Zware wedstrijd Parijs in Eerste promotie-wedstrijden 5 maanden hoogspanning lCcsppac en kei MeveUeilanJ Een burgemeester stond terecht ZULLEN ONZE JONGENS HET WEER WETEN KLAAR TE SPELEN Fransen spelen fors. Op Tweede Pinksterdag krijgen wij het volgende ge recht van de internationale schotel opgedist in Ville Lu- mière. En weer vraagt voet- balminnend Nederland zich af of de schotel niet te zwaar zal zijn. Neen, er ia nog weinig vértrouwen in de Oranje-jon gens en zelfs het feit, dat zn de Rode Duivels tweemaal klopten, kan daarin geen ver andering brengen. Het is een feit, dat er aan techniek nog een flinke achter stand is in te halen en vooral de laatste paar weken moet het ons duidelijk zijn geworden, dat de eens zo voorname Ne derlandse leeuw in 'de Euro pese voetbalaffaire een beetje aan de magere kant is. In het uithalen van heksen toeren, zoals de wedstrijden te gen België toch zijn geweest, BOKSEN bokswedstrijden te bergen op zoom. Donderdagavond vonden in de concertzaal „De Koren beurs" te Bergen op Zoom bokswedstrijden plaats, waar aan werd deelgenomen door de boksclubs „D.O.S." uit Vlissingen en „Yerseke". Dè match van de avond ging tussen M. Kerkhoven, Vlissin gen, en K. Borgel, den Haag, welke laatste A-klasse is. De le ronde was voor Borgel, die zijn grotere lengte en gewicht uitbuitte. De 2e ronde ging gelijk op met wisselende kan sen, waarin Kerkhoven een mooie hoek wist te plaatsen. Ook in de 3e ronde kon Bor gel enig overwicht nemen, zodat hij winnaar werd. Kerk hoven wist beslag te leggen op de stijlprijs van de avond. A. Rijnders, Vlissingen, kwam uit tegen de halfzwaar- gewicht A. Franken, Bergen op Zoom. Hoewel Rijnders iedere ronde in zijn voordeel wist te beëindigen en tech nisch veel beter bokste, was de uitslag onbeslist. De overige uitslagen waren: Ban tamge wicht: Jac. Claes, B.o.Z., wint op punten van J. Gunter, Vlissingen. Vedergewicht: L. v. Loon, B.o.Z., w.o.p.v. B. Walker, Vlissingen; A. Snoek, B.o.Z., w.o.p.v. A. Steketee, Yerseke. Vlieggewicht: L. Bakker, B. o.Z., tegen W. Lindenberg, Yerseke, onbeslist: W. Aarden, B.o.Z., tegen A. Geers, B.o.Z., onbeslist. Weltergewicht: Verheyen, B. o.Z., tegen H. Dik, Vlissingen, onbeslist; J. van Boven, Vlis singen. w.o.p.v. W. Bakker, B. o.Z.; W. Duyvelaar, B.o.Z., w. o.p.v. S. Geers, B.o.Z. Middengewicht: v. Vlimme- ren, Vlissingen, w.o.p.v. O. Eefting, B.o.Z.; M. de Koning, B.o.Z., w.o.p.v. G. Boone, Yer seke. Halfzwaargewicht: H. de Beer. Tilburg, w.o.p.v. H. Homs, B.o.Z. DUIVENSPORT De vereniging van posrtdui- venhouders „de Posthoorn" te Vlissingen heeft Zondag een wedvlucht uit Quivrain gehou- houden. De uitslagen luiden: 1 en 2 B. de Ridder, 3 C. Mom maas, 4 A. Peters, 5 J. Aert- sens, 6Lv. Sorge, 7 W. F. de Ruyter, 8 W. v. Uxem, 9 A. v. Keulen, 10 J. v. Gemert. schijnt het elftal meesterlijke capaciteiten te bezitten. Dit zelfde in techniek superieure Rode DuiveJen-team vloerde de Schotten in Brussel (21). De Zwitsers versloegen Enge land en wij werden in Hud- dersfleldach, wat doet het ertoe, als de beste Europese elf in Hampden Park roemloos ten onder gaan. En toch is het belangrijk dit allemaal te weten als we zien, dat de Fransen tegen deze En gelsen slechts een 30 neder laag leden. In die wedstrijd heeft het Franse elftal een spelletje gespeeld, dat vérre van mals was en wel zo erg, dat de Engelse profs in de rust ernstige bezwaren maakten te gen 'n voortzetting van de wed strijd en hun leiders alle over redingskracht nodig hadden om hen de tweede helft te doen ingaan. Hoe zal dat te gen de Hollanders gaan? Voor 'n Rijvers valt dat niet mee en ook Wilkes houdt niet van zulk fors spel. Daartegenover kan van Bun b.v. op het gebied van hard spel wel een nummertje den. weggeven en ook Möring heeft in De urne laten blijken, dat hg voor geen klein geruchtje ver vaard is. Overigens komen de Fransen met een sterk ver jongd team in het veld, waarin zelfs Ben Barek is vervangen. Darui, de doelman van het Europese Continentale elftal, zal het doel verdedigen, doch hij zal de grapjes, welke hij in Engeland demonstreerde, niet meer moeten uithalen, zelfs niet tegen Nederland. Ons elftal is nog niet samen gesteld en het is de vraag of Möring, die geblesseerd ge raakt is, zal meedoen. In Schijvenaar echter hebben wij een kundig vervanger. Als ons elftal het interna - tionale programma van dit seizoen met een dragelijk re sultaat zou weten te besluiten, zouden wij met enige tevreden heid op de uiteindelijke re sultaten van een technisch minder sterk elftal kunnen te rugzien. Onze Oranje-elf moe ten nog veel leren, zij zijn in technisch opzicht een slag ach ter, maar zij hebben één groot voordeel op de tegenstanders en wel, dat zij onder de moei lijkste omstandigheden nog weten te winnen. Dat weten de Fransen ook en als zij hier door bij voorbaat onder de in druk kunnen komen van „Le Vaisseau Fantome", oftewel „de Vliegende Hollander", dan hebben de Nederlanders weer een reden om met gematigd optimisme de strijd aan te bin- VOETBALOVERZICHT. BERD ADEMA „Bernardus!" riep juffrouw van Riethoven ontzet. „Wat zei-ik?" vroeg de chef verschrikt, „ik zei, des avonds om zes uur is het werk afge lopen. 's Zondags ben je na tuurlijk vanzelf vrij en na een half jaar kun je vier dagen vacantïe krijgen". „En wat moet ik hier doen?" vroeg Hans nieuwsgie rig. „Dat zul je morgen wel on dervinden!" bulderde de chef, terwijl hij op de keukenklok keek. „Onthou nou maar, dat ik je precies twaalf uur in dienst heb genomen en om je te bewijzen, dat je een pronk juweel van een chef hebt ge kregen, geef ik je dadelijk vrij af tot morgenochtend half ze ven. In die tijd kun je afscheid nemen van je vrouw en je kin deren en ze er op voorbereiden dat je misschien nooit terug komt, want, zowaar als ik Samson heet, als je je plicht niet doet, dan ga je d'r an. Zie je dat grote, glimmende ge vaarte? Dit is een ketel en daar ga je levend in en dan sta je op het menu als viance assortie met saus van mayo naise". Hij gluurde eens naar het gezicht van juffrouw Van Riethoven, dat hem vriendelijk tegenlachte. Spanning in de 3e klasse. 2e KLASSE A. MiddelburgDosko; Bres- kensDe Zeeuwen; Alliance Terneuzen. Reeds eerder hebben de Middelburgers het tegen de Bergenaren moeten afleggen en ook thans zijn him kansen op winst niet groot. De Zeeu wen hebben ongetwijfeld te gen Breskens de beste papie ren, zodat een nederlaag voor Breskens niet Is uitgesloten. De uitslag van de wedstrijd AllianceTerneuzen zal ze ker in het voordeel van Al liance uitvallen. 3e KLASSE E. rkfcEMM; RCS—Yer seke; RoburBurgh; Zeelan- dia—MOC; Zierikzee—Odio. In de 3e klasse E moeten in de wedstrijden spijkers met koppen worden geslagen. Mocht EMM winnen, wat waarschijnlijk is, dan is het gevaar om de rodé lantaarn in handen gedrukt te krijgen, zo niet geheel, dan toch gro tendeels geweken. RCS speelt het tegen Yerseke wel klaar. In de wedstrijd RoburBurgh zal moeten blijken of Burgh haar hogere plaats op de ranglijst ten opzichte van Ro bur kan handhaven. Zeelan- dia krijgt een tegenstander thuis die alles op alles zal zetten om te winnen om een zeker schijnend kampioen schap niet in gevaar te bren gen. Ook Odio zal al zijn krachten inspannen om Zie rikzee te verslaan, doch MOC heeft in Zierikzee met een gelijk spel genoegen moeten nemen en dit lot zou Odio ook wel eens beschoren kun nen zgn. 3e KLASSE f. AxelHulst; Corn. Boys Hoofdplaat; OostburgSluis- De kansen van Axel op het kampioenschap in haar klasse zullen zeker in gevaar wor de ngebracht wanneer zij in deze wedstrijd tegen Hulst mochten verliezen. Corn. Boys zullen tegen Hoofdplaat op revanche uit zijn, doch of hun dit zal lukken is een tweede. De wedstrijd OostburgSluis kil kan zich kenmerken als een oefenpaitg, want voor beiden is zij van weinig be lang. RES. 2e KLASSE E. Breskens 2RCS 2; Dosko 2Steenbergen 2; De Zeeu wen 2Middelburg 2; Vlis singen 2Goes 2. Voor Breskens 2 zit er in deze- wedstrijd geen winst, zodat degradatie-wedstrijden haar voorlar.a zijn. Dosko 2 komt ongetwijfeld zegevierend van het veld, waarmee zij deze competitie afsluit en te rug kan zien op een goed ge speeld seizoen. Breskens 2 behoeft zich geen illusies te maken, dat tegen RCS 2 veel winst ge boekt zal kunnen worden. Dosko 2 kan met een flin ke overwinning een waardig slot aan dit seizoen maken. De reserves van Middelburg en van De Zeeuwen achten wij even zwaar en het ter reinvoordeel is de enige fac tor, w^lke hier winst zou kunnen brengen aan de thuis - spelende elf. Vlissingen 2 moet fe verwachtingen, tegen Goes niet te hoog spannen, maar dat er met een volledig Vlis singen team helemaal geen winstkansen in zouden zitten, nemen wij niet aan. PROMOTIE 2e KLASSE. TSCRKTW. TSC moet zich bedenken, dat de eerste klap heel veel waard is. De Tilburgenaren zullen echter ongetwijfeld hun huid zo duur mogelijk verkopen en waken voor een nederlaag, welke 'r morele optater zou zijn, wel ke wel eens beslissend kon worden voor het eind-resul taat. PROMOTIE 3e KLASSE. BiervlietRKC. Het spel gaat voor Biervliet herbegin nen en het Waalwijker RKC is eerste om aan de Biervliet positie te tornen. Wij kennen de capaciteiten van RKC niet en zullen geen voorspelling wagen. De partij uit 3E volgt straks nog en deze lijkt ons wel wat te zwaar voor Bier vliet. 54. Na een paar dagen ontdekte de stuurman, die op de bak bezig was, land. Dat moet IJsland zijn! mompelde hij. En die stad is dus Reykjavik. Ik ben benieuwd wat mij daar weer te wachten staat! Nu, hij zou het vlug genoeg merken, want de Kraak kwam voorspoedig langs de kade met zijn sleep en Kappie stapte direct de wal op, met Skor onder zijn arm. Nu aan het werk! bromde Kap pie. Kerknieuws gerff. kerk te breskens. De Geref. kerk van Breskens zal weer opnieuw geïnstitueerd worden. Reeds zgn 2 ouderlin gen en 1 diaken gekozen. Ds. D. van der Meulen van Aar denburg zal optreden als con- sulet. prov. synode ger. kerk. De classis Axel der Geref. kerken benoemde tot afge vaardigden naar de Prov. Sy node als primi ds. D. J. Cou- vée en ds. D. Gosterbrink en de ouderlingen A. C. Catsman en M. van Langèvelde en als secundi ds. J. M. Very een en ds. D. de Vries en de ouderlin gen W. J. de Hullu en A. de Visser. vertrek zendeling artsen. Dr. J. Lodder en dr. J. S. de Vries, zendeling-artsen in dienst van de Ver. Ned. Zen dingscorporaties, vertrekken 24 Mei a.s. naar Indonesië, waar zij werkzaam zullen zrjn in het zendingsziekenhuis „Immanuel" te Bandoeng. Dr. Th. L. W. van Ravesteyn ver trok reeds op 2 dezer als zen deling-arts met voorlopige bestemming Zendingsconsu laat Batavia. Te Amersfoort is in de leeftijd van 84 jaar overleden schout bij nacht B. D. J. Albar- da. „Die Bernardus", zei ze hoofdschuddend. Chef-kok Samson straalde van voldoening toen zij haar loketje weer sloot. Had ïe me daar effetjes een goeie beurt gemaakt. „Hoe heet je eigenlijk?" vroeg hij. Hans van Linschoten noem de zijn naam. 'Hij ontving een vriendschap pelijke slag op zgn schouder en kreeg daarbij het gevoel, dat hij door de tegels van de vloer ging en stond even later op straat met de blijde zekerheid, dat hij geslaagd was. Hij was een paar sporten la ger begonnen dan hij gehoopt en verwacht had, maar hij stond op de ladder en zou zijn uiterste best doen, in de vijf maanden, welke hij hier zou moeten doorbrengen, zo snel mogelijk naar boven te klim men. Met een gevoel van voldoe ning liep hij huiswaarts, maar hoe meer hg de Korte Utrecht se Dwarsstraat naderde, des te scherper drong het tot hem door, dat baas Govers van het uitlenen van zijn pak tot dus ver niets dan misère had on dervonden en dat hem Hans van Linschoten thans de al lesbehalve prettige taak wachtte, de baas duidelijk te maken, dat hg hem de volgen de morgen al zou moeten ver laten. HOOFDSTUK IX. Het restaurant van „De Gouden Tros". Die avond, in zgn ijzeren le dikant op het vlierinkje, had hij urenlang wakker gelegen en rusteloos de moeilijkheden van zijn positie overpeinsd. De ontvangst bij baas Go- vers was vriendschappelijker, of, beter gezegd, minder vijan dig geweest dan hij gevreesd had en zelfs door de medede ling, dat hij de volgende dag ging vertrekken, was de kas telein niet bijzonder verrast gebleken. Hij was, wat Hans betrof, blijkbaar op alles voorbereid. Met een Ober, die met een ba ronesje verkeerde, of het zijn speelmakkertje was geweest, moest je op alle mogelijke ver rassingen voorbereid zijn en hij begreep volkomen, dat iemand, die op het punt staat, een edel man tot schoonvader te kra gen, in een volkscafétje in een Amsterdamse dwarsstraat geen blijvende plaats heeft. Het had hem zelfs eenigs- zirjs verwonderd, dat Hans hem had voorgesteld, voorlopig 's avonds tegen vergoeding van avondmaaltijd en slaapge legenheid in functie te blij ven. Hij begreep niet goed hoe dat mogelijk was, maar hij had het dankbaar aanvaard omdat goedkope hulp hem uitstekend te pas kwam en het sprookje van de betoverde prins, of be ter gezegd, de geheimzinnige geschiedenis van de knappe Oberkellner op zich zelf al een titel van een volksroman thans in een nog rgper sta dium was gekomen, wat het bezoek, voornamelijk van „da- mes"-klanten zeker zou ver groten. Dat probleem was dus opge lost, maar zijn toekomstige po sitie was nog allesbehalve van die aard, dat Hans van Lin schoten er met een gerust hart aan kon denken. (Wordt vervolgd) Officieele Publicaties. distributiedienst t5-heer arendskerke. sluiting kantoren." Op Tweede Pinksterdag zul len alle kantoren gesloten zijn. De detaillisten, die normaal op die dag- zouden moeten inleve- ven, dienen te 's-Heer Arends- kerke op 27 Mei en te 's-Gra- venpolder en Kwadendamme op 28 Mei hun bonnen in te le veren. De slagers kunnen op Dins dag hun bonnen inleveren te 's- Heer Arendskerke, Oude- lande en Ovezande. d. k. oostburg. 225. In de week na Pinksteren van 28 t.m. 31 Mei, zullen de kan toren op de onderstaande plaat sen geopend zijn voor: Dringende algemeen® zaken: Aardenburg: Vrijdag; Bier vliet: Zaterdagmorgens: Bres kens: Woensdag, en Zaterd.- m or gen: Cadzand: Woensdag middag; Groede: Donderdag; Hoofdplaat: Vrgdag; Nieuw- vliet: Donderdagmorgens; Oostburg: dagelijks; Retran- chement: Woensdagmorgens; Schoondijke: Vrijdagmiddag; Sluis: Donderdag; Waterland kerkje: Vrijdagmorgens; IJzen- dijke: Woensdag; Zuidzande: Donderdagmiddag; Eede: Za terdagmorgen; St. Kruis: Za terdagmorgen. Inlevering bonnen winkeliers Aardenburg: Woensdag; Bier vliet: Vrgdag; Breskens: Vrg dag; Cadzand: Donderdag; Groede: Woensdag; Hoofd plaat: Donderdag; Nieuwvliet: Vrijdag; Oostburg: Woensdag, Donderdag; Retranchement: Donderdag; Schoondijke: Don derdag; Sluis: Vrgdag; Water landkerkje: Donderdag; IJzen- dijke: Woensdag; Zuidzande: Vrijdag: Eede: Woensdagmid dags In Aardenburg; St. Kruis: distributiedienst goes. inleveren door handelaren. Aangezien het distributie kantoor op 26 Mei a.s. ig ge sloten, dienen H.H. slagers hun bescheiden in te leveren op 28 Mei van 24.30 uur en H.H. textielhandelaren op 29 Mei van 24.30 uur. Uitreiking bonkaarten De uitreiking van bonkaar ten zal op de navolgende dagen worden voortgezet: 27 Mei TD-nummers 8301 8800; 28 Mei: 8801—9300 29 Mei: 9301—9800 30: Mei 9801 —10300 31 Mei: 10301—10500; 2 Juni: 10501—11000; 3 Juni: 11001—11500; 4 Juni: 11501— 12000; 5 Juni: 12001—12500; 6 Juni: 12501 en hoger. Men dient mede te brengen: de stamkaarten met de bijbe horende inlegvellen; het inge vulde aanvraagformulier MD 32315 voor de brandstoffen, kaart TA 707; het restant van de brandstoffenkaart T 606 waaraan zich de bon 72 BV be vindt; de levensmiddelenbon kaart K 705. TRIBUNAAL TERNEUZEN „Samenwerking voor Nederland". De 47-j. grossier G. Schaar uit Terneuzen, thans geïnter neerd, sloot zich tijdens de be zetting bij de N.S.B. aan om, zoals hg thans beweerde, een betere samenwerking met de Duitsers te verkrijgen, zulks in het belang van het Nederland se volle. Het spreekt vanzelf dat Schaar ook lid werd van talrijke nevenorganisaties, dat hij zich verdienstelijk maakte voor de Beweging als groeps- organisator en kringmateriaal- beheerder. Hij steunde Front- zorg en verspreidde het Duitse propagandablad „Signaal". Tenslotte nam hij dienst bij de O.T. en werkte in het gebouw der N.S.D.A.P. te Ede. Schaar maakte tijdens zijn verhoor niet bepaald de indruk tot andere gedachten te zgn gekomen, wat ook bleek uit een briefje dat hij eind 1946 uit het kamp had geschreven. Mr. van Straeten schetste Schaar als iemand met een sterk oppositioneel karakter, die uiteindelijk een onbelang rijk mannetje is geweest. PI. verzocht tenslotte de onmid dellijke invrijheidstelling van Schaar. Na raadkamer stond het tribunaal dit verzoek toe. Daarna verschenen de ge broeders A. J. en G. H. van Dararae, beiden slager te Ter neuzen, beschuldigd van hulp verleend te hebben aan de vij and door het vrijwillig leveren van vlees en vleeswaren aan de Duitsers. Beiden verklaarden uitsluitend vlees geleverd te hebben op bevel. De voorzitter achtte het ge wenst in deze zaak getuigen te dagvaarden, waarvoor de be handeling werd uitgesteld tot Maandag 9 Juni a.s. EEN BURGEMEESTER. Vervolgens stond terecht de 44-j. E. F. Ysebaert uit Ter neuzen, thans geïnterneerd, die lid was van de N.S.B. en diver- aanverwante organisaties; was kringpenningmeester en propagandist, meldde zich als lid K.N.S.A. en werd tenslotte burgemeester van Koewacht In verband met de arbeidsin zet, verstrekte hij inlichtingen en adviezen aan de Duitse Fachberater, betreffende zwarthandelaren en smokke laars uit Koewacht. Mr. v. Son voerde aan dat van deze man nagenoeg geen activiteit is uitgegaan en dat deze man overtuigd is verkeerd te hebben gedaan en daarvan veel spijt heeft. PI. verzocht tenslotte de uiterste clementie. De 72-j. 'caféhouder j. Heijnsdijk te Axel stond te recht, beschuldigd van vriend schappelijke omgang met Duitse militairen en leden der N.S.B. Heijnsdijk ontkende en kwa lificeerde de tegen hem afge legde verklaringen als leugen en laster. Mr. van Son achtte de ten lastelegging niet bewezen en was verwonderd dat deze man 13 maanden is geïnterneerd ge weest. PI. verzocht tenslotte geen maatregelen op te leggen. Tenslotte werd behandeld de zaak tegen wijlen W. E. v. d. Casteel. in leven handelaar te Axel en al daar in Maart 1945 overle den, die lid was van de N.S.B. en aanverwante organisaties. Uitspraak in al deze zaken op 5 Juni a.s. UITSPRAKEN. Ch. L. Sijs, Axel: Beschuldi ging verwallen verklaard. F. A. M. Moorthamer, in Aug. 1944 overleden: Onder zoek zal buiten de zitting wor den hervat. P. F. Voet, Hontenisse: Ont zetting rechten. I. A. Willaert, Clinge, reeds 2 jaar geïnterneerd: blijft nog 2!4 jaar geïnterneerd, dus tot 22 Nov. 1949; ontzetting rech ten. J. van Eijk, Axel: Schuldig bevonden, zonder oplegging van maatregelen. P. C. Labijt, Nieuwvliet: ver beurdverklaring van 15.000; ontzetting rechten. P. J. Labijt, Nieuwvliet: be schuldiging vervallen ver-1 klaard. P. Le Feber, Axel: Ontzet ting rechten. distributiedienst krabbendijke. 26 Mei (2e Pinksterdag) zijn het kringkantoor en de agent schappen gesloten. In verband hiermee moeten de detaillisten van Krabbendijke a.s. week in leveren op 30 Mei tussen half 2 en 4 uur; de slagers op 27 Mei tussen 2 en half 4 uur; terwijl de detaillisten van Waarde deze week moeten In leveren te Krabbendijke op 27 Mei tussen half 4 en half 5 uur. Kinderen geboren in de maand Mei van 1932 t.m. 1945 of in Juli 1946, kunnen tegen inneming van de bon 604 van het inlegvel een schoenenbon ontvangen. Deze bonnen kun nen afgehaald worden op het kringkantoor, uitsluitend 27 t.m. 31 Mei ook op de zittings uren van de plaatselijke agent. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 8.15 Gram.; 8.30 Voor het platteland; 8.45 Jan Cor- duwener; 9.15 Geestelijk Le ven; 9.30 Men vraagtwij draaien; 10.10 Pinksterdienst je; 10.30 Kerkdienst; 10.45 Toespraak min. Leher; 12.00 Gram.; 12.30 Zondagclub; 12.40 Koorzang; 1 Ber.; 1.15 Tipica-orkest; 1.50 Spoorwe gen spreken; 2 Gram.; 2.05 Boeken halfuur; 2.30 Omroep orkest; 3.45 Fllmpraatje; 4 Skymasters; 4.30 Wat vrou wen op het hart hebben; 4.40 Reportage; 5.10 Gesprekken met luisteraars; 5.40 Avontu re nvan Ome Keesje; 6 Ber.; 3.10 Prop. Ned. Strfldkr.; 7 Radiolympus: 7.30 Camera Obscura, 8 Ber.; 8.15 Gram.; 8.45 Paul Vlaanderen: 9.2Ó Ghiel de Boer; 9.45 Concert; 10.45 Gram.; 11 Ber.; 11.15 Reportage; 11.30 Gram. Hilversum II: 8 Ber.; 8.16 Gram.; 8.30 Hoogmis; 9.30 Ber.; 9.45 Koorzang; 10 Kerk dienst; 11.30 Gram.; 12.15 Boekbespreking; 12.30 Klaas v. Beek; 1 Ber.; 1.15 Lezing; 1.20 Klaas v. Beek; 2.05 Ka merorkest; 2.45 Voordr.; S Kamerorkest; 3.30 Pianocon cert; 4 Causerie; 4.10 Gram.; 4.20 Lof; 5.10 Kerkdienst; 6.30 Koorzang; 7.15 Bijbellezing; 7.30 Ber.; 7.45 Gram.; 8 Ac tualiteiten; 8.15' Zilvervloot; 9.10 Concert; 9.15 Hoorspel; 9.50 Gram.; 10.10 Concert; 10.30 Ber.; 10.50 Gram. MAANDAG. Hilversum I. 8.00 Ber.; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 10.00 Reportage; 10.30 Kerk dienst; 10.45 Toespraak ds. de Koning; 12.00 Gram.; 12.30 In 't Spionnetje: 12.35 Piano en orgel; 1.00 Ber.; 1.15 Zang; I.50 Vraaggesprek; 2.30 Ne gro-Spirituals; 3.00 Gram.; 3.45 2e helft Frankrijk—Neder land; 5.00 Skymasters; 5.45 Orgel; 6.00 Ber.; 6.15 Gram. 6.30 Nederl Strijdkr.; 7.05 „Af- terdinner"; 7.45 Lezing; 8.00 Ber.; 8.05 Pinksterradioscoop; 10.30 Vioolconcert; 11.00 Ber.; II.45 Gram. Hilversum ii. 8.00 Ber.; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenwijding; 9.45 Gram.; 10.30 Hoogmis; 11.30 Concert; 12.30 Bach-Cy- clus; 1.00 Ber.; 1.15 Sangh en spel; 3.00 Paaschbergkoor; 3.30 Pinksterbloemen; 4.30 Edwin Fischer, piano; 5.30 Licht klassieke disco-klanken; .20 Amatl-trio; 7 Ber.; 7.35 Mandolinata; 8.00 Ber.; 8.05 Philharmonisch orkest; 9.35 Jan v. Weelden, orgel en Ge rard Mulder, viool; 10.15 Rus sisch kerkoor; 10.30 Ber. dinsdag, miversum i: 7 en 8 Ber.; 9.45 Arbeisvitami- nen; 11.30 New. Lond. Strijk orkest; 12 Lyra Trio; 12.40 Pierre Palla; 1 Ber.; 1.15 The Skymasters; 2.00 Ida de Leeuw v. Rees; 2.20 de kwin tetspelers; 3.15 Radio Matinée; 4.30 March Revieuw Medley; 5.00 Dat kun jij ook; 5.30 Mu sette muziek; 6 Ber.; 6.30 Ned. Strijdkr.; 7.05 Flip Staal reporter; s Ber.; 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein; 9.45 Con tact 10.30 Harry van Oss, zang met luitbegeleiding; i 1 Ber. Hilversum li: 7.00 en 8,00 Ber.; 10.15 Gram.; 12.03 The Grenadier Guards; 12.30 Or kest zonder naam; 1.00 Ber.; 1.20 Orkest zonder naam; 1.50 Grootmeesters der moderne orkestratie; 3.00 Onder ons; 3.30 Corypreeën der operette; 4.00 De Zonnebloem; 4.45 Elck wat wils; 5.40 Mannenkoor; 6.20 Sportpraatje; 7.00 Ber.; 7.20 Amusementsorkest; 8.00 Ber.: 8.20 „Granida". herders spel van P. C. Hooft; 10.00 Gramofoon muziek. Weerbericht enkele verspreide buien. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Over het algemeen vrij veel bewolking met enkele ver spreide regenbuien met kans op onweer, voornamelijk in het Zuiden en midden van het land. Des nachts iets warmer, overdag weinig verandering van temperatuur. Meest mati ge Oostelijke wind, in het Zui den tijdelijk echter verander lijke wind. hoog- en laag water. vlissingen. Zondag is het hoog water om 5.18 en 17.45 uur (2.21 en 1.96 -j- N.A.P.): laag water om 11.40 uur (1.95 N.AJP.). Maandag is het hoog water om 6.21 en 18.47 uur (2.03 en 1.72 4- N.A.P.); laag water om 0.22 en 12.38 uur (2.21 én 1.86 N.A.P.). Dinsdag is het hoog water om 7.34 en 19.59 uur (1.83 en 1.61 4- N.A.P.); laag water om 1.27 en 13.51 uur (2.16 en 1.76 N.A.P.). ZIERIKZEE. 25 Mei 7.17 v.m. 19.46 n.m. Hoogwater te Bruinisse 16 min. later dan te Zierikzee. Laag- water Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. 26 Mei 8.17 v.m. 20.48 n.m. Hoogwater te Bruïnisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laag- water Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. 27 Hel 9.21 v.m. 21.54 n.m. Hoogwater te Bruïnisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laag- water Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. zon en maan. Zondag komt de zon op out 4.34 uur en gaat zij onder om 20.40 uur. De maan komt op om 9.16 uur en gaat onder om 1.20 uur. Maandag komt de zon op om 4.33 uur en gaat zij onder om "0.42 uur De maan komt op 10.42 uur en gaat onder om 1.52 uur. Dinsdag komt de zon op om 4.32 uur en gaat zij onder om 20.43 uur. De maan komt op om 12.06 uur en gaat onder om 2.14 uur. BEURSOVERZICHT WEINIG LUST TOT ZAKEN DOEN. De lust om zaken te doen op de effectenbeurs was aan de vooravond van drie vrije dagen niet groot en de handel was dan ook van geringe om vang. Het verschijnsel dat zich vóór enige feestdagen wat aanbod voordoet, viel thans niet te bespeuren. Integendeel bestond op de meeste afdelin gen, zij het dan ook op zeer bescheiden voet, nog vraag en voor de meeste fondsensoor ten waren de hoofdkoersen dan ook iets hoger dan eer gisteren. De scheepvaartaan delen hoewel niet veel veran derd, hadden een vast voor komen, waartoe niet weinig werd bijgedragen door het feit dat door de stoomvaart maat schappij Nederland over de laatste zes jaren bij elkander een mooie dividenduitkering wordt gedaan, die er op neer komt, dat de aandeelhouders een dividend ontvangen van 25 procent in bonusaandelen en 12 procent in contanten. Toch waren de aandelen van de maatschappij Nederland niet veel hoger. Intussen wa ren alle scheepvaartpapieren hoger en ook voor de meeste industrieaandelen bevonden de hoofdkoersen zich iets bo ven het peil van de vorige slotnoteringen, hetgeen even eens het geval was met Ko ninklijke. STAATSLOTERIJ. Nr. 8351, niet, met premie van 3000.—; 100.— 8456. 17319.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21