Lastige eindstrijd Uiting van dorpsjalousie? voor B.V.V. Kctppie en lief NcucUcilaiiJ Deense architecten in Middelburg en Veere 5 maanden hoogspanning Het voetbalprogramma Opruiming van restanten in de 2e klasse. Derde klassers voor moeilijke opgaven. Ie KLASSE. HelmondiaNAC; Willem ÏIBW; VVVHelmond; Baronie DNI^-RKTVV. Helmondia zal het de Bre- danaars niet gemakkelijk ma ken en nu NAC geen belang meer heeft bij het resultaat van de wedstrijd is het niet uitgesloten dat tenminste een punt in Helmond blijft. BW dat aan een punt vol doende heeft om het kampi oensfeest op de bekende Bos- se wijze te kunnen vieren, heeft het wat dat betreft ge makkelijker als Willem H, dat beslist de volle buit moet binnen halen om, mocht BVV, wat niet waarschijnlijk is later struikelen tegen Hel mondia althans met de Bosse club gelijk te kunnen komen. De wedstrijd VVVHelmond is van geen belang en we vermoeden dat VW thuis haar reputatie zal willen handhaven. Een zeer belang rijke strijd leveren Baronie DNL en RKTVV. We slaan het spel van RKTW iets ho ger aan doch terreirivoordeel zou hier de doorslag kunnen geven' 3e klasse. De ZeeuwenRBC; Middel burgGoes; HeroAlliance; BreskensISC; Terneuzen-— Internos. Als de moed er bij de Zeeuwen niet totaal uit is liggen er in deze wedstrijd winstkansen. Voor Middelburg zal het bezoekende Goes een lastig te omzeilen klip zijn, doch de Middelburgers zinnen nog steeds op revanche. Al liance heeft beste papieren tegen Hero. TSC zal vanwe ge haar prestige niet van Breskens mogen verliezen. Terneuzen zal moeite genoeg hebben om enig voordeel uit de strijd tegen de Ettenaren te halen. 3e KLASSE E. MOCZierikzee; RoburZee- landia; Odio—Yerseke; SteenbergenBurgh; RCS EMM. Het verliezen van nog meer punten zou voor MOC fataal kunnen worden en daarom moet Zierikzee zich op een warme ontvangst voorberei den. De Zeelandianen krijgen een zware middag in Goes. Odio kan zich, gezien de ranglijst, de luxe van er mee te spelen niet veroorloven en Yerseke heeft dan ook ons inziens rekening te houden met een nederlaag. Voor Burgh ligt een kleine kans in Steenbergen, mits de Bur- ghenaren zich tot het uiter ste geven. Om zich te kun nen handhaven zal RCS ge ducht op haar tellen moeten passen want EMM is altijd een kwade tegenstander voor de Souburgers geweest. 3e KLASSE F. AardenburgHoofdplaat HontenisseSteenClinge Oostburg; HulstIJzendgke; SluiskilAxel; Schoondyke Corn. Boys. Met inspanning van alle krachten kan Aardenburg op eigen veld misschien een ge lijk spel forceren. Steen komt voor een zeer lastige opgave te staan in Hontenisse. Mis schien echter is de taak van Clinge zich als leider te handhaven tegen Oostburg even moeilijk en ook nummer drie van het fel strijdende trio, te weten Axel moet alle zeilen bij zetten om Sluiskil de baas te blijven. Voor IJzendijke ligt, gezien de laatste prestaties in Hulst een kans om zich verder uit de gevaarlijke zóne te wer ken. Dat Schoondijke veel succes zal hebben tegen Corn. Boys betwijfelen we. RES. 2e KLASSE E. Goes nDosko II; Vlissin- gen IISteenbergen n; Bres kens IIMiddelburg h; RCS IITerneuzen n; De Zeeu wen li—moc n. Aan de Goes-reserves is de taak om de weg naar de bo venste plaats voor zichzelf en Terneuzen II vrij te ma ken. Vlissingen II heeft een goede kans om baas in eigen huis te blijven. In Breskens kon het wel eens een herha ling worden van het resul taat van de eerste ontmoe ting waarbij de punten ge deeld werden. RCS II is steeds een gevaarlijke tegen stander, en Terneuzen n moet oppassen om tegen de Souburgers de altijd nog be staande kleine kans niet te verknoeien. De Zeeuwen II kunnen tegen MOC II het voordeel van eigen terrein uitbuiten hoewel de Bergena- ren misschien iets betere pa pieren hebben. Burgerlijke stand haamstede. Bevallen: M. H. v. Damme Dekker, d.; P. Vertonv. d. Berge, z.; J. N. de Blonde— Bom, d. Getrouwd: C. Legemaate, 38 j. en J. v. d. Linde, 34j.;T. Kok, 29 j. en J. v. Dg'k, 34 1; M. C. Malipaard, 27 j. en M. Daane, 23 j.; F. de Witte, 23 j. en M. Tangeman, 27 j.; L. Smits, 27 j. en L. de Vin. 32 j. Overleden: N. Hanse, wed. v. M. v. Dijk, 52 j. burgh. Bevallen: K. van Zuijen Deurloo, d.; M. Johannes—v. d. Weel, d. Getrouwd: H. Pannekoek, 22 j. en C. Srjrler, 21 j. st. ann aland. Bevallen: M. de Haande Witte, d.; P. J. GaakeerHeij- boer. d.; C. Feijtelv. d. Jagt, z.; G. C. HageBoogert, d.; N. M. van Popering—Goedege- buure, d. Getrouwd: a. W. Ligtendag, 20 j. en A. C. Freij, 19 j.; M. Janse, 23 j. en C. den Engels man. 22 j.; J. C. Uijl, 31 j. en J. A. Rijnberg, 28 j. Overleden: J. Flerens, wed. van A. Slager, 76 jaar. oostburg. Bevallen: M. M. Robesin de Roos, z.; R. M. Blaakman Rommers. z.; M. M. Esseling Gossije, z.; G. S. Kuiper Rlehl, d.;*L. B. H. v. Bellegem Breyaert, z.; A. M. Postma Ligthart, d.; M. BooneFie- ret, z.; M. J. MartensVan- hootegem, z.; J. de Jager Haak, z.; A. M. PilleVer- meire, z.; A. CaboorNieu- wenhuise, <1.; J. C. Verher- bruggeBartel son. d.; J. S. FenijnFaas, z.; M. M. Boer- jan—de Zutter. z.; M. L. Noé Buijsse, zA. Barendregt Nieman, d.; J. C. Luteijn Vermeulen, z.; L. B. M. Wil- lemsde Clerck, z.; M. J. Bre_ vetYntema, d.; J. M. Houg van Jole, z.; N. DierkxBoo ne, z. Overleden: A. A. L. d'Hondt, 32 j., echtgen. van I. G. Kes- beke: J. van de Walle, 75 j., weduwn. van J. A. de Visser; ,J. S. Quaars. 71 j„ echtgen. v. J. de RooijP. Goedhals. 87 j., weduwn. van A. Misrielje; P. M. C. Baas, 58 j., echtgen. v. W. F. de Koning; A. J. Moer man, 76 j„ echtgen v. S. C. Tiersen. Getrouwd: J. J. Boeije. 21 j. en H. Rietberg, 22 j.; O. A. Jonckheere, -21 j. en G. A. Ro man. 19 jaar. BRESKENS. Bevallen: M, E. van den BroeckeWille, z. Ondertrouwd: C, I. Janssen, 25 j. en J. J. Baay, 24 j. Getrouwd: M. J. Faas, 25 j. en J. Schaap, 29 j.; M. I. Faas, 20 j. en J. de Visser, 19 j.; W. A. de Groote, 28 j. en C. E. Wagenaar, 25 j. LJZENDIJKE. Bevallen: L. L. Cocqué Swartilé, z.; M. M. Dellaert de Vrleze, z. Getrouwd: D. van Kouteren, 23 j. en E. de Clerck, 22 j.; P. F. Steenkiste, 43 j. en S. M. de Boevere, 36 j.; I. C. de Ruijsscher, 25 j. en A. M. Aerssens,"25 j.; G J. Wille, 23 j. en L. Moli'er, 24 j.; C. A. Geernaert, 25 j. en R. L. Aers sens, 23 jaar. TERNEUZEN. Bevallen: P. van Drielde Blaeij, z.; P. van Bienevan Boxtel, d.; L. A. Scheelede Wispelaere, d.; J. C. de Ridder van Es. d.; J. C. de Ridder van Es, d.; P. I. van Opdorp van Avermaete, z.; P. M. de DeckerLootens, d.; F. van der Veenvan den Dungen, z.; M. C. Simpelaarde Maes- schalck, d.; C. P. van Gucht de Waele, d. Ondertrouwd: J. N. van den Bergen, 28 j. en M. A. Bliek, 21 j.; R. M. van Broekhoven, 29 j. en P. C. Lauret, 23 j.; C. Smallegang, 23 j. en A. M. Jonkman, 22 jaar. Getrouwd: j. C. Meijer, 26 j. en L. M. Doorns, 24 j. Overleden: C. D. de Kraker, 58 jaar, echtgen. van M». de Regt; J. C. Harte, 79 j., echt gen. van J. van Aalst: P. S. de Vleeschauwer, 92 j., wed. van P. J. van den Bulck; J. Koole, 1 maand. z. van C. P. Koole en S. J C. Elve. boter voor kinderen Ter voorkoming van misver stand wijst het Centraal Dis tributiekantoor er op, dat voor kinderen van 5 tot 14 jaar geen extra-boterrantsoen van 125 gram is aangewezen, maar wel een verschuiving- t.o.v. de margarine. Deze groep ont vangt thans 250 gram boter en 250 grammargarine of 200 gram vet. Overigens wijzen er nog op, dat de bon C 12 boter fen niet C12) geldig is voor 125 gram margarine of 100 gram vet. 43. Onzin! zei Kappie, ik wil je wel vertellen dat ik honger heb gekre gen! En laat die rookwolken nu maar vliegen! Eerst ga ik een hapje eten! Kom, ik zal je een glas wijn inschenken, m'n jong! Hm, zei de stuurman, ik zou ook wel wat lusten, en die wijn ziet er goed uit, maarWat is dat! Er zweefde een rookwolk om het hoofd van de stuurman en bleef hangen boven het glas wijn, dat hij in zijn hand hield. En toen werd de wijn, die eerst mooi rood was, zo wit als water! En Kappie, die net een aardappel in zijn mond had gestoken, riep: D'r is iets aan de hand. Die aardappel smaakt als of het een meelbal is! Mijn wijn! riep de stuurman. Wat een ellende! Ook zij schonken bomen voor Walcheren Een groep van 45 Deen- sche architecten, o.w. drie dames, heeft Donderdagmid dag een kort bezoek aan Walcheren gebracht om ken nis te nemen van de oude architectuur, die hier bewaard is gebleven en van de nieuw bouw en de uitbreidingsplan nen in Middelburg. Het gezelschap arriveerde na een lange reis via Delft, Gouda, Rotterdam en Brabant tegen half drie in de Zeeuw se hoofdstad, waar zij in ho tel „Du Commerce" verwel komd werden door de direc teur van het Streekbureau Walcheren, de heer Abspoel, en de stedebouwkundig ingenieur H. Klarenbeek. Na de kennismaking ge bruikte men de lunch, tijdens welke een bijzonder prettige sfeer heerste. De heer Ab spoel hield een tafelrede, waarin hij nog eens herin- TRIBUNAAL MIDDELBURG Met hutje en mutje ondergedoken. Boer P. Florisse uit Sou burg had sedert eind 1940 met zijn paard en wagen voor de Duitse Wehrmacht gereden en moest zich daar voor nu voor het Tribunaal te Middelburg verantwoor den. Hij voerde aan, dat de Duitsers zijn diensten waren komen vragen. Het was een zware strijd geweest, want hg had de keuze tussen zwarte handel, het armenhuis en het rijden voor de vijand. Natuurlijk had boer F. het laatste gekozen, hetgeen hem financieel niet onvoordelig was. Het was erg eenvou dig om aan paarden te ko men, zo beweerde hij ter zit ting, die verschafte de Voed- selcommissaris. Een lid van het Tribunaal vroeg hierop of deze iedere week een paard stuurde. Verdachte: „Nee, dat niet, maar de zaak is te inge wikkeld om ze te vertellen." Hij had later zijn diensten voor de Duitsers gestaakt en was zelfs drie keer met paarden en wagen onderge doken op een boerderij. Hg ontkende directe omgang ge had te hebben met Duitsers; dat zij bij hem waren inge kwartierd, kon hij niet hel pen. Florisse liet zijn han- foor jrjEERD ADEMA 35 Daar staat tegen over, dat u... hm... de laatste tijd, zij het dan ook noodge dwongen, een heel ander leven leidt, waarin van excessen op financieel gebied geen sprake meer is... trouwens, ook geen sprake meer zou kunnen zijn. Maar het feit, dat u blijkbaar de wilde jaren gepasseerd is, heeft uw oom doen besluiten u opnieuw de nodige aandacht te schenken, zodat het in zijn voornemen ligt, u bij het op maken van zijn testament in een zeer bevoorrechte positie te plaatsen. Daar is echter een voorwaarde aan verbonden, welke we als het ware een proeftijd zouden kunnen noe men. U moet namelijk bewe zen, dat het u mogelijk is, ze kere tijd bijvoorbeeld vijf maanden niet alleen voor uzelf te zorgen, maar boven dien in één en*dezelfde onder neming werkzaam te blijven, als bewijs, dat men uw dien sten daar al die tijd is blijven appreciëren." „De kwestie is deze," vulde mr. Van der Dusse aan, „dat uw oom daarbij natuurlijk ver langt, dat uw toekomstige chef van deze voorwaarde niets af weet, zodat er geen afspraak kan worden gemaakt om u tout prix in dienst te houden totdat u tot welstand kunt zijn gekomen en deze hulpverle ning op de een of andere wijze zoudt kunnen honoreren. U solliciteert ergens, waar, dat dat blijft ons onverschillig en wat u daar doet laat ons even eens koud zakelijk gespro ken, natuurlijk U... hm... solliciteert dus en als u ergens in dienst komt, moet u mij da tum en tijdstip nauwkeurig berichten en u moet zorgen, daar vijf maanden te blijven. Geraakt u door eigen onvoor zichtigheid, nalatigheid of an dere oorzaken, welke volkomen aan u zg'n te wijten, in die vijf maanden buiten betrekking, dan kunt u aannemen, dat uw oom zich niet verder voor u interesseert. Gelukt het u, in die vastgestelde tijd, bij dezelf de onderneming in dienst te blijven, dan zal dat anderzijds worden opgevat als een bewijs, dat u thans de nodige ernst bezit en de waarde van het geld heeft leren kennen. Het spreekt vanzelf, dat wij daar bij aannemen, dat u uitsluitend van het door uzelf verdiende geld naoogt leven. Ik geloof, dat we de kwestie nu duidelijk uiteen gezet hebben". „Volkomen duidelijk," zei Hans, „maar veronderstel dat de zaak waarin ik werkzaam ben failleert, dat de onderne mer sterft of dat er iets anders gebeurt waardoor ik niet lan ger in dienst zou kunnen blij ven". „In dat geval is er forse ma jeur", zei de heer De Hoop. „Dan kunt u zich wenden tot mr. Van der Dusse en er be hoeft geen twijfel aan te be staan, dat er dan een billijke regeling zal worden getroffen en uw proeftijd niet nodeloos zal verlengd worden. De beste raad, welke ik u kan geven", vervolgde hij, „is goed uit te zien waar u zich gaat verbin den, omdat uw succes voor een belangrijk deel daarvan afhan kelijk kan zijn. En nu neem ik afscheid van u. U zult mij in de komende maanden waarschijn lijk niet zien. Misschien zult u mij toevallig ontmoeten, maar dan zijn wij volkomen vreem den voor elkaar. Er mag in die tijd geen enkel contact be staan, tenzij het zuiver' zake lijke aangelegenheden betreft en die kunt u met de heer Van der Dusse bespreken, die uw oom daarvan volkomen op de hoogte zal houden. Om u mis schien nodeloos zoeken te be sparen, wil ik u nog wel zeg gen, dat uw oom sinds enige jaren een andere naam heeft aangenomen, zodat eventuele pogingen om zijn verblijfplaats op te sporen, geen enkel suc ces zouden hebben". „Als ik vragen mag", zei Hans, „u sprak van een jon gedame, die in dezelfde om standigheden als ik zou verke ren". „Inderdaad", zei de heer De Hoop. „Ook zg heeft haar erf deel opgemaakt en werkt nu, sedert enkele weken, onder precies dezelfde voorwaarden als aan u gesteld zijn, in een onderneming hier ter stede. Zij kent uw oom evenmin, zij weet niet meer en niet minder dan wat wij u hebben medegedeeld. (Wordt vervolgd). den zien, waarop zich lidte kens bevonden, die getuigen moesten van vechtpartijen, welke hij met zijn gasten had gevoerd. Na de bevrij ding had hij voor de B.S. gereden; hij was toen op een mijn gereden, welk on-, geval hem een oog, twee paarden en zgn wagen had den gekost. De verdediger noemde het dossier van Flo risse een uiting van dorps- jalouzie. AVONTURIER. De 25-jarige chauffeur P. H. Daniëlse uit Middelburg gaf tijdens de behandeling van zijn dagvaarding toe, actief NSB-er geweest te zijn, voor He Duitsers werk zaam te zijn geweest en zich aangemeld te hebben voor dienstneming bg de N. S.K.K., waarbij hij echter nimmer wapens had gedra gen. Ook had hij gechauf feerd voor de Ortskomman- dant te Middelburg, doch dit was hem volgens zijn zeggen opgedragen door het Ar beidsbureau. Hij ontkende zich te hebben laten keuren voor een S.S.-cursus. De verdediger, mr. Dirven, noemde zijn cliënt .een avon turier. De schuld van alles ligt bij de ouders. Hij be pleitte clementie, omdat bij na alles, wat ten laste is gelegd, tijdens minderjarig heid is begaan. UITSPRAKEN. Het Tribunaal deed de vol gende uitspraken: P. van der Veer, machinist te Den Haag, 3 jaar internering, eindigende 15 Juni '48 en ontzetting uit de rechten; J. Morsheim, kapper te Vlissin gen, 2i/> jaar internering, eindigende 30 Nov. '47 en ontzetting uit de burgerrech ten. De beschuldigingen tegen J. de Nooyer, loods te Vlis singen en E. S. van der Lin den, opzichter te Utrecht, zgn vervallen verklaard. „Het Hoofd van de P.R.A., Lange Voorhout 13 te 's-Gra- venhage, verzoekt inlichtingen betreffende Arie Nieuwenhui- zen, oud 37 jaar, geboren te Baarn, voormalig adres Anna v. Buerenstraat No. 71. Hg was gedurende de bezetting werkzaam bij de Documentatie dienst van de politie te 's-Gra- venhage, alsmede bij de Si- cherheltsdienst". nerde aan de ramp, welke Walcheren heeft getroffen, en het bombardement van Middelburg. Een van de leden van het gezelschap, de heer Hensen, die deze speech beantwoord de, dankte voor de prettige ontvangst door de vrienden in Holland, waardoor het gezel schap met een schat van in drukken naar het vaderland kan terugkeren. BOMEN VOOR DE HERBEPLANTING De Stichting „Nieuw Wal cheren" had het aardige idee gehad bij elk bestek een bro chure over de inundatie van het eiland neer te leggen, hetgeen de Denen zeer op prijs bleken te stellen. De heer Hensen deed in het Deens $en voorstel om geza menlijk een aantal bomen 'te planten. Zijn opwekking was nauwelijks nodig, want spon taan brachten de Deense ar chitecten 112.50 bijeen. Met vreugde nam de heer Hensen een oorkonde in ontvangst, waarin stond vermeld, dat de Academische Architecten- Vereniging te Kopenhagen aan het herstel van Walche ren heeft meegeholpen door 45 bomen te planten. De directeur van „Nieuw Walcheren", de heer G. Bal- •lintgn, dankte de gevers in een korte toespraak voor hun aardige geste. Ir. Klarenbeek,hield na af loop van de maaltijd een korte inleiding over de her bouw van Middelburg, waar na een rondwandeling door de stad werd gemaakt. Men bezocht- tal van karakteris tieke hoekjes en gebouwen. NAAR VEERE. Na de rondwandeling reed men met de Deense autobus sen naar Veere, waar de stille schoonheid van dit oude stadje diepe indruk maakte. Om half zeven vertrok men naar JBreda waar de nacht werd doorgebracht. NIET I3HTEREN Wg hadden de gelegenheid met verschillende leden van het gezelschap te spreken, waarbij bleek dat men zeer veel belangstelling heeft voor de oorlogsgeschiedenis van Walcheren. Over het algemeen liet men zich niet gunstig uit over het streven «van sommige bouw meesters om bij herbouw van historische steden krampach tig vast te houden aan de oude stijl: „het is volkomen onjuist, wat de Delftse school hier doet", zeide ons een be kend Kopenhaags architect. „Elk tijdperk heeft zgn eigen gezicht en de bouwkunst moet daarvan een afspiegeling zijn". Staatsloterij. 1000: 17328; 400: 4781, 8163, 9285, 13753, 17808; 200:' 2065, 5096, 14249, 18294 21106; 100: 7386, 7630, 8808, 9034, 9461, 10047, 15075, 15780, 19756 Marktberichten COöP. VEILINGSVER. „WALCHEREN" W.A TE 3ÜDDELBURG. Marktbericht van 7 Mei 1947. Postelein 5061 ct.; Prei I 20—32 ct; Prei U 18—20 ct; Rabarber 2527 ct; Spi nazie 6—15 ct; Witlof I 10— 16 ct; Witlof H O—15 ct, al les per kg. Glassla I 1522 ct; Glassla II 615 ct., beiden per stuk. Radijs 913 ct per bos. Scheep vaartberichten Vlissingen, aangekomen 8 Mei: „Rolf" van Le Havre, 9 Mei: „Marietje Böhmer" van Antwerpen, „Breehelle" van zee. Vertrokken 8 Mei: „Zwer ver" naar Harwich, 9 Mei: „Marietje Böhmer" naar Oslo. Gepasseerd naar Antwerpen 8 Mei: „Zeeland" van Ipswich, „Nato" van Rotterdam, „Wil- po" van Rotterdam, „Nauti lus" van Londen, naar Gent: Meteoor" van zee. Gepasseerd van Antwerpen, 8 Mei: „Vertrouwen" naar Ko penhagen, „Arak" naar Ko penhagen. OffJcieele Publicaties. INLEVERING DETAILLISTEN. De directeur van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat in verband met Hemelvaartsdag, bakkers op 12 Mei a.s. moeten inleveren. Detaillisten, die op 15 Mei a.s. zouden moeten inleveren, die nen zulks op 13 Mei a.s. te doen. VERZETTEN WEEKMARKT. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat in ver band met Hemelvaartsdag de gebruikelijke weekmarkt zal worden gehouden op 14 Mei a.s., inplaats van op 15 Mei. Middelburg, 2 Mei 1947. DISTRIBUTIEDIEN ST GOES. Uitreiking bonkaarten KA t.m. KE 707, QA, QB en QC 707 alsmede brandstoffen- kaarten TA 707. De uitreiking van bonkaar ten zal op de navolgende da gen worden voortgezet: 12 Mei TD-nummers 44014900; 13 Mei 4901—5400; 14 Mei 5401—5900; 16 Mei 5901— 6400 f 17 Mei 6401—6600; 21 Mei 6601—7100; 22 Mei 7101—7600; 23 Mei 7601— 8100; 24 Mei 8101—8300. Mede te brengen: de stam kaarten met de bijbehorende inlegvellen; het ingevulde aanvraagformulier MD 323 15 voor de brandstoffenkaart TA 707; het restant van de brandstoffenkaart T 606 waaraan zich de bon 72 BV bevindt; de levensmiddelen- bonkaart K 705. Op 24 Mei a.s. zal worden bekend gemaakt wanneer de uitreiking zal worden voort gezet. Aanvragen toeslag zware arbeid. Van 1217 Mei a.s. dienen de naamlijsten voor de 7e en 8e periode te worden ingele verd. Men dient de haamlijs ten van de 5e en 6e periode mede te brengen. D.K. OOSTBURG 225. Vanaf 12 Mei zijn formu lieren MD 39306 verkrijg baar tot het aanvragen van brandstoffen voor ruimtever warming de z.g. BC- en D- verbruikers. De goed ingevul de en ondertekende formulie ren moeten zo spoedig mo gelijk weer worden ingele verd. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 9.30 Men vraagt en wij draaien; 10.30 Kerk dienst uit de Doopsgezinde kerk te 's-Gravenhage; 12 Gevar. Nieuws uit de U.S.A.; 12.40 Mannenkoor; 13 Ber.; 13.15 Het Renova Septet; 13.50 De spoorwegen spre ken; 14 Gramofoonmuziek; 14.30 Eet Radio Philharmo- nisch orkest; 15.45 Film praatje; 16.15 The Skymas- ters; 17.30 Ome Keesje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Wim Ibo's cabaret; 20. Ber.; 20.15 Pierre Palla, or gel en Gerard van Krevelen, piano; 20.45- Paul Vlaanderen contra „De Markies", hoor spel; 21.15 „La Favorita", Gaetano Donizetti; 22.05 Ca baret Chiel de Boer; 23 Ber. Hilversum II. 8 Ber.; 9.48 Inleiding Hoogmis; 10 Hoog mis in de Parochiekerk van de H. Jozef te Groningen; 12.03 Orgelrecital; 12.15 In 't Boeckhuys; 13 Ber.; 13.15 Toespraak door de Commis saris der Koningin in de provincie Groningen; 13.25 Groninger Orkestvereniging; 14 Oude kerken en kloosters in het Groninger land; 14.45 Grönneger Legkoare; 16.30 Ziekenlof; 18.30 Het Ned. Herv. kerkkoor; 18.45 Orgel spel in de Oude kerk te Am sterdam; 19.30 Ber.; 20.20 Grönneger Oavend; 22.30 Ber. Maandag. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.45 Arbeidsvitami nen; 10.35 Gramofoonmuz. 11.45 Familieber.; 12 Het Lyra Trio; 12.35 Het Staf muziekcorps van de Amster damse Politie; 13 Ber.; 13.15 Vervolg Staf muziekcorps; 13.50 Pierre Palla; 14.20 Mevr. Fr. Bemet Kempers-» Boursse, piano; 15.05 Bonbon- nière; 16.30 Grepen uit de opera; 17 The Skymasters; 17.45 Rijk over zee; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.05 Het Metropole Orkest; 19.45 Ru« briek ten behoeve van de land- bouw; 20 Ber.; 20.05 Radi- oscoop; 22.10 Kamermuziek uit de 18e eeuw; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 8.30 Herinneringen aan be kende componisten; 9.50 Or kestwerken van Engelse com ponisten; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 12 Compos sities van Carl Robrecht; 12.15 Orgelconcert door Fritz Morel; 13 Ber.; 13.15 Kamer orkest; 14.20 All round Sex tet; 15 Vijftien minuten by de thee; 15.15 Strijkkwartet; 16.45 Viool, piano en zang; 17.45 Pianospel door Monia Liter; 18.15 Sportpraatje; 18.30 Giaconda-ensemble; 19 Ber.; 19.40 Vrolijke klanken; 20 Ber.; 20.15 Jan v. Weel den, orgel; 20.55 Een Zweed se, Anna-Lisa Thorin, vertelt over haar land en volk; 21.15 Sangh en spel o.Lv. Piet v. d. Hurk; 22 Ber. Weerbericht NOG WARM. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. In het Noord-Oosten van het land aanhouden van het war me droge voorjaarsweer met over het algemeen weinig be wolking en matige wind uit Oostelijke richtingen. In het overige gedeelte van het land aanvankelijk eveneens warm voorjaarsweer, later tijdelijk toenemende bewolking met in de namiddag kans op enkele verspreide onweersbuien en enige daling in temperatuur. Meest matige wind overwe gend tussen Oost en Zuid. HOOG- EN LAAG WATER. Zondag is het hoog water om 5.43 en 18.01 uur (1.76 en 1.53 -f- NAP.); laag water om 11.51 uur (1.89 N.A.P.). Maandag is het hoog water om 6.29 en 18.48 uur (1.64 en 1.37 -f- N.A.P.); laag water om 0.22 en 12.34 (2.07 en 1.73 N.A.P.). ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 4.54 uur en gaat zij onder om 20.19 uur. De maan komt op om 1.46 uur en gaat onder om T04 uur. Maandag komt de zon op om 4.52 uur en gaat zij onder om 20.21 uur. De maan komt op om 2.19 uur en gaat onder om 10.12 uur. BEURSOVERZICHT STEMMING VEEL VERBETERD. 3 tot 5 koerswinst. Hoewel de handel op de effectenbeurs te Amsterdam kleiner was dan gisteren, was de algemene stemming veel verbeterd. Voor vrijwel alle aandelensoorten open baarde zich op bescheiden voet vraeg en van liquida ties was maar heel weinig te bemerken, zodat, toen de hoofdkoersen werden vastge steld, op vrijwel alle afdelin- fen koersverbeteringen kon en worden opgemerkt ten opzichte van de vorige slot- prijzen, welke koersverbete ringen dooreen genomen een drietal tot een vijftal pro centen bedroegen. Zo werd voor Koninklijke een hoofd- koers vastgesteld van 402 bij een vorige slotprijs van 397; voor Unilevers van 274 hJI1 een vorige slotprijs van 268, terwijl Holland-Amerika Lijn bg een vorige koers van 204 thans op een hoofdkoers van 208 werden gefixeerd. Ook de Cultuuraandelen waren meerendeels iets beter, met uitzondering van dc tabak ken en de Rubberaandelen. De Bankaandelen waren nagenoeg onveranderd. Pro longatie 2% procent. DAMMEN De Thoolse Damclub is voor nemens Dinsdag 13 Mei a.s. des avonds te Bergen op Zoom een vriendschappelijke dam- wedstrijd te spelen tegen de damclub van de stichting „Vrederust".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21