Conflict Driessen- Goudriaan SPORT EN WEDSTRIJDEN Kctppie ctv lad NewcUeiloiaJ BURGERLIJKE STANDEN Officiële Publicaties 5 maanden hoogspanning Werd de rust bi^ het Beschuldigingen moeten bewezen worden. In de civiele procedure, in gesteld door prof. dr. ir. J. Goudriaan, oud-president der Ned. Spoorwegen, tegen ir. Ch. H. J. Driessen, hoofd ingenieur der Ned. Spoorwe gen, naar aanleiding van een brochure door deze inmiddels gepensionneerde hoofdinge nieur uitgegeven betreffende het beleid van prof. Gou driaan tgdens de bezetting, zjjn thans de pleidooien be gonnen. Mr. Westerouen van Meete- ren, voor prof. Goudriaan optredend, beklaagde zich over de gehele inhoud der brochure. De schrijver heeft z.i. de bedoeling gehad be schuldigingen neer te schrij ven zonder de feiten behoor lijk te onderzoeken. Het schrijven bevat beledigingen, waarvan vele bij het publiek blijven hangen. Ir. Driessen stond niet on bevangen tegenover prof. Goudriaan. Voor ir. Driessen was het een teleurstelling dat hij de directeursplaats, waar op hij rekende, niet heeft ge kregen. Daardoor moest hij zich beschouwen als de laat ste, die tot het uitgeven van een dergelijke brochure mocht overgaan. Dat hij dit niet heeft ingezien moet hem zwaar worden aangerekend. Het is psychologisch goed verklaarbaar, dat men tegen over prof. Goudriaan niet recht vriendelijk gestemd was. Hij kwam de rust ver storen, die er heerste bij „het spoortje", zoals dr. Bodemeij- er in een schrijven het be drijf noemde. Het is reeds fatsoenshalve zwaar te veroordelen dat men het stoken is begonnen toen prof. Goudriaan door de Duit sers was geëlimineerd en in Buchenwalde gevangen gezet. Na zijn bevrijding is men met het adres gaan werken. Bij deze adressen-actie werd niet-tekenen beschouwd als een onvriendelijke geste te genover de directie. Mr. Wes terouen van Meeteren merk te nog op, dat in de tijd, dat de brochure werd uitgegeven, een dergelijke publicatie bij DUIVENSPORT De vereniging van postdui- venhouders „De Voorwaarts" te Arnemuiden heeft een wed vlucht uit Roosendaal gehou den. De uitslagen luidden: J. de Ridder; 2. J. de Nooyer; 3. J. Cornelisse; 4. A. de Rid der; 5 en 9 C. de Nooyer; 6 en 12 B. de Ridder; 7. B. v. Belzen; 8. J. Siereveld; 10 K. Grootjans. Zondag 18 Mei hield de vereniging van postduiven- houders „Zeelandia" te Mid delburg een wedvlucht van uit Quiévrain (B.). De prij zen werden als volgt be haald: le en 6e pr. J. Geene; 2e, 14e en 16e pr. J. P. David- se; 3e en 4e pr. J. Poelman; 5e pr. J. de Bree; 7e, 10e en 17e pr. D. M. Klaassen;' 8e en 9e pr. H. Hooftman. Dc concour3bond „Zuid Be veland" van de postduiven- houders hield 18 Mei een wed vlucht van Quiévrain. De uit slagen luiden: 1. L. Baert; 2. J. Bruynzeel; 3. J. Harthoorn; 4. J. Min- nard; 5. H. Janse; 6. en 7. J. v. Langevelde; 8. P. Schrijver; 9. J. Schrijver; 10. J. v. Lan gevelde. „spoortje" verstoord? het publiek „er in ging als koek." De rechtbank heeft uit de brochure een viertal passages gelicht, waarvan het bewijs moet worde ngeleverd. FEITEN BEWEZEN? Mr. G. J. Salm, die voor ir. Driessen pleitte, achtte daarvan een drietal feiten volledig bewezen. Omtrent het door prof. Goudriaan in getrokken ontslag aan ir. Reitsma is dit gedeelte der brochure inderdaad niet vol komen bewezen. Evenzo is naar het oordeel van mr. Salm bewezen de propaganda. De terugkeer van Goudriaan naar het N.S. bedrijf werd zo ernstig ge acht, dat de directie ontslag zou nemen wanneer dit ge schiedde. Het gehele corps hoofdambtenaren zou dan te vens ontslag hebben geno men. Dit is schriftelijk ter kennis gebracht. Pleiter ont kende dat het tekenen van een adres onder druk is ge beurd. 87 van de 96 bereik bare hoofdambtenaren heb ben getekend. De behandeling van de zaak wordt op 18 Juni voortgezet. TAFELTENNIS „Sla Raak" kampioen. Door een 173 overwinning op Amor heeft de Middelburg se tafeltennisclub Sla Raak het kampioenschap van de Wal- cherse competitie behaald. Geen enkele wedstrijd werd verloren en slechts één ein digde in een gelijk spel. Met bovendien een setgemiddelde van 110 voor en 30 tegen is dit resultaat wel een felicitatie waard. Orvio wist met 164 van de C.J.M.V. Middelburg te win nen. De stand is nu: Sla Raak 7 6 1013110—30 Sorry 6 5 0110 85—35 Drie Klez. I 6 4119 84—36 54 01 8 55—45 7 304 6 64—76 7115 3 51—89 7115 3 51—89 Drie Klez. II 7 0 0 7 0 20—120 Voor de nog resterende wedstrijden SorryCJMV Vlis- singen en Drie Klezoren I CJMV Vlissingen werden nog geen data vastgesteld. WANDELSPORT N.O.A.D. NAAR GROEDE. De Vlissingse wandelsport vereniging „N.O.A.D." die op Hemelvaartsdag deelnam aan de door de „Amateur" te Goes georganiseerde wandeltocht over 30 km, zal op 2e Pink sterdag in Groede aan een wandeltocht deelnemen. De af stand bedraagt ook hier 30 km. CJMV VI. Orvio Amor CJMV M'b. VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland vangen 8 Juni a.s. aan, zo mo gelijk zelfs op 1 Juni. Er wordt een volledige competitie ge speeld, waarbij ook van de Woensdagen en Zaterdagen wordt gebruik gemaakt. Uit het programma blijkt, dat de kampioenscompetitie half Juni zal zijn afgelopen. Drie kampioenen zijn nog niet bekend. BOKSEN VLISSINGEN—BREDA. Ter gelegenheid van het be zoek der Bromley F.C. aan Vlissingen organiseert de boksclub D.O.S. een stedenont- moeting VlissingenBreda. Ej; zijn twee hoofdpartijen in de lichtgewicht-klasse. P. Remie (Breda) bokst te gen A Keller (Rotterdam), terwijl de kampioen van Ne derland 1947 Jan Remie (Bre da) zal uitkomen tegen een nog nader aan te wijzen te genstander. WIELRENNEN Spannende ronde van Hulst. De grote Melprijg van Hulst voor amateurs over een af- etan<3 van 10S km. of 60 ron den is een groot succes gewor_ den. Duizenden toeschouwers, die rond het parcours waren opgesteld, hebben van een zeer spannende en sportieve strijd genoten. Nadat hij in de eerste 15 ronden vrijwel alle premies in de wacht had gesleept, ging P. de Vries met Verwoerd aan zpn wiel aan de haal. Laatst genoemde kon het tempo van de V.:3ardinger echter niet vol gen en moest lossen. Met nog 35 ronden voor de boeg had de koploper een rui me voorsprong op Verwoerd en op v. d. Weyer, v. Beek, Brinkman, Geerts en Smits. Juist op het moment, dat de Vries deze renners bijna ge dubbeld had reed hij plat. Nog geen halve ronde later, toen hij op een geleende fiets de strijd bad voortgezet, moest hij weer afstappen en toen ver loor hij veel en zeer kostbare tijd. De groep profiteerde hier van en ham een voorsprong. Later wist de Vries weer aan te sluiten, doeh toen liep Smits uit en werd niet meer achterhaald. De uitslag werd daardoor: 1. H. Smits. Amsterdam, 2 uur 45 min.; 2. De Vries; 3. Van Beek; 4. Brinkman; 5. Van d. Weijer. RONDE VAN KRUININGEN. In verband met de Natio nale kampioenschappen op de weg is de Ronde van Kruiningen verschoven van 21 tot 28 Juni. Voor de kermiskoers te IJzendijke op 27 Mei zijn de zer dagen alle kopstukken van ons amateurcorps o.a. De Vries en Smits gecon tracteerd. DAMMEN Lente klopt Sinke. Van de 8e ronde werden de volgende partijen gespeeld: W. LenteJ. Sinke 20; C. v. BiemenJ. Strooband Sr. 11; J. BlomW. Boogaard 20; F. BrandenburgJ. Strooband Jr. 11. De verrassing was, dat de Middelburgse speler Lente van Sinke won, die daardoor zijn mooie voorsprong teniet zag gaan. Beide spelers hebben nu met 12 punten de leiding. Het was een fraaie partij; waarin Lente spoedig een voorpost gng innemen. Sinke speelde te ng op winst en werd ver schalkt door een kleine combi natie, waardoor hij een stuk verloor. Anderson kan zich bp de leiders voegen, omdat hij nu 10 punten heeft, doch een partij minder heeft gespeeld. Deze partij (tegen de Jonge) wordt Donderdagavond te Goes gespeeld. Door deze uitslagen is de' spanning om de eerste plaats dus volledig weergekeerd. MIDDELBURGSE DAMCLUB. De Middelburgse Damclub speelt a.s. Maandag te Breda, als Zeeuws clubkampioen, tegen de bekende Rotterdamse Damvereniging „Constant", om het clubkampioenschap van Nederland. De Zeeuwen staan tegen deze vereniging, waarin o.a. de gebr. Roozenburg spe len, voor een zware opgave. 52. Hallo, oude zeerob! zei Kap- pie. Hoe voel je je nu? Da's be ter als een rookwolk, hè Ben je niet blij dat je weer eeD zeeman bent? .Blij is het woord niet! zei de zee man. Het stinkt afschuwelijk! En ik begrijp er niets van... Het ene ogenblik ben ik een mens, het volgend ogenblik raakt dit schip in de mist en wordt ik een wolk en daarna komt dit dier op me af en ben ik weer een man... en waar is de rest van de bemanning? Wel, dat's een lang verhaal, jong! zei Kappie. Ik zal je op een andere keer wel eens vertellen hoe dat allemaal zit, nu moeten we eerst zien, dat we verder kunnen varen! Kom maat, neem Skorretje mee! SCHAKEN BREDA WON VAN TERNEUZEN. De voor de promotie-compe titie van de hoofdklasse van de K.N.S.B. gespeelde wed strijd BredaTerneuzen ein digde in een 8YzlYz neder laag voor de Zeeuwen. Hoewel de overwinning van Breda volkomen verdient was waren de cijfers enigszins geflatteerd. De gedetailleerde uitslag was: A. HamelinkG. Beker YzC. Dijselinck—C. Gijs- brechts Yz-r-Yz', A. van der StaalH. van der Weelde YzYzJ. KaanJ. Kamp 0—1; J. v. d. Staal—ir. W. Marcella 01; J. v. d. Staal A. Mendes 01; C. ten Decker mr. Rassers 01; B. Burger H. Hessels 0—1P. v. d. SandeM. van Erjk 01; S. HarryJ. Jansen 0—1. MIDDELBURG Ondertrouwd: L. C. Scheers, 24 j. en C. Leijdekker, 23 j.; H. C. Baarens, 33 j. en A. van Aalst, 23 j.; P. J. de Munck. 25 j. en A. Heijboer, 27 j.; F. Boone, 24 j. en A. J. C. Fraanje. Getrouwd: J. J. Deij, 25 j. en W. Boone 24 j.; A. W. van Hoeijdonck, 25 j. en L. C. Antheunisse, 23 j.; L. L. Meijler. 34 j. en J. L. Dries- sens, 28 j.J. K. van Belle, 24 j. en J. F. Adriaanse, 22 j.; J. van Heiteren, 24 j. en W. A. van Heijl, 22 j.; F. C. Baron, 39 j. en A. H. Romp, 28 j.; C. Wielemaker, 33 j. en J. C. v. d. Vijver, 40 j.; C. van Leerdam, 27 j. en L. Marcus, 24 j.; A. Leijnse, 46 j. en J. P. Dingemanse, 33 j. jkx>r rjEERD ADEMA 44 „Dat ie d'r op ken rekene". Het raampje sloeg dicht. De chef trok een gezicht of hij een haar in de soep had gevonden en schreed majes tueus naar het ijsbuffet, waar twee dienstertjes het offen sief tegen een koksjongen waren begonnen. „Een engert", zei juffrouw van Riethoven, met haar hoofdje in de richting van de verdwijnende major domus wijzend. Hans van Linschoten knik te, begrijpend. Onverdeeld ge luk was nergens te vinden. Juffrouw van Riethoven had gekregen wat zij zich als hoogste geschenk van het le ven gedroomd had, maar ook in haar bestaantje verdween de zon nog ieder ogenblik achter voorbijdrijvende grau we wolken. Hij zocht naar zijn porte- monnaie, maar de juffrouw gaf hem een wenk. „Wacht nog effe", zei ze met een snelle blik naar de chef. „Ik moet je nog wat zegge". Ze hielp een dienstertje aan een blad vol kopjes kof fie en stapeltjes ingepakte suikerklontjes en overtuigde zich toen, dat de chef zich, ter inspectie, naar een andere afdeling had begeven. ,,'k Zal 's aan de kok vra- ge", zei ze „of ie je niet ken gebruike. Hij heeft altijd hulp van Janus Pleizier, maar die heb verlejen Dinsdag een vat bier op zijn tene gekrege en nou leit ie in 't ziekenhuis. Wacht maar effe". Ze trok wederom het luikje omhoog, liet er ditmaal haar hoofd helemaal door verdwij nen en voerde een lang ge sprek m.et een onzichtbare partner. Het gesprek wilde in het begin niet erg vlotten, ge zien het nog zichtbare deel van juffrouw van Riethoven, dat zo nu en dan min of meer stampvoetende bewe gingen maakte, maar ten slotte scheen, men tot een voorlopig accoord te zijn ge komen. De buffetjuffrouw trok haar blond gelokt kopje te rug en gaf haar protégé een bemoedigend knipoogje. Op hetzelfde ogenblik ver scheen het witbemutste hoofd andermaal voor 't raampje en een paar nieuwsgierige ogen gleden over de dichtbij zittende bezoekers. „Waar zit ie?" „Hier," zei juffrouw van Riethoven, terwgl ze wat op zij ging om de kok onbelem merd uitzicht op de sollici tant te kunnen geven. Hans van Linschoten ging onwillekeurig rechtop zitten en de kok taxeerde hem of hij een schapenbout was. „Laat ie maar achterom komme" zei hij. De buffetjuffrouw beloonde de keukenvorst met een vriendelijk glimlachje en ver telde haar beschermeling, dat 't, om zo te zeggen, alles kits was. Hjj moest maar naar beneden gaan en dan de achtertrap voor het per soneel op. Dan kwam ie in de bijkeuken en dan most ie maar naar meneer Samson vragen. Als er moeilijkheden waren, kon ie wel effen te rugkommen. Hans van Linschoten be dankte haar uit de grond van zijn hart voor haar belang stelling in zijn particuliere aangelegenheden en juffrouw van Rietschoten straalde van voldoening. „Als ie nog be zwaren maakt", zei ze, „dan waarschuw je me maar effe". Hans knikte, gaf het dien stertje, dat op zijn wenk kwam afrekenen, een extra grote fooi en verdween na een blik van vriendschappe lijke verstandhouding met de juffrouw van het taartjes buffet, als betalende klant aan de voorzijde van de lunchroom om 'er als toekom stige employé aan de achter zijde weer binnen te kunnen komen. Hij liet zich met de lift naar beneden brengen en vond achter de eerste étage een wenteltrap, die. volgens het opschrift: „Alleen voor, ge bruik van het personeel" be stemd was. Een juffrouw van de reti rade, die juist retireerde om dat zij afgelost was en die haar schortje losstrikte, ver wees hem, op zijn vraag naar de bijkeuken, naar een mat glazen deur en Hans van Linschot en klopte beleefd aan en deed toen niemand ant woordde de deur open om via een magazijntje vol con- servenblilcjes, in een soort spoelkamertje te belanden, waar een dikke jongen met een bril op bezig was mes sen te slijpen. „Kom je van de poelier?" vroeg het jongmensch. „Neen", zei Hans, „ik kom van juffrouw van Riethoven om de heer Samson te spre ken". „De chef is in de bijkeu ken", zei de jongen, „loop maar even door". (Wordt vervolgd) BADBEDRIJF TE VLISSINGEN. Burgemeester en Wethou ders van Vlissingen maken be kend, dat de opening van de zee- en zonneboden en strand stoelenterrein is bepaald op Zaterdag, 24 Mei- 1947. Vlissingen, 22 Mei 1947. TARIEVEN. Voor het seizoen 1947 zul len de volgende tarieven, met inbegrip van omzetbelasting, gelden: Abonnementskaart voor één persoon 9.idem voor meerdere leden uit één gezin, mits een seizoehhoofdkaart is genomen, 5.id. voor kinderen t/m de 18-jar. leef tijd, waarvan de ouders geen hoofdkaart hebben genomen, 6.Maandkaart voor één persoon 3.75; id. voor meer dere leden uit een gezin (mits een seizoenkaart is genomen), ieder 3.Badkaart voor een bad 0.35: Kaart voor 10 baden 2.75; id. voor 20 baden 5.Abonnements kaart omnibus (cabine win kelgalerij) voor één persoon 4.50; id. omnibus voor kin deren beneden 14 jaar 3. Maandkaart omnibus voor één persoon 2.id. omnibus voor kinderen beneden 14 jaar 1.25; Badkaart voor een bad (omnibus) 0.15; id. voor een bad (omnibus) voor kinderen beneden 14 jaar 0.10. Huur voor badgoederen. Huur van een zwembroek 0.20; id. handdoek 0.20; id. badcostuum 0.30; id. badmuts 0.20. Voor het huren van bad- foederen moet een cautie ad 5.per stuk worden ge stort. Tarief voor zonnebaden. De prijzen zijn geheel ge lijkluidend aan die der zee baden. De bad-abonnementen en badkaarten zijn niet geldig voor het zonnebad; voor het gebruik van badstoelen moet afzonderlijk worden betaald. Tarief voor het hu ren en opbergen van cano's. Huur voor een éénpersoons- cano 0.60 per uur of kor ter; id. tweepersoons cano 0.80 per uur of korter. Voor het opbergen van een cano 7.50 per seizoen. Tarief voor de strand stoelen en parasols. Voor het gebruik van een strandstoel wordt 15 cent per uur of gedeelte daarvan ge heven. Dagkaarten (behalve 's- Zondags) worden afgegeven voor 50 cent. Halve dagkaar ten gedurende de voormid dag tot 1 uur n.m. (van 1 uur n.m. tot sluitingsuur) 35 cent; voor het gebruik van een strandparasol wordt 20 cent per uur of korter en 0.75 per dag geheven. Geen spaghetti voor Parola. Parola, die te Glasgow als spil voor de Rest van Europa fungeerde, heeft bij zijn terugkeer in Tu rijn verklaard, dat hij twee aanbiedingen om voor Engelse clubs te spelen had afgeslagen, aangezien hem gebleken was, dat er in Engeland geen voldoende brood, geen spaghetti en geen wijn te krijgen waren. Abonnementen. Abonnementen en badkaar ten worden afgegeven onder de volgende voorwaarden le. dat bij langer gebruik van een badcabine dan 40 minuten voor ieder kwartier of gedeelte daarvan 0.20 extra moet worden betaald; 2e. dat baders, die zich naar het oordeel van het bad- personeel, te ver in zee wa gen en op sein van dat per soneel niet onmiddellijk terug keren, de verdere toegang tot het baden worden ont zegd, zonder terugbetaling van e.v. betaalde bad- of abonnementsgelden. Kinderen, beneden 10 jaar, worden zonder geleide niet op het badstrand toegelaten. Vlissingen, 22 Mei 1947. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 45 der Drank wet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een ver zoek van de heer J. Bijl om verlof tot de verkoop van zwak-alcoholische drank het klein (verlof A) voor de Scheldehal aan de Van Dis- hoeckstraat; dat van heden af geduren de twee weken tegen het ver lenen van het gevraagde ver lof schriftelijke bezwaren kunnen worde ningebracht bij hun college. Vlissingen, 16 Mei 1947. v_ VLISSINGEN Ondertrouwd: P. Sakowski, 25 j. en A. G. Kremer, 25 j.; M. J. van den Boogaart, 32 j. en C. Roelse, 24 j.; L. Lange- raar, 53 j. en C. Kruidenier, 44 j.; P. Ch. Heijman, 30 j. en D. S. Nagtegaal. Ondertrouwd: L. W. Fran- cke 25 j. en M. L. Snoodijk 24 j.; A. Oosthoek 48 j. en M. Boogaard 39 j. Getrouwd: G. J. Manhave, 33 j. en M. Huijsman, 31 j.; A. Fastenau, 26 j. en C. H. L. de Honat, 27 j.; J. Alewijnse, 24 j. en I. J. van der Linden, 19 j.; M. A. de Voogd, 24 j. P. F. Gunst, 25 j. Getrouwd: W. van Ever- dingen 26 j. en T. Janse 21 j.; J. L. Bollen 41 j. en S. M. van Beers 24 j.; A. W. van Borren 27 j. en C. Louws 25 j.; J. van Hemert 26 j. en E. van den Berg 24 j. Bevallen: H. van Oorschot Brand, z.; M. J. Castel—Ver sprille, d.; L. MaljaarsVader, d.; Th. M. J. van LithThrjs- sen, z.; M. W. van Doornik Vos. z.; F. H. Weeland—Wil- lemsen, z.; L_ Schroevers Kestelo, d.; M. Chr. Kats Joziasse, z.; C. W. Andries- senLiebers, d. Bevallen: J. H. Muller Blom z.; M. J. van der Wal Kiela d.; J. H. Houtzager Post d.; M. TielBoer d.; G. M. van PamelenStreef kerk d.; P. Prinsvan Be- veren d.J. M. Dierickx Lensen z.; C. C. J. Mertens Pasveer z.; J. Pattenier— Poel d.; S. A. Stouthamer Snijders d.: F. B. van de DoodDierickx d.; C. M. An- driesseHoolebrands z. Overleden: J. Brakman. 64 j-, echtgen. v. L. de Bruijne: M. Keibus, 55 j J. M. Johnson, 52 j.; A. Cambell, 40 j.; W. Swan, 35 j.; N. Boutkan,55 j., echtgen. v. P. M. de Kunder. Overleden: J. de Joode, we duwe van H. P. Schroevers 58 j.; A. C. Kastelein, 1 m. MELISKERKE Getrouwd: W. de Visser, 24 j. en J. Houterman, 23 j. Overleden: M. Wisse, 70 j., wed. v. J. J. van.' der Lcijé. Bfevallen: M. van Leest, geb. Vinke, z.; J. H. de Lus- sanet de la Sabloniere, geb. Heringa, z.; S. J. Schotman, geb. Meeuwse, d.Th. Over man, geb. Horn, d.; S. Swint, geb. van Aartse, d.; A. Faas- se, geb. Wijkhuijs, d.; J. M. Mazure. geb. Mantz, z.; M. J. H. Sandberg, geb. Eben- daal, z.; F. Kerkhove, geb. de Bree d.; E. van Almkerk, geb. v. d. Houten, z.; P. Leijnse, geb. Joziasse d.; A. M. van Loenhout, geb. Cru- sio, d.; I. van Aartsen, geb. Pleijte, z.; P. van Horssen, geb. Jongepier, z.; L. de Vos, geb. Minderhoud, d.; A. M. M. Minaar, geb. Sukkel, d. M. M. le Due, geb. Lobbezoo, z.J. Flohil, geb. Hibels, z. G. Plurjmers, geb. Schuit, z. Ch. van Wezel, geb. Moens, z.; J. J. Kleinjan, geb. Smol ders, z.; K. A. Wisse, geb. van Wel, z.; A. Verhage, geb. Jongepier, d.; J. Baars, geb. van Belzen, z.; C. van Moolenbroek, geb. Vermeulen, z.; P. van Oorschot, geb. van Huff el, d.; J. M. G. van Nieuwenhurjzen. geb. de Jonge, z.; A. M. E. Tholenaar, geb. Verdaasdonk, z.; F. M. La- main, geb. Geerse d.; G. Vink, geb. Telkamp d. Overleden: J. Minderhoud, 1 j.; E. van Oosten, 80 j., wed. v. J. P. Rijk; Joz. Sinke, 41 j.; J. Bostelaar, 79 j., wed. van B. M. Bakker; J. den Boeft, 61 j., geh. m. M. de Rijke; E. Zandijk, 71 j., geh. m. S. Bourcier; M. M. Polder dijk, 40 j., wed. van C. de Wilde; N. P. Adriaanse, 50 j-, geh. met P. C. Wisse; L. Minderhoud, 5 j.; J. Clement, '>9 j., geh. m. J. C. van Loo; 1 Vermeulen,. 42 j„ geh. m. Jac. van Moolenbroek; I. de Buck, 24 j. OOST- EN WEST SOUBURG Bevallen T. BulthuisSin ning, z; P. van de VeldeMin derhoud, d.; L. van der Giezen Nouse, z.; M. J. Kokje—Stokx, z. Ondertrouwd: J. A. van der Meer, 26 j. en H. van de Velde, 23 j.; J. Koole, 28 j en A. Sturm, 22 j.; M. Koole. 25 j. en E. N. Axendse, 26 j. Getrouwd: H. M. van de Pas, 36 j. en E. Oele, 24 j.; D. Lin- nebank, 22 j. en J. Verhage, 21 j.; F. Mechielsen, 28 j. en K. J. de Kam, 20 j. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: J. F. Minderhoud Schoe, z.; J. A. de Munck Daniëlse. z. Ondertrouwd: F. Wille- boordse, 26 j. en J. Wattel, 24 j.; M. Jobse, 23 j. en J. de Vis ser, 25 j.; J. Vreeke, 28 j. en M. Olree, 21 j. Getrouwd: F. Willeboordse, 26 j. en J. Wattel, 24 j. Overleden: P. Maas, 74 j\, wed. van C. A. Verton; P. Brasser, 86 j.f weduwn. van J. Haverhoek. KRUININGEN. Ondertrouwd: I. Pasman, 34 j. en A. Verduin, 25 j. Getrouwd: J. van Stee, 31 j. en J. A. P. de Leeuw, 26 j. J. Fraanje, 26 j. en M. A. P. de Leeuw, 17 j. Overleden: M. Witte, 7' wed. van J. Houtman. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen 20 Mei: Helga v. IJmuiden; 21 Mei: Weltevreden VIII v. Antwerpen; Maraat V v. Ant werpen; Frederik uit zee. Vertrokken te Vlissingen 20 Mei: Margaretha n. Kopenha gen; Zwerver n. Harwich. Gepasseerd van Antwerpen, 30 Mei: Rotti n. Rotterdam; Liberty n. New Castle; Zee land (M.) n. Huil. 21 Mei: Zeeland (H.) n. zee; Aldo n. zee. j- RILLAND-BATH. Ondertrouwd: H. D. C. Binks, 31 j. en E. T. Blok, 24 jaar. Overleden: G. de Bokx, 82 j., weduwn. van D. Zandee. Radioprogramma's VRIJDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 8.19 Opera-pro gramma; 10.20 De Regen boog; 1.30 Estrellita Castro zingt; 12 Pierre Palla, or gel; 12.35 The Skymasters; 13 Ber.; 13.15 The Roman cers; 14 Kookkunst; 14.20 Solistenconcert; 15.20 Film melodieën; 16 Duettisten in de Cabaretwereld; 17 Etty Kouwenaar, sopraan en Johan Jong, orgel: 17.30 Muzikaal babbeltje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Piano-duo; 20.05 Preludes; 21 Radiofo nisch Festival; 22 Buiten* lands weekoverzicht; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber. 8.30 Morgenconcert; 11 Het Haags Blaaskwintet; 11.45 Staf muziekcorps; 12.30 Om- roepkamerkoor; 13 Ber. 13.15 Mandolinata; 14 Orkestmu ziek en zang; 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 14.40 Hobo-recital d. Kees J. v. d. Kraan; 15.15 Giaconda-en- semble; 16 Declamatie Mej. Hans Vlietstra; 17 Instru mentale- en vocale klanken; 17.30 Jan v. Weelden, orgel; 18 Cabzonetta-sextet; 19 Ber. 19.15 Appèl voor ex-politieke gevangenen uit de bezettings tijd; 19.30 Geestelijke liede ren d. gemengd koor; 20 Ber.; 20.50 Historie en folklore rondom de eerste haring: 21.10 Omroeporkest; 22.30 Ber. Weerbericht FRAAI VOORJAARSWEER. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Dondex'dagavond. In de kuststreek gedurende de nacht weer vorming van enige wolkendekken, welke overdag oplossen. In de ove rige provincies slechts weinig bewolking. In het gehele land droog weer met opnieuw iets hogere temperaturen. Meest matige wind tussen Noord en Oost. HOOG- EN LAAG WATER. VLISSINGEN. Vrijdag is het hoog water om 3.32 en 15.59 uur (2.33 en 2.26 -{- N.A.P.); laag water om 10.01 en 22.34 uur (2.23 en 2.32 N.A.P.). HOOG- EN LAAG WATER TB ZIERIKZEE. 23 Mei 5.29 v.m. 17.54 n.m. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee Laag- water Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. ZON EN MAAN. Vrijdag komt de zon op om 4.36 uur en gaat zij onder om 20.37 uur. De maan komt op om 6.42 uur en gaat Onder om 24.35 uur. BEURSOVERZICHT HANDEL VAN GERINGE OMVANG. H.V.A.'s stegen iets. Ter beurze van Amsterdam was de handel merkbaar in gekrompen. Aanvankelijk was nog enig materiaal aan de markt, met het gevolg dat de hoofdkoer- sen over het algemeen nog iets lager waren dan de vo rige slotprijzen, doch de meeste scheepvaartpapieren legden toch een goed 'weer standsvermogen aan de dag. Van de Cultuurfondsen wa ren alleen de tabakken iets lager. Zoals gezegd was het aanbod echter van beschei den omvang. Zodra was de vrije handel echter niet aangevangen of onmiddellijk trad aan het licht dat de markt weer een groot weerstandsvermogen aan de dag legde. Er kwam echter geen materiaal meer aan de markt terwijl 'zich daarentegen enige vraag openbaarde en allerwege gin gen de koersen een opwaart se richting volgen. De Scheepvaartaandelen konden in de meeste geval len zich nog boven de vorige slotprijzen verheffen. De In dustrie-aandelen waren nau welijks veranderd. Van de toonaangevende soorten ech ter waren de Philipsaandelen iets lager. Van de Suikeraandelen wis ten HVA's per saldo nog een paar punten koerswinst te verkrijgen. De Bankaandelen waren meerendeels wat la ger. STAATSLOTERIJ- 1000.— 5695, 6560rni071; 400.— 4981. 5968. 14735, 19288; 200.— 1706, 5306, 9941. 10590, 18561: 100— 1633-1, 13174. 10216, 14214. 15009, 5217, 19109. 9602, 10128 K&99, 16801, 18762. 11771,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3