Paaschpuzzel Kctppac en liet Weeel^eilciti«1 PREDIKBEURTEN Defecte schrijfmachine leverde onze 5 maanden hoogspanning RADIOPROGRAMMA'S Het begon met dc schrijf machine-monteur, die de schrijfmachine repareerde. Hij tikte een Engelsch zinnetje om de letters te controleeren. ,,Doe niet zoo dik, man", zei iemand, die naast Hem stond, „gebruik Nederlandsch". „Kan niet", snufte de schrijf machineman, „ik moet die Engelsche woorden gebruiken, omdat alle letters van het al phabet er in voorkomen we hebben geen Nederlandsch zinnetje voor controle op de letters". De man had gelijk. Overal ter wereld wordt het Engelsche zinnetje: „The quick brown fox jumps over the lazy dog" FILMS VAN DE WEEK Schouwburg Middelburg. Het valt niet te ontkennen, dat de roem van Marlène Dietrich aan het tanen is. Dit neemt niet weg, dat men nog steeds geboeid is, wanneer zjj op het doek verschijnt. Ditmaal is zij het middelpunt van de avontu ren in de mijndelversstad Pittsburg. Naast haar zien wg John Wayne en Randolph Scott, die van twee ruige self- mademen aanvaardbare crea ties maakten. Het gaat zoo af en toe warmpjes toe in deze sensatiefilm, die goed gemaakt is, ook al deed de regisseur Lewis Seiler teveel concessies aan de publieke smaak. Electro, Middelburg. - In „Ridé em Cowboy" hebben wij kennis gemaakt met het nieu we Amerikaansche komieken duo Abbott en Costello. Dit maal beleeft het tweetal, dat zeker, mede door het „slang", dat zij spreken, zeer op de lachspieren werkt, onbesuisde avonturen als „Gekke touris- ten" (Pardon my Sarong). Een film, boordevol lach, aardige meisjes en vlotte melodietjes en dus geknipt voor Paasch- amusement. Een aardig bijpro gramma gaat vooraf. AlhambraVlissingen. De populariteit van de zoetge vooisde crooner Bing Crosby is nog steeds niet verminderd en alleen hem te zien of liever te hooren spelen zal velen een gang naar de bioscoop waard zijn. Deze week draait een zij ner' bekendste films „Going mv way": een simpele geschie denis waarbij dè zang alles moet ophalen; Dat is dan ook uitstekend gelukt. Behalve Crosby bezetten Rise Stevens en Fr. Fitzgerald de hoofdrol, len. Luxor—Vlissingen. Tot Dins dag is in dit theater de film „Haal Paul Temple er bij" te zien. Het is een spannende de tectivefilm. waaraan liefheb bers van dit genre hun hart kunnen ophalen. Vanaf Dinsdag draai*- „Pa niek in het warenhuis", een verhaal van Amerikaansche gangsters. Grand-TheaterGoes. Tot Dinsdag draait „He*- boek der wildernis", naar het bekende boek van Rudyard Kipling. Het is een fraaie kleurenfilm ge worden, in de vorm van een verhaal, dat zich afspeelt in Britsch-Indië aan de rand van een oerwoud. De productie is van Sir Alexander Korda, in de hoofdrollen spelen o.a. Raloh Bird en Faith Brook. Vanaf Dinsdag wordt de film het „Geheim van Stam- boul" vertoond. De intrige speelt zich af in het Nabije Oosten. De film heeft goede kwaliteiten en is spannend en avontuurlijk, zoodat de lief hebbers van dit genrft hun hart kunnen ophalen. De bekende artisten James Mason ep Va lerie Hobson bezetten de hoofdrollen. gebruikt voor letter-contröle, omdat daarin alle letters van het alphabet voorkomen. Direct ging onze puzzle-ex pert aan het werk om een Ne derlandsch zinnetje te maken en het Nederlandsche volk te bevrijden van de Engelsche na volging. Hij kwam niet verder dan de zin: „Elf typische Xerxes- supporters bejammeren zal vend de wedstrijd tegen Quick". Fraai was het niet. VOORWAARDEN. Het is een zin, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Het moet beter kunnen. Zonder de herhaling van zooveel letters. Korter. En dat is de opgave, waarop onze abonné's geduren de de Paaschdagen hun intel lect mogen toetsen. We zullen de goede zin, met het minst aantal her halingen van letters de hoofdprijs toekennen. Daar naast stellen we dan nog en kele troostprijzen beschik baar. Wg stellen ons voor de beste oplossingen door te geven aan de redactie van het A.N.P., zoodat in de toekomst Nederlandsche te lexen met een goede Neder landsche zin kunnen worden gecontroleerd. Aan de slag, puzzlaars! Wij wachten Uw oplossin gen vóór 13 April a.s., gericht aan de redactie der Provincia le Zeeuwsche Courant, (die te vens als jury zal optreden), Walstraat 58-60, Vlissingen. PRIJSWINNAARS Dft oplossing van onze puzz le van 25 Maart luidde „Eind goed, al goed", waarbij de vol- jende woorden tusschenge- voegd moesten worden: eer, ier, naam, de, glas, oud. el, dag, aard, log, geld. oor. erf, doos. De prijzen werden dit maal gewonnen door P. K. van Rooyen, A 188, Westka- pelle. Jan Korsuize. Molenweg A 208. Colijnsplaat, en H. A. de Smidt, Willemsweg 53, Schoondijke, die dezer dagen een postwissel toegezonden krijgen. Sport VOETBAL MIDDELBURGBRESKEN S en E.M.M.—BURGH De K.N.V.B. heeft toestem ming verleend, dat de wedstrij den Middelburg-Breskens en E.M.M.-Burgh op 1ste Paasch- dag worden gespeeld. Liefdadigheidswedstrijd. Vanmiddag wordt op het sportterrein aan de Boschweg te Vlissingen, een liefdadig heids-voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het Belgisch Loods wezen en een elftal van leer lingen der Zeevaartschool te Ostende, welke laatste zooals bekend die dag een bezoek brengen aan Vlissingen. Het batig saldo van deze wedstrijd zal gestort worden in het fonds voor de oprichting van het herinneringsmonument aan de Marinedam. KORFBAL V.I.O.S. NAAR ARNHEM. De korfbalvereeniging V.I. O.S. te Krabbendijke zal op de scriewedstrijden te Arnhem in de 2e klasse voor de K.N.K.B. uitkomen. V.I.O.S. I speelt in 2 C tegen Oosterpark I uit Amsterdam en E.R.C.A. II uit Arnhem. De winnaar komt in de demi-fi nale. De verdere deelnemers van 2A, 2B en 2D komen uit Am sterdam, Arnhem, Ngmegen, Zaandam, Leiden, Baarn en Oosterbeek. door TJEERD ADEMA Hans van Linschoten had, in de behoefte, dat ook anderen zich blij en gelukkig zouden gevoelen, zijn laatste dubbeltje in een op het trottoir neerge legde pet geworpen. HOOFDSTUK II. Van de regen in de drop. Geluk is niet afhankelijk van aardsch bezit en Hans van Linschoten, die op het oogen- blik, dat hij uit de dienst van de Elite-Stofzuigerfabriek was getreden, eigenaar was van de kapitale som van een kwartje in elf centen tramgeld en een dubbeltje voor „muziek" liep door de straten van Amsterdam met het gevoel, dat hij een vorst was. Hij kon doen en laten wat hrj wilde, hij behoefde voor nie mand beleefdheid te veinzen, welke hg niet voelde, hij bezat alle rechten welke een staats burger door de grondwet zjjn gewaarborgd en wat van nog veel grooter beteekenis was hg was jong en gezond, onder zijn versleten colbertje stak een krachtig en goed ge vormd lichaam en klopte een hart, dat ontvankelijk was voor schoonheid en liefde. Hg was niemands meester, maar ook niemands knecht. Hij neuriede een vaderlandsch lie- deke en knipoogde tegen een zwartharig „bakvischje", dat op 't punt stond te glimlachen toen haar oogen over het afge dragen costuum van den zon derlingen voorbijganger gleden en zij, et een hautain gebaar, haar kopje in de nek wierp. Hij had na een dag als deze behoefte aan een brokje na tuur, aan groen, bloemen en vogels en hij koos zgn weg naar 't Vondelpark, waar hg zich, in de beste stemming ter wereld, bjj het standbeeld van Neêrlands grootsten dichter op een bankje zette en aan 'n oud mannetje, dat met een pijpje in <le mond, voor zich uitstaar de, een lucifer voor zgn laatste sigaret vroeg. De wereld was mooi en groot en vol toekomstbeloften. De stofzuigerperiodé was niet an ders geweest dan een hinder nis, die hij had moeten nemen om zijn voet op betere paden te kunnen zetten, een episode, waarin hij onvergetelijke les sen had gekregen in geduld, nederigheid, verdraagzaamheid en zelfbeheersching. Hij glimlachte bg de gedach te, dat hg dat alles achter de rug had en het mannetje naast hem nam zijn pijpje uit de mond en bekeek hem met vriendelijke belangstelling. „Zeker een goeden dag ge had", zei hij. „Dat zou ik denken", ant woordde Hans. „Een prijsje uit de loterij? vorschte de oude. „Dat nou juist niet", zei Hans, „maar ik ben zoo juist ongedeerd te voorschijn ge komen uit de klauwen van een stofzuiger- of laat ik liever zeggen van een uitzuigerson derneming. Ik ben zoo vrij als Tafeltennis in Zeeland. Enkele maanden geleden werd op Walcheren gestart met een tafeltennis-competi- tie. waaraan zeven vereenigin- gen tezamen met 8 ploegen deelnemen. Hiervan zijn slechts twee specifiek tafel tennisclubs. nL het Vlissing- sehe „Sorry" en het Middel- burgsche „Sla Raak". De ove rige zijn personeelsvereeni- gingen. terwijl de beide C.J.M. V.'s te Vlissingen en Middel burg zioh aansloten. Aanvan kelijk werd slechts een compe titie-leider gekozen, maar weldra bleek, dat een over koepelende commissie de or ganisatie ten goede zou ko men. Dit klemde des te meer, toen besloten werd om na af loop der competitie de Wal- chersche kampioenschappen te organiseeren. Deze week werd de overkoe pelende commissie gekozen. Haar eerste taak zal zijn, de Walchersche kampioenschap pen te organiseeren en voor het seizoen 1947-1948 een deugdelijke regeling te treffen voor competitie en kampioen schappen. Daar tot nu toe ge werkt werd bulten het ver band van de Ned. Tafeltennis- Bond zal aansluiting hierbij •overwogen worden. Ook in Zeeuwsoh-Vlaanderen zijn enkele tafeltennisclubs in oprichting en het spreekt wel haast vanzelf, dat er contact gezochf zal worden. Het laat zich aanzien, dat meerdere deelen en plaatsen van onze provincie zullen volgen, want tafeltennis heeft minder dan andere sporten te kampen met terrein- of zaalmoeilijkheden en materiaalgebrek. Daardoor zal de mogelijkheid ontstaan om streekcompetities te orga niseeren met een competitie om het kampioenschap van Zeeland. UITSLAGEN Drie Klezoren I heeft deze week voor de verrassing ge zorgd, door het nog zonder verliespunten zijnde Sla Raak een gelijk spel af te dwingen (1010). Hierdoor is geen en. kele ploeg meer zonder ver liespunten. De overige uitsla gen luiden: Drie Klezoren IIOrvio 6 14; CJMV VlissingenDrie Klez. II 16—4; Sorry—CJMV Middelburg 155. De stand is nu: Sla Raak 5 4 1 0 9 79-21 Sorry 5 4 0 18 67-33 Drie Klez I 5 3 1 1 7 64-36 CJMV Vliss. 4 3 0 1 6 43-37 Orvio 4 2 0 2 4 34-46 CJMV M'burg 5 1 0 4 2 37-63 Amor 4 0 0 4 0 21-59 Drie. Klez. n 4 0 0 4 0 15-65 Voor de komende week wer_ den geen wedstrijden vastge steld. WIELRENNEN Schutte en Boeyen winnen te Gent. Een half uur voor het einde wisten Schulte en Boeyen in de Gentsche Zesdaagsche een ronde te nemen, waarna zij er in slaagden deze winst te be houden. Bruneel-de Bruycker gaven de strijd op. De eindstand luidt: 1. SchulteBoeyen 123 pun ten, afgelegd 3160 km. Op een ronde: 2. Neyevan Steenbergen 245 punten Op 2 ronden: 3. De Kuy- scherSercu 233 punten. Op 4 ronden: 4. Thyssens— de Pauw 257 punten. Op 5 ronden: 5. Kaersvan den Meerschaut 192 punten. AdriaenssensSpelte 173 punten. ATHLETIEK Zeeuwsche veldloop. Voor de Zeeuwsche veldloop kampioenschappen welke van middag door de VSV „Mara thon" worden georganiseerd, hebben 23 loopers ingeschreven Start en finish vinden plaats op het sportterrein aan de Koudekerksche weg te Vlis singen. Het parcours loopt rond het Linker Reduit. De prijsuitreiking zal dadelijk na afloop plaats vinden in de kleedkamer. 15. Skor zat dus in de hut van de stuur man en deed zich te goed aan de visjes, die door de luchtkoker naar be neden kwamen. Zo te zien beviel het hem best. Hg at en hij at, totdat er niets dan wat graten overbleven. Toen een vogeltje in de lucht, ik kan gaan en staan waar ik wil en ik behoef tegen niemand meer asjeblieft en dank je te zeg gen". „En?" vroeg de man, „hoe staat het met de spieën?" Hij verduidelijkte zijn woor den door de duim van zijn rech terhand over z'n wijsvinger te laten glijden. „Dat zal ik u laten zien' zei Hans, terwijl hij vier centen uit de zak van zijn colbertje opdiepte cn op dc palm van zijn hand legde. „Dat zijn al mjjn aardsche bezittingen, niet meer en niet minder". „En wat ga je d'r nou mee beginnen?" vroeg de man spottend. „Ga je 't in huizen beleggen of koop je d'r effec ten voor?" „Daar moet ik nog eens over denken", zèi Hans, „maar om u te bewijzen, dat ik geen geld wolf ben, wil ik u mjjn heele kapitaal vermaken en dan be hoeft u niet eens te wachten tot ik dood ben". „Dank je vriendelijk", zei het mannetje, „maar ik ben in mijn leven ondervonden, dat het bezit van geld niets dan zorgen geeft. Bovendien is het niet eens genoeg om er in het Tehuis een kop koffie van te kunnen koopen „Slaapt u... eh... logeert u in een Tehuis?" informeerde Hans belangstellend. „Zooals je zegt", beaamde het mannetje. „Ik heb ook wel eens op een bankje overnacht, maar dan is het bed een beetje hard en de bediening laat veel te wenschen over. En als ik vragen mag, meneer de opti mist, weet je misschien al wat je nou gaat beginnen?" (Wordt vervolgd). scharrelde hij een beetje rond, hij zocht wat en snuffelde wat en maakte het zich tenslotte gemakkelijk op het bed van den stuurman. Tja, en intussen zat de maat op een kistje op het dek en staar de droevig naar de maan. Daar zit ik nu! bromde hij. Vijf en dertig jaren als eerlijk zeeman op zee gevaren en nu niet eens een hut om in te slapen! Door een stinkdier uit mijn hut gezet! Wat een ellende! Walcheren ZONDAG le PAASCHDAG. Ned. Herv. kerk. Arnemui- den: 10 en 2.30 ds. Hooy- kaas; Domburg: 2.30 ds. Va- leton 7 ds. Elzenga (jeugd dienst); Gapinge: 10 ds. Va- leton, 2 dhr. Wijsman, 7 Kinderdienst; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. v. Loon; Kle- verskerke: 9.30 ds. Otte; Me- liskerke: 2.30 ds. Witteveen; Nw. en St. Joosland: 10 en 2.30 (H. Av.); ds. Waarden burg; Souburg: 10 en 2.30 ds. Spijkerboer; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard; Vee- re: 11.15 ds. Otte, 16.30 ds. v. Voorst Vader; Vlissingen: St. Jacobskerk vm. 7 ds. Aalbers, 10 ds. Aalbers, 5 ds. Hartjes (H. Av.); Haven dorp: 10 dhr. v. Sabben; Vrouwepolder: 10 dhr. Wijs man, 2 ds. Don; Westkapelle: 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Har tjes (H.D.); Zoutelande9.30 en 2 ds. Oosthoek; Ritthem: 10 en 2.30 ds. Breukelman. Eglise Wallone. Middelburg: Lundi le 7 Avril 10.15 h. du matin dans 1' Eglise Men- nonite Monsieur le Pasteur Pé Blommaert de Leyde, ser vice de P&ques. Geref. kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen; Domburg: 11 ds. Deenik; Ga pinge: 9.30 en 4 ds. Bloem kolk; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudekerke: 9.30 dhr. le Grand, 4.30 ds. v. de Berg; Meliskerke: 9.30 lees dienst, 2.30 ir. Steneker; Mid delburg: Hofpleinkerk9.30 ds. Veldkamp, 5.30 dr. Ous- soren; Noorderkerk: 9.30 dr. Öussoren, 2.30 ds. Streef kerk; Souburg: 10 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Deenik; Seroos- kerke: 10 en 2.30 ds. Rook; St. Laurens: 10 en 2.30 dhr. Lammens; Veere: 9.30 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Veld kamp; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Hindriks; Havendorp: 3 ds. Hindriks; Vrouwenpolder: 9.30 dhr. de Jonge, 2 ds. Bloemkolk: Westkapelle: 9.30 leesdienst. 2.30 dhr. Legrand. Geref. Kerk ex art. 31. Mid delburg: 2 en 7 dhr. van Riet; Souburg: 10 en 4 leesdienst. Geref. gem. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesdienst; Westka pelle: 11 en 4.30 leesdienst. Chr. Geref. kerk. M'burg: 10 en 2.30 ds. Rijksen; Vlis singen: 9 en 5 ds. Slofstra. Ver. Vrgz. Godsd. Middel burg: 2.30 ds. Met; Vlissin gen: 10.45 ds. Met. Evang. Luth. Gem. Middel burg: 10 ds. Hartjes; Vlissin gen; 10 ds. v. Empel. Doopsgez. gem. Mlddelburj 10.15 mej. dr. Bakker. 2e PAASCHDAG. Ned. Herv. kerk. Nw. en St. Joosland: 10 ds. Waar denburg; Oostkapelle 10 ds. Richard; Vlissingen: St Ja cobskerk: 10 ds. Visbeek. Vrouwepolder: 10.30 Kinder dienst. Geref. gem. Oostkapelle 10 leesdienst. Evang. Luth. kerk. Vlissin gen: 10 mej. da. de Boer. Zuid-Beveland ZONDAG le PAASCHDAG. Ned. Herv. kerk. Baarland: 9.30 en 2 ds. Beneder; Bors- sele: 10 en 2.30 ds. Vrijlandt; Driewegen: 2 ds. Hegmans; Ellewoutsdijk: 10 cand. Vis ser, 5 ds. v. Willenswaard; 's Gravenpolder: 9.30 ds. Odé, Heinkenszand10 uur ds. Renting, 2.30 dhr. Over- gaauw; Hoédekenskerke9.30 ds. Hulsbergen, 2 ds. Renting; Lewedorp: 6 ds. Luuring; Nieuwdorp: 10 en 2.30 ds. Luuring; Nisse: 9.30 en 2 ds. Lely; Oudelande: 9.30 ds. Heij- mans, 2 dhr. Hegboer; Ove- zande: 9.30 dhr. Hegboer; Goes: 9.30 ds. Boerlijst, 5 ds. v. d. Waa; 's H. Abtskerke: 10 en 6 ds. Strating; 's H. Arendskerke: 10 ds. v. d. Waa, 2.30 ds. Strating: 's H. Hendrikskinderen: 10 ds. de Roos, 2 ds. v. Dijk: Katten- dijke: 9.30 en 2 ds. Breek; HANDBAL UITSLAGEN ZONDAG 30 1UAART. Heeren. E.M.M.Marathon I 14; VolhardineMarathon II 23; Tonido nTonido I 03; HellasWalcheren, Wal cheren niet opgekomen. Dames A: E.M.M.de Zeeu wen I, E.M.M. niet opgekomen. Dames B: Marathon IIMara thon in 05; WalcherenDe Zeeuwen H, Walcheren niet op gekomen. Kloetinge: 10 en 2.30 ds. El- derenbosch; Wilhelminadorp 10 en 2.30 ds. Nutbey; Wol- faartsdijk: 10 ds. v. Dijk, 2.30 ds. de Roos; Krabbendijke: 9.30 en 2.30 ds. Baarslag; Rilland-Bath: 10 en 2.30 ds. v. d. Ros; Waarde: 9.30 en 2 ds. den Boer; Wemeldinge: 10 dhr. de Zwart, 2 ds. Drost; Yerseke: 11 dhr. de Zwart, 4 ds. Baks. Geref. kerk. Baarland: 9.30 en 2 ds. Tiemersma; Bors- sele10 leesdienst, 6 ds. Veldkamp; Driewegen: 10 leesdienst, 6 ds. v. Heijningen; Nieuwdorp: 10 en 2.30 ds. Beukema; Goes: 10 en 5 drs. Stam; Wolf aartsdijk: 10 en 2.30 ds. van Heiningeii; Ka- pelle: 10 en 2.30 ds. Scheele; Krabbendijke: 9.30 en 2.30 ds. de Bruin; Kruining'en: 10 en 2.30 ds. Koolstra; Rilland- Bath: 10 en 2.30 ds. Kuiper; Wemeldinge: 10 en 2.30 ds. van Dijk; Yerseke: 9.30 en 2 ds. Booy. Geref. kerk ex art. 31. Goes 10 en 4 stud, van Riet. Geref. gem. 's Gravenpol der: leesdienst; Hoedekens- kerke: 3 x leesd.; Goes: 9.30, 2 en 6 cand. Mallan; Wol- f aartsdijk: 3 x leesdienst; Krabbendijke: 3 x leesdienst; Waarde: 3 x leesdienst; We meldinge: 3 x leesdienst; Yerseke: 9.30, 2 en 6 ds. v. Stuyvenberg. Ver. v. Vrijz. Godsd. Goes: 6.30 ds. Met. Doopsgez. gem.: Goes: 2.30 da. Bakker. Vrjj Evang. gem. Goes: 9.30 en 6 ds. Karelse; Wemeldinge: 10 leesd., 2.30 ds. Karelse; Yerseke: 10 en 2.30 ds. Tim merman; Bath: 10 en 2 ds. Penninga. Leger des Hells: Goes: 10 en 7.30 kapt. Lissenburg; Yerseke: 10 en 6 majoor Be- rendsen. 2e PAASCHDAG. Ned. Herv. kerk. Nieuw dorp: 10 ds. Luuring; Goes: 4 ds. Drost; 's H. Arends kerke: 10 gezinsdienst met kinderen Zondagsschool: Kat- tendijke9.30 gezinsdienst met kinderen Zondagsschool. Wemeldinge: 10 dhr. O ver gauw. Geref." gem. Goes: 9.30 cand. van Dam. Leger des Heils. Krabben dijke 4 Openluchtbijeenk. Waarde7 openluchtbijeenk. Noord-Beveland le PAASCHDAG. Ned. Herv. kerk. Colgns- plaat: 10 en 2 ds. Kluiver. Kortgene: 10 en 2.30 ds. Ver steeg (H. Doop). Geref. kerk. Colijnsplaat: 10 en 6 ds. Veenstra; Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Scholing; Geersdijk: 10 en 2.30 ds. v. Al ler; Wissekerke: 10 en 2.30 ds. Visser. Zeeuwsch Vlaanderen le PAASCHDAG. Ned. Herv. kerk. Aarden burg: 10.30 ds. v. Rooyen (H. Av.); Biervliet: 9 ds. v. Yperen; Breskens: 10 en 18.30 ds. v. Vliet; Cadzand: 10 ds. Enker; Groede: 9 ds. Derk- sen; Hoofdplaat: 10 ds. Plies- ter; Nieuwvliet: 10.45 ds. Derksen; Oostburg: 10 ds. Fournier; Retranchement: 10 ds. Barnouw; Schoondijke: 10.45 ds. Schopenhauer; Sluis9-30 ds. Schrale; St. Anna ter Muiden: 11 ds. Schrale; St. Kruis: 9 ds. v. Rooyen; Waterlandkerkje: 11 ds. v. Yperen; IJzendijke: 10 ds. Doorn; Zuidzande: 10 ds. Ter Beek; Axel: 10 (H. Av.) en 2.30 ds. Pennings. Geref. kerk. Aardenburg: 10 en 3 ds. v. d. Meulen; Breskens: 5.30 ds. Oosten brink; Oostburg: 10 en 2.30 ds. Oostenbrink; Schoondijke 9 en 3 ds. de Vries; Axel 10 en 2.30 ds. Couvée; Hoek 10 en 2.30 ds. Verveen; Ter- neuzen 10 en 3 prof Wurth; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Kok: Zoutespui: 10 en 2.30 dhr. Binnema. Geref. gem. Oostburg: 10 en 2 leesdienst. Oud Geref. gemeente: Oost burg: 9.30 en 2 ds. v. d. Gruijter. Vrije Evang. gemeente. Breskens: 10 ds. Praas; Cad zand: 6 ds. Penninga; Nieuw vliet: 10 ds. Penninga; Re tranchement: 2.30 ds. Praas. 2e PAASCHDAG. Ned. -Herv. kerk. Biervliet: 9 ds. Doorn; Breskens: 10 ds. v. Vliet; Groede: 9.30 ds. Derksen; Sluis: 10 ds. Schra le; IJzendijke; 11 ds. Doorn. Tholen en St. Philipsland le PAASCHDAG. Ned. Herv. kerk. St. Phi lipsland: 9.30 en 2 ds. Lindt (H.Av.). Gereformeerde kerk. Poort vliet: 10 en 2.30 ds. Allaart; Tholen: 10 en 3 ds. le Coin- tre; Anna Jacobapolder: 9.30 ds. Spoelstra. Geref. gem. St. Philipsland: 30, 2.30 en 6 leesdienst. Oud. Geref. gemeente. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 ds. Blaak (H.D. en bev. v. lidmaten). Ned. Protestantenbond. Tholen: 3 ds. Boer. 2e PAASCHDAG. Geref. kerk. Poortvliet: 10 (Andere predikbeurten van Tholen niet ontvangen.) Officieele publicaties. SLUITING KANTOOR ZUIDSINGEL. De directeur van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat op 8 April a.s. het kantoor Zuidsingel na 12 uur zal zijn gesloten. Inlevering door detaillisten zal derhalve 's morgens dienen te geschieden. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Viertal te Vlissingen: ds. A. C. v. d. Bosch van Well en Ammerzoden, ds. T. G. A. van Dijk van Wolf aartsdijk, ds. A. J. Kromhout van Hoek en ds. J. O. Norel van Steenderen. Beroepen te Dieren (Gld.) ds. J. P. Simoons te St. Lau rens. Beroepen te Biervliet J. G. Panhuise te Druten en Leeu wen. _Ds. C. J. de Haan, oud-pre dikant der Ned. Herv. kerk te Schepenisse, thans te Wans- werd (Fr.) heeft het beroep naar Aarlanderveen (Z.H.) aangenomen, GEREF. KERKEN. Drietal te Middelburg ds. R. A. Flinterman, Amersfoort; ds. F. C. Zwaai Jr., Winters wijk; ds. Maaskant te Brussel. ZONDAGSDIENST VOOR 3EEDICI. Eerste Paaschdag heeft te Middelburg dienst de heer J. C. B. Simons, arts, Vlissingsche Singel 38, tel. 2191; Tweede Paaschdag de heer J. C. Peeck, arts, Lange Viele 49, teL 2637. Te Vlissingen heeft Eerste Paaschdag dienst de heer J. J. Wolters, arts, Badhuisstraat 70, tel. 136; Tweede Paaschdag de heer L. P. Boone, arts, Bad huisstraat 24, tel. 602. Te Goes heeft Eerste Paasch dag dienst de heer A. Looyen, arts, Ganzepoortstraat 6, tel. 2266; Tweede Paaschdag de heer H. Snoek, arts, Wijn gaardstraat 51, tel. 2121. Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vosse- meer en St. Philipsland: mevr. Lindenbergh-Klooster, arts, en de heer Bruijnzeel, arts. APOTHEKEN Deze week heeft te Middel burg de apotheek Nonhebei op de Pottenmarkt de Zondags- en nachtdienst, te Vlissingen de apotheek Engering, Singel, te Goes de Goesche apotheek, Klokstraat. Marktberichten COOP. VEILINGSVER. „WALCHEREN" W.A. TE MIDDELBURG. Marktbericht van 1 April 1947. Peen H 6.6—9^ ct.; Was- peen 26—1-28 ct.; Spruiten 46 102 ct.; Kroot I 5^—10 ct.; Lof I 31^—45 ct.; Prei 28— 62 ct.; Uien I 1416 ct.; Koolraap 5 ct.Snijsla 294 ct. Spinazie 89—126 ct.; Winter- postelein 4764 ct.Sjalotten 1013 ct., alles per kg. Weerbericht OPKLARINGEN Weersverwachting, medege_ deeld door het KNMI te de Bilt geldig tot Zaterdagavond. Geleidelik verder afnemen de en naar het Westen krim pende wind. Tijdelijke opkla ringen. nog een enkel verspreid buitje, na een koude ochtend, flinke stijging van tempera tuur. HOOG- EN LAAG WATER. Zondag is het hoog water om 2.29 en 14.52 uur (1.98 en 2.09 -f-NAP)laag water om 9.06 en 21.08 uur (2.45 en 2.22 -NAP). Maandag is het hoog water om 3.03 en 15.21 uur (2.03 en 2.08 4-NAP); laag water om 9.39 en 21.41 uur (2.48 en 2.28 —NAP). Dinsdag is het hoog water om 3.35 en 15.55 uur (2.03 en 2.00 -j-NAP)laag water om 10.11 uur en 22.16 uur (2.44 en 2.21 —NAP). ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 6,46 uur en gaat zij onder om 19,60 uur. De maan komt op om 21.08 uur en gaat onder om 7,24 uur. Maandag komt de zon op om 6.44 uur en gaat zij onder om 20,02 uur. De maan komt op om 22,24 uur en gaat onder- om 7,39 uur. Dinsdag komt de zon op om 6.42 uur en gaat zij onder om 20.04 uur. De maan komt op om 23.39 uur en gaat onder om 7,56 uur. Eerste Paaschdag. Hilver sum I. 7. Domklokken en Paaschwijding uit de Domkerk te Utrecht. 8 Nieuws. 9.11 Or gelconcert Joh. Jong. 10 Ka merorkest. 10.45 In de tuin der Poëzie. 11.15 Triangel klein kunst. 12 Beiaardconcert uit Den Bosch. 12.40 Mannenkoor. 13 Nieuws. 13.50 De Spoorwe gen spreken. 14.05 Boekbe spreking. 14.30 Radio-Philhar- monisch orkest. 15.45 Doops gezinde kerkdienst 20 Nieuws. 20.15 Waltztime. 20.45 Paul Vlaanderen. 21.55 Hersengym nastiek. 23 Nieuws. Hilversum H. 7.30 Paasch- zangdienst uit de Geref. kerk te Rgswijk. 8.30 Herv. kerk dienst uit Haarlem. 9.30 Nieuws. 9.45 Hoogmis. 11.30 Sweelinck-kwartet. 12.15 Boek bespreking. („Het verjaagde water"). 12.30 Lunchconcert. 13 Nieuws. 14.05 Kamerorkest. 15 Vrouwenkoor. 16 Paasch- vertelling. 16.10 Liederen van Poulenc. 17 Geref. kerkdienst uit Assen. 18.30 Orgelmuziek van Bach. 19.30 Nieuws. 20.15 De Zilvervloot. 21.15 „De man, die Zondag was" (slot). 22 Nieuws. 22.40 Kareol-septet. 23.15 Symphonisch concert. Tweede Paaschdag. Hilver sum I. 8 Nieuws. 8.45 Herv. kerkdienst t.g.v. de Toogdag der Jonge Kerk. 10.30 „Tot het hart van ons volk", toe spraak door mej. dr. N. A. Bruining. 10.45 B.B.C.--sym- phonie-orkest. 11.40 Don Ko- zakkenkoor. 12 Stafmuziek korps van de Amsterdamsche politie. 13 Nieuws. 13.15 Me- tropole-orkest. 14.15 Reportage Nederland-België. 17 Kinder koor „De Merels". 18 Nieuws. 19.45 Trio Pasquier. 20 Nieuws. 20.15 „Die schone Galathé" (operette). 22.30 „The Ram blers". 23 Nieuws. Hilversum H. 8 Nieuws. 8.15 Hoogmis. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.40 Generaal Orsborn van het Leger des Heils spreekt. 12.20 Concertge bouw koper-kwartet. 13 Nieuws. 14 Orgelconcert. 15.15 Oude kamermuziek. 17 Kon. Mil. kapel. 17.30 Kamerkoor. 18.30 Sted. Orkest van Bour nemouth. 19 Nieuws. 19.30 Fragmenten uit „The Messiah" van Handel. Dinsdag. Hilversum I. 7 en 8 Nieuws. 9.15 Geref. morgen wijding. 9.30 Arbeidsvitami nen. 11.30 Mario Melii speelt. 12 Meti'opole-ork. 13 Nieuws. 13.15 „The Romancers". 14.20 Aeolian-sextet. 17 „The Sky- masters". 18 Nieuws. 19.15 Alexander Moskowsky (viool) en Pierre Palla (piano). 20 Nieuws. 20.15 Bonte Dinsdag- avondtrein. 22.15 Buitenl. overzicht. Hilversum II. 7 en 8 Nieuws. 9 Lichtbaken door pater Henri de Greeve. 10.15 Minder be kende werken van Berlioz. 10.50 De opera in de kinder schoenen. 12.30 Orkest zonder naam. 13 Nieuws. 14 Sir Adrian Boult verjaart. 15 Vrouwenuurtje. 15.30 Beroem de koren zingen. 16 Radio zie kenbezoek. 17 Kamerorkest. 18.30 Amusementsorkest. 19 Nieuws. 19.45 Radio-luister- wedstrijd t.b.v. de Ned. Jeugd gemeenschap. 20 Nieuws. 20.20 Brahms-concert. 22 Nieuws. 22.40 Non stop-programma „Voor elck wat wils".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9