Vlissingen-V.V.V. 3-2 De staat Pasoendan Grote spanning in Limburg 5 maanden hoogspanning Kctppie en lad WcDcl^cilon J WALCHEREN Officieel Zondag te Bandoeng geproclameerd door de Soendanezen. Oud-regent Wiranata. Koesoema toegejuicht. Zondag heeft te Bandoeng ïn een openbare bijeenkomst het proclameren van de Soendanese staat plaats ge had. Hoofd van de staat is de heer Soerla Kartalegawa, oud-regent van Garoet, en kabinetsformateur is dr. Koestomo. De proclamatie bevat acht punten, waarin opgaan van het Soenda-land in de repu bliek Indonesia wordt afgewe zen, eenzelfde status als die van Oost Indonesia wordt ge vraagd voor het land Soenda en samenwerking met de Ne derlands Indische regering wordt verlangd. DE SPREKERS. De meeting had plaats voor de Kaboepaten van Bandoeng en er waren ongeveer 5000 be langstellenden. Op een podium bevonden zich. 14 sprekers uit verschillende delen van de Soendalanden. De voormalige regent van Bandoeng, de neer Wiranata Koesoema, die op republikeins gebied vertoeft, verklaarde in zijn toespraak, dat hjj geen verantwoording schuldig was aan de republiek, maar aan Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Koudekerke (Ie pred. pi.) (toez.) J. G. Panhuise te DrutenLeeuwen en (2e pred. pl.) (toez.) Th. C. E. da Costa te Ouden bosch. Sport VOETBAL LUXEMBURG—BELGIË 3—3 De uitslag van de wedstrijd LuxemburgBelgië luidt 33 (ruststand 11). ENGELAND—FRANKRIJK 3—0. Het Franse voetbalelftal speelde Zaterdag in Londen tegen Engeland en verloor met 30. ANTWERPEN—ROTTER DAM 3—1. Het Antwerpse elftal heeft Zaterdag een 31 zege op de Rotterdamse ploeg be haald. Met rust was de stand 20. HANDBAL Zeeuwen-dames kampioen. Door een 50 overwinning op Marathon hebben de da mes van De Zeeuwen ook dit seizoen, en wel zonder een enkel verliespunt, opnieuw het kampioenschap behaald. De dere uitslagen wa ren: M -athon HlDe Zeeu wen II 06; WalcherenMa rathon II 06. Een vriendschappelijke ont moeting tussen de heren van Marathon en De Zeeuwen eindigde in een 87 zege in het voordeel van Marathon. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord. Iet Kostervan Feggelen, Nel van Vliet en Hannie Ter- meulen, zijn er Zondagavond in het zwembad te Hilversum in geslaagd het wereldrecord drie maal 100 yards wissel slagestafette, dat sedert 19 Januari 1947 op naam stond van de Deense ploeg met een tijd van 3 min. 26.6 sec., met niet minder dan zeven sec. te verbeteren en te brengen op 3 min. 19.6 sec. :erd adema HOOFDSTUK V. De voorwaarde. Baas Govers had het verhaal van zijn Ober in stomme ver bazing aangehoord, daarna de brief te lezen gevraagd en er op gestudeerd of het spijker schrift was geweest. Hij had onmiddellijk toe stemming voor een extra uur tje vacantie gegeven, niet al leen omdat hij met zijn chef de reception bijzonder ingeno men was, maar ook omdat hij zoals hij 't zelf uitdrukte donders nieuwsgierig was, wat dat te betekenen kon heb ben. Hij had zyn Ober voor deze gelegenheid zijn eigen Zondag se pak geleend, dat paste of 't voor hem geknipt was, althans volgens baas Govers, want Hans van Linschoten voelde wel, dat het jasje hem veel te wijd en de broek veel te kort was, maar het was altijd nog beter dan het costuum dat hij nog uit zijn colporteurstijd voor de stofzuiger-fabriek overgehouden had. Hij stapte de volgende mor gen om half tien, een beetje onwennig in het pak van de baas, naar de Princessengracht en zag naast de hoge stoep van een groot herenhuis een Witmarmeren bord waarop met Allah cn zyn volk. Hjj werd langdurig toegejuicht. Verschillende sprekers leg den bijzondere nadruk op de groei van het terrorisme op republikeins Java sedert de on dertekening van Linggadjati. RESIDENT VAN BANDOENG. Zondagavond heeft het hoofdbestuur van de Partai Rajat Pasoendan te Bandoeng gerecipieerd. De heer Klaassen, hoofd van het tijdelijk bestuur te Ban doeng, richtte enkele woor den tot het hoofdbestuur en wees daarbij op de proclamatie, waarin naar vo ren werd gebracht 1) de pro clamatie van de staat Pasoen dan, 2) de wens tot een ple bisciet. Hij merkte op, dat de vraag was gerezen, of niet punt twee eigenlijk behoorde voor te gaan, daar een staat geboren wordt na de uitspraak van de bevolking. Hij verwees naar de recente verklaring van dr. Koets, dat Linggadjati bin dend was voor beide partijen en dus ook voor de republiek. EEN VERDRAG GEVRAAGD. Volgens de Agence France Presse wil de nieuwe Soenda nese staat ogenblikkelijk een verdrag sluiten met Nederland waarin de grondrechten der bevolking (democratie, vrij heid, godsdienst en rechten der minderheden) worden erkend en in afwachting van een con stitutionele hervorming de sou- vereiniteit van Nederland over geheel Indonesië wordt ge handhaafd. De heren Koets (kabinet van de gouverneur-generaal) en Villeneuve (Ondernemersbond) zyn te Bandoeng als waarne mers aangekomen. De Pasoendan-beweging richtte reeds twee requesten tot de Commissie-Generaal en thans bestuderen zowel deze Commissie als de Indonesische delegatie te Batavia de moge lijkheden. MOH. NATSIR'S MENING. Minister Moh. Natsir ver klaarde, dat de Pasoendan- kwestie een binnenlandse aan gelegenheid Is aangezien het gezag der republiek over Java en Sumatra de facto is erkend. Mohammed Natsir verklaar de, dat de separatistische be weging op West-Java door de Nederlanders wordt gesteund. Natsir bevestigde verder, dat de vorming van een onafhan kelijke Soendanese staat for meel in strijd is met de over eenkomst van Linggadjati. BANTAM STEUNT. Abdoel Moefachir Moham med Heroeningrat, die thans te Batavia vertoeft, heeft H. M. de Koningin en de lt. gouv- generaal telegrafisch om er kenning als Sultan van Ban tam verzocht. Tevens zegde hij aan de „President van Pasoen dan" telegrafisch de steun van Bantam toe. De rood-witten nu in veiligheid. Ondanks het vroege aan- vangsuur werd deze, voor Vlis- singen zo belangrijke wedstrijd, door veel publiek bijgewoond. Vlissingen speelde in dezelfde opstelling als tegen Longa. De roodwitten begonnen met enige goede aanvallen op de WV-veste, waarbij v. d. Eijk reeds na 3 min. zijn club de leiding gaf. Hendrikse speelde de bal door naar v. d. Schaaf, die een hoge voorzet plaatste, welke door v. d. Eijk met een goede kopbal werd benut (1 0). VVV speelde niet ontmoe digd verder en oefende tot aan de rust sterke druk uit op het Vlissingse doel. De gasten speelden echter te kort, wat koren was op de molen van de Vlissingse verdediging. Linksbinnen van Veen was bij hen de grote man in zijn func tie van zwei-ver, maar vond in v. d. Kasteelè ëen waardig te genspeler. De Vlissingse uit vallen bleven gevaarlijk, wat resulteerde in een tweede doel punt, wederom gescoord door de goed spelende v. d. Eijk (20). VW bleef aanvallen en had één minuut voor de rust succes, toen de midvoor de bal van dichtbij langs Struiwigh kon plaatsen (21). Na de rust had Vlissingen enig windvoordeel en was nu meer in de aanval dan VW, welke minder talrijke aanval len bovendien steeds een on tijdig einde vonden in de door de Vlissingse verdediging lis tig opgezette buitenspelval. Na een kwartier liet v. d. Eyk de bal tactisch lopen voor de vrij staande v. d. Schraaf, die met een diagonaal schot de stand op 31 bracht. VW bleef in haar korte spel volharden en bracht het slechts tot enkele corners. Twee minuten voor het einde gelukte het toch de achter stand te verkleinen, toen de midvoor uit een hoekschop in schoot. Toen de goed leidende scheidsrechter einde blies had Vlissingen een verdiende 32 overwinning bevochten op een tegenstander, die technisch en tactisch haar meerder© was, maar wier korte spel in schoonheid stierf. Door deze zege stelde Vlis singen zich definitief veilig. T.S.C.De Zeeuwen 3—0. Zoals wel te verwachten was, hebben De Zeeuwen het zonder W. Lerjnse niet kunnen bolwerken tegen de Ooster- houters, die door deze 30 overwinning tevens het kam pioenschap behaalden. De ge hele wedstryd was T.S.C. sterker en vooral in de twee de helft was dit overwicht groot. Men wide het in deze periode te mooi doen. Fraaie aanvallen werden opgezet, maar eenmaal in het doelge bied, werd de combinatie te ver doorgevoerd, waardoor de goed spelende Zeeuwen verdediging steeds weer ge legenheid kreeg tijdig in te grijpen. Vooral van Vlaande ren was uitstekend in vorm en heeft vele malen in hache lijke situaties redding ge bracht. Dat de Zeeuwen het niet tot een doelpunt wisten te brengen, was niet verwon derlijk. Daarvoor kreeg de uit 3 spelers bestaande voor hoede, waarin A. Leijnse de plaats van zijn broer innam, te weinig kans. De Smit moest te veel de verdediging steunen om op tijd in de aan val aanwezig te zijn. Toch liepen de Zeeuwen goed van stapel en wisten de eerste 10 minuten enkele malen gevaarlijk in het doel gebied door te dringen. Zo bood de Smit aan Naerebout een dot van een kans, maar het schot ging naast. Gelei delijk nam T.S.C. het spel in handen. Het duurde nog 35 minuten aleer de rechtsbui ten Hooymayers een mislukt schot van Ernst in het doel plaatste. Na de thee demonstreerde T.S.C. een dergelijk over wicht dat de Vlissingers ge heel in de verdediging wer den gedrongen. De uitvallen strandden steeds op het backstel, keeper Baatens kwam er zo goed als niet aan te pas. Van Halderen wist nog tweemaal van dicht bij het net te vinden en daar- vergulde letters een paar na men prijkten. Mrs. VAN DER DUSaSE GARSTHOUWER, Advocaten en Procureurs. Er stond een prachtige grij ze Hispano Suiza voor de stoep, waarin een chauffeur in livrei achter het stuur zat te lezen en het zag er alles zo voornaam uit, dat Hans be sloot nog even door te lopen en dan terug te keren om het geval nog eens nader te bekij ken. Toen hij het tien uur hoorde slaan, besteeg hij langzaam de stoep en zag op de deur een klein bordje, dat vermeldde, dat cliënten verzocht werden, zonder bellen in de vestibule te komen. De hall was groot en voor naam. Er hing een reusachtig schilderij van een zeeslag uit de tijd van De Ruyter, er wa ren rekken met diverse antie ke borden en in de rechterhoek stond een grote oud-Hollandse klok, waarop vergulde engel tjes op bezuintjes blonken en een atlasfiguurtje in het mid den een kleine wereldbol op zijn schouders torste. „Ting, ting", zei het speel werk van de klok en een klein scheepje op de wijzerplaat hief zijn voorsteven op en neer ach ter blauw-geschilderde golfjes, terwijl de volle maan in de lin kerhoek met een schalks ge zicht om een hoekje kwam kij ken. „Binnen zonder kloppen", vermeldde een brede eiken deur en toen Hans ze voorzich tig geopend had, stond hij in het klerkenvertrok van de he ren advocaten en zag een vier tal jonge mannen, waarvan er twee in een kast met dossiers zochten, een sproetig jong mens een foliovel papier be schreef en de vierde, een heer tje met een knijpbrilletje op, piano speelde op de toetsen van een schrijfmachine. Ze keken alle vier op toen hij binnenkwam,taxeerden hem een ogenblik naar koopkracht en maatschappelijke betekenis en wendden dank zij het gak van baas Govers hun likken met min of meer op getrokken neuzen van hem af om zich weer in hun bezighe den te verdiepen. „Ahum", kuchte Hans van Linschoten discreet, maar hij had evengoed in een blafhoest kunnen vervallen, want de he ren procureursklerken ver waardigden zich niet ten twee den male notitie van hem te nemen. „Kimt n mij ook zeggen", vroeg Hans na een paar minu ten stilte, „of ik misschien een van de heren zou kunnen spre ken?" Het sproetige jongmens stond op, trok zijn vest glad en wandelde langzaam naar de balustrade, .welke het arbeids vertrek van d9 heren klerken afgescheiden hield van de ruimte, welke voor het vulgus profanum bestemd was. „En?" vroeg hij, terwijl hij een schaartje uit zijn zak peu terde en minutieus de nagel van zijn linkerwijsvinger uit de rouw haalde. „Ik had graag een van de heren gesproken", herhaalde Hans. (Wordt vervolgd). 39. Kappie drukte zijn pet vast op zijn hoofd en liep Skor na, de donkere gang door tot hij in een spelonk- terecht kwam die wat groter was. En daar in die spe lonk, met zijn rug tegen de muur zat... de stuurman! Skor stond bij hem en keek hem aan met een half verbaasde, half vergenoegde blik. De oorzaak daar van was niet ver te zoeken, want de maat verspreidde een geur als een rot tende mestvaalt op een zomerdag. Oe!... oef... steunde de stuur man. Wat een ellende!... Wat... pff... een narigheid... Pff... pff... wat een stank... mpff... oef... och...I mede de eindstand op 30 te brengen. Na afloop bood de voorzit ter van de Zeeuwen, de heer L. de Vin, aan aanvoerder Sestig een zeer fraaie mand met bloemen aan, waarbij hg T.S.C. met het behaalde kam pioenschap geluk wenste en alle mogelijke succes in de komende promotiecompetitie. Het talrijke publiek wist deze sportieve houding zeer op prijs te stellen. Hero Middelburg 1—1. Middelburg, dat niets meer te verliezen heeft, deed in Breda een poging om het zo druk besproken stopperspilsysteem toe te passen. Verder dan een poging kwam het niet en dit is niet te verwonderen. Men heeft een nieuw systeem niet in één wedstrijd onder de knie, zeker niet als een deel van het elftal niet'bijzonder van de nieuwigheid gecharmeerd schijnt. Outermans nam de midvoorplaats in en de Beer kreeg de taak van stoppende spil of derde back te vervullen. Naast vele andere fouten, wel ke gemaakt werden was het de rechterzijde van de back- line, welke het ln dit spelsys teem noodzekelijke dekken, van de vleugel verwaarloosde, tengevolge waarvan de half- man met zijn figuur geen raad wist. Na de rust ging het iets be ter. Vóór Middelburg het stop. perspilsysteem zoal niet per. fect dan toch dragelijk speelt, zal er nog menig balletje ge trapt worden. Hero beheerste het veld in de eerste helft van de wed strijd en Middelburg moest zich tot enkele uitvallen be palen. uit één, waarvan Carol succes had (0—1). Na de thee gingen de ploegen aanvankelijk gelijk op, doch later kwam Middelburg cr be ter in. Hero kreeg echter even buiten de 16 meter lijn een vrije trap te nemen, welke in het net verdween (11). Mid delburg wist ondanks de veld- meerderheid Me Hero verdedi ging niet meer te passeren, zodat met gelijke stand het einde kwam. Vlissingen RAAD VAN OVERLEG. De Raad van Overleg te Vlis singen nam in zijn vergadering van Vrijdagavond afscheid van de heer E. Andriessen, -die door de voorzitter, de heer J. M. C. de Roo, hartelijk werd toege sproken en herinnerde aan zijn grote werkkracht en prettige samenwerking. In plaats van de heer Joh. Ventevogel werd in het bestuur van de Vliss. leeszaal alg ver tegenwoordiger benoemd de heer P. Wanst, die ook als zo danig benoemd werd in het co mité tot het plaatsen van een monument ter herinnering aan de bevrijding onzer stad door het 4e commando. Besproken werden de dure tarieven op de lijndiensten der Stoomtram Mij. Walcheren, waarover met de directie zal worden gec orrespondeert De penningmeester, de" heer J. Marijs, werd voor zijn finan cieel beheer gedechargeerd. NED. VER. E.H.B.O. Maandagavond werd dit maal te Wissingen, weer een Districtswedstrijd in eerste hulpverlening gehouden. De leiding berustte bij de voorzit ter van het district, de heer Vader, die in zijn openings woord allen welkom heette, in het bijzonder de heren dok toren van Gelderen, Frumau en Grippeling, die de jury wil den vormen. De uit te werken oefening werd samengesteld door dr. van Gelderen. Onder spannend toezien der vele be langstellenden werd door de deelnemende groepen gewerkt om aan een drietal slachtof fers, binnen de korst mogelijke tijd de nodige hulp te verlenen, waarbij o.a. gebruik moest worden gemaakt van een zuur stofapparaat. Na de pauze liet een keur- groep van 3 „oudgedienden"' zien hoe op de meest juiste wijze in dit geval de 3 patiën ten geholpen moesten worden. Dr. van Gelderen besprak hierna de verschillende geval len nog eens grondig en wees Enerverende eindsprints onder de hekkesluiters. DISTRICT H. H.B.S.D.H.C. 6—1. Als om de zwakke positie van de Delftenaren nog eens te onderstrepen en te bewij zen, dat het aloude H.B.S. toch nog wel mee kan, heb ben de Hagenaars met spre kende cijfers D.H.C. overvleu geld. DISTRICT Hl. TubantiaEnsehdesche Boys 0—0; WageningenA. G.O.V.V. 0—2; Heracles—Be Quick 2—4; N.E.C.—Vitesse 7—1. N.E.C. streeft er nog steeds naar om Go Ahead in de eindspurt nog met mini mum verschil te kloppen. De eindspurt van Tubantia is wel merkwaardig. Wageningen ge looft het blijkbaar wel, nu de kans toch verkeken is en ook Heracles spant zich niet meer zo bijzonder in. Be Quick vaart er wel by en komt zodoende uit de gevaarlgke zóne. DISTRICT V. VelocitasHeerenveen 2 7; FrisiaH.S.C. 2—0; Em- menVeendam 61; Achil lesBe Quick 15; Sneek— G.V.A.V. 1—2. De opgave voor Velocitas was wel heel erg zwaar om tegen de onbedreigde leiders op te tornen. De uitslag mag dan ook geen verwondering baren. Nu Frisia zo goed voor de dag komt, wordt het straks voor Velocitas, dat zo vele betere dagen gekend heeft, nog een zware strijd. Trouwens ook Emmen krab belt dapper omhoog en dat nog wel tegen Veendam, voorwaar geen katje om zon der handschoenen aan te vat ten. Be Quick, het enige elf tal met tenminste nog een kans om Heerenveen te be naderen, liet geen steekje vallen. Sneek gaf de moed op om nog mee te dingen. DISTRICT VI. P.S.V.Sportclub Emma 3—li Sitt, BoysMaurits 0 1; BrabantiaJuliana 3 1; BleyerheideDe Spechten 2—2. Onze voorspelling, dat de laatste loodjes voor Sitt Boys wel eens te zwaar kon den blijken, gaat nog uitko men. Het was een dure ne derlaag tegen Maurits, ook al was zij klein. P.S.V. heeft de achterstand door een ver dienstelijke zege ingelopen en M.V.V. kwam automatisch ook op peil. Een geweldige spanning is er door 'ont staan. Trouwens ook in de onderste gelederen is het wel raak in het Limburgse. Bra bantia haalde het stoute stukje uit om Juliana te kloppen. Spechten en Bieder- heide speelden gelijk. Alleen Maurits boekte winsten fin, men bekrjke het interes sante ranglijstje. Sitt. Boys 19 MW 18 PSV 18 Limburgia 17 Maurits 18 Eindh. 17 Juliana 18 Sp. Emma 17 Spechten 18 Bleijerh. 18 Brabantia 18 12 4 11 4 11 4 9 2 6 4 5 5 5 5 5 4 4 5 3 48-28 28 3 46-14 26 3 39-23 26 6 41-33 20 8 33-34 16 7 24-27 15 8 31-49 15 8 32-42 14 9 35-53 13 4 4 10 25-41 12 4 3 11 29-39 11 Nieuws in een notedop Prins Bexmhard heeft te 's Gravenhage met een korte toespraak de Nationale Pad- vindersraad geïnstalleerd. De nieuwe Japanse grondwet is van kracht ge worden. Een ter gelegenheid hiervan gehouden plechtigheid werd bijgewoond door de kei-' zer en een menigte van dui zenden personen. Te Praag is het proces begonnen tegen een der meest gehate en gevreesde Nazis in het voormalige protectoraat, Walter Jakobi. Meer dan dertigduizend meisjes uit twee-en-twintig landen nemen deel aan een be devaart naar O. L. Vrouw van Fatima het Portugeese Lourdes om een ware vrede af te smeken,. op de gemaakte fouten. Dit maal was de afdeling Vlissin gen als eerste uit de strijd ge komen. De voorzitter bracht allen dank voor hun belangstelling vooral de afgevaardigden van het Rode Kruis uit Middelburg en de afd. Oostkapelle. Als blijk van waardering voor het vele werk dat dr. van Gelderen geheel belangeloos voor de E. H.B.O. doet, werd hem namens het Districtsbestuur een boek werk aangeboden. Het was weer een goedge slaagde 'leerzame avond. Eind Mei wordt weer een wedstrijd gehouden. De dan winnende ploeg vertegenwoordigt Zee land te Utrecht op de lande lijke wedstrijd. CHR. KANTOORBEDIENDEN VERGADERDEN. De afdeling Vlissingen van de Ver. van Chr. handels- en kantoorbedienden kwam Don derdagavond in jaarvergade ring bijeen. De voorzitter, J. Poppe, wees in zijn openings woord op de grote sociale vraagstukken, die bezien moeten worden met Gods Woord in de hand. Het jaarverslag getuigde van een bloeiend verenigings leven. Het ledental groeit en er is een goede samenwerking met de zusterorganisaties. Het hoofdbestuurslid, de heer C. Damen uit Eindhoven, sprak over „Christendom en sociale roeping". Opgevoerd werd het toneel stuk „De strijd met het ver leden". De spelers hadden veel succes, evenals de na hen optredende „Sunny Beams". Een bgzondere at tractie voor D.E.L. bracht 54.op. De diaconie der Ger. kerk te Vlissingen heeft besloten over te gaan tot het werk der diaconale gezinshulp. Alg zoda nig is met ingang van 1 Mei j.l. benoemd mej. A. Vader. Domburg COÖP. BOERENLEENBANK. Dezer dagen hield de Coöp. Boerenleenbank „Domburg" een algemene ledenvergade ring in het café „Tramzicht" te Domburg. De voorzitter, de heer W. Brand, deelde mede, dat het jaar 1946 een best jaar is ge weest. Na het correspondent schap te Westkapelle is er ook een geopend te Aagtekerke en het blijkt zeer te voldoen. De bruto-winst is ruim 5000. Naar haar bezittingen is „Domburg" de grootste van ons eiland. Spr. bracht Tiulde aan de nieuwe kassier, de heer C. Minderhoud en aan zijn hel per, de heer C. Francke. De bank wil medewerken by het verlenen van bizondere be- drijfscredieten aan landbou wers, die in moeilijkheden ver keren wanneer de uitbetalin gen op zich laten wachten. De Herstel-bank heeft met de Cen trale Bank te Utrecht een re geling ontworpen, krachtens welke de boerenleenbanken de credieten zonder borgstelling kunnen verstrekken onder het nemen van een klein gedeelte van het risico. Ook Landbouw- herstel komt er aan te pas; de machine loopt evenwel nog al stroef, zodat gedupeerden toch voorlopig nog zullen moeten wachten. Het bestuur beoogt de stich ting van een nieuw bankge bouw met daaraan verbonden woning. Uit de verslagen van de kas sier vernam de vergadering, dat de omzet in 1946 bgna 4 milliocn heeft belopen zonder de paardenmiddelen geldsane- ring en andere dwangmaatre gelen van 1945, toen de om zet met 5^i millioen abnor maal hoog was. Het reserve fonds is gestegen tot 57.598, het aantal leden tot 439, het getal spaarders tot 1700. De heer W. Brand werd her kozen tot bestuurslid ;de heer P. de Visser Sz. tot lid van de Raad van Toezicht: de heeren J. Wisse Pz. en W. Provoost Az. tot plaatsverv. bestuurs leden, de heer K. Brouwer tot plaatsverv. lid van de Raad van Toezicht. Tydens de rondvraag ves tigde de kassier de aandacht der leden op de gelegenheid tot het voldoen met geblok keerd geld van alle belastingen die nog drukken op het jaar 1945, de aanslagen in de ver- mogensaanwasbel.. de heffin gen ineens alsmede nog moge lijk te ondergane zekerheids stellingen. WEDVLUCHT. Onlangs werd door de Con- coursbond „Zuid Beveland" 'n wedvlucht gehouden van Waardamnie (België). De eerste 20 prijzen werden ge wonnen door: 1 W. Hooge- steger, Krabbendijke; 2. P. C. Voois, Goes; 3. H. Janse, 's Heerenhoek: 4. M. v. Lie- re, Goes; 5 en 13 M. Min-* naard, Krabbendijke; 6 en 7 F. Ars, Borssele; 8. J. Schrij ver, Goes; 9. P. Kerkhove, Goes; 10 en 12 P. Rijk, 's Heerenhoek: 11. P. v. d. Vliet, Kapelle; 14. J. Doene, Ovezande: 15. M. Bruinooge, Kapelle; 16. J. v. Langevelde, Kruiningen; 17. J. P. Brand, 's Heerenhoek; 18. W. v. Dongen, Krabbendijke; 19. P. Verschure, Hansweert; 20.' K. Kamp, Waarde. Officiële publicaties. DISTRIBUTIEDIENST GOES. Openstelling loketten. Van heden zijii de loketten voor het publiek geopend als volgt: Afd. Voorlichting: De eerste 10 dagen van iedere maand telkens van 912 en van 13.30 16 uur: des Zaterdags van 910 uur. De overige dagen uitsluitend des v.m. van 912 uur en des Zaterdags van 9 10 uur. Afd. Centrale Kas. Iedere dag van 912 en van 13.30 15.30 uur; des Zaterdags van 910 uur. Afd. Uitreiking bonkaarten: Iedere dag van 912 en van 13.3016.30 uur; des Zater dags van 911.00 uur. Afd. Handel: Iedere dag*van 912 en van 13.30—16 uur; des Zaterdags van 9^—11 uur. Aanvragen vaste brandstoffen. Verbruikers van vaste brand stoffen voor verwarming van ruimten, niet dienende voor be woning, waarin enig beroep of bedrijf wordt uitgeoefend, kunnen tot 15 Mei a.s. aan vraagformulieren MD 39306 ten distributiekantore afhalen ter verkrijging van een toe slag voor het stookseizoen 1947-1948. Radioprogramma's Woensdag. Hilversum I. 7 en 8 Ber.; 9.45 Arbeidsvitami nen: 11.45 Krijgsgevangen-fa- milieber.; 12 Luchconcert; 13 Ber.: 13.15 Het Renova Sep tet: 13.45 Robinson Cleaver, orgel; 14.20 Gramofoonplaten; 14.70 Hoorspel Prins AVRO; 16.15 Gramofoonplaten: 16.30 „De Avrolians"; 17 Italiaans gramofoonplatenprogramma 18 Ber.: 18.30 Ned. Strijdkr.f 19.05 Musica Antiqua: 19.30 De keuze van de omroeper; 20 Ber.; 20.15 Ensemble „Ara- besqua"; 20.40 „De vuurtoren" hoorspel; 22 Radiofonisch Fes tival; 23 Ber. Hilversum H: 7 en 8 Ber.J 9 Ochtendbezoek bij onze jon ge zieken; 11 Pianorecital d. Arend Koole; 12 Het alt- Strijktrio; 12.30 Koor; 13 Ber.; 13.15 Cinderella-ensemble; 14.30 Vlijtig Liesje als kamer plant: 15.30 Gezellige middag klanken: 16.15 Knapenkoor: 17.30 Hawaiianklanken; 18 Kamerorkest: 19 Ber.; 19.15 Nieuws uit Indië; 20 Ber.; 20.05 Parelende klanken: 21.30 Schubert-cyclus; 22.15 Jo Vin cent; 22.30 Ber. Weerbericht PLAATSELIJK ENIGE REGEN. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagmor gen tot Dinsdagavond. In het uiterste Noorden van het land tijdelijk nog krachti ge, in het overige gedeelte van het land zwakke tot matige wind, overwegend tussen Oost opklaringen en hier en daar en Zuid. Zwaar bewolkt, met ochtefidmist. Later weer plaat selijk enige regen of enkele regenbuien, voornamelijk in het Zuid-Westelijk gedeelte van het land. Weinig verande ring van temperatuur. HOOG- EN LAAG WATER. Woensdag is het hoog water om 3.12 en 15.32 uur (2.00 en 1.98 -f- N.A.P.): laag water om 9.41 en 21.57 uur (2.31 en 2.26 N.A.P.). ZON EN MAAN. Woensdag komt de zon op om 5.01 uur en gaat onder om 20.13 uur. De maan komt op om 23.06 uur en gaat onder 6:0S uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3