5 De Coloradokever bestrijding Onze eisen aan Soekarno Pacht op Walcheren Bromley op bezoek UIT DE PROVINCIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN nippers Walcheren Zuid-Beveland Schouwen en Duiveland Vlammenspuiters aangekomen. In verband met het aan spoelen van duizenden Co loradokevers op de Zeeuw se stranden en het ge vaar, dat daarmee ge schapen Is voor de komen de aardappeloogst, zal ook in Zeeland een scherpe actie tegen deze kevers in gezet worden. Te Goes is een spuitbrigade gearriveerd, die de beschik king heeft over een jeep en een aantal spuiten, waarmee overal in Zeeland opgetreden zal worden, zoodra er Colo- rado-besmetting optreedt. De brigade ving gisteren met oefeningen aan. De brigaöe beschikt ook over een drie tal draagbare vlammenwer pers, waarmee zonodig de stranden afgespoten zullen worden. Intussen heeft de school jeugd van Zoutelande onder leiding van het schoolhoofd, de heer Jansen, 'gedurende de Pinksterdagen een enorm ALBERT HELIX Op 2e Pinksterdag werd' het 60-jarig bestaan van Albert Heijn herdacht in een feeste lijke bijeenkomst te Amster dam in Hotel Krasnapolsky, waar aanwezig waren de 250 filiaalhouders van dit bedrijf met hun echtgenoten. Ter gelegenheid van dit ju bileum is aan de heer G. Herjn, als oudste der beide directeu ren, de onderscheiding van of ficier in de orde van Oranje Nassau verleend. Tevens werd een der oudste filiaalhouders, de heer G. J. Dujardin te Heemstede, begif tigd met de eere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De directie vindt In dit ju bileum aanleiding om het per soneel met een gratificatie te begiftigen en tevens schonk zij aan de Stichting 1940-1945 het bedrag van 20.000. Namens het personeel werd aan de beide directeuren o.a. aangeboden hun door de schil der Jan Sluyters vervaardigd portret. Een hooggeplaatst Brits functionaris heeft te Frank fort verklaard, dat 100.000 verplaatste personen van 16 tot 50 jaar eventueel in aan merking zouden kunnen komen voor een betrekking in Groot- Brittannië. (Ingezonden mededeling) SCHOUDERTASSEN. Wy ontvingen een partij schoudertassen, welke ook als visitetas gedragen kunnen worden. Prima kwaliteit tuig- leder met opgestikte voortas jes, keurig afgewerkt, prac- tisch niet te verslijten en de prijs? Bijna niet te geloven Slechts 18.90 gld. Maar ja, dergelijke lage prij zen vindt U alleen bij JO FIBBE, de zaak waar U zo goed en plezierig koopt. JO FIBBE Vlissingen Middelburg. aantal Coloradokevers ver zameld, dat uit zee aanspoelde en blijkbaar uit Zuidelijke landen was komen aanwaaien. Vele van de kevers leefden nog. Met behulp van de pro vinciaal voedselcommissaris, de heer Dorst te Goes, kon direct een premiestelsel inge voerd worden, waarbij de kinderen een cent ontvangen voor elke vjjf kevers, die zij inleverden. Op tweede Pink sterdag zijn meer dan 32.000 kevers ingeleverd. Complot tegen Prinses Elisabeth. Volgens de correspondent van de „Milano Sera" te Genua zou een leider van de „Irgoen Zwai Leoemi" ver klaard hebben, dat er een complot tegen Prinses Elisa beth van Engeland was ge smeed. De man zou gezegd hebben: „Een machtige orga nisatie zal een aanval doen op het centrum van Londen, op Buckingham Palace zelf, en pogen Prinses Elisabeth om het leven te brengen". KONINGIN VERLEENT GRATIE. H. M. de Koningin heeft gra tie verleend aan P. America, die bij sententie van het bij zonder gerechtshof te Amster dam tot de doodstraf werd veroordeeld. De doodstraf is veranderd in een gevangenis straf van 15 jaar. Franse landbouwers in Zeeland. De Franse landbouwers, die op bezoek zijn in Zeeland maakten Dinsdag een uitstapje naar Yerseke, waar zij door het gemeentebestuur onder leiding van de burgemeester werden ontvangen. Zij werden rondgeleid langs de oesterputten en andere in richtingen. Ook bezochten zij de kreeftenparken. Vooral de tocht met vissersschepen op de O'osterschelde was door het fraaie weder een groot succes. Des middags hebben de landbouwers een bezoek ge bracht aan het landbouwbe drijf van D. A. Timmerman te Kattendijke en aan de N.V. Wilhelminapolder. Hedenmorgen vroeg vertrok ken de landbouwers voor een uitstapje naar Amsterdam, waar zij behalve een bezichti ging van de hoofdstad ook een bezoek aan twee grote vee houderijen en aan de Aals- meerse bloemencultuur op him program hebben staan. Ronde van IJzendijke. De ronde van IJzendijke is op Derde Pinksterdag succes vol verreden. Burgemeester Von Bönninghausen loste het startschot. Vele wielrenners namen aan deze ronde, die over 100 km ging, op enthou siaste wijze deel, waardoor het tempo hoog opliep en de eindspurt heel spannend was. Winnaar werd De Vries uit Vlaardingen in 2 uur, 52 min. Tweede met een wiellengte achterstand Voortlng uit Haarlem en derde met 6 min. achterstand Lis uit Zaandam. Een definitieve nota werd aangeboden. Minister-president dr. L. J. M. Beel en minister J. A. Jonkman zyn Dinsdagmiddag om half vyf op Schiphol gearriveerd. De minister-president legde aan de journalisten een verklaring af, waaraan het volgende is ontleend: Wü betreuren het, dat wij ten aanzien van de houding van de republiek met betrek king tot de uitvoering van Linggadjati een onbevredigen de stand van zakén hebben aangetroffen. Ter gelegenheid van ons bezoek aan Makassar en in antwoord op de critiek door president Soekawati uitge bracht op woorden en daden der republiek, heb ik my dan ook genoopt gevoeld ernstige twijfel uit te spreken over de bereidheid tot samenwer ken van de republiek met de andere gedeelten van In donesië en Nederland. Aan deze twyfel moet spoe dig een einde komen. Te dien aanzien Is dezer dagen door de commissie-ge neraal aan de republikeinse delegatie een nota overhan- handigd, welke niet alleen economisch en financieel maar ook staatkundig van karakter is. Hierin is verder vorm gegeven aan de federa tieve' opzet in het accoord van Linggadjati belichaamd. In deze nota wordt de nako ming van de hierin in over eenstemming met accoord van Linggadjati gestelde voor waarden over de gehele linie voorgesteld en verlengd. Over de inhoud van deze nota zul len zo spoedig mogelyk me- Lezers schrijven De pachtverhouding sterk gewijzigd. Door de herverkaveling. Mr. J. F. van Deinse te Middelburg schrijft ons. By het lezen van het wets ontwerp „Herverkaveling Wal cheren" zal 't wellicht aan de leek op rechtskundig gebied niet zo duidelijk opvallen, maar aan de jurist ongetwij feld wel, dat hierin zwaar ge zondigd wordt tegen de aard en het karakter van de pachtverhouding. Waar in art. 14 van het ontwerp toch- aan de Her verkavelingscommissie, en dus aan een orgaan der overheid, het recht wordt toegekend een „recht van pacht" te ves tigen, wordt voorbijgezien, dat de pachtverhouding gebaseerd is op overeenkomst en dus op wilsovereenstemming tussen twee partijen: pachter en verpachter. Dc jongste regelingen der „pacht", neergelegd in de Pachtwet en het Pachtbeslult, hebben dit karakter van over eenkomst niet doen verloren gaan; ook al zijn ingrijpende beperkingen opgelegd aan de vryheid van contracteren ten aanzien van zeer belangrijke voorwaarden als pachthuur en pachtprijs, zulks neemt niet weg, dat de pachtverhouding nog steeds wordt beschouwd als geboren uit overeenkomst. Zelfs wanneer de Grondka mer de pachtverhouding schriftelijk vastlegt, doet zij dit „zoveel mogelijk in over eenstemming met partgen" en wordt ook de hieruit ont staande pachtverhouding uit drukkelijk als „pachtovereen komst" betiteld. Niet aldus het wetsontwerp Herverkave ling Walcheren! Hierin wordt een „recht van pacht" ge vestigd. Van overeenkomst, van wilsovereenstemming tussen de betrokken belanghebbenden, dus geen sprake! Van overheidswege wordt vastgesteld, dat een bepaald stuk land, in eigendom toebe horend aan A wordt in ge bruik gegeven aan B en dit wordt dan „pacht" genoemd! Op welke voorwaarden dit geschieden zal, daarvan spreekt het ontwerp niet Zo mogelijk wordt overleg ge pleegd met de betrokken par tijen. Wie maakt uit of die mogelijkheid al of niet aan wezig is Aan de grondeigenaar wordt een pachter opgedron gen, die hem wellicht geheel onbekend is en met wie hij wellicht in het geheel niet zou hebben willen contracteren. En de ontwerper der wet gelieft dit dan nog pacht te noemen! Wanneer wij dit vooruit zicht vergelijken met hetgeen ons te wachten staat, indien het wetsontwerp op de Woon ruimteverdeling straks wet wordt en waardoor wij ge dwongen zullen worden onze woonruimten of het medege bruik daarvan af te staan aan niet door ons gewenste personen, dan treft het dat daarbij althans deze gedwon gen verhouding nog niet als „huur" wordt betiteld en derhalve „huur en verhuur" als overeenkomst onaangetast wordt gelaten. De geleide economie grgpt wel zeer diep in in hetgeen wij als recht kennen! dcdelingen worden gedaan. Wie in de huidige omstan digheden de geschikste per sonen zijn om in de hoogste functies aan de oplossing van deze vraagstukken mede te werken heeft destijds naar voor de aanvang van deze reis reeds bekend werd ge maakt een punt van be spreking uitgemaakt. Hiero ver hebben wij in dit stadium zonder voorafgaand overleg met onze ambtgenoten niets mede te delen. FEDERALE REGERING? Uit betrouwbare bron ver neemt Reuter, dat Nederland se autoriteiten aan vertegen woordigers van de repoebliek Indonesië een voorstel hebben overhandigd, dat kan leiden tot de instelling van een voor lopige federale regering voor geheel Indonesië. Men verwacht, dat de be slissing inzake aanvaarden of verwerpen van het voorstel aanstaande Zondag valt, wan neer het Indonesische kabinet vergadert. Sommigen nemen aan, dat de betrokken voorlopige re gering bevoegdheid zou krij gen om handelend op te tre den in kwesties met het bui tenland van financiële en eco nomische aard. Voorts neemt men aan, dat de voorlopige regering verte genwoordigers zou bevatten van de staten Oost-Indonesië en Borneo en van de Indone sische republiek. Prov. Staten. De Prov. Staten van Zee land zullen bijeenkomen op 1 Juli a.s. in het Schuttershof te Middelburg. De teelt yan brouwgerst op Schouwen-Duiyeland. De Na.Co.Brouw heeft op 12 Mei te Rotterdam een tentoon stelling gehouden. 83 van de ingezonden 1000 monsters brouwgerst uit de telers- en verzamelpartijen waren op de ze tentoonstelling geëxpor teerd. Niet minder dan 27 monsters hiervan kwamen uit Schouwen-Duiveland. De heer G. A. Kloet te Zie- rikzee kreeg een eerste hoofd prijs in de telerspartijen en de heer G. Braam te Nieuwerkerk een derde hoofdprijs. De firma Gebr. Landegent te Haamstede verwierf een derde hoofdprijs voor de verzamelpartijen met een inzending van 640.000 kg. Het maximum aantal te be halen punten bedroeg 62. Het hoogst aantal punten, dat voor Schouwen-Duiveland behaald werd was vooi- de telerspartij en 55y2 punt en 53 punten voor de verzamelpartijen. Vooral het vochtgehalte was vaak te hoog. Tribunaal Zierikzee. UITSPRAKEN W. Keur te Stavenisse, 4 j. internering tot 12 October '49, verlies nationaliteit, met be vel tot inbewaring houding. J. Bongertman te Zierikzee, 2 j. en 3 mnd. internering tot 19 Sept. 1947, met bevel tot inbewaring houding, ver beurd verklaring van het ver mogen tot 500 en ontzet ting rechten. J. A. Koster te Oostvoorne, de bepalingen en voorwaarden genoemd in de op 10 Jan. aan beschuldigde uitgereikte be slissing, inhoudende zrjn voorwaardelijke invrijheidstel ling, blijven gehandhaafd. C. Schiettekate te Brouwers haven: Het onderzoek zal bui ten de zitting hervat worden. C. P. de Rijke te Tholen, 3 mnd internering met af trek en bevel tot in bewaring stelling, verbeurd verklaring van vermogen tot 9000, ontzetting rechten en het ver bod ooit nog een bestuurs functie te bellieden bij pol ders en/of waterschappen in Nederland. De collecte voor het jon gensopvoedingsgesticht „Vol- lcenheide" heeft te Nieuwer kerk 84,46 opgebracht. Terneuzen DE JACHTHAVEN. In aansluiting op ons ver slag van de opening der jacht haven Terneuzen, kunnen wij nog melden, dat op Eerste Pinksterdag in hotel Rotter dam door de Royal Sailing Club van Gent een feestelijke bijeenkomst werd gehouden. De burgemeester van Terneuzen wees in een rede op de bete kenis van de nieuwe jachtha ven en hij noemde in het bij zonder de heer J. F. de Klerk van de Terneuzense scheeps bouwmaatschappij, die het ini tiatief nam voor de aanleg van de haven. Aan de Gentse zeilers bracht hij dank voor de hartelijke sa menwerking, want alleen door deze samenwerking is het mo- Slgarenovervloed. Op een bijeenkomst van Twentse kleinfabrikanten in sigaren, die tydens de Pink sterdagen in Almelo Is ge houden, Is de sigarenpositle van het ogenblik besproken. Daarbij werd betoogd, dat er in ons land op het ogenblik millioenen sigaren gereed lig gen, waarvoor geen afname te vinden is. Alleen in Alme lo al ligt er een millioen by de kleinindustrie, die weinig tevreden kan zjin over de huidige toestand. Zowel gro te als kleine sigarenfabrikan ten zien de toekomst met be zorgdheid tegemoet. Vele kleinfabrikanten zien zich genoodzaakt hun sigarenma kers te ontslaan. De strijd in Ned.-Indië. Het militair weekoverzicht uit Ned; Indië vermeldt schiet partijen bij Padang, Tjiandjoer, Soerabaja en op Zuid- en Oost Borneo. Infiltratie had plaats op Soembawa en vernielingen bij Semarang. De woordvoerder van de regeringsvoorlichtings dienst verklaarde dat by Mod- jokerto de situatie weer totaal mis is. Er wordt geschoten met mortieren en geweren, er heb ben weer inundaties plaats en er zyn weer benden gesigna leerd. Het is een vrg triest beeld, dat karakteristiek is voor alle gebieden waar Nederlanders en republikeinen met elkaar in verbinding staan. Op Madoera blijft de hon gersnood ernstig en de repu bliek doet niets om voedsel naar dit gebied te zenden. CENTRALE LANDBOUW ONDERLINGE. De Centrale Landbouw On derlinge telde op het einde van het boekjaar 1945, 38.797 leden, van wie in Friesland 5777, Groningen 3212, Drente 7405, Overijssel 3775, Gelder land 5131, Utrecht 1183, Noord-Holland 3952, Zuid- Holland 3610, Zeeland 3404, Noord-Brabant 1119, Zuivel bedrijf 221 en direct-aangeslo- tenen 8. Het totaalloon dezer leden bedroeg ruim 137 mil lioen gld., waarvan 128 mill, voor de verplichte en 9 mill, voor de vrijwillige ongeval lenverzekering. Bij de leden vonden. 18.116 ongevallen plaats of 13.2 per 100.000 loon. Dat percentage was in 1940/'41 23.9. In 31 gevallen had het ongeval de dood van de getroffene ten gevolge. Aan 18 weduwen en 24 we zen werden renten toegekend. Bovendien toedroeg in 1945 bij de leden het aantal onge vallen door oorlogsgeweld 188, waarvan 30 met dode lijke afloop. VACANTIEFONDS BOUWBEDRIJF. Het College van Rrjksbe- middelaars heeft voor het ge hele bouwbedrijf (burgerlijke, ultiliteits-, water-, spoor- en wegenbouw en heiers- en straatmakersbedrijf) een bin dende regeling vastgesteld ten aanzien van de vergoe ding van vacantie- en feest dagen. De arbeid zal gedu rende een aaneengesloten ka- lenderweek in Augustus door vacantie worden onderbroken. Alle bouwvak-werkgevers zijn verplicht over iedere betaal dag een bon te verstrekken ter waarde van 60 cent bij een uurloon van 21 t/m 30 cent, van 80 cent bij een uurloon van 31 t/m 40 cent enz. tot 2.05 bij een uur loon van 86 cent en hoger. gelijk de haven op juiste wijze te exploiteren. De voorzitter van de Gentse Zeilclub sprak waarderende woorden tot het gemeentebe stuur van Terneuzen en de in gezetenen, die het mogelijk maakten, dat de club thans een zo fraaie jachthaven ter beschikking heeft gekregen. Verscheidene sprekers voer den nog het woord. Er was een gezellig diner, dat alleraange naamst verliep. Axel WERELDSTAD PROGRAMMA. Maandag trad de bekende Mr. Carter te Axel voor de V.V.V. op met een zgn. we reldstadprogramma. Het gezelschap gaf 's mid dags een kindervoorstelling in de open lucht met clowns, goochelen, poppenspelenz. Deze voorstelling was slechts matig bezocht, 's Avonds had men een programma voor de groteren, met allerlei acroba tische toeren, rywielkunst enz. Ditmaal was de belang stelling groot en het publiek heeft volop van dit gezelschap genoten. SPEELTUIN GEOPEND. Op 2e Pinksterdag is te Axel een speeltuin geopend op een weide langs de Kleine Kreek en het concoursterrein. Ofschoon nog niet geheel vol ledig, heeft de jeugd daar reeds volop genoten van de verschillende attracties, zoals glijbaan, schommels, draai molentje, sportgelegenheden enz. Het bezoek op deze eer ste dag was zeer druk. Zeeuwse' De heren E. v. Velzen piston)M. Sonke, (bugel), C. Kok, (bugel), A. Kok, (tuba) en H. Kok, (es-bas), allen te Krabbendijke, zijn geslaagd voor het muziek-diploma A voor blazers. Naar men ons mededeelt, zal niet de lyceum-afdeling van de H.B.S. te Middelburg met één leerling beginnen, doch die te Oostburg. Kerknieuws CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen te Nijmegen: J. C. van Ravenswaay te Zaam- Parlementair conflict te Makassar. Dinsdag heeft het Oost-In donesische parlement een mo tie van afkeuring tegen het beleid van de voorzitter, mr. Tadjoeddin Noor, aangenomen. Kort daarop is als voorzitter Moh Kaharoedin, sultan van Soembawa, gekozen. Tevoren had Tadjoeddin Noor de vergadering verlaten, waar na de plaatsvervangend voor zitter, mr. S. Binol, de verga dering sloot. Vele leden bleven in de zaal, uit protest tegen dit huns inziens dictatoriale optreden. De vergadering werd heropend onder presidium van Sonda daeng Matajang, waar bij bleek dat het quorum n.l. 37 van de 70 leden, aanwezig was. Na verkiezing van de nieuwe voorzitter werd de ver gadering geschorst en ver klaarde de regering bij monde van de minister-president de beslissing van het parlement te aanvaarden, constaterend, dat de nieuwe voorzitter in middels door de president was beëdigd. Compromis met de Soendanezen? Volgens berichten uit Bata via zou Dr. van Mook een Nederlands optreden overwe gen tegen de Soendanese revo- lutionnaire beweging in Buiten zorg. Dr. van Mook zou de Soendanese premier dr. Koesto- mo gewaarschuwd hebben, dat verder geweld krachtige te genmaatregelen zal uitlokken. Verder zou de luitenant-gou verneur-generaal het plan heb ben te bemiddelen tussen de Soendanezen en de republiek, waarbij een eventueel compro mis zou worden voorgelegd aan Sjahrir. Kleine eieren op de bon. Enige tijd zijn de kleinere eieren niet in distributie ge bracht, zodat het publiek op zgn bonnen bijna uitsluitend eieren van de gewichtsklasse 1 en 2 ontving. Thans worden de winkeliers ook weer bevoor raad met eieren van de lagere klassen, zoodat men op de bon, welke Donderdag a.s. bekend gemaakt wordt, ook met deze eieren genoegen moet nemen, aldus meldt de afdeling voor lichting van het ministerie van landbouw, visserij en voedsel voorziening. Bewakers van Dachau Dinsdag is men in de gevan genis te Landsberg begonnen met de tenuitvoerlegging van de doodvonnissen tegen 49 be ambten en bewakers van het concentratiekamp Mauthausen te Dachau. Er werden 22 executies uit gevoerd. Woensdag volgt de rest. De Gasperl, leider der Christen-democraten in Italië, heeft de opdracht een nieuw kabinet te vormen, aanvaard. Vlissingen Kranige jongens. De generaal majoor der ma riniers mr. R. de Bruyne heeft aan 16 jongelui van deze divi sie te Soerabaja het diploma H.B.S. 5 uitgereikt. De jonge lui hebben cursussen gevolgd aan de avond H.B.S. voor mili tairen. Onder de geslaagden bevindt zich een marinier uit Zeeland, namelijk M. L. Pauli van Vlis singen. HOTEL NOORDZEEBOULEVARD Kort geleden is het hotel Noordzee Boulev. te Vlissingen heropend. Het hotel is tijdelijk weer in orde gebracht, maar het ligt in de bedoeling het de finitief te herstellen en belang rijk uit te breiden. De uitbrei ding en nieuwbouw is aanbe steed en 't wérk is gegund voor 306.800 aan de firma van den Berg en van der Klis te Vlis singen, die de laagste inschrij- vers waren. Middelburg OOMMANDANT VAN LEGER DES HEILS IN MIDDELBURG. Zaterdag 31 Mei vindt in het gebouw van het Leger des Heils te Middelburg om 8 uur een bijzondere bijeenkomst plaats, tijdens welke de com mandant, Ch. Durman, met zijn staf aanwezig zal zijn. Te voren zal een korte mars door de stad worden gemaakt. Wemeldinge CHR. SCHIPPERSSCHOOL. Tot tydelijk onderwijzer aan de Chr. Schippersschool te Wemeldinge is benoemd de heer J. J. Bastmeijer te Goes. Haamstede Vergadering Boerenleenbank. De coöp. Boerenleenbank te Haamstede hield Vrijdag- avond in „Het wapen van Burgh" een ledenvergadering onder leidiiig van de direc teur, de heer P. L. Vis. In zijn openingswoord noemde de voorzitter enkele cijfers waar uit bleek dat de Centrale Bank te Utrecht en de 730 plaatselijke banken enorm veel werk hebben moeten ver zetten, terwijl nog steeds onder hoge druk wordt ge werkt. Als secretaris voor de ver gadering werd de heer H. v. Toledo aangewezen. Na voorlezing van de notulen deelde de voorzitter de te genwoordige samenstelling van Bestuur en Raad v. Toe zicht mede. Hierna verkreeg de kassier het woord. De to tale omzet in 1945 bedroeg 6.283.798,32, waarbij aan spaargelden werden ontvan gen 1.263.345,93, terug betaald 463.865,22. Voor 1946 waren deze cijfers, totale omzet 6.491.216,49, ontvan gen spaargelden 667.269,65, uitbetaald 1.122.535,02. Na enkele toelichtingen werden de rekeningen daarna vastge steld. De voorzitter bracht dank aan de kassier voor zgn werk gedurende deze 2 jaren, terwijl hij tevens dank bracht aan mej. Follier, die mede aandeel heeft in het bereikte resultaat. Hierna bracht de kassier een zeer uitvoerig en nauwkeurig verslag uit over de jaren 1945 en 1946. De heer A. L. v. Zuijen danktè hierna bestuur, raad van toezicht en kassier namens de leden voor het vele werk dat zij voor de Bank verricht hebben en stelde voor het presentiegeld voor de leden te verhogen tot 4, de ver goeding van de directeur tot 150, voor de secretaris van het bestuur tot 50 en de secretaris van de comm. van toezicht tot 25, alles met terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1945, welk voorstel de vergadering goedkeurde. Hier na dankte de wnd. voorzitter van de raad van toezicht, de heer M. A. Beijl, de voorzit ter van deze raad, die als zo danig bedankt had, voor het vele werk, dat hij gedurende 36 jaar, waarvan 11 jaar als kassier, voor de Bank had verricht. De heer W. G. Boot, de scheidende voorzitter van de Raad van Toezicht, dank te hierna voor de tot hem gerichte woorden. De voorzit ter van het bestuur sloot zich aan bij de woorden van de heer Beijl en stelde namens het bestuur voor de heer W. G.' Boot het ere-lidmaatschap van de bank aan te bieden, hetgeén de vergadering met applaus onderstreepte. Als be stuursleden werden herkozen de heren P. L. Vis en M. Blom. De heer M. A. Beije werd herkozen en de heer N. J. Bijkerk gekozen als lid van de Raad van Toezicht. Ten slotte werden W. Gilijamse en M. A. Beije gekozen als plaatsvervangende bestuurs leden. Nadat de voorzitter aan de leden verzocht had hun eventuele aanvragen om voorschotten steeds tijdig in te dienen, sloot hij de verga-1 dering. Nieuwerkerk „EENDRACHT BINDT". De vereniging van landbou wers „Eendracht Bindt" te Nieuwerkerk heeft vorige week een vergadering gehouden. De rekening over 1945 bleek te sluiten met een batig saldo van 1556,78. Het saldo over 1946 bedraagt 1794,82. De heer J. F. van Westen werd benoemd tot lid van de financiële commissie. In plaats van de heer H. v .d. Zande, die zich niet herkiesbaar stelde werd als bestuurslid zgn zoon, de heer J. v. d. Zande, geko zen. De voorzitter deelde mee, dat op 28 Mei een rundveekeu ring zal worden gehouden. By wgze van proef zullen dit jaar de plakzegels uit de kas wor den betaald, terwijl ook geen contributie geheven zal wor den. De secretaris der Zeeuwse landbouwmaatschappg, de he'er Ir. Schlingeman, zette in een vlotte causerie de verhouding van de Z.L.M. tot de stichting van de landbouw uiteen. Na afloop dankte de voorzit ter de heer Schlingeman voor zgn interessante uiteenzetting. 't Beheer over de Duit- Oostzeehavens Wismar, Rostock en Stralsund is door 't Russisch militair bestuur aan de Duitse autoriteiten overgedragen. Engelsen zagen de ring- rijderij te Vlissingen. Dinsdagmiddag wapperden van het stadhuis te Vlissingen de vlaggen van Engeland en Nederland. Voor het stadhuis stond een groep enthousiaste Vlissingers, die daar waren gekomen om de Engelse sport club Bromley te begroeten. Burgemeester Kolff en alle wethouders waren aanwezig. De burgemeester sprak de hoop uit, dat dit nieuwe con tact de oude banden nog zou versterken. Hij eindigde met het ver trouwen uit te spreken, dat de sportieve ontmoetingen in dezelfde vriendschappelijke sfeer zouden verlopen. Deze wens werd onder streept door Mr. King, de lei der van Bromley, die in een geestige toespraak dank bracht voor de hartelijke ont vangst. RINGRIJDERIJ. Het bezoek zette voor de Engelsen direct goed in, want na de thee togen ze in op tocht naar het Bellamypark, waar op derde Pinksterdag de ring gestoken werd, om er ge tuige te zijn van de strijd om de wisselbeker, die de ge meente Vlissingen vorig jaar ter stimulering van de ring- rijderij beschikbaar stelde. En ze hebben genoten van deze typisch Zeeuwse sport en har telijk geapplaudiseerd voor elke rijder die 't kleine rin getje aan zijn lans wist te prikken. Voor de tweede maal wist de heer J. Reynierse uit Kou- dekerke, de beker te winnen, maar toen waren de Engelsen al vertrokken naar hotel „Royal", waar hun gastheren en gastvrouwen hen wacht ten. Burgemeester Kolff reikte de winnaar opnieuw de beker uit en deelde mee, dat bij de vereniging voor de ringrijderij in Vlissingen plannen bestaan om ook dit jaar nog een ring rijderij te organiseren voor sjezen. De prijzen werden als volgt behaald: 1. J. Reynierse; 2. J. Koole; 3. P. v. d. Voorde; 4. W. Kooit; 5. K. P. de Witte; 6. C. Koole; 7. C. Schout; 8. L. de Loof; 9. J. v. d. Meule; 10. M. Stroo; 11. C. Kodde; 12. J. v. Ham; 13. A. Polderman; 14. P. Weeland; 15. F. Maas; 16. P. Corbeyn; 17. C. Ver- meule. De pollepel werd gewonnen door P. v. d. Voorde uit Kou- dekerke. Hoèwel ze dit typisch Zeeuwse feest slechts even omdat het eten hen wachtte hebben bijgewoond, waren de Bromleyanen er ethousi- ast over. Ze vroegen zelfs of dit iedere week gebeurde, dan hadden ze misschien Zondag nogmaals de gelegenheid ge had Tribunaal Goes. De 2e kamer van het Tri bunaal te Goes heeft uitspraak gedaan in de volgende za ken: H. M. Meeuwse, 26- j., chauffeur te Hoek, A. Keuke- laar, 47 j., vrachtrijder te Breskens, Magdalena de Win ter, 23 j., dienstbode te Sluis, allen veroordeeld tot de tgd in voor-internering doorge bracht en ontz. rechten. J. W. v. d. Heuvel, vervoer der te Breskens, voor-inter nering, verbeurdverkl. 5000 en ontz. rechten. D. J. A. Guequierre, 28 j., voor-internering en verbeurd verkl. 2500 en ontz. r. H. Ivens, 51 j., hoofdonder wijzer op wachtgeld te Hon- tenisse: 1 jaar intern, tot 28 Mei 1948, verbeurdverklaring 5000 en ontz. rechten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 14