FLATGEBOUW Wegen op Walcheren UIT DE PROVINCIE De Zeeuwse athletiek TEVLISSINGEN? Walcheren Ondergronds werker werd N.S.K.K.-man ZEEUWSCH-VLAANDEREN Schouwen en Duiveland ZeeuwQnippers Project van architect Jan Wiis maakt een goede kans. 80 Middenstandswoningen en 8 winkels. Wanneer de initiatiefne mers niet in hun verwach tingen teleurgesteld zullen worden, zal nog deze zo mer, misschien zelfs reeds binnen twéé maanden, in Vlissingen de aanbesteding kunnen plaats vinden vooj. een kolossaal flatgebouw naar ontwerp van de bekende achiteet Jan Wils uit Voorburg, dat zal moeten verrijzen aan de Boulevard Bankert tussen het zg. „Haventje van Meyer" en het café Vick, en uiterlijk eind 1948 gereed zal moeten zijn. VerrijzenInderdaad is dit de juiste uitdrukking, want wie de tekeningen voor dit machtige project heeft ge zien, kan niet anders dan on der de indruk komen van de imposante afmetingen, van dit flatgebouw, dat in totaal niet minder dan 80 gezinnen in de gelegenheid zou stellen op een betrekkelijk klein oppervlak aan een van de mooiste ge deelten van de Vlissingge Bou levards te wonen. Zeven-en-dertig meter zal het machtige hoofdgebouw bo ven het achterterrein uit rij zen, één-en-dertig meter wordt de hoogte aan de Boulevard zijde, waar de straat immers reeds 6 meter hoger ligt. Elf verdiepingen, waarvan acht „woonlagen" met 50 moderne, geriefelijke middenstandswo ningen, voorzien van allerlei modern comfort als centrale verwarming, warm water, vuil- stortkokers, een centrale' was serij. een automatische kleden- klopinrichting, liften, enz HOGE FLAT. Het hoofdgebouw, dat van de Boulevard gerekend meer naar achteren zal liggen, om ook de hoogste verdiepingen nog enig uitzicht op de straat te geven, krijgt aan de rechter, zijde een sterk vooruitsprin gend restaurant, van waaruit men in alle richtingen een praohtig uitzicht over de Schel- demond zal kunnen genieten. Verder denkt men aan een ke gelbaan, een garage, fieten- berging en langs de Boulevard een vijftal moderne winkels, terwijl aan de achterzijde ook drie winkels zijn geprojec. teerd. Een attractie is nog, dat op de elfde verdieping ten behoe ve van de bewoners behalve 9 dienstbodenkamertjes, ook tien gemeubileerde logeerka mers te huur zijn. 1 hele onderneming, die geheel op de dringende sociale behoef te en niet op winstbejag is in gesteld, is, dat het project zal kunnen worden uitgevoerd volgens de richtlijnen voor de financiering van herbouwplan nen. Naast een hypothecaire lening, zullen hypothecaire obligaties worden uitgegeven, waarbij behoudens toestem ming van de Ned. Bank, ook met geblokkeerd geld zal kun nen worden ingeschreven, ter wijl overdracht van herbouw- plichten eveneens mogelijk is gemaakt. Trouwens, de autoriteiten van de wederopbouw en volks huisvesting zijn in elk opzicht ingenomen met dit plan en verlenen er haar volle steun aan. HUURPRIJZEN Wat de huurprijzen betreft, kan worden medegedeeld, dat deze variëren van 45.- tot 82.50 per maand, in welke bedragen de betaling voor de uitgebreide service, welke het flatgebouw biedt, is inbegre pen. De belastbare huurwaarde bedraagt dan ook plm. 20.- per maand minder. Bovendien is in deze huur, omdat het ge hele project tegen nieuwe bouwprijzen is gecalculeerd, 'n eerste huurverhoging van 20 j IN STIJL In de laatst gehouden zitting van de Middel burgse raad uitte het lid M. Wattèl, het verzoek om op de plaats, waar het Oost-Indische huis gestaan heeft, Oost-Indi sche kers in te zaaien, een bloemetje, dat be kend is om zijn pittige kleuren. De voorzitter ant woordde, dat men een dergelijk plan reeds koestert en hoopt het te kunnen uitvoeren. procent, welke toch zeker bin. nen afzienbare tjjd toegestaan zal worden, reeds verwerkt. Bekend is dat er nog meer plannen voor flatgebouwen aan de Vlissingse Boulevards in voorbereiding zijn, o.m. van de N.V. Britannia. Maar daarvan is de opzet meer die van een luxe flat, zodat deze plannen elkander niet in de weg be hoeven te staan. Er is trou wens overleg gepleegd. Met belangstelling wachten We thans de resultaten van de eerstvolgende weken af. Zijn die succesvol, dan kan men er van verzekerd zijn, dat Vlis singen binnen twee jaar een gebouw rijk is> dat niet alleen jelangrijk zal zg'n voor de le niging van de woningnood, maar dat door zijn afmetingen en karakter er toe zal bijdra gen het aanzien van Vlissin gen als badplaats aanzienlijk te verrijken. LAGE FLAT Verbonden met deze „hoge flat" door twee winkelpanden, is nog een „laag flatgebouw" ontworpen, dat maar 3 woon lagen bevat, waarin dertig middenstandswoningen zijn op genomen. Dit gebouw komt on- middelijk langs de Boulevard te liggen. Wanneer men dit alles zo leest, moge het plan wat fan tastisch aandoen, maar men kan er toch van verzekerd zijn, dat de N. V. „Flatbouw Vlissingen", namens welke de heren W. M. van Aller en N. Priester dezer dagen de plan nen openbaar maakten en toe lichtten, alles nauwkeurig heeft bestudeerd en gecalcu leerd, waardoor het gehelen project tot een volkomen ver antwoorde opzet is uitge groeid. Wanneer nu dan ook zou blijken, dat de belangstelling voldoende groot is en wie twijfelt daaraan bji de huidige woningtoestanden? dan kan inderdaad direct met de uit- yoering worden begonnen. KOSTEN BIJNA 2 MILLIOEN De totale bouwkosten zijn geraamd op 1.9 mlllioen, maar het aantrekkelijke van de ge- (Ingezonden mededeling) KOSTBARE GEUREN' Naar men weet is rozenolie een der belangrijkste grondstoffen in de parfumindustrie. Misschien minder bekend is bet feit, dat voor één druppeltje zuivere rozen olie 15 a 18.000 bloemblaadjes van de roos nodig zijn. Zo wordt het begrijpelijk, dat sommige par fums zo kostbaar zijn. Tevens, dat men zoveel zorg besteedt aan de verpakking, die het geringste verlies van de kostbare geur moet verhinderen. Ook bij een meer huishoudelijk product als koffie is de geur mede het belangrijkste. Daarom construeerde de Gruyter, die steeds de modernste vindin gen in zijn winkels toepast, spe ciale aroma-beschermende koffie* silo's, waarin niets van c-e waarde volle geur verloren gaat. Daarom blijft voor één kop geu rige koffie het adres de Gruyter, dc koffie- en thee-zaak. (Ingezonden mededeling) Geanimeerde bespreking met de burgemeesters. Onder leiding van het lid van Ged. Staten van Zee land, de heer C. Philipse, is te Middelburg een vergade ring gehouden met de burge meesters der Walcherse ge meenten, welke vergadering voornamelijk was gewijd aan een bespreking van de on houdbare toestand, waarin de wegen in dit deel van Zee land verkeren. DE KOSTEN. Over het onhoudbare van deze situatie bestond natuur lijk geen verschil van inzicht, maar toch kwamen er tal van punten en vragen naar voren, welke aanleiding werden tot een brede discussie. Zeer be langrijk is vanzelfsprekend de betalingskwestie. Voor wiens rekening komen de kosten van herstel van het Walcherse wegennet? Ir. Toxopeus, die met de heer Ganzeman de vergade ring voor „Landbouwherstel" bijwoonde, wees er ,op, dat van deze zijde inderdaad een bgdrage verwacht mag wor den, doch hiertoe zullen de gemeentebesturen zich via Gedeputeerde Staten moeten wenden tot de Rijkscommissie Financiering Publiekrechtelijke Lichamen. De heer Philipse zegde in deze medewerking van Gedeputeerden toe. Voor het herstellen van de landwe gen zal door de gemeente besturen een begroting moe ten worden ingediend bij Landbouwherstel, datpro- centsgewijze kan bijdragen, terwijl voor het resterende deel goedkeuring aan Ged. Staten kan worden gevraagd. KLACHTEN. Bij de besprekingen, welke naar aanleiding van deze materie ontstonden, kwamen van de zijde van de burge meesters verschillende klach ten naar voren. Zware vracht wagens, die de wegen vernie len, te ver uitgediepte sloten, waardoor de bermen verzak ken. Dit laatste is het ge volg van het ontbreken van wortelstelsels als gevolg van de inundatie. Het uitdiepen is nodig voor de landbouw. Ir. Wiersma van de Polder Wal cheren wees er op, dat de afwatering op Walcheren eigenlijk beter is dan vóór de inundatie. Stijging van de onderhoudskosten van de we- is echter onvermijdelijk. Het was de burgemeester van Zoutelande, de heer Kod de, die er op wees, dat in dien bekend was gewei dat de provincie het nood- herstel niet langer voor haar rekening nam, de gemeenten zelf eerder maatregelen had den kunnen treffen. Voorts wees de heer Kodde op de onzekerheid t.a.v. de bijdrage in de herstelkosten en zelfs t.a.v. het handhaven van be paalde wegen op het nieuwe plan. De heer Philipse wees er op, dat de provincie en de polder reeds tienduizenden guldens aan het herstel der wegen hebben besteed. NOODHERSTEL. De heer Toxopeus legde de nadruk op het karakter van noodherstel. Desnoods kunnen de wegen door het Inrijden van puin enigszins berijdbaar gemaakt worden. In dit ver band is ook voorzichtigheid bij de herbeplanting geboden. Het is immers mogelijk, dat sommige wegen straks ver dwijnen. Op een vraag van de bur gemeester van Ritthem, de heer Daniëlse, werd medege deeld, dat enkele wegen in de Zuidwatering, die reeds volgens het nieuwe plan zijn aangelegd, nog vóór de herfst berijdbaar gemaakt zullen worden. Tenslotte kunnen wij nog vermelden, dat deze zeer ge animeerde vergadering ook werd bijgewoond door het hoofd van het Bureau Ruil verkaveling, de heer v. d. Werff, en door mr. A. J. v. d. Weel, lid van Ged. Staten. Het openluchtspel te Veere. OP 17. 18 EN 19 JULI. Als data voor het Open luchtspel te Veere zjjn thans vastgesteld Donderdag, Vrij dag en Zaterdag 17, 18 en 19 Juli. Gelijk wfl reeds eerder meldden, ls net de bedoeling van de organisatoren met di grote costuumspel, waaraan enige honderden personen zul len medewerken, te herden ken hoe Veere 200 jaar ge leden als eerste Nederlandse stad de zijde van de Prins van Oranje koos, gelijk het dit ook reeds in 1672 had gedaan. De data zijn zodanig geko zen, dat geprofiteerd kan wor den van de volle maan en hoog water. Dit laatste is nodig omdat de hoofdfiguur van het spel, de Prins van Oranje, met een vloot van oud-Hollandse „fluiten" de ha ven van Veere zal moeten binnenkomen. Middelburg 25 jaar Ned. Chr. Vrouwenbond. Op 13 Mei vierde d© afd. Middelburg van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar 25-j. be staan. De feestelijk versierde Schuttershofzaal was geheel bazt Ook de echtgen. waren aanwezig. Alle Zeeuwse afde lingen waren vertegenwoor, digd, evenals het hoofdbestuur door de presidente Mevr. Knop pers-Valkenier en het gewest Zeeland door mej. Donner uit Goes. De presidente mevr. S. L. van d enBerg-van Overbeeke opende de vergadering met een hartelijke welkomsgroet en een feestrede. Zeer interessant was de opvoering van een hui- gelijk tafereel in het gezin van Laurens Jansz. Koster te Haarlem, evenals een gezellig avondje in het jaar 1648, alles opgevoerd in de costuums van die tijd. De bondspresidente en de presidente van het gewest brachten hun hartelijke ge lukwensen over. Tot slot werd opgevoerd een propaganda stuk getiteld: „Actuele gelui den". Het dameszangk. onder leiding van Mevr. Strubbe luisterde deze avond met lie deren op. De dames die 25 jaar lid waren van de afd. werd een boekwerk aangeboden, ter wijl de dames van het bestuur op bijzondere wijze gehuldigd werden doordat ieder van hen een prachtig bloemstuk in ont vangst had te nemen. Hierbij werd namens de leden het woord gevoerd door mevr. Roose. De heer I. van Noppen sprak namens de aanwezige heren een hartelijke felicitatie. Het slotwoord werd gespro ken door de eere-presidente mevr. Brouwer, die ook deze feestavond met daflkgebed sloot. O.- en W.-Souburg GOUDEN HUWELIJKSFEEST Woensdagavond werd door de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" een serenade ge bracht aan het bruidspaar M. BooneJoziasse, in de Vrij burgstraat te Souburg, ter ge legenheid van hun 50-jarige echtvereniging. Tribunaal Zierikzee. Philips ontwikkelt hete-Iuchtmotor. Na 10 jaar van ingespannen arbeid tijdens de Duitse be zetting in het grootste geheim voortgezet is men in de Phi- lips-Iaboratoria te Eindhoven er in geslaagd een nieuwe mo tor te ontwikkelen, die door zijn karakteristieke eigen schappen belangrijke nieuwe perspectieven opent. Hij kan n practisch alle vermogens worden gebouwd en men zal hem kunnen gebruiken, zowel voor automobielen als voor spoorwegtractie, voor het jop- wekken van electriciteit, zowel in bedrijven als in particuliere woningen. Deze Philips-hete-luchtmotor is in tegenstelling tot de ben zine- en dieselmotor, waar de brandstof in het inwendige van de cylinder verbrandt, er een met uitwendige verbranding. Als brandstof kan bijvoor beeld zowel benzine als stook olie, methyl-alcohol of lichtgas worden gebruikt. Van chemi sche aantasting van zuigers en cylinders is geen sprake door dat deze koud blijven en de lucht schoon. De brandstof ver brandt volledig, waardoor geen stank of giftige gassen ont staan. Bougie- en stroomver- deler ontbreken. Daardoor is hij minder aan storingen on derhevig Een brief geschreven Als eerste verdachte ver scheen Woensdag voor het tri bunaal te Zierikzee de landbou wer C. P. de R\jke uit Tholen. Hij was boerenleider van de Ned. landstand geweest. Ver dachte bekende als tijdelijk boerenleider „ausweisen" te hebben verstrekt, doch ontken de zich tot de streekboerenlei- der te hebben gewend om een benoeming aan de „Vrije pol ders" te verkrijgen. De verdediger Mr. van Has selt drong op clementie aan, omdat verd. verschillende men sen hielp. VERKEERD! W. Keu, landarbeider te Sta- venisse deed aanvankelijk on dergronds werk, doch nam la ter dienst bij de N.S.K.K. Hij bekende verkeerd te hebben gedaan. De raadsman Mr. van Has selt legde er de nadruk op, dat hij uit vrees voor de gevolgen bij zijn familie tot deze stap is overgegaan. IN VRIJHEID. C. Schiettekatte, landarbei der te Brouwershaven, bekleed de de functie van leider voor de dienst van pers en propa ganda in het plaatselijk kan toor te Brouwershaven. Hij zei- de, uit zorg voor zijn gezin zich aangesloten te hebben bij het N.A.F. Van zijn werkgever had hij zich verschillende goe deren toegeëigend, naar hij zei- de om nog te redden wat er te redden viel, daar de Duitsers alles in beslag namen. De verdediger vroeg onmid dellijke invrijheidstelling waar aan het tribunaal voldeed, on der voorwaarde, dat hij binnen 10 dagen naar zijn vroegere werkgever zou gaan om met hem de zaak van de goederen te regelen. J. Ko-ster, machinist te Oost- voorne, was ook lid geweest van het N.A.F. en had de func tie van sociaal voorman be kleed. Bovendien had hij le vensmiddelen van de Duitsers tegen zwarte prijzen verkocht. De verdediger drong op cle mentie aan met het oog op de positie van zijn cliënt. VOOR DE TWEEDE MAAL. J. Bongertman, vroeger gym nastiekleraar te Zierikzee, thans geïnterneerd, stond voor de tweede maal terecht. Het fing voornamelijk om een brief ie hij geschreven zou hebben aan de voorzitter van het nati onale opvoedersgilde. In deze brief werden inlichtingen gege ven over een collega van verd. Het origineel van de brief is zoek en het tribunaal beschikt alleen over een copie. Verdach te ontkende ten stelligste deze brief geschreven te hebben. Hij zeide uit idealistische overtui ging tot de N.S.B. te zijn toe getreden doch vond het optre den van de leiders van de be weging na Dolle Dinsdag mis dadig. Daar zfln raadsman niet aanwezig was, vroeg hij per soonlijk onmiddellijke invrij heidstelling. Het tribunaal achtte hiertoe geen termen aanwezig. De uitspraak in alle zaken werd bepaald op 28 Mei. UITSPRAKEN. H. Hilleman te Noordgouwe. Internering gelijk bewaring te weten van 8 Mei 1945 toe 30 April 1947 en ontzetting rech ten. M. J. Pols te Zierikzee. In ternering 6 maanden met bevel tot inbewaringstelling en ont zetting rechten. C. L. Verstrate te Sint Phi- lipsland. Internering gelijk aan de tijd reeds in internering doorgebracht. Verbeurverkla- ring van het vermogen tot een bedrag van 1000.en ontzet- ting rechten. Mij. voor Nijverheid en handel. AFD. ZEELAND TE GOES BIJEEN. In het Schuttershof te Goes werd Dinsdagmiddag een ver gadering gehouden, uitgaande van do afdeling Zeeland van de Nederlandse maatschappij voor Handel en Nijverheid. Na een inleidend woord van de voorzitter Ir. M. de Vink sprak de heer Mr. J. J. Schok king, voorzitter van het Ne derlands genootschap voor in ternationale zaken, over „De politieke en economische ont wikkeling in Duitsland", Naar sprekers mening be staat al zijn er natuurlijk wel Duitsers sinds de capi tulatie geen Duitsland meer. Voor het land zijn vier ver schillende zónes in de plaats gekomen. Mr. Schokking zette uitvoerig uiteen hoe deze zönes onderling verschillen en ieder met eigen moeilijkheden heeft te kampen. Deze verschil len hebben vanzelfsprekend grote invloed op de politieke en economische structuur. Sinds de capitulatie vonden bovendien grote verschuivingen van de bevolking plaats. Ten gevolge van de oorlog zijn on geveer 10 millioen arbeids krachten aan het productiepro ces onttrokken. De geringe productie van steenkool is gro tendeels hieraan te wijten. Naast dit probleem staat aldus de spreker het voed selprobleem, dat vooral in de Engelse zóne zeer nijpend is. Mr. Schokking zag de oplos sing van dit probleem in een fusie tussen de Amerikaanse en Britse zone. Na afloop van de lezing wer den door de aanwezigen nog verschillende vragen gesteld, die door Mr. Schokking op dui delijke wijze werden beant woord. ZONDAGSDIENST VOOR DOKTOREN. A.s. Zaterdag en Zondag z\ voor spoedeisende gevallen Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw- Vossemeer en SL Philipsland bereikbaar de heren P.-Huiker, arts te Tholen en Bruinzeel, arts te St. Philipsland. Voor Breskens, Groede én Schoondijke heeft dienst de heer Broodman, arts te Bres kens, tel. 22. Voor Sluis, Cad- zand en Zuidzande is bereik baar de heer Staal, arts te Sluis, tel. 21; voor Aardenburg en Oostburg de heer Keste- loo, arts te Aardenburg, tel. 52. Aardenburg Axel ongeldig De wedstrijd Aardenburg— Axel (2—1) ia door de KNVB ongeldig verklaard, op grond van het feit dat in het elftal van Aardenburg ëen on gerechtigd speler waa uitgeko men. Schoondijke R.K. H.B.S. IN SCHOONDIJKE? Door het comité tot oprich ting van een R.K. H.B.S. in West Zeeuwsch-Vlaanderen is besloten als voorlopige vesti gingsplaats Schoondijke aan te louden en niet in te gaan op het aanbod van het gemeente bestuur van IJzendijke. Groede SUCCES OP ZANGCONCOURS. Op het 28ste concours der Christelijke Zangverenigingen gehouden te Groede op He melvaartsdag, behaalde de Zangver. „Hosanna" te Zou telande een le prrjs met 218 punten in de Tweede Afde- ing. Het was de eerste keer dat deze Zangver. o.l.v. de heer Jac. Hollaers aan een concours deelnam. Oostburg JEUGDCONCERT. Voor de leerlingen van Ly ceum en Ulo-scholen te Oost burg werd Woensdagmiddag in de Herv. noodkerk een jeugdconcert gegeven. De heer Johan Gütlich (cel lo) begeleid door mevr. Nellie Streng-Pieters (piano) is het lukt deze jeugd meer ken nis bij te brengen voor goede muziek. De heer Gütlich gaf een zeer populaire toelichting over toon, intonatie, vibrato en dynamica, waardoor de muziek beter was te begrij pen. Dergelijke paedagogische concerten zijn van zeer groot belang voor de W. Zeeuwsch- Vlaamsche jeugd, die te wei nig in de gelegenheid is om van een goed concert te ge nieten. Predikbeurten Ned. Herv. kerk. Oud-Vos semeer: 10 en 6.30 ds. Go- verts; Poortvliet: 10 ds. Vroeg- indeweij, 2.30 leesd.; Scherpe- nisse: 10, en 6.30 ds. Koore man; St. Annaland: 9.30 lees- dienst, 2.30 ds. v. Griethug- sen (afscheid); Stavenisse: 10 ds. de Bres, 6 leesdienst; St. Maartensdijk: 10 leesd., 3 ds. de Bres; Tholen: 10 ds. v. Griethuijsen, 3 ds. Vroeg- indeweij; St. Philipsland: 10 en 2.30 ds. de Lint; Burgh: 10 ds. Enklaar; Haamstede: 10 de heer Bolijn. Gercf. kerk. Oud-Vosse meer: 10 en 2.30 ds. Vreug- denhil; Poortvliet: 10 en 2.30 dhr. Vreugdenhil; Tholen: 10 en 2.30 ds. Pijlman; Haam stede: 10 leesd.; 5 dhr. Aal- bersberg. Geref. gemeente. Poortvliet: 10 en 2.30 leesd.; 6 ds. Vis- Scherpenisse: 10 en 2 ds. Visser; 6 leesd.; St. An naland: 9.30, 2 en 5.30 lees dienst; Stavenisse: 9.30, 2.30 leesdienst; Tholen: 10, 2.30 en 6.30 leesd. St. Phi lipsland; 9.30, 2.30 en 6 lees dienst; Haamstede: 10 en 2.30 leesd. Oud Geref. gemeente. St. Maartensdijk: 9.30, 2.30 en 6 leesdienst; St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 ds. de Jong, Chr. Geref kerk. Oud-Vos semeer: 10, 2.30 en 6 leesd.; Tholen10 ds. v. Leeuwen, 2.30 leesdienst, 6.30 ds. van Leeuwen. Ned. Herv. kerk. Aarden burg: 10.30 ds. v. Roy en; Biervliet: 9 ds. v. Yperen; Breskens: 10 en 18.30 ds. v. Vliet; Cadzand: 10 ds. Enker; Groede: 9 ds. Derksen; Hoofd- Jlaat; 14.30 ds. Schopen- ïauer; Nieuwvliet: 10.45 ds. Derksen; Oostburg: 10 ds. Fournier; Retranchement 10 ds. Barnouw; Schoondijke: 10.15 ds. Schopenhauer; Sluis: 9.30 ds. Schrale; St. Anna ter Muiden: 11 ds. Schrale; St. Kruis: 9 ds. v. Royen; Waterlandkerkje: 11 ds. v. Yperen; IJzendijke: 10 ds. Doorn; Zuidzande: 10 ds. ter Beek. Geref. kerk. Oostburg: 3 ds. Oostenbrink. 10 Haamstede FLOR ALIA-VERENIGIN G. De Floralia-vereniging kwam in Hotel Bom te Haam stede voor het eerst na de bevrijding weer in ledenver gadering bijeen. In zijn ope ningswoord memoreerde de voorzitter, burgemeester jhr. Roëll, de langdurige rustpe riode, al is „Floralia" het vorig jaar reeds weer actief werkzaam geweest, door het uitreiken van potplanten aan de leerlingen der scholen en het houden van een voortuin wedstrijd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental be langrijk is gedaald en nog 140 bedraagt. Naar aanleiding van het financieel verslag, waarbij een klein batig saldo was, werd besloten de con tributie vast te stellen op 50 cent per jaar. De voorzitter deed hierna mededeling van de plannen voor dit jaar. Be sloten werd, met het oog op het vergevorderde seizoen dit jaar geen potplanten aan de schoolkinderen uit te reiken, doch wel in het najaar wel i ook vat bloembollen Ook werd besloten aan de leden potplanten uit te rei ken en deze dan later ten toon te stellen. Er zal ook dit jaar een veldbouquetten- wedstrgd onder de schoolkin deren georganiseerd worden. Ook zal een collectieve in zending verzorgd worden op de Land- en Tuinbouwtentoon stelling. Over de Indeling van de voortuinen werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Als be stuurslid, tevens penningmees ter, werd de heer J. Slager benoemd. Door „Floralia" zal een boom geplant worden op Walcheren. Aan de aanwezi gen werd wat Lathyruszaad uitgereikt, afkomstig van een Amerikaanse mevrouw, wier zoon met een vliegtuig, dat indertijd op Westerschouwen werd neergeschoten, om het leven kwam. Zierikzee VOLKSWONINGEN. Maandag vergaderde de ver eniging „Volkswoning" te Zie rikzee, onder voorzitterschap van de heer J. de Regt. De heer P. A. in 't Hout uit Amsterdam sprak over het werk der woningbouwvereni gingen. Spr. betoogde de wen selijkheid van een gewestelijke woningbouwvereniging. Het streven is, dat de gewestelijke woningbouwverenigingen alle woningwetwoningen in een bepaald gewest gaan beheren. Hierna volgde een bespre king, die tot resultaat had, dat in afwachting van een op te richten gewestelijke organisa tie thans reeds de vereniging Volkswoningen gereorgani seerd zal worden in een ver eniging, waarvan zowel huur ders a's be'ang'.'lellenclen lid 'cunnen worden. NATIONALE WONINGRAAD. De vergadering van de Nati onale Woningraad die Woens dagavond in Oostburg werd gehouden, mag zeer geslaagd genoemd worden. De vergadering werd o.m. bijgewoond door dé heer Schout, lid van G. S., een aan tal burgemeesters, vertegen woordigers van de wederop bouw en besturen van diverse verenigingen. De heer J. Bommer, adviseur van het Departement Weder opbouw en secretaris van de Nationale Woningraad, heeft ook hier een helder betoog ge houden en gewezen op de nood zaak van woningbouwvereni- fingen, waarvan er in eeuwsch Vlaanderen geen en kele bestaat. Tenslotte werd een commis sie gevormd tot het stimuleren van woningbouwverenigingen. In deze commissie zullen zit ting nemen de reeds bestaande commissie, bestaande uit de heren van Rosevelt, burge meester van Schoondijke, v. Hooteghem, gem. secr. van Sluis, en Zuidweg te Oostburg en verder burg. Eekhout van Breskens, pastoor Troyer van Schoondijke, Everwijn, secr. van de Ver. W. Zw. Vlaande ren, v. Oorschot, hoofd O.L.S. te Sluis, Leenhouts, voorz. ver kavelingscommissie en Bou- wense, directeur stichting her- stej. Zeeland 1945, te Oostburg. Geref. gemeente. Oostburg: 10 "fen 2.30 leesd. Oud Geref. gemeente. Oost burg: 9.30 en 2 ds. v. d. Gruiter. Vrge Evang. gemeente. Bres kens: 10 ds. Praas; Cadzand: 7 ds. Overdulve; Nieuwvliet: 10 ds. Overdulve; Retranche ment: 2.30 ds. Overdulve. Dóopsgez. gemeente. Aar denburg: 10 ds. Nolthenius. TROTTOIRS VERVANGEN STOEPEN. Voor de oorlog nam de toen malige Middelburgse raad het besluit de stoepen in de Korte Delft in verband met het druk ke verkeer, waardoor de voet gangers in het gedrahg raak ten, te vervangen door trot toirs. Als gevolg- van de oor logsomstandigheden kon dit plan niet uitgevoerd worden. Thans heeft de raad een nieuw voorstel van B. en W. tot trot- toiraanleg aangenomen. Te vens zal dft rijweg herbestraat worden met klinkers, terwijl de aldaar liggende gladde ko perslakkeien in minder drukke straten zullen worden ge bruikt. De kosten zijn geraamd op 28.000. Wg vernemen, dat het in dc bedoeling ligt ook in de Lange Viele tegel trottoirs te leggen in plaats van de stoepen van ongelijke hoogte, terwijl het mogelgk is, dat In de toekomst hetzelfde zal geschieden 'in die St. Janstraat. compeiiiie ie Aardenburg Op Hemelvaartsdag heeft de athletiek-vereniging „de Ga zelle" te Aardenburg een Zeeuwse athletiekcompetitie gehouden. De uitslagen luiden: 80 M. meisjes. 1 J. op 't Hof (De Zeeuw.) 10.8 sec.; 2 C. Poppe (Achilles); 3 T. Donze (De Zeeuwen), 100 M. Dames. 1 N. Karelse (De Z.) 13.2 sec.; 2. E. Del- zene (De Zeeuw.); 3 J. v. J Driest (Achilles). 100 M. Jongens. 1 H. Krijger (Achilles) 12 sec.; 2 J. Witte (E.M.M.); 3 P. Wondergem (Achilles). 100 M. Heren. 1 G. de Pagter (De Zeeuw) 11.4 sec.; 2 P. M. de Moor (Marathon); 3 R. Jo- livet (De Gazelle). 800 M. Jongens. 1 W. Root- saert (De Gazelle) 2.1.4 min.; 2 L. Millenaar (De Zeeuwen); 3 W. Troost (Marathon). 800 M. Heren. 1 J. Fliers (Marath.) 1.59 min.; 2 G. Din- gemanse (Achilles); 3 G. v. Oorschot (Marath.). Hoogspringen Meisjes. 1 A. v. Belsen (Achilles) 1.30 mtr.; 2 P. Tazelaar (Achilles); 3 D. Witte (Achilles). Hoogspringen Jongens. 1 W. Rootsaert, De Gazelle, 1.47 m.; 2 P. Volkers, Mar.; 3 P. Spur}, Mar. Hoogspringen Heren. 1 L. de Vin, De Zeeuw., 1.62 m.; 2 G. Mathgssen, Mar.; 3 G. de Pagter, De Zeeuw. Speerwerpen Dames. 1. M. de Wijze-v. Oorschot, De Z.-3UW. 21.33 m.; 2. C. Roelse, 3 C. Gillessen, De Zeeuw.; Achilles. Kogelstoten Meisjes. 1 S. v. Belsen, Mar., 9 m.; 2 H. Schouten, Ach.; 3 A. v. Bel- zen, Ach. Kogelstoten Dames. 1 M. d. Wijzev. Oorschot, De Z., 9.05 m.; 2 N. Karelse, De Z.; 3 C. Roelse, De Z. Discuswerpen Jongens. 1 H. Krijger, A., 33.34 m. 2. G. Spuij Mar.; 3 A. Ballegeer, De Gazelle. Discuswerpen Heren. 1. G. Mathgssen, Mar. 31.58 m.; 2 M. Hegstek, Ach.; 3 C. Hulstaert, Ach. 4 x 60 m. Meisjes. 1 De Zeeuwen 34.6 sec.; 2 Achilles 35.2 sec.; 3 Marathon 37 sec. Relais Race Dames. 1. De Zeeuwen 1.02.4 min.; 2. Achil les 1.08.8 min. Zw. Etafette Heren. 1. Ma rathon geen tijd opgenomen; 2. De Zeeuwen 2.19.6 min.; 3. De Gazelle 2.21.min. O Te 's-Gravenhage slaag de voor koorleider de heer J. Hekhuis te Vrouwenpolder. Geslaagd voor het diplo ma 3e stuurman, de heer J. A. van Wallenburg, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 14