PROVINCIALE ZEEUW5CHE COURAKT Ik at hier nu 4 weken..." Drama op de „Oranje" Benauwde 2-1 zege voor Oranje Dr* Ir* Ringers Voetbal in vliegende storm BEVN: Vandaag naar Engelsch oversiroomings gebied 190e Jaj-gang - Nr. 81 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwscbe Cotant. Middelburg. Drukkerij Firj F. van de Velde Je.. Vlissingen. Dit blad vcrsgjnt dagelijks, behalve op Zon- en Algewn Christelijke feestdagen. Dinsdag 8 April 1947, ABONNEMENTSPRIJS i 25 cent per week3.20 per kwartaalfranco per post 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS W.O. DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STEMMEN tZSE Bureaux geves^d te Vlissingcn t Walstraat 58-60. telefoon 10 (2 lijnen) Jdiddelburg i Londensche Kaal 29, telefoon 2077 ec 2924» Goes i Turfkade 15. telefoon 2475; Oostburg i Gratamastraat 3. telefoon 102; Teinturen; Brouwerijstraat 2. Postrelfening nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Het wereldgebeuren ij Moska's bondgenootschap met Engeland. Nota oor Marshall, Op tweee Paaschdag toon de Beviri zich ontmoedigd, toen hij inie bijeenkomst van de groote-Vier te Moskou verklaarde „Ik zit hier nu al vier weke; maar wij hebben nog nietsbesloten". Inderdai is er over het V redes verf ag van Duitsch- land nogaiets besloten. De agenda va de conferentie is geleidelijkianger geworden en net aanté geschilpunten, dat naar de ptatsvervangende mi nisters wrd doorgezonden, is gegroeid, waar over het vre- desverdra is geen overeen- - stemming bereikt. Bevin aeeft scherp gepro testeerd .oen Molotof op de proppen jwam met het idee een volkiemming in Duitsch- land te fLten houden, opdat de Duitiers zelf zouden be slissen oer hun staatsvorm. Bevin *es er op, dat het Duitscharolk enkele jaren ge leden Hier achterna liep, dat het twemaal Engeland en Frankrij' heeft aangevallen en dat fct nu niet langer aan de Duifchers is hun eigen grondwe te bepalen. Die grondwezal vastgesteld wor den doo de aangevallen vol keren znder Duitsche volks stemmig. Tot zoover Bevin. Men meene evenwel niet, dat er n Moskou niets be reikt zu zijn in de achter- liggendi dagen. Op Insdag 8 April zullen namely de Britsch-Russi- sche biprekingen over een vijftig-irig verdrag in het eindstaium komen. Reed wezen verschillende buitenmdsche corresponden ten erop, dat de conferentie van Mskou weinig waarde zal heben voor het sluiten van d Duitsche vrede, maar veel fcteekenis voor dc ver- houdig RuslandEngeland- Amerta. Weiu, Engeland is bezig een plitiek te voeren, waar bij hc zich nadrukkelijk dis- tanctert van de Amerikaanr schefisie op bepaalde Euro- peesae en Aziatische proble men. Waneer Inderdaad het nieue Britsch-Russische ver dragvoor het vertrek van Bevi uit Moskou geteekend kan worden, dan heeft Be- vin'sverblijf in de Russische hoof6tad dit groote resultaat opgêverd, dat de vrede tus- sche Engeland en Rusland wore bestendigd, terwijl van die jestendiging nog geen sprae is tusschen Rusland en .mèrika. Vn Amerikaarische zijdf woit er nog al wat luid- ïuötige pressie op Rusland uiteoefend en in vele Ame- ril?ansche bladen wordt ge- sclrmd met de bewering, da nu reeds de diplomatieke „gvechten" worden geleverd, di< aan een gewapend con- Soldalenkïnderen Volgens de Daily Mail zullen binnenkort 5000 kinderen, die tijdens de oorlog in Engeland ge boren werden en Ame- rikaansche negersolda. ten tot vader hebben, naar de Vereenigde Sta ten worden verscheept, opdat zij kunnen op groeien in de Ameri- kaansche- negerwijken. De kinderen zouden in Engeland als mislukke lingen en geteekenden worden beschouwd. De soldaten lieten de kinderen bij de Engel- sche moeders achter Generaal De Gaule sprak te Straatsburg. Generaal de Gaulle heeft te Straatsburg een krans gelegd op het oorlogsmonument voor de gesneuvelde soldaten in de Elzas. Hij heeft daarbij een uitvoe rige rede gehouden, waarin hij aandrong op herziening van de onlangs aangenomen grond wet, hetstel van de Fransche eenheid en vertrouwen in de toekomst. Hij wenschte hand having van het Fransche im perium, opvoering van de pro ductie en beperking der uit gaven. Stakingen in U.S.A. Op tweede Paaschdag zijn in Amerika 75.000 telefonisten en 400.000 mijnwerkers in staking gegaan. Het telefoonpersoneel staakt voor een salarisverhoo- ging van ongeveer 30 per week, de mijnwerkers zeggen te staken voor betere veilig- heidstoezicht in de mijnen. Volgens Le Soir wordt deze week de handel in auto's door de Belgische regeering vrijgegeven, Er blijft prijscon trole, flict vooraf plegen te gaan. Vooralsnog toonen de Rus sen weinig neiging aan deze intimidatie-politiek toe te ge ven. Zij hebben nu weer aan Marshall een nota overhan digd, waarin zij er op wijzen, dat de Amerikanen de voor waarden van het in 1945 ge sloten drie mogendheden-ver- drag betreffende China niet nakomen. Rusland heeft na melijk ingevolge dit verdrag zijn troepen uit China terug getrokken, maar de U.S.A. niet. Er zijn nog steeds ruim 6000 man Amerikaansche troepen in China, zoogenaamd op verzoek van de Chineesche regeering. De Russen meenen, dat de deelname van buiten- landsche troepen aan de bur geroorlog in China dat con flict slechts kan verlengen en Molotof wenscht nu een be spreking over het Amerikaan sche optreden in China. Het zal voor Marshall ver moedelijk al even moeilijk zijn deze China-politiek van zijn regeering aannemelijk te ma ken als de Dardanellen-poli- tiek Dakotk-wrak bij Bapdoeng gevonden Alle inzittenden gedood. Het wrak van de sedert 12 Maart j.l. nabij Bandoeng ver. miste Dakota is gevonden. Het toestel lag in een ravijn op een helling van de Boeran- grang. Een reddingspatroullte uit Bandoeng heeft het toestel bereikt, dat nog juist binnen de Nederlandsche zóne lag. Het toestel is grootendeeLs uitge brand. Men heeft nabij het wrak geen overlevenden aan- getoffen en de hoop, dat er overlevenden zouden zijn, is opgegeven. Later wordt ge meld, dat alle lijken zijn ge vonden. Zij waren echter niet te indentlficeeren. Er zal een onderzoek naar de oorzaak van de ramp ingesteld worden. Zeegevecht bij Sumatra. De Marinevoorlichtingsdienst deelt mede, dat., het marine vaartuig R.P. 120 in de Lang- sa-baai by Sumatra in gevecht is geweest niet een twee master, die bemand was met T.R.I.-manschappen en die acht prauwen op sleeptouw had. Men poogde het Neder landsche vaartuig te omsinge len, dat vuur gaf en de vijan den verdreef. Een party rubber en gambir werd in beslag genomen. - De mgnwerkersstaking in West-Duitschland is geëindigd. Geen defect aan de stuurinrichting. 'n Toevallige samenloop Yan omstandigheden. Kapitein I. Bakker, ge zagvoerder van de „Oranje", heeft het verhaal, dat zyn schip tydens de storm in de Golf van Biscaye door een defect aan de stuurin richting in ongunstige po sitie zou zgn gekomen, naar het ryk der fabelen verwezen. Het schip voer tijdens de storm op koers, doch 'op een gegeven moment was de af wijking door weersomstandig heden zoo groot, dat de ge zagvoerder besloot by te draaien. Tijdèns het bgdraaien kreeg men dwarszeeën, waar door de „Oranje" eenige oogenblikken uit het roer liep. Het ongeluk in de Golf van Blijft de Commissle-Generaaf In een onderhoud, dat een A.N.P.-redacteur met minister Jonkman had over de buiten- landsche betrekkingen van de Republiek Indonesia, heeft de heer Jonkman er onder meer op gewezen, dat de Republiek op zich heeft genomen een re geling met Nederland te tref fen voor de buitenlandsche vertegenwoordiging ep dat voorloopig Indonesiërs opgeno men zouden worden in de buitenlandsche dienst van het koninkrijk'. Binnenkort zal ook een be slissing worden genomen over het voortbestaan van de com missie-generaal nu het politie ke accoord tot stan£ is geko men.— Mountbatten confereerde. De BritschIndische onder koning Lord Mountbatten had een onderhoud met Jinnah. den leider der Mohammedanen, met Gandhi den Hindoeleider, met Sjahrir, minister-président van de republiek Indonesia. Sjahrir te New Delhi. Volgens een Reuter tele gram zou Sjahrir te New- Delhi de komst van een Indo nesische economische missie naar Br.-Indië hebben aange kondigd. Sjahrir zou er op gewezen hebben, dat sommige staten, die goede betrekkingen met de Nederlanders onderhielden nog voorzichtig zijn hij het erkennen van de republiek. Gevraagd over de vooruitzich ten van een vriendschappelijke regeling met de Nederlanders zelde Sjahrir. dat hg hoopvol was gestemd. Een ding. zoo zei hij. is duidelijk, noch de Nederlanders, noch wy willen voortgaan met vechten. Pinnen een paar dagen ver trekt Sjahrir naar Batavia. In- tusschen heeft de commissie- generaal in een telegram aan Sjahrir haar teleurstelling uit gesproken over de vertraagde terugkeer van Sjahrir op wien belangrijk werk in Batavia ligt te wachten. Don Juan is ontstemd. Don Juan, de Spaansche troonpretendent heeft een ma nifest uitgegeven, waarin hij protesteert tegen generaal Franco's plan om een levens lange dictatuur té handhaven in Spanje, Biscaye liep met het bij draaien samen. De stewardes, mejuffrouw Broer, liep over de achterwell met een blad eten. Dit was het personeel van het schip ten strengste verboden. Zy moest een dek lager binnendoor loopen. Mej. Broer en degenen, die haar ter hulp kwamen, zijn over het schot van de achter well weggesleurd, terwijl het schip slagzij maakte. Van zoeken kon geen sprake zijn. Toen het s&ip lag bijge draaid, waren zeker weer vgf minuten verloopen. De schade aan boord is vrij groot. Veel glas, aardewerk en meubilair brak. *De vleugel is in de muziekzaal van zgn p'ooten gerukt. Tusschen het oogenblik, dat mej. Broer viel en dat waar op de drie over boord sloe gen, moet wel een minuut of 10 hebben gelegen. De oorzaak van de korte tfd, dat het schip stuurloos lag, moet worden gezocht in de weersomstandigheden. De „Oranje" luisterae bij ingrijpen dadelijk weer naar de manoeu vres van roer en schroeven. Door dit onderzoek is al licht het gerucht ontstaan, dat er een defect was. Ty dens de storm is een kompas weggeslagen. De begrafenis van, stuur man Fris is Dinsdaj 13 uur te Beverwijk. is het 10 jaar gele den, dat Z.K.H. Prins Bernhard werd geïnstal leerd in de Raad van State. Hoog bezoek aan „Hofstadbloem". Zaterdagmorgen heeft H.M. de Koningin een bezoek ge bracht aan de bloemententoon stelling „De Hofstadbloem' die in Houtrust te Den Haag is ingericht. Een groot aantal kinderen en oudere bezoekers wachtten haar voor de ingang op. Hare Majesteit stelde bgzon- der veel belang in de inzendin gen. Zg vertoefde lange tijd bg de bloemperken en stélde haar begeleiders vele vragen, in het bgzonder ten aanzien van de bouwplannen voor een vivarium, het eerste in Neder land, dat beoogt zoowel de jeugd als de volwassenen na der tot de natuur te brengen. Zender van radio-Kootwijk terug. In de afgeloopen dagen is uit de Russische zóne in Duitschland bg radio Koot wijk een belangryke zending gearriveerd. Het betrof hier een belang- rgk deel van de door de Duit- schers geroofde inventaris van het radio-station. De zending bevatte onder meer drie moderne ultra kor te golfzenders met zijband en twaalf zenders. Alles zal ech ter gedemonteerd moeten worden om roest en vuil te verwyderen. Ex-burgemester Voute voor zijn rechters. Ex-burgemeester E. J. Voute van Amsterdam zal op Vrijdag 25 April a.s. voor het bijzonder gerechtshof te Am sterdam terecht staan voor het feit, dat hij uit handen van den vijand zijn benoeming burgemeester van Amster dam heeft aanvaard. In de dagvaarding wordt hij er voorts ondermeer van be schuldigd, dat hg deze functie is blgven uitoefenen, ook na dat aan het gemeentebestuur van Amsterdam als zoodanig zijn bevoegdheden in feite wa ren ontnomen en deze in han den waren gelegd van den burgemeester. Bergman schitterde en scoorde tweemaal, Stopperspil Möhring geen onverdeeld succes. (Van onzen specialen verslaggever). Op een zeer matig spelend Belgisch elftal, een overwin ning, die even goed een gelyk spel had kunnen zijn, ziedaar het schamele resultaat van de eerste internationale wedstrijd in 1947. Het vernieuwde Ne derlandsche elftal is geen suc ces geworden en als deze ploeg tegen een elftal als het Engel- sche Huddersfield-team had gestaan, zou het vermoedelijk weer een dikke nederlaag zijn geworden. Er was één troost: het Bel gische elftal was geen haar be ter, evenals het Nederlandsche een ploeg zonder uitblinkers. Nu moet onmiddellijk wor den toegegeven, dat de weers omstandigheden buitengewoon ongunstig waren en normaal spel onmogelijk maakten. Er stond een storm-van-je-welste en de bal maakte de gekste sprongen, werd telkens weer door de wind gegrepen; er was geen speler, die zijn techniek kon uitbuiten of zelfs maar een béhoorlijke balcontröle had. DE WEDSTRIJD. De wedstrijd begon tamelijk sensationeel en bleef het. Het spel was nauwelyks begonnen of Rijvers, die naar de rechts buitenplaats was wegge- dwaald, kreeg de bal plotseling vrij en schoot onverwacht hoog op het Belgische doel. Daenen was echter op zgn post en red de keurig. Even golfde het spel weer heen en weer. Toen kreeg La- kenberg de bal vrij, speelde laag over de grond voor het Belgische doel, de bal schoof door naar Bergman, die naar binnen was gekomen en 7 mi nuten na het begin was het 10 voor Nederland, want Bergman maakte geen fout en schoot steenhard tusschen back en doelman door in het Belgische doel. Drie minuten later was het overigens al 11. De Belgische voorhoede speelde de weifelen de Nederlandsche achterhoede uit haar verband, Lemberechts gaf de bal aan den snellen Chaves en deze aarzelde geen seconde en passeerde Kraak kansloos. Contact met Djocja Drs. van Warmelo, hoofd ambtenaar van het dep. van econ. zaken te Batavia is naar Djocja vertrokken voor het leggen van contact met het hoofd van het departement van nijverheid en industrie aldaar. Uitwisseling van Nederland sche en Indonesische ambtena ren zal overwogen worden en eveneens zal de goederenruil en de economische Coördinatie ter sprake komen. Op Madagascar duren de schermutselingen voort tus- chen de Franche troepen en de opstandige inheemschen. Walcherens pompen brengen uitkomst. Ook pontons en bokken. De Engelsche autoriteiten, belast met hét nemen van maatregelen tegen de over stroomingen, hebben een be roep gedaan öp dr. ir. J. A. Ringers, ex-minister van we deropbouw, om als deskundige de inundaties in oogenschouw te komen nemen. Dr. ir. Ringers zal nu he den om 2 uur per speciaal K.L.M.-vliegtuig van Schiphol vertrekken om een bezoek aan het overstroomde gebied bg Gainsborough te brengen. Op 2de Paaschdag is in Ne derland gearriveerd de heer W. Pattison, hoofdingenieur van de waterschapsraad voor de rivier de Ouse in Engeland. In zijn waterschap, gelegen naast dat van Trent, waar de rivier bij Gainsborough uitgestrekte gebieden over stroomt, heeft men eveneens veel overlast van het water. Deze wil men het hoofd bie den door op groote schaal pompen in bedrijf te stellen. Daar in Engeland bekend was, dat Nederland kort na de bevrijding van de geallieer den eenige 10-tallen pompen geleverd had gekregen, poogt men dit materiaal, nu het in Nederland practisch zgn taak in de Wieringermeer en op Walcheren heeft verricht, naar Engeland te krijgen om daal de overstroomde landeriien weer droog te leggen. De heer Pattison hoopt, zoo spoedig mogelgk 32 pompen naar Engeland te kunnen zen den. Hij heeft het materieel in Amsterdam geïnspecteerd en neemt nu maatregelen voor de verscheping. Er zullen ook pontons en drgvende bokken met Nederlandsch personeel naar Engeland gaan. Zelfs tientjes vlogen door de lucht Vlaggen aan Harden. (Van onzen specialen verslaggever.) De ware Holland-België- stemming mankeerde deze keer in het Olympisch sta dion. De duizenden zaten te kleumen op de kille tribunes en zelfs ons beroemde „Wg zijn niet bang" bleef achter wege. De wind schoot uit de meest onverwachte hoeken te voor schijn en onophoudelgk vlo gen er hoeden door de lucht tot groot vermaak der me nigte. Op een gegeven oogen blik vlogen er ook twee tien tjes mee, afkomstig uit de portefeuille van een bhjkbaar welgesteld, maar zorgeloos heerschap. Of ze teruggeko men zijn bg den eigenaar, ver meldt de geschiedenis niet. Dapper marcheerde een mynwerkersmuziekcorps lang3 de tribunes, keurig in het zwart met oranjepluimen op de petten. Voorop twee mgn- werkers in costuum ende vaandeldrager. Deze laatste is vermoede lijk met een holle buik thuis gekomen. De wind rukte als bezeten aan het vaandel en het kleine mannetje had de groot ste moeite om op de been te blijven. Bg iedere wind vlaag prikte de vlaggestok dieper in 's mans buik, bij iedere windstoot werd de hoek, die romp en beenen vormden boven en beneden het onder ste stuk vlaggestok scherper. Het halve stadion wachtte gnuivend op het moment, dat het mannetje met vlag en al omver zou worden geblazen. Helaashet gebeurde niet. Maar spelen deden de mijn werkers uitstekend! Tragiek mankeert ook rond het voetbalveld niet. Op een gegeven moment scoorde Bergman zgn tweede doelpunt. Vlade voor me sprong vol enthousiasme een bejaard heer op. Maar hg juichte niet, viel als 'een blok neer tusschen de dansende me nigte. Dokters snelden toe. Er baatte geen ljulp meer. Hartverlamming. De massa juichte weder. Alsof er niets gebeurd was. En de wind bleef gieren en rukte aan de vele vlaggen, die op de stadion muren ston den. De een na de ander werd aan flarden gescheurd. Eerst één, toen de tweede, de derde, de vierde. En het hield maar niet op. Ten laatste zagen de sta dionmuren er armetierig uit. Dat kost textielpunten tegen de volgende keer De slechtste internatio nale sedert jaren, zei een dikke meneer. Maar hg had Huddersfield niet gezien Na afloop van den Holland- België wedstrgd heeft de Bel gische ploeg geweigerd deel té nemen aan het gemeenschap pelijk diner van de officials en spelers der beide landen. De Belgen aten in het Victoria- hotel en waren om 10 uur klaar. De Nederlanders aten in l'Eu- rope en waren toen nog niet op de helft. De Belgen wilden door deze weigering protestee ren tegen de toewijzing van maar 3500 kaarten voor deze wedstrijd, terwyl zg om 7000 stuks hadden gevraagd. In deze stand kwam vooc de rust geen verandering meer. Beide doelen verkeerden enke le malen in zeer ernstig gevaar en Kraak toonde zich gelukkig van zijn beste zijae, hoewel hij over geluk niet te klagen had. Omgekeerd mocht ook Daenen in zgn handen wrgven, toen een van zijn backs de bal nog uit het doel wist te koppen, toen hg zélf kansloos geklopt was. Mooi was het spel voor de rust niet geweest. En als de Belgen, die sneller waren, een doelpunt voor zouden hebben gestaan, zouden we niets hebben mogen zeggen. NA DE RUST. Na de rust tapte de Neder landsche ploeg uit een ander vaatje. Er werd veel harder gewerkt en de Belgen kregen veel minder kansen. Wilkes loste een kogel en Daenen kon slechts op het nippertje red den. Talrijker en tairgkèr wer den de gevaarlijke momenten voor het Belgische doel en een doelpunt zat in de lucht. Het bleef niet uit. Na ea. een kwartier haalde Wilkes een bal op van het middenveld, dreef even op, plaatste onberispelijk naar Roozen, deze gaf oo zijn beurt over een paar Belgen heen keurig naar Bergman en ten tweeden male^ benutte deze de kans. die hem geboden werd. Hoog vloog de bal buiten het bereik van den Belgischen doelman in het net. Daarna hebben de Belgen alles op alles gezet om gelijk te maken. En treer schitterde Kraak. Tweemaal knalde de linksbuiten van de Belgen ach ter elkaar op het doel van enkele meters afstand. De eer ste keer stuitte Kraak de bal met zgn lichaam en het leer sprong den Belg opnieuw voor de voeten. Het tweede schot, 14 millioen voor herstel van Schiphol. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad een voorstel doen toekomen tot verhooging van het voorloopig crediet voor de wederopbouw van de luchthaven Schiphol toteen totaal bedrag van -14.000.000. K.L.M. krijgt veiligheidsprijs. In verband met het feit, 'dat de K.L.M. gedurende het jaar 1946 op het Westelgk half rond zonder ongelukken 22 miyioen passagiersmglen heeft afgelegd, heeft de voorzitter van de „Interamerican Safety Council", J. A. Parrett, tij dens een lunch te Willemstad de veiligheidsprijs voor 1946 aangeboden aan den K.L.M!- vertegenwoordiger L. F. Bou- man. Het is de derde maal, dat de K.L.M. voor de prijs in aanmerking is gekomen. Naar de bollen. Naar de K.N.A.C., meedeelt, kan verwacht worden, dat de hyacinten omstreeks 25 Apri! zullen bloeien. Dan volgen de vroege tulpen in de periode van 25 April tót 5 Mei, waar na van 5 tot half Mei de dar- wintulpen zich in al hun pracht zullen toonen. Ouizenden eieren in beslag genomen. De C.C.D. in Twente heeft nabij de IJsselbrug bij Deven ter een partij van 26.000 eie ren in beslag genomen die be stemd waren om in Amsterdam op de zwarte markt gebracht te worden. Een zekere.O. H. uit Tub- bergen, rayonverzamelaar van het bedrgfschap pluimvee, ge west Twente, die samen met D. uit Rectum de eieren tegen 18 a 23 cent bg de boeren ge kocht had. vervoerde de breek- bare last op een valsch gelei- debiljet. Een motorrijder reed voor de vrachtwagen uit om de weg te verkennen, maar heeft de rechercheurs bg de brug blijkbaar niet opgemerkt. Een klein kwantum (19 kg.) roomboter, dat eveneens uit de wagen te voorschijn kwam, werd ten geschenke gegeven an de ziekenhuizen te Deven ter. De eieren zijn in distri butie gebracht. Toeristenverkeer tusschen Nederland en België. Op 10 April zal te Brussel een vergadering plaats hebben van vertegenwoordigers van de Ned. Bank, de Nat. Bank van België en van het Ned. en Belgische Commissariaat voor Toerisme, tijdens welke het vraagstuk van de deviezen- toewijzing voor het wedcr- zijdsch toerisme een onderwerp van bespreking zal uitmaken. „WIJ WILLEN ZEEP" ZEGT VROUWENBEWEGING. De afdeeling Amsterdam der Ned. Vrouwenbeweging heeft by den minister van economi sche zaken per motie gepro testeerd over het uitblgven van een zeep-toewijzing. Zij wil eenmaal per maand een bon voor zeep-producten zien aan gewezen. dat toen volgde, stopte Kraak meesterlijk. Later was het Van Bun, die tweemaal een zeker schijnend doelpunt voorkwam en ook Möhring greep enkele malen netjes in. Toch maakten de Belgen een doelpunt, toen Möhring miste. Kraak uit zgn doel liep en ook miste (zgn eenige blunder!) en een Belg kon inschieten. In middels had de scheidsrechter echter gefloten, omdat Möhring gevloerd was en onder gehoon van de Belgen werd het doel punt afgekeurd. Onder groote spanning kwam ten slotte het einde met "21 voor Nederland. SPEL DER SPELERS. Dat het spel slecht was zei den we reeds. Ten deele was het aan de wind te wijten, ten deele aan het feit, dat er wei nig opvallende spelers in het veld stonden. Kraak was uitstekend. Van Bun een goede back, vooral na de rust en ook v. d. Lin'den was zgn plaats waard. Maar een hechte achterhoede vorm de dit duo toch niet. Van de middenspelers was de Vroet de beste. Möhring was voor de rust onvoldoende en kon maar geen vat krggen op Decleijn, die hij bewaken moest. Kennelgk liep hij zich af te vragen, wat zijn rol als stopperspil' behoorde te zijn. Na de rust was hij echter uit stekend. Stroker deed goedei dingen, maar was de minste. Een sterke middenlinie was dit allerminst. In de voorhoede was Berg man de ster van het veld. Niet omdat hij de twee doel-: punten maakte, maar. omdat hg steeds iets goeds met de bal deed, actief en snel was en iedere situatie goed door-: zag. Rgvers was handig, maar onproductief en is voor een volgende wedstrgd allerminst zeker van zijn plaats. Roo zen was rustig, snel, ver deelde het spel prima, maar werd lam gelegd door zgn Belgische bewakers. Maar hij is zeker van zgn plaats, evenals trouwens Wilkes, die echter belangrijk slechter speelde dan in Engeland. Pas na de rust kwam hij er beter in. Lakenberg tenslotte was een mislukking. Tweemaal slechts deed hg iets goeds met de bal. De eerste -keer werd daar het eerste Neder landsche doelpunt uit geboren. N| DE BELGEN. De Belgen hadden eén goede keeper in Daenen, stevige solide backs, een middenlinie, die beter was dan de Ne derlandsche en een gevaar lijke, snelle voorhoede, die met wat meer geluk meer doelpunten zou hebben ge maakt. In ieder geval hebben de Belgen in Antwerpen op 4 Mei a.s. een goede kans op revanche. De scheidsrechter was goed zonder meer. Wal ze stalen I In het nieuwe museum te Wiesbaden dat als verzamelpunt is inge richt bevinden zich 480.000 door de Duit» schers gestolen kunst voorwerpen. die door de geallieerde militaire regeering aan de recht matige eigenaars terug gegeven zullen worden. De gestolen voorwerpen zullen eerst voor het Duitsche publiek te be zichtigen zijn. 10.000 deelnemers aan toogdag der „Jonge Kerk". Ruim 10.000 deelnemers en deelneemsters aan de toogdag der „Jonge Kerk", de jonge ren-organisatie van de Ned. Hervormde kerk, stroomden op Tweede Paaschochtend Am sterdam binnen. De toogdag werd begonnen met de grootste rondvaart door de grachten, die Amsterdam ooit heeft gezien. Terwijl één groep de haven bezichtigde, werden de beide andere groe pen in een vijftal kerken ver zameld, waar een plechtige in leiding werd gegeven tot deze tweede toondag. Om half elf werd voor het Koninklijk Paleis op de Dam een half uur massale samen zang ten gehoore gebracht. In het R.A.I.-gebouw sprak ds. A. Donselman en in de Apollohal ds H. A. Visser de tallooze jongeren 's middags toe over het onderwerp„Kerk zijn nu". De toogdag werd besloten met een kampvuur op het Mu seumplein en een fakkelop tocht door de stad. - In Paraguay heeft de op stand zich nu ook uitgebreid tot het Zuiden van het land. De luchtdoelartillerie in de hoofdstad vuurt niet meer op de vliegtuigen der opstandelin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1