 te Grijpskerke geboren en bracht zijn jeugdjaren door te Vlis singen. Hij diende o.m. van 19151922 de gemeente van Zaamslag. Tijdens zijn ver blijf in Zeeland heeft hij de gemeente van Biezélinge ge ïnstitueerd en diende hij die van Vlissingen en Zierikzee als consulent, terwijl hij in de mobilisatie jaren 19141918 zich zeer beijverd heeft voor de militairen die in de grens plaatsen Nieuw-Namen, Hulst Kloosterzande gelegerd waren. Van Zaamslag vertrok hrj naar zgn laatste gemeente te Zwolle, waar hij in 1940 met emeritaat ging en in welks midden zich een co mité gevormd heeft de van een ernstige ziekte herstel lende a.s. jubilaris een hul deblijk aan te bieden op zijn gedenkdag. Aldo naar Cherbourgh, Bac chus naar Amsterdam en Juno naar Madeira. Officieele Publicaties. SLUITING VOOR VERKEER. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat de brug over de Prooyense watergang bij de kruising met de Nieuw- Prooyenweg, in verband met herstelwerkzaamheden voor het verkeer zal gestremd zijn van 2 t.m. 7 Juni a.s. GEMEENTEBESTUUR VAN VLISSINGEN. Burgemeester en Wethou ders van Vlissingen brengen ter openbare kennis: dat voor kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar op Dinsdag 3 Juni tussen 14 en 15 uur in het ziekenhuis „Bethesda" en op Donderdag 5 Juni tussen 14 en 15 uur in het gebouw Havendorp 609 gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten en herinenten tegen pokken. Men wordt verzocht het trouwboekje mee te brengen. Vlissingen, 28 Mei 1947. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen 28 Mei: Rottum van Antwer pen. 29 Mei: Jo van Antwer pen. Vertrokken te Vlissingen 28 Mei: Sleepboot S.I. VIII met 3 bakken naar Le Havre, Sleep boot Goliath met zandzuiger naar Nantes. Gepasseerd naar Antwerpen 28 Mei: Urmago van Londen, Strijpe v. Rotterdam, Heems- kerck van Rotterdam, Kwiek van Rotterdam. 29 Mei: Akt- je van Rotterdam, Maashaven van Amsterdam, Arak van Dordrecht, Lelie van Amster dam. Gepasseerd van Antwerpen 28 Mei: Andijk naar Havanna, Radioprogramma's ZATERDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.35 Aart v. Doorn, bariton, Cor van Bo ven, piano; 12 Vaudeville-or kest; 1 Ned. Strijdkr.; 1.30 Miller Sextet; 2 Operette-me lodieën; 2.30 Radio Philharmo- nisch orkest; 3.45 Omroep A Capella koor; 4.45 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-or. kest; 5.20 Musette-klanken; 6 Ber.; 6.30 Ned. Strijdkr.; 7 Klein vocaal ensemble „Con Anima"; 7.30 Voor de rijpere jeugd; S.20 Wim lbo „In vogelvlucht"; 9.45 The Ramblers; 10.15 De ellendi- gen, een hoorspel: 11 Ber. Hilversum n: 7 en 8 Ber: 9.05 Morgenconcert; 11 De Zonnebloem; 11.45 Gram. 12.30 Dansorkest; 1 Ber.; 1.20 Dansorkest; 2 Maria-lie- deren en poëzie; 2.30 Film kwartier; 3.15 Concert uit Amstelkring; 4 Gram.; 5 De Wigwam: 6.08 Gram.; 6.30 Buffalo Bill; 7 Ber.; 7.20 Vau deville orkest; 8.27 Gram.; 8.30 Lichtbaken door Pater Henri de Greeve; 10 Muzi kale Tombola; 11 Ber. Weerbericht TOENEMENDE ONWEERS KANSEN. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.MJ. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. Heldere nacht. In de ochtend snel tot hoge waarde stijgende temperatuur.. Later op de dag- toenemende bewolking met vooral in het Zuiden kans op onweersbuien, die een vrij ster ke temperatuursdaling veroor zaken. Meest matige wind uit Zuidelijke richtingen. HOOG- EN LAAG WATER. VLISSINGEN. Zaterdag is het hoog water om 12.03 uur (1.75 4- N.A.P.); laag water om 6.06 en 18.23 uur (2.06 en 1.89 N.A.P.). ZIERIKZEE. 31 Mei 1.19 v.m 12.55 n.m. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee Laag- water Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. ZON EN MAAN. Zaterdag komt de zon op om 4.28 uur en gaat zij onder om 20.48 uur. De maan komt op om 17.18 uur en gaat onder om 3.14 uur. BEURSOVERZICHT KOERSVERLOOP WAS ONBELANGWEKKEND Omzetten bedroevend klein. I Het verloop van de effecten beurs te Amsterdam was gis teren bepaald onbelangwek kend. Van de zijde van het pu bliek bestond heel weinig ani mo, en er waren maar weinig opdrachten en daarbij zat er vrijwel geen tekening in de markt. De stemming was on geveer prijshoudend en de hoofdkoersen waren behoudens een enkele uitzondering gelijk of iets hoger dan de vorige slotprijzen, maar veel variatie viel niet te bespeuren. De vrije handel deed uitkomen dat de vastgestelde hoofdkoersen hoe genaamd geen aanleiding tot inspiratie gaven, want de om zetten bleven bedroevend klein en zelfs in de bekende hoofd fondsen van de markt en in de scheepvaartpapieren gingen maar enkele stuks om. De koersen vertoonden daarbij een kleine neiging tot achteruit lopen. Zo daalden koninklijken bij een hoofdkoers van 386 tot 384 en Unilever bij een hoofdkoers van 270 tot 268. Airo-Fair uitgesteld. De „Aero-Fair" 1947 is als gevolg van een tegen haar ge voerde campagne voorlopig uitgesteld tot Augustus a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 23