Sport en wedstrijden ICctppic cn kcl McvcUctlanJ In LEZERS SCHRIJVEN.. Kantonrechter Middelburg 5 maanden hoogspanning BURGERLIJKE STANDEN VOETBAL ENGELS AMATEUR ELFTAL. Joseph, de international van de amateur-cup winnaar Lyetonstone, is verhinderd de reis naar het continent mee te maken. Voor hem in de plaats speelt nu West van Enfield. Zoals men weet, speelt het Engels amateur elftal op 10 Mei te Nymegen tegen een Nederlands Bonds-elftal, KOPENHAGEN- AMSTERDAM 3—3. De Dinsdag te Kopenhagen gespeelde wedstrijd Kopenha gen—Amsterdam is in een ge lijk spel (33) geëindigd. Na de eerste helft leidde Amster dam met 20, door doelpunten van Verhage en de Jong. In de tweede helft maakte Kopen-, hagen achter elkaar drie doel punten, waarna Bruins, acht tien minuten voor het einde, de gelijkmaker scoorde. KORFBAL UITSLAGEN VAN ZATERDAG 3 MEI. Ie Klasse: SwiftMadjoe gestaakt bij stand 20. 2e Klasse A: Togo IIS.I. W. 0—3. 3e Klasse A: T.O.P.—Mad joe II gestaakt bij stand 03. 3e Klasse B: De Poel Olympia 11. 3e Klasse D: Zuidzande Fortuna 42. SCHOREBÏEZELIN GE 1—4 De op Zaterdag gespeelde korfbalwedstrijd SchoreBie- zelinge eindigde in een 41 overwinning voor Biezelinge. De voetbalwedstrijd Vetera nen (Schore) en Junioren (Schore) eindigde in een gelijk spel 11. DAMMEN Het damkampioenschap van Zeeland. Uitslagen 6e ronde. Blom-Lente 02; de Jónge- Brandenburg 20Sinke Deurloo 20; Anderson Strooband Jr. 11; van Bie- menStrooband Sr. 02; Sinke heeft thans fraai de leiding met 10 punten. GOES II—NIEUWDORP II 17—7. De damwedstryd Goes IE— Nieuwdorp n eindigde in een 177 overwinning voor Goes. De gedetailleerde uitslag luidt: C. de KlerkJ. Blankenburg 11; J. MangeWalhout 2 0; E. EkkelenkampHuissoon 02: J. BliekDeurloo 20; H. SteinmeierJac. Blanken burg 20; D. van Hese—de Jager 11; P. Temmerman Modderkreeke 20; W. v. Da lenv. d. Berge 20; G. v. SchaikA. Blankenburg 11; H. v. d. VreugdeSchoolmees ter 02; J. VerstegenBaa ien 20; J. L. Haverhoekde Vos 20. WIELRENNEN WERELDKAMPIOENSCHAP OP DE WEG. Naar wij vernemen is de keus voor de wereldkampioen schappen op de weg, die in het begin van Augustus verreden worden en waarvoor achter eenvolgens het Bois de Boulog ne, Monthlery en Reims waren genoemd, thans definitief ge vallen op het 8 kilometer lan ge circuit van Reims. t voorbijgaan Enfant terrible Met één hand d'r kind voor zich uit duwend en met de an der een koffer achter zich aan slepend, ploft een juffrouw de coupé binnen en informeert of t'ie naar Zwijndrecht gaat. Een deftig heer in 't Zwart bromt achter de „Groene": „Ja". De vrouw valt op de bank neer, staat bedrijvig'weer op, duwt Jantje op een zitplaats, zet haar koffer in 't net en be gint te vertellen van d'r schoonzuster, die naar Alk maar most De coupé blijft ijzig. De „Groene" ritselt. De trein ra telt De vrouw ook. Ze staat weer op. Rommelt in haar koffer. Er kraakt papier. Moeder en kfnd knabbelen koek. Hoor baar. De coupé lijkt een grafkel der. De koek is op. Gelukkig. De trein ratelt nog en de vrouw weer. Nu over d'r zwager. De „Groene" ritselt. Jantje steekteen groezelig vingertje uit naar de heer achter het weekblad. „Moeder", schalt zijn stem „Is dat nou zo'n smerige zwar te Piet als ome Bertus". „Verekscuseer" zegt de vrouw. De coupé lijkt nog een graf kelder. Alleen de „Groene" kraakt nadrukkelijk. RENARD. ERE AAN DE KOOPVAARDIJ! Ondergetekende verzoekt Uw aandacht voor het volgende: In het artikel, in Uw blad van 1 Mei onder het hoofd, „265.000 Nederlanders vielen in de oorlog" geeft U enige getallen van gesneuvelden o.a. landmacht en marine. Tot mijn grote spijt schijnt onze koopvaardij geëlimineerd te zijn en ik geloof niet dat dit met opzet gedaan is. Om bij mijn eigen groep te blijven, n.l. de K.P.M., hoevelen zijn er niet gebleven bij de evacuatie van Singapore en Java. Om niet te spreken van collega's- zeevarenden op het Europese front, Moermansk, Creta, N. Afrika, Atlantic enz. Ook zij "behoorden tot de besten van het volk, misschien, ruw en onbegrijpelijk voor de landrot, maar toch echte Va derlanders. P. E. W. BERTING. Onze verontschuldiging en ons respect aan de mannen van de koopvaardij. Zij hebben inderdaad recht op een afzon derlijke en eervolle vermel ding. Het onvolledige bericht was afkomstig van het A.N.P. De juiste opgaaf is: gesneuvelden en vermisten Kon. Marine: 3000; gesneuvelden en vermisten Koopvaardij2600. Red. P.Z.C. WEGOMLEGGING BIJ VLAKE. Mr. A. J. G. C. C. Mes schrijft ons: Het komt my niet overbo dig voor om te waarschuwen voor de buitengewoon slechte gedeelten van de weg, welke, sinds 29 April j.l„ gereden moet worden, wegens werk zaamheden aan de brug bij Vlake. De tydelyke route loopt via Yerseke naar Goes. Aan gezien de hoofdweg, naar ik verneem, ongeveer 3 maanden is afgesloten, komt het mij on begrijpelijk voor, dat de be trokken instantie geen zorg heeft gedragen, dat, alvorens de omlegging een feit werd, de noodweg tenminste enigszins berijdbaar werd gemaakt. Dat een automobilist taillable et corvéable merci is, is alge meen bekend. Breuk en abnor male slijtage, zal bij de Over heid geen punt van overwe ging uitmaken. Dat echter in deze tijd, waarin vreemdelin genverkeer in ons land weder om sterk wordt gepropageerd ook van Overheidswege met een dergelijke weg toe gang wordt verschaft tot een voornaam deel van Zeeland, komt mij zonderling voor. wedvlucht. Zondag 4 Mei hield de Postduivenvereniging „Zee- landia" te Middelburg haar eerste wedvlucht met oude duiven vanuit Mouscron (Bel gië) over een afstand van 84 km. De uitslag luidt: le, 2e en 17e prijs: D. v. d. Berg; 3e en 5e pr.: P. Ringelberg; 4e pr.: J. de Bree; 6e en 8e pr.: D. M. Klaassen; 7e en 11e pr.: F. Moens; 9e pr.: H. Hooftman; 10e pr.: J. J. Snoep; 12e pr.: G. v. d. Voorde; 13e pr.: J. Dinge- manse; 14e pr.: G. de Blaey; 15e pr.: J. Poelman; 16e pr.: P. van Sabben. De Soubui'gse postduiven vereniging „De Luchtbode" heeft Zondag een prysvlucht uit Moscroen gehouden. Prijs winnaars waren: P. Babyn le, 6e, 7e, 9e 12e en 20e pr.; H. Meulmeester 2e en 19e pr.; W. Wouters 3e, 4e, 17e en 18e pr.; J. Florisse 5e, 11e, 14e en 16e pr.; A. de Wart 8e pr.; C. Boogaard 10e pr.; J. Meulmeester 13e pr. en A. Riekwel 15e pr. De vereniging van postdui- venhouders „De Voorwaarts" te Amemuiden heeft Zondag een wedvlucht van Roosendaal uitgehouden. De uitslag is: 1. Gebr. Schroevers, 2. J. Theune, 3 en. 4. B. de Ridder, 5 en 9 A. W. v. d. Graaf, 6. A. de Ridder, 7. Gebr. van Belzen, 8. J. de Nooijer, 10. C. v. Belzen, 11. K. van Belzen en 12. P. v. Bel zen. Coöp. Veilings vereniging „Walcheren" W.A. Marktbericht van 6 Mei 1947 Postelein 47—53 ct.; Prei I 32—40 ct.; Prei II 17—29 ct.; Rabarber 2631 ct.; Snijsla 33 41 ct.: Spinazie 623 ct.; Witlof I 16—22 ct.; Witlof n 718 ct.; Koolrapen B 24 ct. alles per kg. Bloemkool I SO ct., Boemkool H afw. 36 ct.; Glassla 11—18 ct.; Glassla II 7 13 ct.. alles per stuk; Radijs 715 ct.; Peen 3639 ct., bei de per bos. 41. Kyk, daar boven spuit die snert- mist naar buiten! Doordat het nu zo waait blijft het niet hangen, maar an ders... Nou, en toen kwam Skor en die zag dat ik het was en rende achter mij aan en toen spoot hij zijn vuile stank op mij af en toen was ik weer zicht baar! Dat is alles, Kappie... Het is een raar verhaal, maar het is toch echt waar! Aha! zei Kappie, dat is dus een bijzonder soort gas! En Skor heeft daar een tegengas tegen, om het zo te zeg gen! Hm, het ruikt een beetje vies, maar die Skor is een beót ventje, maat! Dat blijkt! Ik... Op dat moment ging er ineens een luik open in de grond onder hen en Kappie en de stuurman tuimelden omlaag, ter wijl Skor hen verbaasd nakeek... Scheepvaarfberichten Aangekomen te Vlissingen 7 Mei: „Glashaven" v. Antwer pen en „Delfzijl" van Antwer pen. Gepasseerd naar Antwerpen 6 Mei: „Koningshaven" van Helsinförs; 7 Mei: „Piet Hein" v. Rotterdam, „Marietje Böh- mer" v. Huil, „Reiger" v. Mal- don' „Mezo" van Rotterdam, „Delba" uit zee. Gepasseerd van Antwerpen 4 Mei: „Duttura" naar Rotter dam, „Vaderland" naar Rot terdam, „Presto" naar West- Har tlepool en „Nyenburgh" naar Middlefart. Ongeveer 15.000 arbeiders hebben gisteren te Wenen ge demonstreerd tegen de voedsel distributie. Ernstig ongeval bij Kruiningen. Eèn ernstig verkeersonge val had 3 Maart op de Rijksweg onder Kruiningen plaats, terwijl de weg met sneeuw bedekt was en het bovendien mistte. De 37-j. chauffeur A. B. H. zbu met zijn vrachtauto links hebben gereden. De hem tegemoet- rydende autobuschauffeur hield verdachte's auto voor een stilstaande wagen, die hij links trachtte te passe ren, juist toen H. zich ook naar het voor hem rechter- weggedeelte begaf. Een bot sing was niet meer te ver mijden. Het O.M. achtte na verhoor van 2 getuigen het ten laste gelegde feit bewezen. Conform de eis werd H. veroordeeld tot een boete van f 50 s. 25 dg. hechtenis. J. J. B. te Souburg werd wegens openbare dronken schap veroordeeld tot een boete van f 25 s. 15 dg. h. De 36-j. smid C. M. O., wist nog altijd niet, dat hij zonder speciale vergunning geen vuurwapen voorhanden mocht hebben. Bij hem was een lichtpistool aangetroffen. Bij het verhoor kwamen ver zachtende omstandigheden naar voren, zodat hjj werd gestraft met een boete van f 5 s. 3 dg. hechtenis, met verbeurdverklaring. vestigingsbesluit kleinbedrijf. Bij een controle te Vlissin gen bleken de 26-j. W. J., de 50-j. M. P. V. en de 26- j. J. S. ieder een kleerma- kersbedyf in hun woonhuis te hebben gevestigd zonder vestigingsvergunning. Er werden wel zwarte stoffen, maar gelukkig geen „zwar te" stoffen bij verdachten Hoor frEERD ADEMA 33 In de hoek van het vertrek stond een reusachtig schrijf bureau, waarop een moderne lamp prijkte. Daarvóór was, rond een laag tafeltje, een ge zellig zitje van diepe clubfau teuils gemaakt. Een Perzisch kleed, waarop alle voetstappen onhoorbaar werden, bedekte de vloer en langs de achter wand was een reusachtige boe kenkast opgesteld, die bijna tot het plafond reikte en een schat van banden vertoondé. Toen Hans van Linschoten binnenkwam, stond een ge soigneerd heer van ongeveer vyftig jaar uit een der clubs op en keek de jonge man met vriendelijke belangstelling aan. „Dit is meneer De Hoop", stelde de heer Van der Dusse voor. „Het is mij bijzonder aange naam met u kennis te maken, meneer Van Linschoten", zei de heer De Hoop, terwijl hij hem vriendelijk de hand toe stak. „Ik kan mij voorstellen, dat ons verzoek, om u hier te presenteren u enigszins vreemd moet hebben gesche nen. Gaat u zitten alstublieft". „Rookt u?" vroeg de heer Van der Dusse, en op het be vestigende knikje van Hans, die zich door de plotselinge overgang van de conversatie met baas Govers naar het ge sprek in dit milieu nog een weinig onzeker voelde, haalde hij uit 'n lade van zijn schrijf tafel een kistje Havanna's en bood de jonge man er een aan, waarna hij een rookstandaard naast diens fateuil (-pootte en Hans hoffelyk een vuurtje presenteerde. „Als een man rookt kan hij beter denken en praten", zei de heer De Hoop glimlachend. „Althans, zo gaat het mij." Er was een ogenblik van stilte. Hans van Linschoten dacht onwillekeurig aan de da gen waarin hij in zijn ouderlijk huis in een dergelijk milieu ge leefd had zonder er iets byzon- ders aan te bespeuren en voel de zijn verwaarloosd uiterlijk in het goedkope en slecht pas sende pak van baas Govers als een wanklank in de smeltende tonen van een melodieuze sym phonic. v Hy zag hoe de heren elkaar een ogenblik aankeken en hoe er in dat kijken een onuitge sproken vraag en antwoord la gen wie van beiden het ge sprek zou beginnen, waarna mr. Van der Dusse zich min of meer ambtelyk achter zijn schrijftafel zette, de vingertop pen van beide handen tegen elkaar legde en de jonge man ernstig aankeek. „De kwestie waarom wij u verzocht hebben, een ogenblik hier te komen waaraan u zo vriendelijk voldaan heeft is, dat meneer De Hoop, met wie ons kantoor in hoogst aan gename relatie staat" dit werd met een vriendelijk knik je in de richting van de oudere bezoeker gezegd „dat me neer De Hoop, zeg ik, u een ogenblik over familieaangele genheden wilde spreken. Om dat daarbij tevens enkele... hm... laten we zeggen zakelij ke argumenten zijn betrokken en wij de heer De Hoop en diens principaal al jarenlang onze diensten verlenen, zijn wij daarbij ingeschakeld, met het gevolg, dat dit gesprek op ons kantoor wordt gevoerd. Mis schien wil meneer De Hoop wel zo vriendelijk zijn u nader uit te leggen wat eigenlyk de kwestie is". „Graag", zei meneer De Hoop, terwijl hij de sigaar uit zijn mond nam en voorzichtig op een asbakje legde. „Uw moeder, meneer Van Linschoten", zei hij, zich tot Hans wendend, „was een freu le van Haaf ten, nietwaar?" Hans knikt! f „Juist", zei de heer De Hoop, „en uw moeder had twee broers, Theo en Leopold. Theo is gestorven toen u nog een kind was en Leopold is, na een onaangename geschiedenis met zijn familie, naar Zuid- Afrika gegaan. Dat zal u on getwijfeld bekend zijn". „Inderdaad", zei Hans, „we hebben nooit meer iets van hem gehoord. Moeder stierf zonder te weten of hij nog in leven was". „Juist", zei de heer De Hoop, waarna hij zyn bril af nam en de glazen, na er even op geademd te hebben, met zijn pochette schoonpoetste, waarna hij de bril onderzoe kend tegen het licht hield. (Wordt vervolgd). aangetroffen. De volgende straffen werden opgelegd: J. f 10 boete s. 5 dg. hechte nis; V. f 15 s. 10 dg. hech tenis en S. f 15 s. 10 dg. h. De 19-j. landbouwer J. L. van O. te Baarland wilde een riolering aanleggen en liet daarom, zonder vooraf vergunning te vragen de bij zijn hoeve gelegen weg op breken. De gevolgen bleven niet uit: toen men op een vermeende wortel stuitte en die door hakte bleek dit een hoogspanningskabel, die een stroomsterkte had van 10.000 volt. Wonder boven wonder kwamen geen per soonlijke ongevallen voor, maar de stroomlevering werd uren gestagneerd. Uitspraak f 50 s. 25 dg. hechtenis. overtreding jachtwet. De hond van de 29-j. land arbeider M. S. te 's-Heeren- hoek, die meegenomen was naar het land, achtervolgde een haas. S. kon zijn paar den niet in de steek laten om de hond terug te roepen en op te halen; hij werd veroordeeld tot f 25 boete s. 10 dg. hechtenis. Ook de 19-j. L. H. de J. te Goes had zijn hond meege nomen, toen hij begin Maart de uitgehongerde eenden ging voederen op het ijs van de Schenge. De als getuige gehoorde jachtopziener had geconstateerd, dat de hond een haas achtervolgde, waar bij de J. hem niet terugriep. De J. ontkende, en liet een getuige a décharge hooren. Hij werd echter veroordeeld tot een boete van f 15 s. 10 d. hechtenis. De 17-j. J. J. P., die zich in zijn gezel schap bevond, en eveneens een hond bij zich had, werd vervolgens veroordeeld tot f 15 b. s. 2 weken tucht school. De 27-j. chauffeur P. B. te Vlissingen, wiens werkboekje ingevolge de Rijtijdenwet niet was ingevuld, werd ont slagen van alle rechtsver volging. De 16-j. C. J. E. A., die zich te Kruiningen vestigde zonder vergunning van de Burgemeester, werd veroor deeld tot een boete van f 10 s. 1 week tuchtschool. J. J. en J. Z., beiden te Kapelle, hadden hun kippen laten lopen op tuingrond van een buurman. Beiden werden gestraft met f 1 s. 1 dag h. De 17-j. J. P. had te Nieuwdorp met voetzoekers gegooid naar voorbijgangers. Straf f 5 s. 1 week tucht school. Rader en cognac. Een Zweeds vissers vaartuig, dat in de Bal- tische zee experimen teerde met een radar-in stallatie voor het peilen van visscholen, heeft een al zeer onverwacht suc ces geoogst. Toen men volgens de aanwijzing door het ra dar-apparaat op een be paalde plek het net had uitgeworpen, bleek dit bij het ophalen een kist te bevatten vol flessen cognac. En nog wel cog nac met drie sterren! De kist bleek destijds verloren te zijn door een douanevaartuig, dat bij woelige zee een smok- kelschip had aangehou den. Nieuws in een notedop Na een hevig vuurge vecht met de politie zijn twee- en-twintig personen, die zich schuil hielden in een boerde rij, als verdacht betrokken te zijn bij de schietpartij bij Pa lermo op 1 Mei, gearresteerd. Aan Heinrich Man, win naar van de Nobelprijs voor literatuur, is ter gelegenheid van zijn 76ste verjaardag door de Berlrjnse universiteit het ere-doctoraat aangeboden. Te Bologna is „het gou den boek", dat op een plein was tentoongesteld en namen bevatte van verzetslieden, die hun leven voor de bevrijding van Italië hebben gegeven, door onbekenden verbrand. Walter Rahm, comman dant van het concentratiekamp Theresienstadt, is door het v.olksgerechthof te Litomerice ter dood veroordeeld. Hij is schuldig bevonden aan de dood van duizenden joden. Van de 8000 personen, die brj Toulouse demonstreer den tegen de geleide econo mie, is een aantal het kan toor van de plaatselijke eco nomische politie binnenge drongen en heeft de dossiers verbrand. De Amerikaansche film regisseur en -acteur, Charles Chaplin, is wegens het ple gen van plagiaat en con tractbreuk met zijn film „De Dictator" tot het betalen van e§n vergoeding van 95.000 dollar aan de schrijver Kon rad Bercovici veroordeeld. De eis was 5.000.000 dollar. Radio Moskou meldt, dat de nieuwe staatslening van 20 miliard roebels voor het her stel en de ontwikkeling van het economische leven binnen twee dagen was voltekend. De Franse regering zal onderhandelingen aanknopen over de aankoop van 400.000 ton tarwe in Argentinië. BEURSOVERZICHT WEINIG LEVEN OP DE BEURS. Geringe koersvarialies. De effectenbeurs te Amster dam had bij de opening een ongeanimeerd voorkomen, ten minste wat de scheepvaartaan delen, Koninklijken en de in dustriëlen aangaat. Er was enig materiaal aan de markt en de hoofdkoersen waren meerendeels enige punten la ger dan de vorige slotnoterin- gen. De cultuurfondsen daar entegen waren prijshoudend, maar vergeleken met het vo- Kerknleuws vrijzinnigen van middelburg. Het bestuur van de Ver. van Vrijz. Herv. te Middel burg verzocht de kerkeraad der Ned. Herv. Gem. aldaar om in de bestaande vac. ds. J. Elseman te Marum te willen beroepen in een te ves tigen buitengewone predi kantsplaats, voor de geeste lijke verzorging der vrijz. ge meenteleden. De kerkeraad besloot aan dit verzoek te voldoen. ned. herv. kerk. Beroepen als legerpredi- kant voor Indië ds. G. A. Waardenburg te N. en St. Joosland. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk zal van 2 tot 10 Juni a.s. bijeenkomen in voortgezette zitting te Groningen. Benoemd tot hulppred. te Westkapelle W. Reus, a.s. em. pred. aldaar, die bedankte voor Amsterdam. geref. kerken. Aangenomen naar Leiden (als ziekenhuispred.) J. Maas kant te Brussel. Bedankt voor Terneuzen: Th. Oostra te 's-Gravenmoer. vlissingen. Ondertrouwd: I. A. Korne- lis, 25 j. en J. Maas, 23 j.; F. W. Petiet, 30 j. en M. e. H. Meijer, 20 j.; C. Clarisse,'26 j. en J. N. de Visser; C. I. van der Vliet, 21 j. en G. W. Ovaa, 21 j. Getrouwd: A. Rijkse, 54 j. en L. G. Lindemans, 45 j.; J. J. van Gorcum, 20 j. en T. de Wolff, 19 j.; P. A. van Hooij- donk, 25 j. en D. J. Stroo, 22 j.; D. J. van Splunder, 29 j. en J. F. Lagendijk; J. A. Trimpe Burger, 25 j. en G. C. J. Pon- te, 20 j.; J. M. Leeuwenburg, 22 j. en M. J. Boogaard, 24 j. Bevallen: S. Brandesvan Gilst, d.; J. de Koning—Stroo, z.; M. J. van der Linden Kramp, z.; C. P. van Vliet Vetter, d.; J. C. Schipper Poppe, z.: A. M. Schets—Bo ning, z.; M. J. de Meurichij van Gerven, d.; F. L. de Rooijvan der Broek, z.; J. A. M. de JongOvaa, d.; J. J. CrinseMeijer, z.; Chr. J. de Hondtvan den Heuvel, d.; G. van VlijmenMeerman, z. Overleden; Levenloos kind van C. van Luik en J. G. Mijnheer; P. F. M. Hemelaar, 18 d.; J. Brakman, 64 j., man van L. de Bruijne. westkapelle. Bevallen: N. LievenseRoel- se, z.; J. W. Minderhoud Roelse, z.; M. DommisseVer hulst. d.; E. v. SighemWes- terbeke, z. Ondertrouwd: P. v. d. Welle, 30 j. en E. M. Minderhoud, 26 j. Getrouwd: K. Louwerse,, 55 j. en M. Heyt, 52 j.; L. Min derhoud, 26 j. en W. Louwerse, 23 j.; P. Roelse, 22 j. en T. Dekker, 23 j. domburg. Ondertrouwd: F. D. Zand- stra, 26 j. en A. C. Minderhoud, 26 j. Bevallen: M. ProvoostMa- ranus, z.; W. A. Bimmelvan der Sluys, z.; W. de Korte Wisse, z.; P. Huibregtse Steijn, d.; W. Kantde Schip per, d. Overleden: W. Maljaars, 77 j., wedn. van E. Maljaars; G. de Pagter, 90 j., wedn. van J. Goedbloed. zoutelande. Bevallen: C. BrugmanMa rijs, d. Overleden: H. W. Verhage, 79 j., echtg. van K. Wouters, L. Janse, 74 j. oostkapelle. Bevallen: M. H. Westravan Loon, d.; F. WijkhuysSchoe, z.\ L. AdriaanseSturm, z.; C. JobseGeerse, d.; C. C. Boo neLouws, d.; L. de Voogd Tramper, d. Getrouwd: J. de Visser, 24 j. en W. Pattenler, 24 j.: W. Blom, 60 j. en D. de Schrijver, 56 j.; J. Vreke, 24 j. en G. Grebbello. 23 j. Overleden: j. Meliefste. 29 j.t ongehuwd: L. Joziasse, 65 j., wed. van L. Duvekot; M. Mal jaars. 76 j., echtgen. van K. Janse. kruiningen. Bevallen: M. van der Hart van Pagee, z.; M. L. Smet van der Borgt, z. Ondertrouwd: J. Buddingh, 27 j. en A. C. de Kramer, 29 j.; W. H. A. Griep, 24 j. en M. Schönfeldt, 24 j. Getrouwd: J. Gijzel, 29 j. en N. Maas, 27 j.; e. Struik, 27 J. en L. Zweëmer, 25 j. Overleden: P. Schoonhoven, 81 j., wed. van J. Pols. borssele. Bevallen: M. v. Westen Fraanje. d.; S. G. de Vrieze Kole, z.; J. ProvoostWester- weele, z. Getrouwd: J. Steketee, 53 j. en P. Leenpoel, 53 j. Overleden: A. Paauwe, 74 j., wed. v. J. Goeree; J. de Witte, 46 j., echtgen. van H. C. Fier- loos: G. Smits, 70 j., wed. van D. Boonman; A. Ars, 70 j., echtgen. van J. Kopmels; J. Meulen, 78 j., wed. v. C. Mol. kattendijke. Bevallen: J. Heijboer—van Sabben, z. Overleden: M. P. Heijboer, 40 j., echtgen. van A. Maartense. kruiningen. Ondertrouwd: C. van den Berge, 28 j. en C. S. Hooger- heide, 28 j.; M. Joosen, 27 j. en M. van Liere, 21 j. Bevallen: M. e. D. Theissen —de Pauw, d. Overledey: H. Zweemer, 71 j., weduwn van M. Boone; M. Timmermans 88 j., weduwn. v. e. Kriekaard. rige slot toch weinig of niet veranderd. In de vrye handel bleef het aqnbod aanvankelijk nog aanhouden en de koersen volgden een benedenwaartse richting, doch veel variatie zat er toch niet in de markt. Zo daalden Koninklijken bij een hoofdkoers van 404tot 403. AKU van 169 tot l68ï£ en Holland Amerika lijn van 207 tot 206. Deze kleine inzinking was echter van voorbijgaande aard en gaf blijkbaar weer aanleiding tot steun. De cultuurfondsen bleven onder beurstijd bijna onbewogen. De Amerikaanse markt was stil. De koersen waren fractioneel lager dan gisteren. Prolongatie 2% Officieele Publicaties. DISTRIBUTIEDIEN ST 'S-HEER-ARENDSKERKE Brandstoffen Degenen, die het vorig sei zoen een toewijzing brandstof fen ontvingen voor verwar- min^ van werkplaatsen, kan toren, winkels, kerken, scholen, enz., kunnen voor het volgend seizoen weer een aanvraag voor vaste brandstoffen indie nen tot 23 Mei a-s. per formu lier MD 393-06. Nadere inlichtingen worden verstrekt op het kringkantoor en bij de agenten. Werkkleding. In afwachting van de nieuwe regeling voor textiel zullen voorlopig geen aanvraagformu lieren voor werkkleding wor den Ingenomen. Radioprogramma's Vrjjdag. Hilversum 1 7 en 8 Ber.: 9 Gramofoonmuziek; 10.20 De Regenboog: 11.30 De Krontjongband van de Indische Club; 12 Pierre Palla; 12.35 The Skymasters; 13 Ber.; 13.15 Ensemble Geza Kiss; 14 Kookkunst; 14.20 Kameror kest; 15.20 Voorjaarsklanken; 16 Orgelspel d. Johan Jong; 16.30 Tussen twaalf en zes tien; 17.30 Muzikaal babbeltje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strydkr.; 19.15 Graag gehoorde gramo- foonplaten; 20 Ber.; 21 Men vraagt... en wij draaien; 22.15 Jazz-uitzending; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.;" 8.30 Lichte Morgenklanken; 11.30 Orkestmuziek: 12 All Round Sextet; 13 Ber.; 13.15 Mandolinata; 13.50 „Van alles wat"...; 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers: 14.40 Da meskoor; 15.15 R'dams Piano kwartet; 16 Declamatie d. Rie Smaal-Meeldijk 17.30 Jan v. Weelden, orgel; 18 Metropole orkest; 18.30 Light Opera Company met orkest; 19 Ber.: 19.30 Gemengd koor; 20 Ber.: 21 Radio Philharmonisch Or kest; 22.30 Ber. Weerbericht Weersverwachting, mede gedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdag avond: Vrij heldere nacht met op slechts enkele plaatsen nevel of mïstvorming en zwakke wind. Morgen overdag: iets toe nemende wind tussen Oost en Zuid. Over het algemeen zonnig en vrij warm weer, met in de namiddag tijdelijk wat meer bewolking, doch bijna nergens buienvorraing. hoog- en laag water. Vr-ydag is het hoog water om 4.22 en 16.42 uur (1.93 en 1.82 -{- N.A.P.); laag water om 10.43 en 23.07 uur (2.13 en 2.19 N.A.P.K zon en maan. Vrijdag komt de zon op om 4.58 uur en gaat onder om 20.16 uur. De maan gaat onder om 7.13 uur. staatsloterij. 5e klasse. 25.000 14052; 1000 7266, 13207. 19321. 21912; 400 5099, 9436, 12002, 14906; 100 1023, 2033, 3211, 3728. 3747, 4398, 5648. 5892, 7000, 11549, 12577, 14093, 16088, 16192. 16429, 17136, 17311, 19504, 20166.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 15