K appic cat lad NcvcWilaaaJ Hakenkruisvlag uitgestoken Lekkernijen metPaschen Spanning in de Zaterdag-competitie 5 maanden hoogspanning K.N.V.B. aid. Zeeland. Koewacht verloor van Krulnlngen. Middelburg-junioren zijn kampioen 1 le klasse. Kloetinge wist zich nog een plaatsje omhoog te werken door een 5—2 overwinning op Kattendyke. De belangrijke ontmoeting tusschen Wemel- dinge en Rilland Bath ein digde in een 1—1 gelijk spel, waardoor beide op 14 punten staan met nog één wedstrijd te spelen resp. tegen Katten- dnke en Kloetinge. Voor We nt eld in ge is deze opgave ge makkelijker dan voor Rilland. Mocht geen van beide het tot winst kunnen brengen, dan zou Arnemuiden met 15 pun ten tenslotte toch nog in de strijd komen. 2e klasse. De leiders worden hoe lan ger hoe meer in het nauw gebracht. Dat Wissekerke zelf van Krabbendtjke n ver loor lijkt verrassend, doch is het in werkelijkheid niet, om dat Krabbendgke n wel tot de ploegen met de beste kan sen behoort (24). De Ar nemuiden reserves kregen een groote nederlaag te verwer ken tegen Cohjnspl. Boys, (101), dat in ieder geval blijft meedoen om de titel. Het gelijke spel (22) van het kranige Yerseke m tegen Wolf aartsdijk was wel een UIT DE KERKEN De viering van de Goede Vrijdag. Naar aanleiding van enkele bij haar ingekomen vragen over de viering van de Goede VrHdag kwam de Generale Sy node, in overeenstemming met haar door de Commissie ad hoe gedane voorstellen, tot de volgende conclusies: a. De gemeenten worden in volledige vrijheid gelaten ten aanzien van de wijze, waarop men die dag kerkelijk viert; b. een eventueele verheffing tot algemeen erkende Chris telijke feestdag zou meer on rust brengen dan de beoogde rust en ingetogenheid; c. inen viere deze dag naar de geaardheid der landstreek of de gewoonte der plaatse lijke gemeente, hetzij de ge- heele dag of des avonds, en houde dan des Heeren Heilig Avondmaal. De Generale Synode sprak hog uit, er prijs op te stellen, dat de Kerkeraden in het bij zonder in de industrie-centra, al het mogelijke doen om te bewerkstelligen, dat te 4 ure het werk worde neergelegd met het oog op de kerkdienst. Eerherstel voor Ds. De Cock. J)oor de pers heeft het be richt gecirculeerd, dat een aantal personen aan de Gene rale Synode der Ned. Herv. Kerk gerequesteerd heeft om alsnog voor Hendrik de Cock, den man van de afscheiding van de eerste helft der vorige eeuw, eerherstel te verkrijgen. Kerkelijk eerherstel dan. Indien de Synode op dit ver zoek ingaat, dan wacht haar nog een omvangrijke taak. En een posthume procedure ten aanzien van De Cock. Men kan hierop niet vooruitloopen, om dat hierover van Synode-zijde nog niets is bekend gemaakt. Een ernstige overweging van het verzoek kan een plaats verkrijgen, nu ook in tal van bladen van Hervormde ziide, zonder kritiek en met eer het honderdjarig bestaan van Mi chigan-Holland naar voren is gebracht. teleurstellende verrassing voor de oester-menschen, want zij verloren er een deel van hun voorsprong op andere ploegen met kampioensillusies door. Nieuwdorp n's H. Arends- kerke n 43; Rilland Bath IIKruiningen IV 52; Ka- pelle IWemeldinge n, We- meldinge niet opgek. Juniores A. GoesPatrijzen 00; Vlis- singenMiddelburg 12. Juniores B. De Zeeuwen-Biervliet 0- 4; GoesZeelandia 71; Mid delburgDe Zeeuwen H 5 0; R.C.S.Vlissingen 10. Bij lie A Juniores (15—17 jaar) is het Middelburgsche ploegje door deze overwin ning kampioen géworden. le klasse A. Schouwen bereidde Kortge- ne een warme ontvangst (9 1) en het begint er voor de Noord-Bevelanders maar duister uit te zien. Patrijzen waren zonder pardon tegen Zonnemaire (73) en ook 's Heer Arendskerke geeft nog geen duimbreed grond toe, hetgeen Dreischor ondervond (5—2). le klasse B. Koewacht maakte een zeer slechte beurt door van Krui ningen te verliezen (12) en dat nog wel op eigen veld. Dit kon wel eens het eind van de strijd om de titel voor de mannen van Koewacht be- teekenen. Papenburg sloeg de hekkesluiters (D.S.W.), het geen hen evenwel niet meer zal baten nu hun vechtpartij tje destijds te Sluis, zoowel henzelf als Sluis twee ver- liespunten bracht. Vogelwaar de tegen Zuïdzande was vrij, onbelangrijk, hoewel Zuidzan- de om boven D.S.W. te blij ven wel een paar puntjes kon gebruiken. Het werd echter 62 voor Vogelwaarde. Res. le klasse B. Steen IIOostburg H 2— 1; Hoofdplaat H—Hulst H af gek.; Clinge IIAarden burg n 2Corn. Boys II Sluiskil II 44; Schoondijke nAxel II afgek. 2e klasse A. Het gaat Scheldeboys wor den, dat Biervliet II moeilijk heden in de weg zal leggen bij de greep naar de hoogste macht. Lewedorpsche Boys liet zich overmeesteren door de jongens uit Biervliet (0 3), doch Scheldeboys bleef tegen Middelburg ÖI (64) baas in eigen huis. Sluis II, dat aan dit gevecht ook nog meedeed struikelde tegen Goes III en kreeg daardoor achter stand, welke moeilijk in te halen zal zijn. De Zeeuwen IIIKats I afgek.; Terneuzen inVlis singen III 50. Overige uitslagen. 2e klasse B. Koewacht H Vogelwaarde II 11 gest.; Volharding '32 II—Ria W 0— 9; Hansweertsche boys II- Luctor II 42; Kruiningen nPatrijzen II 31. 2e klasse C. Schouwen II Zierikzee Hl 24; Zonne maire H—SVOWK I 1—4. 3e klasse A. De Noorman nen namen de strijd op te gen de Zeeuwen IV en het werd een ongelijke strijd, waaruit de Westkappelaars als overwinaars met dubbele cijfers tevoorschijn kwamen (100). De overige wedstrij den gingen niet door. klasse B. Hontenisse III Vogelwaarde ni 170: Biervliet inHontenisse IV 5-t-l; Hulst in—Steen in 1 Rapenburg Hl— Sluiskil Dl 07; Axel HlTerneuzen IV) 7—1. Kantonrechter Middelburg. Voetbalpool Mej. Pa. M., echtgenoot® van Ch. V., te Vlissingen, was gedurende de voetbalcompeti tie 1945-'46 opgetreden als agente van een in België uit gegeven voetbalpool. Verdachte werd bij verstek wegens overtreding der loterij, wet veroordeeld tot een geld. boete van 500 eubs. 3 maan den hechtenis. Geslaagde remproef Ais men in een plaats woont, gelegen aan de spoorlijen de trein stopt daar niett. valt het niet mee een eind verder mee te rijden en de weg terug op nieuw af te leggen. Voor de 25-jarige Mej. Ja. de W. te 's-Heer Arendskerke was dit teveel gevergd. Toen de trein dan ook het station al- was genaderd, trok zij aan de noodrem en had daar mee een prachtig succes. Prompt stopte de trein op het station en Mej. de W. stapte uit alsof er geen wolkje aan dé lucht was. Het muisje had echter nog een staartje In de vorm van een proces-verbaal. De kantonrechter legde haar een boete op van 15 subs, 8 d. h. Vuurwapenwet De 29-jarige bedrijfsleider M. W. S.. te Driewegen heeft een aantal scherpe patronen voorhanden gehad, welke pa tronen hem kwamen te staan op een boete van 25 subs. 15 d. h. Winkelsluiting P. O. te Middelburg had zijn winkel niet op het daarvoor vastgeestelde tijdstip voor het publiek geopend. Verdachte werd derhalve door den Kan tonrechter veroordeeld tot een boete van 2 eubs. 1 dag h. Jachtwet De 29-jarige landbouwers, knecht D. G., te Borssele, had zijn hond, toen deze een haas opjoeg en achtervolgde, niet teruggeroepen of opgehaald. Verdachte werd veroordeeld tot een geldboete van 35 subs. 15 Leerplichtwet De 63-jarigG landbouwer P. P., te Borssele had een nog leerplichtig kind arbeid doen verrichten op de tijd. dat on derwijs werd gegeven aan de school, waarop dat kind als leerling was geplaatst. Ver. dachte werd een boete opge legd van 50 subs. 20 d. h. P. van de W., J. P., beiden te 's -Heer Arendskerke, Ka. de K-, J. P. en A. F., allen te Meliskerke H J B. te Mid delburg. A.' M.' van H. te WoL phaartsdijk en J. de W. te Goes, -stonden allen terecht, wegens het als aansprakelijk persoon, niet zorgen, dat een aan hun gezag onderworpen 13. Kappic stapte mompelend zijn hut binnen en begon in zijn dierkundeboeken te bladeren. Hij zocht totdat hij een plaatje vond van een dier, dat een beetje op Skor leek en las wat er onder stond. - 1 ..Buidelmarter" stond er, „uitgestorven familielid van de Europeesche boom marter. Werd het laatst aangetroffen op de Fidzji-eilanden. Dit diersoort schynt nog meerdere verwante groepen te hebben gehad, o.a. de stinkmarter, een voorvader van de bunzing". Hm'. mompelde Kappie Aha! Een bunzing. Ik Wil wedden, dat de brave Skor dé voorvader van alle bunzings is! kind, hetwelk niet buiten de leerverplichting valt, geregeld de school bezoekt en werden derhalve -wegens het overtre den van de leerplichtwet ver oordeeld tof- boeten van resp. 10 subs. 5 d. h„ 25 subs. 15 d. h., 40 subs. 20 d. h„ 40 subs. 20 d. h., 40 subs. 20 d;. h., 15 subs. 8 d. h.. 30 subs. 15 d. h. en 20 subs. 10 d. h. SCHAKEN EUWE WON VAN ELISKASES. In de 16e ronde heeft Euwe gewonnen van Eliskases. Met deze gewonnen partij bezet on ze landgenoot nu de vierde plaats. De stand na de 16e ronde luidt: 1. Stahlberg 13 punten; 2. Najdorf 12 plus 1 afgebr. partij; 3. Pilnik 10 plus 1 af gebr. partij; 4. Euwe 10; 5. en 6. Julio Bolbochan en Elis kases beiden 9 plus 1 afgbr. partij. WIELRENNEN DE GENTSCHE ZES- DAAGSCHE. De stand in de Gentsche zesdaagsche is thans: 1. Naeyevan Steenbergen 87 pnt. op één ronde. 2. SchulteBoeyen 30 punt TRIBUNAAL MIDDELBURG Oneenigheid onder N.S.B.-ers. De 56-jarige verzekerings agent A. A. M. A. Vglk uit.St. Laurens had tydens de bezet ting als instructeur en vendel commandant van de W.A. de leiding gehad van marschen, die „Mussert's zwarte solda ten" op Walcheren hielden. Onder zijn supervisie werd door de W.A. het kantoor der Ned. Unie te Middelburg in de nacht van 23 Juli 1941 ge plunderd, evenals ook de verf actie, bestaande uit het neer kladden van N.S.B,-leuzen op straat. Zijn liefde tot Duitschland ging zoo ver, dat hij op ver jaardagen van "de Fiihrer en bij de thuiskomst met verlof van zijn zoon, die zich aan het Oostfront had- „ingezet", de hakenkruisvlag van zijn gevel Eitjes en cake. Eén is geen ei, twee ei is een half ei, drie ei is een Paaschei. Paschen feest van wederopstanding en nieuw leven. Tijd van frisch. groen en jonge dieren. Tijd ook voor het in acht nemen van oude gebruiken en het aanbrengen van traditioneele Paaschver- sieringen. Daar zyn de Paaschhaasjes met hun ge vulde manden, de kuikentjes en lammetjes of de Palmpa- schens met zwaantjes en groe ne takken. Ons Paaschontbijt kan dit jaar weer bestaan uit een ei, een frisch bordje yoghurt en brood met boterkuikens en radijs of sterkers. Wat denkt u van boterkuikentjes bij de boterham? We pakken twee klontjes boter of margarine door TJEERD ADEMA 6 „Voor myn plezier reis ik zeker niet", zei Hans, die uit zijn stoel opgesprongen was, „en dfe methodes van Bobbel- mans lust ik niet". „Je hebt niets meer te lus ten", zei de chef, terwijl hy achter zijn schrijfbureau van daan kwam en met de handen op de rug voor zijn colporteur ging staan. Ik zal je eens wat anders vertellen, meneerrr, je bent ontslagen. Ik zeg, je bent ontslagen!!!!" ..Zooals u zegt", antwoordde Hans, „ik ben ontslagen van oe gedachte, dat ik morgen d&g weer met die der tig kilo aan mijn arm als een bedelaar langs de huizen moet leuren. Ik ben weer vrij, ik zal weer mensch worden, ik zal..." „Je zult van honger crepee- ren. riep de chef, omdat jo te JUi bent om te werken en te verwaand om de menschen in tUTL e,lgen taal toe te spreken. et me altijd geërgerd met De beleefdheid en je overdreven manleren, je bent een kwast, een stumper, een prul, je hebt de zaak niks anders dan strop- Sen bezorgd en je gaat d'r uit. 'P staanden voet d'r uit!!!" Hij wees naar de deur en Hans van Linschoten haalde met een hautain gebaar de schouders op. Een debat met dien man was volkomen on vruchtbaar en de gedachte, dat hij binnen vyf minuten in een toestand zou verkeeren« dat alle stofzuigers ter wereld en allereerst de Imperial hem gestolen konden worden, maakte, dat hy zich bovenma tig gelukkig gevoelde. Hij wierp zijn spoorabonnement op de schrijftafel, greep zijn hoed, maakte 'n kleine buiging in de richting van Toontje, die hem met open mond aanstaarde, deed de deur open, daalde neu riënd de veertig traptreden af en zag, toen hy met een gevoel van ontzaglijke verlichting op straat stond, dat het grauwe wolkendek uit elkaar ge scheurd was en dat de zon tus schen twee flarden door een paar gouden stralen naar de aarde had gezonden. „Duizenmaal dank, meneer", stamelde een blinde violist, die een mager Butterflytje uit zijn bibberende snarenstond te strijken. „Natuurlyk", knikte het mannetje, „as teminste niet reeds in de vacature voorzien is". Hij zei het zoo deftig of het de post van directeur-generaal by de posteryen betrof en Hans moest onwillekeurig glimlachen. „Ik ga er dadelyk heen", zei hij, „en als u hier nog een half uurtje bfflft zitten, zal ik u nog dc uitslag kunnen melden. Of kan ik u misschien ergens anders vinden?" „As 't mooi weer is", zei het mannetje, „dan zit ik meestal hier en as 't regent en in de winter dan heb ik myn vaste plaats in de Openbare Lees zaal. Daar is 't licht en warm en daar ken ik meteen m'n krantje leze". „Maarre..." informeerde Hans, „waar leeft u dan van?" BTwee guide van m'n pen sioentje", zei de man, „en ik kryg elke week drie guide vijf en tachtig een te van „Liefda digheid naar Vermogen". Dap eet ik bij Neeltje Prak in de Bagijnensteeg en dan slaap ik in 't Tehuis. Dan is 't met me kaar genog en een pakkie ta-* bak kan d'r ook nog van over- schiete". „Enne, hoe heet u?" vroeg Hans. „Zeg maar Dirk", zei het mannetje, „dat zegge ze alle maal en nou mot je gaan, an ders is de kans verkeke. Je zegge maar nie, dat ik je ge stuurd heb. anders neemt ie je misschien niet". „In orde... eh... Dirk", zei Hans van Linschoten, „en be dankt voor de informatie.". Hy zocht de uitgang van het Vondelpark en "stak met aar zelende schreden het Leidscne Plein over, want in zyn hart voelde hij bitter weinig voor het kellnerschap in een volks- cafétje. Hij vond later het kroegje van baas Govers op de hoek van een steegje en het was ge makkelijk te ontdekken, ornaat een gramofoon, met een reus- achtigen koperen geluidstrech ter, huizenver hoorbaar ver kondigde, dat blonde Mientje een hart van prikkeldraad had, „blyf maar thuis... prikkel draad!!!" „Is u meneer Govers?" vroeg hij aan een man in hemdsmou wen, die een blauw voorschoot droeg en een gezicht had als 'n gepensionneerde koloniaal. „Jawel", zei de man, terwijl hy een leeg bierglas in een bak met allesbehalve zindelijk wa ter dompelde. „Wat moet u ge had hebbe?" (Wordt vervolgd). van verschillende grootte in een boterpapiertje en draaien er balletjes van. Het grootste zetten wy op een half snee tje roggebrood, het kleine balletje een beetje schuin op het groote. Als oogen doen koffieboonen of .spliterwten dienst, als vleugeltjes en als snavel stukjes wortel. Voor gekleurde Paascheie'ren om hier en daar te verstoppen nemen wy eendeneieren. Wan neer we deze tenminste tien minuten koken nadat het wa ter met de eieren erin weer aan de kook is gekomen, kun nen zy geen kwaad en behoe ven wij geen bijgedachten aan paratyphus te hebben. Bij de thee of koffie pre senteeren wij Paaschcake. Noodzakelijk zijn 100 gram (11 eetlepels) bloem en 3 gr. bakpoeder of 100 gr zelfrij zend bakmeel, 100 gr. (10 eetlepels) custardpoeder, 50 gr (6 eetlepels) havermout, 1 theelepeltje, zout, 50 gr. (3 eetlepels) boter of margarine, 100 gr. (6 eetlepels) suiker, event. 1 ei, 2 dl. melk, 2 theelepels geraspte sinaasap pelschil. De oven voorverwarmen. Havermout met de andere in grediënten vermengen. De boter met de suiker tot room roeren. (Het ei even los klop pen en hieraan toevoegen). De droge ingrediënten afwis selend met de melk door het mengsel roeren. Zoo noodig wat extra vocht toevoegen, zoodat het beslag langzaam van de lepel afloopt. De ge raspte sinaasappelschil door het beslag roeren, dit even flink kloppen en in een inge vette en met bloem bestoven cakevorm doen. De cake in een matig verwarmde oven bakken totdat zy bruin is en aan een breinaald, in het mid den gestoken, niets bljjft plak ken. Baktyd plm. 1 uur. Zeer geliefd zijn ook Paasch- eitjes. Hier volgt een recept voor plm. 25 stuks. Men neme 50 gr. crackers, 40 gr (2 afgestreken eetlepels honing. 20 gr. (ruim 1 eetlepel) boter of margarine, y2 theelepel zout, 20 gr. (3 eetlepels) ca cao. De crackers fyn rollen of malen. De honing met de boter tot room roeren, zoo noodig boven stoom. De ca cao en het zout toevoegen en alles dooreenmengen. Het kommetje uit het water ne men, de crackerkruimels goed door het mengsel kne den en de massa laten opstij ven. Van de stijve massa eitjes vormen. En nü: prettige en sma kelijke Paaschdagen deed wapperen. Drie jaar lang deed verdachte dienst by de Deutsche Dienstpost te Mid delburg. Hij werd er tevens van be schuldigd op Koninginnedag 1941 met zyn W.A.-troep by den burgemeester van St. Lau rens te zijn komen opspelen, omdat er in die gemeente goudsbloemen voor de vensters stonden te pryken en op de weg gestrooid waren. Hy mengde in deze kwestie ook de Duitschers, die zich prompt met de zaak bemoeiden. In 1943 kregen de Duitschers van hem te hooren, dat eenige jongens hem hadden nageroe pen, met het gevolg, dat deze knapen door de Duitsche poli tie werden gestraft. Tenslotte zou hij ook in dat jaar de ver- blyfplaats van zekeren Hozee, die was ondergedoken, maar tijdelijk thuis vertoefde, heb ben verraden. Valk ontkende verschillende punten van de dagvaarding, hoewel zyn beweringen thans niet geheel klopten met het geen hy* bij vroegere verhooren had gezegd. Hij was maar 8 maanden bij de W.A. geweest, en had uitsluitend leiding ge geven bij de sport. De plun dering van het Uniehuis was geschied door de politieke or ganisatie op instigatie van :ringleider van der Vlugt De „banleider" had W.A.-mannen verboden hieraan deel te ne men. Getuigenverklaringen van andere N.S.B.-ers waren met deze verklaringen echter in stryd. Ter illustratie van de oneenigheid, die tusschen de Middelburgsche N.S.B.-ers be stond, las de voorzitter een fragment uit een W.A.-verslag voor. Ook het vrywillig uitsteken van de hakenkruisvlag ont kende hij. Dit was gebeurd op last van de Dienstpost, opdat de Duitschers konden zien, waar zij hun express-brieven konden afgeven. Op Hitler's verjaardag had een officier een oppasser last gegeven het dundoek uit te steken. Voor de goudsbloemenaffai re had Valk een voor hem gun stige verklaring. De getuige- verklaring van den burgemees ter van St. Laurens liet echter aan duidelijkheid niets te wen- schen over. De schuld van de afstraffing van de jongens, die N.S.B.-ers nariepen, schoof hy op zijn zoon. Tenslotte werd ook het verraad van de on derduiker Hozee geloochend. Deze kende hij zelfs niet per- soonlyk. Hozee verklaarde echter anders. De verdediger, mr. Kuipers, noemde het gedrag van zijn cliënt minder ernstig dan de beschuldiging suggereert en verzocht de uiterste clementie. Uitspraak over twee weken. UITSPRAKEN. Het Tribunaal te Middelburg deed de volgende uitspraken: Joh. H. Krauwel, kwartier meester der Kon. Marine te Souburg. 3 jaar intemeering, eindigende op 6 Nov. 1947; W. P. Boerop, radio-telegrafist te Vlissingen, interneering voor de duur van de tijd in bewa ring doorgebracht; Jac. de Coninck, rywielherstellcr te Middelburg, idem; S. Blok, bakker te Middelburg, 2 jaar interneering, eindigende op 23 Febr. 1948 en verbeurdverkla ring van tienduizend gulden; P. J. Rijkse, electricien te Middelburg, interneering voor de duur van de tijd reeds in bewaring doorgebracht; M. v. d. Slikke, bakker He Middel burg. onderzoek hervat; L. v. de Kettery, visscher te Arne muiden, interneering voor de duur van 2 jaar en 3 maan den, eindigende op 15 Juli 1947; Jacobus de Fouw, graan handelaar te Middelburg, 2 jaar interneering, eindigende op 14 Mei 1947. Op twee ronden: 3. Thyssen de Pauw 105 pnt.; 4. Kaers van den Meerschaut 94 pnt.; 5. Lapebie (alleen) 32 pnt. Burgerlijke stand GOES. .Bevallen: L. E. Landman Sorge, d., Kapelle; P. Wessels- Roose, z.; W. PetietRyke, z.; E. TraasTraas, z„ Heinkens- zand; J. T. den HerderHolt- huijsen, d.; T. de Pan-de Nooy- er, d.; P. ReijersenBlanksma, d. Overleden: M. A. de Regt, 3 j.; H. M. Bruynzeel, 74 j., man van M. van Koeveringen, Kruiningen; E. Mynsbergen, 85 j., wedn. van M. Riemens; J. Hoogesteger, 76 jaar, man van S. J. Looij. Nisse. Getrouwd: J. A. Tramper, Wolphaartsdyk en A. P. Ma- chielse, 22 j.; W. Smith, 38 j. en N. A. Hoogesteger, 30 j„ Utrecht; J. A. Almekinders, 26 j. en M. E. van Eenennaam, 24 j.; P. A. Trimpe, 26 j. en J. M. van Zweeden, 24 j., Kloe tinge. Ondertrouwd: J. de Weerdt, 30 j. en M. P. N. Rejack, 25 j.; J. L. Kolijn, 49 j. en J. S. Mel- 44 j. RILLAND-BATH. Ondertrouwd: H. Poort, 24 j. en G. Rommers, 19 j. Getrouwd: A. J. van Boven, 42 j. en J. van Houte, 42 j. Overleden: N. de Witte, 85 j., wed. van J. Philipse; M. Hommel, 55 j., echtgen. van L. van der Jagt. WAARDE Overleden: A. Zandijk, 47 j. echtgen. v. W Sinke. TERNEUZEN. Bevallen: M. A. J. Laurens Wehnes, d.; P. E. van de Wege- Witte, d.; J. S. Koole—Elve, z.; K. H. de FeijterHamelink, d.; J. W. van HovenBerg acker, z.; M. J. de JongeHaak, z.; L. RibbensBoone, d. Ondertrouwd: P. Mannaart, 24 j. en M. W. de Reus, 23 j.; J. van de Wege, 29 j. en C. A. Versluijs, 23 j.: L. Jonkman, 29 j. en C. E. Pieters, 23 j.; I. M. de Lijzer, 28 j. en M. S. van Weijnsbergne, 23 j.; I. Cambier, 25 j. en M. A. Mog- gré, 24 j.; C. Mechielsen, 25 i. en D. N. Kolyn, 25 j.; S. J. Dekker. 21 j. en T. N. de Que- lerij, 18 j. Getrouwd: A. Loof, 25 j. en G. A. Scheibner, 28 j. gesch.; K. van de Voorfle, 25 i en E. J. J. van den Berge, 26 j.; J. C. Gazan. 22 j. cn A. J. ten Hoeven, 21 j. Overleden: J. M. de Smit, 70 i.; J. F. Loof, 58 j.; N. J. de Ruijter, 73 j.; L. Moes, 77 j.; A. J. Schakel, 32 j. Officieele publicaties. GOES. Sluiting distributiekantoor op 4, 5 en 7 April '47. Het distributiekantoor zal op Goede Vrijdag 4 April, Zaterdag 5 April en Maandag 7 April gesloten zyn. H.H. grossiers en detaillis ten die ot0 4 en 5 April zou den moeten inleveren dienen hun bescheiden in te leveren op Donderdag 3 April van 1416 uur. Personen, die hun bonkaarten moeten afhalen op Zaterdag 5 April dienen del bonkaarten af te halen op Donderdag 3 April. Tabaks detaillisten dienen hun op- plakvellen in te leveren op Dinsdag 8 April van 1416 uur; melkhandelaren op Don derdag 10 April van 1416 uur. DISTRIBUTIEDIENST 's-HEER ARENDSKERKE. Sluiting kantoren. Op Goede Vrydag en Tweede Paaschdag zullen alle kantoren gesloten zyn. Detaillisten te Wemeldinge en Kattendijke kunnen hun bonnen op 3 April inleveren op de gewone plaats en uren. De detaillisten te Wolfaarts- dyk kunnen hun bonnen niet op 3 April inleveren, maar krijgen daarvoor gelegenheid op 5 April a.s., van 911.30 uur. In de week van Pasbhen' worden de zittingen voor win keliers te 's-Heer Arendskerke op Dinsdag en te 's-Graven- polder en Kwadendamme op Woensdag gehouden. Scheerzeep voor kappers. Heerenkappers kunnen voor het tydvak van 13 April t.m. 2 Aug. een aanvraag voor scheerzeep indienen op een formulier MD 233-41 en onder overlegging van het bewijs van inschrijving van de Vakgroep Kappersbedrijven. Aanvragen in te dienen vóór 12 April a.s. Radioprogramma's Donderdag. Hilversum I. 7 en 8 Ber.9.30 Arbeidsvita minen: 11.30 Gramofoonpla- ten; 12 Lies Clemens Schrö- ner. sopraan: 12.35 Het Virtu ose Sextet; 13 Ber.; 13.45 Ni- non Vallin en Tino Rossi; 15 Voor zieken en gezonden; 17.30 Het Radio dansorkest; 18.15 Sportpraatje; 18.30 Ned. Strijdkr.-: 20 Ber.; 20.15 Het Radio Philharmonisch Orkest; 21.45 „Het paard van Alexan der", miniatuurdrama d. Mau rice Baring; *3 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.: 8.25 Hoogmis te Nijmegen; 11 De Zonnebloem; 12.30 Omroep- kamerorkest; 13 Ber.; 14 Stanley James, orgel: 15 Het Concertgebouw Trio: 16.45 Tanny v. d. Garde, sopraan; 17.50 Rijk over zee; 18 Om roeporkest; 19 Ber.: 19.15 Kerkkoor: 20 Ber.; 21.05 Or gelconcert d. George Stam; 22 Ber. Weerbericht OPKLARINGEN. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Zwaar bewolkt met opkla ringen. Vooral aanvankelijk nog eenige regen en plaatselijk nevel of mist. vry koude nacht, morgen overdag iets zachter. Weinig wind. HOOG- EN LAAG WATER. Donderdag is het hoog wa ter om 0.16 en 12.52 uur (1.79 en 1.97 +NAP); laag water oni 6.53 en 19.11 (2.18 en 2.02 -NAP). ZON EN MAAN. Donderdag komt de zon op om 6.53 uur en gaat zij onder om 19,55 uur. De maan komt op om 16,12 uur en gaat onder om 6,40 uur. BEURSOVERZICHT. Er wordt weer in vrij geld afgerekend. Kleine koersverliezen. De effectenhandel op de beurs te Amsterdam was met ingang van Dinsdag in de vrije sfeer gekomen, hetgeen beteekent, dat stukken welke thans worden verkocht, geheel iiT vry geld worden afgerekend. Het marktbeeld had hierdoor echter hoegenaamd geen ver andering ondergaan. Evenals de laatste dagen werd goede publieke belangstelling aan de dag gelegd en reeds voor dat de hoofdkoersen werden vastgesteld, trokken de hoe ken, waarin dc kopstukken van de markt verhandeld werden, goede attentie. De willige stemming die zich eer gisteren openbaarde, werd niet gecontinueerd. Integen deel, het bleek dat tal van fondsen aan eenig aanbod onderhevig waren. Van de pe troleumwaarden werd voor Koninklyken een hoofdkoers vastgesteld van 400 tegen de vorige slotprys van 406. Van de Industneelen waren de Philipsaandeelen vergeleken met d£ laatste prijs van eer gisteren een viertal punten lager. Aku Unilever .waren echter zoo goed als onveran derd. De Scheepvaartwaarden daarentegen kwamen meeren- deels eveneens iets lager te liggen. Wat de Cultuurfond sen betreft, waren de hoofd koersen voor de Rubberaan-* deelen over de geheele linie lager. Amsterdam Rubbers waren by een vorige prijs van 152, 146%. Ook de Suiker- aandeelen bewogen zich op een lager niveau. De hoofdkoers van HVA werd vastgesteld op 220, by een vorige koers van 226 en voor Vorstenlanden van 52 bij een vorige prijs van 57^. Ook de Tabakken waren meerendeels een vijftal punten lager. De stemming voor de Ne- derlandsche Staatsfondsen was weer gedrukt, en vooral kwam dit tot uiting in de koers van de staffelleening. De Amerikaansche markt was zeer rustig. De kleine reactie in Wallstreet had tot resultaat, dat ook de koersen hier. iets lager waren. In di verse soorten werd iets ge daan, doch de transacties wa ren ieder op zichzelf van heel weinig beteekenis. Prolongatie 2% procent

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9