Zeeuwsche Aanvaring op de Schelde Eindspurt begonnen KARSflTE RU B De kinderwetgeving UIT DE PROVINCIE De heer E. Andriessen gehuldigd nippers Jeugd-boomenactie voor Walcheren. WALCHEREN K.N.V.B. aid. Zeeland. De Noormannen maken een eind aan Kruinlngens zegetocht. Weinig verrassingen. Ze blijven elkaar volgen in een ononderbroken worsteling om de beste plaatsen, de prominenten van de Zater dag 2e klasse. Het gaat hier niet alleen om de bovenste E laats, doch het kan ook van elang zjjn de tweede, der de en misschien zelfs om de vierde plaats te bezetten. De le klasse behoeft namelijk aanvulling. Krabbendijke ÏI, dat voortging met goede prestaties te leveren moest één van de medegega digden voor een betere plaats, n.l. Yerseke III er aan ge- looven (34), komt voor promotie niet in aanmerkin; omdat hun eerste elftal reec in de eerste klasse zit, zoo dat hiervoor wellicht een la ger geklasseerde gekozen wordt. Wissekerke had tegen Arnemuiden II alle krachten noodig om baas te blijven (12) en hun plaats boven aan de ranglijst is dan ook wel iets boven him stand. Colijnspl. Boys zal in ieder geval wel bij de bovenste vier behooren en nagelde „Wemel- dinge II" nog vaster aan de onderste plaats (30). Wol- faartsdijk is een ploeg, waar volgend seizoen wel rekening mee gehouden zal moeten worden al was Zaterdag het resultaat tegen Nieuwdorp n (22) niet bijzonder spre kend. Kapelle zal dan mis schien ook wat meer pres- teeren als dit jaar. Tegen Rilland II werd het een ge lijk spel (33). 's Heer Arendskerke nKruiningen IV 7—1. Juniores. De laatste wedstrijd van de A ploegen (1517 jaar) leverde een overwinning op voor Goes tegen de Vlissin- gen-ploeg. De eindstand van deze klasse is: M'burg 10 8 0 2 43—18 16 De Patr. I 10 6 2 2 43— 9 14 Goes 10 4 5 1 30—13 13 Robur 10 2 3 5 21—23 7 Vliss. 10 3 0 7 22—32 6 De Patr. II 10 1 2 7 9—73 4 le klasse A. "VlissingenMiddelburg 1 1; ZeelandiaDe Zeeuwen H 1—0. Het was êen zeer lastige zeer wedstrijd voor Luetor Arendskerke en het was toch noodig om te winnen, wilden zijn hun prima positie behou den. Met een krappe 12 trok ken de jongens van Heinkens- zand aan het langste eind, daarmee het toch reeds uit geschakelde 's Heer Arends kerke nog iets verder weg drukkend. Patrijzen en Lue tor moeten het nu uitmaken en Luctor staat daarbij iets gunstiger, nu de zware "kamp tegen Arendskerke succesvol is verloopen. Kortgene kon tegen Volharding '32 niet op (40), maar de onderste plaats zal toch wel voor Drei- schor zijn, dat nu tegen Zon- nemaire de zwakste bleek (1—3). le klasse B. Hier is nog een drieman schap aan het bod met Haijsw. Boys iets in de meerderheid. Met Rapenburg hadden de Hansweertenaren nogal moeite schijnbaar (10). Koewacht gegadigde nummer drie deed Nederlandsch militair contact met Londen. Naar het Britsche ministerie van oorlog- mededeelt heeft 'n Nederlandsche militaire mis sie, die de organisatie van het militair onderzoekingswerk en militaire ontwikkeling met 'n representatieve Britsche dele gatie heeft besproken, haar tiendaagsch bezoek aan Elfge land beëindigd. Gedurende het bezoek werd een uiteenzetting gegeven van de nieuwe orga nisatie. ingesteld onder den Engelschen minister van de fensie. Het bleek dat in Neder land een ongeveer gelijke or ganisatie voor het samengaan van militaire en civiele denk beelden op dit gebied bestaat, ofschoon de Nederlandsche bezoekers onder de indruk waren van de mate waarin civiele en militaire autoritei ten samenwerken. STAATSLOTERIJ. 1000 4711 11838 17534 f 400 3807 7316 13948 14414 f 200 6640 13898 16966 100 6617 7311 7531 8462 11490 12678 15827 het tegen Zuidzande spreken der (27), maar komt daar mee toch niet gelijk met de andere kopploeg Kruiningen. Ziehier de situatie: Kruin. 14 11 0 3 5017 22 H. Boys 13 9 3 1 52—23 21 Koew. 14 10 1 3 53—23 21 Kruiningen heeft thuis nog Zuidzande en uit Groede, dus beide winstkansen. De Boys moeten nog Vogelwaarde ontvangen en op bezoek bij Sluis en Koewacht. Deze laatste wedstrijd kan de deur dicht doen ook voor Koe wacht, dat verder nog naar Vogelwaarde moet. Puzze laars kienen maar uit, wat er nog gebeuren kan. Het puntje, dat D.S.W. Groede afsnoepte (2—2) baat niet meer. Sluis en Vogelwaarde wisselden nog even van plaats op de ranglijst (21). Res. le ld. B. Aardenburg IISchoondijke II 42; Hontenisse IIOost burg II 0—0; Hulst H— Clinge II 11. 2e klasse A. Hier begint warempel op het scheiden van de markt Terneuzen Hl zich te roe ren. Tegen Scheldeboys werd met 24 gewonnen, wat voor de jongens van Eliewoutsdijk een zware verliespost betee- kent. Een geluk bij dit ongeluk was, dat Biervliet tegen Mid delburg III sneuvelde (64). Door interne moeilijkheden zakt Lewed. Boys wat af en verloor van Vlissingen III (4 1). Kats I nam geen ge vaarlijke positie in en de ne derlaag tegen Goes IH (50) zou niet zoo zwaar tellen als de hekkesluiters. De Zeeuwen II niet begonnen met weinig twijfelachtige cijfers (40 te gen Sluis II) punten te ver zamelen. Hier de spanning aan de kop in cijfers: Biervl. II 16 10 1 5 55-39 21 Tern. Ill 15 9 1 5 57-34 19 Scheldeb. I 15 8 2 5 49-34 18 2e KLASSE B. Het was een geduchte af straffing welke Vogelwaarde II in Westdorpe tegen Ria W I opliep (71). Het is nog een kwestie van tijd nu en dan kan Westdorpe in feesttooi. Patrijzen IILuctor II 9— D; Koewacht IIVolharding 32 II 40; Hansw. Boys II Rapenburg II 33. 2e KLASSE C. S.V.W.O.K.—Schouwen II (2 0) blijft gelijk optrekken met het derde van Zierikzee (Zon- nemaïre II (10). 3e KLASSE A. De Noormannen willen er een echt Walchersche affaire van maken. Kruiningen m, dat onweerstaanbaar naar de kop opmarcheerde, werd op de Westkappelsche velden een halt toegeroepen. (52). Domburg overwon gemakke lijk de reserves van Lewed. Boy (80). De Zeeuwen IV E.M.M. m 1—2; R.C.S. Hl— Vlissingen IV 13. De Noor mannen en" Domburg zullen op 71 April a.s. slag leveren Domburg 11 10 0 1 68-10 20 DcNoorm. 12 10 0 2 71-11 20 3e KLASSE B. Sluis III werd in deze klas teruggetrokken. Sluiskil IIISteen IH 51; Koewacht TTTBiervliet m 34; Ra penburg IHAxel Hl 05; Terneuzen IVHulst III 41: Hontenisse IVHontenisse m -1. Duitsche wagons terug geëlscht. Het Britsche bestuur in Duitschland heeft aan Rusland en enkele andere landen de eisch gestel^ op korten ter mijn een aantal wagons terug te zenden, aangezien men ge brek aan deze wagons heeft. Uit welingelichte bron wordt vernomen, dat in de Sowjet- Russische zóne 12.600 wagons van de Britsche zóne worden vastgehouden. Tevens hebben de Britsche en Amerikaansche militaire regeering Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije, Nederland en enkele andere landen die samen 16.000 Britsche wagons vasthouden, gewaarschuwd, dat 'de overeenkomst, waarbij deze landen bij hun transito- verkeer door Duitschland van Britsche, en Amerikaansche wagons gebruik kunnen ma ken, zal worden beëindigd, in dien zij de wagons niet terug zenden. PETROLEUM BESCHIKBAAR Het centraal distributiekan toor deelt mede, dat op de on derstaande bonnen der petro- leumkaarten voor kookdoelein- den en verlichting gedurende de maand Mei 1947 de daar achter vermelde hoeveelheden petroleum verkrijgbaar zullen zijn. 'Kaarten ua 611: bon a 25 t/m a 28: vier liter per bon. Kaarten ub 611: bon b 13 en b 14: vier liter per bon. Kaarten uc 611: bon c 07: vier liter per bon. Kaarten ud 611: bon d 12 twee liter per bon. Bidaült bracht steenkool mee Brj zijn aankomst te Parijs verklaarde Bidault, dat te Moskou hard en goed is ge werkt. De hoop en de goede wil om de zaak tot een goed einde te brengen, blijven be staan. Met de rechtvaardige eischen van Frankrijk is reke ning gehouden en, zoo voegde hij hieraan toe, ik breng ook wat steenkool mee. Opstand in Madagascar. Volgens berichten van het 1 Fransche persbureau uit Ta nanarive hebben alle Europe anen in de kustplaats Manan- jary op Madagascar zich ver zameld achter een omheining, teneinde aanvallen van op standelingen, die de stad om singeld hebben, af te slaan. Onder de belegerden bevin den zich regeeringsambtena- ren, soldaten en planters. Plantages werden verwoest en verschillende planters wer den gedood. In het gebied van Mahano- ro, aldus wordt gemeld, zijn enkele dorpen uitgebrand. Straatgevechten in Ascunsion. Naar te Buenos Aires ver luidt woeden nu reeds 48 uur straatgevechten in Ascunclon, de hoofdstad van Paraguay. All© verbindingen met Ascun- cion zijn verbroken na de me- dedeeling van de regeering op Zondagmiddag dat de opstand van het marinegarnizoen in de hoofdstad ,was onderdrukt". In verschillende deelen van de stad zijn echter gevechten aan de gang tusschen de regee- ringsstrijdkrachten en suppor ters van de opstandelingen, wier hoofdkwartier te Concep tion in Noord-Paraguay ge vestigd is. Bloeitijd. In de omgeving van Kapelle-Biezelinge met zijn vele boomgaarden staan de kersenboomen thans in volle bloei, ook verschillende soorten pruimen staan reeds te bloeien. Zy die van dit prach tige natuurschoon wil len genieten moeten de ze week wel een tochtje langs de bloeiende boom gaarden maken. Kerknieuws Beroepen te Goes voor de tweede predikantsplaats bij de Geref. kerk Ds. R. A. Flinter man, geestelijk verzorger van de politieke delinquenten te Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen 28 April: Fiat van Niel, 29 April sleepboot Amsterdam van Amsterdam. Gepasseerd n. Antwerpen: 28 April Stuyvesant van Cu rasao, Leerdam van Newport- news. Gepasseerd van Antwerpen: 29 April Hast V naar zee, Kaap Falga n. zee. (Ingezonden mededeeling) bestrijdt hardnekkige kou van twee kanten tegelijk ApoCh. es JJroglctcn AU«env«rlcoop voor NeSetlsmd: ff.V. Kowmrcc HandgUalJ. Araslferdmr, TWEEDE KAMER Pleegkinderenwet gevraagd. In de vergadering der Twee de Kamer is aan de orde ge komen het wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen betreffende het kinderrecht, voorkomende in het eerste boek van het burgerlijk wet boek en in verband daar mede wijziging en aanvul ling van de andere boeken van dat wetboek, alsook van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering en van andere wetten. De heer Donker (PvdA), be pleitte o.m. regeling van het strafproces ten aanzien van kinderen. Het belang van het totaal dei" verbeteringen en vernieuwingen, welke het ont werp bevat achtte hij niet on evenredig agn de respectabele omvang der gewisselde stuk ken. 4 De niet-benoembaarheirt van de vrouw tot rechter is niet meer houdbaar. Het probleem der buitenech telijke kinderen is. een uiterst moeilijk vraagstuk. Spr. vroeg of de minister bereid is voor de regeling der adoptatle een kleine deskundige commissie van voorbereiding in te stellen. De totstandkoming van een pleegkinderenwet achtte de heer Donker noodzakelijk. 'Mevr. Fortanier-de Wit (P vdV) uitte haar waardeering voor den huldigen bewindsman die reeds zoo spoedig dit na der gewijzigd ontwerp heeft ingediend. Zij vestigde de aan dacht op de positie van on schuldige kinderen, zoomede op de gevolgen van door nalatig heid van dén procureur ver zuimde inschrijving van echt scheidingen. De meerderheid der Ned. vrouwen wenscht h. i. een ge lijkwaardige rol toebedeeld te krijgen bij de opvoeding van het kind. Voor de adoptie be pleitte mevr. Fortanier een wettelijke regeling. Jkvr. Wttewaai van Stoet wegen (C.H.) zegt, dat er eenige verbetering is gekomen in de positie ^an de gehuwde vrouw. Zij bepleit een pleeg kinderenwet. Mej. Tendeloo (P.v.d.A.) wil liever zien naar middelen om 't huwelijk in stand te houden dan naar de echtscheidings procedure. Spr. kan het ont werp aanvaarden behalve wat art. 356 betreft, waar de wil des vaders beslissend wordt genoemd in een bepaald geval. De heer Roelvink (K.V.P.) kan zich met het ontwerp ver eenigen. De heer Stokvis (C.P.N.) prijst het ontwerp. Hij ver wijst overigens naar de Fran sche wetgeving. De heer Terpstra (A.R.) merkt ten aanzien van onwet tige en een andere groep van kinderen op, dat zij lijden on der de zonden der ouders. De onverzwakte moraal van het huwelijk moet gehandhaafd blijven. Mevr. v. d. Muyzenberg (C. P.N.) verzoekt een ontwerp pleegkinderenwet. De minister verklaart, dat hij met een herziening van het strafrechtelijk kinderrecht nog eenige jaren wil wachten. Spr. wil niet meewerken aan 'n regeling, waarbij de man niet langer hoofd der echtvereeni- ging zou zijn. Aan adoptie bestaat minder behoefte. Spr. zal aandrang uitoefenen voor een pleegkin derenwet. Na repliek verdaging. Nederland vraagt 535 millioen dollar. De wereldbank heeft mede gedeeld, dat de Nederlandsche regeering een formeele aan vraag voor een leening van 535 millioen dollar heeft inge diend. De Nederlandsche regeering heeft deze leening aange vraagd, aldus de officleele me- dedeeling der bank, teneinde een gedeelte van de belang rijkste plannen in het kader van het programma tot her stel, wederopbouw en indus- trialiseering te kunnen finan cieren. Consumentencrediet heropend? Naar wij vernemen, hebben de ministers van financiën er sociale zaken besloten voor bij zondere gevallen de mogelijk heid te overwegen, gegadigden alsnog in de gelegenheid te stellen om consumentencrediet aan te vragen. Een en ander, verkeert nog in een stadium van onderzoek. Coloradokever in Nederland. Bij graafwerk in de tuinen om de Goffert te Nymegen werd ecu coloradokever ont dekt. GRATIE VERLEEND. Namens den minister van justitie wordt medegedeeld, dat H.M. de Koningin gratie heeft verleend aan H. Luij- endyk, tot de doodstraf ver oordeeld bij sententie van het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage en aan W. J. Bekers, tot de doodstraf ver oordeeld bij sententie van het Bijzonder Gerechtshof te Arnhem. Zeeuwsche commissie vrouwelijke vrijwilligers Op het gewestelijk Arbeids bureau te Middelburg werd Dinsdag de provinciale com missie van het Centraal Selec tie Orgaan Vrouwelijke Vrij willigers geïnstalleerd. Deze comm. is als volgt samenge steld: mevr. J. C. Westende- Vervemie, mevr. A. Batten - Paarlberg, mevr. J. de Jong- Bikker, mej. A. Boomer, dir. Huishoudschool, mevr. G. Moens-Vos en mej. S. M. van Andel, G.A.B., Wagenaar- straat 24, tel. 2644, secreta resse. De taak van dit orgaan is aan de hand van inlichtingen over persoonlijkheid en verle den te beoordeelen of vrouwe lijke personen geschikt zijn voor toelating tot een vrijwil ligerscorps en voor uitzending in het algemeen naar Indone sië. Het Centraal Selectie Orgaan en de prov. commissie verlee- nen hun diensten aan alle uit zendende instanties, dus de Marva, Vrouwenhulpcorps, Vrouwencorps van K.N.I.L., Roode Kruis Ministerie van Overzeesche Gebiedsdeelen. De heer C. J. van Lienden te Eindhoven werd benoemd tot regionale vertegenwoordi ger voor de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg in het partijbestuur van de Partij van de Arbeid. Een doode en een gewonde In ons blad van gisteren maakten wij reeds melding van de aanvaring tusschen het Engelsche s.s. „Merganser" "in het Amerikaansche s.s. ..Norwalk Victhory", waarbij het Engelsche schip ter hoogte van Liefkenshoek de Schelde zonk. Wij vernemen daarover nader het volgende: De aanvaring vond plaats omsctreeks één uur in de nacht. Naar de oorzaak wordt nog een onderzoek in gesteld door de Belgische au toriteiten aangezien het on geval plaats had ongeveer 8 K.M. binnen de Belgische grens. Bij de aanvaring raakten twee leden van de beman ning van het Engelsche schip bekneld, tengevolge waarvan zij zeer ernstige verwondingen opliepen. Een van hen, een steward, Is in middels aan deze verwondin gen bezweken. Aan boord van de „Mer ganser" w erd een ware ra vage aangericht. Het schip kreeg een groot gat aan bakboordzijde in de voorste ven, juist onder de waterlijn, voorts een kleiner gat mid scheeps, terwijl ook aan dek aan een reddingsboot en een dekhuis ernstige schade werd aangericht. Met assis tentie van de „Norwalk Victory" slaagde men er in Ten aanzien van beiden is het zwaar beschadigde schip de doodstraf vervangen door nog eenige tijd drijvende te levenslange gevangenisstraf, houden, doch ten slotte «j1 moest het toch onder de wal Katholieke arbeiders van Vlissingen namen afscheid van hun voorzitter. wijze heeft de Katholieke ar- beidei-sbeweging van Vlissin gen Dinsdagavond afscheid genomen van den heer E. An driessen, die gedurende bijna 27 jaar haar voorzitter was. De zaal van het R.K, Militair Vereenigingsgebouw was niet alleen feestelijk versierd, maar ook tot de laatste plaats be zet, toen de scheidende voor zitter en zijn echtgenoote met het Strijdlied van de Arbei dersbeweging verwelkomd werden. De nieuwe voorzitter, de heer F. Schets, schetste zijn voorganger in een uitvoerige rede als een man met een diep en breed sociaal gevoel, die in woord èn daad zijn volle per soon voor zijn mede-arbeiders heeft ingezet. Op de lange en moeilijke weg, welke hij heeft afgelegd, werd hij gesterkt door zijn doortastendheid, zijn vertrouwen en vooral zijn groot geloof. Mede daardoor wist hy de Vlissingsche afdee- ling van de Volksbond tot een van de mooiste van het Bis dom Haarlem te maken. Spr. memoreerde de totstandko ming van het eigen ge bouw, het werk voor de vak organisaties, zijn ijveren op godsdienstig-zedelijk terrein en zijn sociaal-hygiënisch werk, o.m. in de Woningbouw- vereeniging en als raadslid, dit laatste nu ook reeds bijna 25 jaar. Tenslotte deelde de heer Schets mede, dat in de leden vergadering besloten is den heer Andriessen het eere voorzitterschap der afdeeling aan te bieden, terwijl hij hem als stoffelijk bewijs van dank baarheid en waardeering een fraaie rooktafel met toebehoo- ren aanbood. Pauselijke onderscheiding. De geestelijk adviseur, kape laan Kampschoër, sprak na mens de geestelijkheid van de parochie en prees het zegen rijke apostolische werk, dat door den heer Andriessen in onderscheidene functies werd verricht. Ten slotte deelde ka pelaan Kampschoër mede, dat binnenkort uit Rome het be- gezien, dat de heer Andriessen is onderscheiden met het Pau selijk eerekruis „Pro ecclesia et Pontifice". De hoer M. Corveleyn sprak hierop als raadslid en voorzit ter van de R.K. Middenstand enkele woorden, waarna de districtsbestuurder, de heer F. Keesen uit Rotterdam, namens het R.K. Werkliedenverbond en namens het diocees Haar lem een woord van afscheid sprak, waarbij hij een diploma en het boek van Pater Stok man over het verzet der Bis schoppen overhandigde. Na de pauze voerde nog een lange rij van sprekers het woord: de heer Schroote na mens het kerk- en schoolbe stuur, de heer van Nieuwland namens het arm_ en weesbe- stuur, de heer J. Marijs na mens de Raad van Overieg, de heer P. Wanst namens de vak- en onderafdeelingen, de heer P. ten Hacken namens de Coöperatie, waarbij deze spre ker een „coöperatie-taart" aanbood mevrouw Verven- ne namens de R.K. Vrouwen bond en tot slot dé heer Th. Andriessen als oudste zoon en de heer Bokkema namens de Bond wan Technici. DANKWOORD. De heer Andriessen sprak zelf een kort dankwoord, waar in hij de jongeren aanspoorde goede katholieken en degelijke organisatie-menschen te zijn. Ten slotte vermelden we nog, dat tal van bloemstukken en de medewerking van het kerk_ koor o.l.v. den heer T. Theunis en de R. K. Damerizan.gver. o. l.v. den beer A. R. Hollaers, aan deze geslaagde avond een bijzonder feestelijk karakter gaven. Arnemuiden LEELÏJKE VAL. Het dochtertje van G. de W. te Arnemuiden kwam zoodanig van een stoel te vallen, dat zij een lichte her senschudding opliep en naar het ziekenhuis te Middelburg moest worden overgebracht. St. Laurens HERDENKINGSDIENST Zaterdagavond 3 Mei a.s. zal de tweede herdenkingsdienst worden gehouden in de Geref. Kerk. Sprekers: ds. J. P. Si moons, Ned. Herv. Pred. en ds. G. W. Rrjksen, Chr. Geref. Pred. te Middelburg. Bij. K.B. van 14 April richt mag worflen tegemoet met ingang van 1 Mei ^47 herbenoemd tot lid, tevens voorzitter van de Raad van Beroep van de Directe belas tingen te Middelburg, mr. H. F. Lantsheer. De Emmabloemcollecte te Ritthem beeft 26.opge bracht. Geslaagd is voor diploma B theoretisch scheepswerktulg- kunde de heer H. Ruck te Middelburg. In de week van 21 t.m. 26 April werden te Veere 4791 kg. consumptiegarnalen aangevoerd. aan de grond gezet worden. Het schip dat met stuk goed was geladen, ligt in een vrij gunstige positie en zal vermoedelgk gelicht kunnen worden. De „Norwalk Victory", die vastgeloopen was, is te twaalf uur Dinsdagmiddag vlot gekomen en te half drie in de richting Vlissingen op- gestoomd, waar het schip des avonds te half zeven passeerde met bestemming Rotterdam. Aangemoedigd door het suc ces, dat de Jeugd-boomen-ac- tie voor Walcheren, welke in Rotterdam wordt gevoerd, heeft geoogst, besloot het Rot- terdamsche comité in overleg met de stichting Nieuw-Wal- cheren, deze actie over het geheele land uit te breiden. Men wendde zich tot de wet houders van onderwijs van al le gemeenten, die geen groote oorlogsschade hadden geleden, met als gevolg dat reeds 90 gemeenten haar medewerking toezegden. Per week wordt thans 1000.bijgedragen voor boomen en struiken. De schooljeugd van Rotterdam bracht reeds 8000.bijeen. ZEEUWSCHE REISGIDS HERLEEFD. Voor het eerst na de oor-* log verschijnt over enkele dagen de Zeeuwsche Reis gids weer. Het vroeger zoo populaire boekje, dat alle dienstregelingen van trein, bus, tram en boot in Zeeland bevat, zal, nu veranderingen practisch niet meer voorko men, zónder twijfel weldra weer een vraagbaak voor velen zijn. De gids werd uitgege ven met medewerking van de Rijksverkeersinspectie, distr. Zeeland. KNOBBELRIT Ter gelegenheid van de na tionale feestdag organiseert de motorclub „De Scheldegou- wen" de traditioneeje knob- belrit. Er zijn zes controlepun ten, nl. te Middelburg, Vlissin gen, Souburg, Veere, Nieuw land en Oostkapelle. De start is te Middelburg om 13.80 uur en alle deelnemers moeten zich voor 18 uur aan de controle post tc Middelburg hebben afgemeld. Men verwacht een groote deelname. Middelburg OUDERAVOND GYMNASIUM. Vrijdagavond vond te Mid delburg een bijeenkomst plaats van ouders der gym nasiumleerlingen en verdere belangstellenden, waarbij de Conrector een inleiding hield over de doelstelling van het gymnasium en de vernieu wing. De spreker betoogde, dat het gymnasium streeft naar vorming van de geest niet zoo zeer naar het verwerven van parate ken nis. Uitvoerig ging hij in op het verschil tusschen gym nasium en gymn. afd. van een lyceum, welk schooltype vol gens spreker veel weg had van een stoomcursus. De po ging op enkele niet-Katholie- ke lycea aangewend om ook eenige uren Latijn in de on derbouw te geven was op niets uitgeloopen. Verder deelde de spreker mede, wat door het gymnasium gedaan was op het gebied van de vernieuwing, die hij liever verfrissching wilde noemen. Na het officieele gedeelte van de goed geslaagde avond bleven de ouders nog eenige tijd met de docenten bijeen. CONCERT OP DE MARKT Op de nationale feestdag, 5 Mei a.s., zal het Middelburgsch muziekcorps op de Markt te Middelburg een concert geven, dat te 8 uur aanvangt. Om half tien vertrekt een fakkel optocht van de Markt, waar aan de Chr. muzielcvereeniging ONDA en de band van de Mid- delburgsche padvinders deel nemen. De te volgen route luidt: Pottenmarkt Lange viele, Houttuinen, Seisdam, Heerengracht, Korte Noordstr., Hofplein, Wagenaarstraat, Ba lans, Korte Burg, Groenmarkt, Nieuwe Burg, Markt Graven straat. Varkensmarkt, Hoog straat, Nieuwe Haven, Turf- kaai, Houtkaai, Londensche Kaai, Nieuwstraat, Lange Delft, Markt. Zoowel concert als optocht zijn georganiseerd door de ver- eeniging Uit het volk—Voor het volk. SPEELTUIN UITGEBREID Het bestuur van de buurt- vereeniging Volderijlaagte, KI. Vlaanderen Seirbolwerk en Volderijstraat heeft haar speeltuin met nieuwe schom mels, wipplanken, een rek en een sprietbalk uitgebreid. Op de nationale feestdag wordt de tuin met schijnwerpers ver licht, terwijl er tevens muziek zal worden gemaakt. Vlissingen STICHTING 1940—1945. In aansluiting op het schrij ven van dc Stichting 1940— 1945, betreffende de ïnzame- lingsweek van 5 tot 10 Mei, deelt het bestuur van de afd. Vlissingen mede, dat meisjes en vrouwen die aan deze col lecte haar medewerking willen verleenen, zich kunnen opge ven bij J. Blankenburgh, Groe- newoud 38. A. L. Eversdijk, Verk. Qualckelaarstraat 55, C. J. Kambier, Schuitvaartgracht 33. STILLE OMGANG. Na de Stille Omgang en de plechtige herdenking der ge vallenen op de Noorderbe graafplaats te Vlissingen zal Zaterdag brj de uitgang een collecte worden gehouden voor de nagelaten betrekkingen. raadsvergadering. De eerstvolgende vergade ring van de gemeenteraad te Vlissingen is door de burge meester bepaald op Vrijdag 9 Mei, des middags te 2 uur. feestcóncert. Ter gelegenheid van Prinses Juliana's verjaardag geeft de Harmonie „Ons Genoegen" tè Vlissingen een feestconcert in de muziektent aan het Bella- mypark. Het concert vangt des avonds te acht uur aan. Van het programma vermel den wij: Classical Memmories van M. Ewig, Valse interrom- pue van L. Montagne en de potpourri „Gedenkklanken van Valerius". Na afloop is er taptoe. De signaalafdeeling zal eveneens medewerken. geen spreekuur. Wethouder Popering te Vlia. singen is Donderdag a.s. ver hinderd: zijn gebruikelijke •spreekuur te houden. O.- en W.-Souburg kinderoperette. Kinderoperette's blijven nog altijd de belangstelling boei en van het jeugdige publiek. Dat bleek weer te Souburg, waar de „Jonge Zangers-' de kinderoperette Dromelaar opvoerden onder leiding van den heer Duivenvoorde. Do zaal was stampvol en het succes was groot. Ook de liedjes en de speel- liedjes zooals „De bruiloft" en de „Sneeuwman", uitge-» voercl door de jongste kin deren, getuigden van goede studie. Er was dan ook voor den heer Duivenvoorde een welverdiende bloemenhulde. De heer Passenier sprak, bij afwezigheid van mevr. Gabriëlse, een openings- en slotwoord, terwijl een or kestje voor muzikale afwis seling zorgde. vrouwenbond. Vrijdag vergaderde de af-» deeling Souburg van de Ned. Chr. Vrouwenbond onder voor zitterschap van mej. Joziasse. Na afdoening der huishoude lijke zaken werd door den heer J. Dey een referaat ge houden over Zeeland's kerk historie van 1654 af. aanbesteding Te Souburg werd' Maandag middag aanbesteed de aanleg van het straten-complex met bijbehoorende werken, voor het bouwplan Middenhof, gelegen ten Noorden van de Kanaal straat waar het in de bedoe ling ligt 60 woningen te bou wen. Inschrijvers waren: M. Wan del, Schoondijke 205.943; Mij. Zeeland, Middelburg ƒ232.000; Sander Snepvanger-E. Vlieger te Rijswijk f 237.000; Gebr. Schols', Leiderdorp 237.200; J. D. Jansen, Colijnsplaat 243.800: Ubpn Volkers, Vlis singen 264.000; Lindenberg, Vlissingen 248.500; M. v. d'. K|ippe, Vlissingen 284.000; Klippel, Vlisringcn 287.000; L. Dekker, Vlissingen 289.000 stille omgang Op 3 Mei zal zoowel in Oost- als in West-Souburg een stille omgang plaats hebben naar de begraafplaats, waar bloe men gelegd zullen worden op de oorlogsgraven. Te acht uur zal twee min. stilte in acht worden genomen Om 20 uur 30 wordt in de Geref. Kerk een herdenkings dienst gehouden door de plaatselijke predikanten en te 20 uur 15 In de R.K. Kerk door een R-K. geestelijke. Maandag zal er 'n reveille zrjn door een muziekvereeniging, voorts kinderzang. kinder voorstelling, zanguitvoeringen en fakkeloptocht. Grijpskerke emmabloemcollecte De Emmabloemcollecte heeft te Grijpskerke opgebracht 21. Op onze bureaux ligt de passagierslijst van het m.s. Joh. de Wit ter inzage. Ver moedelijk aankomst Amster dam; 6 Mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2