Dood of levend? Kappic en hel MeveUeilatiJ De derde mogendheid treedt op Politierechter Middelburg 5 maanden hoogspanning „Schimmenspel" met Martin Bormann. Vele geruchten. (Van een U.P.-correspondent) Bijna twee jaar zijn verloo- pen sinds het einde van de oorlog', maar nog altijd wor den de officieren van de geal lieerde geheime diensten ge plaagd door de schijnbaar niet te beantwoorden vraag „Waar is Martin Bormann?". Alle pogingen om uit te ma ken wat er nu eigenlijk met Hitler's voornaamsten assis tent is gebeurd, hebben tot dusver gefaald, en intusschen kwamen uit allerlei deelen van de wereld berichten binnen, dat Bormann daar opgedoken zou zijn. Vele geallieerde specialisten achten deze verhalen belache lijk. Zij zeggen, dat er heele- maal geen vraagpunt bestaat, omdat Bormann dood en be graven is. Immers, zoo zeggen zij. Bormann ontsnapte uit de Rijkskanselarij, uit de bunker, waarin Hitier, Eva Braun, Goebbels en anderen hun laat ste schuilplaats zochten. Maar de tank, waarmee hij wilde ontvluchten, werd door de Rus sen in brand geschoten, waar bij de vluchtéling om het leven kwam. Deze lezing mist echter een belangrijk bewijs, namelijk het corpus delicti. Totdat men dat gevonden heeft, zal Bormann waarschijnlijk wel een wereld reiziger blijven, wiens verschij ning gerapporteerd zal worden uit alle mogelijke streken tus- schen de Poolcirkels. Tot nu toe zijn de volgende meldingen onderzocht en alle Sport VOETBAL VOORLOOPIG NFDERLANDSCH ELFTAL. Voor de oefenwedstrijd tegen Huddersfield Town, die Dins dag 22 April te Rotterdam zal worden gespeeld, is het voorloopig Nederlandsche elf tal als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: van Bun (MW) en Van der Linden (Ajax). Midden: Stroker (Ajax), Moehring (Enschede) en de Vroet (Feijenoord). Voor: Drager (Ajax), Wilkes (Xerxes), Roozen (Haarlem), Rijvers (NAC) en Bergman (Blauw-Wit). Reserves: van Raalte (Bl.- Wit);. Potharst (Ajax), Smit .(VUC), Lakenberg (NEC). TAFELTENNIS DE WALCHERSCHE TAFELTENNISCOMP. De C.J.M.V. Vlissingen heeft klaarblijkelijk ernstige plannen oin médé te dingen naar de kampioenstitel. Thans werd Orvio hiervan de dupe. Met een 12—8 nederlaag werden de verkeersmenschen naar Middelburg teruggezon den. De Vlissingers hebben zich door deze overwinningen naar de derde plaats ge werkt. Volgende week kunnen zij bewijzen, deze plaats waardig te zijn in de strijd tegen Drie Klezoren I. Amor boekte haar eerste overwin ning en deed het meteen goed. Zij verpletterden Drie Klezoren II met 17—3. De stand is thans als volgt: Sla Raak 5 4 1 0 9 79—21 Sorrv 5 4 0 1 8 67—33 C.J.M.V. VI. 5 4 0 1 8 55—45 Drie KI. I 5 3 1 1 7 64—36 Orvio 5 3 0 2 4 42—58 Amor 5 1 0 4 2 38—62 CJMV M'b. 5 1 0 4 2 37—63 Dr. KI. II 5 0 0 5 0 18—82 .Het programma voor vol gende week is als volgt vast-1 gesteld: Sla RaakOrvio;jaar geleden te Londen verte- Drie Klezoren IC.J.M.V. geniwoordigers bijeen van acht- Vlissingen. I tien landen. Ook Rusland was ongegrond gebleken. Bormann zou herhaaldelijk gezien zijn in het Zwarte Woud (Fransche bezettingszone). De geruchten daarover waren vooral heel sterk tijdens de razzia's der Amerikanen, waarby de onder- grondsche organisatie van Ar thur Axmann werd ontmas kerd. Ook de Beiersche Alpen werden genoemd als verblijf plaats van Bormann. Gevan gen genomen leden van een soort Hitlerjeugd'beweging, de „Edelweiss piraten", bezwoe ren dat zy" in radio-contact waren geweest met den chef. Vooral ook Mlinchen, de „hoofdstad der nazibeweging", was vaak uitverkoren als de zoogenaamde woonplaats van Martin Bormann. Herhaalde malen werd de geheime dienst gewaarschuwd dat men hem door de straten had zién wandelen. Evenveel malen werd vastgesteld, dat het bericht niet waar was. Vervolgens waren er de be richten over een verblijf van Bormann buiten Duitschland. Bormann zou gezien zijn in Zuid-Spanje. Opnieuw werd be wezen dat dit onjuist was. Daarna werd Bormann in Zweden gerapporteerd, van waar hij naar Zuid-Amerika zou zijn scheepgegaan. Alweer mis, zei de geheime dienst. Intusschen, als Bormann nog leeft, is hij „vogelvrij". Want vijf maanden geleden veroor deelde het Neurenbergsche tri bunaal hem voor alle zeker heid ter dood, bij verstek. Niet alle leden van de geal lieerde geheime diensten ech ter zijn er zoo van overtuigd, dat Martin Bormann werkelijk dood is. „Er is geen enkele re den om aan te nemen dat hij niet, als duizenden anderen, aan het einde van de oorlog is opgedoken zonder papieren. Evenmin is er voldoende reden om te gelooven dat hg niet ver weggereisd zou kunnen zijn", zoo zeggen deze officieren. „Tenzij zijn lijk nog gevonden wordt, is het bewijs van zijn dood niet geleverd". 24. Na een beetje zoeken kwamen Kappie en de maat in de kajuit van het vreemde schip terecht. Net wat ik dacht! zei de maat. De tafel is nog gedekt, Kappie. Alles ziet er netjes uit, we kunnen zoo gaan zitten Och, och, wat een narigheid! Wat kan er toch gebeurd zijn? Wat is er toch met die schepen? Wacht es even! zei Kappie. Je moet es even kijken, jong! Hier staat een schaal aardappels op tafel die nog warm is! De damp slaat er nog af! Het kan nog niet langer dan een half uur geleden zyn, dat die jongs hier van tafel gingen! Minister dr. G. W. M. Huysmans naar Genève voor de wereldhandelsconfe rentie. Nederland, België en Luxemburg één. Groole plannen. !(Van onzen specialen verslaggever) Vergezeld van drie-en-dertig hooge Nederlandsche ambte naren is dr. G. W. M. Huys mans, onze minister van Eco nomische Zaken, dezer dagen te Genève aangekomen tenein de daar deel te nemen aan de Tweede Voorbereidende We reldconferentie voor de Uit breiding van de Handel en de Werkgelegenheid, die 10 dezer Is begonnen. Behalve met zijn eigen adviseurs zal de minister eveneens ten nauwste overleg plegen met ziin ambtgenooten uit Brussel en uit de hoofd stad van het Groothertogdom. Het ls zelfs zoo, dat de Drie Lage Landen te Genève als een eenheid tegenover de anderen optreden. Zij brengen daarmede de Derde Economische Mogend heid ter Wereld voor het eerst in de geschiedenis voor het forum der internationale opi nie. Van haar optreden zal bui tengewoon veel afhangen. Weet zij naast de. twee'groot sten, de Vereenigde Staten en het Vereenigd Koninkrijk, de nauwelijks tot stand gekomen eenheid goed te bewaren, dan heeft zij zich een plaats ver zekerd aan de top der leiding gevende organen In de wereld economie; dan zal zij deel heb ben aan beslissingen van we reldomvattende beteekenis. Aan deskundigheid zal het in de delegaties der Drie Lage Landen, die tezamen meer dan 100 deskundigen omvatten, geenszins ontbreken. Daaraan echter niet alleen zal de Derde Mogendheid gezag kunnen ontleenen. Zij kan dat ook doen gelden, omdat in de delega ties ook de stemmen van de Overzeesche Gebiedsdeelen ge hoord zullen worden: Congo en de toekomstige Vereenigde Staten van Indonesië. Amerika heeft het loffelijk initiatief genomen om te ko men met een ontwerp-Hand- vest voor een Internationale Handelsorganisatie van de Ver eenigde Volkeren. Dank zy dit initiatief kwamen een half uitgenoodigd; het heeft de uit. noodlging niet van de hand ge wezen, maar is weggebleven. Gebleken is, dat vele landen wel bereid waren de handels belemmeringen te verminderen, mits dat in groot georgani seerd verband gebeurde. Men gaf de voorkeur aan een mul- tilateralen vorm van tarief schema's om in de eerste plaats een grootere stabiliteit te bereiken; om in de tweede plaats een algemeene verla ging van invoerrechten moge lijk te maken; om in de derde plaats landen het recht te ge ven op tariefconcessies voor bepaalde producten; en om in de vierde plaats het principe tot geding te brengen, dat ieder land er op vooruit gaat. wanneer een ander land tarief- reducties op eenig product geeft. De besprekingen te Genève nu zullen beginnen met de overhandiging van een schema van de voorgestelde concessies, welke ieder land aan alle an dere deelnemende landen zou willen geven. Op grond daar van zullen eenige tientallen subcommissies bespreken wat ten aanzien van elk product gedaan kan worden. Hieruit zullen, naar men hoopt, een aantal schema's van invoer rechten resulteeren, welke men tot een multilateraal ge heel zal trachten samen te voegen. Ook zal er een poging worden gedaan de te bereiken overeenkomst in practijk te doen brengen nog voor de de finitieve Internationale Confe rentie voor de Uitbreiding van de Handel en de Werkgelegen, heid die op Genève moet volgen en alle dingen in bree der verband moef bekijken bijeenkomt. Een grootsche taak! Burgerlijke stand GOES. Bevallen: F. Groenewegen- Schijf, z.; J. Duinkerke-van Stee, z.; J. S. de Smidt-Koo- man, d.H. Schipper-de Vriend, d.; A. Elskamp-Krooshof, d.; L. Jobse-de Jager, d.; H. van Wanrooij-Netten, z.; N. D. 't Hooft-van Lier, d.; C. L. van Damme-van Schoonacker, z.; P. C. A. van Bers-Goedemondt, d. Ondertrouwd: J. G. Klooster man, 46 j. en M. A. van Gorp, 42 j.; A. M. Bakker, 32 j. en J. W. Bos. 38 j.; M. C. M. Breugelmans, 24 j. en G. H. J. P. Dewulf, 31 j.; H. Wonder- gem, 26 j. en W. J. J. Kop- mels, 18 j. Getrouwd: J. de Weerdt, 30 j. en M. P. N. Rejack, 25 j.; J, F. van Oort, 28 j. en H. H. Engelmoer, 21 j.; H. P. van Schaik, 24 j. en J. de Dreu, 26 j.; W. M. Schmid, 23 j. en G. van de Kreeke, 19 j.; C. L. Kil, 26 j. en A. E. Rouw, 24 Overleden: C. A. Clement, 72 j., echtgen. v. C. P. van Brusket; P. de Nooijer, 39 j. De 25-jarige loodgieter G. J. Z. uit Enschede, tijdelijk werkzaam te Vlissingen, zat dikwijls in geldverlegenheid. Om daarin tijdelijk verbete ring te brengen paste hij on toelaatbare practyken toe. Zoo heeft hij o.a. te Souburg in October 1946 aan L. L. van Hoorn, toen hij met deze sprak over textielgoederen, voorge spiegeld dat hij in België een tante had en dat deze ge makkelijk voor een costuum kon zorgen, waarvoor v. H. 50 aan zilvergeld zou moe ten betalen. Hij vertelde, dat die tante toevallig juist in zijn kosthuis te Souburg was en vroeg of hij het geld direct kon mee krijgen om aan zijn tante die diezelfde dag naar Antwerpen terug ging mede te geven, v .H. gaf verdachte 50 aan zilvergeld welk be drag door deze ten eigen bate werd aangewend. Verdachte, die reeds 7 maal is veroordeeld, bekent de fei ten. De off. van Justitie acht dit een ernstige zaak. Links en rechts pleegde verdachte op lichtingen. Eisch: 6 maanden gev. straf zonder aftrek. Mr. Kurtz staat als verde diger voor een moeilijke taak. De feiten staan vast. Ver dachte is een zwakkeling en strafbaars heeft grootendeels door TJEERD ADEMA 16 Hij zuchtte diep, keerde zich om en was twee minuten later in een droom vol toekomstbe loften alle aardsche zorgen Volkomen vergeten. De zon stond hoog aan de hemel toen hij met schrik wak ker werd door de gedachte, dat hij zijn trein had verslapen, maar op hetzelfde oogeriblik maakte die schrik plaats voor een gevoel van welbehagen bij de overpeinzing, dat hij met treinen en stofzuigers niets meer te maken had en niet eerder dan om vier uur des middags in zijn nieuwe werk kring verwacht werd. Hij stond op, kleedde zich aan, voelde smartelijk het ver lies van zyn toiletbenoodigd- heden en zocht tevergeefs naar het bordje en kopje, dat de juffrouw buiten de deur op het portaaltje placht te zetten. Er was vandaag blijkbaar geen ontbijt en aangezien hy liever honger leed dan een vruchteloos debat met zyn hospita over vredesvoorwaar- f-1? »°f ze^s over een wapen stilstand te openen, daalde hij mistroostig de trappen af en ~°k de voordeur achter zich rmet het gevoel, dat hij grond al weer een stap aicnter genaderd was omdat ae slag waarmede de deur in net slot viel, de aankondiging was, dat hij vanaf dat oogen- P,lK geen dak meer boven het hoofd had. Hy richtte zijn schreden naar net Vondelpark en vond op het bankje bij het standbeeld zijn mentor en vriend Dirk, die in het zonnetje een uit een pa pierbak gehaald exemplaar van het ochtendblad zat te lezen en hem vriendelijk toeknikte. „En?" vroeg hij belangstel lend. „Ik dank u nog wel", zei Hans, „voor de tip, die u me heeft gegeven. Het baantje was nog vrij en ik kan' van middag om vier uur in dienst komen". Het gezicht van den oude straalde van voldoening. Hij deed een stevige trek aan de korte steel van zijn pijpje en keek met welbehagen het uit geblazen rookwolkje na. „Dat doet me genoegen", zei hij. „Doe nou je best en zie, dat je het een poosje volhoudt. De baas is een beetje opvlie gend, maar hij meent het zoo kwaad niet en juffrouw Marie is een best mensch. Die mot je te vriend houwe, want dat is, om zoo te zegge, de chef van het kosthuis. Kom wat in mijn zonnetje zitte of heb je andere planne?" Hans van Linschoten beken de, dat hij geen enkel plan had, dat betere vooruitzichten beloofde en zette zich naast den eenigen vriend, dien hy op de wereld bezat, met het onbe haaglijke gevoel, dat hij op weg was een daklooze land- looper te worden. Hij bedankte beleefd maar beslist voor een hem aange boden pruimpje tabak met de mededeeling, dat hy alleen si garetten of sigaren rookte en de oude keek hem met schuin fehouden hoofdje boven zijn rilleglazen aan en dacht er blijkbaar het zijne van. „Waar woon je?" vroeg hij. „Nergens", zei Hans en leg de hem uitvoerig de situatie uit, waarna het mannetje zijn courant zorgvuldig glad streek, opvouwde en in zijn zak stak. „Kom mee", zei hij, „we gaan een kop koffie drinken en ik zal je geld voor een broodje voorschieten. Als je 's in rijke dage komt, kan je 't wel terug- betale en as je 't vergeet is d'r nog geen man overboord". Hans wilde protesteeren, maar de oude stond op, trok hem bij een arm overeind en zocht de weg naar een cafe taria, waar ze voor vijftien cent twee koppen warme kof fie kregen en voor een dubbel tje een gesmeerd broodje, dat Hans gretig in zijn leege maag deed verdwijnen. „Nu kan je er weer tegen", z-ei de oude, „en vanmiddag zal je bij baas Govers wel wat te bikke krijge as je tenmin ste „Ik begrijp het", zei Hans, „u wilt zeggen, als je er ten minste voor de avond nog niet uitgesmeten bent. Ik beloof u, dat ik mijn uiterste best zal doen, want het is de laatste stroohalm, waaraan ik mij nog kan vastklampen". „Je zal", zei de oude, „wel wat fooitjes krijge en as je vannacht geen onderdak heb, kom je maar naar 't Tehuis. De portier is een vrind van me en ik zal 'm wel van je ver- telle. Dan Iaat ie je d'r wel in. Ik ben, om zoo te zegge, geen gewone klant, want ik slaap d'r al jare. Ik <ioe vaak dienst als hulpportier en ik heb d'r altijd m'n eigen bed en een kassie, waar ik zoo 't een en ander in beware kan. As je geen geld heb, mot je even goed komme. Dan zeg je maar dat Dirk van der Heyden het morgenochtend zal afrekene". „Ik vind het vreeselijk aar dig", zei Hans, „en ik hoop nog eens in de omstandigheden te komen, dat ik (Wordt vervolgd). betrekking op in de oorlog ge pleegde misdrijven. Pleiter vraagt clementie. De politierechter veroordeelde verd. tot 6 maanden gev. straf met aftrek. KLEEDINGDIEFSTALLEN Wegens diefstallen van klee_ ding, o.m. in het park de Grif fioen te Middelburg, had zich te. verantwoorden de 34 jarige schipper C. M. B. te Bergen op Zoom, tijdelijk werkzaam te Middelburg en thans gediti- neerd. Verdachte bekent de feiten en zegt daartoe te zijn geko men omdat hij wilde gaan trouwen en geld noodig had. De politier. acht het een geluk voor de benadeelden dat zij de kleeren terug hebben. Verdachte is reeds 6 maal ver oordeeld. De off. van Just, zal dezen verdachte nog vervolgen we gens rijwieldiefstal. Met dezen verdache is het zeer ernstig gesteld. Hij is een vrijbuiter. De hoofdstraf zal off. vragen bij de behandeling van de rij wieldiefstal voor de meerv. kamer. Thans eischt hij 4 maanden gev. met aftrek. De verdediger mr. F. W. Adrlaanse heeft geen gemak kelijke taak, er is niet veel goeds naar voren te brengen. Uitspraak conform eisch 4 maanden gev. met aftrek. De 50-jarige schilder E. A. G. te Middelburg nam op 2 Dec. 1946 te Middelburg 10 kg. verf weg ten nadeele van A. Wijnia, verdachte werd hier voor veroordeeld tot f 30.- of 15 dagen. De 41-jarige leeraar P. V. te Middelburg had op 6 Febr. 1947 2 boompjes weggenomen om deze bij gebrek aan brand stof te verstoken, dit kostte hem conform de eisch: 25.- of 10 dagen hectenis. De 33-jarige timmerman M. J. K. te St. Kruis nam in Januari en Febr. 1947 te St. Kruis telke/is hoeveelheden asphaltpapier weg ten nadieele van de firma Bruinzeel. Ver dachte werd conform de eisch veroordeeld tot 30.- of 15 dagen. A. B. v. K., echtg. van J.R. 44 jaar te Vlisingen nam in November 1946 te Vlissingen uit een woning waar goederen Extra rookrantsoen. Dezer dagen kwamen voorbijgangers tot de aangename ontdekking, dat een gedeelte van de weg Schoondijke-IJzen_ dyke bezaaid lag met pakjes sigaretten, siga ren en rooktabak. De artikelen waren van Ne derlandsche herkomst er» het is nog steeds een raadsel hoe de fel be geerde rookertjes oo de ze ongewone plaats zyn beland. Daar heeft men zich overigens niet lang het hoofd over ge broken, want ieder nam de gelegenheid waar zijn rookrantsoen op deze wijze aan te vullen en spoedig was dan ook al les verdwienen. van geëvacueerde personen waren opgeborgen weg eenige kussens, een traplooper, een fluitketel en eenige rollen vloerzeil. Verdachte bekent. Zij heeft de goederen in ge bruik genomen. De off. van Just, meent dat verdachte zeer geraffineerd te werk ls gegaan en eigenlijk gevangenisstraf verdient doch in verband met de omstandigheden eischt hij 100.- of 50 dagen. De poli tierechter veroordeeld ver oordeeld verdachte tot 75.- of 25 dagen. C. C. Bouwens, echtg. van J. v. d. O., 47 jaar te Middel burg had zich te verantwoor den wegens het wegnemen van levensmiddelenbonkaarten ten nadeele van J. den Engelsman; De off. van Just, eischt 40.- of 20 dagen. Mr. Tenvoert vraagt geringere boete. Uit spraak 20.- of 10 dagen De 27-jarige commlssionnair J. J. v. V. te Middelburg had zich te verantwoorden wegens mishandeling van J. Verhage op 2 Januari 1947. Eisch en uitspraak 50.- of 10 dagen. De 46-jarige koopman P. J. A. V.. te Middelburg, stapte op 13 Januari 1947 om 22.30 uur het postkantoor te Goes bin nen. Verdachte vond het daar lekker warm en weigerde het gebouw te verlaten. Zelfs aan herhaald verzoek het gebouw te verlaten heeft hy niet vol daan, waarna hij door de po litie werd verwijderd. Wegens huisvredebreuk wei'd verdach te thans veroordeeld conform eisch tot 6 w. gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar met bij zondere voorwaarden en 25.- of 10 dagen. W. K., 22 jaar, chauf- teur-monteur te Middelburg, kocht van J. J. S. een door deze door diefstal verkregen vat olie. Voor deze heling eischte de off. van Just. 1 mnd. gevangenisstraf. De politie rechter veroordeelde verdachte tot 1 maand gev.straf voorw. met een proeftijd van 3 jaar en 50.- of 20 dagen. De 37-jarige timmerman P. B., te Amsterdam, tijdelijk te Middelburg, nam in Jan. 1947 te Middelburg een hoeveelheid lood weg. toebehoorende aan de Staat der Nederlanden. Conform de eisch werd ver dachte veroordeeld tot 14 da gen gevangenisstraf. De 25-jarige houtbewerker C. Br. té Middelburg had in Januari 1947 een clandestiene aansluiting op het radionet aangebracht, hiervoor werd hij wegens diefstal van electrische energie veroordeeld tot 20.- of 10 dagen. De 58-jarige schipper J- B. te Lekkerkerk nam in begin 1947 te Vlissingen 2 dekklee- den weg toebehoorende aan de firma Wijtenkamp. Ver dachte werd veroordeeld tot 60.- of 20 dagen. De 30-jarige chauffeur J. F. te Westkapelle. nam in Dec. 1946 te Middelburg een aantal golfplaten weg ten nadeele van de N. V. „Wegenbouw" te Utrecht. Eisch en uitspraak 25.- of 10 dagen. Wegens mishandeling werden veroordeeld: S. K., 40 jaar, melkslijter te Wemeldinge tot 15.- of 10 dagen. P.P., 45 j. koopman te Vrouwepolder tot 25.- of 10 dagen. J. W. W„ echtg. van J. A. de R., 23 jaar te Borssele tot 15.- of 10 dagen. RILLAND-BATH Overleden: J. Blok 64 j. Odertrouwd:*J. Sneep, 27 j. en A. P. Krijger, 24 j. Getrouwd: J. C. Goosens, 21 j. en J. M. Engelaar, 23 j. NISSE Bevallen: M. Eckhardt Maat, d. Overleden: J. Hoogesteger, 76 j. echtg. van S. J. Looij. YERSEKE. Ondertrouwd: G. Post, 29 j. en A. Mol, 24 j.; D. van Maris, 25 j. en A. C. Slabbekoorn, 23 j.; A. J. Mos, 32 j. en J. M. Clement, 30 j.; J. van Liere, 24 j. en G. C. de Rooij, 24 j.; G. N. Zegers, 26 j. en D. J. Lindenberg, 24 j.; J. Tramper, 26 j. en S. C. van Stuyvenberg, Getrouwd: A. J. Slager, 38 j. en C. Tolhoek, 30 j. Bevallen: D. Ruissen-Min- naard, z.; C. S. Huige-de Blieck, z.; B. J. de Leeuw-Ste- ketee, z.; A. C. Hartoog-in de Weij, d. Overleden: P. Schuiling, 85 j., echtgen. van J. Krijnsen. KRUENTNGEN. Bevallen: D. J. Oostdijk-van Koeveringe, z.; H. M. Boone- Hoogesteger, d.; A. van der Hart-van Pagee, d. Getrouwd: J. Tilman, 26 j. en F. M. Hamelink, 22 j.; A. Zandrjk, 28 j. en M. Paauwe, 29 j. Overleden: J. de Haze, 72 j., echtgen. v. P. Hoogstraate. TERNEÜZEN. Bevallen: A. J. Maas-den Boer, d.; W. M. Kolijn-van de Velde, z.; E. van Pamelen- Tangho, z.; E. Dooms-Ortelee, d.; J. Duine-de Putter, z.; L. A. G. Breur-Roza, z.L. P. Eggermont-Kalle, d.; G. Oggel- van Bendegem, z.; N. J. J. van de Vrede-Reinhoud, d.; G. S. de Roo-Meeusen, z. Getrouwd: S. L. Schot, 27 j. en M. E. Nijssen, 18 j.; J. C. Vriends, 29 j. en M. L. D'hert, 21 j.; J. van Strien, 24 j. en C. de Vriend, 24 j.; F. R. de Bock, 22 j. en J. C. van de Velde, 20 j. Overleden: M. van Dronge- len, 70 j., echtgen. v. C. A. de Smidt; C. J. de Fouw, 58 j., weduwn. van M. Hulseas. IJZEXDIJKE. Bevallen: M. C. J. de Smet, z.; E. M. Baute-Pelot, d.; G. J. V. Duijserinck-Decock, z.; M. M. Buysse-Blondeel, z.; M. E. Plasschaert-Pielaet, z.; C. J. M. Struijs-van de Wateringen, d. Overleden: L. T. van Waes, 65 j., echtgen. v. M. R. Calon; C. L. Corijn, 74 j., weduwn. v. E. Overmeire. SINT PHILIPSLAND. Bevallen: D. C. Quist-Reyn- goudt, z.; A. M. Giljam-Mol, d.; M. A. Roth-v. d. Velde. d. Getrouwd: H. van Westen, 23 j. en L. Janssens, 20 j.; J. H. Giljam, 33 j. en L. J. van Strien, 28 j. Overleden: K. L. Feleus, 23 j., echtgen. van D. Langhout. Officieele Publicaties. Distributiekring 's-Heer Arendskerke. TE LATE INLEVERING VAN BONNEN DOOR DETAILLISTEN. Van 21 April af kunnen te laat ingeleverde bonnen van detaillisten niet meer worden Ingenomen. Elke detaillist dient dus op de \"oor hem vast gestelde inleveringsdag te ver schijnen. Is hem dit niet mo gelijk, dan kan een gemachtig de de bonnen voor hem aan bieden. Zelfs als de bonnen een dag te laat worden aangebo den zullen er geen toewijzin gen op verstrekt kunnen wor den. Tevens zij er de aandacht op gevestigd, dat alle bonnen op de juiste wijz#» moeten zijn op geplakt en dat de opplakvelien en ontvangstbewijzen op de juiste wijze moeten zijn inge vuld- Aanbiedingen, waar iets aan mankeert, zullen gewei gerd worden. Het bovenstaande geldt voor alle artikelen, dus zoowel voor bonnen voor voedings- en ge notmiddelen als voor industri- eele artikelen. Fabrikanten en producenten zullen In het vervolg geen toe„ wijzingen meer kunnen inleve ren, waarvan de inleverings termijn voor hen vervallen is. GEREF. KERK. Ds. Boon te Duurswoude) heeft bedankt voor* het beroep bij de Geref. kerk te Tholen. Radioprogramma's VRIJDAG Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 8.18 Opera-program ma; 10.20 De Regenboog; 11 Rina Ketty en Tino Rossi; 11.45 Familieber.; 12 Les gars de Paris; 12.30 Sportagenda; 12.35 Th* Skymasters: 1 Ber.; 1.15 Pierre Palla, orgel; 3.20 Fragmenten uit operettes van Franz Léhar: 5 Johan Jong, orgel; 5.30 Muzikaal babbeltje door Piet Tiggers; 6 Ber.; 7.45 Een kwartiertje Cowboy songs; 9 Men vraagt en wij draalen; 9.30 Buitenlandsch weekoverzicht: 10.15 Jazz-uit- zending; 11 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 9.50 Fransche Clavecinisten; 11 De Zonnebloem; 11.45 Vroo_ lijke klanken uit de accordeon; 12.30 Staf muziekcorps; 1 Ber.; 2.30 „Het eeuwige masker", Goethe's „Egmond" in de ver taling van J. A. van Eeden; 5.15 Les chanteuses de la colom- bière en het Coro Belmonte; 6 Amusementsorkest; 7 Ber.; 8.20 „Der rose pilgerfahrt"; 9.05 Toespraak door dr. L. Ballet: 9.20 Omroeporkest; 10 Ber. Weerbericht VRIJWEL GEEN VERANDERING Weersverwachting. medege„ deeld door het KNMI te de Bilt, geldig tot Donderdag avond. In de nacht en ochtend op vele plaatsen nevel of mist, later bijna overal weer door brekende zon. Overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tusschen West en Zuid. Weinig verandering van tem peratuur. HOOG- EN LAAG WATER. Vrijdag is het hoog water om 0.16 en 12.48 uur (1.38 en 1.68 -f-NAP)laag water om 6.51 en 19.04 uur (1.93 en 1.77 —NAP). ZON EN MAAN. Vrijdag komt de zon op om 6,19 uur en gaat zij onder om 20,21 uur. De maan komt op om 5.54 uur en gaat onder ora 15,56 uur BEURSOVERZICHT. DE BEURS WAS MOEILIJK TE PEILEN. De hoofdkoersen lager. De stemming op de effec tenbeurs te Amsterdam viel gisteren moeilijk te peilen. Bij de opening scheen eenig aan bod te bestaan voor industrie- aandeelen, scheepvaartwaarden en Koninklijken, tenminste wa ren de hoofdkoersen over het algemeen lager dan gisteren, hoewel geen markante ver schillen vielen op te merken. De Indische waarden en de cultuurfondsen daarentegen waren door elkander genomen goed prijshoudend én in de meeste gevallen waren de hoofdkoersen wat hooger. Wel werd behoorlijke publieke be langstelling aan de dag gelegd, maar toen de vrije handel be gon, was het toch al direct te bemerken, dat er minder or ders voorhanden waren. Tij dens het vrge verkeer bleek de stemming goed prijshoudend te zijn. De industrieelen vertoon den een kleine neiging tot ver betering. Olies bleven vrijwel onbewogen. De scheepvaartpapieren gingen eveneens in de meeste geval len een kleinigheid omhoog, maar voor het overige kou toch worden geconstateerd, dat de koersen tijdens de vrye handel vrij stationnair bleven. Ook de Indische waar den en de cultuurfondsen ga ven tijdens de vrije handel geen schommelingen van beteekenis te zien. De Amerikaansche markt was stil. De affaires bleven beperkt voor ieder fonds tot slechts weinig stukken, voor zoover althans tot zaken doen kon worden gekomen. Vergeleken met eergisteren waren de koersen niet of heel weinig veranderd. Hier en daar een fractie beter. Prolongatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 15