sanatogen De leiders onttroond Bewaker kamp te Souburg veroordeeld UIT DE PROV Dc N.S.B. als kunst-academie NCIE ZUID-BEVELAND Tetje» De Volewijckers en N.E.C. gelukkig. DISTRICT I. Hermes DVS— VSV 24: Emma't Gooi 0; ADO-DWS 2—0; Sparta— Ajax 13. Het wordt steeds duidelgker, dat Ajax terecht de kop van District I voert. Sparta werd deze week het slachtoffer der Amsterdamers en gaat daar door de onderste plaats deelen met ADO, dat zeer goed werk deed door ach DWS van het lijf te houden, dat door neder laag de stadgenoote Ajax in de kaart speelde, terwijl Hermes DVS hetzelfde deed .door van VSV te verliezen. Emma haal de tegen het Gooi met een groote overwinning twee kost bare punten binnen en verbe terde daarmee de gevaarlijke positie eenigszins. DISTRICT H. De Volewij ckersHBS 10; Blauw Wit- DFG 31; XerxesHaarlem 55; DHCExcelsior 41; StormvogelsDOS 02. Het wordt steeds rumoeriger in de kop van District II. Naar het schijnt maakt Xerxes er ernst van om mee te gaan din gen naar de titel. De leiders Haarlem moesten zich althans in een doelpuntenrijke wed strijd met een gelijk spel tevre den stellen en verhezen daar door de leiding aan De Vole wijckers, die een zij het be nauwde. kostbare zege behaal den op het zich heftig werende HBS, dat misschien toch nog de kans ziet de onderste plaats te ontloopen. Excelsior kreeg ook nu weer geen kans tegen DHC en komt steeds dieper in de put. Voor de Delftenaren was dit een niet te versmaden winst. Blauw Wit hield DFC op een afstand en handhaafde eigen goede kansen. DISTRICT m. Enschede- sche BoysNES 01: Quick Enschede 10: AGOVVHe racles 11; Go AheadTu- bantia 24; Be Quick—Vites se 1—1. Ook hier is nummer één van de troon gestooten en dat nog wel door de hekkesluiters. NEC komt nu op het fluweel, maar dat heeft ook moeite ge kost, want de overwinning op de Boys is verre van sprekend. Quick bleef tegen Enschede in een wedstrijd van weinig be lang baas in eigen huis. AG OVV en Heracles vonden in de verdeeling der punten een goe de oplossing. Hetzelfde dedën Be Quick en Vitesse en blijven daardoor in dezelfde positie on deraan hangen. Als Tubantia meer van die uitschieters krggt, moeten zij beide oppas sen. DISTRICT V. GVAV—Be Quick af gel.; FrisiaAchilles 34; HSCVelocitas 51; VeendamLeeuwarden 31; HeerenveenSneek 20. Wat zou er tegen Heeren veen nog to ondernemen zijn? Het lijkt er niet veel op, dat één van de concurrenten nog kans krijgt om Heerenveen werkelijk ernstige -moeilijkhe den in de weg te leggen. Sneek althans werd dit wel duidelijk gemaakt Ook in de staart kan hier niet meer van spanning gesproken worden. Frisia sneu velde ook nu weer en wordt steeds vaster aan de roode lan taarn genageld en de nederla gen van Leeuwaren en Veloci tas kunnen hieraan niet veel verbeteren. DISTRICT V I. Brabantia— Limburgia 21; De Spechten -MW 03 Bleijerheide Maurits 11; SportcL Emma- PSV 1—1; Sitt Boys—Juliana 31. MW bljjft Sittardsche Boys op de hielen volgen en geen van beide gaven ook deze week weer krimp. Voor De Spech ten een beroerde boel, dat M VV zoo vasthoudend bleek, vooral nu Brabantia weer twee puntjes in de wacht sleepte en Bleijerheide tegen Maurits ook al een punt wist te veroveren. PSV kan nu langzamerhand de hoop ook wel laten varen en het resultaat tegen Emma valt dan ook wel tegen. (Ingezonden mededeeling). bestrijdt hardnekkige kou van twee kanten iegelijk VMrkrlfgbttr bU Apoth. en Drogisten SCHAKEN R.S.B. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. In Arnhem werd de finale gespeeld van het bondenkam pioenschap van Nederland, tusschen den Rotterdamschfen den Twentschen Schaak bond. Rotterdam won met 6*£ 2J/& (een afgebroken partij) en werd kampioen van Nedex-- land. EINDÏIOVEN VERLOOR VAN ROTTERDAM. Voor de eerste ronde van het schaakkampioenschap van Nederland speelde gisteren de Nieuwe Rotterdamsche Schaakvereeniging, tegen Phi lips' Schaakclub. De uitslag werd 63 in het voordeel van Rotterdam. Verburg won de derde partij Nadat de twee eerste par tgen in remise waren geëin digd, is M. C. Verburg er in geslaagd de derde partij in de match tegen Mullié om het schaakkampioenschap van Zee land te winnen. Mullié paste met Zwart de Caro Kann verdediging toe en kwam na de zoogeri. Panow- aanval eenigszins gedrukt te staan. Verburg ging omzichtig te werk en wist langzamer hand de Zwarte stelling in te snoeren. Op de 38ste zet over schreed Mullié in een liopeloo- stelling de tgd. De vierde en laatste partij zal deze week worden ge speeld. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. In de vijfde ronde van de fi nale om het schaakkampioen schap van Nederland won Cortlever in een fraaie partij van Pruyt. Van Scheltinga versloeg den Leidenaar van den Berg, nadat deze een ge legenheid om op eenvoudige wijze remise te houden had overzien. Tummers zette tegen Kramer een gevaarlijke aanval op, doch de Fries hield het hoofd koel en won de partij. Van Scheltinga leidt nu met 4 uit 5, gevolgd door Cortlever en Kramer elk met 3 punten. Mariniers helpen Walcheren. Op uitnoodiging van de Marinevoorlichtings dienst bevindt zich aan boord van H. M.'s hulp- vliegkampschip Karei Doorman, dat Zaterdag uit Rotterdam naar En geland vertrok, een re dacteur van de Prov. Zeeuwsche Courant om voor Zeeland een verslag te geven van dit vloot- bezoek aan Engeland. Tijdens dit bezoek heeft namelyk een voor Zeeland belangwekkende gebeurtenis plaats: de commandant der Engel- sche mariniers zal aan luit. admiraal C. E. L. Helfrich een chèque aanbieden voor de boo menactie op Walcheren. De bezuinigingscommissie van de Fransche regering on der leiding van Ramadier heeft met het ontslaan van 20.000 beambten haar taak om 50.000 ambtenaren te ontslaan vol bracht. Voetbalvlegel stond terecht. Vrijdag heeft voor de Zut- phensche rechtbank terecht, gestaan een speler van ZuiZ phania, die in een wedstrijd tegen A.Z.C. een tegenstander een kopstoot had toegediend, waardoor deze een hersenver wonding opliep. De beklaagde was al door de Kon. Ned. Voetbalbond voor het leven geschorst. Vijf getuigen ver klaarden, dat de beklaagde de kopstoot gaf even voordat een hoekschop werd genomen. De officier van justitie wees op de verruwing van het voet balspel en noemde den be klaagde een voetbalvlegel en een misdadiger, die geen- sportman is. Hij eischte zes maanden gevangenisstraf. Mannen met stenguns in een bank. Twee gemaskerde mannen met stenguns verschenen Vrij- dagochténd in het gebouw van de Spaarbank Stad Amster dam aan de van Woustraat te Amsterdam. De beambten do ken weg achter hun schrijfta fels en weigerden geld af te geven. Na vijf minuten zijn de mannen verdwenen zonder dat ze iets geroofd hadden. Samenwerking te Modjokerto. De heer Soekandar, republi- keinsch regent van Modjoker to, heeft medegedeeld te Bata via, dat zijn regentschap een gedemilitairiseerde zóne zal worden. Hij noemde de samen, werking met de Nederlandsche en republikeinsche mil.taire autoriteiten zeer bevredigend. Ook Sjahrir was tevreden over de gang van zaken. De regeeringsvoorlichtings- dienst te Soerabaja verstrekt thans papier voor een republi- keinsch dagblad te Modjoker to. De regent heeft nu aan de R.V.D. een radiozendstation gevraagd. Met 800 horloges op reis De politierechter te Amster dam legde acht maanden ge vangenisstraf en 3000 boete op aan den smokkelaar G. S die twaalf maal een partij goederen van België naar Ne. derland bracht, maar de der. tiende keer werd gegrepen met 800 horloges en een paar henderd vulpennen. Zijn auto en de smokkelwaar werden yerbeurd verklaard. De man had» er achttien duizend gulden ingestoken. (Ingezonden mededeeling) Bijz. Gerechtshof Voor zwarte handel uit N.S.B. gezet. Tijdens de zitting van Vrij dag werd als eerste de zaak behandeld tegen M. J. Kievit, beschuldigd van pro-Duitsche gezindheid en beleediging. We gens het bedrijven van zwarte handel was hij uit de N.S.B. gezet. Tegen hem werd 2 jaar en 4 maanden geëischt met af trek van voorarrest en ontz. rechten voor 15 jaar. L. v. d. Kruisen was wach ter geweest bij het kamp te Souburg. Niet om gevangenen het ontsnappen te beletten, zooals hij beweerde, doch om te zorgen, dat niets werd ge stolen. Kogels zaten nooit in zijn geweer. Bovendien had hij het tot Rottenführer gebracht en had daarvóór bunkers ge bouwd aan de Belgische kust. Een zwaar geval dus. De eisch was dan ook 7 jaar met aftrek van voorarrest. De verdediger voerde aan, dat v. d. K. iemand was van 12 ambachten en 13 ongelukken en dat de slechte sociale omstandigheden hem tot zijn houding hadden ge bracht. Hij bepleitte clementie. In de zaak tegen P. W. We vers werden verwarde verkla ringen afgelegd. De procureur fiscaal vroeg vrijspraak, waar bij mr. Terwoert zich aansloot. J. C. Bril werd ervan beschul digd betrokken tP zijn geweest bij een huiszoeking te Oost burg. Ook had hij spoorwegen bewaakt. De eisch was 6 jaar met af trek voorarrest. De verdediger, mr. Terwoert, wees op de na- Weg Noord-Brabant— Zeeland nog dit jaar verbeterd. De verbinding van Noord- Brabant met Zeeland is grootendeels uitstekend. Het gedeelte op de Kreekrakdam, tusschen Woensdrecht en Ril- land-Bath, echter is smal en heeft twee haaksche bochten. Reeds jaren bestaat het plan dit weggedeelte te vervangen door een groote weg langs de spoorlijn. Naar de A.N.W.B. mede deelt, heeft de Rijkswater staat thans opdracht ge geven het nieuwe tracé nog dit jaar van een weg dek te voorzien. Met hét in orde komen van deze ontbrekende schakel zal het verkeer naar en van Zee land ten zeerste gediend zijn. ZEEUWSCHE OPTICIENS VERGADERDEN. Onder voorzitterschap van den heer Schroote uit Vlissin- gen, kwamen op 10 April bijna alle Zeeuwsche Opticiens bijeen in Hotel Centraal te Goes. Be handeld werden de voorstellen voor het houden van een Con gres op 8 en 9 Mei te Sche- veningen. Mr. J. van Binsbergen, se cretaris van het hoofdbestuur te Amsterdam,gaf inlichtingen over de conferenties met de verschillende departementen in Den Haag. De hoeveelheid deviezen voor import van brilleglazen is in verhouding tot de behoefte zeer gering. Getracht wordt glazen uit Canada te importeeren. Ge sproken werd voorts over het meesterdiploma voor Opticien met een studietijd van 5 jaren en het examen voor erkend opticien. De heer Chr. J. Mazure uit Middelburg werd door Zeeland candidaat gesteld voor het hoofdbestuur. In het kringbestuur werden herkozen de voorzitter Schroo te, Chr. Mazure, vice-voorz. en L. Kampman uit Goes, secreta ris. Gekozen werden de heeren A. J. van Willigen uit Kapelle als penningm. en W. Louwerse, Goes, als bestuurslid. De heer Schroote zal Zee land vertegenwoordigen op het congres. Wederom verkeers- conferentie te Middelburg. In het Schuttershof te Mid delburg zal op Woensdag 23 April te 2 uur wederom een conferentie plaats hebben tus schen vertegenwoordigers van de landelijke en gewestelijke organisaties, die werkzaam zijn op het terrein van het ver keer. In deze bijeenkomst, die onder leiding zal staan van den Commissaris der Koningin, zullen deze vertegenwoordigers de gelegenheid hebben hun eventueele desiderata ten aan zien van het verkeer in de provincie Zeeland naar voren te brengen. Prof. dr. ir. E. de Vries hoogleeraar te Wageningen. Prof. Dr. Ir. E. de Vries te Goes is benoemd tot hooglee raar aan de landbouwhoge school te Wageningen om on derwijs te geven in de land huishoudkunde van de over- zeesche gebiedsdeelen, het Ne- derlandsch-Indisch agrarisch recht en het Nederlandsch-In- disch staats- en strafrecht De benoeming wordt geacht 1 Maart te zijn ingegaan. HAVEN VAN HOEDEKENSKERKE. Zaterdag is met behulp van twee drijvende bokken het Duitsche landingsvaartuig ge licht, dat tezamen met een ge zonken schippersvaartuig een lastig obstakel vormde in de haven van Hoedekenskerke. Het landingsvaartuig, dat destijds door een bom mid scheeps was getroffen, is bui ten de haven op de wal gezet. Wanneer nu ook het tweede vaartuig wordt verwijderd, zal de haven gemakkelijker te ge bruiken zrjn voor de provinciale veerboóten. De landingsbrug naar de ponton, die op het oogenblik aan de wal ligt, is vrijwel her steld. OESTERVERZENDING. De oesterverzending bedroeg over de maand Maart als volgt: Naar Nederland 124.649 stuks, naar België 536.185 st., naar Engeland 280.150 st., en naar andere landen 107.820 st. Totaal werden 1.048.804 stuks verzonden. De totale verzen ding over Maart 1946 was 2.043.398 stuks. DE FRANSCHEN KOMEN. Aan het uitvoerige bericht onder bovenstaande hoofd in het nummer van Zaterdag jl. dient nog te worden toege voegd, dat de warme maaltijden voor de gasten zullen worden aangeboden door de gemeen ten Goes en Kapelle, in samen werking met het Provinciaal bestuur. VERGADERLOKALEN. Volksherstel heeft aan Zuid- Beveland twee barakken toe gewezen, die als vereenigings- lokaal gebruikt zullen worden. Een er van komt te Hoede kenskerke en de tweede te Kruiningen. Goes INTREDE DS. METSELAAR. TRIBUNAAL GOES deelige invloed van den N.S. B.-burgemeester van Zuidzan- de op jongens als de beschul digde. Het verleenen van as sistentie bij huiszoeking achtte hij niet bewezen. Hij drong aan op een milde beoordeeling. M. v. d. HavePijpelink had, bij den Ortskommandant geroepen, het huls van een ze kere Wiskerke genoemd. Ook al werd daar geen machinege weer gevonden, W. werd toch gearresteerd. Vooral aan het dapper optreden van Postma was het te danken geweest, dat W. slechts drie dagen had vastgezeten. Beschuldigde zelf zei wel bij den Ortskommandant te zijn geweest, doch geen namen te hebben genoemd. Deze verkla ring vond de procureur-fiscaal weinig aannemelijk. Onmiddel lijk immers na het bezoek van de beschuldigde aan den Orts kommandant, volgde huiszoe king. Dft eisch was 4 jaar met af trek en ontz. rechten voor 15 jaar. De verdediger, mr. Kurtz, achtte het noemen van namen niet bewezen. De mogelijkheid bestaat, dat d*» Ortskomman dant de namen al wist. Met klem drong hij aan op vrij spraak. P. W. Krijnen was op 17- jarige leeftjjd toegetreden tot de Landstorm. De verdediger verzocht om een voorwaardelijke veroor- deellng. De zaak tegen J. C. de Let terKaat werd verwezen naar den rechter-commissaris. Hitler's verjaardag. Voor het tribunaal te Goes stond Donderdag het eerst terecht de 28-jarige rijwiel hersteller J. W. v. d. Stel uit Kapelle, die zeide, omdat hij werkloos was, het eens bij de N.S.B. te zijn gaan probee- ren, maar nu volkomen te be grijpen mis te zijn geweest. Hij bekend lid te zijn geweest van de W.A., maar al heeft hij ook wel bladen verspreid, toch heeft hij nooit op hoe ken van straten gestaan met ,Volk en Vaderland". Hij zegt maar een papieren groepsorganisator te zijn ge weest van de N.S.B. Hij ont kent niet bij de Duitsche Dienstpost te Kloetinge werk zaam te zijn geweest, maar ontkent in 1943 aan den Dienstpostleider te hebben gezegd, dat te Kapelle ge staakt werd. Wel heeft hij bij het verhoor uit angst het toe gegeven. Ook ontkent hij het geen hem bijzonder zwaar werd aangerekend, dat hij ge holpen zou hebben aan de op sporing van een geallieerd valschermpiloot. Teneinde getuigen te kun nen hooren werd de zaak ver der uitgesteld tot 8 Mei. De tweede zaak was die tegen de 56-jarige A. M. Peene, geb. Quandt, uit Vlis- singen, die reeds door de Ka mer te Middelburg veroor deeld was tot 5 jaar inter- neering, waarop echter het fiat is geweigerd. Volgens de dagvaarding was zij lid der N.S.B. van de Vrouwenorga nisatie en de Volksdienst, werkzaam voor Winterhulp, bezocht zij vergaderingen en o.a. de bijeenkomst op de ver jaardag van Hitier, terwijl zij meermalen Duitsche militai ren aan huis ontving. Bij het verhoor bleek, dat deze Duitsche van geboorte haar taal nog niet verleerd en het Nederlandsch niet ge leerd heeft. Zij zit nu al 2% jaar geïnterneerd en mej. mr. Anne Bolle heeft met klem op clementie voor deze vrouw gevraagd. Des morgens kwam nog voor de 27-jarige landarbei- Burgerlijke stand KRABBENDIJKE. Bevallen: J. van de Vreede- Lobbezoo, z.; P. Versprille Amperse, z.; A. BlokDau- deij, d.; L. Nieuwenhuijzen Butijn, d.; L. Sinkevan Wee- Ie, z.; L. P. van OostenAl- lewijn, z.; C. J. van Hoepen- van Eijmeren, z.; A. Paauwe Huissen, d.; A. Oosterlee Mastenbroek, z.; M. N. Water manDominicus, z. Overleden: A. Kuzee, 81 j.. weduwn. v. E. Sinke; J. van de Vreede, 4 dagen; W. van Houte, 77 j., wed. v. E. Huis sen; P. van Boven, 74 j., wed. v. W. Dieleman. Gehuwd: M. van Kruiningen, 27 j. en W. J. de Bel, 31 j. C. Visser, 24 j. en J. van den Berge, 22 j. der C. J. Hamelink,uit Hans- weert, die het maar eéns was gaan probeeren om door de N.S.B. te komen tot het be roep van kunstschilder, maar die zoo ook bij de W.A. kwam, met Vova colporteerde, klap pen uitdeelde aan iemand die op Koninginnedag Oranjelie deren zong, in dienst trad bij de S.S. en in 1940 vrijwillig in Duitschland ging werken en in dienst trad bij de wacht- afdeeling. Hij bleek het in Duitschland erg naar zijn zin te hebben gehad. Het was ditmaal mr. Roe- loffs, die het voor een lichte straf voor besch. opnam. Des middags werden nog een tweetal zaken behandeld, die vrij veel tijd kostten. Voor al die tegen den 43-jarigen onderluitenant der marechaus see J. Fokker uit Kloetinge, wien o.a. ten laste was ge legd, dat hij lid en groeps- administrateur van de N.S.B. en lid van het rechtsfront is geweest. Hij heeft oranjebloe- men van voor de ramen la ten wegnemen, twee piloten gearresteerd, waarvoor hij 100.kreeg en heeft ook twee heeren Vogelaar te Krabbendijke aangehouden we gens onderbrengen en tewerk stellen van onderduikers. Verder moet hij in Jan. 1944 te Yerseke een woning hebben doorzocht naar pam fletten en heeft hij van de bezetting gebruik gemaakt om hout en brandstoffen machtig te worden. Hij zeide dat hij in 1943 reeds begreep dat zijn idealen niet verwezenijkt konden worden. Hij wist echter als politieman steeds de bevelen van zijn meerderen te moeten opvolgen, waarbij hij zich niet realiseerde, dat in die tijd de Duitschers die meerderen wa ren. Mr. Roeloffs hield een pleidooi, waarin hij de motie ven van besch. onderstreepte ook deed uitkomen, dat deze ook verschillende N.S. B.-ers aanhield die in overtre ding waren. Besch. wees er tenslotte op, dat hg vóór '43 toch altijd een goed politie man is geweest. Tenslotte stond terecht de 35-jarige A. C. Beneder uit 's Heer Arendskerke, die be kende lid van de N.S.B., doch niet van dc W.A. te zijn ge weest, wel was hg leider van het N.A.F. ter plaatse. Voor Rusland werd hij afgekeurd. Hij werkte op de secretarie van Renesse, op het kantoor van den Duitschen Insel, commarfdant aldaar en liet zich op 10 April nog benoe men tot burgemeester van Ellemeet en Elkcrzee. Hij ont kent bij de landwacht aange bracht te hebben dat Jan de Roo te 's Heer Abtskerke ver keerde uitlatingen had gebe zigd. Het was ook nu mr. Roe loffs, die voor den delinquent verzachtende omstandigheden bepleitte. Uitspraak in alle zaken 24 April. Minister Vos spreekt Ia Middelburg. Vrijdag 18 April zal de mi* nister van Verkeer,- ir. HL Vos, in Middelburg onder auspiciën van de plaatselijke afdeeling der Partij van de Arbeid een rede houden over de economi sche ontwikkeling van ons land na de oorlog. De bijeen- komts vindt plaats in het Schuttershof en begint om 8 uur. Na 's morgens door ds. A. W. M. Odé te zijn bevestigd, heeft ds. C. Metselaar, van nigtevecht, Zondag jJ. zijn in. trede gedaan als predikant van de Ned. Herv. kerk te Goes. Na een predikatie over Lue. 14 17 richtte de predikant zich tot ds. Odé, de kerkeraad, het kiescollege en daarvan in het bijzonder ds. J. de Vries de kerkvoogden, den organist, den koster, hulpkoster en het college van collectanten, de vertegenwoordigers van de Vrij Evang. gemeente, tot zrjn ouders en het gemeentebestuur van Goes. Gesproken werd door ds. Odé, ouderling de Bart, burge meester ten Kate en ds. Boer- lijst. Den nieuwen leeraar werd toegezongen Gez. 94 2. Na afloop van de dienst be. stond er in het gebouw van de iongelingsvereeniging gelegen heid den nieuwen predikant te begroeten. BAGGERWERK GEREED. D baggermolen, die eeni- ge tijd in bedrijf was voor het uitdiepen van de Kade te Goes, heeft dat werk beëin digd. Gehoopt wordt nu, dat de onwonenden de noodige be- oerking zullen betrachten bij het werpen van afval in de Kade, opdat het water op diep. te zal blijven en niet door zrjn geur de voorbijgangers zal kwellen! GOED AFGELOOPEN. Zaterdagmorgen was in de smederij van den heer Holle- stelle te Goes, door den knecht D. Oppeneer een vat electrisch gelast. Plotseling vloog het vat met een harde klap uit elkaar, tengevolge waarvan 'n begin van brand ontstond, die men echter spoedig onder de knie had De knecht werd door de luchtdruk weggeslingerd en aan een zijner handen ver wond, terwijl de meeste ruiten verbrijzeld werden. Nadat een lid van het Roode Kruis eerste hulp had verleend was ook dr. Doeleman spoedig ter plaatse. O. bleek wonder boven wonder •een ernstige verwondingen te hebben 'opgeloopen. TEGEN REACTIE EN FASCISME. Zaterdagmiddag hield de af deeling Goes van de Partij van van de Arbeid een openbare vergadering, in de Prins van Oranje te Goes. De vergade ring stond in het kader van de actie tegen „Reactie en Fas cisme". De niet talrijke aanwezigen hebben met groote aandacht de uiteenzetting van het Twee de Kamerlid, Ir. S. A. Posthu mus gevolgd. Volgens spr. steekt het oude liberalisme al om zijn kop weer op, wat o.a. bleek bij de verkiezingsactie van de Partij van de Vrijheid; maar ook kortgeleden bij de behandeling van de wijziging der successiebelasting. Ook in zake Indonesië en wat daar mede samenhangt komt het conservatisme steeds tot uiting. Men moet pal staan voor de sociale rechten. Naar aanleiding van vragen wees spreker er o.a. op, dat hij nu vooral gewaarschuwd heeft tegen de reactie, daarbij niet direct doelende op conser vatieve levensovertuiging, ter wijl hij de bezwaren tegen het communisme heeft laten rus ten en hij aanraadde dit in een volgende vergadering te laten belichten. Kloetinge GEZELLIGE AVOND CHR. WERKMANSBOND. De Chr. Werkmansbond te Kloetinge hield Donderdag avond voor haar leden een ge zellig samenzijn onder voorzit terschap van den heer de Kok. De avond werd gevuld met een koffiemaaltijd, voordrach ten en het zingen' van enkele liederen. VERGADERING ORANJE- VEREENIGING. De Oranjevereeniging te Kloetinge hield Donderdag avond een ledenvergadering. Uit het verslag van den pen ningmeester blëek, dat de in komsten bedroegen 1406,64 de uitgaven 838,98 zoodat het batig saldo 567,65 be droeg. De aftredende bestuursleden, de heeren W. P. Beye, R. Bui tenhuis en C. de Bruin werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van den heer L. v. d. Linde, die thans deel uitmaakt van het bestuur, werd als lid der contröle-commissie be noemd de heer van Wel. Besloten werd om in samen werking met de oud illegalen op de nationale herdenkings dag, wederom een kransleg- ging te doen plaats vinden op de algemeene begraafplaats. Op 31 Augustus zullen de schoolkinderen worden getrac- teerd en kinderspelen gehou den worden. BAZAR. In het vereenigingsgebouw te Kloetinge werd Zaterdag een drukbezochte bazar gehou„ den. met attracties als verlo ting met prijzen, rad van avontuur, grabbelton schiet tent enz. Er was voorts gele genheid tot het gebruiken van een consumptie. De baten zijn bestemd voor verbetering van het interieur in bovengenoemd gebouw. Yerseke VERGADERING C.B.T.A. Donderdag hield de afd. Yerseke van de Centrale Bond van Transportarbeiders een al* gemeene vergadering. Na opening door den voor zitter, den heer L. van Stee, ?af de secretaris, de heer E. VI. Bazen, een overzicht van de werkzaamheden der organisa tie sedert, de heroprichting op 15 Mei 1945. Onder de ingeko men stukken bevond zich on der meer een stuk betreffende het geven van een vacantie- week aan de kinderen der le den, die de 13-jarige leeftijd hebben bereikt, terwijl voor dc kinderen tusschen 6 en 13 jaar ééndagsuitstapjes zullen plaats hebben. Ook werd een oproep gedaan tot het houden van een kadervergadering die te Goes zal worden gehouden. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: L. van Stee, voorzitter; C. Pekaar, vice- voorzitter; E. M. Bazen, secre taris; D. Zuidweg, 2e secreta* ris; J. de Wit, penningmees ter; Jac. Sanderse, 2e pen* ningmeester. AFSCHEID VAN DEN HEER VERHEULE. De 4 Geref. Jeugdvereni gingen te Yerseke kwamen in gecombineerde vergadering bij een in verband met het ver trek van den heer K. Ph. Ver- heule, voorzitter der Geref. Jeugdcentrale. Na gezongen te hebben Ps. 146 1 en 3, open de de voorzitter en sprak naar aanleiding van Joh. 21 12 19. Hierna werd door een lid der Meisjesvereeniging een on* derwerp behandeld over „Ons Gezinsleven". Verder werd de avond nog gevuld met enkele voordrachten en hersengym nastiek. De scheidende voorzit ter sprak enkele afscheids woorden en spoorde allen aan tot groote activiteit. Door de heeren Joh. Steketee Lz. en A. J. Koppe werd de schei dende toegesproken en hem een prachtige lamp aangebo den als blijk van waardeering voor de vele arbeid door hem verricht. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Ds. J. H. Kluiver, Ned. Herv. predikant te Colijnsplaat, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenpolder aangenomen. (Ingezonden mededeeling) „en toch was ze heel erg ziek. M-4f eenmaal herstellend was zij met Sanatogen er gauw weer bovenop. Nu is ons kind weer vroolijk en gezond" zoo schrijft ons de gelukkige vader. Sanatogen is voor herstellenden het kracht* voedsel bij uitnemendheid, het wekt de eetlust op. is licht ver teerbaar en bevordert de nacht rust Neem Sanatogen ter be spoediging van Uw herstel, maar ook tegen prikkelbaarheid cn dat loome loodzware gevoel.-. HeI aannnMrand naAtl 9 (Ingezonden mededeeling) GEVESTIGD: Architectenbureau A. I. VANMELLE p.a. P. C. VAN MELLE Duinen J:De Wijde Blik" BRESKENS. j N V MOUTSUIKERIND 1 EXTRACTIE- BEDRIJF ,,M AL TOSTASE" - WEESP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6