Vermogensheffing ineens Voedsel naar Duitsland Wetsontwerp J UIT DE PROVINCIE ZUID-BEVELAND Walcheren Noord-Beveland Zbbuw^b^ ni nippers TWEEDE KAMER „EEN ROEKELOOS EXPERIMENT?" Critiek en bijval. Dinsdagmiddag is de Twee- de Kamer bijeen geweest, - Het wetsontwerp tot goed keuring van het verdrag be treffende de culturele en in- tellectuele betrekkingen met België werd aangehouden tot - een volgende Vergadering. Hierna werd een begin ge- maakt met de béhandeling van het wetsontwerp „ver- mogensheffing ineens". De eerste spreker, de heer Teulings (K.V.P.) was van mening, dat de nationale ver- - arming over alle bevolkings groepen diende te worden aangeslagen. Hij betoogde voorts, dat kleine vermogens gespaard moeten worden, en dat 't ontwerp het sluitstuk van de geldsaneering zal moeten voVmen. Tenslotte stelde hij een amendement in het vooruitzicht, waarop de termijn van vyf jaren waar in schuldigen die een derde gedeelte van hun inkomsten "y als bedrijfskapitaal gebruiken, verlengd wordt tot 8 jaar en drong aan op verzachting van 25 op de gehele lijn van het thans voorgestelde tarief. De heer van der Feltz (C. H.)bastreed het ontwerp en Predikbeurten Ned. Herv. kerk. Goes: 9.30 £ds.' Metselaar; 's-Heer Abts- kerke: 9.30 ds. Strating; 's-H. Arendskerke: 10 ds. v. d. Waa; "s-H. Hendrikskinderen: 10 ds. de Roos; Kattendyke: 9.30 ds. Breek; Kloetinge: 10 ds. Elderenbosch; Wilhelmina- dorp: 10 ds. Nutberg; Wol- faartsdijk 10 ds. v. Dijk; Baar land: 9.30 ds. Beneder; Bors- sele: 10 ds. Vrijlandt; Driewe gen: 9.30 ds Das; 's-Graven- polder: 9.30 ds. Boerlijst; 's-Heerenhoek: geen dienst; Hoedekenskex-ke: 9.30 ds. Hulsbergen; Nieuwdorp: 10 ds. Luuring; Nisse: 9-30 ds. Lely; Oudelande: 9.30 ds. Heijmans: Ovezande: geen dienst; Biezelinge: 9.30 ds. v. 't Hooft; Ilansweert: 9.30 ds. v. d. Ham; Kapelle: 10 ds. Drost; Krabbendijke: .9.30 ds. Baarslag; Kruiningen: 10 ds. Mortier;. Rilland-Bath: 10 ds. v. d. Ros; Schore: 9.30 de heer de Zwart; Waarde: .9.30 ds. den Boer; Wemeldinge: 10" ds. Hartjes; Yerseke: 11 ds. Baks. Geref. kerk. Goes: 10 ds. Stam; Wolfaartsdiik: 10 ds. v. Heiningen; Borssele 10 leesd.; Heinkenszand: ds. Booij; Le- wedorp: 9 ds. Veldkamp: Ka pelle: 10 ds. v. d. Leek; Krab bendijke: 9.2 ds. de Bruin. Geref. kerk ex art. 31. Goes: 31 ds. Arnold. Geref. gem. Goes: 9.30 lees- dienst; Krabbendijke: 10 lees- dienst. Vrije Evang. gem. Goes: 9.30 ds. Karelse. ARTSENDIENST EN APOTHEKEN OP HEMELVAART Op Hemelvaartsdag zijn weer voor spoedeisende gevallen artsen bereikbaar. Te Middel burg is dit de heer W. L. Pel, arts, Rouaanse Kade 11, telef. 2585. te Vlissingen, de heer L. P. Boone, arts. Badhuisstraat 24, tplef. 602 en te Goes dr. Doeléman, Oostsingel 118, te- lef. 2391. De apotheken, die deze week nachtdienst Jiebben zullen ook op Hemelvaartsdag- de gehele dag zijn geopend. achtte door het ontwerp geenszins het gevaar voor in flatie bezworen. Inpiaats van de heffing ineens stelde hij een gedwongen lening voor tot het bedrag dat door de heffing ineens beoogd wordt, Hy nodigde de minister uit met een ander plan te ko men. De heer de Wilde (A.-R.) betoogde, dat men met de geldsanering niet bereikt had, wat men had willen bereiken. Hy achtte het na de ver- mogensaanwasbelasting moei lijk nog eens te komen met een heffing van twee mil liard uit particulier bezit, en noemde dit „een experiment dat wel eens roekeloos zou kunnen blijken". De heer Bierema (P.v.d.V.) achtte het ontwerp lijnjrecht in strijd met de sociale rechtvaardigheid, doch ver klaarde zich toch bereid af te wachten of er In het ont werp nog verbeteringen zul len worden aangebracht. De volgende spreker, de heer Schilthuis (P.v.d.A.) be pleitte tegemoetkoming ten aanzien van degenen die oór- logschadé hebben geleden en hulpbehoevenden. De heer v. d. Weijden (K. V.P.) vroeg of de heffing bil lijk is voor hen die een klein vermogen bezitten en was verder van oordeel, dat een tijdelijke verhooging van de vermogensaanwasbelasting meer aanvaardbaar was. AVONDZITTING. Nadat om 8 uur 's avonds de vergadering heropend was nam de heer Hoogcarspel. (C. P.N.) het woord. Hij wees erop, dat onze staatsschuld niet gedekt wordt door de productie en zag als enige oplossing een heffing ineens van zodanige hoogte, dat de ongedekte schuld meteen kan worden afgelost. De hëer Hofstra (P.v.d.A.) verklaarde volledig met het ontwerp te kunen meegaan. De heer Van de Heuvel (A.R.) oordeelde, dat ons volk ermee gebaat zou zijn in dien de gelden bij de bezit ters werden gelaten. Voorts bepleitte hij verlaging der ta rieven zoals de heer Teulings die had voorgesteld. De heer Van Dis (S.G.) zeide, dat er aan de beste ding van de overheidsgelden veel hapert en drong op zui nigheid aan. Hij achtte het billijk, dat de kleine vermo gens gespaard blijven en vroeg de'. minister de „grens ruimer te willen nemen. Zijn stem wenste hy voor te behouden. MINISTER LIEFTINCK. Minister Lieftinck begon met op te merken, dat het ontwerp als een onderdeel van de geldsanering moet worden gezien. Hij voerde aan de hand van een rapport een aantal rechtvaardigheidsgron den aan. Ook na de heffing ineens zal er, aldus de mi nister van financiën, een zware last op het jaarlijkse budget bljjven rusten. Hij onderkent de bezwaren uit het bedrijfsleven en daar om is in bepaalde gevallen de mogelijkheid van uitstel van betaling geopend. Tegen verlenging van deze termijn, zoals die werd voorgesteld kan de minister geen be zwaar hebben. Het voorge stelde. tarief echter acht hy volkomen gerechtvaardigd. Dat geblokkeerd geld vrij gegeven zal worden als de heffing achter de rug is kan de minister niet toezeggen. De investeringsgelden wil hy echter geleidelijk wel vrijge- "m. De vergadering werd daar op verdaagd tot Woensdag middag. Marktberichten VEILINGSVERENIGING ZUID-BEVELAND Velling van 18 Mei Spinazie 7—11, Witlof I afw. 7—19, Witlof II afw. 17, Rabarber 1.505.30, Prei 8—11, alles per 100 kg. Kropsla I 15—25, Kropsla II 13—14, Knolselderij- 8.50, alles per ,100 st Radijs 6—8. Peeën 26— 29, alles per 100 bos. (Ingezonden mededeling) WIE WIL RUILEN te Goes mooi winkelpand op een der beste standen, voor vrije woning te Goes? Ook kleine woning kan in aanmer king komen. Brieven no. 596, Bur. P.Z.C., Goes. (Ingezonden mededeling) UW PIJNEN VERDWIJNEN met de schadelijke zuren, als ge met de beroemde dagelijk se (kleine)"dosis Kruschen.de zuren verwijdert, die de pij nen verwekken. Dan smoort ge Uw rheumatiek als het ware in de kiem. Niet zonder reden zweren tienduizenden oud-rheumatieklijders over de gehele wereld bij Kruschen Salts. Zij weten bij ondervin ding wat Kruschen voor hen deed. Volg hun goede voor beeld, begin ook een bloed zuiverende kuur met Kru-t schen. Hertenjacht te Borssele Zondagmorgen rende door Borssele een hert. Het dier liep in de rich ting van de Schelde en sprong in zee, waar het enige tjjd bleef rond zwemmen. Enkele jongens wisten het te grijpen en brach ten het weer aan land. Het bleek een uitge broken dier uit het her- hertenkamp te Nieuw dorp te zijn- Prins Bernhard reikt onderscheidingen uit. Vandaag zal Z.K.H. Prins Bernhard zich met zijn eigen vliegtuig naar Engeland bege ven. Daar zal hij aan een aan tal in Engeland opgeleide mi litaire piloten de z.g. „wing" uitreiken. Voorts zal hij op de Nederlandse ambassade in Londen een aantal Engelse en geallieerde piloten onderschei den met het vliegerskruis en de orde van Oranje Nassau. Prinselijk paar naar Dayis Cup-wedstrijden. Het ligt in de bedoeling van het Prinselijk Paai-, om by foed weer, op Hemelvaarts- ag 's middags een gedeelte van de in het D.V.V.-stadion te Amsterdam te houden ten niswedstrijden om de Davis- cup bij te wonen. Gratie voor Buter. H.M. de Koningin heeft gra tie verleend aan D. E. Buter, tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het bijzonder gerechtshof te Arnhem, van 10 Deceijiber 1946. De dood straf is in het gratie-besluit verwisseld meteen levenslan ge gevangenisstraf. Zuid-Amerikaanse journalisten vertrokken. Zestien dagen hebben 9 Z. Amerikaanse journalisten, die op uitnodiging van de K.L.M. naar Nederland waren geko men, in ons land rond gereisd om er zich een zo juist en volledig mogelijk beeld van te vormen. Dinsdagmiddag om één uur zijn zij met de DC-4. „Friesland" van de K.L.M. weer vertrokken. Schacht werd toegejuicht. De tot 8 jaar dwangarbeid veroordeelde expresident van de Duitse ryksbank, Hjalmar Schacht, werd door een grote menigte Duitsers toegewuifd, toen hij op transport werd ge steld naar het werkkamp te Ludwigsburg.. Een. der zuiye- ringsfunctionaneseh verklaar de naar aanleiding van deze betoging, dat „slechts het heil-sreroep" ontbrak. Tegenover de pers, die hij enigszins hautain# een inter view toestond, verklaarde Schacht, dat het blauw-witte uniform van het arbeidskamp voor hem niets nieuws zou zijn, daar hg altijd pyama's van die kleuren had gedragen. Franse regering neemt maalderijen over. Onder mededeling, dat de stap noodzakelijk is om de broodvoorziening te Parijs te verzekeren, heeft het Franse kabinet besloten de Parijse maalderijen, waar gestaakt wordt, over te nemen. De jongste verlaging van het broodrantsoen van 250 tot 200 gram per dag heeft ge leid tot een bloeiende handel in broodbonnën. Er zijn veel' valse bonnen in omloop. Heden Eerste Kaper bijeen. De Eerste Kamer zal Woensdag 21 Mei a.s. in ver gadering byeenkomen ter openbare behandeling o.a. van het wetsontwerp „noodwet ouderdomsvoorziening". Oud-minister Meynen landvoogd. Het Dagblad te Batavia schreef Dinsdag dat in offi ciële kringen te Batavia men reden heeft om aan te nemen, dat inderdaad de benoeming van oud-minister J. B. Mey nen tot Landvoogd spoedig te verwachten is. TOEVAL? Overal maakt het Comité „Rrjkseenheid" propaganda tegen het Indië-beleid met affi ches die een gebroken kroon in beeld bren gen. In Amsterdam zijn in de laatste dagen op mysterieuze wjjze op al deze affiches net bedrukte stroken ge plakt, die vermelden, dat „Velpon alles lijmt." Reclame? Toeval? Of activiteit van de linkerzyde? Niemand die het weet. WIELRENNEN WIELERBAAN GEOPEND. De wielerbaan „Grensstrij- ders" te Kapellebrug zal op 1 Juni a.s. weer worden geopend. Rotterdammers komen Walcheren bekijken. Evenals vorig jaar zullen ook deze zomer honderden be woners van Rotterdam en om streken per autobus naar Wal cheren komen, om het behou den stads-, dorps- en land- schapsschoon benevens de spo ren, die het oorlogsgeweld op ons eiland achterliet,, te be zichtigen. Deze dagtrips, die georganiseerd worden door het Rotterdams Nieuwsblad en de stichting Nieuw Walcheren, vinden iedere Woensdag en Zondag gedurende de periode van begin Juni tot half Septem ber plaats. De eerste van deze tochten, die iedere keer met drie. autobussen worden gere den, zal naar alle waarschijn lijkheid op Zondag 1 Juni wor- den gehouden. De stichting Nieuw Walcheren zal gidsen aanwezen, die de tocht over het eiland zullen meemaken en ex_ plicatles zullen geven. De tochten over Walcheren, die vorig jaar van half Juni tot half September plaats von den en toen georganiseerd wa ren door het Rotterdams Nieuwsblad, „Nieuw Walche ren", de stichting Hulpactie Scheldemonden en VW met medewerking van de Rotter damse vereniging van aldaar woonachtige Zeeuwen, zijn, zo als men zich zal herinneren, een groot succes geworden. De verwachtingen voor dit jaar zijn hoog gespannen, want on getwijfeld zullen velen van de geboden gelegenheid om te gen weinig kosten een prachti ge dagtocht naar Walcheren te maken, gebruik maken. Dinsdagmorgen vond ten kantore van „Nieuw Walche ren" te Middelburg een bespre king plaats tussen de heren P. N. Gaanderse, verslaggever en H. L. Alken, chef alg. zaken van het Rott. Nieuwsblad, die men wel de promotors van de ze trips mag noemen en be stuursleden van de stichting, tijdens welke een voorlopige route is opgesteld en andere organisatorische kwesties zijn bespi-oken. De heer Gaanderse, die vorig'jaar de tochten als pater fam Ilias van de deelne mers regelmatig met zijn echt genote meemaakte, zal ook thans weer voortdurend van de party zyn. Hij doet dit in zijn functie van gedelegeerde van „Nieuw Walcheren". Het voorlopig programma van de tochten ziet er als volgt uit: omstreeks half 12 aan komst te Middelburg, waar o. a. de Abdij Wordt bezichtigd en waar een warfne maaltijd wordt gebruikt. Hierna rijdt men naar Veere, waar kerk en stadhuis worden bekeken en vervolgens via Gapinge, Se_ rooskerke, Opstkapelle en Domburg naar Westkapelle, waar het oorlogsmuseum en de nooddijk worden bezocht. In de achtermiddag arriveert men in Vlissingen, waar lunch pakketten worden uitgedeeld. Omstreeks 6 uur wordt dan de terugtocht naar Rotterdam aanvaard. Commissaris der Koningin bezocht Bruinisse. De Commissaris der Konin gin in de provincie Zeeland bracht, vergezeld van de grif fier en het college van Gede- Suteerde Staten van Zeeland, iaandagmiddag een bezoek aan Bruinisse. Het gezelschap bezocht het complex noodwoningen en de nieuwbouw en nam verschillen de sporen van de verwoesting 'in 'ogenschouw. Ook werd de maquette van het wederop bouw- en uitbreidingsplan be zichtigd. Slechte wegen bij Westkapelle. Tjjdens de inundatie van Walcheren werd de provinciale weg van Westkapelle naar Zoutelande op twee plaatsen doorbroken. Eén plaats is nu gedicht, maar nog niet be straat. De andere kreek is zelfs nog niet eens gedicht. De weggebruikers zyn dan ook nog steeds gedwongen een omweg te maken langs de bin nenwegen. Ook deze wegen zijn echter nog zo slecht, dat er herhaaldelijk auto's in de sloot terecht komen. Ook de provin ciale weg WestkapelleDom burg verkeert nog in zeer slechten toestand. Over deze weg moet veel materiaal vervoerd worden voor de wederopbouw van Westkapelle. Ook uit Vlissin gen moet materiaal worden aangevoerd voor het herstel van de dijk. Dit betekent een omweg van 10 Ion. Het is zeer gewenst, dat in de wegen naar Weotkapelle spoedig verbetering komt. Nieuwe spoorbrug. Op 18 Juni zal te Middel burg worden' aanbesteed het maken van wegaansluitingen aan de brug voor gewoon- en spoorwegverkeer te Sluiskil met bijkomende werken. Dit is voor Sluiskil een ver heugend bericht, omdat men de hoop wettigt, dat er dus eerlang ook een nieuwe spoor- brug zal worden gebouwd. Halve week vrij. De van elders komende ar beiders by de Wederopbouw zullen Woensdagavond naar huis gaan en Maandagmorgen weer terugkeren. De verzuim de Vrydag wordt ingehaald door a.s. week een uur per dag over te werken. Seriewedstrijden te Goes. Op Hemelvaartsdag vinden op de sportterreinen te Goes weer Z.K.B. seriewedstrijden plaats. Dit jaar nemen 52 se nioren- en 12 junioren-twaalf- tallen deel uit geheel Zeeland en verschillende plaatsen in Brabant De wedstrijden van gen aan om 9.15 uur en ein digen om 5 uur. Telkens wordt op negen velden tege lijk gespeeld. Kabelpont bij Schore. Op het kanaal door Zuid- Beveland is op ongeveer 20 m. ten Noorden van de losplaats te Schore een kabelpont in dienst gesteld. De pont is, ge durende de tijd dat de dienst wordt uitgeoefend, des nachts verlicht door een groen licht en daaronder een wit licht. De kabelpont op dit kanaal by de Postbrug is verwijderd. Geen reden voor paniek. Het Amerikaanse hoofd van de Duitse voedselvoorziening, Kol. Hester, heeft medege deeld, dat de grootste ver scheping voedsel, die tot dus ver naar bezet Duitsland is gezonden, op weg is of reeds in Duitse havens is aangeko men. 430.000 450.000 ton graan wordt thans verwacht en 'de aankomst van gelijke hoeveel heden in Juni en Juli zal reali sering van het broodrantsoen weer mogelijk maken. Hester zeide, dat er geen re den voor paniek bestond. „Er is voedselgebrek en de mensen hebben honger, doch zij komen niet van gebrek om" verklaar de hij. Functionarissen van de En- Munitiedepot te Napels geëxplodeerd. Tengevolge van een brand 1b Dinsdagavond laat een gealli eerd munitiedepot te Napels in de lucht gevlogen. Volgens de eerste berichten zijn vele bur gers gedood en is ernstige schade aangericht. RIJKSWEG. DEN BOSCH—NIJMEGEN. De K.N.A.C. meldt, dat ein de dezer maand zal tforden aanbesteed het aanleggen van een nieuwe betonverharding van de rijksweg 's Hertogen boschNijmegen, voor wat be treft het gedeelte tussen de Ortenseweg te 's Hertogen bosch en Rosmalen. De rijweg zal worden verdeeld In vier stroken, elk van 3 m breedte en gescheiden door langs-voe- gen. gels-Amerikaanse voedsel- commissie deelden mede, dat zy Washingtonom een on middellijke nóodverscheping van 120.000 ton graan heb ben verzocht om het tekort van 170.000 ton, die de ge allieerden totnogtoe niet aan Duitsland hebben geleverd, aan te vullen. De reden, waarom de verplichtingen met betrekking tot de in voer van graan nog niet zijn nagekomen, is, aldus een woordvoerder van de commis sie, voornamelijk het dirige ren van voedselschepen voor Duitsland naar andere hon gerende landen. Goes VERGADERING NATIONALE WONINGRAAD. Voor de vergadering uit gaande van de nationale wo ningraad die Dinsdagmiddag in het Schuttersrof te Goes werd gehouden, was de be langstelling niet groot. De inleider, de heer J. Bommer, heeft op dezelfde gronden als te Middelburg het gemeente bestuur en de verenigingen tot groter activiteit aangezet, om het tempo van onze wo ningbouw te stimuleren. GOEDE SLAG VOOR DE C.C.D. Ambtenaren van de prys- beheersing te Goes hebben Dinsdag by een controle in een 3-tal café's en restau rants processen-verbaal op gemaakt wegens het bereke nen van te hoge prijzen. Een garagehouder werd bekeurd, omdat hy een te hoge opslag in rekening bracht. Ook op het marktplein werden 6 personen verbali- seerd wegens het vragen van të hoge 'pryzén. Een lap- stof, kammen en, schriften werden in beslag genomen. Zeer veel waarschuwingen werden gegeven voor het niet prijzen van artikelen. Het publiek bleek by de ze contröle het werk van de prysbeheersing die toch in de eerste plaats het publiek wil beschermen niet te waarderen. Driewegen Bevestiging en intrede Ds. Das. Zondagmorgen werd candi- daat R. Das uit Woerden, bevestigd als predikant der Ned. Herv, Kerk te Driewe- gen-Ovezande, door ds. W. C. van Burgeier van Waalwyk, die als tekst had gekozen Johannes 21 vers 1517. Na het antwoord op de ge stelde vragen zong de ge meente haar nieuwe leraar staande toe Pslam 134 vers 1 en 2 en na de handopleg ging Psalm 134 vers 3. Des middags om 2 uur deed ds. Das zijn intrede te Ove zande. Als tekst koos hij 1 Corinthe 3 vers 9: „Want wy zijn Gods medearbeiders; Gods akkerwerk, Gods gebouw zyt gy." Na de predikatie richtte hij een woord tot de burgei'lijke ambtsdragers van Driewegen en Ovezande. Ook tot zijn bevestiger ds. van Burgeier, zyn ringcollega's en aan de consulent ds. Heijmans, ker- keraad en voogdij. De burgemeesters van Drie wegen en Ovezande heetten de nieuwe leraar een hartelijk welkom toe, waarna de heer P. J. van Waarde namens zyn studiecollega's het woord tot hem richtte. Ds. van Burgeier sprak namens ker- keraad en kerkvoogdij een welkomstwoord, waarna de gemeente haar nieuwe pre dikant staande toezong Psalm 121 vers 4. Ds. Das bracht alle spre kers en de gemeente dank. Borssele COÖPERATIEVE BOEREN LEENBANK. De leden van de coöperatie ve boerenleenbank te Borssele hebben Zaterdag vergaderd. De rekening over 1946 wees voor ontvangsten en uitgaven een bedrag van 1.496.928,27. De balans sloot met 726.661,71. De winst bedroeg 3760,04. De heer W. Mol werd tot bestuurslid gekozen en de heer M. de Regt werd benoemd tot lid van de raad van toezicht. Als plaatsvervangende be stuursleden werden gekomen de heren M. Krijger en M. de Regt. Kloetinge BRAND TE KLOETINGE. Dinsdagmiddag omstreeks half drie- is door onbekende oorzaak brand uitgebroken -in de machineloods op de hof stede van W. Nieuwenhuize in de Noordhoek te Kloetin ge. De plaatselijke brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur tot de loods te beperken en 't op 5 m. afstand staande wagenhuis en de op 20 m. afstand staande schuur en het woonhuis te sparen. Ook de Goese brandweer is op verzoek nog uitgerukt, doch behoefde geen assisten tie meer te verlenen. Verzekering dekt de scha- Prinselijk paar naar Ypenburg. H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard zullen op Vrydag 16 Mei a.s. aanwe zig zyn by de officiële herope ning van het vliegveld Ypen burg. De openingsplechtigheid zal door Prinses Juliana worden verricht door het hysen van een rood-geel geblokte vlag. VEERTIG MENSEN IN NIJLKANAAL VERDRONKEN. Veertig personen, mannen en vrouwen en kinderen, zyn by Zagazig, 55 kilometer ten Noord-Oosten van Cairo, in een Njjlkanaal verdronken, doordat de autobus, waarin zy vervoerd werden, slipte en het kanaal in reed. Nederland heeft in het In ternationale kappersconcours te Parijs de vierde plaats ach ter Frankryk. België en Enge land ingenomen. Majoor Fabius eervol ontslagen. Met Ingang van 1 Maart is bij Koninkiyk besluit op zyn verzoek eervol ontslag ver leend uit de reservedienst aan de kapitein der mariniers, R. K. Fabius, oud-burgemees ter van Oostkapelle. Minister Lieftinck bezocht Zierikzee. Zondag heeft minister Lieftinck, vergezeld van zyn gezin, een niet-ambtelyk be zoek aan Zierikzee ge bracht. De minister van fi nanciën bezocht het stadhuis en het gemeentemuseum, MERRIEKEURING. Bij de door de afdeling Zee land van het Ned. trekpaard gehouden keuring voor de op name van merries in het keu ringsstamboek werden tot nu toe de volgende resultaten be reikt. Gek. Goedgek. Middelburg 56 41 's-Heerenhoek 38 31 Krabbendyke 17 10 Kruiningen 7 5 Goes 54 40 Wissekerke 12 10 Kloosterzande 60 45 Axel 57 53 Hulst 64 51 Zaamslag 28 22 Terneuzen 31 22 IJzendyke 72 54 Oostburg 55 52 Groede 18 12 Aardenburg 52 33 In totaal werden dus 632 merries gekeurd en 481 goed gekeurd. PROT. CHR. SCHOOLDAG. Woensdag 11 Juni a.s. zal in het Schuttershof te Middel burg de jaarlijkse Schooldag voor de Prot. Christelyke Scholen worden gehouden. Vlissingen JAARVERGADERING VLISSINGSE BESTUURDERSBOND De Vlissingse Bestuurders- bond heeft vorige week haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. M. C. de Roo gaf een overzicht van 1946 Het ledental is van 1600 geste gen tot 2300. De jaarverslagen van de se cretaris, de heer B. C. de Kor te en de penningmeester J. van Poelje en het jaarverslag van het bureau voor arbeidsrecht werden goedgekeurd. Inpiaats van de heren J. van Poelje en A. Kole, die niet herkiesbaar waren, werden als bestuursleden gekozen, de he ren J. J. Houtekamer en C. van Beers, terwyl H. de Que- lery tot penningmeester wei'd gekozen. De voorzitter besprak ten slotte de propaganaaplannen nu de fusie tussen EVC en VW niet is doorgegaan. Kamperland WERKVERGADERING GEREF. JEUGD VERENIGINGEN. Zondagavond hielden de ge combineerde Geref. Jeugdver enigingen weer een openbare werkvergadering in de Geref. Kerk te Kamperland. Als vertegenwoordiger van de knapenvereniging trad eerst Henk Scholing op met het onderwerp „Stefanus", daarna droeg een lid van de kleine meisjesvereniging. Ma- rietje Kole, een gedicht voor getiteld „Maar één". De pre sidente van de grote meisjes vereniging mej. M. Balkenende hield vervolgens een inleiding over het onderwerp „Vrouwen uit het huis van Oranje". De jongelingsvereniging vertegen woordigd door den neer C. van der Weele droeg het bekende gedicht van Campert „De acht tien doden" voor. De leiding van deze mooie avond berust te bij ds. H. Scholing. Voor het examen tech nisch ambtenaar van de Rijks waterstaat slaagden de heren J. Rus en C. Pótter te Goes en M. J. op 't Hof te 's-Heer Arendskerke, leerlingen van 't Zeeuws technisch Instituut te Goes. De collecte voor de Stich ting- 19401945 bracht te 's-Gravënpolder een bedrag van 331,25 op. Benoemd tot onderwy- zer aan de te openen Chr. U.L.O. school te Yerseke, de heer A. Bos te Vriezén- veen. Mej. M. C. de Jonge te Wolfaartsdijk is te Rotter dam geslaagd voor costumière. De in Meliskerke gehou den collecte voor de Stich ting 1940—1945 bracht 146.50 op. Burgerlijke stand goes. Ondertrouwd: L. Baaijens, 2G j. en W. J. Paauwe. 21 j.; J. Joziasse, 33 j. en J. Bosman, 30 j.; J. H. du Bois, 26 j. en T. van Dalen, 23 j.; C. M. van As, 28 j. en L. M. Minderhout, 25 jaar. Getrouwd: H. J. Schou- wenaar, 26 j. en M. J. de Kra mer. 23 j.; J. G. Kloosterman, 46 j. en M. A. van Gorp, 42 j. Overleden: V. Lockefeer. 75 j„ wed. van N. Rooze; M. P. Heyboer, 40 j., echtgen. van A. Maartense; N. Vermeulen, 12 dagen; H. C. van der Linde, 24 j.. echtgen. van P. J. Schot; S. W. J. de Bel, 32 j., echtgen. van C. M. Bolier; B. D. Kempe, 30 j., echtgen. van P. Bouter ee; P. de Pagter, 59 j„ echtgen. van J. Jonkman; Q. van Bo ven, 74 j.. weduwn. van J. Job_ sen. Bevallen; P. Knuist—Zuyd- weg, d.; M. A. TazelaarKrij ger, d.; A. W. P. Gerritsen Schraven, d.; L. E. Polderman Steutel, z.; H. A. Gelok Nagelkerke, z.; M. Weststrate —de Visser, d.; W. A. Nysse Hoek van Dyke, d.; A. Tim mermanCorstanje, d.; A. J. DagevosSchults, d.; M. J. VermeulenRiemen?, d.; J. M. van de KrèekeSchipper, z.; H. F. de Preede Bruyne, z.; s. Kaaistekervan de Guchte, z.; H. Goedeevan Dongen, z.; M. C. EfdeAdriaanse. d.; T. MijnsbergenGelok, z.; J. Ho- genhoutCommee, d.; N. Joos- tenLegerstee, z.; A. P. Maas van Ameijden, z.; D. J. de Jongede Leeuw, z.; M. J. van HaastrechtBruel, z.; J. S. VaesWillemse, d.; J. S. VaesWillemse, d. KRUININGEN. Bevallen: M. Dek—Steen- poorte, z.: D. BlokWcnder- gem, z.; M. KriekaardNieu- wenhuyse. z.; A. S. Verhage Potter, z. Ondertrouwd: M. J.oosen, 27 j. en M. van Liere, 21 j.; I. van Waarde, 37 j. en H. van Scheer, 27 j.; P. J. van der Peel, 43 j. én C. M. Remijn, 37 jaar. Getrouwd: C. van den Berge, 28 j. en C. S. Hoogerhelde, 28 j.; B. H. C. Hoogesteger, 28 j. en V. J. Hamelink, 21 j. Overleden: M. Witte, 77 j.i weduwe van J. Houtman. WOLPHAARTSDIJK. Bevallen: C. A. Wagenaar— Meülbroek, z.; A. van Hertum van der Schraaf, d.; C. M. de Witte—Eggebeen, d. Overleden: J. Remynse, 59 j., echtgen. van J. Thorenaar; Q. van Boven, 74 j., weduwn. van J. Jobsen. BAARLAND. Bevallen: J. M. Beulens Nagelkerke, z.; M. Moerland— Schippex*, d.; N. Adriaanse Wattel, d. Getrouwd: A. M. de Dreu, 35 jaar en C. T. van Wingen, 29 3- krabbendijke. Bevallen: M. Luteyn—Alak- sa d.; J. KuzeeBeeke, d.; F. van ZwedenWagenaar, z.; M. van de VeldeKruijsse, d.; J. Schouten—Lagendyk, d.; F. J. OudesluysBout, d. Overleden: A. Tolhoek, 63 j.; C. de Jonge, 81 j- Getrouwd: H. Oostdijk, 25 3.; en C. M. van Velzen, 24 j.C. M. van Dyke, 25 3. en C. Kry- ger, 27 3".; J. P. van de Parel, 32 j. en M. M. de Kok, 31 j. NISSE. Bevallen: A. J. Louwerse— Molhoek, z.; M. C. Lely—Na vis, z.; M. E. DaalmanCla ry s, z.; J. Boonman—Boon man, z. Ondertrouwd: I. van Hors- sen, 23 3. en M. Murre, 21 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 10