Grote lijnzaad smokkel Kcappae en lid iNeue!**eilc*«tI Ar]aan van Klesdorp' stond terecht 5 maanden hoogspanning Duits deserteur verraden TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Vrijdag 23 Mei 1947 Arrondissementsrechtbank. in Zeeuwsch Vlaanderen 60.000 k.g. zaad naar België verkocht. Els: l'/2 jaar en 3 y2 jaar gevangenis straf. Tjjdens een op 15 Januari 1947 door controleurs der C.C.D. gehouden contröle by de graanhandelaar R. A. v. R. te St. Jansteen werd in zage gevraagd van de admi nistratie. Hierbij bleek dat in enige copiën van geleidebil- jetten veranderingen waren aangebracht. Later bleek dat ook op de originelen verande ringen waren aangebracht, o.m. was op 1 afleveringsbewijs van lijnzaad de hoeveelheid, oor spronkelijk vermeldende 10.000 kg., veranderd in 20.000 kg. Na onderzoek bleek dat meer dere geleldebiljetten een gro tere hoeveelheid lijnzaad aan gaven dan in werkelijkheid was geleverd. Als verdacht van valsheid in geschrifte werd R. A. v. R. hierover gehoord, waarbij hy verklaarde, dat minder grote kwantums wa ren vervoerd dan in zijn ver plichte administratie waren vermeld en dat hy lijnzaad boekte als ontvangen van boeren aan de grens zonder het zaad in werkelijkheid te hebben ontvangen. Hiervoor gaf hij dan aan deze afleve- ringsbewijzen, waarvoor hij 10 20 cent per kg. ont ving. Op die manier kregen de boeren de beschikking over vrij lijnzaad, dat tegen hoge prijzen naar België kon wor den verkocht. Verdachte gaf toe deze partijen, die als af- geleverd waren geboekt niet te hebben ontvangen, in to taal ongeveer 60.000 kg. Ver dachte zei met een en ander ongeveer 9000 te hebben verdiend en deelde mede hier mede te zyn begonnen, omdat de 32-jarige ambtenaar bij de SCHAKEN DR. EUWE NAAR NEW-YORK. De New York Sim deelt mede, dat dr. Max Euwe 10 Juni in New York wordt ver wacht voor een bezoek aan deze stad. De oorzaak van het feit dat dr. Euwe in het tournooi te Mar del Plata slechts de vijfde en in de daaropvolgende dubbelrondige zeskamp slechts de vierde plaats bezette, is volgens de Sun het overwerkt zyn van dr. Euwe. DUIVENSPORT De vereniging van postdui- venhouders „De Blauwe Dof fer" te Hansweert hield 18 Mei een wedvlucht uit Quierain. De uitslagen luidden: 1 en 4 A. de Klerk; 2. M. Krom- been; 3. I. Sanderse; 5. Gebr. Dommanchet; 6. Gebr. v. Ert- velde; 7. E. Mollet; 8 en 10 P. Verschure; 9. C. DorrepaaL De vereniging van postdui- venhouders „Oost West, thuis best" te Kapelle hield een wedvlucht uit Quivrain. De uitslagen luiden: 1 en 6 P. Schrijver; 2, 3, 9 en 10 P. v. d. Vliet; 4. P. Bruinzeel; 5. M. Gijzel; 7 en 8 E. v. Overbeeke. De vereniging van post- duivenhouders „De Luchtbode" te Souburg hield eveneens een wedvlucht uit Quivrain. De uitslagen luiden: 1 en 3 J. Hoogesteger; 2. C. Boogaard; 4 en 8 P. Babyn; 5 en 10 W. Wouters; 6. L. Braat; 7. A. Riekwel; 9. H. Meulmees- ter. Prov. voedselcommissaris, W. P. C. J. te Lewedorp, hem daartoe gelegenheid gaf en behulpzaam was door zorg te dragen dat de afleveringsbe- wijzen van de valselijk ge boekte partijen niet naar het bureau m Den Haag werden doorgezonden. Verd. v. R. be weert de winst met verdachte J. te hebben gedeeld. Verd. v. R. had zich thans te verantwoorden wegens valsheid in geschrifte, terwijl verdachte J. werd telastege- legd het geven van gelegen heid, middelen en inlichtingen tot het plegen van valsheid in geschrifte. verdachte v. R. ter te rechtzitting gehoord, erkende het ten laste gelegde. Hij heeft met de boeren verhan deld plus minus 40.000 kg. lijnzaad en kreeg een belo ning van 10 tot 20 cent per kg. Zodoende „verdiende" hy 9000.waarvan verd. J. de helft kreeg. Verdachte zegt tot een en ander ge ïnspireerd te zyn door verd. J. De Officier van Just, acht bewys .geleverd en geeft een uiteenzetting van de hierdoor voor ons land geleden schade, vooral op economisch gebied; eis 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. Mr. P. C. Adriaanse vraagt zich af of op de dagvaarding wel veroordeling zal kunnen volgen, hy vindt deze zeer onduideiyk. Pleiter voert ver schillende omstandigheden aan, die voor zijn cliënt de ge maakte fout verlichten en vraagt clementie of een ge- deeltelyk-voorwaardelyke straf. AMBTENAAR ONTKENT. Verdachte J. blijft vrijwel alles ontkennen. De Off. van Just, is er van overtuigd dat verd. J. een en ander heeft uitgelokt en gelegenheid en middelen heeft verschaft aan verd. v. R. Eis 3 jaar en 6 maanden gevan genisstraf. Mr. Kuipers meent dat er geen sprake is van een hand tekening doch slechts van een paraaf. Het gebruik ma ken van het in de dagvaar ding bedoelde stuk is niet ten laste gelegd. Ook is hier geen sprake van uitlokking. Hy vraagt waarom het afleve- ringsbewys vals is. Als men het formulier heeft ingevuld moet het vervoer nog plaats hebben, daarom kan hier van geen valsheid sprake zyn. Volgens pleiters mening zal onmogeiyk een veroordeling kunnen volgen. Hij vraagt vrijspraak. Na re- en dupliek wordt de uitspraak bepaald op 3 Juni. 53. Even later draaide de schroef van de goede Kraak weer volle kracht en werd de reis naar IJsland weer voort gezet. De oude zeeman bleef aan boord van het stoomschip om op de tros te letten. Kappie ging intussen naar de Japanner, die op de sleepboot gevangen zat en begon een gesprek. Wat was de bedoeling eigenlyk? vroeg hy. Maakten jullie die gassen zelf, of kwamen die uit het eiland? Gassen kwamen uit vruchtbare aard bodem! zei de Japanner. Maar waren tot weinig nut Waren heel ge woon! Minderwaardig verstand van zo nen van Rijzende Zon maakten er ver- dwyngassen van tot roem van groot va derland. Er zal niet veel roem van komen! zei Kappie. Eerder stank! VOETBAL H.D.V.S.R.F.C. 1—4. De Woensdagavond gespeel de competitie-wedstryd H.D.V. SR.F.C. is in een 41 over winning voor R.F.C. geëindigd. TRIBUNAAL GOES Een „verduitst" Nederlander De eerste zaak, die Woens dag voor het tribunaal te Goes werd behandeld was die tegen de 49-jarige leraar Duits M. O., M. M. Bartelse te Kloetinge. Deze bekende in 1940 lid der N.S.B. te zyn geworden, en verder lid te zyn geweest van de Volksdienst, de N.-D. Kuituurgemeenschap en het Opvoedersgilde. Verder heeft hy met Volk en Vaderland gecolporteerd, de Zeeuwse Stroom ver spreid, terwijl hy geabon neerd was op de Deutse Zei- tung in den Niederlanden en voordrachten hield op N. S. B. samenkomsten. Hy zeide slechts een enke le maal artikelen of gedich ten voor de Z. St. te nebben gegeven. Wel gaf hy toe voor de Nederl. Omroep radio praatjes te hebben gehouden, die volgens de dagvaarding in pro-Duitse en nat. soc. geest waren. Er staat by dat hy o.a. in Maart 1942 als „Arjaan van Klesdorp" zei- de, dat fcet soort fantasten, dat wenste, dat de Engelsen by Westkapelle zouden lan den, nu wel zou verminderen, dat de Westkappelaars niets van het bolsjewisme moesten hebben, en dat de oude tijd was verrot en vergaan. Tenslotte had hij op ver zoek van burgemeester Lens hoek de op Duits bevel inge leverde radiotoestellen gecon troleerd en geregistreerd en te Aalten medegeholpen aan tot controleren en registre ren der mannen, die voor de Duitsers verdedigingswerken moesten aanleggen. De verdediger, mr. Dirven, zeide, dat deze delinquent een klasse apart vormt. Hy was Verduitst, zoals andere Verengeland of Verfranst zyn. Intussen heeft hy niemand kwaad gedaan en ook ge'en verraad gepleegd en nooit W. A.-er of landwachter willen zyn. Zelfs heeft hy na de bezetting nog een jaar ge wacht om N.S.B.-er te wor den, want aanvankelijk was hy door de Duitse inval ook teleurgesteld. Het opvoedings- gilde was in Nederland prac- tisch niet van betekenis. Zijn enige fout is, dat hy niet juist op tyd omgekeerd is. Hy zit nu ruim 2 jaar ge ïnterneerd en hy kan werk voor de radio by zyn zwager krygen, daarom vraagt plei ter invrijheidstelling by de uitspraak. De 36-jarige A. M. M. v. d. Linde, straatmaker te Goes, heeft reeds eerder terecht ge staan en toen werd een on derzoek naar zyn geestver mogens gelast. Thans bleek uit het rapport van de des kundige, dat hy een psycho- phaat is. Hier wees ook de verdediger, mr. Tichelman, op, die verder zeide, dat v. d. L. nooit iemand kwaad heeft gedaan en niets moest hebben van smerige streken. Hij kan weer gaan werken en op verzoek van verdediger besloot het tribunaal na raadkamer tot vrijlating. De 28-jarige landarbeider C. v. d. Weele uit Vlissin- gen sloot zich aan by de N. S. B., werkte in 1940 vrijwil lig in Duitsland, trad in 1942 als vrijwilliger in militaire krijgsdienst en werkte in 1943 en 1944 als S.S. frontarbei der in Oost Europa. Deze besch. bekende en zyn verdediger, mr. Kuypers uit Bergen op Zoom, voelde, dat besch. door zyn zyn in Duitsland tot het nat. soc. is gaan overhellen. Men moet hem nu in de gelegenheid stellen op het goede pad te rug te komen. De laatste zaak in de mor genzitting was die tegen de 24-jarige landbouwersknecht I. D. Westveer uit Wol- phaartsdyk, die lid is geweest van de N.S.B., colporteur met Vova, verspreider van de Z. Str., leerling van de kader- school der W.A. te Deurne, en als W.A.-man aanwezig was toor rjEERD ADEMA 45 De bijkeuken bleek juist groot genoeg om de chefkok Samson die eigenlyk Sim- son had moeten heten te kunnen omvatten. Hy stond daar in zijn volle waardigheid, één meter zes en negentig lang, of, beter gezegd, hoog en met de muts op byna twee meter vijftien. Hy was zo dik, dat je om hem heen kon wandelen als hy niet in de bykeuken stond. Zyn gezicht had iets van een reusachtige tomaat, waarin een paar kinderlyke blauwe ogen zwommen en hy stond de sollicitant af te wachten met de linkerhand in de zij, terwyi hy in zyn rechter- knuist, als symbool van zyn waardigheid, een grote houten pollepel geklemd hield. Hij stond daar als een le vend geworden godheid uit de regionen der culinaire werkers en de eerste woor den, welke Hans toegesnauwd werden, waren voor iemand, die op het punt staat zyn belangen te bepleiten, alles behalve bemoedigend. „Hoe lang kennen jullie elkaar al?" vroeg hy bars. „Ikehik begryp niet, wat u bedoelt", zei Hans. „Dat begryp je drommels goed!" bulderde de gewelde naar, terwijl hy, als een tambour-maitre de steel van zyn pollepel door zyn vingers liet draaien, „ik vraag hoe lang of je juffrouw van Riet hoven al kent. Spreek op, waar hebben jullie elkaar ontmoet „Maarmaar ik heb haar nog nooit ontmoet zei Hans. „Ik bezweer u, dat ik haar een kwartier geleden nog nooit gezien had". De chef-kok liet de pol lepel tot rust komen en keek de sollicitant onderzoekend aan. Het scheen tot hem door te dringen, dat een amoureuze verhouding niet altyd een noodzakelijke voorwaarde voor protectie behoeft te zyn. Nu hy de sollicitant goed be keek, moest hy toegeven, dat deze tengere jongeman naast de gestolde rijstebrijberg, die hij zelf was, geen schyntje van een kans had. Het was juffrouw van Riethoven blyk- baar alleen te doen geweest om een ongelukkig mens voort te helpen en, waar hij niets vuriger verlangde dan de dank en de bewondering van de bekoorlyke blondine uit het taartjesbuffet te oogsten, was hij dadeiyk be reid zijn vette schouder onder het door haar begonnen lief dewerk te zetten en de solli citant het bestijgen van de maatschappelijke ladder zo gemakkelijk mogeiyk te ma ken. „Wel eens in de keuken ge werkt?" vroeg hy, een tikje geringschattend. „Ik ben kellner", vertelde Hans, „in een klein cafétje". „Gesnopen", zei de kok, „iedereen wil op zyn tyd wel eens promotie maken. Heeft Cobaehik bedoel heeft de juffrouw je verteld wat je voorganger overkomen is?" „Jaeheen vat bier of zoiets op zyn tenen", her innerde Hans zich. „Juist", zei de kok. „Janus Pleizier kwam onder het bier". De dikke jongen liet, plicht matig, 'n schor lachje horen. „En nou ken ie z'n bier niet meer op, maar z'n plei zier wel", vervolgde de kok, terwijl hy nauwkeurig het gezicht van de sollicitant be keek om de uitwerking van zyn geestigheid te bestuderen. Hans van Linschoten dwong zyn gezicht tot een grijns, die, wat de breedte betreft, blijk- baar ondermaats was en de chef was juist van plan de sol licitant eens wat duidelyker op de hoogte te brengen van de rechten en plichten van de eer ste de beste boerenvarkenssla- ger, die een fatsoenlijke keu ken komt binnenstappen, toen het luikje/van het buffet om hoog ging en het belangstel lend hoofd van juffrouw van Riethoven naar binnen werd gestoken. „Is de zaak voor mekaar?" informeerde ze. „Ja... eh... dat is te zeg gen... zo dadelyk..." zei de chef-kok. Hij schraapte eens extra zijn keel en zei met een stem, die tot in alle bij-keu- kens gehoord kon worden: „Zo en dat is dus afgesproken. Tien gulden in de week om mee te beginnen en elke mor gen om half zeven present. Eten en drinken hoef je niet mee te brengen, want dat heb ben we hier meer dan we ver kopen kunnen. Tussen de mid dag een half uurtje vry en 's avonds om zes uur kun je opdonde..." (Wordt vervolgd) by 't verwyderen van 'n por tret van H. M. de Koningin, terwijl hy in dienst der O. T. werkzaam was in Nederland, Frankrijk en Duitsland. Het bleek, dat hy uit een gezin komt, waar vader en moeder ook lid waren van de beweging en zo werd hy het op 18-jarige leeftijd ook. De verdediger, mr. Kuy pers, zeide op grond daarvan dat men het hem niet al te zwaar moet aanrekenen, ge zien zyn jeugd en omgeving en vroeg hem direct in de gelegenheid te stellen thuis weer werkzaam te zyn. Het tribunaal voldeed aan het verzoek om onmiddellijke invrijheidstelling. De middagzitting begon ook met een zaak tegen een le raar en wel tegen de 40-ja- rige W. Wisse, die volgens de dagvaarding symp. lid der N.S.B. is geweest, verder lid van het Opvoedingsgilde en koper van Volk en Vader land. Besch. bekende in 1941 steun te hebben willen ver lenen aan de N. S. B. en toen heeft men hem symp. lid gemaakt. Als getuige décharge werd gehoord de leraar Va- lenkamp, die lid was van de Zuiveringscommissie en die toen niets vond en ook nu nog zeer gunstig over W. rapporteerde. Mr. Tichelman zeide, dat het hier een zaak betreft die z.i. voor de officier-fis caal behandeld, tot voorwaar delijke buitenvervolging zou heboen geleid. Daarvoor wil de men besch. sparen en zo kwam hy voor het tribunaal. Eerst laat is men tot ver volging overgegaan en dit is juist voor W. zo ontzettend zwaar geweest. Pleiter ver trouwt op milde beslissing. De laatste zaak was die tegen de 62-jarige landarbei der S. Westveer, die reeds eerder voor is geweest. Het ging nu nog over een kistje met geld, dat door onbeken den is afgehaald by de vrouw toen W. geïnterneerd was. De verdediger, mr. Roe- lofs, zeide dat van de vori ge dagvaarding niets is over gebleven dan het feit, dat W., die reeds 15 maanden geïn terneerd is geweest, sym- phatiserend lid is geweest en hij meent, dat daarmede dat feit toch voldoende is gestraft. Uitspraak in alle zaken 4 Juni. DAMMEN DAMLECTUUR De inschrijving is openge steld op de 2e uitgave van „Diverse damproblemen", het bekende boek van Cremer. Het is een herziene en belangrijk verbeterde druk en zal bestaan uit een collectie van 486 dam problemen, een overzicht van 1913 tot heden. Liefhebbers, die hun naam en adres opgeven aan G. A. Cremer, Torenstr. 31, Veendam, krygen het werk direct na verschijning franco toegezonden. De prijs zal 3.25 per ex. bedragen, ha verschy- ning te voldoen. Om dozen motten-vry te houden worden ze dichtge plakt met gegomd papier. Officiële publicaties. SLUITING KANTOREN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis dat de gemeentelijke bureaux gesloten zullen zyn op 27 Mei a.s. Alleen tot het doen van aan giften van geboorte en overlïj- den zal het bureau van de Burgerlijke Stand op die dag geopend zyn van 9.3010 uur. De directeur van de distribu tiekring Middelburg maakt be kend, dat het kantoor Zuidsin gel op 27 Mei a.s. zal zyn ge sloten. In verband hiermede zullen detaillisten hun bonnen als volgt moeten inleveren: 28 MeiBakkers, Slagers, Brandstoffenhandelaren, De taillisten met Code Nos. 1000 t/m 1099: 29 Mei: Petroleumhandela- ren, Detaillisten met Code Nos. 2000 t/m 2099 en 3000 t/m 3099. 30 Mei: Detaillisten met Co de Nos. 3101 t/m 3199, 4000 t/m 4099 en 5000 t/m 5099. Door de textielhandelaren kan in de week van 26 t/m 31 Mei niet worden ingeleverd. Tabaksgrossiers dienen op 29 Mei in te leveren. UITREIKING SCHOENEN BONNEN. De directeur van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat zij, die in 't bezit zyn van een inlegvel, waarop de bonnen 614 en 612 aanwezig zijn, t/m 30 Mei a.s. hierop, onder overlegging van hun stamkaart, alsnog een schoe nenbon naar keuze kunnen af halen by het kantoor Zuidsin gel, lokaal 4, loket 4 of bij de Agentschappen op de uren dat de reizende Agenten aanwezig zijn. OPENBARE ZWEMGELEGENHEID. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat voor het openbaar zwem men in de gemeente Middel burg, gedurende het seizoen 1947 door hen is aangewezen, de Noordwestzijde van het Ka naal door Walcheren langs het fietspad naar Veere, beginnen de voorbij de borden voor de aanduiding der kabels, zulks onder voorwaarde, dat de dijkhelling zo weinig mogelijk wordt betreden. Het vrij zwemmen op ande re plaatsen in de gemeente Middelburg blijft dus verboden. 's-HEER ARENDSKERKE. UITREIKING BONKAARTEN VOOR A.S. MOEDERS. In het tijdvak van 26 Mei t/m 7 Juni is er voor a.s. en jonge moeders gelegenheid om hun toeslagkaart MD 707 voor de 7e en 8e periode af te ha len. Hierbij moet het C.M. in legvel worden overgelegd. Kerknieuws „IN DIENST DER KERK". Te Utrecht is opgericht een organisatie van Hervormde mannen in Nederland „In Dienst der Kerk". Met volle dige medewerking van de ge nerale synode is deze orga nisatie opgericht, uit het Chr. Nat. Werkmansverbond en de Federatie van Herv. Mannen- verenigingen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor^ Aagtekerke: H. J. L. A. Couvée te Welsum. Tribunaal Zierikzee. Die vrouwen aangebracht. Als eerste verscheen Woens dag voor het tribunaal te Zie rikzee J. Viergever, vishande laar te Zierikzee, die zich in België aangesloten had bij „de Vlag" waarin hy de functie van Steunpuntlelder bekleedde. Verdachte ontkende kaderver gaderingen van deze Instelling te hebben bezocht. Verder be weerde hij, de extra-levensihid- delenbon h en die hy ontving, omdat zijn stiefzoon in dienst was bij de S.S., te hebben te ruggeven, behalve de vetbon- nen. De beschuldiging, dat hij vriendschappelijke omgang: met leden van de „Wehrmacht" en „Feldgendarmerie" zou hebben gehad, ontkende hij eveneens. Verder had hij drié vrouwen, die veldvruchten van hem had den ontvreemd, bij de Feldgen- darmerledarmerie aangebracht. Een van hen, was volgens de verdachte, een beroepsdieveg ge. De verdediger, mr. Roe- lofs, betoogde, dat het duide lijk bewijs ontbrak. H. N. Jonker te Renesse, was niet alleen sympathiserend lid van de N.S.B. geweest, doch had ook in Middelburg vrijwil lig voor de Duitsers gewerkt, terwijl zij bovendien met een W.A.-man verloofd was. Ver der had zij aan leden van de Duitse militaire macht ver raden, dat in haar woning een gedeserteerde Duitse militair was ondergedoken. De Duit ser ls na huiszoeking ter plaatse doodgeschoten, waar door zij de dood van de vader van haar kind op haar gewe ten heeft. Ondanks zeer bezwarende getuigenverklaringen ontkende verdachte deze laatste beschul diging pertinent. r-« M. v. d. Werf te Haamstede was in beroep gekomen tegen de boete van 100 en de voor waardelijke buifcenvervolging- stelling welke hem was opge legd. Hem werd ten laste ge legd, dat h|j fruit had ver kocht aan leden van de bezet tende macht en het lezen van Volk en Vaderland. Hij ver klaarde thans, uit angst te hebben gehandeld. C. A. Nellsse be St. Maar tensdijk was niet verschenen. Het tribunaal zal deze zaak aanhouden tot 10 Juni en voor geleiding gelasten. A. P. v. d. Weijde te Elle- meet, had aan v. d. Panne mee gedeeld. dat hij, indien hij iets wist van mun'.t'ei-opplnga, 3 dit niet aan dc Hollandse pc!I- tie, doch aan Duitse militairen moest melden. Verder had hij graan verstrekt aan de colon- nenführer der NSKK te Re- nesse en op verschillende wijze voordeel getrokken pit ver trouwelijke omgang met leden van de Duitse weermacht. Met behulp van een Duitser had hij een radiotoestel m bruikleen gekregen en aan de Hauptge- freiter Bauman had hy mede- eedeeld, dat er in de buurt van Renesse boeren waren met 5 of 7 koelen. Daardoor had hij zijn melkkoe kunnen behouden. Verdachte zeide nu in te zien, verkeerd te hebben gedaan. Het radiotoestel had hij slechts twee dagen in huis gehad, toen ls het weer weggehaald. Hij trachtte ook de mededeling over de koeien in een ander licht te stellen. De verdediger, mr. F. W. Adriaanse, toonde uit verschil lende brieven aan, dat ver dachte niets van de Duitsers moest hebben. Verdachte had zelfs geweigerd met Duitsers te dineren. Daar verdachte reeds 11 maanden geïnterneerd is geweest vroeg de verdediger geen verdere straf op te leg gen. In alle zaken werd de uit spraak bepaald op 3 Juni. Scheepvaartberlr'iten Vlisingen aangekomen 21 Mei: Frederik van Gent. Vlissingen vertrokken 21 Mei: Weltevreden 7 naar Fa- berg. Gepasseerd naar Antwerpen 21 Mei: Amido van Londen, 22 Mei: Diana V van Huil. Gepasseerd van Antwerpen 22 Mei: Limburg naar West Hartlepool, Rose-Marie naar Goteborg. Radioprogramma's ZATERDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.20 Radio feuilleton; 11.45 Familieber.; 12 Accordeon-orkest; 12.35 Tenoren-Parade; 13 Ned. Strijdkrachten; 13.30 Malan- do en zijn Tango-Rumba or kest; 14 „Het Nederlandse lied" o.l.v. Renske Nieweg; 14.15 Sportpraatje; 14.30 Omroepkamerorkest; 15.30 Van boek tot boek; 15.45 Beoefening der huismuziek; 16.25 Miller-sextet; 17 Artis tieke staalkaart; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Uitzending voor de rijpere jeugd; 20 Ber.; 20.15 The Ramblers; 20.45 Dodenhuis, hoorspel; 21.15 En nu Oké; 22.45 Gemengd Omroep koor; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; Gram.; 11 De Zonnebloem; 11.45 Suite Bergamasque, De bussy; 12.03 Liederen van César Franck en zijn leerlin gen; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.15 Metropole-orkest; 14 Filmmuziek; 14.30 Film praatje; 14.45 Disco Novi teiten; 15.15 Jonge kunste naars stellen zich voor; 16 Fritz Kreisler speelt eigen bewerkingen; 17 De Wig wam; 18 Duo André de Raaff, piano en Jacques Schutte, orgel; 18.30 Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen; 19 Ber.: 19.20 Dans- orkest; 19.45 Banden die bin den; 20 Ber.; 20.30 Lichtba ken door Pater Henri de Greeve; 21 Het orkest zonder naam; 21.30 Muzikale tom bola; 22 Van kali mos tot kromme ryn; 2 3Ber. Weerbericht GELEIDELIJK WARMER. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. Heldere vry koude nacht. Overdag zonnig droog weer met opnieuw iets hogere tem peraturen. In de namiddag in het Zuid-Oosten van het land tijdelijk enige wolkenvorming. Meest matige Oostelijke wind. HOOG- EN LAAG WATER. VLISSINGEN. Zaterdag is het hoog water om 4.22 en 16.48 uur (2.31 en 2.16 -f- N.A.P.); laag water om 10.48 en 23.25 uur (2.09 en 2.29 N.A.P.). ZIERIKZEE. 24 Mei 6.20 v.m. 18.47 n.m. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laag- water Zierikzee 5.50 uur na hoogwater. ZON EN MAAN. Zaterdag komt de zon op om 4.35 uur en gaat zij onder om 20.39 uur. De maan komt op om 7.54 uur. BEURSOVERZICHT PUBLIEK TOONT ZICH GERESERVEERD. koersen allerwegen in. Van de Industriëlen zak ten Unilever by een hoofd- koers van 268 in tot 264% en de Philipsaandelen bij een hoofdkoers van 364 tot 360. In de Scheepvaartaandelen zat veel minder beweging dan iet geval i Weinig orders. Het zakenverkeer op de ef fectenbeurs te Amsterdam was er gisteren niet omvangry- ker op geworden en er wa ren aanwijzingen om te ver onderstellen dat het publiek zich op het ogenblik gere serveerd betoont. Er waren maar weinig orders voorhan den en vraag en aanbod wa ren ongeveer met elkander in overeenstemming, zodat de hoofdkoersen weinig of niet verschilden bij de vorige slot- pryzen. Tijdens de vrye han del kwam echter enig ma teriaal aan de markt. Daar de kooplust ver te zoeken was, legden de koersen een uitgesproken neiging tot ach teruitgang aan de dag- De hoeveelheid materiaal aie in het vrije verkeer aan de markt kwam, was niet groot, i-.r Kj gebrek aan goed .ormogen zakten de de laatste tyd het geval was en hoewel ook de noteringen zich niet geheel op het peil van de hoofdkoersen konden handhaven, beperkten de ver liezen onder beurstyd zich tot slechts één of een paar punten. STAATSLOTERIJ. 1000.en de premie van 30.000 nr. 4866; 15.000.— nr. 12821; 10.000.— 11378; 1000.— 10785, 12093, 13915, 20171, 21960; 400. 9209, 12406, 14165, 200.— 3938, 5758. 100.— 1917. 14245, 19317, 19487, $1252. 5620, 20240; 10474; 14275,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 23