Zijn „Spaarbriefjes" loten? De Amerikaansche hulp aan Griekenland en Turkije UIT DE PROVINCIE Minister Neher De Franschen komen CHEFAROX Zeeuwsch-Vlaanderen in WesiZeeuwsch Vlaanderen Tholen Schouwen en Duiveland Opzienbarende vrijspraak. In de meening dat de z.g. „spaarbriefjes" gecamoufleer de loten zijn en de uitgifte daarvan dus in strijd is met de loterijwet, bracht de politie twee bekende uitgevers dezer spaarbrieven voor den Amster- damschen kantonrechter. Zooals bekend behoefden de koopers dezer brieven het daarop voorkomende nummer slechts te vergelijken met de nummers op de trekkings- Jijsten van de Staatsloterij en wanneer op het staatslot van Textielknoeierij te Enschede. In verband met het dezer dagen door de centrale dienst voor de economische contróle te Enschede en omgeving in gesteld onderzoek, waar by de textielfabrikant E. te Haaks bergen en twee procuratiehou ders van een der grootste tex tielfabrieken te Enschede in arrest zijn gesteld, vernemen wij nog, dat B. door middel van de gestolen garens in staat werd gesteld, duizenden meters stof te vervaardigen, w.o. 24000 m. vitrage, welke zonder de distributiebepalingen in acht te nemen in de handel werden gebracht. Dat met deze onrechtmatige transacties groote bedragen gemoeid waren, blijkt uit het feit dat, voor zoover tot dus verre kon worden nagegaan, B., met deze transacties onge veer 25.000.heeft verdiend. De textielfabrikant, te wiens nadeel de goederen zijn ont vreemd, gaat uiteraard geheel vrijuit. Vertegenwoordiging van de republiek. Met instemming van de Com missie-Generaal en van de In donesische delegatie is de Ned. regeering er toe overgegaan de tusschen deze beide gevoer de correspondentie, welke reeds eerder ter vertrouwelijke kennisneming aan de leden van de Staten-Generaal was toege zonden thans openbaar te maken. De correspondentie handelt in hoofdzaak over de wijze van interpretatie van de overeen komst van Linggadjati en over de plaatsing van Indonesiërs in de buitenlandsche dienst. Van Nederlandsche zijde is er op dit laatste punt op gewezen, dat Indonesiërs in buitenland sche dienst in dienst van het Koninkrijk zullen staan, waar bij zij hun bijzondere nationale belangen natuurlijk kunnen be- hartigen, doch dat van een vertegenwoordiging in strikt internationale zin pas sprake zal kunnen zijn, zoodra de Ver. Staten van Indonesië tot stand gekomen zullen zijn. Ballonwedsirijd op 5 Mei. Op de nationale feestdag, 5 Mei, zal op Houtrust in den Haag de start plaats vin den van een internationale ballonwedstrijd, georganiseerd door de Haagsche ballonclub. Dit zal de derde maal zijn dat in Nederland een ballon vaart in wedstrijdverband wordt gehouden. De eerste vond plaats in 1912, de twee de in 1934. Russen wenschen een controle-commissie. In de Veiligheidsraad heeft de Poolsche afgevaardigde dr. Lange het Russische voor stel om de Amerikaansche hulp aan Griekenland en Tur kije onder contróle van een commissie van de Veiligheids raad te stellen, ter sprake ge- Predikbeurten Ned. Herv. kerk. Oud-Vos- semeer: 10 en 2.30 ds. S. Goverts; Poortvliet: 10 lees- dienst, 2.30 ds. Vroegindeweij; Scherpenisse: 10 ds. Koore man, 2.30 leesdienst; St. An- naland: 9.30 en 2 ds. Oosten- brug; Stavenisse: 10. ds. v. Griethuijsen (H.D.), 6 ds. Oos- tenbrug; St. Maartensdijk: 10 leesdienst, 2.30 ds. de Bres; Tholen: 10 ds. Vroegindeweij (bev. lidm.), 3 ds. Kooreman; Nieuw-Vossemeer: 10 ds. de Bres; St. Philipsland: 10 lees dienst, 2.30 ds. de Lint; Brui- xiisse10 ds. de Lint. Geref. kerk. Oud-Vossemeer: 10 en 2.30 ds. Vreugdenhil; Poortvliet: 10 en 2.30 leesd.; Tholen: 10 en 3 ds. Rook; Anna Jacobapolder. ds. Spoel- stra. Geref. gemeente. Poort vliet: 10 en 2.30 ds. Visser; 6 leesdienst; Scherpenisse: 10 en 2.30 leesd., 6 ds. Vis ser: St. Annaland: 9.30, 2 en 5.30 leesdienst; Stavenisse: 9.30, 2.30 en 6 leesd.; Tholen: 10, 2.30 en 6.30 leesdienst. Oud. Geref. gemeente. St. Maartensdijk: 10, 2.30 en 6 leesdienst. Chr. Geref. kerk. Oud-Vos- semeer: 10. 2.30 en 6.30 leesd.; Tholen: 10 ds. v. Leeuwen, 2.30 leesdienst, (j.30 ds. van Leeuwen. Ned. Herv. kerk. Aarden burg: 2.30 ds. Bamouw; Bier vliet: 9 ds. v. Yperen; Bres- kens: 10 en 6.30 ds. v. Vliet; Cadzand: 10 ds. Enker; Groe- de: 9 ds. Derksen; Hoofd plaat: 10 ds. Pliester; Nieuw- vliet: 10.45 ds. Derksen; Oost- burg: 10 ds. Fournier; Retran- chement: 10 ds. Barnouw; Schoondijke: 10.45 ds. Scho penhauer; Sluis: 9.30 ds. Schrale; S.t Anna ter Muiden: 11 ds. Schrale; Waterland kerkje: 11 ds. v. Yperen; IJzendijke: 10 ds. Doom; Zuidzande: 10 ds. tenBeek; Axel: 10 en 2.30 ds. Pen- nings; Hoek: 5 ds. Sickesz (ook 10 dienst); Hontenisse: 10 ds. Hermanides; Hulst: 2 ds. Hermanides; Philippine: 2.30 ds. Goudkamp; Sas van Gent: 10 ds. Goudkamp; Ter- neuzen: 10 en 2.30 ds. Sic kesz; Zaamslag: 9.30 en 2.30 ds. Talma; Sluiskil: 10 en 2.30 ds. v. Moorsel. Geref. kerk. Oostburg: 10 en 3 ds. de Kok. Oud Geref. gemeente. Oost burg: 9.30 en 2 ds. v. d Gruiter. Geref. gemeente. Oostburg: 10 en 2.30 leesdienst Doopsgezinde gemeente. Aar denburg: 10 ds. Nolthenius. Vrij Evang. gemeente. Cad zand: 6 ds. Praas; Nieuw- vliet: 10 ds. Praas; Retran- chement: 2.30 da Fraas; Bres kens: 10 dhr. T. Wijck, dat nummer een prijs was ge vallen betaalde de „spaar bank" een gelijk bedrag aan den „spaarder" uit. Alleen de „Lotislco"-lotertj was het ver gund naast de Staatsloterij te blijven bestaan. De andere moesten verdwijnen. De uitgevers van spaarbrie ven J. B. van L. uit Amster dam en C. K. uit Rotterdam hoorden op 28 Maart den amb tenaar van het openbaar mi nisterie van het kantongerecht wegens het niet verdwijnen rsp. 3000 boete of zes maanden hechtenis en 300 boete of één maand hechtenis tegen zich eischen. Vrijdag uitspraak doende sprak de kantonrechter beide heeren vrij. De ambtenaar van het O. M. zal hooger beroep aanteekenen. Olie-exploratie op N. Guinea. De Nederlandsche Nieuw Guinea Petroleum Maatschap pij (N.N.G.P.M.), een geza menlijke onderneming van de Koninklijke Shell, de Standard Vacuum en de Standard van Caüfornië-Texaco-groep, heeft haar voor-oorlogsche explora tiewerkzaamheden in het Ne derlandsche deel van Nieuw- Guinea hervat. Het eiland Morotai, de voor malige oorlogsbasis der geal lieerden, is als voorloopig uit gangspunt voor de werkzaam heden gekozen en het perso neel, de locale arbeidskrach ten en het materiaal wordt thans aldaar bijeen gebracht. Enkele groepen hebben het voorbereidend werk in Neder- landsch Nieuw Guinea reeds aangevangen en binnenkort zal daar het hoofdkwartier worden gevestigd. Demonstraties in Turijn. Er zou een achterstand zijn gekomen in de uitbetaling van vergoedingen aan hen, die tij dens de Duitsche bezetting fa briek en kantoor verlieten om zich bij de verzetsbeweging aan te sluiten. Dit heeft de demonstraties veroorzaakt. Laat in de middag keerde de rust weer, toen uit Rome bericht ontvangen werd, dat de regeering de demonstran ten in hun eischen tegemoet zou komen. De razzia te Berlijn. AMERIKAANSCHE GOUVERNEUR TE LOSLIPPIG In de Britsche sector van Berlyn is een groote zuive ringsoperatie aan de gang. Tot op heden zijn 300 verdachte personen gearresteerd. Vier compagnieën Britsche infante rie en duizend man polltie- troepen voeren de operatie in samenwerking met Duitsche politie uit. Generaal-majoor Frank Keet- ing, plaatsvervangend Ameri- kaansch gouverneur, heeft medegedeeld, dat in de Ame- rikaanshce sector eveneens arrestaties zijn verricht. Een der arrestanten was een Duitsch politie-agent, die in plaats van aan de razzia mee te doen, met zijn vrouw de ijskast van een Amerikaansche woning plunderde. Onder de arrestanten bevonden zich voorts 22 misdadigers, die door de Russen werden gezocht, drie „collaborateurs", die door Franschen wérden gezocht, een persoon verdacht van moord en drie Roemenen, die geen reden konden opgeven voor hun verblijf te Berlijn. Een groote voorraad „zwarte waar" en gestolen auto's werd door de Amerikanen in beslag genomen. De razzia heeft niet het succes gehad, dat men er van verwachtte. De Britten ver wijten Keeting, dat hg te los lippig is geweest toen hg reeds resultaten bekend maak te voor de razzia was vol tooid, zulks in strijd met de gemaakte afspraken. Wellicht zijn juist hierdoor zij, die men meende te zullen vangen, ontsnapt. Het offensief in Griekenland Het communiqué van het le ger in Noord-Griekenland zegt. dat de regeeringstroepen over al de gestelde doelen hebben bereikt. De geringe weerstand kon overal worden gebroken. Volgens officiesle berichten uit Larissa in Midden-Grieken, land zijn 600 man Grieksche luchtlandingstroepen op ver- schillende punten in Thessallë neergelaten. In Zuid-West- Griekenland zouden 100 op standelingen zijn gedood. 70 gewond en 70 gevangen geno men na een strijd van twee dagen. Roerige toestand in Noord-Afrika. De Fransche autoriteiten versterken troepen en politie in het bergachtige gebied Ka- bylië tusschen Algiers en Con- stantine, waar Mesalll Hadj, Arabische nationalisti sche leider, een verkiezings campagne houdt Men noemt de toestand „rumoerig". Uit Parijs werd gemeld, dat Frank, rijk overwoog „elementaire verdedigingsmaatregelen" te nemen door Mesalll Hadj het beleggen van openbare verga deringen te verbieden. Appel" en perenstroop gaan van de bon. Van de zijde van de Distri- butiedienst wordt medege deeld, dat binnenkort appel en perenstroop van de bon zul len gaan. Detaillisten moeten him voorraden bij de Distributie- diensten opgeven,- bracht. Hij betoogde, dat de eenheid van Griekenland niet wordt bevorderd door een ge haat en corrupt bewind te steunen. Indien men meent, dat Rusland de onafhankelijkheid van Griekenland bedreigt, moet men.dit land om uitleg vragen. Tot Turkije richtte dr. Lan ge een scherpe aanval, waar bij hij beweerde, dat de Tur ken tg'dens de oorlog een ver radersrol hebben gespeeld. De Amerikaansche afge vaardigde zeide, dat zijn land gaarne een commissie wil toe staan, maar hg verzocht hier mede te wachten tot de plan nen het Amerikaansche con gres zijn gepasseerd en tot met Griekenland een overeen komst zal zijn gesloten. Hij stelde voor de Balkancommis sie naar Griekenland te doen terugkeeren en deze met een permanent toezicht op de grensgebieden te belasten. De Grieksche vertegenwoor diger keerde zich tegen het Russische voorstel en zeide, dat de moeilijkheden van zijn land haaY oorzaak vinden in de guerilla's, die gesteund worden door Albanië, Bulga rije en Yoego Slavië, die op deze wijze willen trachten de roode dictatuur in Athene te vestigen. IN DE AMERIKAANSCHE SENAAT. In de Amerikaansche Se naat heeft Conelly er op ge wezen, dat Rusland, dat de wereld wil veroveren, pro beert eerst Europa onder zijn macht te krijgen. Als Grieken land zou bezwijken, zullen ook Italië en Frankrijk volgen. Dit rhoet ter wille van de veiligheid voorkomen worden. De Amerikaansche hulp wil de bedreigde landen in staat stellen him vrijheid te bewa ren. Aangenomen werd het amendement van senator Van- denberg, dat de mogelijkheid openhoudt den president te dwingen de hulp aan Grieken land en Turkije geheel of ge deeltelijk te staken wanneer deze landen daarom verzoe ken, de Ver. Naties of de Vei ligheidsraad zich hiertoe uit spreken of de doelstellingen van de hulpverleening zijn be reikt. De werkgelegenheid. Op 29 Maart 1947 stonden ingeschreven 1323 33) perso nen, waarvan er 884 in de D. U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 29 Maart 1947 werden 590 (3) personen geplaatst. Het aan tal overgebleven aanvragen bedroeg 687 (281). De tusschen haakjes ge plaatste cijfers hebben betrek king op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: WALCHEREN: letterzetter, drukkers, behangers, stoffeer ders, steigermakers, kleerma. kers, badknecht, stoelenman, loodgieters, naaimachinemon teur, automonteurs, slijper, zandvormers, hulplasscher, smeden, dragline-machinisten, metaalbewerkers, electrlcien, leerjongens metaalbedrijf, draglinesmeerders, kistenma kers, zager, leerjongens con fectiefabriek, tuinbouwarbei- ders, winkelpersoneel, loop knechts, magazijnbedienden, havenarbeiders, kantoorperso neel, machine-stiksters en naaisters, leerling kapster, zandvormer-bedrgfsleider, kan toorpersoneel, gevorderd kap ster, naaister, textielarbeid- sters, reizigster, verkoopsters, kamermeisjes, huishoudelijk personeel. Aanbiedingen bij het Gewes telijk Arbeidsbureau te Middel burg, of haar bijkantoren te Vlissingen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zierikzee, Terneuzen, Hulst, Oostburg en Sas van Gent. CHRISTELIJK LYCEUM VOOR ZEELAND De aanmelding van leerlin gen voor het per 1 September a.s. te openen Chr. Lyceum voor Zeeland heeft de stoutste verwachtingen van het hestuur overtroffen. Reeds meer dan 100 leerlingen hebben zich nu al definitief aangemeld en nog bijna dagelijks komen er nieu we opgaven bij. Wel een bewijs, dat vele ouders een Chr. onder- wijs-inrichting wenschen. Uiteraard hebben de meeste leerlingen zich aangemeld voor de eerste klas, maar ook voor de tweede en zelfs voor de der de klas is de belangstelling der leerling modiste, hotelperso- mate, dat het bestuur thans neel, typistes, verplegend per soneel, huishoudelijk personeel. ZUID-BE VELANDdruk kers, zetters, stoffeerders, as sistent-uitvoerder, spoeljongen, zeilmaker, wassche rij perso neel, schoenmaker, smeden, auto-monteurs, loodgieters, bankwerkers, plaatwerkers, radiateurenmonteurs, fabrieks arbeiders,' electriciens, ver warmingsmonteur, boekbinders bakker, tractor-chauffeur, boomkweekersknechts, leer ling kellner, expeditieknecht, kantoorpersoneel, wasscherij- personeel, pedicure, naaister, typistes, huishoudelijk perso. neel. THOLEN: kleermaker, auto monteur, bakkersknecht. SCHOUWEN- EN DUIVE- LAND: schoenmaker, wagen maker, leerling fitter, lijn- werkers, molenaarsknechts, stikstofstrooiers, huishoudelijk personeel, paardeknechts. ZEEUWSCH-VLA ADEREN meubelmakers, stoffeerders, vormers, electricien, bankwer kers, automonteur, leerjongen voor garage, loodgieters, elec. definitief besloten heeft om per 1 Sept. a.s. ook te beginnen met de derde klas Gymnasium en de dere klas H.B.S. Leerlingen, die zich voor een van deze klassen nog willen aanmelden, kunnen hiervan schrifteijk opgave doen aan den Rector Drs. D. Barends, te Goes. Men leze de in dit blad voorkomende advertentie. Amerikaansch vlooteskader passeerde Vlissingen Donderdagmiddag is een Amerikaansch \dooteskader, bestaande uit de kruiser „Wil kes Barre" en de torpedojagers „Beatty" en „Hugh Purvis", de reede van Vlissingen gepas- Jongen door tractor gedood. Donderdagmiddag tegen 5 uur heeft zich op de Oude Dijk te Nieuw- en St. Joost- land een ernstig ongeluk voor gedaan. De 13_jarige C. Joos- die in opdracht van zijn vader en vergezeld door een vriendje een pakje was gaan wegbrengen, moest op de te rugweg met zijn fiets ultwij ken voor een tractor met aan hangwagen. De jongen kwam ter hoogte van de Groene Weg in een hoop aarde terecht, viel daardoor met het noodlottig gevolg, dat hij onder de trac tor terecht kwam. Dokter De Weerd, die zeer spoedig ter plaatse was kon geen hulp meer bieden. Het ventje had een schedelbreuk opgeloopen en overleed spoedig ter plaatse. De chauffeur van de tractor treft geen schuld. STREMMING VEERDIENST. Wegens reparatie aan de veerpont zal de veerdienst over de Eendracht te Tholen Zater dagavond 12 April a.s. van 7.30 uur tot ongeveer 10 uur ge sloten zijn voor motorrijtuigen en wagens. Personen en rijwie len worden dan per roeiboot overgezet Het verkeer wordt dan omgelegd over het veer te Oud-Vossemeer. Winkeliersvereniging „Ooslburg". De winkeliersvereeniging „Oostburg" is in algemeene ledenvergadering bijeen ge weest. De voorzitter, de heer J. H. van Kampen, wees in zijn openingswoord op de trage op bouw van Oostburg, waardoor seerd op weg naar Antwerpen winkeliers vele moeilijkhe wnar r p sehfripn ppn np>7.r<pl» waar de schepen een bezoek zullen brengen. Op de reede van Vlissingen lag de Neder landsche flotieljeleider „Soem- ba" ter verwelkoming. Het schip streek de vlag en ook van het gebouw van het Bel gisch loodswezen werden de schepen met vlaggeseinen be> groet. Zoodra de loods aan boord trisch-jasschers, draaier, sto- was zijn de schepen naar Ant- ker-machinist, vlasser, wevers, werpen gestoomd. Wederopbouwconferentie te Oostburg. Minister niet ontevreden. De minister van wederop bouw, de heer L. Neher, heeft gisteren een officieel bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen ge bracht. Hij was vergezeld van den secr.-gen. van zijn depar tement. ir. Z. C. van der Meer, den hoofdambtenaar ir. Roos, het hoofd van het streekbu- reau West-Zeeuwsch-Vlaande- ren ir. van Amerom. het hoofd van do volkshuisvesting in Zeeland jhr. ir. de Ranitz. De minister arriveerde des mor gens te elf uur in Breskens, waarna hij een bezoek bracht aan de noodwoningen en nieuwbouw-complexen te Bres. kens en te Sluis. Tevens be zocht hij te Oostburg het ba rakkenkamp voor wederop- bouwarbeiders dat zg'n vol tooiing nadert. Nadat de lunch te Oostburg was gebruikt, had in het gemeentehuis een be spreking over de wederopbouw plaats waarbij aanwezig wa ren de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, leden van Gedeputeerden en de burge meesters van West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Aan onzen specialen ver slaggever verklaarde de mi nister dat hij niet ontevreden was over de resultaten, die in W.-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn bereikt. Sedert mijn vorig be. zoek. aldus de minister, is men sterk opgeschoten en er is al heel wat ten goede veranderd, hetgeen nog niet zeggen wil. dat het" nu is zooals men het graag zou zien, maar dat kan nu eenmaal niet. Het is onmogelijk in twee ja. ren de wederopbouw gereed te hebben. Daarmee zal nog me nig jaartje gemoeid zijn. Tot zoover de minister. Wij ko men op dit bezoek nog nader terug. Kerknieuws Ds. DE HAAN. Ds. de Haan, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Wanswerd, voordien te Scherpenisse, heeft het beroep naar Aarlanderveen aangenomen. Ds. YV. BAAIJ NAAR AMERIKA. De oud-Tholenaar, Ds. W. Baaij, thans predikant bij de Chr. Ger. Kerk te Alphen aan de Rijn; is voornemens op 2 Mei a.s. naar Grand Rapids (U.S.A.) te vertrekken, om al daar 3 maanden te verblijven Voor zijn vertrek zal Ds. Baaij op Donderdag 17 April a.s. te 7 uur voorgaan in de Chr. Geref. Kerk te Oud-Vos semeer en te Tholen op Vrij dag 18 April a.s., des avonds om 7.30 uur. De Westgrens van Duitschland. BEVIN EN MARSHALL STEUNEN NEDERL. ANNEXATIE-PLANNEN. Bidault heeft te Moskou een Fransch plan voor dc toe komstige Westgrens van Duitschland ingediend. Frank, rijk zou voor het Saargebied volledige autonomie wenschen. waarbij dit gebied door een Tolunie met Frankrijk ware te verbinden. Voor het Rijn- en Ruhrge- bied wordt een atonome staat met een internationaal statuut voorgesteld. Het land zou een permanente militaire bezetting moeten krijgen en de kolenmrj. nen en dè staalindustrie zou den eigendom van de Ver. Na ties kunnen worden. Bevir, verklaarde geen be zwaar te hebben tegen het Fransche voorstel t.a.v. van de Saar, maar wel tegen dat over het Rijn- en Ruhrgebled. Hij zeide voorts veel te voe len voor do Nederlandsche, Belgische en Luxemburgsche eischen inzake grenscorrectie en wees er op, dat reeds ter stond na de opoffering van Walcheren van Britsche zgde was verklaard, dat Nederland door grenscorrectie schadeloos gesteld diende te worden. Molotov wilde zijn oordeel over de belangrijke verklarin gen van Bidault en Bevln op schorten tot hij gelegenheid heeft gehad ze nader te bestu- deeren. Marshall betoogde, dat de Ver. Staten streven naar een oplossing in Europa, welke ook rekening houdt met Duitschland. T.a.v. het Saar- jebled stelde hij voor het al- eenbestuur aan Frankrijk toe te vertrouwen. De uiteindelijkp vaststelling der grenzen zal ook voor de Saar op de Vre desconferentie moeten geschie den. Marshall verklaarde het eens te zijn met Bevin's ver klaringen t.a.v. de eischen van Nederland, België en Luxem burg. Belgische Dakota verongelukt. Een Belgische Dakota, die van Brussel naar Prestwick vloog, is in het heuvelland van Kircudbrightshire (Schotland) met zes passagiers veronge lukt. Alle inzittenden zijn om het leven gekomen. Kort voor het ongeluk vloog de machine op 700 m. hoogte. Zij kreeg aanwijzingen om te stijgen, daar zich tot op 1000 m. hoogte obstakels bevonden. Hierna is niets meer van het vliegtuig vernomen, totdat de politie hoorde, dat er een ma chine verongelukt was. De Dakota behoorde aan de Sebena-Luchtvaartmij. Alle in zittenden waren leden van de bemanning. Viee-admiraal Rodionof, de Russische ambassadeur te Athene, is naar Moskou ver trokken. Sjahrir over New Delhi. Sjahrir heeft na zijn terug keer uit Voor-Indië te Batavia verklaard, dat tijdens de con ferentie aldaar geen concrete resultaten zijn bereikt. De ge sprekken droegen veel meer het kakarter van een gedach ten wisseling. Officieele besprekingen over een diplomatieke vertegen woordiging van de Republiek zijn ook niet gevoerd. Wèl is gesproken over de mogelijkheid van prijsverhooging voor de goederen, welke Indonesië koopt in ruil voor de rijst-le veranties. Een delegatie van Voor-Indië zal naar Java komen ter be spreking van de handelsmoge lijkheden tusschen beide lan den. Sjahrir verklaarde ten slotte nog, dat hem gebleken is, dat de Republiek in de In dische wereld groote popula riteit geniet. Als belangrijkste resultaat noemde Sjahrir de ontdekking, dat vele nationale problemen eigenlijk heelemaal niet ty pisch nationaal zijn. Volgens Radio Batavki zou Sjahrir ook gezegd hebben, verbaasd te zijn gewekt over het feit, dat tijdens zijn afwe zigheid de besprekingen niet zijn voortgezet. Om deze reden had hij dan ook zijn terugkeer bespoedigd. Mijnongeluk Ten gevolge van eeii in storting zijn in een mijn .n de Ver. Staten 9 mijnwerkeis ge dood en 9 gewond. den ondervinden. Daar de meeste winke liers nog steeds zonder etalages zitten werd beslo ten om gezamelijk recla me te voeren, om op deze wijze de aandacht op de zaken te vestigen. Een be drag werd voor dit doel uitgetrokken. Het plan om in Oostburg 'n tentoonstelling van moderne architectuur te organiseeren kwam daarna in bespreking. De leden steunden dit plan volle dig cn er werd besloten hier aan subsidie te verleenen. Over de bouwprijzen bleek veel ontstemming te zijn, ter wijl men het ook met de opge drongen bouwstijl niet eens kon zijn. Voorts was men nog van meening,, dat de huuz-- waarde voor ae te bouwen pan den te hoog wordt gesteld. Scherpenisse AFLOOP AANBESTEDING. Bij de Dinsdag 8 April jl. te Scherpenisse gehouden aanbe steding van de waterwerken aan de dijkwal te Gorishoek, door het Bestuur van het Cala- miteuze Waterschap Scherpe nisse, was de firma J. A. van Sevenster uit Dordrecht de laagste inschrijfster voor het bestek no. 100 met 252.600, terwijl de firma Gebr. do Klerk uit Werkendam met 67.700 de laagste inschrijfster was voor het bestek no. 101. 40 JAAR ORGANIST. De heer C. van der Graaff te Scherpenisse hoopt op Vrij dag 18 April a.s. de dag to herdénken waarop hij 40 jaar geleden als organist in dienst trad bij de Ned. Herv. Kerk, daar ter plaatse. Op dien dag zal het ook 40 jaar geleden zg'n dat het nieuwe orgel werd ingewijd. Het zal den jubilaris die dag aan blijken van belangstelling zeker niet ontbreken. Oud-Vossemeer OUDERCOMMISSIE. Te Oud-Vossemeer werd de heer P. van Westen tot voor zitter en de heer G. van Dienst tot secretaris gekozen van de Oudercommissie bij de O.L.S. Tholen HERSTELRAAD. Met ingang van Dinsdag 15 April a.s. zal door de Herstel- raad te Tholen aan belangheb benden textielpunten worden verstrekt tegen overlegging van de distributiestamkaart. Bruinlsse LOODSWEZEN. Aan het eind van dc haven aan de kop van de Lange Dam te Bruinisse wordt voor reke ning van het Loodswezen ten behoeve van de Rijksbeton- ningsdienst een materialen- loods gebouwd. TURNEN Stedenonlmoeiing Vlissingen Leiden uitgesteld. De turnontmoeting Vlissin genLeiden, welke op 3 Mei in de Scheldehal zou worden georganiseerd, is in verband met de doodenherdenking, wel ke op die avond plaats vindt, uitgesteld tot Zaterdag 10 Mei. VOETBAL SPORTKRING GEMEENTEPERSONEEL. Vermoedelijk zullen de ge meente-ambtenaren van Gent op 3 en 4 Mei a.s. een bezoek brengen aan hun Vlissingsche collega's. Het programma ver meldt o.a. een voetbalwed strijd. ATHLETIEK ATHLETIEK- WEDSTRIJDEN. De V.S.V. „Marathon" orga niseert a.s. Zondagmorgen op het terrein aan den Koude- kerksche weg haar jaarlijk- sche onderlinge wedstrijden. Coöp. Y'eilingsver. „Walche ren" YV.A. te Middelburg. 9 April. Peën 6.69% ct., Postelein 4840 ct., Spinazie 4155 ct., Kroot I 310 ct., Lof I 31%—45 ct., Uien A 13— 14 ct.. Uien H 7—10 ct., Kool raap 57% ct., Snijsla 2.39 2.42 ct., Prei 5871 ct., Bos- selderij 19 ct., alles per kg. missaris der Koningin in Zee land of een der leden van Ged. Staten. Daarna maken de Fransche oud-strijders een rondreis door Zuid-Beveland en eventueel Walcheren. De route hebben zij zelf vastgesteld om de voor malige gevechtsterreinen te bezoeken, waarna zij des avonds weer naar hun kwar tieren zullen terugkeeren. 5 Maandagsmorgens vroeg zullen zij de terugreis naar Frankrijk aanvaarden. Wie dus mee wil werken om zijn waardeering te toonen over de door hen betoonde moed en opofferingen in de Meidagen van 1940, weet wat van hem of haar wordt ver wacht! DE MANNEN VAN MEI 1940 IN ZEELAND. Fransche ambassadeur komt Herinnert u zich nog deze triomfantelijke uitroep uit de Meidagen 1940? Weet u nog hoe moedig zij vochten, zoowel voor hun als voor ons vader land? Toen was er geen tijd om deze waardeering voor hun hulp aan ons land te toonen. Indien u zich dit alles nog eens goed voor de geest haalt zult u er zeker veel voor voe len om uw waardeering alsnog te toonen aan hen. En die mogelijkheid komt. Op Zaterdag 17 Mei a.s. ko men plm. 250 Fransche oud- strijders van het 271e regiment infanterie, die op Z.-Beveland hun leven gewaagd hebben voor hun en ons land en waar van er verschillende hier in de Goesche ziekenhuizen gelegen hebben, naar Kapelle en Goes. Voor deze menschen, die hier tot Maandagmorgen 19 Mei blijven, zijn slaapplaatsen noo- dig. Indien u dus een of meer Franschen wilt huisvesten ge durende die dagen, verwijzen wij gemakshalve naar de in ditzelfde blad geplaatste ad vertentie. Het programma dat zij wil len afwerken is als volgt: om plm. 8 uur 's Zaterdagsavonds arriveeren zij te Goes, waarna hun in de zaal van den heer Krijger aan de Beestenmarkt een kop koffie zal worden aan geboden. 's Zondagsmorgens 18 Mei a.s. zal om half acht een mis in dc R.K. kerk gele zen worden ter nagedachtenis van hun gevallen kameraden op Zuid-Beveland, daarna volgt een gezamenlijk ontbijt, waar na om elf uur vertrokken wordt naar het kerkhof te Kapelle-Biezelinge, waar een plechtige herdenking van de gevallen Fransche strijders zal plaats hebben. Hierbij zullen verschillende Fransche hoog- waardigheidsbekleeders. zooals de Fransche ambassadeur, de Fransche militaire attaché en anderen vertegenwoordigd zijn. Na de plechtigheid zal te Goes een gezamenlijke warme maal tijd gebruikt worden, welke wordt aangeboden door de ge meentebesturen van Goes en Kapelle, welke waarschijnlijk opgeluisterd wordt door de aanwezigheid van den Com- (Ingezonden mededeeling) EEN WELDOENSTER! Purolin houdt moeders huid zacht en rr\ooi; baby's huid gaaf en gezond. Voorkomt schrijnen na scheren. Heelt tevens een beschadigde huid. Doos 40 ct. (Ingezonden mededeeling) Gewoon maagzoul of Chefarox? Uit onwetendheid neemt men, om overtollig maagzuur te binden, vaak een huismiddeltje, dat wel direct helpt, maar op den duur de vorming van steeds méér maag zuur veroorzaakt. CHEFAROX - geactiveerd colloidaal aluminium hydroxyde - helpt óók direct, maar veroorzaakt niet de vorming van nieuw maagzuur. Integendeel, het beschermt bovendien de maag, want het vormt een verzachtende, gelei-achtige laag op de maagwand, r L25 per doos Chefaro, Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 18