sanatogeh B.V.V. eindelijk kampioen Het Kanaal door Beveland Gentse gemeenteambtenaren bezochten Vlissingen UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Zuid-Beveland. Geeft België materiaal voor het herstel? Bezorgdheid in Antwerpen. Het Brusselse dagblad „Le Soir" bevat een artikel van Léon de Nave over het Ka naal door Zuid-Bevcland. Daarin wordt er op gewezen, dat dit kanaal van beslissen de betekenis is voor Antwer pen, omdat 30 van de Ant werpse havencapicitelt via het kanaal liep, namelijk het gehele Rijnverkeer van deze Belgische haven. Na de geschiedenis van het kanaal verteld te hebben, wjjst de Nave er op, dat de Duitsers ook hier toen zij te rugtrokken ernstige schade hfebben aangericht aan slui zen, bruggen en kademuren. Sindsdien functioneert het kanaal niet zoals het wezen moet en de scheepvaart on dervindt vertraging. De Nave heeft het kanaal hekeken en hij constateerde Brits koningspaar weer thuis. Het Britse slagschip „Van guard" is gistermiddag van zijn reis met de Engelse ko ninklijke familie naar Zuid- Afrika in de haven van Ports mouth teruggekeerd. Bij het binenvaren van de „Vanguard" hadden zich hon derdduizenden mensen aan de haven verzameld, die de Britse koninklijke familie oorverdo vend toejuichten. De koning, koningin en de twee prinsessen, stonden op 'n speciaal platform hoog op de eerste geschutstoren en groet ten door te salueren en te wuiven de mensen, die van de kust en uit bootjes op het wa ter met vlaggen en zakdoeken zwaaiden, terwijl het slagschip geëscorteerd door twee krui sers Portsmouth naderde. Algemene staking in China. dreigt De ernstigste economische crisis, die China ooit heeft doorgemaakt, culmineert thans in een dreiging met algemene staking en de vor ming van een separatistische regering. Enige waarnemers te Sjang hai geloven, dat, de Chinese regering gedwongen zal zijn nieuwe verzoeningspogingen bjj de communisten te on dernemen. Het wordt ook als buitengewoon twijfelachtig beschouwt, of de regering het huidige grootscheepse of fensief tegen de communis ten meer dan zes maanden op deze wijze vol zal kun nen houden. Door de vakvereniging vgn industrie-arbeiders is met een algemene staking en vorming van een nieuwe regering in Sjanghai gedreigd, als Maan dag om 12 uur geen gevolg is gegeven aan een aantal eisen. Politieke delinquenten naar Nieuw Guinea. .Een eerste groep van 130 politieke delinquenten, gedeel telijk geschoolde, gedeeltelijk ongeschoolde werkkrachten, zal omstreeks 24 Mei naar Nieuw Guynea vertrekken om daar werkzaam te zijn bij de opruiming van militaire maga zijnen. Zij hebben zich vrijwil lig aangemeld in een aantal van 240. De gezinnen blijven in Nederland. Het geldt hier een proef; later zal beoordeeld kunnen worden of nog meer groepen zullen gaan. De delln. quenten hebben een verbin tenis aangegaan voor 2 jaren en verdienen 150 per maand voor ongeschoolden en 200 per maand voor geschoolden. Het Amerikaanse militai re bestuur in Duitsland heeft geweigerd de Duitse socialisti sche eenheidspartij in Beieren toe te laten. (Ingezonden mededeling) Voot' herstellenden en sneakken 7* f o dien moeilijken tijd van her- 1 stef wanneer de ziekte ge- J, nezen is maar de krachten woo langzaam terugkomen - is Sanatogen een heerlijke uitkomst Het is een geconcentreerd kracht gevend voedsel, dat door de xwakstc verdragen wordt en dat de krachten zienderoogen .doet toenemen. Ook gij kunt Uw herstel met Sanatogen bespoedigen. Begin er vandaag nog mee. Ktf stmiw*nicaad rctdstl (Ingezonden mededeling) Morgen Naiionaal-mesjes kopen dat Nederland na twee ja ren nog geen gelegenheid heeft gevonden het kanaal te herstellen. Volgens hem zou de bevolking van Zuid- Beveiand. zelf verbaasd zjjn over de slappe houding van de Nederlandse autoriteiten, die over de reparatie moe ten beslissen. Daarna stelt de heer de Nave dan de klemmende vraag, waarom er niets ge daan wordt aan het herstel van het voor België zo be langrijke kanaal en hij legt verband tussen de samen werking NederlandBelgië, die door de Nederlanders wat eenzijdig zou worden toege past! De toegangssluizen tot het kanaal zijn ernstig bescha digd. Wellicht zou België de Nederlanders aan het mate riaal kunnen helpen, wanneer het' daaraan hapert. Nu gaat er bij de sluizen veel te veel tijd verloren. Ook de reparatie bij de brug te Vlake heeft de instemming van de Belgische dagbladman niet. De schrijver vreest tenslot te, dat in het huidige tempo de herstelarbeid nog jaren zal duren. Vandaar, dat men in Antwerpse Rijnvaartkrin gen nogal bezorgd is. Stap pen bij de Nederlandse rege ring acht men nodig. Inbraak bij leider van Scotland Yard. Scotland Yard heeft bekend gemaakt, dat in- brekers een inval ge daan hebben in het huis van een van de leiders van de Britse contra-spionnagedienst te Londen, terwijl deze de Britse koning be waakte op zijn reis naar Zuid-Afrika. De inval had plaats op i8 April, in de wo ning van Leonard Burt, hoofd van de af deling contra-splón- nage van Scotland Yard. Toen hij verleden week per vliegtuig uit Zuid-Afrika terugkwam, ontdekte hij de inbraak, waarbij volgens een woordvoerder van Scot land Yard slechts enkele kledingstukken ont vreemd zijn. Staking te Priok. Onder de inheemse arbeiders in de haven van Priok is een staking uitgebroken. Aanlei ding was een schietpartij op 'n man, die zonder pas het ha venterrein betrad, maar de oorzaak schuilt in ontevreden heid over het niet inwilligen van eisen betreffende voe ding en huisvesting. Er werd daarover reeds enige tijd on derhandeld. Een nederlaag en een overwinning. In één van de zalen van het stadhuis te Vlissingen hangt een schilderij van Ja cobs, Belg van geboorte, maar sinds de eerste wereldoorlog inwoner van .de Scheldestad. Op het eerste gezichteen vreemd schilderij, want de kunstenaar heeft langs de rede van Antwerpen, naast de toren van Onze Lieve vrouw, de Lange Jan, het slanke torentje van Veere en de gevangentoren van Vlis singen geschilderd. Toch is het niet zo vreemd als het lijken kan, want de artiest, zoon van twee provincies, heeft alleen maar trachten aan te geven, dat Belgisch Vlaanderen en Zeeland de eeuwen door een. twéé-eenr heid hebben gevormd. En op dit schilderij vestig de de burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolff, de aan dacht van de Gentenaren, die op uitnodiging van de sport kring van Vlissingse gemeen teambtenaren Zaterdag een bezoek aan de Scheldestad brachten.Naast de „voetbalis- ten"waren uit Gent aanwezig de schepenen Verhaest, de Groote en Vermeulen. Verder nog de commandant van de Gentse brandweer, de heer Galasse, de kapitein van de haven, de heer Blondeel, het hoofd van 't tourisme, de heer d. Sluijs, de secretaris van de gemeentesecretarie van Gent, de heer Hernaesteen en de secretaris van de sportver eniging van Gentse gemeen teambtenaren, de heer Pores- que. Talrijke Vlissingse autori teiten, w.o. mr. Kolff, de wet houders Poppe en Popering, de commissaris van politie, de heer v. d. Mark, de heer Luit- wieler, brandweercomman dant en natuurlijk de voor zitter van de sportvereniging van gemeenteambtenaren, de heer Dert, waren ter begroe ting van hun Belgische colle ga's aanwezig. Nadat de heer Kolff - de gasten had begroet en, naar aanleiding van Jacobs schil derij, had gewezen op de ver bondenheid van Gent en Vlis singen, bedankte schepen Ver haest voor de hartelijke ont vangst en verontschuldigde de burgervader van Gent, die door ambtsbezigheden niet Incident met Sowjet-politie te Wenen. Volgens socialistische bla den heeft de Sovjet-politie te Wenen het vuur geopend op de menigte, toen enige iersonen die professor Leo >tern hadden mishandeld, geen gehoor gaven aan de sommatie zich te melden. Stern had een rede gehou den, waarin hij o.m. had ge zegd, dat „alle Oostenrijkers, die gèdürendë de oorlog in Hitiers leger hadden gediend" misdadigers waren. Hierop was men hem te Ijjf gegaan en Stern riep de hulp in der Sovjet-politie, die met tom- myguns ten tonele verscheen. Twee arbeiders zouden ern stig gewond zijn. In de maand April wer den in de Antwerpse haven 642 zeeschepen met een tonnenin houd van 1 millioen 530 dui zend moorsomton ingeklaard. Tijdens een vergadering heeft het trampersoneel te Antwerpen besloten binnenkort het werk neer te leggen. aanwezig kon zijn. Hij bood aan burg. Kolff enkele boe ken aan als herinnering aan deze dag. Een hiervan is voor persoonlijk gebruik van de burgemeester, de andere drie zijn voor de gemeente Vlis singen. Burgemeester Kolff, die voor dit geschenk zijn dank en die der burgerij be tuigde, zeide de overige drie boeken Gand, monumental et historique, De beeldhou wers Hieronymus en Du- quesnoy en „Grandeur et poësie de Gand" aan de open- batore leeszaal te z.ullen schenken. Het gezelschap maakte daarna via het monument op de landingsplaats een wan deling naar hotel Noordzee- Boulevard, waar de lunch, aangeboden door de sport kring van Vlissingens Ge meenteambtenaren, werd ge nuttigd. Met „Ons Genoegen" vroolijk voorop ging men van daaruit naar het sportveld- DE SPORT. Het hoogtepunt van de dag was de ontmoeting van de „voatballisten". Zowel Burge meester Kolff als schepen Verhaert hadden 's morgens de wens uitgesproken, dat de beste de wedstrijd zou win nen. Op wel zeer overtuigende wijze is deze wens uitgeko men, want Vlissingen leed 'n 61 nederlaag, omdat de Bel gen stukken beter waren. Geen wonder overigens, want tegenover èèn eerste ltlasser in het Vlissings elftal ston den verschillende Belgen die in de eerste klasse, ja zelfs in de ere afdeling spelen. Toch heeft Vlissingen de „Roode duivels" uitstekend partij ge geven en het enige Neder landse doelpunt, van de voet van Visser, was een juweel tje. Een lang schot in de hoek, onhoudbaar, voor de overi gens uitstekende Belgische keeper. Na dit Nederlandse doel punt kende het enthousiasme van de Belgen langs het lijn tje geen grenzen meer en har der nog dan de supporters van Vlissingen hebben zij onze jongens aangemoedigd. Toch moest ook Gent een nederlaag lijden. Eveneens 'n overtuigende. K. Fliers van Marathon, liep in halftime de 1500 m. in 4 min. 39 sec. en liet de twee Belgen ver achter zich. Woudstra (E.M.M.) kwam als tweede en Janssens (Robur) als de derde binnen. De enige van de twee Belgen die de 1500 m uitliep arriveer- als de laatste. Z'n makker, die in de eerste ronde de kop nam, had een ronde vroeger al opgegeven. Burg. Kolff, die de aftrap vande voetbalmatch had ver richt, 'reikte aan de twee eer ste aangekomenen van de loop een medaille uit. Een nederlaag en een over winning van beide partijen, het kan niet anders of het diner dat op deze wedstrijd volgde verliep in de beste harmonie en stemming. Bur gemeester Kolff en schepen Vermeulen hielden geestige speeches en dankte spelers en organisatoren voor de ge slaagde dag. De heer Dert, wees nogmaals op de vriend schapsbanden tussen Gent en Vlissingen en hoopte, dat ook Vlinssingen ter zijner tijd voor deze nederlaag op eigen bodem revanche zou kunnen nemen. E. P. ZANDIJK f BIJNA 40 JAAR LERAAR TE MIDDELBURG. Op 71-jarige leeftqd 5s te Middelburg na een ziekte van enige maanden - overleden de heer E. P. Zandfjk. De heer Zandijk, een ge ziene en beminde figuur in on ze stad, die op 26 Januari 1876 te Gouda geboren werd, heeft zijn leven in dienst gesteld van het onderwijs. ïErj begon zijn loopbaan in Rotterdam, waar hy aan het lager onder was werkzaam was. De over ledene, die bevoegdheid had Duits, Engels, Frans Staatshuishoudkunde te doce ren, kwam in 1908 naar Mid delburg, waar hij les ging ge ven aan de 'Rijkskweekschool. Op 1 Jan. 1910 werd hij be noemd aan de Handelsavond school en op 1 September 1917, bij de oprichting van deze on derwijsinrichting, aan de Han delsdagschool. Sedert 1 Sept. 1920 gaf hij uitsluitend les aan de Handelsschool. Hij heeft al tijd zijn beste krachten aan het onderwijs gegeven en stond dan ook als leraar in hoog aanzien bij collega's en leer lingen, welke laatsten hem na het beëindigen van de studie tijd met dankbaarheid in her innering hielden. Hij vervulde tevens jarenlang de functie van beëedigd tolk aan de Rechtbank te Middelburg. Op 1 Februari 1941, op 65- jarige leeftijd, ging de heer Zandijk met pensioen. Hij was echter later gaarne bereid nog eens enkele maanden les te geven aan het Gymnasium en de Handelsschool te Middel burg en de H.B.S. te Goes. Toen na de bevrijding de ProV. Zeeuwsche Courant op nieuw verscheen, doch de hoofdredacteur in het nog niet bevrijde gedeelte van het land was ondergedoken, nam hij het hoofdredacteurschap van ons blad gedurende enige tijd waar. Met talent en energie heeft hij zich in die moeilijke dagen van de mooie taak voorlichting aan de bewoners van ons gewest te geven, ge kweten. In deze periode ver richtte hij tevens veel arbeid voor de herleving van Wal cheren. De ontslapene was een man met grote gaven, veelzijdige kennis en belangstelling voor allerlei gebieden van de we tenschap. Zijn beminnelijke persoonlijkheid heeft hem vele vrienden geschonken, die hem ongetwijfeld hedenmiddag naar zijn laatste rustplaats zullen vergezellen. De wantoestand bij Vlake. Telegram van Ged. Staten. Op 9 Mei heeft een bespre king plaats gehad van Gedepu teerde Staten met de Hoofdin genieur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland en de Burgemeester van Yerseke naar aanleiding van de vele en ernstige klachten welke gere zen z\jn in verband met de omlegging van het verkeer in verband met de herstelwerk zaamheden aan de brug te Vlake. Door het Provinciaal Be stuur is na afloop van deze bespreking aan de Minister van Verkeer en Waterstaat het volgende telegram verzonden: „In verband met herstel spoor- en voetbrug over kanaal Zuid-Beveland is verkeer om geleid over wegen, welke voor tiet toenemend doorgaand ver keer volstrekt onvoldoende zjjn. Enige bevredigende oplossing is het tijdelijk weder leggen van de Bailybrug, die aldaar onmiddellijk na de bevrijding werd gelegd. Gedeputeerde Staten dringen ten zeerste aan op het zeer spoedig aanbrengen van deze verbetering." Conferentie met minister over de herbouw. Vrijdag 16 Mei vindt in Den Haag een conferentie plaats tussen de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting, de heer Neher en leden van de Contactcommissie Wederop bouw uit de zwaarst getroffen Nederlandse gemeenten. Tij dens deze bijeenkomst zal o.m. gesproken worden over stimulering van de herbouw en andere herbouwproblemen. Middelburg wordt in deze conferentie vertegenwoordigd door de heer L. J. van 't Westende, wethouder van Ge meentewerken en Gemeentebe drijven, Vlissingen door de bur gemeester, mr. B. Kolff. Een schipper jubileert Op 26 Mei a.s. zal J. B. van Hulle te Philippine de dag her denken, dat hij gedurende vijf tig jaar als schipper in dienst is bij de firma Dhooge aldaar. Arenthals en P. Priester, 'beide De heer van Hulle is in de te Kats. wereld van de mosselkwekers en handelaren langs de Wes ter- en Oosterschelde een goe de bekende en het zal hem op zijn jubileumdag niet aan be langstelling ontbreken. Heel wat goede kennissen van de waterkant zullen hem onge twijfeld geluk willen wensen niet alleen uit Zeeuwsch-Vlaan deren,maar ook van Schou wen en Duiveland, Sint Phi- lipsland, Tholen en Zuid-Beve land. benoemingen. Benoemd tot lid van het be stuur der waterkering van de calamiteuze polders Ser Lip pens c.a. de heer C. Scheele te Zaamslag. Benoemd tot lid van het be stuur der waterkering van de calamiteuze Jonkvrouw Anna- polder de heer P. de Dreu te Kortgene. Tot leden van de Dgkraad voor de waterkering van de calamiteuze Leendert Abra hampolder, als vertegenwoor digers van die polder werden benoemd de heren M. W. var. Middelburg circus in middelburg. Het bekende circus Mikken de-Strassburger zal volgende week naar Middelburg komen, waar op het Molenwaterterrein gedurende een beperkt aantal dagen voorstellingen gegeven zullen worden. tragisch sterfgeval. Vrijdag zakte de 61-jarige, gehuwde werkman J. den B., uit Middelburg, die zich met zjjn paard en wagen bij de Be- atrixbrug ophield, door een hartverlamming getroffen in elkaar. Onmiddellijk werd dr. Pel gewaarschuwd, doch deze kon slechts de dood constate ren. feestavond „animo". De eerste feestavond van de schoolvereniging der Chr'. Kweekschool te Middelburg, „Animo", na de bevrijding Is een groot succes geworden. Het programma, dat bestond uit toneel, zang en muziek, werd geheel door de leerlingen verzorgd. Een grabbelton ver hoogde de gezelligheid nog. Na af loon dankte de directeur, dr. K. Huizenga, namens 't lera rencorps voor de geleverde prestaties. abdijtoren opengesteld. De Abdijtoren te Middelburg zal in de periode van 14 Mei tot 15 September op Donder dagen en Zaterdagen voor "het' publiek ter bezichtigingópen- gesteld Zijn. De toren is ge opend. van 9 tot 17 uur; de en treeprijs bedraagt 0.50. Kin deren beneden 18 jaar, zonder behoorlijk geleide, wor4.en niet toegelaten. Vlissingen r.k. bond van overheidspersoneel Het 40-jarig bestaan van de bond van overheidsperso neel St. Paulus werd door de afd. Vlissingen ook plaat selijk herdacht in een daar voor belegde bijeenkomst. De heer Th. J. Andriessen, secretaris en lid van het hoofdbestuur, gaf een verslag van het gehouden jubileum congres. Spreker bracht ver volgens dank aan de afde lingsvoorzitter de heer Nij- enhof voor zijn verrichte werkzaamheden, die hij nu moet beëindigen wegens zijn vertrek naar Den Haag. Nieuwe zinkers voor gas- en waterleiding. Bij de Keersluis te Vlissin gen is men bezig: nieuwe zin kers voor de gas- en waterlei ding door de kolk te leggen. Er zijn groote stellingen ge bouwd van waaruit straks de zinkers in het water zullen worden neergelaten. Het werk zal nog wei enige tijd in be slag nemen. jaarvergadering „nederland en oranje" Vrijdagavond hield de A.-R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Vlissingen haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer B. H. Ligteringen, sprak een openingswoord, waarna de jaarverslagen van de secretaris, de heer W. Pop pe en de penningmeester, de heer G. A. de Rijcke, werden goedgekeurd. In plaats van de heren W. Poppe en J. J. Laernoes, die niét herkiesbaar waren, en in een bestaande vacature, wer den in het bestuur gekozen de heren J. van Driel, M. de Klerk en C. I. Stroo. Tot afgevaardigde, naar de Statencentrale Vlissingen werd gekozen de heer P. van den Berg. Door de voorzitter werden mededelingen gedaan over de voorbereidingen: voor het a.s. Millioenenplan, waarvoor een commissie werd benoemd. Gratie en rhylhme in de Scheldehal. Drie evmnastiekverenlgingen, „Brunhilde" uit Leiden en „L.Ó." en „V.T.V." uit Vlissin gen hebben Zaterdagavond in de Scheldehal te Vlissingen een programma van gratie en rhythme gebracht. En het pu bliek heeft genoten. Een en]£el punt van het pro gramma, zoals b.v. „Fantasia" van „Brunhilde'' uit Leiden, kwam op het kleine, met vlag gen aardig versierde, toneel niet voldoende tot zijn recht, maar over het algemeen waren de oefeningen „af". Vooral was dit het geval voor de „Rhythmisch vrije oefeningen" van L.O. Herhaaldelijk werden er dan ook open doekjes ge geven. Een zeldzaamheid in Vlissingen. Het publiek genoot echter het meest van het staaltje grondacrobatiek, dat enkele le den van de Vlissingse turnver eniging lieten zien. En vele zullen de spotnaam „veel te VOETBALOVERZICHT Breskens bracht T.S.C. een nederlaag toe. R.C.S. en Clinge begingen een misslap. Ie klasse. Helmondia-NA.C 1—2; Wil lem II—BW 0—2; VVV—Hel mond 33; De BaronieRK TVV 3—2. Verschillende malen is BW in het zicht van de haven gestrand, doch thans na 25 jaar is het de Bosse- naren eindelijk gelukt de kampioensvlag te hijsen. In twee moordend zware wed strijden tegen de naaste concurrenten hebben zij een schitterend sluitstuk op de ze competitie gewrocht. Zij hebben het verdiend en de hoop van het vierde district is nu op BW gevestigd voor een dragelijk figuur in de competitie om het Landskampioenschap. Helmondia kon zich tegen NAC nog niet in veiligheid brengen, maar oók RKTVV liet het zitten tegen De Baronie, waardoor de Tilburgse club nu met twee punten achterstand onderaan staat. Het lot van RKTVV lijkt ons wel beslist, tenzn zij van VW zouden we ten te winnen, in welk geval het nog op een beslissings wedstrijd zou kunnen uit draaien. Helmond kwam deze week ook definitief in veilig heid. 2e klasse. >e Zeeuwen—rbg 3—3; MiddelburgGoes 23; Hero- Alliance 13; BreskensTSC 32; TerneuzenInternos 6-1. De Zeeuwseh-Vlaamsche clubs kwamen aardig uit de hoek. Breskens mocht het genoegen smaken om de kampioenen te overwinnen en de Terneuzense ploeg droogde Internos niet twijfelachtig af. Goes kreeg meer dan het verdiende ach ter de Meelfabriek. Dat Allian ce Hero aankon, was te ver wachten, 3e KLASSE E. MOCZierikzee 62; Robur Zeelandia 13; ODIOYer seke 101; Steenbergen Burgh 1—0; RCS—EMM 0—0. Dat het een lastige wedstrijd voor RSC zou worden hebben wij wel voorzien en het resul taat verwondert ons niet. De kleine kans der Souburgers is er echte'r weer door gedeci meerd. MOC gaat rustig voort op het pad der overwinning en dat op niet twijfelachtige wij ze. Dat de overwinning van ODIO dubieus was kunnen we ook niet zeggen al wordt de positie van Yerseke dat wel. De oestermensen zitten volop in de narigheid en komen, nu EMM een puntje veroverde, op de onderste plaats.- Intussen kan nog alles gebeuren bij het grote aantal nog te spelen wedstrijden. Zeelandia maakte in Goes geen fout en behield de kans, Robur achterlatend in gezelschap van het verliezende Burgh. 3e KLASSE f. AardenburgHoofdplaat 2 3; HontenisseSteen 34; ClingeOostburg 22; Hulst- IJzendijke uitgest.; Sluiskil Axel 2—3; SchoondijkeCom Boys 18. Het is Aardenburg dus niet gelukt in eigen huis meester van het terrein te blijven. Schoondijke echter zorgde, dat dit de Aardenburgenaren niet zwaarder in de zorgen brengt, want zij gaven zich tegen Corn Boys grif gewonnen. Hon tenisse legde Steen het vuur na aan de schenen, wat Sluis kil bij Axel eveneens deed en Oostburg ging nog verder door de kopploeg een punt af te ne men. Onze voorspelling, dat het een zware dag voor de promi nenten zou worden, is door de feiten bewezen. Axel is nu weer op gelijke voet met Clinge en oök Steen liep een punt in. De lastige uit wedstrijd, welke de Clingena- ren nog rest t.w. tegen Sluis kil kon hen wel eens in het zicht van de haven doen stran den. RES. 2e KLASSE E. Goes II—Dosko II 1—2; Vlis singen IISteenbergen II af- gel.; Breskens nMiddelburg II 23; RCS IITerneuzen n 10; De Zeeuwen IIMOC II 1—1. De reserves van Goes kon den de Brabanders niet aan en het ziet er nu naar uit, dat de Bergenaren. het wel zullen red den. Middelburg II liet de Bres- siaanders met de brokken zit ten en hetbegint er voor de Breskens reserves steeds don kerder uit te zien. Een mooi staaltje haalden de RCS. reser ves uit en .wij hebben dus te recht de Terneuzenaren voor dit fikse ploegje gewaarschuwd De Zeeuwen II kon het ter reinvoordeel tegen MOC II niet volledig uitbuiten. veel", voor dit programmapunt hebben willen veranderen in „Nog te weinig", zo graag wilde men hier naar blijven kijken. De drie verenigingen traden tot slot op in de bondsoefenin- gen van de K.N.G.V. „Vrede en Vrijheid", waaraan de heer Van der Steen, leider van „Lichaams ontwikkeling", die ook de avond met een woord van welkom had geopend, de avond sloot en aan de leidster en leden van „Brunhilde" een herinnering aan bood voor hun medewerking. Een genoegelijkc polonaise leidde daarna het traditionele- bal-na-een-uitvoering in en de stemming steeg evenals de temperatuur, met de minuut. Gezelligheid kent geen tijd, dus was het al laat, eer men opbrak, met de gedachte dat het mooi en gezellig was ge weest. Veere garnalenaanvoer. In de week van 5 tot en met 10 Mei werden te Veere 9384 kg. consumptiegarnalen aan gevoerd. Goes collecte voor de drankbestrijding. Dinsdag a.s. wordt te Goes een collecte voor de drankbe strijding gehouden. chr. kantoor- en handelsbedienden. In de vergadering van de afd. Goes van de Ned. Veren, van Chr. Kantoor- en Handels bedienden werd besloten zo mogelijk deze zomer een ex cursie te organiseren. Als afgevaardigde naar de alg. vergadering te Amster dam werd benoemd de heer C. G. Valk en als bestuurslid van de Chr. Besturenbond de heer A. de Lange. De heer D. Priester hield een inleiding over het onder werp: „Naar geordende ver houdingen in de maatschappij", waarbij tal van actuele vragen ter sprake kwamen. Kloetinge land- en tuinbouw- stüdie. De vereniging van oud leerlingen der land- en tuin- bouwwintercursussen kwam te Kloetinge bijeen in café „Tol". De heer van der Linde zal de vereniging vertegenwoor digen bij een vergadering voor de oprichting van een vergadering- en ontspannings-: lokaal. Een bedrag werd toe gestaan voor de schoolkinde ren, die plantjes en bloembol len willen aankopen voor de a.s. bloemententoonstelling. Voor de trip naar Limburg op 29 Mei a.s. gaven zich 4o_ deelnemers op. Waarde restgvergadering n.j.v. Donderdagavond hield' de ring Oostelijk Zuid-Beveland van het Ned. Jongelingsver bond een ringvergadering te Waarde, onder leiding van de heer C. dp Tonge. Na een bij- belbesprek.ag hielden verschil, lende leden voordrachten. Na afloop werd medegedeeld, da.t ter gelegenheid van de komen de Zomerdag te Renesise een extra boot en tram ter be schikking van de deelnemers zal zijn. In zijn slotwoord zei- de de voorzitter het droevig te vinden, dat de opkomst deze avoncl zo gering was. Kruiningen Het werk van de prijzencommissie. Op verzoek van de Plaat selijke Prijzencommissie te Kruiningen, werd dezer da gen door de heer Meijer de Vries, administrateur in Al gemene Dienst bij het Depar tement van Sociale Zaken, in hotel „De Korenbeurs" een zeer interessante uiteenzet ting gegeven omtrent de prijsbeheersing. De bevolking neemt zich zelf in bescherming wanneer zij er op let, dat o.a. winke liers hun waren slechts mo gen verkopen, wanneer daarop duidelijk leesbare prijsaanduiding is aangege ven. Wordt gemeend, dat een te hoge prijs wordt bere kend, dan kan men zich wen den tot de plaatselijke prij zencommissie in de gemeente. De commissie treedt in overleg met de leverancier en de practijk heeft reeds al bewezen, dat verschillen opgelost kunnen worden. Blijkt dit onmogelijk, dan worden de ambtenaren van de prijsbeheersing ingescha keld. Kloetinge ledenvergaderig „actief". De toneelvereniging „Actief" te Kloetinge hield Vrijdag avond een ledenvergadering. Er werden drie nieuwe be stuursleden gekozen. Het be stuur is» thans als volgt samen gesteld: M. de Jonge, voorz., W. Nieuwdorp, secretaris, P. Oele, penningmeesiteresse, N. Hollestelle en B. Dalebout, le den. Besloten werd tijdens de zomermaanden geen contribu tie te innen. In Augustus zal een uitstapje worden gemaakt naar Rotterdam. Naai" de ver_ gadering, die belegd1 wordt om te komen tot de bouw van een neutraal ontspanningsgebouw, op 14 Mei a.s werd als afge vaardigde benoemd de heer W. Nieuwdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2