PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Speciale Palestina-zitting begint vandaag Slechte dag voorde Zeeuwsche 2e klassers N+V+V+ contra E.VX, Onzekere toekomst voor het kleine boerenbedrijf Smokkelhandel in landbouwmachines 190e Jaargang - Nr. 98 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwsche Courant. Middelburg. Drukkerij Firma F. van de Velde Jr.. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. W.O. DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STËMMEN Maandag 28 April 1947 ABONNEMENTSPRIJS t 25 cent per week r 3.20 per kwartaal franco per post 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm» minimum per adver* tentie 2.—. Bureaurjievestlgd te Vlissingen t Walstraat 58-60. telefoon 10 (2 lijnen) t Middelburg; Londensche Kaai 29. telefoon 2077 en 2924; Goes: Turfkade 15. telefoon 2475 Oostburg Gratamastraat 3. telefoon 102 Temeuren Brouwerijstca r 2. Postrekening nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Het wereldgebeuren Hoe zal de houding van de Sowjet-Unie zijn? Engeland wil commissie van onderzoek. Vandaag zal de algemeene vergadering van de Ver. Na ties haar speciale zitting openen voor het behandelen van het Palestgnsche pro bleem. Men weet dat Engeland, niet meer in staat de Pales tgnsche knoop te ontwarren, de zaak aan de V.N. heel voorgelegd in de hoop de an dere mogendheden in de ver antwoordelijkheid te kunnen betrekken en ze te dwingen duidelijk hun standpunt te be palen. De speciale vergade ring zal zich om te beginnen jnet drie belangrijke kwesties moeten bezig houden. De eer ste daarvan is het Britsche verzoek om een commissie van onderzoek in te stellen. De moeilijkheid is hier wie tot leden van deze commis sie moeten worden benoemd om een zoo onpartijdig mo gelijk oordeel te krijgen. Kun nen bgv. Joden, Engelschen of Arabieren als belangheb bende partijen er in worden opgenomen Dan is er verder het ver zoek. van de Joden, zoowel van Zionisten als niet-Zionis- ten, om aan de besprekingen te mogen deelnemen. Dit ver zoek is redelijk, maar de V. N. kennen slechts landen en staten en geen rassen of po litieke bewegingen en het is dan ook de vraag hoe en op welke wijze de Joden verte genwoordigd moeten worden. De grootste kluif zullen de afgevaardigden hebben aan het Arabische verzoek om Pa lestina meteen en geheel on afhankelijk te verklaren. Dit verzoek is ingediend door de groep van Arabische staten onder dc verzamel naam van Arabische Liga en 'zal ongetwijfeld op een felle tegenkanting stuiten van En geland en Amerika. Inwilli ging ervan zou immers be- teekenen, dat de Engelschen zich geheel uit Palestina zou den moeten terugtrekken en de regeling van zaken dan verder aan Joden en Arabie ren onderling zou moeten overlaten en dat is niet de bedoeling. Daarvoor hebben de Angel-Saksen te groote belangen in Palestina als be langrijk strategisch gebied. Men wacht in Lake Succes met belangstelling en ook met Verkiezingen in Japan. Sociaal-democraten wonnen. De sociaal-democratische oppositie is de sterkste partij geworden in de Japansche l^veede Kamer. Zy vermeer derde haar aantal zetels van 99 tot 140. De leider der partij, Tesoe Katajama, heeft de vertegen woordiging van zijn partij in de regeering verzocht. De liberalen kregen 137 en de democraten 124 zetels, terwijl de rechterzijde 261 zetels veroverde. Het even wicht van krachten in de Kamer blijft onveranderd. Mac Arthur over de verkiezingen. Mac Arthur, geallieerd op perbevelhebber in Japan, heeft het Japansche volk geluk ge- wenscht met dc overwinning der „gematigde" sociaal-de mocraten tijdens de jongste verkiezingen en met de ver werping van uiterst links. De uiterst linksche com munistische leer kreeg vol ledig haar kans en is afge wezen. Wallace te New-York spanning af hoe de houding zal zijn van de Sovjet-Unie en haar trouwe satellieten. Weliswaar zullen de stem men van deze Slavische groep niet doorslaggevend zijn, maar zij zullen toch een be langrijk gewicht in de schaal werpen. Tot nu toe is de houding van de Sovjet-Unie nogal afzijdig geweest en of ficieel is nooit een bepaald standpunt ingenomen. Derhal ve is niet bekend of de Rus sen de Arabieren dan wel de Joden willen steunen. Wel zijn er vermoedens en die heb ben vooral voedsel gekre gen door de houding van Sy rië bij de laatste V.N. verga deringen. Syrië stemde toen geregeld met de Russen mee en de conclusie, dat Syrië hiermee spierinkjes uit wierp om de Russische kabeljouw te vangen ligt voor de hand, te meer daar Gromyko herhaal delijk met de afgevaardigde van Syrië geconfereerd heeft. Men meent dat Rusland zich zal uitspreken tegen de ei- schen der Zionisten tot ver deeling van Palestina in een Joodsche en een Arabische staat. Het strategisch belang van de Sovjet Unie in het Midden-Oosten en de aanwe zigheid van petroleum aldaar brengt immers met zich mee, dat de Russen eerder de vriendschap van de Arabie ren dan van de Joden zullen zoeken. De Zionisten, zoo zegt hun pers herhaaldelgk, staan onder controle van de Ame- rikaansche kapitalisten, en ambassadeur Novikof heeft te kennen gegeven dat Pa lestina of onafhankelijk moet worden verklaard of onder beheer van de V.N. moet ko men. Ook op de speciale Pa lestina bijeenkomst is dus een botsing te verwachten tus schen het Oostelijke en het Westelijke blok. Nederland gaat vliegtuigen in licentie bouwen. De heer P. A. van de Velde, mededirecteur van de Fokker fabrieken, die onderhandelin gen met Amerikaansche vlieg tuigfabrieken heeft gevoerd, deelde bij zijn terugkeer in Ne derland mede, dat hij gunstige contracten heeft meegebracht: Nederland zal in licentie vlieg tuigen voor de V.S. gaan bou wen, hetgeen een belangrijke deviezenwinst beteekent. Ook zal men vliegtuigonderdeelen gaan leveren, terwijl voorts besprekingen zijn gevoerd, die groote beloften inhouden voor onze nationale luchtvaartin dustrie. De Izwestia over de Moskou-conferentie. Het Sovjet-Russische re- geeringsblad „Izwestia" heeft het eerste perscommentaar ge geven op de afloop van de conferentie der ministers van buitenlandsche zaken te Mos kou. „De groote vier hebben belangrijke beslissingen ge nomen en wederom een steen gelegd voor de fundeering van een vredige Duitschen staat." De conferentie te Moskou had meer nuttig effect kun nen boeken voor de gemeen schappelijke zaak der gealli eerden, indien bepaalde dele gaties niet steeds weer ge poogd hadden tot reeds voor bije stadia terug te keeren." De Sovjetdelegatie heeft een aantal punten ontdekt, waarin zij bereid is concessies aan de andere delegaties te doen, indien zij van hun kant concessies doen inzake de herstelbetalingen. MARTIN BORMANN GEGREPEN? Agence France Presse meldt, dat officieel bekend is ge maakt, dat de Egyptische poli tie Martin Bormann, de rech terhand van wijlen Hitier, ge arresteerd heeft. Reuter weet tot op dit oogen- blik slechts, dat er naar Mar tin Bormann in Egypte ge zocht wordt. RESOLUTIES OP HET DEMONSTRATIE CONGRES TE AMSTERDAM. Weer consumeniencrediel terug. Henry Wallace, de voorma lige vice-president der V.S., is Zondag per vliegtuig van zyn reis naar Londen en an dere hoofdsteden in Europa te New-York teruggekeerd. Een 50-tal menschen be groetten Wallace op het vlieg veld met gejuich en gedeelte lijk met gejouw. Aan persver tegenwoordigers deelde hij mee: „Ik wil de bevolking van de V.S. vertellen van dat prachtige, warmvoelende volk, dat ik in Engeland en Euro pa aantrof. De vrede zit hun allen diep in het hart. Ik heb een mooie reis gehad en in Europa gevonden, wat ik hoopte er te vinden: Een volk, dat als één man voor de vrede is." Wallace zal vanavond te Washington een persconferentie houden en op 1 Mei voor de radio spreken. Op een door bijna 5000 deel nemers bezocht demonstratie congres van het N.V.V. Zater dag gehouden in de Apollohal te Amsterdam onder preasi- dium van den N.V.V.-voorzit- ter E. Kupers, sprak de twee de voorzitter van het N.V.V., de heer H. Oosterhuis, over: „Geen fusie, wat nu?" Na deze toespraak werd een resolutie aangenomen, waarin het congres als zijn oordeel uitspreekt, dat het kapitalis tische stelsel gekenmerkt wordt door periodieke econo mische crises bestaansonze- kerheid en ellende voor de menschheid, in het bijzonder voor den arbeider. Het congres stelt in de reso lutie vast, dat het N.V.V. steeds heeft gestreefd naar een algemeene politiek van onaf hankelijke, niet confessioneel verdeelde vakbeweging en er reeds tijdens de bezetting naar gestreefd heeft te komen tot een fusie van de groote vak centrales. Het congres is van oordeel, dat het oprichten van een 4de vakcentrale, de E.V. C., organisatorisch overbodig en sociaal verwerpelijk was. Het congres stelt vast, dat een fusie met de E.V.C.. onaan vaardbaar werd geacht, omdat de E.V.C.-leiders door het uit lokken van onverantwoordelij ke stakingen blyk hebben ge geven van een ondemocrati sche stelling. Het congres constateert ten slotte, dat het besluit van het hoofdbestuur om niet in fusie te treden met de E.V.C. met instemming is ontvangen. LOON- EN PRIJS POLITIEK. Nadat het hoofdbestuurslid, A. Vermeulen, in de middag- bijeenkomst het woord gevoerd had over de anti-duurteactie van het N.V.V., nam het con gres ten aanzien van de loon- en prijspolitiek van het K[.V. V. een resolutie aan, waarin CYCLOON IN BIRMA. Een cycloon heeft ongeveer 5000 huizen in en rond de ha venstad Ye in Zuid-Birma ver woest. 28 dorpen werden ge teisterd. Het aantal ongevallen ïs nog niet bekend. Truman confereert met partijleiders. President Truman der V. S. heeft een geheime conferentie gehouden met den minister van buitenlandsche zaken, Ge orge Marshall, en de republi- keinsche en democratische fractieleiders. Officieel is ver klaard, dat de conferentie werd gehouden in verband met Marshall's rapport over de conferentie van Moskou. vastgesteld wordt, dat aan de in de resolutie van het anti- duurtecongres d.d. 15 October 1946 gestelde eischen o.a. vol daan is met betrekking tot het inschakelen van de vakbe weging voor het instellen van prijzencommissies en het in voeren van de productie van standaardgoederen met als gevolg prijsverlaging van ver schillende verbruiksartikelen. In de resolutie constateert het congres, dat de spanning tus- schen loonen en prijzen gedeel telijk is opgegeven als gevolg van de toegepaste looncorrec- ties en de invoering van het consumentencrediet. Het congres dringt er bii de regeering met klem op aan de inschrijving voor deelneming aan het consumentencrediet te heropenen en met kracht de noodzakelijke prijsverlaging ter hand te nemen. Blum als kippenfokker. Wallace, die Vrijdag lunchte met Léon Blum, had zich in het hoofd gezet, dat de Frans che socialistenleider zich in zijn vrije oogenblikken, evenals hijzelf, met kip- penfokken bezighield. Hij bracht dan ook een uitgezocht stel broed- eieren voor Blum mee en begon ijonderd uit te pre- ten over het Amerikaan sche foksysteem. Blum wilde Wallace niet teleurstellen en merkte op: „U "hebt ge lijkt. Ik zou er eigenlijk best eens kippen op na kunnen houden. Ik zal boven de couveuse de Amerikaansche vlag hij- schen en democratische kippen fokken...." VOORLICHTING OVER NED, INDI2. Binnenkort zal in de Ne- derlandsche bioscopen een wekelijksch journaal uit Ned. Indië onder de titel „Worden de wereld" vertoond worden. Leverworst en leverkaas weer op de bon. Met ingang van 28 April zullen Berliner en Saksische leverworst en leverkaas, arti kelen waarin behalve lever ook vleesch verwerkt wordt, uitsluitend weer op bon ver krijgbaar zijn. Het C.D.K. deelt naar aan leiding hiervan mede, dat met ingang van Maandag 28 April een bon voor 100 gram vleesch zonder been desgwenscht recht geeft op het koopen van 300 gram Berliner, Saksische le verworst en leverkaas. BOLLEN-ZONDAG. Zoowel Zaterdag als Zondag bewoog zich een lange slinger van wielrijders in de richting van de bloeiende bollenvelden, terwijl met touringcars duizen den stedelingen werden aange voerd, die volop van het Hol- landsche schilderij, dat elk voorjaar achter de duinen door de natuur wordt geëxposeerd, wilden genieten. Zondagmiddag ontstonden ernstige opstoppin gen, vooral in het tramver keer. Narcis en hyacint vorm den de hoofdschotel, doch de tulpen beginnen ook reeds kleur te vertoonen. DE OORLOG BRACHT ZWARE KLAPPEN. Subsidieering kan slechts noodmaatregel zijn. Een redacteur van het A.N. P. had een onderhoud met den directeur van de akker- en weidebouw, ir. H. T. Tjallema. die een en ander vertelde over zijn visie met betrekking tot ae huidige situatie en de toe komst van den kleinen boer. De heer Tjallema legde er de nadruk op dat de kleine boer door de oorlog wel de grootste klappen gehad heeft, al is de huidige toestand van velen niet zoo slecht. Om het hoofd boven water te houden was de kleine boer wel gedwongen, zwarte prijzen te rekenen. Hierdoor was men gedurende de oorlog ook weer in staat, bepaalde lasten af te lossen, al is er ook veel schijn winst gemaakt doordat be drijfskapitaal vrij kwam we- Verkocht voor gedeprecieerde guldens. Vele arrestaties. De Nederlandsche en Belgische douane ambtenaren hebben tezamen met de jus titie ingegrepen in een smokkelaffaire, die wel een uiterst weerzinwekkend ka rakter heeft. Het ging daarbg om het smokkelen van land bouwmachines, die bestemd waren voor oorlogs-slachtoffers in Zeeuvvsch Vlaanderen en die verkocht wer den aan Belgen. Reeds geruimen tijd hadden de Nederlandsche douane-amb tenaren te Nieuw-Namen het vermoeden, dat de smid Kint, die belast was met de distri butie van landbouwmachines en voertuigen, welke door de Nederlandsche regeering in Engeland waren aangekocht voor oorlogsgetroffenen, deze machines niet op de juiste wijze afleverde. Kint kreeg de machines van den importeur uit Dordrecht en hoewel zijn cliënten hem dringend tot aflevering maan den, wist hij de machines over de grens te krijgen, waarbij een Nederlandsche douane ontvanger en een Belgische douane-ontvanger een oogje toedrukten. Uiteraard ontvin gen deze beide ambtenaren een aandeel in de winst, De Belgische opkoopers aan de andere zijde van de grens beschikken over groote Hoe veelheden Nederlandsch geld, dat uit smokkeltransacties verkregen wordt en door de grove winsten op deze trans- actie's zijn die guldens niet meer dan 50 van de nor male koers waard. De gemotoriseerde douane brigade van Sluiskil kreeg de zaak in onderzoek en al spoe dig beschikte zg over vol doende gegevens om K. aan de tand te voelen. Het was voor hem nogal eenvoudig de machines over de grens te brengen, want ze werden naar een land gebracht, dat ge deeltelijk op Nederlandsch en Belgisch gebied lag. Al „wer kende" verdwenen ze dan over de grens en als ze daar een maal waren kwamen de Bel gische koopers om ze op te halen. Een Belgische douane ontvanger zorgde voor val- sche invoervergunningen. Nadat een lid van de ge motoriseerde brigade zich bij een importeur van landbouw werktuigen volledig op de hoogte had gesteld van de gebruikelijke transactie's, meldde hij zich bij Kint on der het voorwendsel dat hij vertegenwoordiger van den im porteur was. Kint liep in de val en verstrekte zooveel ge gevens, dat hg direct gear resteerd kon worden. De Nederlandsche douane ontvanger van Nieuw-Namen werd daarop door zijn in specteur te Terneuzen ver noord en eveneens in arrest gesteld nadat hij een beken tenis had afgelegd. Vorige week Woensdag werd in samenwerking met de Belgische douane groote Minister aan de galg. John Ley, een voorma lig minister van justitie van Nieuw-Zuid-Wales, zal op 8 Mei a.s. worden gehangen wegens moord op den 35-jarigen buf fetknecht John Mudle. Het betreft een misdaad uit jaloezie wegens een vrouw. Ley pleegde deze moord in Groot-Brittan- nië en is te Londen ver oordeeld. schoonmaak gehouden in het grenswereldje. Te Kieldrecht verzamelde men de gesmok kelde machines en nog ande re goederen, die door dit complot waren verhandeld. Bij den hoofddader werden tien machines en 6000 liter ben zine in beslaggenomen. De Belgische douane achterhaal de veertien landbouwmachi nes, vier vrachtwagens, drie paarden, een deegmachine en bovendien nog enkele luxe auto's. De Nederlandsche land bouwer, die zijn medewerking verleende bii het vervoer van de machines over de grens is een zekere Leys uit Kiel drecht. Hij bevindt zich in arrest. Nekkramp in marinekamp. Vrijdag is in het marineop leidingskamp te Hilversum nekkramp uitgebroken. Onmid dellijk werden door den com mandant maatregelen getrof fen om uitbreiding van deze gevaarlijke besmettelijke ziekte te voorkomen. Acht jonge mannen werden in een geïso leerde barak ter verpleging op genomen. Zij verkeeren op dit oogenblik niet in levensgevaar. De 1200 a.s. matrozen, die in dit kamp worden opgeleid, zijn heden voor drie weken naar huis gezonden. Nationale feestdag snipperdag? Naar aanleiding van berich ten, meldende dat het bestuur I van de Stichting van de Arbeid I op het standpunt zou staan, dat een vrije dag op 5 Mei, de' nationale feestdag, als z.g. snipperdag in mindering ge bracht zou moeten worden op de vacantiedagen, deelt het be stuur van de Stichting mede, dat het naar zijn meening hier een aangelegenheid betreft, waarvan de regeling, zooals gebruikelijk, moet worden overgelaten aan het onderling overleg tusschen werkgevers- en arbeidersorganisaties in de bedrijfstakken. gens het verdwijnen van de varkens- en kippenstapeL De toekomst met betrekking tot de dierlijke productie, waarop het kleine bedrijf ten slotte gebasseerd was, is nog niet te overzien, zeide de heer Tjallema. Maar hij was te dien aanzien niet optimistisch, ge zien. de ontwikkeling in Ame rika en Canada, waar men zich steeds meer hierop gaat toeleggen. En in Engeland zal dat vermoedelijk ook wel het geval zijn. Ónze boterafzet staat er zeer slecht voor, ge zien de Ned. kostprijs. Voor kaas en melk zijn de vooruit zichten wat beter. TUINBOUW. Ten aanzien van de tuinbouw is het echter zeer onzeker ge steld. Misschien is iets te ver wachten van fruit en kruiden- teelt, maar hierbij gaat de des kundigheid een groote rol spe len. In hoever in de pootaardap- pelen nog ■yerspectief zit, is niet te zeggen. Wel bestaat de neiging, meer te gaan in de richting van de suikerbieten teelt, die op vochthoudende zandrond goed mogelijk ls. MECHANISATIE. Het buitenland heeft in de oorlog zeer aanzienlijk geme chaniseerd. Wij zijn dus ge dwongen hetzelfde te doen. In de grootere bedrijven bestaat daartoe een voldoende prikkel door de duurte en de schaarschte van arbeidskrach ten. Maar voor het kleine be drijf is de mechanisatie min stens zoo dringend. De produc tiekosten liggen er hooger, hetgeen in hoofdzaak daardoor komt, dat de loonen hooger zijn en de boer zelf minder pro ductief kan werken. Een nuttig voorbeeld van me- mechanisatie is de vlaspluk- machine. Deze heeft de pro ductiekosten met de helft om laag gebracht, maar is in het kleine bedrijf niet te gebrui ken. Wil men mechanisatie in het kleine bedrijf, dan moet deze coöperatief worden aangevat waardoor zij rendabel wordt. Dit coöperatief werken brengt echter ook de noodige moeilijk heden met zich, omdat de ma chines nagenoeg overal tegelijk noodig zijn. De conclusie van den heer Tjallema was, dat de toekomst onzeker is, ook voor de groote bedrijven. Naast veredeling van het product zijn rationali satie en kostprijsverlaging vooral voor onze exportartike len de voornaamste wegen, welke hier gedaan moeten worden. Subsidieering kan al leen een noodmaatregel zijn. Die is blijvend niet te verant woorden: ongezond en trou wens ook onmogelijk. E.V.C.-ers naar Ned. Indië. B. Blokzijl en H. Hennink zullen de Eenheidsvakcentra le vertegenwoordigen op het congres van de Indonesische vakbeweging te Malang. Zij vertrekken 4 Mei a.s. per vliegtuig. VOETBALOVERZICHT DERDE KLASSERS HEBBEN NOG EEN KANS DISTRICT IV. Ie KLASSE. BW—Helmond 3—0; VVV- Longa 14; Willem HBaro nie DNL 2—1; RKTVVHel- mondia 01. Door een paar wijzigingen in het programma ging de be langrijke ontmoeting tusschen BW en NO AD niet door. De Bosschenaren kregen het wat gemakkelijker nu zg tegen Hel mond moesten spelen en zij haalden dan ook de volle buit binnen. Met een wedstrijd ach terstand op NO AD nemen zg nu met gelijk aantal punten de kop. Willem II beschermde met succes de kans, welke het elftal nog heeft, zij het met een wel wat kleine zege op De Baronie. Met RKTVV bij welk elftal Helmondia de volle buit kwam weghalen, deelen de Bredanaars nu de onderste plaats en het is slechts te dan ken aan het feit, dat zij een wedstrijd minder gespeeld heb ben, dat zij niet met de Tilbur- genaren moeten wisselen van plaats. Helmondia komt nu bo ven, het plaatselijke Helmond. De wedstrijd tusschen VW en Longa was van geen belang meer. Het puntje, dat Vlissin gen vorige week op Longa ver overde kan nog wel eens kost baar blijken te zgn, want nog zijn de rood-witten niet veilig. BW NO AD Win. n LONGA NAC VVV Vliss. Helm.dia Helm. De Bar. RKTW 17 13 18 12 18 13 2 39—13 28 2 41—22 28 4 46—20 27 6 41—31 20 7 41—30 16 8 36—34 16 9 24—45 13 19—30 12 2 10 2440 12 2 1118—40 10 2 12 2640 10 2e KLASSE. RBCHero 22; Brcskens- Alliance 01; BiervlietTer- neuzen 01; De Zeeuwen DOSKO 2—3; TSC—Goes 2—1. Het is nu wel duidelijk, dat TSC de beste kansen heeft en de Oosterhouters kunnen de kampioensvlag wel uit de kam fer halen. De titel komt o.i. dan ook wel op de juiste plaats terecht. Goes werd er door TSC zelf uit gerangeerd on hoewel De Zeeuwen nog gein': kunnen komen mogen wij to \i wel aannemen, dat de Vlissing- sche ploeg het zichzelf aan deed door van Dosko te verlie zen, dat ondanks deze over winning ook kansloos is. Be langrijk was nog de wedstrijd tusschen Biervliet en Terneu zen voor de onderste plaats. Het heeft er gespannen en met slechts één doelpunt bleef Ter- neuzen de baas en komt Bier vliet thans definitief op de on derste plaats. Het zal voor de Biervliet-mannen, wier ploeg gedurende dit seizoen geducht gedecimeerd is, een heele toer blijken om zich te handhaven. De overige wedstrijden waren van geen belang meer. TSC 2016 4 0 85—26 36 Goes 1912 4 3 5530 28 Dosko 1813 1 "4 7343 27 De Zeeuw. 16 12 l 4 4529 24 Alliance 19 9 5 5 48—28 23 Middelb. 18 7 4 7 3232 18 RBC 20 8 11150—5317 Internos 19 4 7 8 3344 15 Bresk. 18 5 310 33—5013 Hero 18 4 410 48—69 12 Tern. 19 3 214 36—56 8 Biervliet 20 1 118 24101 3 3e KLASSE E. MOC—EMM 7—1; RKFC Burgh 03; Steenbergen ODIO 03; ZeelandiaRobur 20; ZierikzeeRCS 12. De Bergenaren wezen EMM resoluut terug en nemen nu de beste positie in op de ranglijst. ODIO blijft met een punt ach terstand toch altijd nog een lastige achtervolger. RCS knapte het tegen Zierikzee goed op, doch de bovenste plaats op de ranglijst blijft slechts schijn, want hun posi tie is in feite heel wat minder gunstig dan de stand zou doen vermoeden. Zeelandia. dat met Robur nog al moeite had staat er met drie wedstrijden minder gespeeld even gunstig voor als RCS. Burgh deed verdienste lijk werk door van RKFC te winnen, dat nu stevig onderaan staat. De Burghenaren hebben nu een aasje meer lucht en ook EMM en Yerseke zullen hen dankbaar zijn. Het gevaar voor Burgh is nog niet geweken en ook Robur is nog niet veilig zelfs, maar toch zijn de ver richtingen van RKFC zooda nig, dat de zwakkere Zeeuw sche ploegen steeds meer hoop kunnen krijgen. RCS 1612 MOC 1411 ODIO 1411 Zeelandia 13 9 Zierikz. 13 5 Steenb. 16 5 Burgh 13 4 Robur 15 4 Yerseke 12 3 EMM 13 2 RKFC 15 2 3 48—20 25 1 62—20 24 2 60—21 23 3 39—19 19 6 20—22 12 9 28—4112 8 24—47 9 110 30—50 9 1 8 29—39 7 3 816—50 7 31018—43 7 3e KLASSE F. AardenburgSchoondtyke 20; Corn BoysAxel 27; HoofdplaatIJzendijke 10; SluiskilSteen 18; Hontenis- seOostburg 2—4; Hulst Clinge 2—4. Van het Zeeuwsch-Vlaam- sche front komt geen dende- rena nieuws. Nuttig was de overwinning van Aardenburg, maar voor Schoondijke wordt de situatie er niet beter op. Een schrale troost is dat IJzen dijke het tegen Hoofdplaat ook niet kan halen al heeft het alle schijn, dat IJzendijke beter van zich begint af te bijten. Clinge liet de nuttige voorsprong niet los en het lastige karweitje te gen Hulst werd bevredigend opgeknapt Steen had het ook niet gemakkelijk en toch loste het de zaak al even goed op. Hetzelfde kan eigenlijk gezegd worden van Oostburg, hoewel hun kansje toch maar heel mi niem is. Axel deed het wel ge weldig af, dat zaakje tegen Corn Boys. Zij hadden immers nog steeds revanche plannen tegen de Sassenaren. Zij heb ben de revanche op weinig twijfelachtige wijze genomen. Clinge Axel Steen Oostburg Corn. B. Honten. Sluiskil Hoofdpl. Hulst Aardenb. IJzend. Schoond. 19 14 18 13 18 12 16 9 18 7 19 7 16 7 15 8 18 7 18 3 19 3 18 3 2 .3 5423 30 0 5 69—23 26 4 49—29 26 4 52—38 21 6 524119 7 55—54 19 5 40—36 18 6 39—42 17 35—4416 213 33—71 8 016 36—70 6 0 15 22—65 *4 twee winstpunten in min dering wegens niet opkomen. Res. 2e KLASSE E. Vlissingen n—Middelburg n 21; Terneuzen IISteenber- fen H 41; Goes HBreskens t 2—0; RCS H—MOC H 3—1. De reserves van Goes en Ter neuzen vinden het blijkbaar een prettige bezigheid om Dosko II op de voet te volgen. Verdien stelijk zijn weer beider presta ties. Toch wel interessant het verdere verloop te volgen, met de hoop, dat het Dosko-team nog eens een steekje zal laten vallen en het hier tenminste eens een Zeeuwsche zaak wordt. Een aardige prestatie leverden de RCS-reserves te gen MOC n. Het is meer dan we hadden durven voorspellen. Middelburg n moest in de rood-witte reserves de meerde ren erkennen en de Bressiaan- ders kunnen de 1 op de rang lijst nog niet verhoogen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1