Koning George II Ds» J» Garel Hamel „Papieren N»S»B»-er" De Zeeuwen kunnen weer winnen van Griekenland h&ltvfrdZiect' UIT DE PROVINCIE bezocht Zeeland Zeeuwsch-VIaanderen Zeeuwsche S nippers ontving Duitschers thuis Hel voetbalprogramma Klein programma voor Tweede Paaschdag. 2E KLASSE A. De ZeeuwenTerneuzen, T. S.C.Goes, MiddelburgBres- kens. De Vlissingers verkeeren nog steeds in de ongunstige omstandigheid een behoorlijk aantal wedstrijden achter te zijn en daardoor wordt ook hun derde plaats op de rang lijst verklaard, want in feite hebben ze evenveel verliespun- ten als het leidende T.S.C. Nu Terneuzen op Paaschvisite komt, bestaat er geen reden te veronderstellen, dat het aantal verliespunten wordt vergroot. Na de krachtproef van Zondag op $Je P.aayberg, gaat Goes thans de leiders in eigen hol opzoeken. De laatste jaren hebben deze twee rivalen elkaar reeds enkele malen het leven zuur gemaakt en ook nu is een verbeten stryd te ver wachten. Een Goes-overwin- ning zou de kans voor directe inmenging in de strijd uiter mate vergrooten, te meer waar De Zeeuwen en T.S.C. elkaar nog moeten ontmoeten. We durven ons niet aan een voor spelling wagen. De wedstrijd MiddelburgBreskens is op nieuw vastgesteld. 3E KLASSE E. E.M.M.Burgh, Zierikzee Odio, YersekeZeelandia. De blauw-witte Vlissingers staan nog steeds gevaarlijk dicht bij de roode lantaarn en een paar puntjes meer zou geen overbodige luxe zijn. De wedstrijd tegen een der mede gegadigden biedt daartoe wel eenige kans. Zierikzee is tot heden op eigen grond nog on geslagen gebleven en Odio Krijgt dan ook wel een lastig karwei op te knappen, doch we veronderstellen, dat ze ook deze lastige klip wel zullen weten te omzeilen. Voor Yer seke is er ook nu weer weinig hoop op verbetering van posi tie, die overigens nog verre van hopeloos is. 3E KLASSE F. SluiskilHoofdplaat, Oost burgCorn Boys, AxelHon tenisse. De strijd in Sluiskil is van alle belang ontbloot, maar die in Oostburg is van des te meer beteekenis. Oostburg moet too- nen, dat ze na de nederlaag van Zondag het goede spoor niet bjjster is geraakt, wat nog niet zal meevallen tegen de mannen uit Sas. Axel heeft met Hontenisse, waarvan de eerste wedstrijd met 31 werd verloren, nog een appeltje te schillen en de winst zal dit maal wel bij de thuisclub blij ven. RES. 2E KLASSE E. Goes HZeeuwen n, Vlis- singen IIM.O.C. H, R.C.S. II Breskens n. Goes n dat Zondag een kostbare steek liet vallen, moet ook nu oppassen. De rood-wit- ten kunnen een plaatsje óp- schuiven ten koste van M.O.C. II, wat noodig is ook, want de reserves van onze provinciale eerste klasser spelen toch wel een heel ondergeschikte rol. Ook R.C.S. II kan een stapje hooger komen, waartoe echter Breskens II moet worden ge slagen. Tweede Kamer Ondernemings- belasting '(Vervolg van gisteren) De minister merkt op, dat een eenvoudige formuleering cru kan werken. REPLIEKEN. Bij de replieken bepleit de heer van den Heuvel (A.R.) nogmaals de opheffing van de ondernemingsbelasting. De heer Teulings (K.V.P.) zegt, dat de winst van de on dernemers niet wegbelast mag worden. De heer Hoogcarspel (C.P. N.) wil verhoogmg van de in komstenbelasting voor de hoo- gere inkomens. Ook wil hij be tere schatting van de vermo gens en een juistere aftrek voor levensonderhoud. De heer Hofstra (P.v.d.A.) dringt aan op een verandering van het winstbegrip bij de be lastingheffing. Na een kort antwoord van den minister volgt de artikels- gewijze behandeling. Na kleine wijziging werd het ontwerp z.h.s. aangenomen met de aanteekening, dat de communisten wilden hebben tegengestemd. Een amendement van der Feltz (C.H.) beoogende de handhaving van het huidige successierecht voor kinderen en echtgenoot (e), werd ver worpen. Vervolgens behandelde de Kamer de wijziging van de on dememingsbelasting. Dit ontwerp wordt na ver werping van een amendement v. d. Heuvel (A.R.) om aan het vrijstellen van 3000.— onder- nemersloon meer beteekenis te geven. De interpellatie Joekes wordt toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. GEEN PAASCHVACANTIE. Het gemeentebestuur van De Bilt (U.) heeft besloten voor de scholen de Paaschva- cantie te doen vervallen dit jaar. Tijdens de vorstperiode 'waren de scholen een maand gesloten. De communisten in Amerika. De Amerikaansche commis sie van het huis van afge vaardigden inzake anti-Ameri- kaanscne activiteit heeft de communistische party in Ame rika een vyfde colonne ge noemd. Men eischte maatre gelen tegen de partij wegens „het in gebreke blijven zich in te laten schrijven als agente van een vreemde mogendheid" (Ingezonden mededeeling) TEGEN:»Hoofdoiin. mleralne. kiesDli Doosjes van 20 comprimés,overal ver krijgbaar. Drogerijen MIJ. Mijdrecht. Het gevolg van een Aprilmop. De April-mop van het Eindhovensch Dagblad, waarmee vele inwoners de schrik op het lijf werd gejaagd, heeft nog tot een merkwaar dig gevolg aanleiding gegeven. Gisteren werd een steen door een van de ramen van het dag- blad-gebouw geslingerd, waaraan een briefje be vestigd was: „ziehier de gevolgen van atoom splitsing". Amerikaan sprong uit rijdende trein. De 35-jarige importeur Jo seph Stern uit New York, die voor een zakenreis in Neder land vertoeft, was Dinsdag morgen op het station D.P. op een rijdende trein gesprongen. Tijdens de sprong verloor hij echter zijn valies, dat op het perron terecht kwam. Dit voorVal noopte hem uit de trein te springen. Hij kwam met zoo'n kracht met het hoofd tegen een seinpaal, dat hij be wusteloos neerviel. STAATSLOTERIJ. le klasse, 2e trekking. 5000 3668. 2000 17556 1500 21983 1000 3752 4487 9263 400 10946 18738 18822 200 7119 9388 19742 100 2869 8480 12546 15565 20346 21589 Hij vond geen gentlemen in Griekenland. De overleden Koning George n van Griekenland had reeds lang een zwakke gezondheid. In verband met een maag zweer leefde hij op een streng dieet. Men noemde hem in Griekenland „de man, die nim mer lacht" en hyzelf zeide eens van de Grieken, dat er „onder hen geen gentlemen waren met wie hij op vriend schappelijke voet kon verkee ren". In de jaren kort voor de wereldoorlog, werd hij plotse ling populair en vooral in de stryd van Griekenland tegen Italië toonde hij zich een wer kelijk leider. Drie dagen voor de Duit- schers Athene binnendrongen verliet de koning de stad. Hij slaagde er in aan de Duitsche parachutisten te ontsnappen en begaf zich naar Egypte. In September 1946 sprak het Griekscne volk zich voor de terugkeer van den koning uit. Hii werd evenwel in Athene vrij koel ontvangen. Ook zijn aanhangers namen een af wachtende houding aap. Koning George heeft twee maal een periode van balling schap doorgemaakt. Zijn eerste ballingschap begon in 1924 toen hij het land moest verla ten omdat de republikeinen Athene bezetten. Hij werd evenwel teruggeroepen nadat de royalisten aan de macht waren gekomen. Koning George had- geen kinderen. Hij wordt opgevolgd door zijn broeder Paul, die Dinsdagavond de kroon heeft aanvaard. De nieuwe monarch is 45 jaar, gehuwd met prinses Fre- derike Louise en heeft drie kinderen. Nader wordt gemeld, dat Koning George onwel werd' toen hij van een bespreking met den minister van onder wijs terugkeerde. Hij begaf zich naar zijn slaapkamer. Toen een adju dant binnentrad was hg reeds stervende. De ontboden genees heer kon slechts de dood door hartverlamming constateeren. Minder dienstauto's Het ministerie van verkeer en waterstaat deelt ons het volgende mede: Door de rijkshoofdinspectie van het verkeer voor over heidsdiensten is het aantal personenauto's, in gebruik bij de civiele rijksoverheid, dat op 1 Januari 1946 ongeveer 7700 bedroeg, teruggebracht tot ongeveer 4600 per 1 Jan. 1947. Door concentratie van materieel en door het doen gebruik maken van de open bare middelen van vervoer zal worden getracht dit aantal nog verder te verminderen. President-directeur der Spoorwegen in Zeeland Woensdagmorgen is de pre- i sident-directeur der Nederl. Spoorwegen, ir. F. Q. den Hol. lander, per speciale dieseltrein naar Zeeland gekomen om hier met verschillende autoriteiten besprekingen te voeren over de Zeeuwsche spoorwegproblemen Omstreeks kwart voor tien arriveerde de presidentale Diesel te Middelburg, waar ir. den Hollander uitstapte om hier een bespreking te hebben met den Commissaris van de Koningin en het college van Ged. Staten. De trein reed in middels door naar Vlissingen, waar de heeren van Houten, diie binnenkort zal worden be noemd tot hoofd van de nieuw te vormen inspectie te Breda, waaronder ook Zeeland zal res- sorteeren, en de referendaris mr, Lucardie uit Breda de toe. stand van het stationsgebouw én het emplacement in oogen- schouw namen. 's Middags kwam de heer den Hollander naar Vlissingen, waar hij op het station een bespreking had me* het ge meentebestuur. Vooral plaats van het toekomstige station van de Scheldestad vormde het onderwerp van de- Zo overigens zeer voorloopige en oriënteerende besprekingen. Redder van Zierikzeesch carillon geëerd. In „Concordia" te Zierikzee heeft de vereeniging „Stad en landen van Schouwen", onder voorzitterschap van ds. Boers- ma vergaderd. De rekening over 1946 bleek te sluiten met een voordeelig saldo van 368.18. De zomervergadering zal dit jaar in Renesse wor den gehouden. Op 7 Juni zal een excursie door de duinen worden gehouden. Op 11 Maart 1948 is het 700 jaar ge leden. dat graaf Willem II aan Zierikzee stadsrechten ver leende. Maar ook voor 1248 waren reeds stadsrechten ver leend. Er bestaat bij het be stuur nog geen overeenstem ming in welk jaar men het eeuwfeest moet herdenken. Met andere instanties zal hier over overleg worden gepleegd. Besloten werd den onbe kenden schipper, die by Urk zyn vaartuig met de door de Duitschers geroofde klokken liet zinken, op te sporen en tot eere-lid van de vereeni ging te benoemen, als be-, wys voor zijn betoonde moed. Het is immers aan zyn kordate houding te danken, dat de klokken van het ca rillon te Zierikzee behouden bleven. Landarbeldersloonen In Zeeland. Naar de vakbladen van de landarbeldersbonden mededee- len, is in de sociale commissie van de Zeeuwsche Stichting voor den Landbouw overeen stemming verlcregen over het bijzonder deel van het collec tief contract 1947*48, dat aan de organisaties ter goed keuring zal worden voorge legd. Het loon van de bouw en paardenknechts zal bij goedkeuring bedragen van 1 Mei30 Nov. en van 1 Maart 30 April 41.50 en van 1 Dec.29 Febr. 34.per week en voor de overige ar beiders: vakarbeiders 67 ongeschoolden 63 cent per uur. In deze loonen is de pre mie van het eventueel te stichten pensioenfonds inbe grepen. Ook een ontwerp voor tarieven aangenomen werk is opgesteld. De aanvaring van de „Th. 42". Door de Internationale Scheepsraad te Amsterdam wprd een dezer dagen uit spraak gedaan in zake de aan varing op 3 Januari j.l. tus- sehen het Thoolsche vaartuig TH 42 en een Katwijker log ger. Bij de aanvaring, die onge veer 10 mijl boven Ostende (B.) op de Noordzee plaats had. konden schipper I. Bout en zijn knechts van Zetten uit Tholèn en van Belzen uit Ar- nemulden zich ijlings redden door op de Katwijker over te springen. De Katwijker werd op ver schillende punten veroordeeld en wel: het constateeren van scherp licht vooruit en twee flauwe lichten zijwaarts; on voldoende navigatie; geen af scherming van eigen lichten aa,, dek] geen machinist in de machinekamer; geen uit kijk voorop en geen eigen lichten overgeschakeld (Car- navalslicht). De gezagvoerder van de Katwijker werd door de Intern. Scheepsraad geheel in het on gelijk gesteld, zoodat deze Reëderij alle schade zal moe ten vergoeden. De TH. 12 treft in deze geen schuld. Muziekconcours le Terneuzen op 16 Aug. a.s. De algemeene vergadering van de bond van muziekver. in Z.-VIaanderen werd Zater dag j.l. gehouden te Philippi ne. De voorzitter, de heer P., Ocké, heette allen welkom. Volgde zijn jongens in krijgsgevangenschap. Een kerk yan ongekorven hout. De. J. Carel Hamel ver toefde dezer dagen in Zee land. Hij is de man, die in Midden-Java als veldprediker bij de troepen was toen er voor Japan gecapituleerd werd en die aan de uitnoodiging van de Japanners om maar liever naar huis te gaan geen gehoor gaf: hy wilde in krijgsgevan genschap bij zijn jongens blij ven. Hij ging met hen naar de doodenspoorweg in Siam en daarna naar de kampen in Japan. Gisterenavond heeft hij voor een groot gehoor te Vlissingen Relletjes In Brunswijk. Een -groote menigte jonge lieden marcheerde Dinsdag door de straten van Brunswijk. Auto's werden omvergeworpen en ruiten van militaire gebou wen ingeslagen. Dit was een der eerste hongerde mo n st ra - ties, die bulten het Roergebied zyn gehouden. De Britsche nieuwsdienst meldt nader uit Hamburg, dat Brltschp wielrijders en Duit sche poliieagenten door'de de monstraten te Brunswijk met steenen werden bekogeld. De orde kon pas worden hersteld, toen pantserwagens waren uit. gerukt. De fabrieksarbeiders te Brunswyk legden tegen de middag het werk neer en voegden zich bij de demon stranten. Groote vier in geheime zitting. De vier ministers van bui- tenlandsche zaken zijn te Mos kou in geheime zitting bijeen gekomen. Men zal trachten over kwesties waaromtrent de besprekingen practisch waren doodgeloopen overeenstemlng te bereiken. Parade voor Franco. Generaal Franco heeft te Madrid Dinsdag twee uur in de houding gestaan toen een groote legerparade voorbij trok ter eereT van de herden king der Franco-overwinning in de jongste Spaansche bur geroorlog. De generaal was vergezeld van zijn Moorsche lijfwacht, die op Arabische paarden reed. In de parade reden tanks mee, welke nog in de burgeroorlog waren ge bruikt. De mededeeling. dat Franco de monarchie in Spanje zal herstellen is zoowel in Londen, als Parijs koel opgenomen. Te_ meer omdat commandant van de parade in Madrid was ge neraal Grandez die aanvoer der was van het Spaansche le gioen, dat ir, Rusland voor de Duitschers heeft gevochten. Wodka-toast van Churchill Tijdens een receptie, welke door de opperste-Sowjet-dele- gatie op de Sowjet-Russische ambassade te Londen gegever. verd, is Winston Churchill door de Russische parlements leden met de grootste harte lijkheid ontvangen. Zij ver drongen zich om den Engel sehen oorlogsleider en schud den hem de hand. Churchill en Attlee brachten een wodka-toast uit op de En* gelsch-Sowjet-Russische vriendschap. Nederlandsch elftal speelt tegen Huddersfield. Naar wi' vernemen zal het voorloopig Nederlandsch elf tal op 22 April a.s. te Rotter dam een oefenwedstrijd spelen tegen de Engelsche le divisie- club Huddersfield Town, dit met het oog op de 4 Mei te Antwerpen te spelen ontmoe ting BelgiëNederland. De in Australië gelande Dakota. Op zeven myl afstand van Katherine von^ een politieser- geant vier Nederlanders af komstig van'de Dakota, die in Australië een noodlanding maakte. Het waren Van Nifte- rik. Var, Loon, Hounlet en Barnaart. Zij waren met een vlot de rivier de Katherine komen afzakken en hadden onderweg geleefd op sinaasap pelen. blikjes melk en vleesch van een geslachte hond. Er waren nogal wat kroko dillen in de rivier maar ze hadden die beesten kunnen ontwijken. Senator wil Rusland uit de V. N. stooten. Harry F. Byrd, een demo cratisch senator uit Virginia, heeft in de Amerikaansche senaat verklaard, dat de or ganisatie der Ver. Naties dient te worden gereorganiseerd, waarbij de Sow jet-Unie zou moeten worden uitgesloten, in dien zij er op staat de vijand van Amerika te biyven. Byrd zeide: „Wat heeft het voor zin te trachten de Sow- iet-Unie aan de confcrentieta- fel te sussen en haar positie ten opzichte van de onze te versterken?" Tribunaal Goes. UITSPRAKEN. G. Ruysaard, 58 j., rivierven- ter te Hans weert, 1 jaar inter- neering tot 2 April 1948, 400 verbeurdverklaring en ontzet ting. J. Schipper, 40 j„ handelaar in schelpdieren te Wemeldinge, 6 maanden interneering tot 2 Oct. a.s. cn ontzetting. J. de Witte, 32 j., transport arbeider te Capelle, P. T. de Roos, 31 j., transportarbeider te Axel, E. Hijmans, 45 j., rij wielhersteller te St. Jansteen, H. Cornelissens, 22 j., beton werker te Terneuzen, allen in terneering voor de tijd in een kamp doorgebracht en ontzet ting. C. N. Dieleman, 43 j„ café houder te Axel, 6 maanden in terneering tot 2 Oct. a.s. er ontzetting; C. Roegiest, 48 j., kruidenier te Sas van Gent, 2>2 jaar interneering tot 2 Oct. '49 en ontzetting; A. H. Comelisse, 61 j., grondwerker te Waarde, tijd v. voorintemee- ring, verbeurdverklaring 1500 en ontzetting; W. J. M. Hoe gen, 58 j., bankdirecteur te Sluis, tijd van voorinternee- ring, verbeurdverklaring 7500 en ontzetting. verteld van het harde leven in die kampen en van hen, die daar het groote offer van hun leven brachten. Dinsdagmorgen hield hij spreekuur in de Nieuwe Kerk voor allen, die inlichtingen wil den vragen over gestorvenen t vermisten. Onder zijn gehoor op Maan dagavond waren verseheide- nen. die met hem in Siam ver toefden. waar hij in het bosch langs de spoorweg des avonds bij een rookend houtvuur tel kens weer een woord van be moediging en troost sprak tot de biina-wa.nhonende mannen Wij hadden Dinsdagmorgen een kort onderhoud met ds Hamel. Hij had uit Zeeland een twintigtal brieven gekregen en bovendien wilde hii zijn ma rinemensehen. van wie er zoo- velen in Vlissingen wonen weer eens terugzien. Daarom kwam hij naar Zeeland. Tn drie maanden tijd be zocht ds. Hamel 44 maatser in Nederland, hield 597 maa1 spreekuur en 16 lezingen. Ziin bezoek aan Nederland. dat oorspronkelijk drie maanden zou duren, is 'hu met drie maanden verlengd, omdat hij nog een aantal plaatsen wil bezoeken. Er zijn, zeide ds. Hamel ons zooveel menschen, die nog geen enkele kennisge ving. geen enkel officieel be richt. hebben ontvaneen over familieleden, die in Azië tij dens de oorlog overleden zyn, Het zou nuttig ziin. wanneer door de regeering, het leger of de marine een instantie werd aangewezen, tot «1e de mensehen zich konden wen den om inlichtingen. Ook dient aan de men schen voorgehouden te wor den, dat ze zelf moeite moe ten doen voor het inwinnen van inlichtingen. Daarnaast, aldus ds. Hamei, zal het nuttig zijn als alle oud- krijgsgevangenen eens op een stille avond ccn potlood ter hand nemen en noteeren wie van hun vrienden is heenge gaan. Zij kunnen dan met de familie van die overledenen contact opnemen en bijzonder heden over de gevangenschap en het overlijden vertellen. In de weinige maant" mdat hij in Nederland vertoeft, hoeft ds. Hamel 1511 brieven ont vangen en hij heeft 1688 brie ven geschreven. Dat is veel en het zal in de komende maan den nog meer worden. Daarom geven we nog even het adres van ds. Hamel: Comeniuslaan 25, Bussum. Over enkele maanden gaat hij terug naar Ned.-Indië, want hij wil nog acht jaar werken voordat hij emeritaat aanvraagt. Aan de orde was het vaststellen van de plaats en de datum voor het jaarlijksche Korpsconcours. Met algemeene stemmen werd besloten, dat ln Terneu zen dit jaar het concours ge houden zal worden en wel op 16 Augustus, De secr. werd opdracht ge geven, de noodlge regelingen te treffen. Daar er nog verschillende misverstanden waren bij di verse muziekvereen. in het Oosten, werd aan iedere ver eeniging de gelegenheid gebo den. bezwaren- naar voren te brengen, welke allen op klare en duidelijke wijze door den heer Ocké uit de weg werden geruimd. Er gaven zich 8 niexiwe le den op, zoodat de bond nu 21 vereenrtgingen telt. Op de vergadering was ook aanwezig de heer van Leuven, hoofdbestuurslid van de Ned. Federatie, welke in het kort de voordeelen van een lid maatschap van deze vereeni ging schetste. Van de 21 ver- eenigingen zijn er 16 lid van de Ned. Federatie van Harmo nie en Fanfarengezelsohappen, zoodat. volgens de bepalingen de Bon<j in zyn geheel lid is- Een groot voordeel, daar de Federatie een contract met de „Buma" heeft betreffende de auteursrechten. Druk verkeer met Engeland. Er staat een juichend stuk in de N. R. Ct. over de voor uitgang van Hoek van Holland. Me», heeft daar ook reden om verheugd te zijn, maar in Zee land moet die opgewektheid een gevoel van diepe teleur stelling wekken, want het wordt steeds duidelijker, dat de Maatschappij Zeeland zich voor haar passagiersvervoer geheel op Hoek van Holland concentreert en dat daarmee Hoek van Holland het mono polie krijgt voor het verkeer met Engeland. De Nederlandsche spoorwe gen en de Maatschappij Zee land richten thans hun volle activiteit op de ontplooiing van Hoek van Holland. Zes maal per week wil de Zeeland een boot aan de Hoeksche stei gers brengen en de spoorwe gen rekenen met een dagelijks verkeer van maximaal 2500 reizigers die van en naar Hoek van Holland gaan om naar Engeland over te steken of van daar terug te keeren. Een belangrijk deel van dit verkeer heeft vroeger over Vlissingen geloopen en de kans op terugkeer naar Zeeland wordt voortdurend kleiner Dat geeft voor Vlissingen geen reden tot opgewektheid! BENOEMINGEN Benoemd tot dijkgraaf van het waterschap De Vrije Pol ders onder Tholen, C. Bierens en tot gezworene Chr. A. C. Aertsen, beiden te Tholen; tot lid van het bestuur der waterkeering van het calami- teuze waterschap Walzoorden werd benoemd J. J. Neeteson te Hontenisse. HET LANDBOUWHERSTEL. Onlangs publiceerden wij een overzicht van de radiocauserie, welke de heer L. van Dijk hield over het herstel van de landbouw in Zeeuwsch Vlaan deren. Daarin werd een scha debedrag van 37 millioen gul den genoemd. De goedwillende lezer zal begrepen hebben, dat dit bedrag uitsluitend betrek king had op de schade der landbouwers. De totale oor logsschade is uiteraard veel hooger. Axel OUDERAVOND. Te Axel is een ouderavond gehouden van de Chr. Nat. school, welke een druk be zoek ten deel viel. Door het hoofd der school werd het doel van het Chr. Nat. schoolonderwijs voor de aan wezigen uiteengezet. Met veel belangstelling werd door de ouders het werk der leerlin gen bezichtigd. Het hoofd der U.L.O.- school gaf een uiteenzetting van het onderwijs in deze school. Tholen Staven isse VERGADERING „ALGEMEEN BELANG'*. Te Stavenisse werd de alge meene vergadering gehouden van de aankoopvereeniging „Algemeen Belang". De voor zitter, de heer J. Leune, schet ste de oorlogsjaren en deelde mede, dat de loonen, ook voor het kolenlossen verhoogd zijn. De rekening over 1943 leverde een nadeelig saldo van 1.46 op. De rekening over 1944-'45 vertoonde een nadeelig slot van 2249.85. Over 1946 bedroeg het batig slot 1912.68. In de December-vergadering zal de periodieke bestuursaftreding plaats hebben. De heer P. Gunst werd tot bode benoemd. De heer J. F. Lansu. uit Clinge is aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd voor het propaedeutisch exa men voor electrotechnisch in genieur. De heer H. Koevoets t© Zierikzee is met ingang van 1 Febr. j.l. benoemd tot schry1- ver le klasse met de titel van adjunct-commles-tltulair der Directe Belastingen. Aan de O.L. school A te Biervliet is met ingang van 1 April tot onderwijzer in vaste dienst benoemd de heer H. Willemsen alhier. De heer H. Ruch, leer ling van de machinlstenschool te Middelburg, is geslaagd voor het theoretisch examen B als seheepswerktuigkundige. Kerknieuws GEREF. KERKEN NAAR ART. 31 K.O. Bedankt voor Middelburg- Vlissingen W. Scheele to Zwijndrecht. Predikbeurten GOEDE VRIJDAG. Ned. Herv. kerk. Axel: 6 ds. Pennings; Hoek: 5 ds. Kromhout (H.A.); Hontenisse: 5.15 ds. Sickesz (H.Av.); Hulst: 6 ds. Hermanides (H. Av.); Sas van Gent: 7.30 ds. d. Graaff (H.Av.); Terneu zen: 10 en 7 ds. Cazemier (H.Av.); Zaamslag: 5 ds. Tal-< ma (H.Av.); Groede: 6 ds. Derksen (H.Av.); Nieuwvliet: 7.30 ds. Derksen (H.Av.); Schoondijke7 ds. Schopen hauer; Waterlandkerkje: 7 ds. v. Yperen (H.Av)IJzen- dijke: 5 ds. Doorn; Zuidzande; 6 ds. ter Beek (H.Av.). Geref. kerk. Breskens; 5.30, dr. de Vries; Schoondijke 7.30, de heer Vingerling. Doopsgezinde kerk: Aarden burg; HHHgg 7.30 ds. Nolthenius. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer: 6.30 ds. S. Goverts; Poortvliet: 7 ds. VroegindeweijSeherpenisse 7 ds. N. Kooreman (H.Av.) St. Annaland: 7 ds. v. Griet- huijsen; Stavenisse: 7 leesd.; St. Maartensdijk: 6.30 ds. de Bres; St. Philipsland: 6.30 ds. de Lint (H.Av.). Geref. kerk. Oud Vossemeer: 7 ds. Vreugdenhil; Poortvliet: 6.30 ds. Allaart; Tholen: 5.15 ds. Hagen. Gereformeerde gemeente.. Poortvliet: 2.30 do. Visser; Seherpenisse: 6 ds. Visser; St. Annaland: 6.30 leesd.; Stavenisse: 6.30 leesd.; Tho len 7 leesdienst. Oud Geref. gemeente. St. Maartensdijk: 6 leesd.; St. Philipsland: ds. Blaak. Chr. Geref. kerk. Oud-Vos semeer: 2.30 ds. v. Leeuwen; Tholen: 7 ds. v. Leeuwen. TRIBUNAAL MIDDELBURG Ze kwamen de vleesch- rekening voldoen. „Ik heb mij weinig in de N.S.B. bewogen en kende eigenlijk niet eens het pro gramma", aldus beweerde de 57-jarige slager H. J. Driessen uit Middelburg, die Maandag middag voor het Tribunaal te Middelburg terecht stond. Hij werd ervan beschuldigd lid van N.S.B., Germaansche SS en an dere nazi-organisaties te zijn geweest, bij festiviteiten de N. S.B.-vlag uitgestoken te heb ben, bezoek te hebben ontvan gen van vooraanstaande leden der bezettende macht, zooals Muenzer, Korte en Brammerts, worst en vleesch aan de Wehr- macht te hebben gelevei-d en uit deze leveranties voordeel te hebben getrokken, niet alleen financieel, doch ook anders zins, daar hij een te zijnen be hoeve gevorderd huis in het park De Griffioen kreeg toege wezen. In zijn dossier bevond zich een brief, waarin Driessen zijn stamboeknummer terugvroeg. Hij motiveerde dit met de be wering, dat hij dit had gedaan omdat hij zijn kinderen een nat. soc. opvoeding wilde ge ven. Het was overigens louter slordigheid, dat hij. in de party was gebleven. Hij was lid van de Germaansche SS geworden op aandringen van kameraden van zijn zoon, die aan 't Oost front stond. Het bezoek van de hooggeplaatste Duitschers aan zijn woning ontkende hif niet; zij kwamen echter... de vleeschrekeningen betalen. Tijdens de bezetting was de zaak van Driessen zeer uitge breid: op een gegeven moment werkten niet minder dan twin tig personen in de slagerij. D. had echter nimmer meer dan 30 winst gemaakt; hij liet duidelijk uitkomen, dat hij dat nog al bescheiden vond. Het huis in De Griffioen had htf gekocht met de bedoeling er zijn zoon in te laten wonen, zóodat deze niet meer naar het Oostfront terug behoefde te mr. Kuipers, noemde zijn cliënt een papieren lid van de N.S.B. Hij had nooit om Wehrmachts- teveranties gevraagd. Dat hy' pro-Duitsch was is begrijpelijk, wanneer men bedenkt, dat hij 8 jaar bij onze Oosterburen heeft gewerkt. Spr. was van oordeel, dat de uiterste cle mentie moet worden toegepast. Uitspraak over 14 dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 10