Kappic en lad Wei>el**eil«»n«I Jongens aangewezen voor uitzending naar Duitsland SPORT EN WEDSTRIJDEN Officiële publicaties Radioprogramma's TOBUNAAL GOS Een duistere zaak. De Tweede Kamer van het Tribunaal te Goes behandel de Woensdag zes zaken. En wel als eerste die tegen de 26-jarige H. M. Meeuscn, chauffeur-monteur te Hoek, thans geïnterneerd te Utrecht wien ten laste werd gelegd, dat hij hulp aan de vijand heeft verleend door dienst te nemen bij het N.S.K.K., al thans bij het Reichsverkehrs- ministerium en in Duitsland of Frankrijk ten behoeve van de Duitse weermacht werk zaam is geweest. Besch. be kende het en zijn verdediger mr. Z. J. Feith uit Amster dam bepleitte onmidellijke in vrijheidstelling voor zijn cli ënt die reeds 2% jaar geïn terneerd is. Het tribunaal voldeed aan dit verzoek. DUISTER GEVAL. De 28-j. opzichter D. J. A. Chequierre uit Terneuzen, die in 1943 bij de N.S.K.K. in dienst zou zijn getreden en in 1944 werkzaam was voor de O.T., was niet geïnter neerd. Bij het verhoor kwam niet duidelijk naar voren wat zich met en door deze be schuldigde heeft afgespeeld en ook de verdediger, mr. G. Tichelman zeide, cr geen wijs uit te weten. Alleen eigen bekentenis van zijn cliënt, die later weer door hem herroe pen is, kan in de gewone rechtspraak niet als voldoen de bewijs van strafschuldig heid worden genoemd. Spr. Rotterdammers komen Walcheren bekijken. Evenals vorig jaar zullen ook deze zomer honderden be woners van Rotterdam en om- Streken per autobus naar Wal cheren komen, om het behou den stads-, dorps- en land- schapsschoon benevens de spo ren, die het oorlogsgeweld op ons eiland achterliet, te be zichtigen. Deze dagtrips, die georganiseerd worden door het Rotterdams Nieuwsblad en de stichting Nieuw Walcheren, vinden iedere Woensdag en Zondag gedurende de periode van begin Juni tot half Septem ber plaats. De eerste van deze tochten, die iedere keer met drie autobussen worden gere den, zal naar alle waarschijn lijkheid op Zondag 1 Juni wor den gehouden. De stichting Nieuw Walcheren zal gidsen aanwijzen, die de tocht over het eiland zullen meemaken en ex_ plicaties zullen geven. De tochten over Walcheren, die vorig jaar van half Juni tot half September plaatg von den en toen georganiseerd wa ren door het Rotterdams Nieuwsblad, „Nieuw Walche ren", de stichting Hulpactie Scheldemonden en VW met medewerking van de Rotter damse vereniging van aldaar woonachtige Zeeuwen, zijn, zo als men zich zal herinneren, een groot succes geworden. De verwachtingen voor dit jaar zijn hoog gespannen, want on getwijfeld zullen velen van de geboden gelegenheid om te gen weinig kosten een prachti. ge dagtocht naar Walcheren te maken, gebruik maken. Dinsdagmorgen vond ten kantore van „Nieuw Walche ren" te Middelburg een bespre king plaats tussen de heren P. N. Gaanderse, verslaggever en H. L. Alken, chef alg. zaken van het Rott. Nieuwsblad, die men wel de promotors van de ze trips mag noemen en be stuursleden van de stichting, tijdens welke een voorlopige route is opgesteld en andere organisatorische kwesties zijn besproken. De heer Gaanderse, die vorig jaar de tochten als pater famiiias van de deelne mers regelmatig met zijn echt genote meemaakte, zal ook thans weer voortdurend van de partij zijn. Hij doet dit in zijn functie van gedelegeerde van „Nieuw Walcheren". Het voorlopig programma van de tochten ziet er als volgt uit: omstreeks half 12 aan komst te Middelburg, waar o. a. de Abdij wordt bezichtigd en waar een warme maaltijd wordt gebruikt. Hierna rijdt men naar Veere, waar kerk en stadhuis worden bekeken en vervolgens via Gapinge, Se_ rooskerke, Oostkapelle en Domburg naar Westkapelle, waar het oorlogsmuseum en de nooddijk worden bezocht. In de achtermiddag arriveert men in Vlissingen, waar lunch pakketten worden uitgedeeld. Omstreeks 6 uur wordt dan de terugtocht naar Rotterdam aanvaard. meent, dat deze zaak niet voldoende geïnstrueerd is om tot een beslissing te komen. MISKEND GENIE. De 51-jarige hoofdonder wijzer op wachtgeld, H. Ivens uit Hontenisse hoorde voor lezen, dat hij lid, blokleider en administrateur der N.S.B. en lid van het Opvoedings- *ilde is geweest, de Z. Stroom leeft verspreid, voorman is geweest bij het palen zetten en op 15 Juli 1943 aan Mün- zer schreef, dat enkele jon gens bij de brandweer werden ingeschreven om hen voor uitzending naar Duitsland te behoeden, en dat daarbij een neef van wethouder Stal- laert te Hontenisse was. Mr. Anne Bolle wees er op, dat men te maken heeft met een miskend genie. Hij werkte weer voor een diploma, dat hij met lof verkreeg en toch liep alles hem tegen, wat oorzaak werd, dat hij steeds verder afdwaalde. Zeker maakt de brief allereerst een ongunstige indruk, maar I. heeft er geen voordeel mede bedoeld en had ook niet de bedoeling de jongens in moei lijkheden te brengen. Pleitster vraagt uiterste clementie. VISSER ZONDER RUGGEGRAAT. W. v. d. Heuvel, 54-jarige garnalenvisser te Breskens, werd er van beschuldigd, dat hij lid is geweest van de N.S.B., het Zeevaart- en het Agrarisch Front en bij de Landwacht heeft gediend. De vrouw bljjkt -sympathiserend lid te zijn geweest en een Bedelaars stellen eisen. De bedelaars van de Mexicaanse hoofdstad hebben eenstemmig tot minimum-eisen besloten, teneinde hun „arbeid" zo productief mogelijk te maken, zo meldt el Uni versal Grafico. De krant schrijft dat de bedelaars besloten om van nu af aan niet meer de klassieke centavo te accepteren, doch min stens op een gift van tien centavos te staan. In geval een bedelaar slechts een centavo wordt aangeboden, moet hij deze aalmoes op energieke wijze van de hand wijzen. zoon werd lid om uit Duitsland te blijven. Mr. A. H. Kuipers zegt, dat besch. te weinig ruggegraat heeft gehad. Hij heeft in dc N.S. B. geen rol van enige bete kenis gespeeld. Hij stond in Breskens gunstig bekend. Spr. dringt er op aan zijn cliënt bij de uitspraak in vrijheid te stellen. De 44-jarige vrachtrijder chauffeur A. Keukelaar uit Breskens was lid der N.S.B., deed wachtdiensten voor de weermacht en werd hulpland- wachter, wat hij allemaal toe gaf. Mr. Kuipers wees er op, dat besch. nooit misbruik heeft gemaaktvan macht. Spr. wijst er op, dat K. een ziekelijke vrouw en 3 kinde ren heeft en al 2% jaar ge ïnterneerd is, zodat hjj aan dringt op invrijheidstelling bij de uitspraak. 3EET BEWAKER VERLOOFD... De laatste zaak was die tegen de 23-jarige dienstbode M. de Winter uit Sluis, die vriendschappelijke omgang had met de Ortscommandant; werkzaam was voor de weer macht en meisjes zou hebben aangewezen, die voor tewerk stelling voor de weermacht in aanmerking zouden komen. Het eerste punt gaf besch. toe, maar het bleek, dat hier dwang in het spel moet zijn geweest, wat betreft het aanwijzen van de meisjes, dit ontkende zij beslist De ver dediger, mr. Kuipers, hield een warm pleidooi voor deze besch., die vroeg wees was, van 11 tot 14 jaar in een pensionaat doorbracht Thans is zij al 1% jaar verloofd met een der bewakers van het kamp te Groede, die thans haar had voorgeleid en spr. drong dan ook aan op in vrij heidstelling. Na raadkamer besloot het tribunaal daartoe. Uitspraak in alle zaken •28 Mei. DAMMEN Rusland naar de Olympische Spelen? De mogelijkheid is groot, dat Sovjet-Rusland aan de Olym pische Spelen te Londen zal deelnemen, aldus Lord Burgh- iey in een interview. Rusland heeft nL het verzoek gedaan alg lid te worden opgenomen in de Int. Amateur Athletiek Federatie." Dit lidmaatschap opent de weg om deel te ne men aan de Olympische Spe len. Duitsland cn Japan zullen geen uitnodiging tot deelne ming krijgen. VOETBAL Holland-België te Vlissingen. Vanmiddag om 3 uur. zal op het gem. voetbalveld, te "Vlis singen een voetbalwedstrijd ge speeld -worden, tussen de Rijks Marine School uit Oostende en de Zeevaartschool uit Vlissin gen. De opbrengst van deze wedstrijd komt geheel ten goe de, van het Nederlands Monu mentenfonds. BOKSEN Vlissingse boksers naar Bergen op Zoom. Donderdag 22 Mei organi seert de school Janssens bok- wedstrijden te Bergen op Zoom, waarbq ook verschillen de leden van de Vlissingse boksclub in de ring zullen ver schijnen. Hun partijen zijn de volgen de: KerkhovenKools; van BovenBakker; DikVer_ heyen; LuutenClaes; Wal kervan Loon; van Omme renFranken; BreedveldEef- tink. WANDELSPORT WANDELTOCHTEN GOES Een kleine 300 deelneem sters en deelnemers versche nen Donderdag aan de start voor de wandeltochten over 30 en 20 km., die de Goese Wan delsportvereniging ook dit jaar weer had georganiseerd. Het minder warme weer maakte het genot voor allen van de mooie tocht door de Zuid-Be- landse beemden nog grooter. De organisatrice had weder eer van haar werk. Een twee tal Middelburgse deelnemers had des morgens de tocht MiddelburgGoes ook reeds te voet afgelegd. WANDELTOCHTEN OP SCHOUWEN Vorige week Zaterdag en Zondag zijn op Schouwen en Duiveland de 25 cn 40 km wan deltochten gehouden, waar voor vooral uit Zierikzee nogal wat belangstelling wasf. Het aantal binnenkomenden op Zaterdag bedroeg 88 en op Zondag 56. Zaterdag liepen 66 deelnemers de 25 Ion en 22 deelnemers de 40 km. Zondag waren deze aantallen 33 en 23, terwijl nog enige wandelaars een aantal kilometers extra aflegden. De diploma's werden door dr. J. C. Rönner uitge reikt. Groepen van meer dan 10 deelnemers ontvingen boven dien een medaille. TAFELTENNIS MEJ. VAN WIJK KAMPIOEN. Voor de derde maal in suc cessie heeft mej. M. van Wijk uit Den Haag het tafeltennis kampioenschap van Nederland voor dames en tevens de K.T. C.-cup gewonnen. 48. Skor had echt plezier in het geval, dat was duidelijk. Hij rende zo hard hij kon achter de rookwolken aan en het scheen, dat die wolken bang voor hem waren, want ze stoven alle kanten uit. Skor koos er echter één uit en joeg die in het nauw achter een rotsblok. Hij had succes want van achter die rots vandaan klonk een benauwde kreet. Kappie en de stuurman waren zeer be nieuwd, dat kun je begrijpen! Maar ze hadden toch niet verwacht, wat ze nu te zien kregen. Wat is dat? riep de stuurman, wat is dat voor een gele jongen met een jurk aan? Wel! zei Kappie, het is een Jap, maat! Om het wereldkampioenschap. Op 31 Mei a.s. vangt een match aan tussen de Ned. damkampioen R. C. Keiler (uitdager) en de Fransman P. Ghestem om het wereld kampioenschap dammen. De ze match zal 12 of 14 par tijen omvatten met vier rust dagen. GOES—NEUWDORP 14—12. Dinsdagavond vond te Nieuw, dorp een damwedstrijd plaats tussen Nieuwdorp en het twe- de tiental van de Goesse Dam club. Na een uiterst spannende wedstrijd was de uitslag 14— 12 voor Goes. MIDDELBURGSE DAMCLUB. Het eerste tiental van de Middelburgse damclub speelt 18 Mei a.s. voor de hoofdklas se van de Nederlandse Dam- bond te Rotterdam tegen de damclub „Constant". 25 Mei speelt Middelburg in Breda te gen „Excelsior" uit den Bosch en de daaop volgende week in Tilburg tegen de „Schuiver" uit Maastricht. DUIVENSPORT WEDVLUCHTEN. Door de postduivenver. „De Luchtbode" te Souburg werd een wedvlucht uit Moscroen gehouden. De uitslag was: le, 2e en 17e J. Hoogesteger; 3e en 18e L. Braat: 4e, 5e, en 8e P. Babijn; 6e, 9e, 10e en 19e W Wouters: 7e C. Boogaard; lip A. Riekwel; 12e J. Fran- gois; 20e en 21e J. Pothuizen. De postduivenver. „De Post hoorn" te Vlissingen hield Zon dag j.l. een wedvlucht met oude duiven vanuit Moescroen, afstand 84 km. De prijzen wer den als volgt behaald14C. Mommaas: 281925 L. v. Sorge329 P. v. Dujjn en Co. 516 Ingelse; 6 L. J. Izebout; 7—11—12 B. de Ridder; 9 J. Weeland; 1021 Clartsens. De postduivenvereen. „De Noordster" te Yerseke hield een wedvlucht vanuit St. Kath. Waver. Afstand 56 440 km. Hieraan werd met 131 duiven deelgenomen. De uitslag luidde als volgt: le en 3e C. Pekaar; 2e N. Minnaard; 4e 5e 18e 25e en 28e L. Bom; 6e E. Everse; 7e 10e L. Minnaard. Zondag 11 Mei j.l. hield de Postduivenvereniging „Zeelan- dia" te Middelburg een wed vlucht met oude duiven van uit Mouseron (B.) De prijzen werden als volgt behaald; le en 10e F. Moens; 2e P. van Sabben; Se en 4e G. de Blaey; 5e J. J. Snoep; 6e en 12e J. P. Davidse; 7e en lie H. Hooft- man; 8e D. v. d. Berg; 9e J. Poelman; 13e en 14e J. Geene; 15e D. M. Klaassen. Door de postduivenvereniging „De Trouwe Duif" te Tholen werd Zaterdag een wedvlucht georganiseerd van. St. Katha- rrjne Wavre (B.), afstand 60 km. Aan dit concourg namen 96 duiven deel. De prijzen wer den alg volgt behaald: L. La- ban, Tholen: 1, 3, 7, 10, 14, 18; J. Deurloo. Tholen: 2, 5, 15, 19, 20, 24; A. Wagemaker, Tho len: 4 8, 9, 17, 26, 27, 29; B. W. Schot, Tholen; 6, 11; D. Jansen, Tholen: 12, 16, 21. De concoursbond Zuid-Beve land van de verenigingen van postduivenhouders hield Zon dag 11 Mei een wedvlucht van Moscroen. De uitslag luidde: 1. J. Jansen; 2. W. v. Dongen; 3. P. Verschure; 4. G. de Brui- nene; 5. P. Sonke; 6. P. Kerk- hove; 7. W. v. Dongen; 8, 9 en 10 J. v. Langevelde. 10 Mei hield de vereniging van postduivenhouders „De reisduif" te St. Philipsland een wedvlucht van St. Cathr. Wa ver. De uitslag luidde: 1 M. Tichem; 2 en 7 J. v. Dom melen; 3 en 10 L. Vermey; 4 en 5 J. Verwas; 6 en le over- duif J. Geense; 8 G. Qüist en 9 C: d. Braber. KORFBAL Seriewedstrijden te Goes. Bij de reeds gisteren door ons gemelde te Goes gehouden Korfbal wedstrijden werden de volgende prijzen behaald: Eer ste klassele prijs Swift, Goes, tweede prijs Siolto, 's-Heer Arendskerke, 3e prijs Togo, Goes. Tweede klasse A: 1ste pr. Vios, Krabbendrjke, 2e pr. Zwa luwen I, Scharendijke; tweede klasse B, 1ste pr. S.I.W. Nieuw en St. Joosland; 2e pr. D.E.S. Sir Jansland; tweede kl. C. le pr. D.S.S. Nieuwerkerk; 2e pr. Rapide Axel; 2e kl. D. le pr. Vitesse Wolphaartsdijk; 2e pr. Velocitas Serooskerke. Derde klasse A. le pr. Olym- pia Wilhelminadorp; 2e pr. de de Poel 's Heer Abtskerke; derde kl. B. le pr. Scampolo Zaamslag, 2e pr. V.O.P.O. Borssele; 3e kl. C. le pr. W.H. S. St. Annaland; 2e pr. V.Z.O. D. Wissekerke;3e kl. D. le pr. Swift 3 Middelburg; 2e pr. SlV. Kats te Kats; derde klasse E. le pr. Zwaluwen 2, Scharen dijke; 2e pr. V.K.V. 2, Veere; derde klasse F. le pr. K.D.K., Steenbergen; 2e pr. Stormvo gels, Ellemeet; derde kl. G. le pr. De Gouwe, Noordgouwe; 2e pr. Z.V.O., Poortvliet. Adspiranten A. le pr. Olym- pia, Nieuwdorp; 2e pr. Swift, Middelburg. B. le pr. Excelsior, Nisse; 2e pr. Scampolo, Zaamslag; C. le pr. V.K.V., Veere; 2e pr. Tjo- ba, 's-Heer Hendrikskinderen. Burgerlijke stand. grijpskerke. Bevallen: M. LouwerseLo- rier, z. UITREIKING BONKAARTEN De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten 7e en 8e periode 1947 in de onder de kring Mid delburg ressorterende gemeen ten als volgt zal geschieden: Oostkapelle: 19 en 20 Mei zelfverzorgers, 21 Mei niet- zclfverzorgers; Nieuw en St. Joosland: 19 en 20 Mei zelf verzorgers, 21 Mei niet-zelf- verzorgers; Vrouwepolder: 22 Mei zelfverzorgers, 23 Mei niet-zelfverzorgers; Veere: 22 en 23 Mei zelfverzorgers, 22 Mei niet-zelfverzorgers letter A t/m L, 23 Mei niet-zelfver zorgers letter M t/m Z; Dom burg: 28 en 29 Mei zelfverzor gers, 30 Mei niet-zelfverzor- gers; Serooskerke: 28 en 29 Mei zelfverzorgers, 30 Mei niet- zelfverzorgers; Aagtekerke: 2 en 3 Juni zelfverzorgers en niet-zelfverzorgers; Gapinge: 4 Juni zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers; Grppskerke: 5 en 6 Juni zelfverzorgers en niet-zelfverzorgers: Arnemui- den: 2 Juni zelfverzorgers, 3 Juni niet-zelfverzorgers wijk A. 4 Juni niet-zelfverzorgers wjjk B. 5 Juni niet-zelfverzor gers wiik C, D en E; Klevers- kerke: 6 Juni zelfverzorgers en niet-zelfverzorgers. Uren van uitreiking zullen plaatselijk bekend gemaakt worden. Zelfverzorgers worden zoveel mogelijk persoonlijk op geroepen. Mede te brengen: le. Stamkaarten met bijbeho rende inlegvellen. 2e. De geldige bonkaarten. 3e. Het volledig ingevulde aanvraagformulier voor een brandstoffenkaart TA 707. 4e. De oude brandstoffenkaart T 606. Losse inwisselingsbonnen mogen niet aangenomen wor den. Na-uitreiking uitsluitend te Middelburg. BEKENDMAKING. Toelating leerlingen U.L.O.- school voor jongens en U.L.O.- school voor meisjes. Ouders, voogden en anderen, belast met de verzorging van kinderen, die het zesde leerjaar van een school voor gewoon lager onderwijs met goede uit slag hebben doorlopen en voor wie na de a.s. zomervacantie plaatsing op een der bovenge noemde scholen wordt verlangd, worden uitgenodigd vóór 15 Juli a.s. aangifte te doen bij het hoofd der betrokken school. Voor de U.L.O.-school voor jongens dient de aangifte te geschieden bh de heer P. van ROON, Meidoomlaan 14 en aan genoemde school aan de Nederstraat. Voor de U.L.O.-school voor meisjes (school G) dient de aangifte te geschieden bij Mej. C. SIEBENGA, hetzij schrifte lijk, hetzij mondeling, des Woensdags tussen 15.30 en 16.30 uur te haren huize, Blauwedrjk 23. Het zal op prijs worden ge steld indien bjj de aangifte het trouwboekje der ouders wordt medegebracht, of dat de namen en geboortedata der kinderen nauwkeurig kunnen worden opgegeven. BEURSOVERZICHT PHILIPSAANDELEN 12 PUNTEN HOGER, Overigens weinig verandering. Op deze beursdag, die tus sen vrije dagen ligt, was de belangstelling voor de effec tenbeurs niet groot en de handel was dan ook minder omvangrijk dan de laatste dagen doorgaans het geval was. De stemming was prijs houdend, maar de koersen waren niet noemenswaard veranderd. Dit gold zoowel voor de locale aandelen als voor de diverse cultuurwaar den. Een bepaalde stemming kon dan ook niet worden op gegeven. Ook de vrije handel verliep kalm. In Scheepvaart papieren ontwikkelde zich weliswaar enige beweging en ook was wel iets te doen in de andere leidende fondsen, maar de affaire bleef toch van beperkte aard. De Phi- lipsaandelen werden, wat de hoofdkoers aangaat, op 372 vastgesteld, of 12 punten bo ven het vorige slot, hetgeen moest worden toegeschreven aan de berichten omtrent de uitvinding van de Philips maatschappij van een nieuwe hete luchtmotor. In de vrije handel stegen de Philipsaan- delen nog tot 375. Overigens zat er niet veel beweging in de markt. Koninklijke liepen bij een hoofdkoers van 402 even achteruit tot 401, maar stegen daarna tot 405, waar bij tegen het slot tegen 404 werd gehandeld. Unilevers waren vrijwel on bewogen. Voor AKU bestond enige vraag, zodat deze bij een hoofdkoers van 170% tot 173 opliepen. De Scheepvaart papieren waren maar weinig gewijzigd. Aandelen Konink lijke boot werden ex dividen den genoteerd en waren 183 hoofdkoers, rekening houden de met de dividenden bij een vorige prijs van 230. Prolongatie 2%. procent Scheepvaartberirhten Vlissingen, aangekomen 14 Mei: m.s. Pacific van Rotter dam, Progres van Antwerpen. 15 Mei: sleepboot Cervia met L.C.T. 7049, Margrieta van Antwerpen, sleepboot Goliath van Nantes, sleepboot Maas van Maassluis. Vertrokken 14 Mei: m.s. Wll- hclmina naar Middlesborough, m.s. Bernard V naar Middles borough, Hart 4 naar Parijs, Progres naar Ionden. 15 Mei: Pacific naar Gent. Gepasseerd naar Antwerpen 14 Mei: Goote van Amsterdam, Eems van Southampton. 15 Mei: Kaap Falga van Rotter dam, Maria van Dieppe, Cro- nenburgh van Amsterdam, Alï van Amsterdam, Keizersgracht van Amsterdam, Leerdam van Rotterdam, Prins Willem IV van Londen, Teuna van Gote- borg. 16 Mei: Zaan van zee én Juni' van Gibraltar. Gepasseerd van Antwerpen 14 Mei: Bernina naar Kopen hagen, Gesina naar Queens- borouhg, Jaba naar Stockholm, Andijk naar Rotterdam. 15 Mei: Tin naar Dublin, Mary naar Boston, Wilpo naar Lon den, Duurswold naar Birwick, Aldebaran naar zee, Corsica naar Oslo, Omala naar Cura sao. ABDIJTOl— B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de Abdijtoren gedurende 14 Mei tot 15 September a.s. des Donderdags en Za terdags van 917 uur voor het publiek toegankelijk zal worden gesteld en wel tegen betaling van 0.50 per per soon. Voor personen beneden 18 jaar zonder behoorlijke ge leide is de toegang verbo den. Middelburg, 7 Mei 1941. collectief aanvragen voor werkkleding. De Directeur van de Dis tributiekring Middelburg maakt bekend, dat t.m. 31 Mei a.s. voor bedrijven van 10 of meer werkkleding dra gende werknemers gelegen heid bestaat voor het collec tief aanvragen van werkkle ding. Hiertoe zijn op het kantoor Zuidsingel, lokaal 2, loket 1 of bij de Agentschappen for mulieren MD 333—26 en MD 33327 verkrijgbaar. Op de aanvraag moeten alle werkkledingdragende arbeiders en arbeidsters wor den vermeld met naam, adres en TD-nummer, alsmede de functie of de aard der werk zaamheden. Alle lopende collectieve aanvragen moeten als ver vallen worden beschouwd. Voor bedrijven met minder dan 10 werkkleding dragende werknemers, alsmede van in dividuele aanvragen voor werkkleding zal t.z.t. een na dere publicatie volgen. Werknemers worden in overweging gegeven deze pu blicatie onder de aandacht van hun werkgevers te bren gen. hinderwet. B. en W. van Vlissingen. ge_ let op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 12 Mei j.L aan de N.V. Haven van Vlissingen, alhier op de daarbij gestelde voorwaarde vergunning is verleend tot de uitbreiding van het bestaande pompgebouw met een ketel huis, waarin zal worden ge plaatst een stoomketel met een verwarmend oppervlak van 1040 vlerkante voet en een ca paciteit van 104 P.K., op het perceel gelegen aan het Bui- tenhaventerreln. Vlissingen, 13 Mei 1947. onteigening. De Burgem. van Vlissingen; brengt ter openbare kennis, dat op 29 April j.l. door hem van het College van Algemene Commissarissen voor de We deropbouw te 's-Gravenhage de aanzegging dd. 28 April jl. is ontvangen, dat dit College is overgegaan tot onteigening t.n.v. de gemeente en t.h.v de Wederopbouw van een aantal Sercelen grond, gelegen aan de loudek.weg-WestVrijdomweg en in de z.g. Zaaihoek. dat de eigendom vajy voor melde percelen grond aan de gemeente is overgegaan op 29 April j.l.; en dat voormelde aanzeg ging, benevens een daarbij be horende lijst en tekening, ge durende een termijn van 14 dagen, ingaande 12 Mei 1947 ter gemeentesecretarie (2e Af deling) kosteloos voor een ieder ter inzage zijn nederge- Iegd. Vlissingen, 2 Mei 1947. De Burgem. voornoemd, Mr. B. KOLFF. In Brandenburg wordt gezocht naar Prins August Wilhelm von Hohenzollern, de vierde zoon van de voor malige keizer. Zondag. Hilversum I: 8 Ber.; 8.18 Het Berlijns Ope ra-orkest; 9.30 Men vraagt... en wtj draaien; 11 Radio Philharmonisch orkest: 12.05 Engelse liedjes; 12.40 Eindho- vens Mannenkoor; 13 Ber.; 13.50 De spoorwegen spre ken; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Das lied von der Erde; 15.30 Filmpraatje: 15.45 The Skymasters; 16.40 Sportflit sen en gramofoonmuziek; 17 Een halfuur bij het G.G.- cabaret; 17.30 Ome Keesje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Kerkdienst uit de Doops gezinde kerk te Hilversum; 20 Ber.: 20.15 Waltztime; 20.46 Paul Vlaanderen contra „De Markies"; 21.30 Hersen gymnastiek; 22.15 Kameror kest; 23 Ber. Hilversum H. 8. Ber.; 8.30 Kerkdienst uit de Bagijnhof- kapel te Haarlem; 9.45 Inlei ding Hoogmis; 10 Hoogmis in de Parochiekerk van de H. Gregorius te Buren (Gld.); 11.30 Stichts Pianokwartet; 12.03 Lichte Instrumentale soli; 12.15 In 't Boeckhuys; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.: 13.15 Lunchconcert; 14.05 De Gooise kring by een; 14.15 Kampvuren langs de evenaar; 15 De Gooise kring; 16.15 Missielof in de kapel van „Huize Blijdorp" te Voorscho ten ter opening van de In dische missie week; 17 Kerk dienst uit de Geref. kerk te Schiedam; 18.30 Koninklijke Oratoriumvereniging „Kerk gezang" te Utrecht; 18.45 Re formatie Symphonie, Mendels sohn; 19.30 Ber.; 20.15 De Zilvervloot; 21.15 „De Zwar te Tulp", III, historisch luis terspel; 22.30 Ber. Maandag. Hilversum I. 7 en 8 Ber.; 9.15 Arbeidsvitami nen; 10.20 Gramofoonmuziek; 11.45 Familieber.; 12 Het Lyra Trio; 12.35 Pierre Palla, orgel; 13 Ber.; 13.15 The Skymasters; 14.15 Elsa Wol- thers, piano; 15 Bonbonnlère; 16.30 Grepen uit de opera; 17.50 Zangklasse o.l.v. Henk v. d. Heide Wijma; 17.45 Rijk over zee; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 „Verpleegster worden"; 19.45 Rubriek ten behoeve van de landbouw; 20 Ber.; 20.05 Radioscoop; Het Russische lid van de geallieerde bestuursraad voor Japan heeft verklaard, dat de laatste 18 maanden niets is gedaan tot het herstel van dat land en het overwinnen van de economische moeilijkheden. 22.15 De stryktrio's van Beet hoven; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 9.50 Lichte klassieke orkest werken; 11.15 Van oUde en nieuwe schrijvers; 12 Mari nierskapel; 13 Ber.* 13.15 Or gelconcert; 14.20 Friese lie deren; 14.45 Middagconcert; 15.30 Hoornkwintet; 16.45 „Het Nederlands Sextet; 17.45 Orgelspel door Reginald Foort: 18.30 Celesta-ensemble; 19 Ber.; 19.40 Gé Veenbaas, alt; 20 Ber.; 20.15 Oratorium „Bel- sazar", G. F. H&ndel; 13 Ber. Weerbericht OPNIEUW IETS HOGERE TEMPERATUUR. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Zwakke tot matige Zuid- Westelijke wind. In de vroege ochtend enige plaatseiyke ne vel- of mistvelden. Overdag meest zwaar bewolkt. Geen regen van betekenis. Opnieuw iets hogere temperatuur» zon en maan. Zondag komt de zon op om 4.43 uur en gaat zij onder om 20.30 uur. De maan komt op om 4.02 uur en gaat onder oni 17.30 uur. Maandag komt de zon op om 4.42 uur en gaat zij onder om 20.32 uur. De maan komt op om 4.19 uur en gaat onder om 19.16 uur. hoog- en laag water. vlissingen. Zondag is het hoog water om 0.13 en 12.40 uur (1.60 en 1.88 -f- N.A.P.); laag water om 6.46 en 18.54 uur (2.11 en 1.95 N.A.P.). Maandag is het hoog water om 0.53 en 13.17 uur (1.82 en 2.02 -f- N.A.P.); laag water om 7.25 en 19.34 uur (2.23 en 2.12 N.A.P.). hoogwater te zierikzee. 18 Mei: 1.42 vrn, 14.05 nm. Hoogwater te Bruin isse 15 min. later dan te Zierikzee. Laagwater te Zierikzee 5:50 uur na hoogwater. 19 Mei: 2.26 vm, 14.47 nm. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laagwater te Zierikzee 5.50 uur na hoogwater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21