Zware wedstrijd in Parijs 5 maanden Koogspanning Eerste promotie-wedstrijden l€«sppie en hel NeveUciIanJ Officiële Publicaties ZULLEN ONZE JONGENS HET WEER WETEN KLAAR TE SPELEN Fransen spelen fors. Op Tweede Pinksterdag krijgen wij het volgende ge recht van de Internationale echotel opgedist in Ville Lu- mière. En weer vraagt voet- balmihnend Nederland zich af of de schotel niet te zwaar zal zijn. Neen. er ig nog weinig vertrouwen in de Oranje-jon gens en zelfs het feit, dat zij de Rode Duivels tweemaal klopten, kan daarin geep ver andering brengen. Het is een feit, dat er aan techniek nog een flinke achter stand is in te halen en vooral de laatste paar weken moet het ong duidelijk zijn geworden, dat de eens zo voorname Ne derlandse leeuw in de Euro pese voetbalaffaire een beetje aan de magere kant is. In het uithalen van heksen toeren, zoals de wedstrijden te gen België toch zijn geweest, BOKSEN BOKSWEDSTRIJDEN TE BERGEN OP ZOOM. Donderdagavond vonden in de concertzaal „De Koren beurs" te Bergen op Zoom bokswedstrijden plaats, waar aan werd deelgenomen door de boksclubs „D.O.S." uit Vlissingen en „Yerseke". Dè match van de avond ging tussen M. Kerkhoven, Vlissin gen, en K. Borgel, den Haag, welke laatste A-klasse is. De le ronde was voor Borgel, die zijn grotere lengte en gewicht uitbuitte. De 2e ronde ging gelijk op met wisselende kan sen, waarin Kerkhoven een mooie hoek wist te plaatsen. Ook in de 3e rondé kon Bor gel enig overwicht nemen, zodat hij winnaar werd. Kerk hoven wist beslag te leggen op de stijlpnis van de avond A. Rijnders, Vlissingen. kwam uit tegen de halfzwaar- gewicht A. Franken, Bergen op Zoom. Hoewel Rijnders iedere ronde in zijn voordeel wist te beëindigen en tech nisch veel beter bokste, was de uitslag onbeslist. De overige uitslagen waren: Bantamgewicht: Jac. Claes, B.o.Z., wint op punten van J. Gunter, Vlissingen. Vedergewicht: L. v. Loon, B.o.Z., w.o.p.v. B. Walker, Vlissingen; A. Snoek, B.o.Z., w.o.p.v. A. Steketee, Yerseke. Vlieggewicht: L. Bakker, B. o.Z., tegen W. Lindenberg, Yerseke, onbeslist; W. Aarden, B.o.Z., tegen A. Geers, B.o.Z., onbeslist. Weltergewicht: Verheyen, B. o.Z., tegen H. Dik, Vlissingen, onbeslist; J. van Boven, Vlis singen, w.o.p.v. W. Bakker, B. o.Z.; W. Duyvelaar, B.O.Z., w. o.p.v. S. Geers, B.o.Z. Middengewicht: v. Vlimme- ren, Vlissingen, w.o.p.v. O. Eefting, B.o.Z.; M. de Koning, B.o.Z., w.o.p.v. G. Boone, Yer seke. Halfzwaargewicht: H. de Beer, Tilburg, w.o.p.v. H. Homs, B.o.Z. DUIVENSPORT De vereniging van postdui- venhoudera „de Posthoorn" te Vlissingen heeft Zondag een wedvlucht uit Quivrain gehou- houden. De uitslagen luiden: 1 en 2 B. de Ridder, 3 C. Mom maas, 4 A. Petera, 5 J. Aert- sens, 6 L. v. Sorge, 7 W. F. de Ruyter, 8 W. v., Uxem, 9 A. v. Keulen, 10 J. v. Gemert. lOOT frEERD ADEMA 46 „Bernardus!" riep juffrouw van Riethoven ontzet. „Wat zei ik?" vroeg de chef verschrikt, „ik zei, des avonds om zes uur is het werk afge lopen. 's Zondags ben je na tuurlijk vanzelf vry en na een half jaar kun je vier dagen vacantie krijgen". „En wat moet ik hier doen?" vroeg Hans nieuwsgie rig. „Dat zul je morgen wel on dervinden!" bulderde de chef, terwijl hij op de keukenklok keek. „Onthou nou maar, dat ik je precies twaalf uur in dienst heb genomen en om je te bewijzen, dat je een pronk juweel van een chef hebt ge kregen, geef ik je dadelijk vrij af tot morgenochtend half ze ven. In die tijd kun je afscheid nemen van je vrouw en je kin deren en ze er op voorbereiden dat je misschien nooit terug komt, want, zowaar als ik Samson heet, als je je plicht niet doet, dan ga je d'r an. Zie je dat grote, glimmende ge vaarte? Dit is een ketel en daar ga je levend in en dan sta je op het menu als viance assortie met saus van mayo naise". Hij gluurde eens naar het gezicht van juffrouw Van Riethoven, dat hem vriendelijk tegenlachte. schijnt het elftal meesterlijke capaciteiten te bezitten. Dit zelfde in techniek superieure Rode Duivelen-team vloerde de Schotten ln Brussel (21). De Zwitsers versloegen Enge land en wij werden in Hud- dersfieldach, wat doet het ertoe, als de beste Europese elf in Hampden Park roemloos ten onder gaan. En toch is het belangrijk dit allemaal te weten als we zien, dat de Fransen tegen deze En gelsen slechts een 30 neder laag leden. In die wedstrijd heeft het Franse elftal een spelletje gespeeld, dat verre van mals was en wel zo erg, dat de Engelse profs in de rust ernstige bezwaren maakten te gen 'n voortzetting van de wed strijd en hun leiders alle over redingskracht nodig hadden om hen de tweede helft te doen Ingaan. Hoe zal dat te gen de Hollanders gaan? Voor 'n Rijvers valt dat niet mee en ook Wilkes houdt niet van zulk fors spel. Daartegenover kan van Bun b.v. op het gebied van hard spel wel een nummertje weggeven en ook Möring heeft in Deurne laten blijken, dat hij voor geen klein geruchtje ver vaard is. Overigens komen de Fransen met een sterk ver jongd team ln het veld, waarin zelfs Ben Barek is vervangen. Darui, de doelman van het Europese Continentale elftal, zal het doel verdedigen, doch ■hij zal de grapjes, wélke hij in Engeland demonstreerde, niet meer moeten uithalen, zelfs niet tegen Nederland. Ons elftal is nog niet samen gesteld en het is de vraag of Möring, die geblesseerd ge raakt is. zal meedoen. In Schijvenaar echter hebben wij een kundig vervanger. Als ons elftal het interna tionale programma van dit seizoen met een dragelijk re sultaat zou weten te besluiten, zouden wij met enige tevreden heid op de uiteindelijke re sultaten van een technisch minder sterk elftal kunnen te rugzien. Onze Oranje-elf moe ten nog veel leren, zij zijn ln technisch opzicht een slag ach ter, maar zij hebben één groot voordeel op de tegenstanders en wel, dat zij onder de moei lijkste omstandigheden nog weten te winnen. Dat weten de Fransen ook en als zij hier door bij voorbaat onder de in druk kunnen komen van „Le Vaisseau Fantome", oftewel „de Vliegende Hollander", dan hebben de Nederlanders weer een reden om met gematigd optimisme de strijd aan te bin den. VOETBALOVERZICHT Spanning in de 3e klasse. 2eKLASSE A. MiddelburgDosko; Bres- kensDe Zeeuwen; Alliance Terneuzen. Reeds eerder hebben de Middelburgers het tegen de Bergenaren moeten afleggen en ook thans zijn hun kansen op winst niet groot. De Zeeu wen hebben ongetwijfeld te gen Breskens de beste papie ren, zodat een nederlaag voor Breskens niet ls uitgesloten. De uitslag van dc wedstrijd AllianceTerneuzen zal ze ker in het voordeel van Al liance uitvallen. 3e KLASSE E. RKFC—EMM; RCS—Yer seke; RoburBurgh; Zeelan- diaMOC; ZierikzeeOdio. In de 3e klasse E moeten in de wedstrijden spijkers m$t koppen worden geslagen. Mocht EMM winnen, wat waarschijnlijk is, dan is het gevaar om de rode lantaarn in handen gedrukt te krijgen, zo niet geheel, dan toch gro tendeels geweken. RCS speelt het tegen Yerseke wel klaar. In de wedstrijd RoburBurgh zal moeten blijken of Burgh haar hogere plaats op de ranglijst ten opzichte van Ro bur kan handhaven. Zeelan- dia krijgt een tegenstander thuis die alles op alles zal zetten om te winnen om een zeker schijnend kampioen schap niet in gevaar te bren gen. Ook Odio zal al zyn krachten inspannen om Zie rikzee te verslaan, doch MOC heeft in Zierikzee met een gelijk spel genoegen moeten nemen en dit lot zou Odio ook wel eens beschoren kun nen zijn. 3e KLASSE F. AxelHulst; Corn. Boys Hoofdplaat; OostburgSluis kil. De kansen van Axel op het kampioenschap in haar klasse zullen zeker in gevaar wor de ngebracht wanneer zij in deze wedstrijd tegen Hulst mochten verliezen. Corn. Boys zullen tegen Hoofdplaat op revanche uit zijn, doch of hun dit zal lukken is een tweede. De wedstrijd OostburgSluis kil kan zich kenmerken als een oefenpaitij, want voor beiden is zij van weinig be lang. RES. 2e KLASSE E. Breskens 2RCS 2; Dosko 2Steenbergen 2; De Zeeu wen 2Middelburg 2; Vlis singen 2Goes 2. Breskens 2 behoeft zich geen illusies te maken, dat tegen RCS 2 veel winst ge boekt zal kunnen worden. Dosko 2 kan met een flin ke overwinning een waardig slot aan dit seizoen maken. De reserves van Middelburg en van De Zeeuwen achten wij even zwaar en het ter reinvoordeel is de enige fac tor, welke hier winst zou kunnen brengen aan de thuis- spelende elf. Vlissingen 2 moet de verwachtingen tegen Goes 2 niet te hoog spannen, maar dat er met een volledig Vlis singen team helemaal geen winstkansen in zouden zitten, nemen wij niet aan. PROMOTIE 2e KLASSE. TSCRKTVV. TSC moet zich bedenken, dat de eerste klap heel veel waard is. De Tilburgenaren zullen echter ongetwijfeld hun huid zfo duur mogelijk verkopen en waken voor een nederlaag, welke 'n morele -optater zou zijn, wel ke wel eens beslissend kon worden voor het eind-resul taat. PROMOTIE 3e KLASSE. BiervlietRKC. Het spel gaat voor Biervliet herbegin nen en het Waalwijker RKC is eerste om aan de Biervliet positie te tornen. Wij kennen de capaciteiten van RKC niet en zullen geen voorspelling wagen. De party uit 3E volgt straks nog en deze lijkt ons wel wat te zwaar voor Bier vliet. Te Amersfoort is in de leeftgd van 84 jaar overleden schout bij nacht B. D. J. Albar- da. lOO.OOb Kopenhaagse ar beiders zijn in staking gegaan en hebben voor de parlements gebouwen gedemonstreerd te gen het ernstige aardappelen tekort en het onlangs inge stelde prijzenplafond. „Die Bernardus", zei ze hoofdschuddend. Chef-kok Samson straalde van voldoening toen zij haar loketje weer sloot. Had ie me daar effetjes een goeie beurt gemaakt. „Hoe heet je eigeniyk?" vroeg hij. Hans yan Linschoten noem de zijn naam. Hij ontving een vriendschap pelijke slag op zyn schouder en kreeg daarbij het gevoel, dat hij door de tegels van de vloer ging en stond even later op straat met de blijde zekerheid, dat hij geslaagd was. Hij was een paar sporten la ger begonnen dan hij gehoopt en verwacht had, maar hij stond op de ladder en zou zijn uiterste best doen, in de vijf maanden, welke hij hier zou moeten doorbrengen, zo snel mogeljjjk naar boven te klim men. Met een gevoel van voldoe ning liep hij huiswaarts, maar hoe meer hy de Korte Utrecht se Dwarsstraat naderde, des te scherper drong het tot hem door, dat baas Govers van het uitlenen van zijn pak tot dus ver niets dan misère had on dervonden en dat hem Hans van Linschoten thans de al lesbehalve prettige taak wachtte, de baas duideiyk te maken, dat hy hem de volgen de morgen al zou moeten ver laten. HOOFDSTUK IX. Het restaurant van „De Gouden Tros". Die avond, in zyn ijzeren le dikant op het vlierinkje, had hy urenlang wakker gelegen en rusteloos de moeilijkheden van zyn positie overpeinsd. De ontvangst bij baas Go- vers was vriendschappelijker, of, beter gezegd, minder vijan dig geweest dan hg gevreesd had en zelfs door de medede ling, dat hij de volgende dag ging vertrekken, was de kas telein niet bijzonder verrast gebleken. Hij was, wat Hans betrof, blijkbaar op alles voorbereid. Met een Ober, die met een ba ronesje verkeerde, of het zyn speelmakkertje was geweest, moest je op alle mogelijke ver rassingen voorbereid zijn en hy begreep volkomen, dat iemand, die op het punt staat, een edel man tot schoonvader te kry- gen, in een volkscafétje in een Amsterdamse dwarsstraat geen blijvende plaats heeft. Het had hem zelfs eenigs- zins verwonderd, dat Hans hem had voorgesteld, voorlopig 's avonds tegen vergoeding van avondmaaltijd en slaapge legenheid in functie te bly- ven. Hij begreep niet goed hoe dat mogelijk was, maar hij had het dankbaar aanvaard omdat goedkope hulp hem uitstekend te pas kwam en het sprookje van de betoverde prins, of be ter gezegd, de geheimzinnige geschiedenis van de knappe Oberkellner op zich zelf al een titel van een volksroman thans in een nog ryper sta dium was gekomen, wat het bezoek, voornamelijk van „da- mes"-klanten zeker zou ver groten. Dat probleem was dus opge lost, maar zyn toekomstige po sitie was nog allesbehalve van die aard, dat Hans van Lin schoten er met een gerust hart aan kon denken. (Wordt vervolgd} 54. Na een paar dagen ontdekte de stuurman, die op de bak bezig was, land. Dat moet IJsland zyn! mompelde hy. En die stad is dus Reykjavik. Ik ben benieuwd wat mij daar weer te wachten staat! Nu, hij zou het vlug genoeg merken, want de Kraak kwam voorspoedig langs de kade met zyn sleep en Kappie stapte direct de wal op, met Skor onder zyn arm. Nu aan het werk! bromde Kap pie. Predikbeurten le Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk. Arnemui- den: 10 en 2.30 Ds. Hooykaas; Domburg: 10 en 7 Ds. v. Willemswaard (Bev. lidm.j; Gapinge: 10 Ds. Valeton, 2 Ds. Otte; Grijpskerke: 10 en 2.30 Ds. v. Loon; Meliskerke: 2.30 Ds. Oosthoek; Oost- en West- Souburg: 8.30 en 7 Ds. Spij kerboer fin de Geref. Kerk); Oostkapelle: 10 en 2.30 Ds. Richard; Ritthem: 10 en 2.30 D3. Breukelman; Serooskerke: 10 en 2.30 Ds. Visser; Vlissin gen, St. Jacobskerk: 10 Ds. Hartjes (Doop), 5 Ds. Vis- beek; Havendorp: 10 Ds. Aal- bers; Vrouwepolder: 10 Ds. v. Empel, 2. Ds. Valeton, 7 Kin- derdienst; Westkapelle: 9.30 Leesd., 2.30 Ds. Reus; Zoute- lande: 9.30 Ds. Oosthoek. Eglise Wallonne: Service lundi le 26 mai k 1044 h. du matin dans l'Eglise mennonite: Monsieur le Pasteur R. Blom- maert de Leyde. (Service de Pentecóte). Geref. Kerk. Arnemuiden: 10 en 7 Ds. Veldhuijzen; Dom burg: 11 Leesd., 3 Ds. Scheele: Gapinge: 9.30 Ds. Deenik, 2 Ds. Bloemkolk; Grijpskerke: 10 en 2.30 Ds. Dorst; Koude- kerke: 11 Ds. Hindriks, 4.30 Ds. v. d. Berg; Oost- en West- Souburg: 10 en 2.30 Ds. v. d. Berg; Oostkapelle: 10 Ds. Bloemkolk, 2.30 Ds. Deenik; Serooskerke: 10 en 2.30 Ds. le Cointre; St. Laurens: 10 Ds. Steneker, 7 Ds. v. d. Berg; Vlissingen: 9.30 en 5 Ds. Hin driks; Vrouwepolder: 11 Ds. Streefkerk, 4.30 Ds. Bloem kolk; Westkapelle: 9.30 Ds. Scheele, 2.30 Ds. Veldhuyzen. Geref. Kerk ex Art. 31. Mid delburg: 2 en 7 dhr. v. Riet; Oost- en West-Souburg: 10 en 4 dhr. v. Riet; Veere: 9.30 en 2.30 Ds. Streefkerk. Geref. Geixi. Middelburg: 9.30, 2, 6 Leesd.: Oostkapelle: 10 en 2.30 Leesd.; Westkapelle 9.30 en 11 Leesd. Christ. Geref. Kerk. Middel burg: 10 en 3 Ds. Rijksen; Vlissingen: 9.30 en 5 Ds. Slof- stra. Ver. Vryz. Herv. Middelburg 2.30 Ds. Brakman; Vlissingen: 10.45 Ds. Brakman. Evang. Luth. Gem. Middel burg: 10 Prof. Stegenga: Vlis singen: 10.15 Da. de Boer. Doopsgez. Gem. Middelburg: 10.15 mej. Ds. Bakker (Luth. Kerk). Leger des Heils. Middelburg: 10 en 7.30 Kapt. Bakkenes; Vlissingen: 10 en 7.30 Kapt. Krommenhoek. 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk. Domburg: 10 Ds. v. Willemswaart; Oost kapelle: 10 Kinderdienst; Zou- telande9.30 Ds. Oosthoek. Geref. Gem. Middelburg: 9.30 Leesdienst; Oostkapelle: 10 Leesdienst. Christ. Geref. Kerk: Middel burg: 10 Ds. Ryksen; Vlissin gen: 9.30 Ds. Slofstra. Evang. Luth. Gem. Vlissin gen: 10 Prof. Stegenga. Scheepvaartberichten Vlissingen, aangekomen 23 Mei Ida van Antwerpen. Vertrokken, 22 Mei, sleepboot Helga met Alma naar Ymuiden Gepasseerd naar Antwerpen, 22 Mei Nyenburg van Zweden, Farmgum van New-York, Bo- relli van Plymouth. Eban van Ipswich, Alledijk van Rotter dam en Delta van Rochester. Gepasseerd van Antwerpen, 22 Mei, sleepboot Ganges naar zee, Oranje naar Oslo, Junior naar Gooie, Amigo n. Kopen hagen en Fiducia naar Rotter dam. GEMEENTE VLISSINGEN VERDAGING DER BESLIS SING OP VERZOEK EN OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen, ge let op het verzoek, onder dag tekening van 1 April 1947 in gediend door de N.V. Vlissing- se Mineraalolie en Asphaltraf- finadery alhier waarbij ver gunning wordt gevraagd tot het bunkeren, opslaan en/of overslaan van benzine en der gelijke stoffen waarvan het ontvlammingspunt ligt bene den 65° C„ waarbij als beweeg kracht zal worden aangewend twee pompen met een capaci teit van 200 M3 per uur elk, welke drijfkracht ontvangen van twee dieselmotoren van 150 P.K. elk, op het perceel ge legen aan de Oostzijde van de Buitenhaven: gelet op het verzoek, onder dagtekening van 1 April 1947 ingediend door de N.V. Provin ciale Zeeuwse Electriciteits Maatschappij te Middelburg, waarbij vergunning wordt ge vraagd tot het bijplaatsen van een stoomketel met een ver warmend oppervlak van 550 M2 en een stoomdruk van 15.5 K.G./cM2 overdruk: een elec tromotor van 40 P.K.. een electromotor van 20 P.K. en een electromotor van 3»& P.K., in 't ketelhuis van haar elec- trische centrale te Vlissingen, op het perceel Koningsweg 37. Overwegende, dat de beslis sing op deze verzoeken niet kunnen worden genomen, bin nen de termyn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het technisch onder zoek nog niet is beëindigd; gelet op art. 8, tweede lid, der Hinderwet; besluiten: De beslissing op voormeld verzoek te verdagen. Vlissingen, 21 Mei 1947. SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE OP DE 3e PINKSTERDAG. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ingevolge het ambtenaren reglement op de 3e Pinkster dag (27 Mel) de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente voor het publiek ge sloten zullen zijn, uitgezonderd de Burgerl. stand, welk kan toor'op die dag zal zyn ge opend des v.m. van 910 uur. De uitbetaling van de kost winnersvergoedingen zal in plaats van 27 Mei a.s., 28 Mei a.s. plaatg hebben. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen; gelet op artikel 38 der Drankwet; doen te weten, dat by hen is ingekomen een verzoek van P. Braat, wonende te Vlissingen, om verlof tot dc verkoop van eicohohrge drenk (verlof B) voor gebruik ter plaatse van verkoopvoor de consumptie tent staande by de Keersluis. Dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij B. en W. voornoemd Vlissingen, 22 Mei 1947. FILMS VAN DE WEEK Alhambra - Vlissingen. De ze week draait de avonturen film „De Zeehavik" waarin Errol Flynne, Claude Rains en Brenda Marshall de hoofd rollen vervullen. Prachtig op genomen zeegevechten en ro mantische avonturen van een glorieus zeerover houden de aandacht tot de laatste meter geboeid. Voor liefhebbers van dit genre is „De Zeehavik" zonder twijfel een prachtfilm. Luxor - Vlissingen. „De laatste der Mohikanen" speelt in de vlakten van Noord- Amerika, waar Randolph Scott, Binnie Barnes en Hea ther Angel hun avonturen be leven. Van Dinsdag af komt hier een film van een geheel ander karakter: „Het meisje met de blauwe hoed", een vro lijke Nederlandse film met niemand minder dan Fiencje de la Mar, de talentvolle doch ter van de grote Napoleon, in de hoofdrol Schouwburg - Middelburg. Johnnie Weismuller en Mau reen O'Sullivan hebben reeds in verscheidene Tarzan-films triomfen gevierd en in „Tar- zans verborgen schat" zullen zg dit ook in Middelburg on getwijfeld weer doen. Voor liefhebbers is er in elk geval gelegenheid weer eens hun helden van de wildernis te gaan bewonderen. Electro -Middelburg. Geor ge Formby beleeft deze week als textiel-expert de wonder lijkste avonturen in de film „Hij is voor de bakker". Na tuurlijk bespeelt hy ook weer zijn onafscheidelijke banjo en zingt hij een paar liedjes, die er in gaan als koek. Vooraf draait het Ned. studenten filmpje „Zes jaren". Dinsdag beginnen de vertoningen van een rolprent yan een geheel ander genre: „De witte goril la" met Ray Corrigan en Lor raine Miller. Kerknieuws GERFF. KERK TE BRESKENS. De Geref. kerk van Breskens zal weer opnieuw geïnstitueerd worden. Reeds zyn 2 ouderlin gen en 1 diaken gekozen. Ds. D. van der Meulen van Aar- dënburg zal optreden als con- sulet. VERTREK ZENDELING ARTSEN. Dr. J. Lodder en dr. J. S. de Vries, zendeling-artsen in dienst van de Ver. Ned. Zen dingscorporaties, vertrekken 24 Mei a.s. naar Indonesië, waar zij werkzaam zullen zijn in het zendingsziekenhuis „Immanuel" te Bandoeng. Dr. Th. L. W. van Ravesteyn ver trok reeds op 2 dezer als zen deling-arts met voorlopige bestemming Zendingsconsu laat Batavia. Marktberichten Coöp. Veilingsvereniging „Walcheren" W.A. te Groenten: Postelein 6672 ct.; Prei 1319 ct.; Rabarber 11—23 ct.; Snysla 13—15 ct.; Spinazie 820 ct.; Uien 16 16 ct.; Witlof 5—30 ct„ alles per kg.; Bloemkool n 36—75 ct.; Bloemkool III 26—39 ct.; Glassla 68 ct.; Natuursla 6 13 ct„ alles per stuk: Ra dijs 27 ct.; Peen 7787 ct., beide per bos. Fruit: Aarbeien 210 ct. per stuk; Aardbeien 9.95 9.95 per kg. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 8.16 Gram.; 8.30 Voor het platteland; 8.45 Jan Cor- duwener; 9.15 Geestelijk Le ven; 9.30 Men vraagtwij draaien; 10.10 Pinksterdienst- je; 10.30 Kerkdienst; 10.45 Toespraak min. Leher: 12.00 Gram.; 12.30 Zondagclub; 12.40 Koorzang; 1 Ber.; 1.15 Tipica-orkest; 1.50 Spoorwe gen spreken; 2 Gram.; 2.05 Boeken halfuur; 2.30 Omroep orkest; 3.45 Fllmpraatje; 4 Skymasters; 4.30 Wat vrou wen op het hart hebben; 4.40 Reportage; 5.10 Gesprekken met luisteraars; 5.40 Avontu- re nvan Ome Keesje; 6 Ber.; 6.10 Prop. Ned. Strydkr.; 7 Radiolympus; 7.30 Camera Obscura; 8 Ber.; 8.15 Gram.; 8.45 Paul Vlaanderen; 9.20 Chiel de Boer; 9.45 Concert; 10.45 Gram.; 11 Ber.; 11.15 Reportage; 11.30 Gram. Hilversum H: 8 Ber.; 8.15 Gram.; 8.30 Hoogmis; 9.30 Ber.; 9.45 Koorzang; 10 Kerk dienst; 11.30 Gram.; 12.15 Boekbespreking; 12.30 Klaas v. Beek; 1 Ber.; 1.15 Lezing; 1.20 Klaas v. Beek; 2.05 Ka- meflprkest; 2.45 Voordr.; 3 Kamerorkest; 3.30 Pianocon cert; 4 Causerie; 4.10 Gram.; 4.20 Lof; 5.10 Kerkdienst; 6.30 Koorzang; 7.15 Bijbellezing; 7.30 Ber.; 7.45 Gram.; 8 Ac tualiteiten; 8.15 Zilvervloot; 9.10 Concert; 9.15 Hoorspel; 9.50 Gram.; 10.10 Concert; 10.30 Ber.; 10.50 Gram. MAANDAG. Hilversum I. 8.00 Ber.; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding9.15 Gram.; 10.00 Reportage; 10.30 Kerk dienst; 10.45 Toespraak ds. de Koning; 12.00 Gram.; 12.30 In 't Spionnetje; 12.35 Piano en orgel; 1.00 Ber.; 1.15 Zang; 1.50 Vraaggesprek; 2.30 Ne gro-Spirituals 3.00 Gram. 3.45 2e helft FrankrijkNeder^ land; 5.00 Skymasters; 5.45 Orgel; 6.00 Ber.; 6.15 Gram- 6.30 Nederl Strydkr.; 7.05 „Af- terdinner"; 7.45 Lezing; 8.00 Ber.; 8.05 Plnksterradioscoop; 10.30 Vioolconcert; 11.00 Ber.; 11.45 Gram. Hilversum II. 8.00 Ber.; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenwijding; 9.45 Gram.; 10.30 Hoogmis; 11.30 Concert; 12.30 Bach-Cy- clus; 1.00 Ber.; 1.15 Sangh en spel; 3.00 Paaschbergkoor; 3.30 Pinksterbloemen; 4.30 Edwin Fischer, piano; 5.30 Licht klassieke disco-klanken; 6.20 Amati-trio; 7 Ber.; 7.35 Mandolinata; S.00 Ber.; 8.08 Philharmonisch orkest; 9.35 Jan v. Weelden, orgel en Ge rard Mulder, viool; 10.15 Rus sisch kerkoor; 10.30 Ber. DINSDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.45 Arbeisvitami- nen; 11.30 New. Lond. Strijk orkest; 12 Lyra Trio; 12.40 Pierre Palla; 1 Ber.; 1.15 The Skymasters; 2.00 Ida de Leeuw v. Rees; 2.20 de kwin tetspelers; 3.15 Radio Matinée; 4.30 March Revieuw Medley; 5.00 Dat kun jy ook; 5.30 Mu sette muziek; 6 Ber.; 6.30 Ned. Strijdkr.; 7.05 Flip Staal reporter; 8 Ber.: 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein; 9.45 Con tact 10:30 Harry van Oss, zang met luitbegeleiding; 11 Ber. Hilversum II7.00 en 8.00 Ber.; 10.25 Gram.; 12.03 The Grenadier Guards; 12.30 Or kest zonder naam; 1.00 Ber.; 1.20 Orkest zonder naam; 1.50 Grootmeesters der moderne orkestratie; 3.00 Onder ons; 3.30 Corypreeën der operette; 4.00 De Zonnebloem; 4.45 Elck wat wils; 5.40 Mannenkoor: 6.20 Sportpraatje; 7.00 Ber.; 7.20 Amusementsorkest; 8.00 Ber.; 8.20 „Granida". herders spel van P. C. Hooft; 10.00 Gramofoonmuziek. Weerbericht ENKELE VERSPREIDE BUIEN. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Over het algemeen vrij veel bewolking met enkele ver spreide regenbuien met kans op onweer, voornamelijk in het Zuiden en midden van het land. Des nachts iets warmer, overdag weinig verandering van temperatuur. Meest mati ge Oostelijke wind, in het Zui den tijdelijk echter verander lijke wind. HOOG- EN LAAG WATER. Zondag is het hoog water om 5.18 en 17.45 uur (2.21 en 1.96 -f N.A.P.)laag water om 11.40 uur (1.95 N.A.P.), Maandag is het hoog water om b.21 en 18.47 uur (2.03 en 1.72 -f- N.A.P.); laag water om 0.22 en 12.38 uur (2.21 en 1.86 N.A.P.). Dinsdag is het hoog water om 7.34 en 19.59 uur (1.83 en 1.51 -f N.A.P.); laag water om 1.27 en 13.51 uur (2.15 en 1.76 N.A.P.). ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 4.34 uur en gaat zij. onder om 20.40 uur. De maan komt op om 9.16 uur en gaat onder om 1.20 uur. Maandag komt de zon op om 4.33 uur en gaat zij onder om 20.42 uur De maan komt op 10.42 uur en gaat onder om 1.52 uur. Dinsdag komt de zon op om 4.32 uur en gaat zij onder om 20.43 uur. De maan komt op om 12.06 uur en gaat onder om 2.14 uur. BEURSOVERZICHT WEINIG LUST TOT ZAKEN DOEN. De lust om zaken te doen op de effectenbeurs was aan de vooravond van drie vrije dagen niet groot en de handel was dan ook van geringe om vang. Het verschijnsel dat zich vóór enige feestdagen wat aanbod voordoet, viel thans niet te bespeuren. Integendeel bestond op de meeste afdelin gen, zij het dan ook op zeer bescheiden voet, nog vraag en voor de meeste fondsensoor ten waren de hoofdkoersen dan ook iets hoger dan eer gisteren. De scheepvaartaan delen hoewel niet veel veran derd, hadden een vast voor komen, waartoe niet weinig werd bijgedragen door het feit dat door de stoomvaart maat schappij Nederland over de laatste zes jaren bij elkander een mooie dividenduitkering wordt gedaan, die er op neer komt, dat de aandeelhouders een dividend ontvangen van 25 procent in bonusaandelen en 12 procent in contanten. Toch waren de aandelen van de maatschappij Nederland niet veel hoger. Intussen wa ren alle scheepvaartpapieren hoger en ook voor de meeste industrieaandelen bevonden de hoofdkoersen zich iets bo ven het peil van de vorige slotnoteringen, hetgeen even eens het geval was met Ko ninklijke. STAATSLOTERIJ. Nr. 8351, niet, met premie van 3000.100.8458, 17319.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3