Zal de Spaaractie slagen? B,V,V, voor een zware taak Kappic en lid Ncvd^cilaiiJ Sportvelden voor Middelburg LEZERS SCHRIJVEN.. 5 maanden hoogspanning VOETBALOVERZICHT. De Zeeuwen vechten voor de laatste kans. Ie KLASSE. BW—NO AD; VVV—Hel mond; Willem Kde Baronie DNL; RKTVV—Helmondia. B.V.V. zal'a.s. Zondag voor een van haar zwaarste opga ven staan. In haar uitwed strijd 'tegen NO AD hebben de Bosschenaren het leelijk laten zitten, .zoodat zg alles op alles zullen zetten om de punten nu thuis te houden. Voor hun kans op de kampioenstitel is het noodzakelijk dat zg win nen. Lukt haar dit, dan heb ben zij zich stevig in de top genesteld. Immers B.V.V. heeft 2 punten minder dan NO AD, doch 2 weds try den minder ge speeld. NOAD moet na deze wedstrijd alleen nog de Baro nie DNL ontmoeten, "van wel ke overwinning zjj tamelijk verzekerd kan zijn, terwijl B. V.V. hierna thuis Helmond en Helmondia en uit Willem H 1 moet ontmoeten, waarvan de laatste evenmin een zwakke broeder is. De Bosschenaren zullen zich geducht moeten in spannen.- Helmond zal tegen V.V.V. eveneens zijn beste beentje voor moeten zetten, wil zij een eindje verder uit de be dreigde zóne komen. Bij de wedstrijd Willem n-de Baronie DNL zullen de puntjes waar schijnlijk wel in Tilburg te recht komen. RKTVVHel- - mondia wordt een dans om de roode lantaarn. Beide zullen trachten althans eenigszins uit het gevaarlijke gebied te komen. 2e KLASSE A. R ~.C.Hero; Breskens Alli.'.r.ce; BiervlietTerneu- zen; .de ZeeuwenDosko; T.S. C.Goes. Hero zal probeeren de Roo- zendalers twee punten door hun neus te boren, teneinde zich veiliger te stellen. Of het zal lukken, daaraan valt te twijfelen. Verwacht mag wor den, dat Alliance het in Bres kens wel klaar zal spelen, al is het twijfelachtig of weer een 81 overwinning zal wor den geboekt. Op eigen veld is Breskens nog niet met groote - cijfers geslagen. Terneuzen zal door een overwinning op Bier vliet sterker staan en zal hier om met al zijn kracht moeten vechten. De Zeeuwen zullen tegen Dosko moeten vechten voor hun laatste kans. Indien BANDEN. In een stukje van de fa. G. Schouwenaar Co. te Wemel- dinge in Uw blad wordt iets medegedeeld over de banden- distributie. Het kan in een en kel geval wel zoo zijn. Zeker is het echter dat 90 van alle rijwielbanden die iedereen van de bevrijding af overal in de étalages kan zien, gempnteerd behoorden te zijn aan de fietsen, waarvoor zij worden aangevraagd en ver kregen. Er zijn geen vrije banden in de handel en bonnen worden alleen aan particulieren ver sterkt (z.g.n. alleen in urgente gevallen). De nieuwe banden worden dus gewoon in.de étalages be waard (nergens ziet men een bordje met opschrift „ver kocht" ë.d.) voor de eigenaars die op hun oude banden doorpeddelen, daarmee bewij zend dat zij geen nieuwe ban den noodig hebben. Vele handelaars steunen dit systeem. De gedupeerden zien inmid dels met leede oogen de nieu we banden aan, niet begrijpen de waar de schoen wringt. Een controle-systeem kan de ze toestand opheffen. Een ingewijde. Goes er in mocht slagen de punten uit Oosterhout mee te brengen, heeft zg een der mooiste kansen op de titel, want niet alleen, dat zg haar zwaarste tegenstander heeft overwonnen, de wedstrijden, die door haar nog gespeeld moeten worden zijn minder zwaar, dan, de door T.S.C. te spelen wedstrijden, die altijd nog de Zeeuwen een keer van repliek moet dienen. Sê KLASSE E. MOC—EMM; RKFC—Burgh; SteenbergenOdfo; Zeelandla Robur; ZlerikzeeRCS. MOC zal hoogst waarschijn lijk een gemakkelijke tegen stander aan E.M.M. hebben hoewel een kat die in het nauw zit rare sprongen kan maken. Burgh zal goed doen van RKFC te winnen, waar door het zich iets veiliger zal weten. Odio zal zgn over winning niet voor mets krij gen en wat ook voor Zeelan- dia geldt, om de hegemonie van het veld zal zeker gestre den moeten worden. RCS zal de overwinning niet thuis be zorgd krijgen, want Zlerikzee is op eigen veld nog niet ge slagen en zal zeker trachten deze traditie te bestendigen. Se KLASSE F. AardenburgSchoondyke Corn. BoysAxel; Hoofd plaat-IJzendyke; Sluiskil SteenHontenisseOostburg; Hulst—Cllnge. Voor Aardenburg zal een overwinning op Schoondijke geen overbodige weelde zijn, al was het alleen om zich vei liger te stellen. De vraag rijst of Axel in deze wedstrijd weer een steekje zal laten vallen. Zeker is wel, dat zg tegen Corn. Boys op een revanche uit zullen zijn voor hun 21 nederlaag in hun thuiswed strijd. IJzendijke zal het Hoofdplaat niet cadeau geven. Een overwinning zou haar feen kwaad doen. Steen heeft luiskil nog niet geslagen, al kan met een overwinning van Steen redelijkerwijze rekening worden gehouden. Bij Honte nisseOostburg zal in zekere zin slechts 'sprake kunnen zijn van consolideering dan wel wisseling van-^ plaats op de ranglijst. Hulst heeft niet veel kans op Clinge een over winning te boeken, doch bij voetbal zijn meer onverwachte uitslagen voorgekomen. RES. 2e KLASSE E. Vlissingen 2Middelburg 2; Terneuzen 2Steenbergen 2; Goes 2Breskens 2; RCS 2 MOC 2. Een overwinning zou Mid delburg: 2 best kunen gebrui ken, alhoewel hy die nog niet in zijn zak heeft. Terneuzen 2 heeft de beste kansen, maar zal toch op zijn tellen moeten passen. Goes 2 zal een zwakke tegenstander ontmoeten en zal zonder twijfel de overwinning behalen. De kans voor R.C.S. 2 is niet bijster groot en zal ongetwijfeld voor MOC 2 de vlag moeten strijken. 32. Kappie zette af en begon te roeien en toen ontdekte hij pas, dat Skor nog steeds by hem zat. Enfin! zei Kap pie, je kunt net zo goed blijven, je bent er nu eenmaal en twee weten meer dan één! Intussen was het begonnen te regenen en er stak een kille wind op, di esteeds heviger werd. Maar dat had ook een goede zijde, want de nevels die over het eiland hingen, trokken daar door weg... Sport VOETBAL Het bezoek van Bromley F.C. aan Vlissingen, Inzake het bezoek van de Bromley F.C. aan Vlissingen, kunnen wy thans berichten, dat dit zal plaats vinden van 27 Mei tot 1 Juni. De voetbalwedstrijd tusschen de V.C. „Vlissingen" en Brom ley F.C., dit maal voor het eerst om een wisselbeker, zal worden gespeeld op Zaterdag- Het gaat zoo niet langer. Donderdagavond werd in de Middelburgsche Concertzaal door de M-V. en A.V. Mid delburg een propaganda-av'ond gehouden met het doel de noodzakelijkheid van verbete ring der sportterreinen in de Zeeuwsche hoofdstad naar vo ren te brengen. Voor deze bij eenkomst bestond groote be langstelling; onder de aanwe zigen bevonden zich de burge meester, jhr. mr. W. C. Sand- berg tot Essenburg, de heeren Geers en Heijboer van de Sportcommissie en vertegen woordigers van de K.N.V.B. De voorzitter van „Middel burg", de heer Jobse, oefende in' zgn inleidend woord een sterke aandrang uit op het gemeentebestuur om betere sportvelden aan te leggen. Hét terrein, waarop thans ge voetbald moet worden, is practisch' niet meer bespeel baar. De gast van deze avond, de bekende radio-sportverslagge ver, ir. A. van Emmenes, kreeg hierna het woord. Hij gaf een recapitulatie van de ontwikkeling der -sportbe oefening en memoreerde de gunstige moreele en lichame lijke gevolgen va» een goed- geleide sportbeoefening, in het bijzonder voor de jeugd. Er is geen beter middel ter bestrij ding van de jeugd verwildering dan de jongens en meisjes tot de sport te brengen. Het ter- reinvraagstuk dreigt echter roet in het eten te gooien. Er zijn veel te weinig velden, on danks het feit, dat maar 10 van de Nederlandsche be volking sport beoefent, met het gevolg, dat vele clubs hun ledental moeten beper ken. Spreker -heeft het terrein bij de Meelfabriek in Middelburg in oogenschouw genomen. Hg noemde de toestand daar on houdbaar. Op zoo'n veld zal „Middelburg" gedwongen zijn een middelmatige tweede klas- ser te blijven. Bovendien leert de jongere garde hier geen goed voetbalspel te trappèn. Ir. van Emmenes ontkende niet de moeilijkheden, die zich juist op Walcheren voor doen bij de aanleg van nieuwe vel den, in het bijzonder wat be treft de financiering, doch hij was van meening, dat het in dat geval de plicht van Den Haag is om bij te .springen. Hij gaf uiting aan zijn vrees, dat de aanleg van sportter reinen bij de plannen van We deropbouw wat achteraan komt. Men zal de sport de plaats moeten geven, die haar toekomt. Spr. hoopte, dat de toestand er in Middelburg voor de sportvereenigingen spoedig wat rooskleuriger zal uitzien. NOODTERREIN SINTELBAAN. GEEN Na de pauze beklom de bur gemeester het - podium. Hij er eenige deining in de Mid delburgsche sportkringen is ontstaan over het terrein- vraagstuk, want dit bewijst, dat men niet gaarne wil blij ven stil zitten doch vooruit wil. Het gemeentebestuur ziet de noodzakelijkheid van goede velden zeer goed in en is te dien opzichte ook diligent. In Mei zal de aanleg van een tij delijk terrein aan de Nadorst worden aanbesteed, zoodat dit het volgende sportseizoen be speelbaar is. Achter de scher men wordt ook gewerkt aan de plannen voor definitieve sportterreinen, die aan de Na dorst, -de Oude Veersche weg en op 't Zand komen. Dezer dagen worden daar grondproe- ven genomen. De heer Heijboer van de Sportcommissie deed de te leurstellende mededeeling, dat Middelburg geen sintelbaan krijgt. De heer Imanse, secre taris van de afd. Zeeland van de Voetbalbond, wees er ten slotte op, dat men op het noodterrein aan de Nadorst vier elftallen kan onderbren gen. Er zijn echter 2000 sport beoefenaars in Middelburg, zoodat circa 1950, waaronder juist de jeugd, met deze maat- noemde het verheugend, datregel niets opschieten. Kamerleden tegen gedwongen sparen. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het ontwerp van wet no pens een Nationale Spaarraad en het uitgeven van Rgks? spaarbrieven. Door zeer vele leden werd dit wetsontwerp met weinig geestdrift begroet. Hoewel overtuigd van de noodzakelijk heid van het sparen betwijfel den zij sterk, of de in dit ont werp voorgestelde middelen tot eenig resultaat zouden lei den. Andere leden waren van oordeel, dat gezien de econo mische toestand van ons land een spaarcampagne noodzake lijk is en spoedig zal moeten worden ingezet. loor I7EERD ADEMA 24 De slager verkeerde in een stemming, dat de mensch zich iy zwevende toestand gaat ge voelen. Hij was er trotsch op, dat hij de eenige van het gezel schap was, diejarig was en commandeerde met een stem als een bevelvoerend generaal, dat er een rondje moest wor den gegeven, aan allemaal, niet één uitgezonderd, waarop de jonge dame in de roodzijden blouse voorzichtig een „lang zal ie leven" inzette, dat wel dra door vijf en twintig stem men werd overgenomen. De volkszang daverde door het lo kaaltje en baas Govers ging voor alle securiteit de voordeur sluiten. Er liepen nog al wat agenten op straat en hij hield er niet van noodeloos de aan dacht te trekken. Hans draafde van het eene tafeltje naar het andere. Hij verdween met den baas langs een steenen wenteltrapje dat naar de kelder voerde, waar een nieuw vat moest worden aangeslagen en hij zette, op vereerend verzoek van' de sla gersvrouw, de plaat van den Ki... Ka... Kolonel op, waarna door alle aanwezigen nog de gezongen vraag werd gesteld, wie er nu eigenlijk de suiker in de erwtensoep had gedaan. „Ik ken zien," zei de baas achter het buffetje, „dat we 'n militaire natie benne. Ze ben- ne gek op die plate", Hij gluurde naar de klok en constateerde, dat het sluitings tijd begon te worden. Veel was er om deze tijd niet meer te verdienen en als de laatste gast buiten de deur stond was er nog genoeg te doen met opruimen en schoon maken. Het lokaaltje stond blauw van de rook, het werd tijd, dat de deuren eens opengingen. De baas zette de klok onge merkt een kwartiertje vooruit en kondigde met stenstorstem aan, dat 't de hoogste tijd was. „Afrekene asjeblieft!" riep bij met een waarschuwende blik naar. den nieuwen Ober, die met een blocnootje en een stompje potlood bij elk tafeltje de rekenmg der vertering op maakte en vanachter het buf fet een knikje kreeg als de klant in de termen viel, zijn borrels en biertjes in reke ning-courant te kunnen drin ken. De fooitjes liepen binnen het kwartier op tot zeven en een halve gulden en Hans van Lin- schoten moest onwillekeurig aan den ouden Dirk denken, die zoo'n lucratief baantje door eigen onvoorzichtigheid kwijt geraakt was. Toen de laatste gast met veel lawaai vertrokken scheen en de deur achter zich had dicht gegooid, trok een zagend geluid het oor van den Ober en hg zag, dat de kolenschip per met het hoofd op de uitge spreide armen op zijn tafeltje, in diepe slaap was gevallen. „Moet ik em wakker ma ken?" vroeg hij. „Natuurlijk," zei de kaste lein, „of denk je, dat ik die dronkenlap gratis logies en ontbijt ga verschaffen. We gooie 'm d'r uit. Betale doet ie de volgende keer wel." „Hé... schiperü!" schreeuw de hij, terwijl hij den. man aan zijn mouw door elkaar schud de. „Denk je dat je maan ken belazere?" „Oh moemoedertaal...... mij... mijn...ha... hart... ver... vergeet... U nie... niet", lalde de schipper slaperig. Baas Goverts zette de voor deur wijd open en gaf zgn Ober een wenk. „Eén, twee drie!" Bg twee werd de schipper van zijn stoel geheschen en vlak na de drie lag ,hg in-, de Korte Utrecht- sche Dwarsstraat op de pet met het ankertje te wachten, die een oogenblik later naar buiten geschopt werd. Baas Govers deed de knip op de deur. „Zie zoo", zei hij, terwijl hij met voldoening naar het geld in de toonbanklade keek. „We hebbe ze vanavond weer ver diend, jong. Vind je myn vis- sies werkelijk aardig?" „Maar natuurlijk", zei Hans. „D'r was hier van de week een kerel", zei de baas, „en die vond d'r niks an. Die zei: „Geef maan liever een gerook te paling". Dat was je voor ganger. Je begrijpt 't zeker wel". Hans van Linschoten be greep, dat door eigen onbe dachtzaamheid die voorganger vanavond zeven en een halven gulden gemist had en hfl be sloot een deel van zgn fooitjes aan ouwen Dirk af te dragen. „Heb je een kosthuis?" de baas. vroeg 1 (Wordt vervolgd). Gevraagd werd, of de regee ring van plan is het middel van gedwongen sparen ter hand te nemen, indien de spaarcampagne niet gelukt. Enkele- leden voelden hier veel voor doch zeer vele an dere leden waren hiertegen sterk gekant. Enkele leden brachten ter sprake, dat gedurende de eer ste 14 dagen der maand geen geld kan worden gestort bij de Rijkspostspaarbank. Zij dron gen er op aan deze bepaling, welke het sparen eenigszins te gengaat, in te trekken. Voorts vroegen deze leden, of de verlaging der rente van de rijkspostspaarbank geen na- deelige invloed heeft gehad op het sparen, zij achtten terug keer tot de oude rentevoet van 2.64 gewenscht. midag 31 Mei. Bromley ver schijnt met haar twee inter nationals Cyril Martin en Eric Fright, alsmede met de goal- getter George Brown in het veld. Na afloop van de wed strijd zullen spelers en officials aanzitten aan een door B. en W. van Vlissingen aangeboden koffiemaaltijd. Behalve deze wedstrijd ver meldt het programma der fees telijkheden nog een bokswed strijd tussdhen Vlissingen en Breda, een bezoek aan „De Schelde" en 'n tocht naar Yer- seke. Hier zal het gezelschap door den Burgemeester worden ontvangen, waarna de oester- en mosselcultuur te land zal worden bezichtigd en een tochtje op de Ooster-Schelde per visschersboot zal worden ondernomen. Het programma besluit met een feestavond, waaraan mede werken het dameskoor van Westkapelle, de Vlissingsche muziekvereenigingen, „Cres cendo", „Tovido" en „De Tok kelaars", alsmede enkele Vlis singsche turnvereenigingen. DAMMEN GAAT BLOM VOOR KAPELLE SPELEN? Naar we vernemen heeft de huidige Damkampioen van Zee land, de heer J. Blom te Yer- seke, overschrijving aange vraagd naar de Damclub Ka- pelle. De omvang van de scheepsbouw. Volgens opgave van Lloyds register bedroeg de totale over de geheele wereld in aanbouw zy'nde tonnage per ultimo Maart j.l. 3.743.315 brt. Geen gegevens zgn bekend omtrent Danzig, Duiischland, Japan, Polen en de Sowjet- Unie. Van het totaal was in aanbouw in Groot-Brittannie en Ierland 2.031.715 brt. of 355.612 ton meer' dan per ulti mo Maart 1946. Van de totale over de geheele wereld in aan bouw zijnde tonnage werd aan gebouwd in Gr.-Brittannië en Ierland 54,3 en in andere landen 45,7 Kerknieuws NED. HERV. KERK. KERK. Aangenomen naar Dieren, toezegging, ds. J. P. Simoons te St. Laurens. Schat in vijver. Een jongen, die by een van de Londensche vij vers speelde, stootte plotseling op een blikje, dat in de modder was begraven en vol met geldstukken zat. Kameraadjes gingen verder zoeken en vonden tenslotte geldstukken ter waarde van meer dan achthonderd gulden. Men vermoedt, dat het geld door Duitsche krijgsgevangenen is ver borgen. Offlcieele Publicaties. Distributiedienst Goes. SLUITING DISTRIBUTIEKANTOOR. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana zal het distributiekan toor 30 -April7 a.s. dés! nam. gesloten zijn. H. H. detaillisten worden in de gelegenheid gesteld hun bescheiden des morgens in te leverei!. Distributiedienst Goes. Uitreiking bonkaarten KA t.m. KE 707, QA, QB en QC 707 alsmede brandstoffen- kaarten TA 707. - Men dient mede te bren gen: de stamkaarten met de bijbehoorende inlegvellen; het ingevulde aanvraagformulier MD 32315 voor de brand- stoffenkaart TA 707; het restant van de brandstoffen- kaart T 606 waaraan zich de bon 72 BV bevindt; de le vensmiddelenbonkaart K 705. Deuitreiking zal op de na volgende dagen plaats hebben ten distributiekan to re Ravelijn de Groene Jager 2a, telkens van 912 en van 13.3016.30 en des Zaterdags van 911.30 uur, volgens de stamkaart nummers van het gezinshoofd: 28 April TD-nummers 1 500; 29 April: 501—1000; 1 Mei: 1001—1500; 2 Mei: 1501 —2000; 3 Mei: 2001—2200; 6 Mei: 2201—2700; 7 Mei: 2701—3200; 8 Mei: 3201— 3700; 9 Mei: 3701—4200; 10 Mei: 4201—4400. Op 10 Mei a.s. zal nader worden bekend gemaakt, wan neer de uitreiking zal worden voortgezet. Distributiedienst 's-Heer Arendskerke. SLUITING KANTOREN. Op 30 April a.s. zullen na 12 uur. des middags alle kan toren van de diepst gesloten zijn. Alleen de inldvenng van bonnen door winkeliers te Borssele gaat gewoon door.x Op 5 Mei a.s. zijn het kring kantoor en de agentschappen de geheele dag gesloten. De inlevering voor winkeliers te 's-Heer Arendskerke wordt dan gehouden op Dinsdag 6 Mei en die te 's-Gravenpolder en Kwadendamme op Woens dag 7 Mei 1947. DISTRIBUTIEDIENST KRABBENDIJKE. INLEVERING DETAIL LISTEN. Van 26 April af is de inle vering van consumentenbon nen door de detaillisten als volgt geregeld: Krabbendijke op Maandagmorgen van 912 uur; Slagers op Maandagmid dag van 23.30 te Krabben dijke; Kruiningen op Dinsdag morgen van 912 uur; Waarde op Dinsdagmiddag van 2.30 3.30 te Waarde; Yerseke:de taillis ten met codenummers in de 4000 serie en melkhandela ren op Woensdag van 9.3012 uur en van 1.303 uur; (Op 30 April uitsluitend van 9.30 12 uur)detaillisten met code nummers in de 5000 serie en textiel-, brandstoffen- en pe- troleumhandelaren op Donder dagmorgen van 9.3011.30. Hansweert op Donderdagmid dag van 1.303.30; Rilland - Bath op Vrijdagmorgen van 9 11.30. Het is van het groot ste belang de consumentenbon nen op de vastgestelde datum in te leveren, aangezien te laat aangeboden bonnen niet meer geaccepteerd kunnen worden. UITREIKING SCHOENEN BONNEN. Degenen, die thans nog een inlegvel bezitten met de bon nen 614 en 612, alsmede de kinderen geboren in Juni 1946 of in April van een der 'jaren 1932 t/m 1945 kunnen een schoenenbon afhalen te: Krui ningen op 28 April van 9.30 12 uur en 13 uur; Yerseke op 29 April van 9.30—12 en 13.30 uur; «Krabbendjjke op 29 April van 912 en 24 uur; Hansweert op 30 April, van 9.3012' uur; Waarde op 1 Mei van 9.3011.30 uur, Ril- land-Bath op 1 Mei van 24 u. Na deze uitreikingen kunnen de bonnen nog alleen afgehaald worden op het kringkantoor, uiterlijk op 15 Mei a.s. PERIODIEKE UITREIKING BONKAARTEN 7e EN 8e PERIODE 1947. Bij de eerstvolgende uitrei king van levensmiddelenkaar ten voor de 7e en 8e periode en tabaks-, versnaperingen- en gecombineerde kaarten, -zullen tevens, tegen overlegging' van het ingevulde aanvraagformu lier en het restant van de oude brandstoffenkaart, de nieuwe brandstoffenkaarten T 707 uit gereikt worden. Bij deze uit reiking moeten ook alle inleg vellen en de thans geldige le vensmiddelenkaarten overge legd worden. De uitreiking vindt plaats in het tijdvak van 2 Mej-r—5, .Juni a.s. De juiste 'flatum ert'iïur zijn vermeid op de achterzijde van het inleg vel of bonkaart van een der gezinsleden. De uitreiking van 5 Mei te Yerseke echter is ver zet naar 2 Mei a.s., zoodot de genen, die tegen 5 Mei opge roepen zijn, repds op 2 Mei, op dezelfde uren, moeten afhalen. AGENTSCHAP HANSWEERT Op 30 April a.s. zal de agent te Hansweert inplaats van 's middags, 's morgens van 9.3012 uur zitting houden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor de gemeenten Aarden burg en Oostburg, de heer Kes- teloo, arts. Voor Sluis, Refran- chement, Cadzand en Zuidzan- de, de heer Stadt, arts. Voor Groede. Breskens en Schoon dijke, de heer Broodm&n. arts. Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer, Nteuw-Vosse- meer en St. Philipsland, de heer L. D. A. Looysen, arts te Tholen en de heer Vermet, arts te Nieuw-Vossemeer. APOTHEKEN. Van heden af tot en met vol gende week Vrijdag zijn* des nachts en de geheele Zondag de volgende apotheken geo pend: Te Middelburg apotheek van de Garde; te Vlissingen apotheek v. Ockenburg, (Wal- straat) en te Goes de 'Goesche straat) en te Goes apotheek La Porte. wegen spreken; 14.05 Boeken halfuur; 14.45 Filmpraatje; 16 The Skymasters; 16.40 Sportflitsen; 17.30 Oome Kees je; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.30 „De Camera Obscura", cabaret; 20 Ber.; 20.45 „Paul Vlaanderen contra De Markies", hoorspel; 21.15 Tosca, Giacoma Puccini; 22.05 Cabaret Chiel de Boer; 22.30 Muziek mozaïek; 23 Ber. Hilversum n. 8 Ber.-V 8.30 Kerkdienst uit de Begijnhof kapel te Haarlem; 10 Hoog mis in het Minderbroeder klooster 'te Venray; 11.30 Trio; 12.15 In 't Boeckhuys; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.15 Lunchconcert; 13.45 Apologie; 14.05 Kamerkoor; 15 Pianoduo; 16 Herinnerin- f en aan bekende solisten der taliaansche opera; 16,30 Zie- kenlof uit Bloemendaal; 17 Kerkdienst uit de Chr. Geref. kerk te Bunschoten; 18,30 Zang en orgel; 19.30 Ber.; 20.15 De Zilvervloot; 21.15 „De Zwarte Tulp" luisterspel; 22 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.45 Arbeidsvita minen; 11.15 Fransche operet te muziek; 11.45 Familieber.; 12 Fred Hartleu and his Mu sic; 12.35 Gramofoonmuziek; 13 Ber.; 13.15 Het Renova Septet; 14.20 Zuid Afrikaan- sche poëzie; 14.40 lierman Blazer, cello en Pierre Palla orgel; 15 Bonbonnièret 16.30 Grepen uit de opera; 17 The Skymasters; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.45 Rubriek ten behoeve van de landbouw; 20 Ber.; 20.05 Radioscoop; 22.15 Kosr Monster, piano; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 8.30 Morgenconcert; 9.50 Eine Alpnsinfonle, Richard Strauss; 10.30 Morgendienst; 11.15 Van oudé en nieuwe schrijvers; 12 Staf muziekcorps; 13 Ber.; 13.15 Holanda Sextet; 14.20 Een vroolijke noot bij 'n kopje thee; 15 Noord Nederlandsch Strijkkwartet: 16.45 Kameror kest; 17.45 Nico v. d. Linden's Kinderkoor; 18.15 Sport- praatje; 18.30 Metropole-or- kest; 19 Ber.; 19.40 Pianospel; 20 Ber.; 20.15 Orgelconcert; 21.25 Harmoniemuziek; 22 Ber. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I. 8 Ber.; 8.45 Zondagmorgen me lodieën; 9.30 Men vraagt en wij draaien; 10.30 Kerk dienst uit de Oude Kerk der Evang. Luth. Gemeente te A'dam; 12 Gramofoonplaten; 12.40 Het Gooische Vrouwen koor; 13 Ber.; 13.50 De spoor- Weerbericht OPNIEUW IETS MEER WIND. Weersverwachting, medege deeld door shet K.N.M.I. de De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Méést krachtige wind tus schen Zuid en Zuid-West. Ge deeltelijk bewolkt met tijdelijk eenige lichte regen. Iets la gere temperatuur dan giste ren. HOOG- EN LAAG WATER. Zondag is het hoog water om 6.15 en 18.44 uur (2.06 en 1.79 -|-NAP); laag water om 0.21 en 12.41 uur (2.10 én 1.91 —NAP). Maandag is het hoog water om 7.31 en 20.04 uur (1.85 en 1.49 -l-NAP)laag water om 1.23 en 13.59 uur (2.00 en 1.74 —NAP). ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 5.20 uur en gaat zij onder om 19.56 uur. De maan komt op om 10.10 uur en gaat ortder om 2.40 uur. Maandag komt de zon op om 5.18 uur en gaat zij onder om 19.58 uur. De maan komt op om 11.32 uur en gaat onder om 3.19 uur. BEURSOVERZICHT. MARKT BOOD LEVENDIGE AANBLIK, Hoogere koersen. Hoewel de omzetten op de effectenbeurs wat de uit te voeren orders aanging, giste ren blijkbaar iets kleiner wa ren dan eergisteren, bood de mg.rkt toch een vrij leven dige aanblik. Daarbij bestond een uitgesproken vaste stem ming en de koersen van Ko ninklijke, Scheepvaartaandee- len en de Industrieelen waren bijna alle hooger dan de vo rige topprijzen. De hoofdkoer- sen van de Cultuurwaarden echter waren ongeveer gelijk of in enkele gevallen zelfs iets lager dan vorige laatste prijzen. Toen de vrije handel een aanvang nam ontwikkelde zich in verscheidene fondsen een tamelijk opgewekte affai re waaraan de activiteit van daghandelaren niet geheel vreemd was en dgarbjj bleef de vaste stemming onvermin derd aanhouden. Zoo liepen Koninklijke bij een hoofdkoers van 414% naar boven tot 419. Van de Industrieelen ste gen AKU bij een hoofdkoers van 175 tot 176 en Unilever ♦an 279% tot 282%. De Phi- lipsaandeelen zagen zich een hoofdkoers vastgesteld van 374 en monteerden tot 375, maar konden het toch niet verder brengen. De Amerikaansche markt was kalm en .conform Wall- street waren de nïeeste Ame rikaansche shares fractioneel lager.v Hoewel de omzetten in ieder fonds op zichzelf gering blijven, wy'zen de cijfers, wel ke van dag tot dag aangaan de de omzetten der Ameri kaansche fondsen worden ge publiceerd, toch uit, dat de omzetten gaandeweg toene men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6