Geen Paaschverrassingen Lichte gevallen komen voor Bloembollen, horloges en juweelen. UIT DE PROVINCIE in de voeibalcompeiiiie WALCHEREN Zuid-Beveland I Sluikhandel tusschen Nederland en Engeland. Groolsch opgezette smokkelarij. Niet minder dan tien mil- lioen gulden zyn gemoeid met een grootscji opgezette smokkelarij in bloembollen tusschen Nederland en En geland, aldus de „Daily Mirror". De Britsche politie is de smokkelaars op het spoor ge ltomen en het blijkt, dat hun hoofdkwartier zich in de rus tige, afgelegen kweekergen Politieagent ter dood veroordeeld. De 49-jarige G. R. Mozer, een vroegere agent van de be reden politie, die ls overtuigd N.S.B.-er in dienst was getre den bij de Sicherheitspolizei als rechercheur, is door het Bij zonder Gerechtshof te Am sterdam ter dood veroordeeld. Hij heeft tallooze Joodsche Nederlanders tgdens de bezet ting gearresteerd, rapporten over anti-Duitsche gedragin gen van zgn chefs aan de N.S. B.-commissaris van politie Tulp uitgebracht en zich ver grepen aan goederen van zijn slachtoffers. van Lincolnshire en Cornwall bevindt. De douane-autoritei ten zijn bezig met het voor bereiden van. aanklachten te gen vele Nederlanders, die. zich met deze smokkelhandel bezig hielden. Deze lieden beperken zich niet tot het smokkelen van bloembollen. Ook horloges en juweelen worden door hen uit Nederland gesmokkeld. Deze vinden hun weg naar de ste den en vooral naar Londen. De aldus verworven ponden worden dan per vliegtuig naar Nederland terug gesmokkeld, aldus het Engelsche blad. De recherche ontdekte, dat deze organisatie slechts een onderdeel was van een veel grootere. Het opsporingswerk werd met verdubbelde ijver voortgezet. Rechercheurs wer den gestuurd naar tientallen havensteden zooals Fowey, Par en Penzance, alle aan de Rust van Cornwall en Devon. Al spoedig kon men overgaan tot het in beslag nemen van millioënen bloembollen en een groot aantal horloges en ju weelen. - lm Penzance alleen vond men zestien millioen bloembollen. Nieuwe inspecties L.O. (Van onzen Haagschen redacteur) Naar wij vernemen is een K. B. te wachten, waarbij 8 nieu we inspecties van het L.O. zullen worden Ingesteld. Als standplaats der nieuwe inspec ties zijn reeds vastgesteld Alphen aan de Rijn, Amstel veen en Zeist, terwijl er nog 2 in de Noordelijke provincies zullen komen (vermoedelijk een te Meppel) en 2 a 3 in het Zuiden des lands. Een oproe ping van sollicitanten voor de- Ze nieuwe inspecteürsplaats is spoedig te wachten. Voorts is gemeld dat de schoolopzieners die in de groote steden onder inspecteurs Werken, dé rang van ressort-inspecteur verkrij gen. Verder vernemen wij, dat voor het kleuteronderwijs weer een schoolopziener zal worden benoemd (tot nu toe werd de ze functie waargenomen door een inspecteur L.O.). En ten slotte ligt'het in de bedoeling- de vaceerende functie van in specteur buitengewoon L.O. te doen vervullen door een hoofd inspecteur met naast zich een inspecteur. UTILTTY-RIJWIELEN De A.N.W.B heeft et bg den Minister van Économische Za ken op aangedrongen, dat zal worden overgegaan tot de pro ductie van uti|lty-rij wielen, waarbij de onderdeelen genor. mallseerd zouden worden. Men stelt zich voor, dat over eenige jaren wanneer het te kort aan rijwielen zal zgn op gegeven, de fabrikanten weer óp hun eigen merkartikelen kunnen terugvallen. CIRCUSTENT DOOR STORM BESCHADIGD. Zaterdagnacht is door de hevige wind de groote tent van het circus Strassburger, die opgeslagen was nabij het sportpark te Hilversum, zwaar beschadigd. De tent moest worden neergehaald en wordt thans zoo snel mogelijk ge repareerd. Andere tenten van het circus zijn onbeschadigd gebleven. OLIE VOOR CENTRALE VERWARMING. Het is gebleken, dat ver scheidene particulieren en be drijven gedurende de afgeloo- pen winter hun centrale ver warmingsinstallatie hebben la ten ombouwen voor het ver bruik van huisbrandolie. In practisch alle gevallen heeft men dit gedaan zonder zich vooraf bij het rijksbureau voor aardolieproducten te overtui gen, dat men voor een olie toewijzing In aanmerking zou komen. Het rijksbureau maakt thans bekend, dat het in ver band met de deviezenschaars- te niet mogelijk zal zgn nog gedurende het loopende stook- seizoen een toewijzing te ver strekken. Wat betreft het stookseizoen 3947-'48 kan voorshands nog slechts worden medegedeeld, dat het, mits de deviezenposi- tie zulks toelaat, in het voor nemen ligt aan hen, die op 1 October 1946 over een instal latie voor huisbrandolie be schikten, -een beperkte olie toewijzing te verstrekken. Het is twijfelachtig, of personen of bedrijven die zich na deze datum een derge lijke installatie aanschaften voor een toewijzing in aanmer king zullen komen. In geen geval mogen 2ij, die op 1 April 1947 nog niet over een instal latie voor huisbrandolie be schikten, op een toewijzing re kenen. Neellje Jacoba redt kustvaarder. Tijdens de storm, die Zaterdagnacht ook langs de Nederlandsche kust woedde, geraakte de Groninger kust vaarder „Mado" met een be manning van - 7 koppen op de Noordzee, niet ver uit de kust bij IJmuiden, in moei lijkheden. Het riep dan obk radio grafisch de hulp van een sleepboot in. De Noord-Zuid-Holl. red ding mij. waarschuwde ka pitein Jaap \&n der Meulen. Deze trok kort daarop met zijn mannen in de motor-red dingboot der N.Z.H.R.M. .Neeltje Jacoba" de woelige zee op. Zij slaagden er in verbinding met de kustvaarder tot stand te brengen en sleep ten het van een onvermijdelijk iy kende stranding geredde schip tot voor de pier, waar na de „Mado" op eigen kracht de haven van IJmui den binnenvoer. Spionneerende kellner opnieuw voor den rechter. Zes dagen nadat de Duit., schers in Mei 1940 ong land waren binnengevallen, gaven zij het bevel zes spionnen, die door den Ned. rechter wegens het verstrekken van militaire inlichtingen over verdedigings werken aan de Dutschers tot gevangenisstraffen waren ver oordeeld, in vrijheid te stellen. Eén van hen had pech toen hij na de bevrijding te Amsterdam juist in de.armen liep vaneen marechaussee, die hem in Ja_ nuari 1940 wegens spionnage had gearresteerd Thans moest hij opneuw te recht staan en wel voor het Hof te Amsterdam De Pro cureur-Generaal. mr. Fabius, vroeg bevestiging van het 7 jaar geleden gevelde vonnis 5 jaar gevangenisstraf. Uitspraak op 17 April. Sterke was van de Maas in Limburg. Sedert Zaterdagmiddag is de Maas zeey sterk gaan stijgen, als gevolg van de he vige regenval in het stroom gebied van de Maas in Bel gië. De berichten uit Noord- Frankrijk en België doen een verdere stijging verwachten. In Zuid-Limburg beneden Sit- tard loopen de laag gelegen landen langs de Maas onder. Bij een verdere stijging vreest men voor overstroomingen van landerijen. Kleine Muis. De S3-jarige mevr. Le« roy, bijgenaamd ..kleine muis", is voor de drie ëntwintigste maal t« Pa rijs gearresteerd wegens hét zakkenrollen. Zij oéfent haar „be roep" reeds 66 jaar uit en beklaagde zich er over. dat zij nU de Paaschdagen niet zou kunnen doorbrengen in haar landhuis in West- Frankrijk. Sport SCHAKEN VOORWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. In de voorwedatrijden voor het schaakkampioenschap van Zeeland '47 werden in de afge- loopen week de volgende par tijen gespeeld of uitgespeeld: Groep 1. W. Flissebaalje, (M'burg)P. M. de Kleyn. (M'burg) 01; J. Karelse, (Schore)K. Maartense, (Mid delburg) 01; K. Maartense-^ W. Flissebaalje 10, K. Beeke ('s H. Arendskerke)J; Karel se 10. Groep 2: S. Sanders, (M'burg)—P. Weststrate, ('6 H. Arendsk.) U, J. Sinke (M'burg)A. Dobbelaar, (Mid- delb.) 01, A. Quakkelaar (Hansweert)P. Weststrate "Groep 3: D. de Vos, (M'brg) L. A. Jongepier, (M'burg) 1 0, Dr. A. Looyen, (Goes) M. J. Quakkelaar, (Hansw.) 0 1. Groep 4: Dr. G. Volmer, (Goes)H. J. Blok, (Kapelle) 1—0. Ook Schomven-Duiveland is met de- voorwedstrijden be gonnen. De uitslagen waren daar: J. J. v. d. Ende, (Zierikzee) -Dr. J. L. Braber, (Dreischor) 1—0, Dr. J. J. Westendorp- Boerma, (Zierikzee)A. Stoutjesdijk, Zierikzee) 10, A. v. d. Westen, (Zierikzee)-^ J. J. v. d. Ende 1—0, Dr. J. L. BraberDr. J. J. Westen dorp Boerma 01. Match M. C. Verburg Mullié (1-1).' Zaterdag werd de\ tweede partij gespeeld van het be slissende viertal p&rtgen om het kampioenschap van Zee land tusschen Verburg ér Mullié. Zwart (Verburg) koos de West-Indische verdediging en kreeg een zeer goede stel ling. Deze werd echter dooi de pion-formatie zoo vastge legd, dat er, zonder afgeruil de pionnen en na afruil van de lichte stukken geen an dere keus dan remise bleef. De afgebroken stelling van de eerste partij werd eveneens remise, nadat Mullié nog met enkele spitsvondige zetten de winst trachtte af te dwingen, welke poging Verburg door correct tegenspel weerlegde. De stand is nu 11. Zaterdag a.s. wordt de derde partij gespeeld in hotel „Cen traal" te Goes, tegelijk met de 5e ronde van de voor wedstrijden van de Zeeuwsche schaakkampioenschappen 1947—1948. NATIONAAL SCHAAKKAMPIOEN SCHAP. In de voorronde van het na tionale schaakkampioenschap, welke heden te Amsterdam be gint, zal de heer Prins ver vangen worden door den heer C. D. van den Berg. Vijf Amerikaansche mari niers werden gedood en 17 werden gewond bg een gevecht ten Noorden van Tientsin in China, toen een Amerikaansch munitiedepot werd aangevallen door communistische troepen. Teruglevering van vee. De Inspecteur voor Zee land van de Rijksdienst voor Landbouwherstel maakt be kend, dat met ingang van 1 Juni 1947 op Schouwen-Dui- veland en op Tholen en St. Philipsland de teruglevering van vee in natura stopgezet zal worden. Gedupeerden, die nog prijs stellen op restitutie in na tura, moeten hun aanvrage vóór 31 Mei Indienen. Geen Fransche zaaloesters. Naar men ons mede<feelt is op last van de Nederlandsche regeering tot nader order de import uit Frankrijk niet meer toegestaan. Hierdoor wordt dan ook de import van de aan gekochte zaaioesters uit Frankrijk verboden. Ondanks de pogingen die zijn onderno men om hiervoor ontheffing te verkrggen, kon de regeering geen toestemming hiervoor verleenen, daar dit verbod al gemeen geldt. Wordt er geen spoedige oplossing gevonden, dan is het te voorzien, dat deze zaaioesters hoogstwaarschijn lijk voor de Zeeuwsche kwee kers verloren zullen zijn. Vlastrekmachïnes. Naar wg vernemen heeft de regeering de aankoop en im port van een vrij groot aantal nieuwe vlastrekmachines voor 1947 goedgekeurd en de hier voor benoodigde deviezen be schikbaar gesteld. Men verwacht, dat al die genen die indertgd bij de P.V. C. of een importeur hebben opgegeven het voornemen te hebben een vlastrekmachine te koopen, zullen worden kunnen voorzien. Daar de arbeidsmoèilijkhe- den bij het trekken de laatste jaren een rem zijn geweest om vlas te verbouwen, mag thans verwacht worden, dat deze moeilijkheden dit jaar weer belangrijk minder zullen zijn. Oogsthulp door de jeugd. Burgemeester en wethouders van Vlissingen bezochten Oostende. De burgemeester en dé wet houders van Vlissingen, even als de leden van de voetbal elftallen van Vlissingen en van Portsmouth, die aan een tour- nooi deelnamen, dat georgani seerd was dooi' de voetbalver- eeniging van Oostende, zijn Zaterdag' door den heer Ser- huys, burgemeester van Oos tende, officieel nntvangen. De Belgische wethouder Vroome heette de Britsche 'asten hartelijk welkom en ïerinnerde aan de rol, die de haven van Portsmouth gedu rende de oorlog heeft gespeeld. Spreker eindigde zijn toe spraak in het Nederlandsch, waarbij hii de Nederlandsche gasten welkom heette en sprak over het gemeenschappelijk lij den van Nederland en België, een lijden, dat de banden tus schen beide landen nog heeft verstevigd. De heer Kolff, burgemeester van Vlissingen, dankte namens de Nederlandsche gasten. Hij herinnerde aan de oprichting van de Belgische loodsdlenst in Vlissingen en wees op de vriendschappelijke betrekkin gen tusschen deze stad en Jostende Vervolgens sprak de heer Kolff nog over de toena dering, die zich op het oogen- blik tusschen Nederland en België voltrekt en hij betoogde. landbouw heeft in overleg met de Nederlandsche Jeugdge meenschap een aantal 14-daag- sche kampen geprojecteerd voor hulpverleening aan de a.s. pootaardappeloogst van 8 Juli tot 16 Augustus, welke door een ernstig tekort aan land arbeiders bedreigd wordt. De gebieden, waar de kam den zullen worden gehouden, zijn enkele polders in Noord- Holland, polders in Zuid-Hol land, Noord-West-Brabant en deelen van de provincie Gro ningen en Zeeland. De deelname staat open voor flinke, gezonden jongens boven 14 jaar, die zich 'bij hun jeugd organisaties moeten aanmel den. Zij kunnen 4 a 5 per dag verdienen. Eerste kreeften. De eerste kreeften van dit seizoen zijn te Yerseke aan de wal gebracht, waarvan Vrij dag veiling werd gehouden. Er werd een prijs gemaakt van 17.50 per kg. Kooper werd de heer J. van Eenenaam. Do aanvoeren zijn echter nog zeer gering en de hoop der vis- schers is gevestigd op wat warmer weer. MTDDELBUR G SCH OFFICIER ONDERSCHEIDDE ZICH. Volgens de Maasbode is de eerste luitenant der mariniers D. J: Vos, afkomstig uit Mid delburg, eervol vermeld naar aanleiding van zgn optreden 'bij een gevechtsactie in ïndië. Toen de kapitein van de troep was gesneuveld, nam luitenant Vos onmiddellijk het bevel over en voerde deze de actie tot een goed einde. PARTICULIERE SYNODE. De particuliere Synode der Geref. kerken in Zeeland zal fehouden worden op Woens- ag 4 Juni a.s. STOFKAMMEN ontvangen in behoorlijke kwa liteit voor slechts 55 et. Natmiriyk weer by Vlissingen JO FIBBE, Middelburg-Breskens 3-2 Op een (-an modder over- spoeld veld hebben Middelburg en Breskens elkaar geen duim breed toegegeven. De wed strijd kreeg zelfs door het soms wat al te vinnige spel een wat onaangename sfeer. De van begin tot eind vallende regen kon de gemoederen niét verkoelen en het Ss meer ge luk dan wijsheid, dat de wed strijd zonder ernstige inciden ten verliep. Een harde wind kreeg Breskens mee en het spel be gon dan ook met een flink overwicht der bezoekers, waaraan Middelburg zich door aardig samenspel eerst na een kwartier wist te ontworste len. Breskens benutte het wind- voordeed door één doelpunt te scoren, dat van behoorlijk ge halte was en hen de leiding bezorgde (01). De Middelburg-aanvallen liepen telkens weer op niets uit door te Ver doorgevoerd samenspel en gebrek aan durf om te schieten. Drie Middel burg-spelers wisten uit een gezamenlijke actie egn doel punt te fabriceeren met een Middelburg. I buitenspel-luchtje (1—1). In de tweede helft kwamen (Ingezonden mcdedeeling)., I beide partijen om beurten in de aanval, met Middelburg het meest in de aanval. Het werd dan ook 21 en zelfs 3—1, doch een fout binnen het beruchte gebied bezorgde Breskens nog een puntje. Spoedig daarop kwam het vurig verbeide einde en spoedden doorweekte toeschou wers en in modderklompen herschapen spelers zich huis waarts. District V. Ie klasse. Era- bantiaEindhoven 01. District IV. 2e klasse A. Dp ZeeuwenTerneuzen afg. MiddelburgBreskens 32. 3e klasse E. E.M-M.Burgh afg. ZierikzeeOdlO afgelast YetsekeZeelandia afg. 3e kladse F. Sluiskil Hoofdplaat afg. Oostburg— Corn. Boys afg. AxelHontè- nisse 41. Res. 2e klasse E. Goes 2— De Zeeuwen 2 4—0. Vlissingen 2—MOC 2 0—1. Het wel heel schamele Paaschprogramma bracht geen enkele verrassing. In de eer ste klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld en daarbij toonde Eindhoven al heel wei nig medelijden met haar stad- genoote Brabantia datdaar door nog vaster op de laatste plaats werd gedrukt. In de tweede klasse bracht Middel burg het tot een benauwde zege op Breskens, wat overi gens geen wijziging van be- teekenis bracht aangezien bei de ploegen voor kop en staart kansloos waren. De reserves Van de Zeeuwen en Vlissingen boekten beiden een nederlaag waardoor ze een zeer beschei den plaats innemen. Door de overwinning op Hontenisse wist Axel zgn po9itie te ver stevigen. De stand voor de derdp klasse is nu: 3e klasse F. Clinge 16 11 2 3 47-20 24 Steen 15 10 2 3 41-25 22 Axel 14 10 0 4 55-17 20 Oostburg 13 8 2 3 46-33 18 Corn. B 15 7 4 4 48-31 18 Sluiskil 13 6 4 3 34-29 16 Honten. 15 6 4 5 46-43 16 Hulst 15 7 1 7 31-35 15 Hoofdplaat 12 5 1 6 33-40 11 'Schoond. 15 3 0 12 21-52 Aardenb. 15 1 2 12 28-66 IJzendijke 16 2 0 14 26-65 Schoondijke twee winst punten in mindering wegens niet opkomen tegen Aarden- burg dd. 23 Mrt. 1947. Res. 2e klasse E. Doeko n 13 12 0 1 55-19 24 12 8 0 4 27-18 16 Tern. H Goes n 10 moc n lf Vllss. II 10 De Z. II 10 RCS II 8 Steenb. II Middelb 1112 Bresk. II 9 7 1 2 33-14 15 5 15 23-22 11 4 15 22-21 4 15 22-23 2' 4 2 13-13 3 15 21-23 12 9 11-43 0 18 9-40 dat de sport hierbij een voor name rol kan vervullen. Een Engelsch voetbalspeler dankte in het Nederlandsch. Burgemeester Serruys las nog een boodschap van den burgemeester van Portsmouth voor. Het Vlissingsehe Gemeente- personeel speelde een voetbal wedstrijd te&en hun collega's te Östendè, welkè wedstrijd in een gelijk spel (11) eindigde. WEST ZEEUWSCH- VLAANDEREN EN AMERIKA. Het plan bestaat om een collecte-plan op te stellen voor herstel .van kerken èn pasto rieën in W. Zeeuwsch-Vlaan deren en dit te gebruiken voor geldinzameling in Amerika en Canada. Er zal een vouwblad gemaakt worden met teeke- ningen van West Zeeuwsch- Vlaanderen met bijgevoegde Engelsche tekst. „MORGENROOD" Het N.V.V. heeft de Vlissing sehe Bestuurdersbond in staat gesteld om ln de week van 31 Mei tOf- 7 Juni 1Ö0 en in de week vtfn 7 tot 14 Juni 50 vrouweh uit te zenden naar het vacantieoord „Morgen rood", te Oisterwijk. In de eerste plaats komen hiervoor vrouwen in aanmer king, die door huiselijke om. standigheden zelden of nooit eens in de gelegenheid komen een week met vacantie te gaan Middelburg - - AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDER WIJS. Donderdagavond had de eindles plaats in de Avond school voor Nijverheidsonder wijs te Middelburg. Van hét bestuur der school was daarbij aanwezig de wethouder J. W. Kögeler en van de commissie van toezicht de hemen Onderdijk en Bre vet. De heer Kogelen sprak de leerlingen op de hem eigen bezielende wijze toe en reikte de diploma's uit. Het bijzondere van deze laatste les, was het afscheid van 'den heer Klarenbeek, die langer dan 25 jaren aan het hoofd van de school stond. De wethouder bracht namens het gemeentebestuur dank Voor de groote toewijding, Waarmee hij op voorbeeldige wijze en vaak onder moeilijke omstandighe den de school heeft geleid. Dc heer Kögeler bood hem een herinneringsgeschenk aan. Namens de Ifeeraren sprak de heer Rozendaal, die even eens een geschenk aanbood en bloemen voor mevr. Klaren beek. Voor de commissie van toezicht sprak de heer On- derdgk en voor dé leerlingen de leerling Davidse. De heer Klarenbeek richtte hartelijke woorden tot elk der sprekers en bedankte zoowel het personeel als het gemeen tebestuur voor de prettige sa menwerking. Tenslotte richtte de heer Kögeler nog een afscheids woord tot den heer Heymans, die na meer dan 25 dienst jaren zijn functie als teekem leeraar neerlegt en tot den heer Onderdijk, die thans af treedt als lid van de commis sie van toezicht in verband met drukke andere werkzaam heden. De naamlijst van de bevor derde leerlingen moeten wij door plaatsgebrek een dag aanhouden. EEN JUBILEUM. Op Donderdag 3 April her dacht de heer A. -Flipse het feit, dat hij vóór 40 jaren in dienst trad van de N.V. druk kerij J. C. en W. Altorffer te Middelburg, 's Morgens had de huldiging plaats, waarbij de directeur hartelijke woor den sprak en een overzicht gaf van het vele dat de jubilaris in al die 40 jaren voor de zaak had gedaan. Voorts werd door, den directeur nog mededee- ling gedaan'dat het H.M. de Koningin behaagd heeft aan den jubilaris de aan de Ordê van Oranje Nassau verbonden eere-medaille in zilver toe te kennen. Verder werd nog het woord gevoerd door den heer J. C. Wisse namens het personeel, waai'bij cadeaux en bloemen wei-den overhandigd. „DE TOKELAARS De Middelburgsche mandoli- nevereeniging De Tokkelaars heeft onder leiding van den heer M. P. Ventevogel deelge nomen aan het nationaal man. dolineconcours in Den Haag op Maandag jl. De vereeni- glng behaalde in de derde af- deeling een eerste prijs met 161 punten, welk aantal het hoogste was van alle deelne mende mandoline-orkesten. Vlissingen Vlissingsehe raad naar Rotterdam. De ontwikkeling van Vlis singen vereischt In d^. naaste toekomst het bouwen van een groot aantal woningen. Dit urgente vraagstuk en niet minder de bouw van een nieuw tehuis voor ouden van dagen stelt de gemeenteraad van Vlissingen voor groote problemen, welke dringend om oplossing vragen. Met het oog hierop heeft de raad met het college van B- en W., den gemeentesecretaris, den heer H. dé fee ijl, den di recteur van gemeentewerken. Donderdag een studiereis haar Rotterdam gemaakt. Na de begroeting ging de -tocht eerst naar Schiedam, waar een bezoek werd ge bracht aan het moderne tehuis voor ouden van dagen aan de Burgemeester Knappertlaan, waar zij werden rondgeleid door de directrice van het ge sticht en den- burgemeester van Schiedam. Na de middag werden ö-a. bezichtigd een nieuw complex van 560 woningen aan de Goudsche Singel, verschillende juist aangevangen complexen 'in Kralingen en. in Blijdorp, waar groote aandacht werd besteed aan een groot plan in de Talmastraat (plan Wel- schen). een systeem van vlugge woningbouw, dat bijzondere aspecten biedt en voorts werd nog een bezoek gebracht aan een in uitvoe ring zijnd plan van 1900 Wo ningen in de Carnissebuurt. Het was een drukte, doch ongetwijfeld zeer leerzame tocht, welke zeer zeker voor de bouw van het nieuwe Vlis singen goede resultaten zal af. werpen. afscrjeid mej. van der welle. Ten stadhuize te Vlissingen vond in tegenwoordigheid van B. en W., den gemeentesecreta ris en het secretarie-personeel het afscheid plaats van mej. J. W. M. van der Welle, die, na de gemeente ruim 7 jaren als typiste te hebben gediénd, de diénst ging verlaten. De burgemeester schetste de groote verdienste van mej. van der Welle. Vervolgens sprak de gemeente-secretaris, mede naméns het gemeente- personeel, terwijl wethouder van Oorschot namens de be volking waardeerende woorden tot haar richtte. Mej. Van der Welle dankte voor de prettige samenwerking en voor het geschenk dat zij van het geheele personeel kreeg. MANDOLINEVEREEN. „TOVIDO" De mandolinevereen- Tovi-< dd heeft op 2e Paaachdag deeL genomen aan het nationaal mandolineconcours, dat- in Den Haag werd gehouden door de federatie van Haagsche man dolineorkesten. Tovido behaald© in de afdeeling uitmuntend heid, waarvoor slechts 4 van de 21 deelnemende vereeeni- gingen hadden ingeschreven een eerste prijs. Een mooi succes voor Tovidq en haar directeur, den heer WE? 'P. Ventevogel. Goes i Bondsdag van Hef Jongelingsverbond. De provinciale bondsdag varf het N.J.V. werd dit jaar in Goes gehouden. Uit alle .deelen van de provincie waren N.J.V.- ers samengestroomd. De Groo te Kerk was dan ook geheel gevuld, toen de voorzitter, de heer A. J. de Wit, de dag opende. Namens de Goesche regelingscommissie sprak de heer Boone een woord van welkom. Onder tromgeroffel en trom-» petgeschal van „Juliana" uit Middelburg, ging men daarna naar de zaal Krijger en de Prins van Oranje, waar irt twee groepen de vergadering werd voortgezet. Het muzikale deel werd hier, behalve door de pijperscorpsen „Juliana" en „Excelsior" ver zorgd door de mondaccordeon-< club Apollo". Leden van dö C. J. M. V. Vlissingen voerden een blijspel op. De middagvergadering werd Weer in de Maria Magdalena- kerk gehouden. Ds. Drost uit Kapelle, sprak hier dé bonds^ rede uit, waarin hij de nadruk legde op dé taak van den Christen in deze wereld. Da organist G. A. de Kok speelde enkele orgelsoli. Tenslotte werd met het zingen van „God roept ons broeders tot de daad" deze bondsdag besloten. Het pöperscorps „Excelsior" maakte later een wandeling door de stad. Wemeldinge HET kOMENDE MUZIEKCONCOURS. Dinsdagavond vergaderde té Wemeldinge het werkcomité, dat belast is met het orga- nlseeren van verschillende werkzaamheden voor het a.s. Bondsmuziekconcours dat op 2de Pinksterdag gehouden zal worden. Over een geschikt terrein behoeft men het hoofd niet meer te breken, daar de heer: K. P. L. Domlnicus zoo wel willend was om hiervoor de boomgaard „Huisdijk" af te staan. Dit terrein is wel bij uitstek geechikt voor een mu_ ziekconcours, gelegen kort bij de groote verkeersweg en mid den tusschen andere boomgaar. den in, is het wei een unieke gelegenheid. De voortvarendheid waar mee het werkcomité de zaken aanpakt is wel reden om te veronderstellen, dat het bonds- concours een muzlehfesQjn bij uitnemendheid zal worden, in dien tenminste het weer mee werken wilt. Aan de Universiteit te Utrecht daagde de heer Jac. de Korte te Tholen voor het eindexamen tandarts. De heer H. G. van Stee te Tholen is benoemd tot op zichter bij de Rijkswaterstaat met standplaats Rotterdam. TRIBUNAAL GCES Een N.S.B.-echtpaar. Woensdag zijn slechts enkele kleine zaken behandeld. Het eersf kwam als besohuL digde voor de 45-jarige P. F. van Mol, winkelier te Honte nisse, die symp. lid is geweest van de NSB en in de winter 1944/'45 werkte voor de Land wacht. Zoo een onnoozel type als deze man hebben wij nog niet op de zittingen medegemaakt. Hij deed ons vragen of zoo iemand nu wei toerekenbaar is te achten voor zijn daden. Vervolgens kwam de 32-ja rige landbouwersknecht. P. L. de Neve. uit Zuidzande, voor, die in dienst is geweest bij de NSKK en daarvoor als chauf feur o.a. in Rusland heeft ge reden. Besch. bekende ver- keerd tP hebben gehandeld. 'Daar haar cliënt zeer gun stig bekend staat, vroeg de pleitster, mej. mr. Anne Bolle, ook voor hem de grootste cle mentie. Voortgezef werd de zaak tegen de 46-jarige landarbei der, A. van Swaal. uit Hengstdijk, die reeds op 29 Januari i9 voor gewekt. Na een korte ondervraging en een kort pleidooi van mr. Roelofs, besloot hef tribunaal op verzoek van laatstgenoem de v. S. direct op vrije voeten te stellen. EEN BOOTSMAN. Des middags werd het eerst "behandeld de zaak tegen de 30-jarige F. F. Van Meir. bootsman te Tèrneuzen, die lid van dft NSB en WA is ge_ weest. Bij de ondervi'ag'ing naar aanleiding van het dossier den heer C. Óüwehand en den ikwam nóg "naar voren, dat hoofdopzichter den heer J. Mol.Ibesch, twee O. T.-mannen vervolgde toen deze zich aln hun werk trachtte te onttrek ken. Het was mr. F. W. Adrl- aanse niet duidelijk, dat deae man tot de gevaarlijke NSB- ers zou hebben behoord en hfi pleitte dan ook clementie. DP beide laatste zaken wer den samengevoegd, het gin? tegen het echtpaar L. Op peneer, 35-jarig los werkman, en zijn 30-.iarige vrouw. M. F. Oppeneer geb. Notebaarte bei de uit Schoondijke. De man. werd reeds in 1933 lid der NS B en later konstabel bij de WA en tenslotte belast met wacht- en bewakingsdienst tea behoeve van üe weermacht. De echtgenoot© werd ten laste gelegd, dat zij lid is ge weest van de NSB, sociaal werkster voor de NVD. HIJ WIST HET NIET... De man had niet geweten, dat er na Mei 1940 oorlog was tusschen Nederland en Duitsch_ land en wist niet waarom hij de hem vertoonde formulieren heeft onderteekend. De vrouw werd lang onder vraagd. speciaal over het laat ste ten laste gelegde, doch bleef met klem ontkennnen. dar zij zich aan verraad had schuldig gemaakt. Mr. F. W. Adrlaanse meen de te kunnen aantoonen, dat de vrouw het slachtoffer is geworden van een fantast. Zij is zeker „verkeerd" geweest, maar zij is diep getroffen door het overlijden tijdens évacuatie van haar kind en is nu reeds 27 maanden geïnterneerd. Ook vroeg pleiter clementie voor den man. omdat toch wel dui delijk ls. dat hii neoif iemand bijzonder lastig heeft gevallen. Uitspraak in alle zakeh 16 April.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2